فیلتر‌ها

تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
عمل خلاقه ( شیوه‌ای برای هستی)
 • 195,000 تومان
 • با تخفیف: 195,000 تومان
نوعی جرقه
 • 127,000 تومان
 • با تخفیف: 127,000 تومان
زندگی معنا (بررسی عمیق‌ترین پرسش‌ها و انگیزه‌ها در زندگی)
معنای سفر (فلسفه وقتی از خانه دوری)
 • 139,000 تومان
 • با تخفیف: 139,000 تومان
قلب‌های گمشده‌مان
 • 169,000 تومان
 • با تخفیف: 169,000 تومان
فرندز (دوستان و عاشقان)
 • 195,000 تومان
 • با تخفیف: 195,000 تومان
کفش‌هایش
 • 199,000 تومان
 • با تخفیف: 199,000 تومان
بازی درونی تنیس (راهنمایی کلاسیک برای جنبه‌ی ذهنی بهترین عملکرد)
تمام خشم من
 • 169,000 تومان
 • با تخفیف: 169,000 تومان
 • 129,000 تومان
 • با تخفیف: 129,000 تومان
ما تمامش می‌کنیم
 • 165,000 تومان
 • با تخفیف: 165,000 تومان
چرا آلمانی‌ها بهتر انجامش می‌دهند (نکته‌هایی از کشوری بالغ)

عمل خلاقه ( شیوه‌ای برای هستی)

 • 195,000 تومان

«عمل خلاقانه» برای هرکدام از ما معنایی خاص دارد. ریک روبین با تجربه‌ی بی‌پایان در تولید آلبوم‌ها و ترانه‌های بی‌نظیر سعی کرده از تمام تجربه‌ی خود و هنرمندانی که با آنها کار کرده استفاده کند تا کتابی درباره‌ی «خلق هنرمندانه» در اختیار شما بگذارد. روبین با لحنی متین و آرام شما را با تجربه‌ی خود همراه می‌کند. با زبان زیبایی که دارد راه هنرمند را طوری برای‌تان ترسیم می‌کند که کمتر کتاب آموزشی‌ای موفق به انجامش شده. این واقعیت که خلاقیت در زندگی همه‌ی ما جایگاه ویژه‌ای دارد و تقریبا در تمام امور روزمره نمی‌توانیم بدون آن زندگی کنیم، کمک می‌کند کتاب را با گشودگی بیشتری بخوانیم. راستش در زندگی شاید چیزی مهم‌تر از خود خلاقیت برای مواجه‌شدن با محیط اطراف‌مان نباشد. روبین تجربه‌ی خود را با ما در این زمینه به اشتراک می‌گذارد. او می‌داند هنرمند‌بودن صرفا داشتن خروجی هنری خاص شما نیست، بلکه رابطه‌ی شما با جهان است. پس با کلامی حکیمانه که حاصل عمری تجربه است سعی می‌کند تجربه‌ای از خوانش برای شما ایجاد کند تا بتوانید بیاموزید خلق در لحظه‌ چطور شکل می‌گیرد. او در این مسیر سعی می‌کند عینی و عمل‌گرایانه صحبت کند و به دور از تعارفات مرسوم، بدون اینکه سعی کند شبیه «یکی دیگر از کتاب‌های آموزشی» باشد، راهکارهای مناسبی ارائه دهد. «عمل خلاقانه» برخلاف عنوانش، سعی می‌کند ورای هنرمندان تمام رشته‌ها برود، کتابی که خود را به داستان‌نویس، نقاش، مجسمه‌ساز، آهنگساز و ... محدود نمی‌کند و می‌تواند برای هر کسی که درگیر خلق کردن است مفید باشد. «عمل خلاقانه عصاره‌ی دانشی است که روبین طی دهه‌ها ضبط رکورد‌های موسیقی به دست آورده. این کتاب به هر ذهن خلاقی که به محرک نیاز دارد، به اندازه‌ای مناعت و اعتمادبه‌‌نفس می‌دهد تا بتواند مشکلاتش را بازتعریف کرده و به راه‌حل برسد.» -گاردین ریک روبین نه بار برنده‌ی جایزه‌ی گرمی شده است. او را به‌عنوان یکی از صد انسان تاثیرگذار در جهان می‌شناسند و البته مجله‌ی رولینگ استون او را موفق‌ترین تهیه‌کننده در تمام ژانر‌های موسیقی می‌داند. تهیه‌کننده‌ی هنرمندانی از جمله ادل، گروه موسیقی بلک‌سبث، جانی کش، جی‌زی و ... مردی که در پشت‌صحنه‌ی ساخته‌شدن بسیاری از آلبوم‌های موسیقی مشهور و پرفروش نقشی حیاتی داشته است.

