فيلتر‌ها

توليدكنندهبازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

روانشناسي روان‌درماني و مشاوره

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
اصول برقراري ارتباط سازنده با كودك
 • 80,000 تومان
 • با تخفیف: 80,000 تومان
كاربست زوج‌درماني هيجان‌مدار (ايجاد ارتباط)
 • 215,000 تومان
 • با تخفیف: 215,000 تومان
راهنماي تدوين شرح حال و مصاحبه تشخيصي براي روان‌شناسان و مشاوران (راهنماي كارورزي دانشجويان)
تغذيه و سلامت جسم و روان
 • 339,000 تومان
 • با تخفیف: 339,000 تومان
مفاهيم جديد در طرح ‌واره‌درماني (6 سبك مقابله‌اي)
درمان شناختي مبتني بر بهبودي براي بيماري‌هاي شديد رواني
جنبه تاريك شخصيت (علم و عمل در روانشناسي اجتماعي شخصيت و باليني)
وقتي عشق مي‌ميرد (فرآيند سرخوردگي زناشويي)
 • 75,000 تومان
 • با تخفیف: 75,000 تومان
سوگ و فقدان (نظريه‌ها و مهارت‌هايي براي حرفه‌هاي ياري‌رسان)
كتاب جيبي براي تعادل هيجاني
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان

اصول برقراري ارتباط سازنده با كودك

 • 80,000 تومان

خانواده كانون اصلي و زيربناي روابط سالم اجتماعي است. فضاي امن و سرپناهي است براي كودك كه جلوي ضربه‌هاي بيروني را مي‌گيرد و با تدبيرهاي تربيتي كودك را براي مديريت ارتباط‌هاي اجتماعي آماده مي‌كند. كتاب حاضر با اين ديدگاه تدوين شده تا با ذكر مثال‌ها و شواهد، خوانندگان را با شيوه‌هاي ارتباط سازنده آشنا كند و با نشان دادن خطاهاي ارتباطي با كودك، از بروز دشواري‌ها و كژروي‌ها بكاهد. اميد و اطمينان دارد كه مطالعه كتاب براي والدين مفيد و كارساز باشد.

كاربست زوج‌درماني هيجان‌مدار (ايجاد ارتباط)

 • 215,000 تومان

كتاب حاضر كه بي‌شك جديدترين شاهكار روان‌شناس شهير جهان، سوزان م. جانسون در حوزه زوج‌درماني است، يك راهنماي عملي و بسيار خواندني براي يادگيري و بهره‌مندي از اصول EFT به همه درمانگران ارائه مي‌دهد؛ چرا كه امتداد آن در درمان فردي EFIT و خانواده EFFT نيز به‌طور بسيار درخشان و تحسين برانگيز متجلي شده است. از نظر وي، «هيجان، موسيقي رقصي است كه رابطه نام دارد» و يك درمانگر هيجان‌مدار، نمايش‌هاي اصلي پريشاني زناشويي، از جمله خواهان - گريزان را به‌عنوان رقص‌هاي انفرادي با مضمون پريشاني جدايي مي‌بيند. درمانگر EFT هميشه از تجربه هيجاني جديد براي ايجاد انواع جديد گفت‌وگو براي ايجاد رويدادهاي تعاملي جديد استفاده مي‌كند كه سپس بر زندگي هيجاني دوني همسران تاثير مي‌گذارند و به اين ترتيب يك رويداد التيام‌بخش و پيوندساز اتفاق مي‌افتد كه كم‌كم چرخه جديدي از نزديكي و تاييد را آغاز مي‌كند... اميد و اطمينان دارد كه مطالعه كتاب، مورد استقبال و الهام‌بخش روان‌شناسان، مشاوران، روان‌پزشكان و مددكاران اجتماعي قرار گيرد.

راهنماي تدوين شرح حال و مصاحبه تشخيصي براي روان‌شناسان و مشاوران (راهنماي كارورزي دانشجويان)

