فيلتر‌ها

توليدكننده
بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

روانشناسي شناختي

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
احساس و شناخت (ساختن ذهن آگاه)
 • 90,000 تومان
 • با تخفیف: 90,000 تومان
 • 165,000 تومان
 • با تخفیف: 165,000 تومان
نويز (آشفتگي شكاف در قضاوت‌هاي انساني)
 • 189,000 تومان
 • با تخفیف: 189,000 تومان
كشف تله‌هاي زندگي (نشانه‌شناسي طرح‌واره‌ها و ذهنيت‌هاي ناسازگار)
5 تيپ شخصيتي سمي (راهنماي تقابل با آدم‌هاي خودشيفته منفي‌باف شكاك سلطه‌گر و فريبكار)
چگونه از شر اهمال‌كاري رهايي يابيم (راهنمايي براي رهايي از احساس پشيماني در انجام تكاليف)
 • 250,000 تومان
 • با تخفیف: 250,000 تومان
هندبوك تشخيص افتراقي اختلالات رواني دي اس ام فايو تي آر
 • 115,000 تومان
 • با تخفیف: 115,000 تومان
درمان خاطرات دوران كودكي (افق‌هاي نوين در طرحواره‌درماني مجموعه مقالات)2
قوي سياه (اثرگذاري بالاي مورد بعيد درس‌هاي كليدي ، تحليل و مرور)
روانشناسي محيطي و بهزيستي انسان (تاثيرهاي محيط‌هاي مصنوع و طبيعي)

احساس و شناخت (ساختن ذهن آگاه)

 • 90,000 تومان

مي‌گويند ارائه يك مطلب با كمترين واژه‌ها و در حجم كم، كار استادانه‌اي است كه پس از تجربه بسيار به دست مي‌آيد. آنتونيو داماسيو در جديدترين كتاب خود سعي كرده است از ارائه اطلاعات زياد و حجيم پرهيز كند و با استفاده از آخرين يافته‌هاي علوم اعصاب و ساير حوزه‌هاي علوم‌انساني، و تأكيد بيشتر بر جايگاه بنيادين احساس، پرتوي تازه بر مسئله آگاهي بيفكند. خوانندگان كتاب‌هاي قبلي داماسيو با خواندن اين كتاب به پختگي بيشتر او در تشريح مسئله آگاهي پي‌خواهند برد. همان‌گونه كه مفسر نيويورك تايمز مي‌نويسد: «يك تحقيق مختصر، روشن‌كننده و بسيار جذاب دربارۀ اين‌كه چگونه زيست‌شناسي، علوم اعصاب، روان‌شناسي و هوش مصنوعي به ما كمك مي‌كنند تا پرده از اسرار آگاهي انسان برداريم.»

درمان شناختي رفتاري اختلالات اعتياد‌آور

 • 165,000 تومان

يكي از مهم‌ترين تغييرات پارادايم باليني در درمان اختلالات اعتيادآور در 50 سال گذشته، تولد و رشد CBT بوده است كه به متخصصين در سراسر جهان اين امكان را مي‌دهد تا به‌طور مؤثرتري به بيماران كمك كنند. حوزه‌ي اعتياد مدت‌هاست كه به يك راهنماي به‌روز شده براي رويكرد شناختي-رفتاري جهت درمان اختلالات مصرف مواد نياز دارد، زيرا ارزيابي باورها ويژگي اصلي تشخيص و درمان اين مشكلات است. بك و ليس در توصيف نظري، مباني علمي و كاربردهاي CBT براي اختلالات اعتيادآور كار فوق‌العاده‌اي انجام داده‌اند. اين كتاب مملو از اقدامات اثبات‌شده، گزارش‌هاي موردي و مداخلات تكميلي نوآورانه است، درحالي‌كه به‌طور هم‌زمان نشان مي‌دهد كه چگونه رويكرد آن‌ها در زنجيره‌ي گسترده‌ي مراقبت قرار مي‌گيرد. اين كتاب مبتني بر دهه‌ها پژوهش و عملكرد باليني CBT، و همچنين علوم شناختي پيشرفته، ابزارهاي مهمي را براي درك و درمان طيف كامل رفتارهاي اعتيادآور ارائه مي‌دهد. اين مرجع كاملاً جديد كه انعكاس‌دهنده‌ي نزديك به 30 سال پيشرفت مهم در اين زمينه است، توضيح مي‌دهد كه چگونه مي‌توان به‌طور سيستماتيك مفاهيم موردي را توسعه داد و از مراجعين در دستيابي به اهداف بهبودي‌شان حمايت كرد. نويسندگان از نمونه‌هاي موردي واضح براي نشان دادن تكنيك‌هاي CBT، ساختار، آموزش رواني، مصاحبه‌ي انگيزشي، درمان گروهي، پيشگيري از عود و ساير مؤلفه‌هاي درماني مؤثر استفاده مي‌كنند. آن‌ها بر نياز به پرداختن به انگ و تبعيض تأكيد مي‌كنند و زمينه‌هاي حقوقي و اجتماعي-سياسي در حال تغيير مصرف مواد و اعتيادهاي غير شيميايي را به رسميت مي‌شناسند. چه دانشجويان، چه تازه‌كاران باليني، چه متخصصان باتجربه متوجه خواهند شد كه تفكر و رفتارشان با خواندن اين كتاب تغيير كرده است، زيرا براي ارائه‌ي درمان مؤثر و كارآمدتر توانمند مي‌شوند.

