فیلتر‌ها

تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
فروید در زمانه خودش و ما (دالان‌های بلند عصر)
 • 279,000 تومان
 • با تخفیف: 279,000 تومان
نظریه بازتولید اجتماعی (بازترسیم طبقه بازتمرکز بر ستم)
بازپرسی 1 (محدوده خون) هندسه 1 جنایت خانوادگی
 • 66,000 تومان
 • با تخفیف: 66,000 تومان
1 گفت‌و‌گوی 3 نفره درباره ضمیر خود‌آگاه
 • 43,000 تومان
 • با تخفیف: 43,000 تومان
سوفوکلس و فلسفه (جستارهایی درباره ادیپوس) از چشم فلسفه 3
کلاس تشریح دکتر تولپ
 • 75,000 تومان
 • با تخفیف: 75,000 تومان
طوفان مهیب
 • 69,000 تومان
 • با تخفیف: 69,000 تومان
همه ما شبی در تخت‌هایمان خواهیم سوخت
 • 65,000 تومان
 • با تخفیف: 65,000 تومان
روان‌شناسی حماقت
 • 84,000 تومان
 • با تخفیف: 84,000 تومان
برخورد تمدن ها سر آسانسوری در پیاتزا ویتوریو
 • 39,000 تومان
 • با تخفیف: 39,000 تومان
کافکا و فلسفه (جستارهایی درباره محاکمه) از چشم فلسفه 2
در اسارت زنجیرها و خوک‌ها (زندگی‌نامه خودنوشت انجلا دیویس)

فروید در زمانه خودش و ما (دالان‌های بلند عصر)

 • 279,000 تومان

«فروید همچنان، هفتاد و ‌پنج سال پس از مرگش، با افسانه‌هایش دودمان شاهانه‌اش، کاوشش در رویاها، داستان‌هایش از ایل و ‌تبارهای بدوی، از گرادیوای قدم‌زن، از کرکسی که در کتاب لئوناردو یافت، از قتل پدر و از موسایی که الواح قانون را گم کرد، مخل خودآگاهی غربی است. او را در نظر می‌آورم که عصایش را در هوا برای سامی‌ستیزها تکان می‌دهد؛ آراسته‌‌ترین پیراهنش را برای دیدار آکروپولیس می‌پوشد؛ رم را همانند عاشقی مقهور عشق درمی‌نوردد؛ به کودن‌ها می‌تازد؛ بی‌هیچ یادداشتی برای آمریکایی‌ها صحبت می‌کند؛ در منزل ابدی‌اش میان اشیایش، چائو‌چائوهایش، شاگردانش، زنانش و بیماران دیوانه‌اش حکم‌فرمایی می‌کند؛ با دقت تمام منتظر هیتلر می‌ماند بی‌آنکه بتواند نامش را ببرد؛ و من با خودم می‌گویم تا مدت‌های مدید همچنان متفکر بزرگ زمانه خود و ما باقی خواهد ماند.» الیزابت رودینسکو، روانکاو و تاریخ‌نگار فرانسوی، در پروژه‌ای بلند‌پروازانه زندگی و کار زیگموند فروید را روایت می‌کند. روایت او گستره‌ای بسیار وسیع‌تر از زندگی شخص فروید است؛ از تولد پدر و مادر او در اوایل قرن نوزدهم تا شکل‌گیری خانواده و سپس تحولات پرفراز و فرود سیاسی و اجتماعی دو قرن گذشته آغاز می‌کند و در 2014، هنگامی که سارقان به محل نگهداری خاکستر فروید و همسرش وارد شدند پایان می‌دهد. جزئیات بی‌نظیر و تعهد استثنایی رودینسکو در گزارش حقایق، کتابی به وجود آورده است که چه‌بسا بهترین منبع برای شناخت فروید، و البته زندگی و زمانه او باشد.

