فيلتر‌ها

توليدكننده
بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

موسيقي ايراني

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
فاني و باقي (تكنوازي تنبور استاد الهي )
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
بازگشت به اصل خود (تكنوازي تنبور استاد الهي )
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
اولم تو بودي آخرم تو باشي (تكنوازي تنبور استاد الهي )
يادگاري (كتاب گويا)
 • 15,000 تومان
 • با تخفیف: 15,000 تومان
هنر استاد الهي موزه مترو پوليتن (سي‌دي)
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
بيداري (تكنوازي تنبور استاد الهي)
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
بيداري (سي‌دي)
 • 50,000 تومان
 • با تخفیف: 50,000 تومان
حضور (تكنوازي تنبور استاد الهي)
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
124 قطعه‌ي برگزيده از موسيقي كلاسيك ايران (سي‌دي)
گفت و گو با معشوق آسماني و موسيقي معنوي تنبور (تكنوازي تنبور استاد الهي)
1 حماسه‌ معنوي و راه‌هاي عشق الهي (تك‌نوازي تنبور استاد الهي)
سنتور
 • 10,000 تومان
 • با تخفیف: 10,000 تومان

بازگشت به اصل خود (تكنوازي تنبور استاد الهي )

 • 95,000 تومان

مجموعه‌ي پيش رو حاوي 7 قطعه موسيقي از استاد نورعلي الهي (1353-1274) فيلسوف، قاضي و موسيقيدان برجسته‌ي ايراني است. اين مجموعه اولين بار به همت موزه متروپوليتن نيويورك، در سال 2019 ميلادي منتشر شد، سپس توسط موسسه فرهنگي هنري ماهور باز نشر شده است.
قطعه اول «شين طرز در سوئيت نكيسا و باربد» نام دارد. نكيسا و باربد از موسيقي‌دانان دوره‌ي ساساني بودند كه به روايتي رابطه‌ي روحي عميقي بين ايشان برقرار بود. اين قطعه در كوك طرز اجرا شده‌ است. تكنيك نواختن شر در شين طرز ابهت و شكوه خاصي دارد.
قطعه دوم «شيخ امير تركي» است. خواننده، يكي از علاقه‌مندان استاد الهي است. اشعار اين قطعه به حضرت قوشچي‌اوغلي از مشاهير ترك اهل حق تعلق دارد.
قطعه سوم «بداهه‌پردازي» نامگذاري شده است. غالب بداهه‌پردازي در دستگاه چپي (يكي از دستگاه‌هاي رديف موسيقي استاد الهي) اجرا شده است. اين آهنگ با تنبور پنج‌سيمي كه از ابدعات استاد الهي است نواخته ‌شده‌است.
قطعه چهارم «شيخ اميري استاد الهي» نام دارد. شيخ اميري، در رديف استاد الهي حاوي 18 قطعه است كه يكي از آنها به نام استاد الهي است. اين آهنگ كه با تنبور سه‌سيمي نواخته شده، شنونده را به درون خود متوجه مي‌كند تا در پي يافت حقيقت باشد و آنگاه توجه‌اش را به «او» معطوف سازد.
«سوئيت ذكرها» قطعه‌ پنجم اين مجموعه بوده و چهار ذكر با اجراي استاد الهي در اين قطعه آمده است. اين قطعه در دهه 40 شمسي و در تهران، منزل استاد الهي ضبط شده است.
قطعه ششم «خان اميري در سوئيت جلوشاهي» نامگذاري شده است. جلوشاهي نام دستگاهي در رديف استاد الهي‌ست كه حاوي چند گوشه بوده و گوشه‌ي خان اميري از دستگاه جلوشاهي در اين قطعه اجرا شده است. بداهه‌پردازي از مشخصات موسيقي استاد الهي به شمار مي‌آيد كه با آن روح را به اهتزاز درمي‌آورد.
قطعه هفتم، سوئيت پاكتكي است. نام ديگر اين قطعه «پاي كوبي» است و اشاره به ضربه زدن پا بر زمين در رقصي به اين نام دارد. اين آهنگ سابقا با دوزله يا سورنا نواخته مي‌شده اما استاد الهي آن را با تنبور اجرا كرد و بخشي از رپرتوار موسيقي او به حساب مي‌آيد. نواختن اين قطعه با تنبور، نيازمند مهارت، قدرت و سرعت در نوازندگي است كه استاد الهي در آن به معني واقعي كلمه استاد است.

