فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
احساس آن‌چه اتفاق مي‌افتد (بدن و عاطفه در شكل دادن به آگاهي)
خويشتن به ذهن مي‌آيد (ساختن مغز آگاه)
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
در جستجوي اسپينوزا (شادي غم و مغز حساس)
 • 60,000 تومان
 • با تخفیف: 60,000 تومان
خطاي دكارت (هيجان استدلال و مغز انسان)
 • 120,000 تومان
 • با تخفیف: 120,000 تومان
درك رخداد
 • 83,000 تومان
 • با تخفیف: 83,000 تومان
در جستجوي اسپينوزا (شادي اندوه و مغز بااحساس)
 • 47,000 تومان
 • با تخفیف: 47,000 تومان

احساس آن‌چه اتفاق مي‌افتد (بدن و عاطفه در شكل دادن به آگاهي)

 • 195,000 تومان

تحقيق هيچ جنبه اي از ذهن انسان كار راحتي نيست، و براي آنها كه مشتاق‌اند زيربناي زيستي ذهن را بفهمند، آگاهي عموما مشكل اصلي در نظر گرفته مي‌شود، به‌رغم اين واقعيت كه تعريف خود مشكل ممكن است از يك محقق به محقق ديگر به طرز قابل توجهي تغيير كند. اگر تبيين ذهن آخرين مرز علوم باشد، آگاهي غالبا چيزي چون آخرين راز در تبيين ذهن به نظر مي‌رسد. برخي آن را غيرقابل حل مي‌دانند. با اين حال، مشكل بتوان موضوعي چالشي‌تر و وسوسه‌انگيزتر از موضوع آگاهي براي تحقيق و تأمل تصور كرد. موضوع ذهن، در كل، و آگاهي، در حالت خاص، اين امكان را براي انسان ها فراهم مي‌سازد كه، تا نفس آخر، در آرزوي فهم ماهيت انساني خود و مشتاق شگفتي‌هاي آن باشند، ماهيتي كه ارسطو آن را منحصرا انساني مي‌دانست. چه چيزي مشكل‌تر از دانستن اين است كه بدانيم چگونه مي‌دانيم؟ چه چيزي سرگيجه‌آورتر از اين است كه بدانيم كه اين داشتن آگاهي ماست كه طرح پرسش هايي در باب آگاهي را براي ما امكان‌پذير و حتا آن را اجتناب ناپذير مي‌سازد؟ هرچند آگاهي را نوك قله‌ي تكامل زيستي نمي‌دانم، اما آن را نقطه‌ي عطفي در تاريخ دراز دامن زندگي به حساب مي آورم. حتي وقتي به تعريف ساده و استاندارد آگاهي در واژه‌نامه رجوع مي كنيم - به عنوان هشياري موجود زنده نسبت به خود و محيط‌اش - تصور اين‌كه چگونه آگاهي با احتمال فراوان مسير تكامل انسان را به نظام جديدي از مخلوقات هدايت كرد دشوار نيست، فرايندي كه بدون آگاهي امكان پذير نيست: وجدان، مذهب، سازمان هاي اجتماعي و سياسي، هنرها، علوم و تكنولوژي . شايد حتي بسيار قانع كننده‌تر، آگاهي كاركرد زيستي حياتي‌اي است كه موارد زير را براي ما امكان‌پذير مي‌سازد‌: غم يا شادي را بشناسيم، رنج يا لذت را حس كنيم، به وجود دستپاچگي يا غرور پي ببريم، براي عشق يا زندگي از دست رفته غصه بخوريم يا ماتم بگيريم، و جز اين ها.

خويشتن به ذهن مي‌آيد (ساختن مغز آگاه)

 • 95,000 تومان

«هر كتابي به دليلي نوشته مي‌شود، و اين كتاب به اين دليل نوشته شد كه كار را از سر بگيرم. بيش از سي سال است كه درباره مغز و ذهن انسان مطالعه مي‌كنم، و پيش از اين، در مقاله‌ها و كتاب‌هاي عملي، درباره آگاهي مطالبي نوشته‌ام. اما به مرور از برداشتي كه از اين مسئله داشتم ناخشنود شده‌ام، و تامل در مورد يافته‌هاي پژوهش ديدگاه مرا تغيير داده است، به‌خصوص در مورد دو موضوع: خاستگاه و طبيعت احساس‌ها، و ساز و كارهاي موجود در پس ساخت خويشتن. اين كتاب تلاشي است براي بحث و بررسي ديدگاه‌هاي كنوني در مورد اين دو موضوع (...) و پراختن به دو پرسش. نخست: مغز چگونه ذهن را مي‌سازد؟ دوم: مغز چگونه آن ذهن را آگاه مي‌كند؟»