نوعی جرقه

 • 127,000 تومان

تابه‌حال کلمه‌ی «اوتیسم» به گوشت خورده است؟ من چیزهایی را می‌بینم که دیگران نمی‌بینند. صداهایی را می‌شنوم که دیگران نمی‌توانند بشنوند و گاهی احساسات مختلف یکجا به من هجوم می‌‌آورند. به جادوگران فکر می‌کنم؛ به این که کسی نیست از آنها طرفداری کند. هیچ‌کدام از اهالی شهرمان منظورم را نمی‌فهمند، اما اگر به تلاشم ادامه بدهم، شاید کسی پیدا شود که من را درک کند. من اجازه نمی‌دهم جادوگر‌ها فراموش شوند، چون داستان آنها هنوز تمام نشده؛ همان‌طور که داستان من ادامه دارد... وقتی دختری که به اختلال اوتیسم دچار است، متوجه می‌شود که مردم شهر کوچکشان در اسکاتلند، در زمان‌های دور فقط به این دلیل که جادوگران متفاوت بودند آنها ا می‌سوزاندند، ‌تصمیم می‌گیرد مراسم یادبودی برای جادوگر‌ها برگزار کند. کتابی کوتاه و شیرین درباره‌ی دوستی، شجاعت و خودباوری.

زندگی معنا (بررسی عمیق‌ترین پرسش‌ها و انگیزه‌ها در زندگی)

 • 135,000 تومان

چه چیزی به زندگی شما معنا می‌دهد؟ فرهنگ امروزی ما را به‌دنبال ثروت، قدرت یا حتی منزلت می‌فرستد. اما اگر این باورهای نادرست نیاز واقعی ما را به داشتن هدف برآورده نکردند، به کدام سمت‌و‌سو می‌رویم؟ نظر جیمز هالیس این است که داستان‌ها و باورهای قدیمی که زمانی ما را تعریف می‌کردند از دور خارج شده‌ و رنگ باخته‌اند، حالا باید به جهت‌یاب درونی‌مان متوسل شویم، به همان رهنمون‌های روانی که کمک می‌کنند مسیرمان را از میان شاهراه پیچیده‌ی انتخاب‌ها پیدا کنیم. «زندگی معنا» کاوشی عمیق درباره‌ی ماهیت معناست و اینکه چگونه می‌توانیم با انتخاب‌هایمان به‌سمت آن حرکت کنیم یا از آن دور شویم. هالیس با بررسی اسطوره‌ها، آثار ادبی، شخصیت‌های تاریخی و خرد نهفته در لایه‌های زیرین روانشناسی، بینش‌هایی نافذ را برای یافتن هدف در اختیارمان می‌گذارد. در این کتاب می‌خوانیم که چطور ذهن داستان‌جوی ما از تجربه‌های اولیه‌ی خود معنای زندگی را شکل می‌دهد؛ چرا داستان‌های اولیه شکست می‌خورند وقتی قدم در مسیر رشد خود می‌گذاریم؛ چطور می‌توانیم به پیشگویی درونی رؤیاهایمان نزدیک شویم؛ چطور اشباحی را از میان برداریم که خاطرات ما را شکار و روانمان را تسخیر می‌کنند و چطور در این قالب فانی زندگيِ کاملی داشته باشیم. در «زندگی معنا» بنا داریم راه‌های ورود به معنا را بررسی کنیم. هالیس در این کتاب باارزش‌ترین پرسش‌ها را مطرح کرده و از تاملات خود می‌گوید تا شجاعت، پشتکار و الهامی را بیابیم که برای سفر اودیسه‌وار خود نیاز داریم.

