زیست


تولیدکننده
بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
ویز نیش گاز (حشرات به چه درد می‌خورند)
 • 350,000 تومان
 • با تخفیف: 350,000 تومان
چرا پیر می‌شویم
 • 270,000 تومان
 • با تخفیف: 270,000 تومان
علم سرنوشت (چرا آینده‌تان از آنچه فکر می‌کنید پیش‌بینی‌پذیرتر است)
مغز شما بیش از آنچه فکرش را بکنید می‌داند (آخرین یافته‌ها از انعطاف‌پذیری عصبی)
آیا ما برده ژن‌هایمان هستیم (نقدی بر جبرگرایی ژنتیکی)
طول عمر (چرا پیر می‌شویم چگونه آن را به تاخیر بیندازیم)
روانشناسی تکاملی در 1 نگاه
 • 145,000 تومان
 • با تخفیف: 145,000 تومان
دوستی فرزندانمان با کره‌ زمین (100 روش حفاظت از محیط زیست)
زیستن در جهان دوپاره (مغزپژوهی در نقد زیست جهان موجود)
شامپانزه سوم (سرگذشت و سرنوشت انسان خردمند)
 • 195,000 تومان
 • با تخفیف: 195,000 تومان
درآمدی تاریخی به نظریه تکامل
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان

ویز نیش گاز (حشرات به چه درد می‌خورند)

 • 350,000 تومان

با ویز، نیش، گاز گام‌به‌گام با دنیای حشرات آشنا می‌شویم تا بفهمیم که چرا ما و سیاره‌ای که در آن زندگی می‌کنیم بدون آن‌ها بختی برای بقا نداریم. حشرات تقریبا نیمی از دنیای جانوران را تشکیل می‌دهند و همه‌جا حضور دارند؛ از اعماق غارها تا بلندی‌های هیمالیا، درون کامپیوترها، آب داغ، و حتی در سوراخ گوش و بینی جانوران بزرگ‌تر. خیلی‌ها گمان می‌کنند زندگی در نبود حشرات دلپذیرتر خواهد بود، اما درواقع بدون آن‌ها زندگی ناممکن خواهد شد. حشراتند که گیاهان و جانوران مرده را به خاک تبدیل کرده و گل‌ها را گرده‌افشانی می‌کنند و بود و نبود بسیاری از محصولات کشاورزی به آن‌ها وابسته است. زندگی، آن‌طور که می‌شناسیم، بدون حشرات چندان نخواهد پایید و این در حالی‌ست که سال‌های اخیر گزارش‌های نگران‌کننده‌ای دربارۀ کاهش چشمگیر شمار و تنوع حشرات منتشر شده است؛ روندی که برای ما و سیاره‌مان پیامدهایی جدی خواهد داشت.

چرا پیر می‌شویم

 • 270,000 تومان

دنیایی را تصور کنید که در آن می‌توانیم به‌قدری زنده بمانیم که نه‌تنها نوه‌هایمان که نبیره‌هایمان را هم ملاقات کنیم. این آینده‌ای است که دیوید سینکلر، استاد ژنتیک دانشکدۀ پزشکی هاروارد، برایمان ترسیم می‌کند. سینکلر در کتاب «چرا پیر می‌شویم» با نثری شیوا از رازی پرده برمی‌دارد که همه می‌خواهند آن را بدانند: چطور می‌توانیم عمری طولانی‌تر داشته باشیم و کندتر پیر شویم؟ سینکلر ما را متقاعد می‌کند که نه‌تنها داشتن عمری بیش از صد سال شدنی است بلکه روزی فرا خواهد رسید که این بازۀ عمری برای انسان واقعیتی اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. او در این کتاب به نحوی به تشریح جزئیات مولکولی پرداخته است که همه بتوانند برای داشتن زندگی طولانی‌تر و سالم‌تر از آن بهره ببرند. کتاب «چرا پیر می‌شویم» برای هرکسی که علاقه‌مند به درک فرایند پیری، عمری طولانی‌تر و اجتناب از بیماری‌های مرتبط با پیری است، خواندنی است. اگر مایلید بدانید چطور می‌توان پیری را شکست داد، مطالعۀ این کتاب برای شما مفید خواهد بود.