در جستجوي اسپينوزا (شادي غم و مغز حساس)

 • 60,000 تومان

كتاب اخلاقيات اسپينوزا را محصول اصلاحات ديني‌اي مي‌دانند كه در اروپا شروع شده بود و اجازه انتقاد امور مذهبي را مي‌داد. با درهم شكسته شدن درهاي زندان، اطاعت غيرمنطقي و غير عقلاني محض از اولياء غير مسئول امور ديني و توجمه‌ي انجيل و عهد عتيق از لاتين به زبان آلماني، توسط مارتين لوتر و بعدها به زبان‌هاي ديگر اروپايي، اولين گام بزرگ براي پيشرفت تعجب‌آور اروپا و به دنبال آن بشريت برداشته شد. اسپينوزا با نوشتن اخلاقيات و رساله‌ي ديني - سياسي، خود را در صف پيشگامان علم و تفكر مدرن، از قيبل كپرنيك، مارتين لوتر، گاليله، بيكن و دكارت قرار داد.

خطاي دكارت (هيجان استدلال و مغز انسان)

 • 120,000 تومان

موضوع اصلي در كتاب خطاي دكارت ارتباط بين هيجان و استدلال است. من براساس مطالعات بيماران مغزي كه دچار اختلال تصميم‌گيري و اختلال هيجاني بودند، فرضيه علامت‌گذار بدني را پيشنهاد كردم، كه براساس آن هيجان در حلقه پردازش استدلال و عقلانيت قرار گرفته، و برخلاف باور اكثر مردم، به جاي اين كه آنها را مختل كند، به اين پردازش‌ها كمك مي‌كند. امروزه ديگر اين ايده باعث تعجب نمي‌شود، گرچه در زمانيكه من اين فرضيه را ارائه دادم، گاهگاهي باعث وحشت بعضي‌ها مي‌شد، و شك و ترديد بسياري را بر مي‌انگيخت. به طور كلي در مقايسه با زمان عرضه اين ايده مورد قبول بيشتري قرار گرفته، و در مواردي تغيير شكل اساسي پيدا كرده است.

درك رخداد

 • 83,000 تومان

كتاب «درك رخداد» نوشته‌ «آنتونيو داماسيو» و ترجمه‌ «تقي كيميايي اسدي» است. در بخش مقدمه‌ اين كتاب مي‌خوانيد: «در سطح مشترك 3 پارادايم از حيطه‌هاي متعدد تفكر و دانش بشري كه همگي محصول مغز او هستند ولي هر يك با روش خاص خود توليد و جمع‌آوري‌ شده، هر يك توان خاص خود را داشته، بر بنيان‌هاي گاه بسيار متفاوتي بنا شده‌اند و از نظر قدمت تاريخي به ترتيب دين، فلسفه و علم زيست‌شناسي مغز هستند. موضوعاتي جايگيري كرده‌اند كه سعي من در اين است تا ويژگي‌هاي نونهال علمي مربوط به اين نهادهاي فرض ‌شده را در مقابل درخت كهن‌سال و پرشاخ و برگ و فربه شده‌ باورهاي ديني و برداشت‌هاي عقلاني و منطقي هميشه در حال تغيير فلسفه‌ عرفي براي خوانندگان فارسي ‌زبان حلاجي كنم. با مطالعه‌ي آثار باقي‌مانده در غارهايي كه انسان‌هاي ماقبل تاريخ حتي در عصر حجر باستاني در آن‌ها زندگي مي‌كردند، به نظر مي‌رسد برداشت‌هايي دين‌گونه از اين ذات، در اين انسان‌ها وجود داشته و آن‌ها هم به جنبه‌هاي متافيزيكي در وجود خود باور داشته و گمان مي‌بردند كه اين نيروها رفتارهايشان را در زندگي و پس از مرگ متاثر مي‌كنند... .»

در جستجوي اسپينوزا (شادي اندوه و مغز بااحساس)

 • 47,000 تومان

«در كتاب در جستجوي اسپينوزا، آنتونيو داماسيو، يكي از برجسته‌ترين عصب‌شناسان جهان، به برخي از مشكل‌ترين پرسش‌هاي مربوط به مغز و نحوه رابطه آن با ذهن پرداخته... اين كتاب دستاوردي عظيم و بسيارقابل ملاحظه است.»

صفحه‌ی 1