معنای سفر (فلسفه وقتی از خانه دوری)

 • 139,000 تومان

افسانه‌ای وجود دارد که می‌گوید فیلسوف‌ها سفر نمی‌کنند. این افسانه از دوران سقراط و کانت می‌آید. سقراط هرگز پایش را از دیوار‌های آتن بیرون نگذاشت و کانت هم هرگز بیشتر از دویست کیلومتر از محل تولدش در کونیگزبرگ دور نشد. ضمن این‌که «فلسفه‌ی سفر» هم شاخه‌ی تحقیقاتی شناخته‌شده‌ای نیست. نه کتابی درباره‌ی فلسفه سفر وجود دارد، نه واحد درسی‌ای و نه کنفرانسی. به‌رغم همه‌ی این موارد، فیلسوف‌های بسیاری به سفر اهمیت می‌دهند. و مفهوم «فیلسوف مسافر» مفهومی دیرینه است. پرسش درباره‌ی سفر و بررسی تغییراتی که فلسفه در آن ایجاد کرده، می‌تواند کمک کند به سفرهای‌مان عمیق‌تر فکر کنیم. عمیق فکر‌کردن به چیز‌ها معمولا ارزشمند است و قدردانی و لذت ما، آن ارزش را افزایش می‌دهد. -از متن کتاب- انسان‌ها در زمان‌های مختلف از نقطه‌ای به نقطه‌ای دیگر جابه‌جا شده و مسافت‌های طولانی و کوتاهی را طی کرده‌اند؛ ولی همه‌ی این جابه‌جایی‌ها سفر نیستند. ما هر روز می‌رویم سر کار، به فروشگاه‌ها سری می‌زنیم، دوستان و خانواده‌مان را می‌بینیم و روزهای تعطیل برای تفریح راهی خارج شهر می‌شویم. هیچ‌کدام از این‌ها سفر نیستند. سفر با هدف خاصی انجام می‌شود و از صنعت‌ گردشگری کشور مقصد حمایت می‌کند. اما ما چگونه می‌توانیم عمیق‌تر به سفرهای‌مان بیاندیشیم؟ چرا سفر می‌کنیم؟ چرا سفرهای‌مان با یکدیگر متفاوت‌اند؟ این پرسش‌ها باعث شدند امیلی توماس جذب مفهوم فلسفی سفر شود. کتاب فلسفه سفر نظریه‌های فلسفی مختلف مربوط به سفر، تاریخچه‌ی آن، تجربه‌های مختلف سفر و سفرنامه‌ی امیلی توماس را به میان می‌کشد. سفر کردن از عصراکتشاف شروع می‌شود؛ زمانی که فیلسوف‌ها برای اولین‌بار سفر کردن را جدی گرفتند. در این سفر فلسفی با مفهوم دیگری‌بودن مونتنی، جان لاک و نظریات او درباره‌ی آدم‌خوارها و سفر به طبیعت وحشی آشنا می‌شویم. در سفرمان همراه با توماس، نیمه‌ی تاریک نقشه‌ها را کشف می‌کنیم و متوجه می‌شویم که چگونه فلسفه‌ی فضا از گردش در کوهستان‌ها آغاز شده است و چرا باید در سفر به کلبه‌های چوبی لباس‌های‌مان را بشوریم. علاوه بر این‌ها با مفاهیم عمیق‌تری از جمله اخلاق «سفر به مناطق در حال نابودی» (سفر به یخچال‌ها و صخره‌های مرجانی) و تاثیر سفر فضا بر اهمیت وجود انسان در کهکشان راه‌شیری آشنا می‌شویم. توماس سفر و مفاهیم فلسفی مربوط به آن را با زبانی قابل درک توضیح می‌دهد و مقاله‌ها و کتاب‌های متنوعی را در این خصوص معرفی می‌کند.