نظریه بازتولید اجتماعی (بازترسیم طبقه بازتمرکز بر ستم)

 • 140,000 تومان

اگر کار کارگران تمامی ثروت جامعه را تولید می‌کند، پس چه کسی کارگر را تولید می‌کند؟ به عبارت دیگر، چه فرایند‌هایی به کارگر امکان می‌دهند هر روز خودش را به محل کار برساند تا بتواند ثروت جامع را تولید کند؟ صبحانه چه نقشی در آمادگی او برای کار دارد؟ خواب خوش شبانه چطور؟ اگر سوالات را به فرایند‌های خارج از خانوار این کارگر بسط دهیم، اوضاع از این هم پیچیده‌تر می‌شود. نظریه بازتولید اجتماعی نشان می‌دهد که مقوله ذاتی سرمایه‌داری، نیروی حیات‌بخش آن، کار انسان است. در این نظریه مسئله ستم (جنسیتی، نژادی، گرایش جنسی) در ارتباط ساختاری با تولید سرمایه‌داری و بدین ترتیب، شکل گرفته براساس آن، نظریه‌پردازی می‌شود. خوانندگانی که با مسائل مطرح در نظریه بازتولید اجتماعی آشنا می‌شوند از این مجموعه بسیار خواهند آموخت و آنان که سرخوردگی‌های بحث‌های مختلف اولیه درباره آزادی زنان را تجربه کرده‌اند، پاسخ‌های بدیعی برای پرسش‌های قدیمی خواهند یافت.

بازپرسی 1 (محدوده خون) هندسه 1 جنایت خانوادگی

 • 66,000 تومان

این کتاب در مورد قتلی است که در دهه‌ی 1320 شمسی اتفاق افتاده و نویسنده در آن جریان زندگی پرماجرای یکی از ثروتمندترین سرمایه‌داران آن دهه و پسرانش را روایت می‌کند. فرامرز و فرخشاد دو فرزند احمد میرسپاهی معروف به احمد لیستر، باجناق و راننده رضا شاه هستند که فرامرز به دلایل خانوادگی تصمیم می‌گیرد فرخشاد را با کمک دوستانش به قتل برساند تا بتواند به ارث پدرش دست پیدا کند. اما به نظر می‌رسد فرامرز قصد داشته پدرش را نیز بکشد که با مشکوک شدن اوضاع و به میان آمدن پلیس و سپس برگزاری دادگاه، لایه‌های بیشتری از این داستان آشکار شده و مشخص می‌شود فرامرز تنها متهم این پرونده نبوده است.

1 گفت‌و‌گوی 3 نفره درباره ضمیر خود‌آگاه

 • 43,000 تومان

یک گفت‌وگوی سه نفره دربارۀ ضمیر خودآگاه، آخرین کتاب جان پری از مجموعه گفت‌‌وگوهای خیالی بین یک فیلسوف، یک کشیش و یک دانشجوی فلسفه است. پرسش اصلی کتاب حاضر این است که آیا تجربه و آگاهی ریشه در جسم و اعمال جسمانی دارند؟ آیا جسم و ذهن یکی‌اند؟ در این صورت چه توجیهی برای آگاهی و تجربه می‌توان یافت؟ جان پری با تمسک به پدیده زامبی‌های فلسفی در تلاش است تا به یاری اندیشه‌های فلسفی و دینی و نیز به تأسی از آرای متفکرانی چون دکارت و برکلی به این سؤال دیرینه درباره دوگانه یا یگانه بودن جسم و ذهن پاسخ دهد. در این کتاب بار دیگر مهارت نویسنده در ساده‌سازی مباحث پیچیده فلسفی به کمک مثال‌های قابل فهم نمایان می‌شود.

سوفوکلس و فلسفه (جستارهایی درباره ادیپوس) از چشم فلسفه 3

 • 133,000 تومان

خودت را بشناس بانگ رعب‌آوری است که شاید این روزها دیگر آن هیبت گذشته را نداشته باشد، ولی اگر کمی با ادیپوس سوفوکلس هم‌دل شویم، اگر دمی از پشت مردمکان او زندگی را ببینیم باز هم شنیدن این سخن جانمان را به لرزه خواهد انداخت. حکایت ادیپوس حکایت انسانی است که در آخر با حقیقت دهشتناک زندگی با شکنندگی آدم و میرایی او مواجه می‌شود و رنج آن را به جان می‌خرد. کتاب حاضر تلاشی برای تامل در جنبه‌های گوناگون این رویارویی است. گویی این دو نمایش‌نامه حکایت غایی هر انسانی است من یا تو فرقی نمی‌کند.