 • 120,000 تومان

ارزيابي و تشخيص يكي از اركان اساسي حيطه‌هاي سلامت رواني است و تا زماني كه متخصصان باليني به ارزيابي و تشخيص صحيح و قابل اعتباري نرسند، امكان انجام دادن درست برنامه وطراحي درمان و كاربست‌هاي اقدامات و فعاليت‌‌هاي مربوطه حاصل نمي‌شود. راهكار و شيوه اصلي ارزيابي و تشخيص، گرفتن شرح‌حال و مصاحبه با مراجعان است. وجود ده‌ها كتاب در زمينه چگونگي تهيه شرح‌حال و انجام‌دادن مصاحبه شاهدي بر اهميت آن است. كتاب راهنماي تدوين شرح‌حال و مصاحبه تشخيصي با هدف راهنمايي كارورزان رشته‌هاي سلامت رواني از جمله رشته‌هاي روان‌پزشكي، روان‌شناسي، مشاوره، و مددكاري اجتماعي، پرستاري رواني و ... براي مصاحبه و گرفتن شرح‌حال نوشته شده است. اين كتاب به علاوه مي‌تواند براي روان‌شناساني هم كه در مطب‌هاي روان‌پزشكي، مراكز بهداشتي درماني و كلينيك‌هاي مشاوره مشغول به كارند سودمند و مفيد باشد. مولف در پانزده فصل كتاب، ضمن اشاره به فنون و مهارت‌هاي مشاوره‌هاي، نشانه‌شناسي، طبقه‌بندي، سنجش و ارزيابي وضعيت رواني، نحوه تدوين طرح درماني را مطرح و سپس به سنجش سازوكارهاي دفاعي، آزمون‌هاي روان‌شناختي، نحوه انجام مصاحبه انگيزشي و آموزش رواني به بيمار و خانواده بيمار پرداخته است.

تغذيه و سلامت جسم و روان

 • 339,000 تومان

اين كتاب به متخصصان باليني سلامت روانء اصول و راهكارهاي لازم را در جهت مشاوره مواد غذايي به مراجعان خود ارائه مي‌دهد كه به آنها در بهتر شدن خلق و سلامت روان كمك كند. اين كتاب شرح جامع و بازبيني قدم به قدم را در رابطه با آنچه مي‌خوريم و چگونه مغز ما عمل مي‌كند يا نمي‌تواند به آن پاسخي مناسب بدهد و چه رابطه‌اي بين نوع تغذيه ما و انديشيدن و احساسمان وجود داردء براي متخصصان باليني مهيا كرده است. همچنينء در اين كتاب سعي شده است كه ارتباط پويا و پيچيده‌اي كه بين فرايند دستگاه گوارشء بدن و مغز وجود داردء شرح داده شود و در ضمنء راهبردهايي كه مي‌تواند راهنمايي براي كمك به مراجعان باشد تا درباره غذاهايي كه مي‌خورند و اينكه چه اندازه از لحاظ بيوشيمي بدن آن‌ها و نيازهاي سلامت روان آن‌ها مناسب استء بينديشند.

پيمان‌شكني (بهترين پيشامد ناگواري كه شايد در ازدواج رخ دهد راهنماي كامل براي التيام يافتن از مشكلات رابطه فرازناشويي)

 • 80,000 تومان

رويكردهاي درماني گوناگون براي پيمان‌شكني به اهداف مشتركي اشاره مي‌كنند: 1) ايجاد محيط امن و قابل اعتماد براي اينكه درمانجويان بتوانند رابطه خود را بازنگري كنند، 2) فراهم‌سازي محيطي ساختارمند تا درمانجويان احساس كنند به ‌طور برابر معتبر شمرده مي‌شوند و در طول فرآيند مورد راهنمايي قرار مي‌گيرند، 3) بررسي واكنش‌هاي هيجاني، رفتاري و شناختي به حادثۀ پيمان‌شكني، 4) بررسي الگوهاي گذشته و كنوني آن رابطه، 5) بررسي انتظارات گذشته و كنوني و معاني رابطه، 6) فراهم‌سازي فرآيند ساختارمند خودافشاگري براي درك ماجرا و فراهم‌سازي ابزار بازسازي دلبستگي و اعتماد، 7) بررسي الگوها، معاني و انتظارات جديد از رابطه در سطح ساختاري، رفتاري، هيجاني و شناختي براي حفظ اعتماد 8) بررسي فرآيند بخشايش و التيام يافتن دوجانبه. پژوهشگران همچنين پنج گام مرتبط به همديگر را براي فرآيند رسيدگي به پيمان‌شكني شناسايي كرده‌اند: 1) ارزيابي و مديريت بحران 2) ملاحظات سيستمي 3) تسهيل كردن بخشايش 4) رسيدگي به عواملي كه منجر به پيمان‌شكني شده است و 5) تلاش براي افزايش صميميت از طريق گفت‌وگو. دكتر طلال السليم، نويسنده كتاب تحسين‌شدۀ پيمان‌شكنـي: بهترين پيشامد ناگواري كه شايد در ازدواج رخ دهد، با توجه به سابقۀ درخشان باليني در كمك به زوج‌ها و با آگاهي از اهداف و گام‌هاي اشاره‌شده، براساس راهبرد راه‌ حل محور خود نقشۀ راهي طراحي كرده است كه بتواند زوج‌ها را نه‌تنها در مسير التيام يافتن از حادثۀ پيمان‌شكني هدايت كند، بلكه به آنها كمك كند رابطۀ خود را غني‌سازي كنند و به جايگاهي بهتر از آنچه پيش از رخ دادن رابطه فرازناشويي داشته‌اند برسند. طلال السليم، دكتر روان‌شناس، زوج و خانواده درمانگر و از صاحب نظران پيشگام در بازيابي پس از پيمان‌شكني است. السليم همچنين استاد دانشگاه، سخنران و مدير مؤسس مركز مشاوره پيمان‌شكني در كاليفرنيا است. روش‌هاي راه‌ حل محور او تاكنون به صدها زوج كمك كرده است قلب خود را التيام ببخشند و رابطۀ خود را ترميم كنند. اين كتاب نيز راهنماي گام به گامي براي التيام يافتن از رابطه‌هاي فرازناشويي است كه براساس همين روش درماني نوشته شده است.

