فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير

ماهي دروني شما (سفر به 3 و نيم ميليارد سال تاريخچه بدن انسان)

  • 65,000 تومان

چرا ما به همين شكلى كه هستيم وجود داريم؟ دست انسان چه چيزى را با بال يك مگس به اشتراك دارد؟ آيا پستان‌ها، غده‌هاى عرق، و فلس به نوعى با هم ارتباط دارند؟ براى بهتر فهميدن ساختار داخلى بدنمان و رديابى منشاء بسيارى از بيمارى‌هاى شايع امروزين مى‌بايد به منابعى پيش‌بينى نشده روى آوريم، يعنى كرم‌ها، مگس‌ها، و حتى ماهى‌ها. نيل شوبين، ديرين‌شناس و استاد كالبدشناسى كه تيكتاليك را كشف كرد-«حلقه مفقوده» اى كه عنوان اصلى خبرهاى جهان در آوريل سال ٢٠٠6 بود- داستان تكامل را با رديابى اندام‌هاى بدن انسان در ميليون‌ها سال پيش از اين باز مى‌گويد. مدت‌هاى زيادى پيش از آنكه اولين موجودات بر زمين پا بگذارند. شوبين با بررسى فسيل‌ها و دى. ان. اي آن‌ها به ما نشان مى‌دهد كه دست‌هاى ما واقعا شبيه باله ماهيان است، سر ما مانند ماهيان بى آرواره‌اى است كه سال‌هاى زيادى است منقرض شده‌اند، و بخش‌هاى عمده‌اى از ژنگان ما و كاركردشان شبيه كرم‌ها و باكترى‌ها است. نيل شوبين باعث مى‌شود كه خود و جهانمان را در پرتو كاملا جديدى ببينيم. ماهى درونى شما نوشته دانشورزانه‌اى است در بهترين حالت آن- روشنگر، قابل فهم، و با اشتياقى فراوان گفته مى‌شود.

استيون هاوكينگ (يادواره‌اي از دوستي و فيزيك)

  • 57,000 تومان

آخرين وداعم با استيون هاوكينگ در كليساي بزرگ مريم مقدس، ساختماني پانصد ساله در وسط كمبريج انجام گرفت. مارس 2018 بود. روي يك صندلي نشستم و هنگامي كه رد شد، آخرين لحظه‌اي بود كه نزديكش بوديم. با وجود تابوتي كه او را از من و ديگر سوگواران جدا مي‌كرد، سرانجام پس از هفتاد و شش سال، در برابر صدمات و چالش‌هاي عالم خاكي حفاظش مي‌شد. حس كردم دوباره با وي هستم. استيون شهره آفاق بود؛ به خاطر شوراندن دنياي فيزيك، به خاطر نوشته‌هايش، و به اين خاطر كه اين همه را با جسمي در هم كوفته به انجام رسانيد. آشناييم با استيون پس از تماسش با من در سال 2003 شروع شد. از من خواست درباره همكاري با او در نگارش كتاب فكر كنم. وي گفت نثرم را مي‌پسندد و اين را كه فيزيك‌شناسي بودم كه كار او را درك مي‌كند دوست داشت. نخستين كتابي كه نوشتيم «تاريخچه مختصر زمان» بود. كار نوآورانه‌اي نبود. پس از آن تصميم به نگارش كتاب طرح بزرگ گرفتيم و... با يادآوري اوقات مشتركمان و برشمردن فرازهايي از زندگيش، در نظر دارم آنچه را كه آموختم با شما در ميان نهم.