قلب‌های گمشده‌مان

 • 169,000 تومان

کسی آن بیرون دارد گوش می‌دهد؟ یا آدم‌ها فقط با عجله راهشان را می‌روند؟ یک قصه واقعا چقدر می‌تواند تغییر ایجاد کند؟ این همه قصه که با سرعت و شتاب به گوش دنیای پرمشغله فرو می‌رود، چه تاثیری خواهد داشت؟ آن‌هم در دنیایی تا این اندازه سریع و بی‌توقف که در آن تمام صداها با اثر داپلر به ناله‌ای بلند بدل می‌شوند؛ ناله‌ای آن‌قدر حواس‌پرت‌کن که حتی اگر صدایی غیرطبیعی توجه‌تان را جلب کند، قبل از اینکه بتوانید متوجه‌اش شوید، از آن کنده می‌شوید و مثل نیش زنبوری که به بدنتان فرو رفته، بیرونش می‌کشید. در چنین دنیایی سخت می‌شود صدای چیزی را شنید. اگر هم کسی صدایی بشنود، واقعا چقدر می‌تواند تغییر ایجاد کند؟ آن‌هم صرفا از طریق حرف‌ها و چیزهایی که زمانی برای کسی اتفاق افتاده‌اند؛ چیزهایی که شنونده حتی آنها را نمی‌شناسد، و هیچ‌وقت هم نخواهد شناخت. این فقط یک قصه است. یک سری واژه. همین. -از متن کتاب- «قلب‌های گمشده‌مان» رمانی پادآرمان‌شهری است درباره‌ی دوستی، فقدان و قدرت عشق مادرانه. سلست اینگ با تاکید بر کتابخانه‌ها، کتاب، شعر و قصه‌گویی، از قدرت واژه‌ها با ما حرف می‌زند؛ از قصه‌هایی که با دیگران در میان می‌گذاریم، از صداهایی که به حاشیه رانده می‌شوند و بیش از همه از انسان‌هایی که مهر سکوت بر لبشان خورده است. «قلب‌های گمشده‌مان» داستانی احساسی و پرکشش است که به زیبایی به مسائل پیچیده‌ی روز می‌پردازد. آن‌قدربه واقعیت تاریک و ناخوشایند نزدیک است که خواننده را می‌ترساند. این رمان از دلایل و انگیزه‌هایی می‌گوید که باعث می‌شوند جوامع به ظاهر متمدن فجیع‌ترین بی‌عدالتی‌ها را نادیده بگیرند. «قلب‌های گمشده‌مان» رمانی است درباره‌ی درس‌های زندگی و میراثی که برای کودکانمان به جا می‌گذاریم. راهنمای استفاده از قدرت هنر برای ایجاد تغییر.

فرندز (دوستان و عاشقان)

 • 195,000 تومان

سلام، اسم من متیو است، هرچند شاید مرا با اسم دیگری بشناسید. دوستانم متی صدایم می‌کنند. و احتمالا تا حالا می‌بایست مرده باشم. و این‌گونه زندگی‌نامه‌ی پر فراز و نشیب هنرپیشه‌ی معروف متیو پری آغاز می‌شود. زندگی‌نامه‌ای که در آن ما را با خود به سفری از رویاهای دوران بچگی تا شهرت و اعتیاد و بهبودی پس از آن می‌برد. متیوی پنج‌ساله قبل از اینکه مدام به بیمارستان برود یا در مراکز بازپروری بستری شود، به خاطر جدایی پدر و مادرش مدام بین مونترال کانادا و لس‌آنجلس در رفت و آمد بود. متیوی چهارده‌ساله ستاره‌ی تنیس کانادا بود، و متیوی بیست و چهارساله برای بازی در محبوب‌ترین سریال تاریخ به نام فرندز انتخاب شد. فرندز: دوستان و عاشقان زندگی‌نامه‌ای فراموش‌نشدنی، صمیمانه و آگاهی‌بخش است. به‌شدت صادقانه، تکان‌دهنده و البته خنده‌دار. کتابی که طرفداران فرندز سال‌ها منتظرش بودند.

کفش‌هایش

 • 199,000 تومان

فکر می‌کنید یک جفت کفش چقدر می‌تواند مسیر زندگی آدم را عوض کند؟ کفش‌هایش رمانی است به شدت سرگرم‌کننده و تسلی‌بخش درباره‌ی دوستی، قدرت زنان، خانواده، خیانت و امید. خودتان را برای هیجان چرخ و فلکی احساسی آماده کنید. با خواندن این کتاب که از همان صفحات اول شما را با پیامدهای غیرمنتظره،‌ دادگاه و گاهی اتفاقات مضحک درگیر می‌کند، به قدرت دوستی، انعطاف‌پذیری زنان و ماهیت عشق پی می‌برید. دو زن با پیشینه و سبک زندگی کاملا متفاوت با جابه‌جا شدن ساک‌شان در باشگاه ورزشی مجبور می‌شوند کفش‌های همدیگر را بپوشند و گوشه‌ای از زندگی دیگری را درک کنند. همین کفش‌ها زمینه‌ساز اتفاقات بزرگتری می‌شوند و آن‌ها را در شرایطی غیرعادی به هم می‌رسانند تا بدون این‌که بخواهند به هم درس زندگی بدهند. کفش‌هایش داستان دوستی زنانه است. از آن دوستی‌هایی که پلی بر تفاوت‌ها می‌زند و مهم‌ترین اتفاقات زندگی‌ات می‌شود. همچنین صدای زنانی‌ست که با گذر از جوانی احساس می‌کنند از چشم‌ها افتاده‌اند و اهمیت سابق را ندارند. زنانی که اگرچه همه به آنها نیاز دارند اما کسی آن‌ها را نمی‌خواهد. این قضیه به‌خصوص در مورد سم با آن رئیس کندذهنش صدق می‌کند و همدردی خواننده را به همراه دارد. «قدرت، قدرت واقعی‏ لزوما این نیست که به خواسته‌های یکی دیگه تن ندی. قدرت یعنی این‌که هر روز با موقعیتی تحمل‌ناپذیر و سخت مواجه بشی تا از عزیزانت حمایت کنی. قدرت بعنی ساعت‌ها بودن تو اون اتاق وحشتناک گرچه تک‌تک سلول‌های بدنت داره بهت می‌گه نمی‌تونه بیشتر از این تحمل کنه.»