اولم تو بودي آخرم تو باشي (تكنوازي تنبور استاد الهي )

 • 95,000 تومان

مجموعه‌ي پيش‌رو حاوي 6 قطعه موسيقي از استاد نورعلي الهي (1274- 1353) فيلسوف، قاضي و موسيقي‌دان برجسته‌ي ايراني است. اين مجموعه اولين‌بار به همت موزه‌ي متروپوليتن نيويورك در سال 2019 ميلادي منتشر شد، سپس توسط موسسه فرهنگي- هنري ماهور بازنشر شده است.
قطعه‌ي اول «سما» نام دارد و با تنبور پنج‌سيمي، كه از ابداعات استاد الهي است، در دهه‌ي 30 سشمسي اجرا و ضبط شده است. در آخر اشعار زير به كردي (زبان مادري ايشان) توسط خودشان خوانده شده است:
امان صدامان و امان كو
يه دست من و دامان تو
نام قطعه‌ي دوم «حق حق هو هو» بوده و در دهه‌ي 40 شمسي در جمع خانوادگي و با تنبور سه‌سيمي اجرا شده است. نام اين قطعه از ذكري كه با شعر زير خوانده مي‌شود گرفته شده است:
حق حق هو هو/ اي اقاي جافِم
گنري سرتافم/ يار بي‌گزافم
قطعه‌ي سوم «يا شاه تو با من باشي» نام‌گذاري شده است.بخش‌هايي از اين قطعه قبلا تحت عنوان «واله ويتانه» منتشر شده اما اكنون تمام قطعه دراختيار است. اين قطعه با تنبور پنج‌سيمي اجرا شده است.
عنوان قطعه‌ي چهارم «سحري» است. اين قطعه در دهه‌ي 40 شمسي و با سه‌تار اما نه به شيوه‌ي متداول تكنيك سه‌تار‌نوازي، بلكه بيشتر به شيوه‌ي نوازندگي تنبور نواخته شده است. «بلبل» نام سه‌تاري است متعلق به استاد الهي، و اين آهنگ با آن اجرا شده است.
قطعه‌ي پنجم «وارياسيون روي ملودي يا سلطان امان اگرم داي» نام دارد. «يا سلطان امان» نام ذكري‌ست كه استاد الهي در جواني ساخته‌اند. در اين اجرا ملودي با دف همراهي شده است.
قطعه‌ي ششم «سوييت جلوشاهي با تنبور پنج‌سيمي» است. اين قطعه با گفتاري از استاد الهي آغاز مي‌شود. جلوشاهي يكي از دستگاه‌هاي رديف موسيقي استاد الهي به شمار مي‌آيد كه پيش از اين نيز منتشر شده است. از مشخصات تنبورنوازي استاد الهي بداهه‌پردازي‌هاي متنوع و گسترده‌ي اوست كه با شنيدن اين قطعه، به اين نكته از موسيقي او مي‌توان توجه كرد.

يادگاري (كتاب گويا)

 • 15,000 تومان

با صداي: مهرداد اسكويي و خسرو سينائي
چه شوق‌برانگيز است وقتي كه نيمه شب از خواب مي‌پري و قطعه‌اي شعر يا موسيقي را روي كاغذ مي‌نويسي و مي‌داني كه اگر آن را در آن لحظه ثبت نكني، صبح كه بيدار شدي هيچ نشاني از آن در ذهنت باقي نمانده است!
گوش دادن به كتاب سخنگو براي زندگي پرمشغله‌ي امروز يك ضرورت است. زمان رفت و آمد به محل كار، هنگام رانندگي، قدم زدن، در جمع خانوادگي حين انجام كارهاي روزمره، پيش از خواب و... كتاب بشنويد.
مدت: 50 دقيقه
قالب‌بندي: mp3

