فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
آن‌سوي اصل لذت
 • 45,000 تومان
 • با تخفیف: 45,000 تومان
آن‌سوي لذت (آن‌سوي اصل لذت)
 • 65,000 تومان
 • با تخفیف: 65,000 تومان
دوپارگي ايگو در فرآيند دفاعي (رساله و شرح)
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
رساله و شرح زنانگي
 • 105,000 تومان
 • با تخفیف: 105,000 تومان
روانكاوي براي همه
 • 65,000 تومان
 • با تخفیف: 65,000 تومان
جستارهايي درباره تكوين بيماري‌هاي رواني (گزيده‌اي از نوشته‌هاي باليني روان‌كاوي)
مقدمه‌اي بر روانكاوي
 • 100,000 تومان
 • با تخفیف: 100,000 تومان
بازداري‌ها نشانگان و اضطراب (رساله و شرح زيگموند فرويد)
نظريه‌هايي در باب جنسيت در دوران كودكي
 • 58,000 تومان
 • با تخفیف: 58,000 تومان
امر غريب
 • 90,000 تومان
 • با تخفیف: 90,000 تومان
تفسير ايد و اگو (روانشناسي تحليلي)
 • 55,000 تومان
 • با تخفیف: 55,000 تومان
رساله و شرح آينده 1 خيال
 • 40,000 تومان
 • با تخفیف: 40,000 تومان

آن‌سوي اصل لذت

 • 45,000 تومان

آن سوي اصل لذّت اثر مناقشه‌انگيز و جريان‌ساز زيگموند فرويد است كه از تغييري عمده در رويكرد فسلفي و نظري او پرده برمي‌دارد. او در اين كتاب نگاه خود به روان‌شناسي انسان را گسترش مي‌دهد و رانه‌هاي مرگ يا تاناتوس را هم‌دوش رانه‌هاي جنسي برمي‌كشد. او تمايلي بنيادي را در زندگي تمام ارگانيسم‌ها توضيح مي‌دهد كه در پي بازگرداندن وضعيت پيشين امور است. آن سوي اصل لذت در شمار مهم‌ترين آثار فرويد قلمداد مي‌شود كه بحث‌ها و پرسش‌هاي زيادي دامن زده است. در طي سده بعد مخالفان و موافقان زيادي در مورد نگاه فرويد در اين كتاب نوشته‌اند. مفاهيم مطرح‌شده در اين كتاب پيوندي ميان روان‌كاوي غربي و ديدگاه‌هاي شرقي در مورد زندگاني و مرگ برقرار كرده است و اين مطالعه كتاب را براي دانش‌پژوهان روان‌كاوي، روان‌شناسي، فلسفه، تاريخ، ادبيات و ديگر شاخه‌هاي علوم انساني ضروري مي‌نمايد. زيگموند فرويد (1856-1939) نظريه‌پرداز برجسته و پايه‌گذار روان‌كاوي بود كه نظريه‌هاي تحول‌آفرين او پيرامون چيستي و كاركرد روان انسان تأثيرات دامنه‌داري بر حوزه‌هاي مختلف دانش بر جاي گذاشت و روش باليني او با اقبال زيادي روبه‌رو شد.

آن‌سوي لذت (آن‌سوي اصل لذت)

 • 65,000 تومان

رانه‌هاي زندگي در مقايسه با رانه‌هاي مرگ با دريافت‌هاي دروني ما بسيار بيشتر مربوط‌اند، زيرا آرامش ما را بر هم مي‌زنند و مدام تنش ايجاد مي‌كنند، چنان‌كه فرونشاندن آن‌ها را به منزله‌ي خشنودي احساس مي‌كنيم، در حالي كه به‌نظر مي‌رسد كار رانه‌هاي مرگ در خفا انجام مي‌گيرند. گويي اصل لذت در خدمت رانه‌هاي مرگ است.

دوپارگي ايگو در فرآيند دفاعي (رساله و شرح)

 • 95,000 تومان

مقاله دوپارگي فرويد مقاله‌اي كوتاه اما بسيار كليدي در فهم ديدگاه او و نقطه عزيمت بسياري ديدگاه‌‌هاي پس از فرويد بوده است. كتاب حاضر مشتمل بر مقاله اصلي و شرح هاي مختلفي است كه از منظر مكاتب گوناگون روانكاوي در فرانسه، انگليس و آمريكاي لاتين بيان شده است. از رهگذر اين تفاسير، اهميت مقاله و چشم اندازهاي نظري و باليني ما درباره روانكاوي و كاربست آن در جهان پيچيده امروز گسترش خواهد يافت.