کلاس تشریح دکتر تولپ

 • 75,000 تومان

داستان با کلاس تشریح آغاز می‌شود؛ همه آماده می‌شوند که در چنین رویداد بزرگی شرکت کنند. در همین حین با چند شخصیت آشنا می‌شویم: رنه دکارت که به درس تشریح دعوت شده تا بفهمد اقامتگاه روح کجاست، و رامبرانت بیست‌و‌شش ساله که دلواپس تعهدی است که برگردان دارد. پس از آن پیا د خراف را می‌شناسیم که قرار است نقاشی را ارزیابی کند. فرجام دراماتیک و اجتناب‌ناپذیر رویدادهای داستان را به این‌جا می‌رساند که آنچه را در ابتدا کشیده به‌کلی تغییر دهد.

طوفان مهیب

 • 69,000 تومان

ما تمدنی ساخته‌ایم جنگ ستارگانی، با احساساتی عصر حجری، نهاد‌هایی قرون وسطایی و تکنولوژی‌ای خداگونه، گرمایش، خشکسالی، بی‌آبی، طوفان‌ها، نابودی جنگل‌ها، دود کارخانه‌ها، مرگ‌و‌میر گونه‌های نادر جانوری و گیاهی، افزایش میزان دی‌اکسید‌ کربن، بی‌خانمانی انسان‌ها و... موضوعاتی هستند که تقریبا هر روز با آن‌ها سروکار داریم. اما آیا اصلا برایمان اهمیتی دارند؟ یا این‌ها هم به سرنوشت تمام مطالب کپسوله‌ای دچار می‌شوند که روزانه و شبانه در فضای مجازی نگاهی آنی به آن‌ها می‌اندازیم و به زباله‌دان ذهنمان پرتابشان می‌کنیم؟ خواه به این مسائل فکر کنیم خوانه نه، واقعیت، بیرون از ذهن ما، کار خود را می‌کند و تاثیرش را دیر یا زود بر زندگی‌مان می‌گذارد. کتابی که در دست دارید مجموعه‌ای‌ست از ده داستان که به این مسائل در نقاط مختلف دنیا می‌پردازد و روایتگر بیم‌ها و امید‌های‌ست که امروز درگیرشانیم و در آینده این زمین شکنجه‌شده نیز بیشتر درگیرشان خواهیم بود. کسی چه می‌داند، شاید داستان بهتر از عهده بیان حقیقت براید.

همه ما شبی در تخت‌هایمان خواهیم سوخت

 • 65,000 تومان

«مگر کدام یک از ما چیزی می‌داند؟ مایی که قبلا بچه بودیم و حالا نیستیم. در حال حاضر آنچه هستیم مجموعه‌ای است از خطاها و اشتباهاتمان، توده‌ای له‌شده و خراب از خطاهایمان. بیمار رازهای خودمان، و حالا باید دنبال یم راهی باشیم و امیدوار باشیم رازهایمان خیلی در چهره‌هایمان مشهود نباشد.»