هنر استاد الهي موزه مترو پوليتن (سي‌دي)

 • 95,000 تومان

از 5 آگوست 2014 تا 15 ژانويه 2115، در موزه متروپليتن شهر نيويورك، نمايشگاهي با عنوان « تنبور مقدس - هنر استاد الهي» برگزار شد. اين نمايشگاه، نخستين نمايشگاهي بود كه درباره موسيقي و زندگي استاد الهي - قاضي، متفكر و موسيقي‌دان سرشناس ايراني- در امريكا برپا شد. مجموعه‌ي پيش رو، موسيقي-كتابي است كه در زمان نمايشگاه و به مناسبت آن منتشر شد. اين مجموعه كه حاوي 2 سي دي و بوكلتي مفصل و غني‌ست، پنجره‌اي را مي‌گشايد تا بتوان با زندگي و هنر استاد الهي بيشتر آشنا شد.

بيداري (تكنوازي تنبور استاد الهي)

 • 95,000 تومان

مجموعه «بيداري» سي‌دي موسيقي از بداهه‌پردازي استاد نورعلي الهي با ساز تنبور است. اين مجموعه از 7 ترك تشكيل شده، شامل قطعاتي است كه هم حزن و فراق عارفانه را تداعي مي‌كند و هم شوق وصال يار را به گوش مي‌رساند. ترك اول با قطعه ساروخاني آغاز مي‌شود. نوازنده، همراه با زمزمه و كلام، محبوب ازلي را طلب مي‌كند. ترك دوم و ششم، موسيقي مخصوص جمع ذكر عرفا است. موسيقي، توأم با ريتم و ضرب‌آهنگ خاصش، اصفات يار را تكرار مي‌كند و جمع يك دل را به سوي نكته وحدت متوجه مي‌دارد. ترك سوم، سوئيت شاه‌خوشيني است. نام اين ترك، برگرفته از نام يكي از بزرگان عرفان در قرن پنجم هجري است. ترك چهارم، سوئيت سحري است. در اين اجرا، خواننده‌اي كرد زبان، تنبور استاد الهي را همنوايي مي‌كند. طلب معشوق حقيقي، كلامي است كه در صداي خواننده طنين‌انداز است و حاضرين در جمع را به شور مي‌آورد. ترك پنجم، سوئيت خان‌اميري است. اين سوئيت كه به طور معمول در فاصله چهارم اجرا مي‌شود، اين بار در فاصله دوم اجرا شده و رنگ و حال خاصي به آن داده است. در ترك هفتم، ابتدا سوئيت قطار را مي‌شنويم و در ادامه سويت سحري اجرا مي‌شود. مضراب متفاوت در اجراي سوئيت قطار و همچنين تغيير كوك ساز تنبور در حين اجراي سوئيت سحري از نكات جالب توجه در اين بداهه‌پردازي است.

بيداري (سي‌دي)

 • 50,000 تومان

.

حضور (تكنوازي تنبور استاد الهي)

 • 95,000 تومان

مجموعه موسيقايي ‹حضور› شامل 7 قطعه بداهه‌پردازي است كه با ساز تنبور، توسط استاد الهي نواخته شده است. قطعه اول، ‹سوئيت نكيسا و باربد› و قطعه دوم ‹وصال نكيسا و باربد› نام دارد. نكيسا و باربد، دو موسيقيدان مشهور دوره ساساني هستند كه اين دو قطعه به نام آنها نامگذاري شده است. ‹سوئيت فرنگي› در كوك فرنگي، سومين قطعه اين مجموعه را تشكيل مي‌دهد. چهارمين قطعه، ‹ذكر بابا جليلي› است كه يكي از آهنگ‌هاي عرفاني رپرتوار موسيقي استاد الهي است. قطعات پنجم و ششم، گوشه‌هايي هستند كه به رسم ذكر جمع عارفانه اجرا شده‌اند. ‹سوئيت هراتي› كه هفتمين و آخرين قطعه اين مجموعه است، همراه با نشاط و هيجان وجدآور، روح عارف را به سماع روحاني ترغيب مي‌كند. يكي از نكات حائز توجه در اين مجموعه، انتهاي قطعه ششم است كه استاد الهي در توضيح شفاهي به اهميت يكدلي و اتحاد جمع خداجو اشاره دارد.