رساله و شرح زنانگي

 • 105,000 تومان

در ادبيات روانكاوي بحث‌هاي بسياري در باب جنسيت مطرح است كه حتي امروز هم نه نمود مفهومي آن روشن است و نه كاربرد باليني‌اش. فرويد در مقاله «زنانگي» خود با مفهوم پردازي اين امر كه چگونه «يك زن از كودكي با موضع دوجنسي پديد مي‌آيد» به موضوع «معماي زنان» پرداخت. فرويد نمي‌دانست «زنان چه مي‌خواهند؟»؛ در قرن بيست ويكم نيز زنانگي و سكسواليته زنانه هنوز يك معماست. «معما» زنانگي را توضيح نداد، بلكه آن را در قالب مفهومي مبهم و دو پهلو رها كرد و همين مؤيد نابسندگي بخصوصي در شناخت مسائل جنسي پيرامون زنان و زنانگي بود. زمان آن رسيده است كه از فانتزي «رمز و راز زنانگي» دست بشوييم. زنان ابوالهول نيستند. يا بهتر بگوييم: آنها نه كمتر و نه بيشتر از مردان چنين‌اند. هيچ رمز و رازي براي حل شدن وجود ندارد. كتاب كنوني علاوه بر رساله اصلي فرويد، شامل تفسيرهاي مختلفي است كه نظريه پردازان برجسته مكاتب گوناگون روانكاوي و مطالعات جنسيت از مفهوم‌پردازي زنانگي ارائه كرده‌اند.

روانكاوي براي همه

 • 65,000 تومان

زيگموند فرويد كه به عنوان پدر علم روانكاوي شناخته مي‌شود، در طول دوران كاري خود گام‌هاي بسيار مهمي در توضيح و تحليل روان برداشته است كه آشنايي با آن‌ها براي هر علاقه‌مند به مباحث علم روانشناسي سودمند مي‌باشد. در اين كتاب‏، خواننده عام مي‌تواند به طور اجتمالي با مهم‌ترين مسائل مطرح شده توسط فرويد در علم روانشناسي مانند: خودآگاه و ناخودآگاه، غرايز، انحراف رواني، جنسيت، روانشناسي تحليل و بسياري موارد ديگر آشنا گردد.

جستارهايي درباره تكوين بيماري‌هاي رواني (گزيده‌اي از نوشته‌هاي باليني روان‌كاوي)

 • 65,000 تومان

جستارهاي گردآوري‏‌شده در اين كتاب، شامل طيف متنوع اما پيوسته‌‏اي از مطالعات فرويد دربارۀ نِوروزها و به‌طور عمده هيستري و نِوروز وسواس است كه از رهگذرشان مي‏‌توان از تحولات صورت‏‌گرفته در رويكرد او نسبت به اختلال‏‌هاي رواني، ريشه‌‏ها و چگونگي پيدايش آنها‏، نحوۀ دسته‏‌بندي و شيوۀ درمان‏شان تصوري پيدا كرد. اين نوشته‏‌ها هم حاصل تلاش‏‌هايي مداوم براي صورت‏بندي نظريِ يافته‌‏هاي باليني بر زميني نوظهور و جديدند و هم بخشي از مسير كلي تاريخ روانكاوي را ترسيم مي‏‌كنند. نوشته‌‏هاي باليني فرويد نشان مي‏‌دهند كه كشف قارۀ ناخودآگاه شبيه گذركردن از دل جنگلي تاريك بوده كه نيازمند ميزان بالايي از صبر و حوصله، درك نقاط انسداد و كاستي‌‏هاي نظري، شهامت جست‏‌وجوي مسيرهاي تازه و ابداع مفاهيمي جديد براي پي‌‏ريزي شالوده‏‌هاي اين مسيرهاست. اين تقلاي دشوار و پرفرازونشيب قبل از هرچيز از بطن تجربه‌اي مشخصاً مدرن شكل گرفته، تجربۀ مواجه‌ه‏اي خاص ميان بيمار و درمانگر كه متضمن انبوهي از سردرگمي‏‌ها، تجديد خاطره‏‌ها، طفره‌‏رفتن‏‌ها، مقاومت‌‏ها و بيداركردن دردهاي خفته است، تجربه‏‌اي كه چشمي بينا و گوشي شنوا و حساس به كوچك‏ترين جزئيات را مي‏‌طلبد.

مقدمه‌اي بر روانكاوي

 • 100,000 تومان

زيگموند فرويد متخصص مغز و اعصاب و پدر علم روانكاوي كه زندگي‌اش را وقف مطالعه‌ي جنبه‌هاي تاريك‌تر وجود انسان كرد. او در اتريش و در خانواده‌اي يهودي به دنيا آمد.

