فيلتر‌ها

توليدكنندهبازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
تفكر نقادانه درباره مسائل اخلاقي
 • 88,000 تومان
 • با تخفیف: 88,000 تومان
انديشيدن (از الف تا ياء)
 • 93,000 تومان
 • با تخفیف: 93,000 تومان
انديشيدن گام نخست در تفكر نقادانه
 • 38,000 تومان
 • با تخفیف: 38,000 تومان
مفهوم‌ها و ابزار‌هاي تفكر نقادانه
 • 34,000 تومان
 • با تخفیف: 34,000 تومان
سوگيري رسانه‌اي (چگونه سوگيري و تبليغات را در رسانه‌ها تشخيص دهيم)
ماهيت و كاركرد‌هاي تفكر نقادانه و خلاقانه
 • 50,000 تومان
 • با تخفیف: 50,000 تومان
مغالطه‌هاي پركاربرد (44 ترفند كثيف براي پيروزي در بحث‌ها)
واضح انديشيدن (راهنماي تفكر نقادانه)
 • 24,000 تومان
 • با تخفیف: 24,000 تومان

تفكر نقادانه درباره مسائل اخلاقي

 • 88,000 تومان

فرهنگ ما، مثل بسياري از فرهنگ‌هاي ديگر، گنجينه‌اي سرشار از تعارض‌ها است. يكي از اين تعارض‌ها اين است كه گرچه «قضاوت نكن!» جزء شعارهاي محبوب‌مان است، نه‌تنها از قضاوت اخلاقي پرهيز نمي‌كنيم بلكه از هر فرصتي براي سخنراني اخلاقي، و اگر مجلس به اندازه كافي گرم شود، براي نوحه‌سرايي اخلاقي با قضاوت‌هاي سنگين استفاده مي‌كنيم. اما به نظر مي‌رسد پرهيز از داوري اخلاقي، اگر هم مطلوب باشد، بسيار دشوار است. شايد گزينه واقع‌بينانه‌تر براي دوري جستن از قضاوت‌هاي نابخردانه و ظالمانه اين باشد كه كمي در اين زمينه به خودمان سخت بگيريم و بكوشيم ديدگاه‌ها و قضاوت‌هاي اخلاقي‌مان، به جاي تاثيرپذيري از موعظه‌ها، شعارها و مدهاي اجتماعي بر سنجش‌گرانه‌انديشي استوار باشد. اين كتاب ضمن برشمردن برخي از مهلك‌ترين خطاهاي تفكر اخلاقي، خواننده را با مفاهيم و ابزارهايي سودمند براي سنجش‌گرانه‌انديشي درباره مسائل اخلاقي آشنا مي‌سازد. با توجه به رابطه نزديك تفكر نقادانه و فلسفه، كتاب حاضر مي‌تواند پيش‌درآمدي بر فلسفه اخلاق نيز قلمداد شود. براي كمك به تعميق فهم خوانده از مطالب، پرسش‌ها و تمرين‌هايي به همراه پاسخ‌هاي پيشنهادي به پايان كتاب اضافه شده است.

انديشيدن (از الف تا ياء)

 • 93,000 تومان

از مهم‌ترين گام‌ها براي افزايش توانايي انديشيدن تشخيص اجزاي استدلال و گام‌هاي استدلال كردن است. اما چگونه مي‌توان به اين تشخيص دست يافت؟ يا چگونه است كه سياستمداران حرف خود را به كرسي مي‌نشانند؟ يكي از ترفندهايشان اين است كه بخشي از حقيقت را مي‌گويند. مدخل توريه‌گويي (صرفه‌جويي در بيان حقيقت) اين كتاب درباره همين موضوع است. به يك سخنراني گوش مي‌دهيد، اما تقريبا هيچ چيز از آن نمي‌فهميد. آيا مطلب واقعا پيچيده است يا سخنران براي خودنمايي از واژه‌هاي قلمبه‌سلمبه استفاده مي‌كند؟ مدخل ژارگون و ژرف‌نمايي و پرده‌پوشي كتاب به همين موضوع مي‌پردازد. نويسنده در اين كتاب مي‌كوشد با بياني ساده و با استفاده از مثال‌هاي مناسب، اصول اوليه منطق و تفكر نقادانه را به خواننده آموزش دهد تا اسير اين‌گونه مغالطه‌ها و سفسطه‌گري‌ها نشود. شايد بهترين شيوه استفاده از كتاب اين باشد كه ابتدا مدخل مورد علاقه خود را بيابيد و سپس از طريق ارجاع‌هاي درون‌متني به سراغ مدخل‌هاي مرتبط برويد.