124 قطعه‌ي برگزيده از موسيقي كلاسيك ايران (سي‌دي)

 • 80,000 تومان

آلبوم بي‌كلام «124 قطعه برگزيده از موسيقي كلاسيك ايران» از سوي انتشارات ماهور وارد بازار موسيقي شده است. انتخاب قطعات اين آلبوم به عده داريوش صفوت بوده است و همچنين امين پاشا صمديان و داريوش صفوت نوازندگي سه‌تار را در اين اثر بر عهده داشته‌اند. آلبوم شامل شش سي دي است و به همت ستاره صفوت گردآوري شده است. اين مجموعه شامل قطعاتي است كه در كتاب 124 قطعه‌ي برگزيده از موسيقي ملي ايران منتشر شده است. قسمت اعظم آهنگ‌ها را دكتر داريوش صفوت طي حدود ده سال، ضمن تدريس، براي شاگردانش نواخته و نتيجتا روي نوار كاست ضبط شده و محفوظ مانده است. تمام قطعات در فرم‌هاي پيش‌درآمد، رنگ، چهارمضراب و تصنيف دسته‌بندي شده‌اند. در مورد صاحب اثر به اطلاعات روي نت‌ها اكتفا شده است و سعي شده است نت‌ها همان طور كه بوده‌اند منتقل شوند. قطعاتي كه با اجراي دكتر صفوت پيدا نشدند، به وسيله‌ي يكي از شاگردانش دكتر امين پاشا صمديان اجرا شده‌اند.

گفت و گو با معشوق آسماني و موسيقي معنوي تنبور (تكنوازي تنبور استاد الهي)

 • 180,000 تومان

گفتگو با محبوب در تمامي قطعات اين سي‌دي گفتگو ميان روح و خالق كه در اشعار فارسي بسيار عزيز است، به عنوان مقصد مشترك موسيقي و شعر در تجسم حالات معنوي، بيان شده‌است. سوئيت شاه‌حسيني، تضرع و التماس طولاني شيخ اميري... موسيقي آسماني استاد الهي اين سي‌دي حاوي قطعات ضبط شده از بدهه‌نوازي‌هاي تنبور توسط استاد الهي است و مروري است بر هنر او، شامل سوئيت‌هاي شاد، سرزنده و به وجد آورنده (سوئيت‌هاي جلوشاهي و سحري)، يك قطعه كوتاه مناسب براي تفكر و مراقبه (سرود روحاني و سوئيت‌ اي داوود) و همچنين...

1 حماسه‌ معنوي و راه‌هاي عشق الهي (تك‌نوازي تنبور استاد الهي)

 • 97,500 تومان

راه‌هاي عشق الهي تم اصلي جستجو براي عشق الهي است، كه در تمام قطعات جريان دارد...

سنتور

 • 10,000 تومان

داريوش صفوت، موسيقي‌دان و نوازنده سه‌تار و سنتور، در سال 1307 در خانواده‌اي هنرمند كه از چندين نسل پيش، همه سه‌تار مي‌نواختند به دنيا آمد، در كودكي سه‌تار را نزد پدر آموخت و از سال 1323 به بعد، در محضر استادان بزرگ نسل گذشته به تكميل هنر خود پرداخت. وي در موسسات آموزشي ايران و فرانسه تدريس كرده و در سال 1371 از طرف وزارت علوم ايران به عنوان استاد نمونه دانشگاه‌هاي سرار كشور برگزيده شد. اين مجموعه برگزيده‌اي از نواخته‌هاي استاد صفوت مي‌باشد.

1  2  3  صفحه‌ی 1