علم سرنوشت (چرا آینده‌تان از آنچه فکر می‌کنید پیش‌بینی‌پذیرتر است)

 • 170,000 تومان

آیا ما گرفتار سرنوشتی هستیم که ساختار ژنتیکی به ارث رسیده‌ و اتصالات عصبی مغزمان برای ما تعیین می‌کنند؟ نقش تصمیم‌گیری و اراده آزاد ما در تعیین سرنوشتمان چقدر است؟ علم سرنوشت با رویکرد علوم اعصاب به بررسی ساختار اتصالات مغز و ژنتیک و نقش آن در انتخاب‌های ما می‌پردازد و در ادامه، راهکارهایی برای خروج از اسارت تحمیلی ساختار زیستی‌مان به ما می‌دهد. دکتر هانا کریچلو همکار علمی کالج مگدالن دانشگاه کمبریج است که برای پژوهش در رابطه با ارتباطات علمی، از سوی شورای علوم به عنوان یکی از صد دانشمند برتر بریتانیا معرفی شده است. نام او در فهرست «زنان الهام‌بخش و موفق علمی» دانشگاه کمبریج قرار دارد و به طور مرتب در رادیو و تلویزیون و جشنواره‌ها حضور پیدا می‌کند و به بحث درباره مغز و بررسی آن می‌پردازد.

مغز شما بیش از آنچه فکرش را بکنید می‌داند (آخرین یافته‌ها از انعطاف‌پذیری عصبی)

 • 118,000 تومان

فرض کنید که در بدنتان به دام افتاده‌اید، به گونه‌ای که همه صداهای اطراف را می‌شنوید، ولی نمی‌توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید. یا تصور کنید که با دردی ماندگار یا اضطرابی همیشگی و غیرقابل تحمل زندگی می‌کنید. به این بیندیشید که فرزند شما دچار اوتیسم، یا بیش‌فعالی و نقص توجه است به نحوی که برای انجام ساده‌ترین کارها نمی‌تواند تمرکز کند. یا عزیزتان در چرخه اعتیاد گرفتار شده است. آیا در چنین شرایطی هنوز هم می‌توان برای بهبود عملکرد مغز راهی متصور بود؟ و یا اصلا در چنین شرایطی می‌توان سطح بالایی از رضایت زندگی را انتظار داشت؟ پرفسور نیلز بیربامور، استاد بنام دانشگاه توبیگن در آلمان، که در زمینه رابط مغز و رایانه شهرت جهانی دارد، در این کتاب به بررسی طیف وسیعی از بیماری‌های عصبی می‌پردازد، و بیان می‌کند مغز چگونه می‌تواند در شرایط بحرانی قابلیت شگرف انعطاف‌پذیری عصبی خود را به کار ببندد، و به خودش کمک کند تا بهبود یابد. بیربامور معتقد است، در شرایط مناسب اگر از مغز به درستی استفاده شود، مغز می‌تواند با تکیه بر ویژگی انعطاف‌پذیری خود، تقریبا با هر شرایطی تطبیق پیدا کند، و در نتیجه رضایتمندی را به ارمغان آورد. البته، بیش از اندازه هیجان‌زده نشوید، و فریب وعده‌های سودجویان صنعت درمان را نخورید، آنها با تفسیر مبالغه‌آمیز این یافته‌ها ادعا می‌کنند همه چیز درمان‌پذیر است و از رنج بیماران کاسبی می‌کنند. در نتیجه شما با خواندن این کتاب علاوه بر اینکه با دنیای شگفت‌انگیز مغز آشنا می‌شوید، با چالش‌های اخلاقی فراوانی روبه‌رو خواهید شد.