نويز (آشفتگي شكاف در قضاوت‌هاي انساني)

 • 189,000 تومان

دنيل كانمن، نويسنده كتاب پرفروش «تفكر، سريع و آهسته» در كتاب نويز (آشفتگي) دليل قضاوت‌هاي اشتباه افراد و چگونگي كنترل اين آشفتگي را بررسي مي‌كند. دو پزشك در يك شهر، تشخيص‌هاي متفاوتي درباره دو بيمار با شرايط مشابه دارند؛ دو قاضي دادسرا حكم‌هاي متفاوتي در مورد دو متهم با جرم يكسان مي‌دهند ارزياب‌هاي كيفيت غذا امتيازهاي متفاوتي به رستوران‌هاي كاملا مشابه مي‌دهند. حتي يك پزشك، قاضي و ارزياب بسته به اينكه صبح باشد يا عصر، شنبه باشد يا پنجشنبه، ممكن است كه تصميم‌هاي متفاوتي بگيرند. اين‌ها نمونه‌هايي از آشفتگي هستند: تفاوت در قضاوت‌هايي كه بايد يكسان باشند در كتاب آشفتگي كانمن و نويسندگان همكار او نقش آشفتگي در بروز خطا در زمينه‌هاي مختلفي مانند پزشكي، حقوق، پيش‌بيني‌هاي اقتصادي ، رفتار پليس، امنيت غذايي، بازرسي‌هاي امنيتي در فرودگاه‌ها، استراتژي و انتخاب نيروي كار را نشان داده‌اند. با اينكه آشفتگي در تمام موقعيت‌هاي قضاوت و تصميم‌گيري انسان ديده مي‌شود، افراد و سازمان‌ها عموما نسبت به نقش شانس در قضاوت‌ها و اعمال خود بي‌توجه هستند. كتاب حاضر با تكيه بر آخرين يافته‌هاي روانشناسي و اقتصاد‌رفتاري و همان نوع تحقيقات خردمندانه‌اي كه باعث پرفروش شدن «تفكر، سريع و آهسته» شد، نشان مي‌دهد كه چرا و چگونه انسان‌ها در معرض آشفتگي در قضاوت هستند و براي رفع آن چه مي‌توان كرد.

كشف تله‌هاي زندگي (نشانه‌شناسي طرح‌واره‌ها و ذهنيت‌هاي ناسازگار)

 • 95,000 تومان

اين كتاب براي آشنايي مراجعان با طرح‌واره‌هاي ناسازگار اوليه يا تله‌هاي زندگي و نيز ذهنيت‌هاي طرح‌واره‌اي در كمترين زمان ممكن است.براي كساني كه احساس مي‌كنند دچار چرخه تصميم‌ها يا رفتارهاي اشتباه شده‌اند و نمي‌دانند حال بد يا اضطراب و ناسازگاري‌هاي ندگي‌شان از كجا ريشه مي‌گيرد. درمانگران مي‌توانند با ارائه اين كتاب، فرايند كشف طرح‌واره‌ها و ذهنيت‌ها را، براي مراجع تسهيل كرده و به مفهوم‌سازي فرايند درمان سرعت دهند.