شكستن چرخه سو‹استفاده و بدرفتاري (چگونه براي خلق آينده‌اي عاري از سو‹استفاده از گذشته‌تان عبور كنيد)

 • 125,000 تومان

اگر در كودكي يا نوجواني مورد سوءاستفاده عاطفي، جسمي يا جنسي قرار گرفتيد يا اگر ناديده گرفته شده‌ايد يا رهايتان كرده‌اند، در اين صورت ديگر مسئله اين نيست كه آيا شما به چرخه سوءاستفاده ادامه خواهيد داد يا خير، بلكه مسئله اصلي اين است كه چطور اين كار را خواهيد كرد؛ آيا خودتان سوءاستفاده‌گر خواهيد شد يا همچنان قرباني خواهيد ماند. در اين كتاب بورلي انگل درمانگر متخصص در حوزه سوءاستفادۀ هيجاني و جنسي شرح مي‌دهد كه چطور يك‌بار براي هميشه چرخۀ سوءاستفاده را متوقف سازيد. برنامه گام به گام او به شما در راستاي به دست آوردن كنترل هيجان‌ها، تغيير نگرش‌هاي منفي، يادگيري راه‌هاي سالم برقراري ارتباط، التيام سوءاستفاده‌هاي قبلي و جستجوي حمايت كمك مي‌كند. اين كتاب علاوه بر اينكه مانع مي‌شود شما به يك فرد بدرفتار و سوءاستفاده‌گر تبديل شويد يا به رفتار سوءاستفاده‌گرانه‌تان ادامه دهيد، كمكتان مي‌كند تا در زندگي‌تان به عنوان يك فرد بزرگسال از اينكه دائما قرباني باشيد اجتناب كنيد. بورلي انگل، متخصصي بين‌المللي در زمينه سوءاستفادۀ هيجاني و جنسي است و 35 سال است كه كار روان‌درماني انجام مي‌دهد. او نويسنده بسياري از كتب غير داستاني‌ همچون رهايي از سوءاستفادۀ هيجاني، پايان دادن به آزار احساسي در روابط عاطفي و قدرت عذرخواهي است.

مفاهيم جديد در طرح ‌واره‌درماني (6 سبك مقابله‌اي)

 • 95,000 تومان

كتاب "مفاهيم جديد در طرحواره درماني"، به بسط و گسترش مفاهيم طرح‌واره درماني پرداخته است و يك دستنامه جامع براي سبك‌هاي مقابله‌اي است. در اين كتاب، علاوه بر سه سبك مقابله‌اي قبلي (تسليم، اجتناب و جبران افراطي)، سه سبك جديد ديگر (سستي، مسخرگي و خامكاري) همراه با 54 پاسخ مقابله‌اي ناسازگار مرتبط با هر طرح‌واره آورده شده است. همچنين، 9 ذهنيت مقابله‌‌اي جديد و يك پرسشنامه 45 سوالي به اسم پرسشنامه ذهنيت‌هاي طرحواره‌اي - تهران (T-SMI) براي سنجش ذهنيت‌هاي جديد، به طرح‌واره‌ درماني اضافه شده است. در اين كتاب سبك‌هاي مقابله‌اي ناسازگار جديد از ديدگاه تكاملي، زيست‌شناختي، اجتماعي و فرهنگي نيز مورد ارزيابي قرار گرفته‌اند. در سبك مقابله‌اي سستي، ذهنيت‌ تخيل‌زده مردد، ذهنيت استرسي/درمانده و ذهنيت واعظ اخلاقي معرفي شده‌اند. در سبك مقابله‌اي مسخرگي، با ذهنيت خنده اتوماتيك، ذهنيت خود مسخره‌گر و ذهنيت دگر مسخره‌گر آشنا مي‌شويم و در سبك مقابله‌اي خام‌كاري به معرفي ذهنيت كارشكن/خراب‌كار، ذهنيت پرحاشيه/دردسرساز و ذهنيت گمراه‌گر/بدراهنما پرداخته شده است. دكتر امير عسكري، سوپروايزر و مربي ارشد طرح‌واره درماني از انجمن بين‌المللي طرح‌واره درماني (ISST) است. او همچنين بنيانگذار و مديرعامل انستيتو طرح‌واره درماني ايران است.