آیا ما برده ژن‌هایمان هستیم (نقدی بر جبرگرایی ژنتیکی)

 • 220,000 تومان

پرسش از ماهیت انسان و کیستی و چیستی او پرسشی به درازای تفکر بشری است و علیرغم پیشرفت‌های شگرف در همۀ حیطه‌های دانش بشر، پرسش‌های بنیادین، همچون طبیعت، تربیت و جبر و اختیار حل‌نشده و پاسخی شایسته و بایسته و مورد توافق دریافت نکرده‌اند و انسان همچنان موجودی ناشناخته باقی مانده است! هر بار که با گسترش دانش در حوزه‌ای، امیدها برای رسیدن به پاسخی قطعی افزایش یافته، با عمیق‌تر شدن دانش در همان حیطه، پرسش‌های قبلی در سطحی پیچیده‌تر مجدداً مطرح شده است. نمونه‌های اخیر این ادعا را می‌توان در پیشرفت‌های شگفت‌انگیز علوم اعصاب و ژنتیک، که موضوع کتاب «آیا ما بردۀ ژن‌هایمان هستیم؟» است، به‌خوبی مشاهده کرد. گویی آدمی، این موجود پرسش‌گر، در گردباد پرسش‌گری‌های مداوم و پیوستۀ خود هر بار از جایی که هست برگرفته و به سطحی بسیار بالاتر پرتاب می‌شود.

طول عمر (چرا پیر می‌شویم چگونه آن را به تاخیر بیندازیم)

 • 200,000 تومان

کتابی پیشرو، جالب، کاملاً علمی و قابل استفاده برای عموم. هنگامی که می‌شنویم علت مرگ عزیزان‌مان را «پیری» اعلام می‌کنند، هنگامی که با بالارفتن سن نگران می‌شویم؛ اگر پژوهشگری با تحقیقات‌ علمی و ایده‌ی دستکاری‌ استادانه در ژن‌ها و نیز ارائه‌ی رژیم‌های غذایی ویژه اعلام ‌کند که پیری «درمان‌پذیر» است و می‌توانیم با داشتن سنی بسیار بالاتر از روال کنونی، در عین حال تندرست هم باشیم، چه آینده نویدبخشی می‌تواند در انتظارمان باشد؟ در این کتاب مطالبی ارائه شده است که با پیاده‌‌‌سازی آن، انقلابی بس شگرف در تاریخ علم پزشکی و البته در زندگی بشر رخ خواهد داد. این کتاب که توسط یکی از پژوهشگران برجسته‌ی دانشگاه هاروارد، دکتر سینکلیر نوشته ‌شده، با بیانی مستدل و علمی و با بهره‌گیری از ساختار ژن‌های مخمّر و ژن‌های خود انسان و با بررسی برخی از جانوران و گیاهانی که عمری بسیار طولانی _ چند صد ساله _ دارند، معتقد است که سن انسان را می‌توان بسیار افزایش داد؛ و این‌که، پیری در واقع یک بیماری به ‌شمار می‌آید و بنابراین مثل سایر بیماری‌ها می‌توان آن را نیز درمان کرد. مؤلف این کتاب و همکارانش، 4 سال پس از تألیف کتاب، همچنان با جدیت به پژوهش در این زمینه مشغول هستند که تحقیقات آنها را می‌توان در صفحات اجتماعی مؤلف دنبال کرد. و سخن آخر، برای محدودیت عمر انسان، هیچ‌ قانون بیولوژیکی وجود ندارد!

اصول ژنتیک و دی ان ای (راهنمای اساسی برای فهم خصایص ارثی همانندسازی بیماری‌های ژنتیکی مشاوره ژنتیکی ژن‌درمانی ژنتیک سرطان و غذاهای فراریخته)