مقيم دل (حكايت‌هايي از زندگي مولانا براي انسان زمانه ما)

  • 37,000 تومان

مولانا به ما اندرز مي‌دهد كه پوست قصه‌ها را رها كنيد و براي رسيدن به مغز سخن، پوسته حرف را بشكافيد. كتابي كه در دست شماست در دو بخش تدوين شده است: بخش اول نوشتارهاي مقدماني مي‌باشد و در بخش دوم نيز حكايت‌هايي آمده كه از كتاب «مناقب العارفين» اثر شمس‌الدين محمد افلاكي العارفي (ق685 - ق761) برگرفته شده است. (كتاب مذكور جامع‌ترين كتاب درباره گفتار و كردار مولانا، استادان و خاندان اوست كه به سبك تذكرة‌ الاولياي عطار تدوين شده است.) داستان‌ها و پيام‌هاي سير و سلوكي استخراج شده از آن‌ها‏، مولانا را موجودي انساني نه اسطوره‌اي معرفي مي‌كند. او در اين حكايت‌ها كسي است كه مي‌تواند الگويي براي انسان‌هاي روزگار ما باشد كه تشنه يافتن معنايي معنوي براي زندگي خود هستند.

سرگذشت شگفت‌انگيز حيات روي زمين (دلايل فر گشت جانداران)

  • 97,000 تومان

كتاب «سرگذشت شگفت‌انگيز حيات روي زمين» را «ريچارد داوكينز» نوشته و «محمدرضا توكلي صابري» آن را ترجمه كرده است. در توضيحات پشت جلد آمده است: «سرگذشت شگفت‌انگيز حيات روي زمين، شرح دلايل، مدارك و شواهد علمي مربوط به نظريه‌ي تغيير و تحول جانداران يا نظريه‌ي فرگشت است كه چارلز داروين، زيست‌شناس انگليسي، آن‌ها را ارائه كرده است. داروين از جمله بزرگ‌ترين انديشمندان حوزه‌ي علم به‌شمار مي‌آيد كه با ارائه‌ي نظريه‌ي تغيير و تحول گونه‌هاي جاندار و برانداختن نظريه‌ي ارسطويي، مبني بر ثابت و بدون تغيير بودن شكل جانداران، زيست‌شناسي و پزشكي را براي هميشه دگرگون كرد و تاثير بس دامنه‌داري بر دانش و تفكر فلسفي بر جاي نهاد. بسياري او را هم‌شان نيوتون مي‌دانند و بر اين باورند كه كاري را كه نيوتون در حوزه‌ي فيزيك انجام داد، داروين در حوزه‌ي زيست‌شناسي به انجام رسانده است. در اين كتاب ريچارد داوكينز دلايل مدارك و شواهد علمي فراواني را از فسيل (سنگواره) شناسي، جنين‌شناسي، گياه‌شناسي، زمين ساخت (تكتوتيك) صفحه‌اي، ژنتيك مولكولي، جانور‌شناسي و زمين‌شناسي، براي توضيح نظريه‌ي تكامل جانداران ارائه مي‌كند.» كتاب حاضر را انتشارات «سخن» منتشر كرده و در اختيار مخاطبان قرار داده است.

آيا چربي و كلسترول براي شما مفيد است

  • 11,000 تومان

آيا چربي و كلسترول براي شما مفيد است

شما كه غريبه نيستيد (گالينگور)

  • 97,000 تومان

اين داستان در اصل يك اتوبيوگرافي بوده و با نثري شاعرانه در قالب قصه نگاشته شده است. مرادي كرماني با نگاه خود، نه تنها قصه‌ي زندگي خودش را بيان كرده و اجتماع را نيز محرم خودش انتخاب كرده و با آن به درد دل نشسته است، همچنين تصويري از اوضاع اجتماعي و سياسي جامعه‌اي كه در آن بالنده شده، به دست مي‌دهد. با خواندن اين كتاب، مخاطبان با اوضاع اجتماعي و سياسي سال‌هاي 1355 - 1320 كه مرادي كرماني از روستاي "سيرچ" كرمان، و از كوچه باغ‌هايش رشد كرد، به مدرسه رفت و بعد به كرمان آمد و دوره‌ي دبيرستان را تمام كرد؛ آشنا مي‌شوند.اين كتاب در برنامه‌ي تلويزيوني كتاب‌باز معرفي شده است.

شما كه غريبه نيستيد

  • 50,000 تومان

شما كه غريبه نيستيد.اين كتاب در برنامه‌ي تلويزيوني كتاب‌باز معرفي شده است.

صفحه‌ی 1