بازداري‌ها نشانگان و اضطراب (رساله و شرح زيگموند فرويد)

 • 85,000 تومان

برخي روانكاوان اضطراب را مهم‌ترين احساسي دانسته‌اند كه نظريه و عمل روانكاوي با آن سر و كار دارد. رساله مشهور بازداري‌ها، نشانگان و اضطراب شايد برجسته‌ترين اثر زيگموند فرويد در زمينه مفهوم‌پردازي اين پديده و از مهم‌ترين آثار دوران پختگي انديشه اوست كه هرچند نزديك به يك سده از زمان نگارش آن مي‌گذرد، مضامين و تبيين‌هايش، به ويژه درباره مفهوم اضطراب، همچنان سرشار از نكات درخشان است. كتاب كنوني علاوه بر رساله اصلي فرويد، شامل تفسيرهاي مختلفي است كه نظريه‌پردازان برجسته مكاتب گوناگون روانكاوي از اين اثر و از نحوه صورت‌بندي اضطراب ارائه كرده‌اند.

نظريه‌هايي در باب جنسيت در دوران كودكي

 • 58,000 تومان

مجموعه حاضر با گردآوري پنج مقاله از مجموعه آثار فرويد، در تلاش است بر پايه‌ي نگاهي روانكاوانه و با مفاهيمي چون سكسواليته، نظريه‌هايي درباب جنسيت و اهميت پرداختن به پديده‌هاي رواني چون خاطرات پوشان، صحنه اوليه، فانتزي و واقعيت دستگاه رواني و در نهايت تبيين كاركرد فرايند سركوبي پاسخي به چيستي دستگاه روان و نحوه شكل‌گيري آن ارائه كند. اين مجموعه آثار، به خواننده علاقه‌مند به حوزه روانكاوي فرصتي مي‌دهد تا با آشنايي با ديگر ابعاد نظري اين حوزه، به درك خود از پديده‌هاي رواني عمق بخشيده و چيستي و چگونگي پديده‌هاي رواني را از سيطره مفاهيم مطلق و محدود حوزه روانشناسي خارج نموده و بار ديگر با خطاب قرار دادن ناخودآگاه خواننده خود، همچنان كه متون فرويد در اكثر مواقع ارتباطي ناخودآگاه به ناخودآگاه با خواننده است، به انتقال مفاهيم در اين حوزه بپردازد.

امر غريب

 • 90,000 تومان

امر غريب تجربه رازگوني است كه نه يكسره با ترس و وحشت انطباق دارد و نه به آشناپنداري تقليل مي‌يابد؛ حس و حال غريب و ناجوري است كه سوژه ابزار ادراكي بسنده‌اي براي طبقه‌بندي آن در اختيار ندارد و از اين رو چنان پسماندي فهم‌ناشدني از ساختار خودآگاهي بيرون مي‌ماند. به‌رغم آنكه ادبيات رمانتيك در اشاره به اين تجربه پيشگام بوده استء فرويد اما مهم‌ترين متفكري است كه در جستار "امر غريب"در بافتي روان‌كاوانه پرتوي بر ماهيت تاريك آن مي‌تاباند. او نشان مي‌دهد كه تجربه غرابت رازگون بيش از هر چيز دال بر خانه آشناي آغازيني است كه تنها به واسطه فرآيند سركوب بيگانه شده است.

تفسير ايد و اگو (روانشناسي تحليلي)

 • 55,000 تومان

آنچه در اين كتاب به‌طور خلاصه از نظر مي‌گذرد براي اين است كه اصول عقايد روانكاوي به طرزي دقيق و بياني روشن و صريح براي طالبان اين علم تعريف شود و حقايق آن براي دوستداران اين دانش روشن گردد. وادار كردن خواننده به قبول عقايد نويسنده هرگز منظور اين كتاب نيست. تعاليم اين مكتب مبتني بر تعداد بي‌شماري مشاهدات و تجربيات است كه تا كسي به شخصه اين مشاهدات و تجربيات را در مورد خود و يا ديگران به كار نبرده باشد نمي‌تواند نظر مستقلي پيدا كند.

رساله و شرح آينده 1 خيال

 • 40,000 تومان

موجود قصه‌پرداز شايد يكي از نيكوترين نام‌هايي باشد كه بتوان با طيب‌خاطر به انسان اطلاق كرد. آدمي هميشه دل‌خوش به همين قصه‌ها بوده و همواره سعي كرده هرچه بيشتر قصه‌هايي گيراتر و پركشش‌تر براي خود دست‌وپا كند. فرويد در رساله آينده يك خيال به بررسي تصورات خيال‌گونه انسان غربي از امور ديني پرداخته است. او سعي در ارائه تحليلي روانكاوانه از اين موضوع در غرب دارد و به نوعي اين فرآيند قصه پردازي باورمندانه را از منظر روانكاوي بررسي مي كند.

1  2  3  4  5  6  صفحه‌ی 1