روان‌شناسی حماقت

 • 84,000 تومان

همه جا هست، بی‌مرز و محدودیت؛ بتراود یا بچکد، جاری باشد یا بجوشد. گاه گودال آبی ست آرام و تقریبا قابل‌تحمل، گاه باتلاقی‌ست تهوع‌آور و بعضی‌اوقات زلزله، طوفان یا جزرومدی که هر‌چیزی را سر راهش غرق، ویران، لگدمال و آلوده می‌کند. مهم نیست چه شکلی باشد؛ حماقت به همه‌مان سرایت می‌کند. گفته می‌شود ما خود سرچشمه حماقتیم. من هم مستثنا نیستم. همه روزانه چرندیاتی می‌بینند، می‌شنوند و می‌خوانند. همچنین هر کداممان برای تولید، فکر، حلاجی و صحبت راجع به این چرندیات مقصریم. گاهی کودن می‌شویم و بی‌آنکه عواقبی داشته باشد مهملاتی راجع به زندگی‌مان می‌گوییم. مهم آگاهی و پشیمانی از این موضوع است، چون انسان جایزالخطاست. باید قبول کنید اشتباه کرده‌اید تا بخشیده شوید. همیشه هستند کسانی که ابله فرضمان کنند اما خودمان به ندرت متوجه بلاهتمان می‌شویم.

برخورد تمدن ها سر آسانسوری در پیاتزا ویتوریو

 • 39,000 تومان

وقتی یکی از مستأجران ساختمانی در مرکز رم به قتل می رسد، زندگی جامعه کوچک اهالی ساختمان، که هرکدام اهل گوشه ای از جهان اند، آشفته می شود. پلیس از همسایه های مقتول بازجویی می کند و هرکدام از همسایه های قربانی، با روایت خود، حکایتی جاندار و درخشان از محله ای رنگارنگ در رم معاصر را به تصویر می کشد. شخصیت ها به نوبت پا به صحنه می گذارند، شهادت می دهند و سرگذشت تنیده به هویت نژادی خود را روایت می کنند؛ روایتی از دلواپسی ها و سوء تفاهم های برآمده از زندگی در حاشیه جامعه و نیز روایتی از تحقیر و ترس و بی اعتنایی اکثریت مردم. از دل هم نشینی همه این ها، داستانی تأثیر برانگیز سر بر می آورد که برای تک تکمان آشناست؛ چه در ایتالیا زندگی کنیم، چه در لس آنجلس. در پس این کمدی تلخ و شیرین، حقیقتی از اجتماع نهفته است که اغلب نادیده می گیریم و تحلیلی مردم شناختی که سطر به سطرش خواننده را به حیرت وا می دارد.

کافکا و فلسفه (جستارهایی درباره محاکمه) از چشم فلسفه 2

 • 115,000 تومان

با دانشی که از پساساختاگرایی داریم می‌توانیم ثابت کنیم محاکمه کافکا مسائل فلسفی زمان ما را مطرح کرده است. او قلمروی ناشناخته‌ای را در مسائلی همچون اخلاق، جامعه، زمان، زبان‌شناسی، و معناشناسی به ما نشان می‌دهد. از این رو، مقالات این مجموعه مرز بین فلسفه و ادبیات را کنار می‌گذارند و این دو را بدون جدا بودن از یکدیگر جایی برای اندیشیدن می‌دانند.

در اسارت زنجیرها و خوک‌ها (زندگی‌نامه خودنوشت انجلا دیویس)

 • 123,000 تومان

انجلا دیویس زندگی‌نامه خودنوشتش را با تعقیب و گریز اف بی آی و دستگیری‌اش در اکتبر 1970 آغاز می‌کند؛ روایت حبس هجده ماهه در زندان‌های مختلف و تجربه‌های اجتماعی - سیاسی خود را به تجربه‌ای شخصی گره می‌زند و نمی‌هراسد که از ترس‌ها، بی‌قراری‌ها و دودلی‌ها بگوید. «برای انتخاب میان روش‌های مختلف بقا، باید به گزینه‌ها دسترسی عینی داشت. امیدوارم برداشت نکنی که دلیل می‌تراشم. فقط سعی دارم بفهمم کدام نیروهای شوم ما زنان سیاه‌پوست را به جایی که اکنون هستیم، سوق داده. چرا مادرت جای این که شمشیری گداخته به دستت دهد، سرزنشت می‌کند؟ همین سوال را می‌توان درباره هر زن سیاه‌پوست دیگری هم پرسید؛ نه فقط درباره پسرانشان، که درباره دختران هم...

1  2  3  4  5  6  صفحه‌ی 1