درمان شناختي مبتني بر بهبودي براي بيماري‌هاي شديد رواني

 • 131,000 تومان

كتاب حاضر آخرين اثر پرفسور آرون تي. بك روانپزشك و بنيان‌گذار شناخت درماني است و جهشي رو به‌ جلو در رويكرد‌هاي درماني بيماري‌هاي شديد رواني است. كتاب رويكرد شناختي مبتني بر بهبودي را شرح مي دهد. اين رويكرد مبتني بر شواهد به افرادي كه داراي اختلال شديد رواني مانند اسكيزوفرني و ... هستند، كمك مي‌كند تا در جامعه و زندگي خود مسير بهتري بسازند. درمان شناختي مبتني بر بهبودي راهبردهاي نوآورانه‌اي را براي كمك به افراد براي تغيير از ذهنيت "بيمارگونه" به شيوه زندگي سازگارانه و برداشتن گام‌هاي مثبت براي پيگيري آرزوهاي ارزشمند خود ارائه مي‌دهد. طرح‌ها و تصويرهاي واضح ، كاربرگ‌ها و گفتگوهاي داخل كتاب، راه‌هايي براي دسترسي به ذهنيت سازگارانه با افرادي كه علائم منفي، هذيان، توهم، مشكلات ارتباطي، رفتار آسيب‌رسان يا پرخاشگرانه و ساير چالش‌ها را تجربه مي‌كنند، نشان مي‌دهند. اين راهنماي عملي، كه نمونه‌هاي باليني زيادي را مطرح كرده هم براي بالينگران مجرب و هم براي دانشجويان و ساير متخصصان حرفه سلامت روان مفيد خواهد بود.

جنبه تاريك شخصيت (علم و عمل در روانشناسي اجتماعي شخصيت و باليني)

 • 105,000 تومان

شخصيت و پيچيدگي‌هاي آن همواره يكي از موضوعات جالب توجه در حوزه مطالعات انساني بوده و هست. در اين‌ بين روان‌شناسان كه به دنبال توصيف، تبيين، پيش‌بيني و كنترل رفتار هستند، بيش از سايرين با اين پيچيدگي دست ‌به‌ گريبان‌اند، چراكه همين پيچيدگي توصيف را دشوار، تبيين را زمان‌بر و پيش‌بيني و كنترل را كند مي‌كند. جالب است درست در ‌جايي كه گمان مي‌بريم لجبازي، عجول بودن، استبدادگرايي، ماكياوليسم و خودشيفتگي، صفات شخصيتي ناپسند و نامطلوب هستند، مزاياي نسبي آن‌ها خودنمايي مي‌كنند و زماني كه مي‌پنداريم اعتمادبه‌نفس، هيجان‌طلبي، بي‌باكي و كمال‌گرايي، صفاتي مطلوب و شايسته هستند، آسيب‌هاي ناشي از آن‌ها دامن‌گير خود و اطرافيان‌مان مي‌شود. تعيين اينكه صفات بهنجار و نابهنجار كدام‌اند و برچسب‌گذاري براي هريك از آن‌ها همچون شمشير دو لبه‌اي است كه نگاه تخصصي و زيركانه خبرگان و متخصصان اين حوزه را مي‌طلبد. لذا هدف اين كتاب ارائه نمايي كلي از مفهوم‌سازي طيف متنوعي از ويژگي‌هاي شخصيتي است كه ممكن است به لحاظ اجتماعي ناخوشايند، مخرب و يا به عبارتي تاريك باشند. اين كتاب با اتخاذ رويكردي ميان‌رشته‌اي كه روان‌شناسي اجتماعي و شخصيت را با روان‌شناسي باليني پيوند مي‌دهد در هر فصل مفاهيمي در خصوص ارزيابي، مداخله و ارائه رويكرد پژوهشي براي مطالعات آتي ارائه نموده تا علاقه‌مندان بتوانند ضمن ايده‌پردازي در اين حوزه با استفاده از ابزارهاي بروز و كارآمد به كاوش در اين موضوع بپردازند.