5 تيپ شخصيتي سمي (راهنماي تقابل با آدم‌هاي خودشيفته منفي‌باف شكاك سلطه‌گر و فريبكار)

 • 120,000 تومان

« همه ما با شخصيت‌هاي پرتعارض مواجه شده‌ايم؛ در زندگي شخصي، محل كار و در محله‌هاي‌مان. افرادي كه مي‌توانند زندگي ما را خراب كنند. اين كتاب نقشه و ابزار لازم براي زنده ماندن در مقابل اين افراد را در اختيار خواننده قرار مي‌دهد. ما نمي‌توانيم شخصيت افراد را تغيير دهيم، اما با اين كتاب مي‌توانيم ياد بگيريم كه چگونه آن‌ها را به طور موثري مديريت كنيم.» هدف كتاب حاضر اين است: «يادگيري و تشخيص علائم هشداردهنده‌اي كه اكثر مردم ناديده مي‌گيرند يا نمي‌بينند تا در پس آن، با انديشه‌اي كه درباره نحوه ارتباط با اشخاص ناسازگار به دست مي‌آورند، بتوانند نسبت به اين افراد واكنش‌هاي طبيعي نشان دهند و نگذارند ديگر زندگي‌شان خراب شود.»

چگونه از شر اهمال‌كاري رهايي يابيم (راهنمايي براي رهايي از احساس پشيماني در انجام تكاليف)

 • 120,000 تومان

اهمال‌كاري بسيار فراتر از تاخير ساده است. اگر به‌طور مرتب كارهايتان را به تعويق مي‌اندازيد، اگر سال‌هاست كه تصميم داريد از شنبه وزنتان را كاهش دهيد،‌ اگر هميشه به خودتان مي‌گوييد هنوز خيلي زمان براي انجام فلان كار داريد، اگر فكر مي‌كنيد زماني بايد دست به انجام كاري بزنيد كه كاملا حال و حوصله‌اش را داشته باشيد، اگر هر روز صبح برنامه‌ريزي مي‌كنيد و شب هيچ‌كدام از آنها را تيك نمي‌زنيد، اگر شروع‌كننده خوب اما تمام‌كننده بدي هستيد، اگر به دنبال فرصتي عالي براي شروع هستيد،‌ اگر به دنبال كيفيت عالي براي انجام‌ كارها هستيد،‌ اگر احساس مي‌كنيد در دقيقه نود خوب عمل مي‌كنيد، اگر دائما به دنبال انگيزه براي انجام هركاري هستيد، اگر به دنبال فرصتي عالي براي شروع هستيد، بايد به شما تبريك بگوييم،‌ چون شما يك اهمال‌كار حرفه‌اي هستيد. اگر دوست داريد هنوز هم عنوان حرفه‌اي بودن را يدك بكشيد سريعا اين كتاب را كنار بگذاريد و سراغ كتاب انگيزشي يا علمي_تخيلي برويد. اگر هم قصد داريد عطاي اهمال‌كاري را به لقايش ببخشيد لطفا از همين زمان براي مقابله با آن دست به كار شويد. اهمال‌كاري باعث مي‌شود كه تجارب ارزشمند، فرصت‌هايي براي موفقيت و سپري كردن زمان مطلوب با اعضاي خانواده و دوستانتان را از دست بدهيد. اهمال‌كاري، به‌راحتي كاهش نمي‌يابد و راهكارهاي ساده‌اي مانند خريد زمان‌سنج، استفاده از تقويم، تهيه فهرست كارها، ثبت زمان، ايجاد برنامه عملي يا صرفا تبديل‌شدن به كسي كه سحرخيز است يا شب‌زنده‌دار، فايده‌اي ندارد. كتاب حاضر در 12 فصل سعي دارد كه اولا شما را با انواع اهمال‌كاري آشنا كند، دوما موانع موجود بر سر راه كاهش اهمال‌كاري را شناسايي و رفع كند و نهايتا با زبان علمي و ارائه نتايج پژوهش‌هاي بي‌شماري شما را با سرعت و دقت بالايي به رهايي از اهمال‌كاري رهنمون سازد. جوزف فراري، از متخصصان زبده و صاحب‌نام در زمينه درمان اهمال‌كاري، عنوان مي‌كند «اين كتاب خودياري معمولي درباره اهمال‌كاري نيست، زيرا قرار نيست كه من به شما راهبرد‌هاي مديريت زمان بياموزم و بگويم «حالا اين كارها را انجام بده و همه‌چيز در زندگي‌ات روبه‌راه خواهد شد». اگر شما به‌صورت مزمن اهمال‌كاري مي‌كنيد،‌ مي‌دانيد كه چنين پيشنهادهايي به دردتان نمي‌خورد و اگر درگير اهمال‌كاري عادتي هستيد نيز بالاخره بهانه‌هايي براي بي‌فايده بودن چنين راهبردهايي در زندگي‌تان خواهيد يافت». فراري قصد دارد كه جهاني ديگر به روي شما بگشايد. بياييد اولين گام را براي غلبه بر اهمال‌كاري برداريم. لطفا فكر نكنيد، تقلا نكنيد، تصميم نگيريد، و تحليل نكنيد، بلكه فقط و فقط عمل كنيد.