 • 140,000 تومان

به جهان پیچیده و شگفت‌آور ژنتیک خوش آمدید. ژنتیک بیشتر در مورد خصایص جسمانی و رمز دی.ان.ای است که طرح ساختمانی هر نوع موجود زنده را فراهم می‌آورد. ژنتیک رشته‌ای از دانش‌ورزی است که به بررسی انتقال خصایص از یک نسل به نسل دیگر می‌پردازد. به عبارت ساده، ژنتیک روی همه چیز موجود زنده زمین تاثیر می‌گذارد. ژن‌های یک موجود زنده قطعه‌ای از دی.ان.ای. (داوکسی ریبونوکلئیک اسید) است که واحدهای اساسی توارث هستند و شکل، رفتار و تولید مثل موجود زنده را کنترل می‌کنند. همه خصایص جسمانی هر موجود زنده از ژن‌های آن سرچشمه می‌گیرند: برگ‌های یک درخت، قد شما، رنگ موی گربه یا سگ شما. والدین، همه‌ی آنها و چیزهای بیشتری را از طریق ژن‌ها به زادگان خود منتقل می‌کنند. هر موجود زنده به دی.ان.ای وابسته است و همه‌ی موجودات زنده، ردیف دی.ان.ای را به اشتراک دارند. همه موجودات زنده از کوچک و بزرگ، به مفهوم بسیار واقعی، به نحوی با هم خویشاوند هستند.

روانشناسی تکاملی در 1 نگاه

 • 145,000 تومان

تئودوسیوس دوبژانسکی زیست‌شناس و نسل‌شناس بزرگ آمریکایی_ اوکراینی می‌گوید «تنها در پرتوی تکامل است که زیست‌شناسی معنا می‌یابد»؛ با مطالعۀ یافته‌های پژوهش‌های روانشناسی تکاملی این فکر به ذهن‌مان خطور می‌کند که شاید در مورد وجوه مهمی از دانش روانشناسی هم همین گزاره صادق باشد. مادامی‌که مفاهیم و پدیده‌های روان‌شناختی و رفتاری برجسته‌ای نظیر دل‌بستگی، عشق، میل انسان به هنرورزی یا آدمکشی از منظر تکاملی مورد بررسی قرار نگرفته بودند، درکی به‌غایت ناقص از آنها داشتیم؛ تکامل بود که توانست بر بسیاری از جنبه‌های رازآلود رفتار و ذهن آدمی، نوری بتاباند. کتابی که در دست دارید اثری نسبتاً موجز از حوزۀ در حال رشد روانشناسی تکاملی است؛ رویکردی جهت مطالعۀ ذهن و رفتار انسان که در نظریۀ تکاملی داروین ریشه دارد. به امید آنکه کتاب حاضر درآمدی باشد برای آشنایی بیشتر دانشجویان و علاقه‌مندان به این حوزۀ جذاب.

دوستی فرزندانمان با کره‌ زمین (100 روش حفاظت از محیط زیست)

 • 364,500 تومان

خیالتان راحت؛ در این کتاب قرار نیست از پدرها و مادرها ابرقهرمان‌های محیط‌زیستی بسازیم و با دادن فهرستِ سرسام‌آوری از «بایدها» و «نبایدها» از آنها بخواهیم تا از میزان کربن دی‌اکسید تولیدی خانودۀ خود بکاهند. مری دموکر، در این کتاب طرحی پرهیجان، توانمندساز و اجرایی ارائه می‌دهد تا خانواده‌ها هرچه سریع‌تر دست‌به‌کار شوند و به «انقلابی آب‌و‌هوایی» بپیوندند. در خلال فصل‌های مختلف این کتاب، ایده‌های فراوانی را می‌آموزید که با پیاده‌کردن آنها می‌توانید نقشی در این انقلاب داشته باشید. در این کتاب یاد می‌گیرید که چگونه با آغوشی باز به استقبال ساده‌گرایی در فرزندپروری بروید، چگونه خودتان را از بحث‌های به بن‌بست رسیده نجات دهید، چگونه به فرزندانتان قدرتِ اعتراضِ خلاقانه را آموزش دهید، چه تغییراتی در سبک زندگی‌تان اعمال کنید تا پیوندهای خانوادگی‌تان عمیق‌تر شود و خلق‌و‌خوی‌تان بهبود پیدا کند و همۀ اینها شما را به این هدف که تأثیرِ منفی کمتری روی زمین داشته باشید نزدیک‌تر می‌کند. این کتابِ جذاب و خلاقانه، منبعی حیاتی برای همۀ کسانی است که می‌خواهند اقدام مؤثری برای کرۀ زمین انجام دهند و بچه‌ها را نیز برای انجام این کار با خود همراه کنند.