وقتي عشق مي‌ميرد (فرآيند سرخوردگي زناشويي)

 • 75,000 تومان

كتاب وقتي عشق مي‌ميرد، به بررسي مفاهيم ازدواج از نظريه‌هاي جامع ازدواج تا خاص‌ترين تعارضات تعاملي زوجين مي‌پردازد. كايزر نشان مي‌دهد كه با مطالعۀ پويايي‌هاي ايجاد كننده سرخوردگي، مي‌توان به زوجين در جهت تمركز بر شيوه‌هايي كه به حفظ عشق در ازدواج منجر مي‌شود، كمك كرد. با شناسايي مراحل سرخوردگي از جمله نقاط عطف زندگي، مي‌توان زوجين و مشاورين را آگاه كرد كه زمان مقابله با مشكلات بيزاري زناشويي فرارسيده است. اين كتاب توصيه‌هايي براي بهبود روابط زوجي در هر مرحله از فرآيند سرخوردگي زناشويي براي مشاورين دارد. همچنين در اين كتاب مقياس سرخوردگي زناشويي كه براي استفاده متخصصين مشاوره و محققين اين حوزه ارائه مي‌كند. كتاب وقتي عشق مي‌ميرد با تركيب تحقيقات، مصاحبه‌ها و تحليل‌هاي دقيق، متني ارزشمند براي اساتيد دانشگاه، متخصصين حوزه مشاوره خانواده و زوج درمانگران و متني خواندني براي تمام كساني كه كار با زوجين انجام مي‌دهند، فراهم مي‌كند.

سوگ و فقدان (نظريه‌ها و مهارت‌هايي براي حرفه‌هاي ياري‌رسان)

 • 85,000 تومان

تا به حال چند بار اين جمله را شنيده‌ايد كه سوگ و فقدان بخشي از زندگي است؟ آيا با وجود اين به اين موضوع فكر كرده‌ايد كه فقدان چه تأثيري بر كار شما مي‌گذارد يا حتي واكنش شما به سوگ همكار خود چيست؟ اگر اين موضوع را مطالعه مي‌كنيد، احتمالا دانشجوي در حال تحصيل هستيد يا با افرادي در حوزه‌هاي آموزش، حقوق، مراقبت‌هاي پرستاري، بهداشت روان يا خدمات اجتماعي همكاري مي‌كنيد. در اين صورت بايد از آمادگي بيشتري نسبت به بسياري از متخصصان ديگر براي كمك به افراد سوگوار برخوردار باشيد. اين كتاب براي طيف گسترده‌اي از مخاطبان حرفه‌اي نوشته‌ شده است، زيرا حس فقدان در هرجا ممكن است به وجود بيايد. مثل آموزش فرزندي كه والدين يا پدربزرگ و مادربزرگ او فوت كرده‌اند، آموزش در مدرسه‌اي كه يكي از معلمان يا دانش‌آموزان آن فوت كرده‌اند، مشاوره حقوقي به خانواده‌اي كه يكي از اعضاي آن به مرگ طبيعي يا خشونت خانگي كشته‌ شده است يا هماهنگي خدمات مراقبت خانگي در مركز سالمندان براي زني مسن كه شوهرش فوت كرده است و فرزندانش نگران توانايي وي براي زندگي مستقل در خانه خود با قدمت 50 ساله هستند. بنابراين، مهم است كه از تمامي فقدان‌هاي مؤثر بر ايجاد واكنش‌هاي سوگ آگاه باشيم تا بتوانيم به‌ صورت مؤثر به افراد نيازمند كمك ياري برسانيم.

كتاب جيبي براي تعادل هيجاني

 • 95,000 تومان

نويسندگان اين كتاب با نگارش اين كتاب موفق شده‌اند راهكارهايي ساده اما در عين حال قدرتمندي را در جهت دستيابي و حفظ تعادل هيجاني در اختيار خوانندگان بگذارند. خوانندگاني كه به طور جدي و دايم تمرينات اين كتاب را انجام دهند، موفق خواهند شد مهارت‌هاي سازگاري روانشناختي را به سادگي آموزش ديده و به احتمال قوي به نوعي بهبود هيجاني كه در درمان رودررو با يك درمانگر متخصص در زمينه رفتاردرماني ديالكتيكي (DBT) حاصل مي‌شود، دست يابند. اين كتاب كوچك را در كيف دستي يا جيب لباس خود بگذاريد و در مواقع ضروري با مطالعه آن به خودتان كمك كنيد تا تعادل هيجاني خود را حفظ كنيد.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1