چكيده معيارهاي تشخيصي دي اس ام فايو تي آر

 • 250,000 تومان

اين كتاب شامل دو بخش مي‌باشد. بخش اول راهنماي استفاده از كتاب و هشدار درباره استفاده از DSM-5-TR مي‌باشد و بخش دو شامل 22 فصل است. فصل‌هاي اختلالات عصبي ـ رشدي، اختلال طيف اسكيزوفرني و ساير اختلالات سايكوتيك، اختلالات دوقطبي و اختلالات مرتبط با آنها، اختلالات افسردگي، اختلالات اضطرابي، اختلال وسواسي اجباري و اختلالات مرتبط با آن، اختلالات مرتبط با تروما و استرس، اختلالات گسستگي، اختلال سوماتيك سمپتوم و اختلالات مرتبط با آن. اختلالات خورد و خوراك، اختلالات دفعي، اختلالات خواب و بيداري، اختلالات جنسي، اختلال ديسفورياي جنسيتي، اختلالات اخلالگرانه، كنترل تكانه و سلوك، اختلالات اعتيادي و مرتبط با مواد، اختلالات عصبي‌شناختي، اختلالات شخصيت، اختلالات پارافيليك، ساير اختلالات رواني و كدهاي مكمل، اختللات حركتي ناشي از دارو و ساير عوارض جانبي داروها، ساير عارضه‌هايي كه مي‌توانند كانون توجه باليني باشند، مي‌باشد.‌

هندبوك تشخيص افتراقي اختلالات رواني دي اس ام فايو تي آر

 • 220,000 تومان

اين كتاب شامل 3 فصل: 1. تشخيص افتراقي، گام به گام، 2. تشخيص افتراقي با شجره‌هاي تصميم‌گيري، 3.تشخيص افتراقي با جدول‌هاي تصميم‌گيري مي‌باشد و هر فصل شامل بخش‌هاي مختلفي است.

كتاب كار شناختي رفتاري براي خشم

 • 115,000 تومان

ما در عصر خشم زندگي مي‌كنيم و همه‌روزه اخبار ناشي از حوادث مرتبط با فوران خشم را مي‌شنويم. خشم در همه جا وجود داشته و خطرات واقعي از جمله بيماري قلبي و افسردگي را در پي دارد. بنابراين، چگونه مي‌توانيد از تله‌هاي خشم ويرانگر و خطرناك رها شويد؟ اين كتاب كار با تكيه بر درمان شناختي-رفتاري (CBT) - و با توجه به رويكرد رفتاردرماني عقلاني هيجاني (REBT)، مملو از ابزارها، تمرين‌ها و خودارزيابي‌هاي قدرتمند است. خواندن و انجام تمرين‌هاي كتاب حاضر به شما كمك مي‌كند يك بار براي هميشه بر خشم مخرب غلبه كنيد. با اين راهنما، مهارت‌هايي را براي شناسايي و اجتناب از خشم نامناسب كشف خواهيد كرد. كتاب كار شناختي-رفتاري براي خشم يك كتاب كامل و جديد در زمينه هيجان شايع خشم است كه براساس رويكرد مبتني بر شواهد نوشته شده است. اين كتاب در ارتباط با چگونگي مديريت هيجان خشم بوده و ويژۀ متخصصين سلامت روان است و همچنين يك كتاب خودياري براي افرادي كه از شدت بالاي هيجان خشم در زندگي روزمره‌شان رنج مي‌برند محسوب مي‌شود كه يك ابزار قوي در جهت مديريت هيجان خشم توسط تكنيك‌هاي شناختي و شناسايي موقعيت‌هاي فعال‌كننده خشم، ظرفيت‌سازي در جهت تاب‌آوري هنگام فوران خشم و غيره فراهم مي‌كند. اگر خشم شما مانع روابط، شغل، سلامت و شادي شما شده است، كتاب كار شناختي رفتاري براي خشم مي‌تواند به شما كمك كند تا مديريت خشم و زندگي خود را به دست بگيريد.