زیستن در جهان دوپاره (مغزپژوهی در نقد زیست جهان موجود)

 • 198,000 تومان

این یادداشت‌ها، که با اتکا به دانش بینارشته‌ای شناختی، به‌ویژه مغزپژوهی اجتماعی_انتقادی، نوشته شده‌اند، بازگوی نگرانی‌های اساسی است نسبت به زیست‌جهانی که در آن زندگی می‌کنیم و خطرهایی که به‌زیستی و حیات جمعی انسان معاصر و نسل‌های آینده را تهدید می‌کند؛ شامل بررسی‌هایی از جنبه‌های علمی، پزشکی-هنری، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی، که چون زنچیره به هم مرتبط‌اند.

شامپانزه سوم (سرگذشت و سرنوشت انسان خردمند)

 • 195,000 تومان

شامپانزه سوم از آن دسته کتاب‌هایی است که در یک برنامه درسی درست و حسابی، باید به‌عنوان متن درسی علوم گنجانده شود؛ هم جذاب است، هم فکرتان را درگیر می‌کند و هم به‌روز است. اگر معلمان و اساتیدتان چنین کتاب‌هایی را پیشنهاد نمی‌کنند، خودتان همت کنید و بیابیدشان. در مقطعی طی صد هزار سال گذشته، صفات و رفتارهایی در انسان‌ها ظاهر شد که آنان را از سایر جانوران تمایز بخشید. از ثمرات این اتفاق، که از آن به «جهش رو به جلوی بزرگ» تعبیر می‌شود، پیدایش زبان، هنر، دین، دوچرخه و فضاپیما بود، که عمر همگی‌شان یک لحظه در مقیاس تکاملی است. مخاطرات امروزمان اما از جنس دیگری است، چیزهایی همچون جنگ اتمی و تغییرات اقلیمی.

درآمدی تاریخی به نظریه تکامل

 • 95,000 تومان

درک ما از نحوه‌ی پیدایش حیات و سیر تحول موجودات زنده بیش از هر چیز تحت تأثیر دو نظریه‌ی علمی است: تکامل از راه انتخاب طبیعی و ژنتیک. وقتی طبیعت‌شناس انگلیسی، چارلز داروین، در سال 1859 برای نخستین‌بار اندیشه‌های خود را در کتاب منشأ گونه‌ها مطرح کرد، با مقاومت‌های فراوانی هم در جامعه‌ی علمی و هم میان عموم مردم روبه‌رو شد. چند سال بعد، وقتی راهبی ناشناس، گرگور مندل، نتایج آزمایش‌های خود را منتشر کرد نیز جهان علم اهمیت یافته‌های او را در تأسیس آنچه بعدتر علم ژنتیک نامیده شد درنیافت. جان اسکاتنی در کتاب درآمدی تاریخی به نظریه‌ی تکامل آنچه را این دو مرد بزرگ کشف کردند توضیح می‌دهد. او داستان پیشرفت‌های شگفت‌انگیز در این حوزه را، که در نهایت به گشودن راز ژنوم انسان ختم شد، گام‌به‌گام پی می‌گیرد. در این داستان شاهدیم که چگونه بشر کار را با این تصور که فسیل دایناسورها مربوط به استخوان غول‌های افسانه‌ای است آغاز کرد و با تکمیل تدریجی شواهد، توانست رشته‌ی حیات را از میکروارگانیسم‌های تک‌سلولی به نخستی‌هایی مانند خودش دنبال کند. کالبدشناسی، طبقه‌بندی، شیمی، زمین‌شناسی، باستان‌شناسی، و جنین‌شناسی همگی در تکمیل این داستان شگفت‌انگیز نقش داشته‌اند. درآمدی تاریخی به نظریه‌ی تکامل برای همه‌ی خوانندگانی که درباره‌ی جهانی که در آن زندگی می‌کنیم کنجکاوند جذاب خواهد بود، و به آنان نشان می‌دهد نظریه‌ی تکامل چگونه درک ما را از خود و جایگاهمان در جهان تغییر داده است.

1  2  صفحه‌ی 1