انديشيدن گام نخست در تفكر نقادانه

 • 38,000 تومان

چگونه است كه سياست‌مداران، حتي وقتي حق با آن‌ها نيست، حرف خود را به كرسي مي‌نشانند؟ يكي از ترفندهايشان اين است كه بخشي از حقيقت را مي‌گويند. بخش توريه‌گويي اين كتاب درباره همين موضوع است. من و آرش در يك مدرسه درس خوانديم. آرش فرد موفقي شد، پس من هم موفق خواهم شد. چرا سخن اين شخص مغالطه است؟ به يك سخنراني گوش مي دهيد اما تقريبا هيچ چيز از آن نمي فهميد. آيا مطلب واقعا پيچيده است يا سخنران فقط براي خودنمايي از واژه‌هاي قلمبه سلمبه استفاده مي‌كند؟ بخش هاي ژارگون و ژرف‌نمايي و پرده‌پوشي كتاب به همين موضوع مي‌پردازد.

مفهوم‌ها و ابزار‌هاي تفكر نقادانه

 • 34,000 تومان

كتاب كوچكي كه در دست داريد شامل مفهوم‌ها و ابزارهاي اصلي تفكر نقادانه از ديدگاه ريچارد پل مي شود و اين مفهوم‌ها و ابزارها را به صورت فشرده بيان مي‌كند. اين كتاب (كه مبناي ساير كتاب‌هاي «مجموعه راهنماي انديشه‌ورزان» است) حاوي برداشتي از تفكر نقادانه است كه نوعي توافق عمومي بر سر آن وجود دارد؛ از اين جهت، به كار استادان مي‌آيد. براي دانشجويان نيز، يك كتاب تكميلي تفكر نقادانه در كنار كتاب‌هاي درسي ديگر است. استادان مي‌توانند از آن در طراحي برنامه آموزشي، تكليف‌هاي درسي و آزمون‌ها براي موضوع‌هاي گوناگون استفاده ‌كنند. مهارت‌هاي مطرح شده در اين كتاب در هر موضوعي به كار مي‌آيند و افراد نقاد از آن‌ها در خواندن و نوشتن، و نيز در صحبت كردن و شنيدن، استفاده مي‌كنند. اين مهارت‌ها را مي‌توان هم در زندگي شخصي و روزمره و هم در فعاليت‌هاي علمي (از تاريخ و رياضيات گرفته تا فلسفه و هنر) به كار برد.

سوگيري رسانه‌اي (چگونه سوگيري و تبليغات را در رسانه‌ها تشخيص دهيم)

 • 20,000 تومان

تقريبا همه رسانه‌هاي جهان مدعي‌اند كه گزارش‌هاي خبري‌شان را به صورت مستقل، بي‌طرفانه، و محققانه توليد مي‌كنند. مدعي‌اند كه صرفا به گزارش و توصيف «واقعيت ‌عيني» مي‌پردازند و از هر گونه نتيجه‌گيري و قضاوت پرهيز مي‌كنند. از سوي ديگر، ادعا مي‌كنند كه رسانه‌هاي رقيب اين واقعيت‌ها را به نحو توطئه‌آميز تحريف كرده و به آن جهت مي‌دهند. آيا اين مدعا درست است؟ آيا رسانه مستقل و بي‌طرف وجود دارد؟ ظاهرا پاسخ اين پرسش‌ها منفي است. رسانه‌ها، حتي اگر (بر فرض محال) از صاحبانشان و از حكومت‌ها تاثير نپذيرند، از فرهنگ و نظرگاه مخاطبان‌شان تاثير مي‌پذيرند. پوشش خبري غالب در يك جامعه بر اساس اصل‌هاي زير عمل مي‌كند: «ماجرا از نظرگاه ما (و جامعه ما) چنين به نظر مي‌رسد؛ بنابراين، ماجرا چنين است.» «اين واقعيت‌ها باورها ما را تاييد مي‌كنند؛ بنابراين، اين‌ها مهم‌ترين واقعيت‌ها هستند.» «اين كشورها با ما دوست نيستند؛ بنابراين، اين كشورها شايسته انتقادند.» «اين گزارش‌ها بيشترين جذابيت يا هيجان را براي خوانندگان ما دارند؛ بنابراين، اين‌ها مهم‌ترين گزارش‌هاي خبري‌اند.» كساني كه خبرها را نقادانه دنبال مي‌كنند تك تك اين اصل‌ها را معكوس مي‌كنند. كتاب حاضر نحوه انجام اين كار را توضيح مي‌دهد و بنابراين تاثير سوگيري و تبليغات بر انديشيدن افراد را كاهش مي‌دهد.