درمان خاطرات دوران كودكي (افق‌هاي نوين در طرحواره‌درماني مجموعه مقالات)2

 • 125,000 تومان

طرحواره درماني از زمان شكل‌گيري تا به حال شاهد تغييرات و تحولات گسترده‌اي بوده است. مفاهيم جديدي به اين مدل درماني اضافه شده است كه غناي بيشتري به آن داده است. در كتاب حاضر برخي از اين مفاهيم مورد بحث و بررسي قرار مي‌گيرند، مانند‎؛ .نيازهاي هيجاني جديد مثل عدالت و يكپارچگي شخصيت .نقش فرهنگ و خانواده در شكل‌گيري طرحواره .كاربرد مدل طرحواره در ناكارآمدي جنسي .تركيب طرح‌واره درماني با رفتاردرماني ديالكتيك .درمان خاطرات دوران كودكي از همين رو مطالعه اين كتاب مي‌تواند براي متخصصان حوزه طرحواره درماني مفيد واقع شود.

قوي سياه (اثرگذاري بالاي مورد بعيد درس‌هاي كليدي ، تحليل و مرور)

 • 18,000 تومان

كتاب قوي سياه نوشته نسيم نيكلاس طالب ارائه‌اي فلسفي است از پژوهش‌هاي او درباره رخدادهايي كه بسيار بعيد و بسيار مهم هستند. اين رخدادها، كه طالب قوي سياه مي‌خواندشان چنان بعيدند كه نمي‌شود پيش‌بيني‌شان كرد. با اين وجود، كارشناس‌ها و تحصيل‌كردگان اغلب تمايل دارند پس از وقوع چنين رخدادهاي نادري براي‌شان تفسيري عالي بسازند، كه تاريخ تحولات آن موضوع را منسجم‌تر از آنچه هست نشان دهند.

روانشناسي محيطي و بهزيستي انسان (تاثيرهاي محيط‌هاي مصنوع و طبيعي)

 • 229,900 تومان

اين كتاب به درك بهتري از اثر محيط‌هاي مصنوع بر بهزيستي جسمي و رواني افراد كمك مي‌كند. علاوه بر آن، اين كتاب بينشي درباره روش‌هاي بهينه كردن طراحي اين محيط‌ها در راستاي ارتقاي سلامت ارائه مي‌دهد. كتاب حاضر در مورد زمينه‌هاي تاريخي اين رشته و مولفه‌هاي نظري آن در پژوهش و طراحي بحث مي‌كند و جديدترين يافته‌ها را در اين زمينه ارائه مي‌دهد. مولفه‌هاي اصلي روانشناختي مانند فضاي شخصي، احساس قلمرو، حريم خصوصي، تاب‌آوري، فشار رواني و ديگر مقوله‌ها در تمام انواع محيط‌هاي معرفي شده در اين كتاب گنجانده شده‌اند. اصلي‌ترين مباحثي كه اين كتاب ارائه مي‌دهد عبارتند از: ـ بينش مبتني بر پژوهش درباره اينكه چگونه يك محيط مي‌تواند بر سلامت و بهزيستي رواني و جسمي تاثير بگذارد. ـ ادغام ساختارهاي روانشناختي اصلي، مانند مقابله، دلبستگي به مكان، حمايت اجتماعي و كنترل ادراك‌شده در محيط‌هاي مورد بحث. ـ بحث در مورد نظريه بازيابي توجه كاپلان و نظريه كاهش فشار رواني اولريخ. ـ بررسي محيط‌هاي آموزشي، محيط‌هاي اداري، محيط‌هايي براي زندگي فعال، مسكن براي سالمندان، محيط‌هاي طبيعي، مراكز اصلاح و تربيت، مراكز خريد و غيره.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1