بازی درونی تنیس (راهنمایی کلاسیک برای جنبه‌ی ذهنی بهترین عملکرد)

 • 97,000 تومان

تیموتی گالوی را معمولا در فهرست بنیان‌گذاران جنبش کوجینگ می‌آورند و حتی گاهی از او به‌عنوان پدر کوچینگ یاد می‌کنند. گالوی معتقد است که بازی واقعی نه بیرون و داخل زمین تنیس، بلکه در ذهن تنیس‌باز انجام می‌شود و تنیس‌باز پیش از این‌که در زمین بیرونی ببازد، در ذهن خود می‌بازد و مقدمه‌ی باخت بیرونی را فراهم می‌کند؛ البته منظور گالوی صرفا خوش‌بینی و داشتن نگاه مثبت نیست. بازنده‌ها اول در ذهن خودشان می‌بازند و بعد در دنیای واقعی و ذهن دیگران. وقتی کسی در ذهن خود باخته باشد، به‌احتمال زیاد در دنیای بیرونی هم می‌بازد... اما کسی که در ذهن خودش برنده باشد، شکست برای او صرفا یک تجربه است. گالوی که در دهه‌ی شصت میلادی مربی تنیس دانشگاه هاروارد بود، بازی‌ها را به دو دسته تقسیم می‌کند: بازی بیرونی و بازی درونی. بازی بیرونی حریف، مانع و هدف است. بازی درونی ترس‌ها، کنترل‌ها و حالات روانی در مواجهه با مشکلات. به همین دلیل برای بهبود عملکرد تنیس‌باز‌ها صرفا نباید روی تمرین‌های فیزیکی و تکنیک‌های بازی متمرکز شد. موانع ذهنی کارکرد فیزیکی بازیکنان را محدود می‌کند و اجازه نمی‌دهد آن‌ها به حداکثر پتانسیل و ظرفیت خود دست پیدا کنند. به باور گالوی بازی واقعی نه در بیرون و داخل زمین تنیس، بلکه در ذهن تنیس‌باز انجام می‌شود و کسی که بازی درونی را خوب انجام دهد در بازی بیرونی برنده می‌شود. به‌انجام‌رساندن کار نیاز به آزام‌شدن ذهن دارد، و آرام‌کردن ذهن یعنی کم‌تر فکر‌کردن. هنگامی که ذهن تماما این‌جا و اکنون و با کنش و کننده کاملا یکی است، آرامش دارد. هدف بازی درونی افزایش تکرار و مدت‌زمان این لحظات، چند درجه آرامش‌بخشیدن به ذهن، و در نتیجه افزایش مداوم گنجایش‌مان برای یادگیری و اجراست. این راهنمای فوق‌العاده، معیاری مهم نه فقط برای بازیکنان تنیس- یا بازیکنان هر رشته‌ی ورزشی- بلکه برای هر کسی است که می‌خواهد عملکردش را در هر فعالیتی، از نواختن ساز گرفته تا مدیریت بزرگ‌ترین شرکت‌ها، بهبود ببخشد. «اثری خلاقانه و پیشگام... توصیه‌های عمیق آن برای هر بخشی از زندگی کاربرد دارد.» -بیل گیتس

تمام خشم من

 • 169,000 تومان

ازدست‌دادن هنر است؛ هنری که مهارت‌یافتن در آن بهایی دارد. تمام خشم من رمانی است برای تفکر دوباره در مفاهیم عمیقی چون اندوه، شکست، عشق، مبارزه و بخشش؛ مفاهیمی که امروزه بیش از همیشه به نگاهی عمیق‌تر و جدی‌تر به آن‌ها احتیاج داریم، آن‎هم در داستانی پیچیده که قرار است مخاطب را به سفر جادویی و مسحورکننده ببرد. اگر از طرفداران رمان‌های خالد حسینی هستید، اگر شکست را تجربه کرده‌اید، اگر گوشه‌ای از قلب‌تان اندوهگین است، اگر حسرتی همراه‌تان است، اگر خشمی در گلو دارید، احتمالا تمام خشم من به دل‌تان بنشیند و از خواندنش لذت ببرید.