ماهيت و كاركرد‌هاي تفكر نقادانه و خلاقانه

 • 50,000 تومان

رابطه ميان جنبه خلاقانه و جنبه نقادانه تقكر غالبا به درستي فهميده نمي‌شود. اين بدفهمي تا حدود زيادي نتيجه تصويري است كه رسانه‌هاي گروهي از اشخاص خلاق و نقاد عرضه مي‌كنند. رسانه‌ها همواره شخص خلاق را شبيه يك دانشمند خل‌وضع نشان مي‌دهند كه قدرت تخيل بالايي دارد و خودجوش، هيجاني، و سرچشمه انديشه‌هاي نادر است. اما غالبا در عالمي ديگر سير مي‌كند و از واقعيت‌هاي روزمره فاصله دارد. در عوض، شخص نقاد را، به غلط، شخصي صرفا ايرادگير، شكاك، منفي‌نگر، خرده‌گير، انعطاف‌نا‌پذير، و عيب‌جو نشان مي‌دهند. در نگاه اول به نظر مي‌رسد كه تفكر نقادانه و تفكر خلاقانه با هم ارتباطي ندارند يا حتي در تضاد با يكديگرند. ظاهر قضيه اين است كه تفكر نقادانه خودآگاه و قابل آموزش است و تفكر خلاقانه ناخودآگاه و غير قابل آموزش. اين ديدگاه كاملا غلط نيست، اما بهره بسيار اندكي از حقيقت دارد. حقيقت نهفته در ديدگاه ياد شده اين است كه هيچ شيوه شناخته شده و مشخصي براي ايجاد خلاقيت نبوغ‌آميز در افراد وجود ندارد. با اين حال، راه‌هايي براي آموزش همزمان تفكر نقادانه و خلاقانه وجود دارد. اين كتاب رابطه ميان وجه خلاقانه و وجه نقادانه تفكر را بررسي مي‌كند و نشان مي‌دهد كه تفكر نقادانه و خلاقانه نيازمند يكديگرند. همچنين نشان مي‌دهد كه ذهن‌هاي بزرگ در نتيجه به كارگيري همزمان تفكر نقادانه و خلاقانه پديد آمده‌اند.

مغالطه‌هاي پركاربرد (44 ترفند كثيف براي پيروزي در بحث‌ها)

 • 80,000 تومان

فريب بخشي از زندگي روزمره انسان‌هاست. ما فريب مي‌دهيم و فريب مي‌خوريم؛ راست را دروغ و دروغ را راست جلوه مي‌دهيم. جالب اينجاست كه خيلي وقت‌ها حتي خودمان را هم فريب مي‌دهيم. و حقيقت را براي خودمان هم واژگونه مي‌كنيم. يكي از مهم‌ترين ابزارهاي ما براي اين خودفريبي‌ها و ديگر فريبي‌ها «مغالطه» است. به استدلال‌هاي نادرستي كه براي اقناع خودمان و ديگران مورد استفاده قرار مي‌دهيم «مغالطه» گفته مي‌شود. نويسندگان اين كتاب در ظاهر مي‌خواهند استفاده از مغالطه‌ها را به خواننده بياموزند اما در واقع سعي مي‌كنند او را با پركاربردترين مغالطه‌ها كه در دنياي سياست و تبليغات و ... مورد استفاده قرار مي‌گيرند آشنا كنند تا هم خودش قرباني مغالطه‌ها نشود و هم از به كاربردن مغالطه‌ها در مقابل ديگران بپرهيزد. در شيوه سنتي آموزش مغالطه‌ها صرفا اسم و تعريف مغالطه‌ها و مثال‌هايي از آن‌ها را براي مخاطب بيان مي‌كنند. نويسندگان اين كتاب سعي كرده‌اند از شيوه عميق‌تري استفاده كنند تا تاثير بيشتري بر خواننده بگذارد: ربط دادن مغالطه‌ها به تلاش انسان براي تحقق منافع و اميال نامعقول.

واضح انديشيدن (راهنماي تفكر نقادانه)

 • 24,000 تومان

اين كتاب يك درسنامه تفكر نقادانه است. ژيل لوبلان، پيش از آنكه كتاب واضح انديشيدن را بنويسد، تفكر نقادانه را براي بيش از 7000 دانشجو تدريس كرده است. همين پيشينه موجب شده كه كتاب از اين ويژگي‌ها برخوردار شود: (1) متن روشن و شفاف (2) استفاده از ابزارهاي گوناگون (مثال‌ها، نمودارها، جدول‌ها، و كادرهاي بازنگري) براي توضيح و برجسته كردن نكته‌ها و مفهوم‌هاي كليدي، (3) استفاده «واژه‌نامه توصيفي» در پايان كتاب براي توضيح واژگاني كه احتمالا براي خواننده جديدند، و (4) عرضه تمرين‌هاي متنوع (تمرين عادي، تمرين ارزيابي، و تمرين كاوش و نگارش) براي اطمينان از ورزيده شدن خواننده در كاربرد مفاهيم كتاب.

صفحه‌ی 1