قلب ببر

 • 129,000 تومان

در خیابان‌های غم‌زده و خاکستری شهر، دختر بچه‌ای ژنده‌پوش و سیه‌چرده قدم می‌زند که در ظاهر فرقی با سایر کودکان کار ندارد. فلای مثل بقیه‌ی دوستانش یتیم است و هرگز پدر و مادر یا خویشاوندی نداشته است. اما شاید رازی مهم در خون او نهفته باشد؛ رازی که خودش هم از آن خبر ندارد. او مجبور است برای سیر کردن شکم خود و دوستانش دست به هر کاری بزند. ارباب شرورش او را وادار می‌کند دودکش خانه‌های ثروتمندان را بسابد. اما یک روز هنگام سابیدن دودکش عمارتی مرموز، سرنوشت او با ببر باشکوه و یاقوتی دل‌فریبی گره می‌خورد. ببر، به‌جای خوردن فلای، زبان به سخن می‌گشاید و اطلاعات عجیبی در اختیار او قرار می‌دهد. فلای همراه ببر سخن‌گو ماجراجویی عجیبی را آغاز می‌کند که پرده از راز تولدش برمی‌دارد...

ما تمامش می‌کنیم

 • 165,000 تومان

ما تمامش می‌کنیم با ترکیب داستانی عاشقانه و کاراکترهایی بسیار ملموس و قابل درک، رمانی گیراست که برای مدتی در ذهن شما باقی خواهد ماند. «رمانی جذاب، مهیج و عاشقانه. کتابی فوق‌العاده و احساس‌برانگیز که دل‌تان می‌خواهد تا ابد آن را در پس ذهن‌تان نگه دارید.» یواس‌ای تودی

چرا آلمانی‌ها بهتر انجامش می‌دهند (نکته‌هایی از کشوری بالغ)

 • 169,000 تومان

صد و پنجاه سال قبل‏ کشور آلمان با به هم پیوستن مجموعه‌ای از چندین دولت‌شهر تشکیل شد. نیمی از عمر کوتاه این کشور قصه‌ی وحشت‏ جنگ و دیکتاتوری بوده. نیم دیگر قصه‌ی حیرت‌انگیز تاوان‏، ثبات و بالندگی. امروزه، در حالی که بخش زیادی از دنیای معاصر مقهور اقتدارگرایی شده و ریشه‌های دموکراسی در حال نابودی است، آلمان همچون سنگری برای ثبات قامت راست کرده است. چرا آلمانی‌ها بهتر انجامش می‌دهند! روایت جذابی است از تاریخ‏، فرهنگ و هویت ملی آلمان. کشوری که خیلی ‌ها در غرب از آن نفرت دارند. هدف اصلی جان کمپفنر در این کتاب ارائه‌ی تصویری از آلمانی بالنده و درخشان است که به رغم کمبودهایش‏، رفته‌رفته جایگاه اصلی خود را در جهان پیدا می‌کند. نحوه‌ی مواجهه‌ی این کشور با مسئله‌ی تاریخ، مهاجرت، تغییرات اقیمی، سیاست خارجی، فرهنگ و همه‌گیری کرونا دلایلی هستند که به زعم نویسنده آلمان را از کشورهای دیگر متمایز کرده است. کمپفنر با طرح پرسش‌هایی درباره‌ی آینده‌ی پسابرگزیت، به چرایی تبدیل شدن آلمان به الگویی برای دیگر کشورها می‌پردازد. این کشور پارادایم جدیدی از ثبات را بنا نهاده که برای کشورهایی مثل آمریکا، فرانسه و انگلیس به دلایل مختلف آسان نیست. کشورهایی که در زمان حال با مشکلات زیادی دست به گریبان‌اند خود را با خاطره‌ی شکوه گذشته تسلی می‌دهند. آلمان، به خاطر گذشته‌اش، نمی‌تواند چنین کند.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1