فلسفه


تولیدکنندهبازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
آرامش خودت را حفظ کن (فلسفه برای موقعیت‌های اضطراری روزمره)
فلسفه امروزین علوم اجتماعی (با نگرش چندفرهنگی)
 • 350,000 تومان
 • با تخفیف: 350,000 تومان
اگر نیچه نهنگ شاخدار بود (آنچه هوش حیوان درباره حماقت بشر برملا می‌کند)
راه و رسم ارسطو (رهنمودهای حکمت باستان برای تحول بخشیدن به زندگی امروز)
فیزیک اگزیستانسیال
 • 235,000 تومان
 • با تخفیف: 235,000 تومان
پساحقیقت
 • 190,000 تومان
 • با تخفیف: 190,000 تومان
نقد حکمت عامیانه
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
مسائل اصلی در فلسفه
 • 495,000 تومان
 • با تخفیف: 495,000 تومان
طرح‌واره نظریه‌ای درباره احساسات
 • 125,000 تومان
 • با تخفیف: 125,000 تومان
فلسفه گربه‌ای (گربه‌ها و معنای زندگی)
 • 145,000 تومان
 • با تخفیف: 145,000 تومان
احترام به حقیقت (جهل عامدانه در عصر اینترنت)
 • 185,000 تومان
 • با تخفیف: 185,000 تومان
تاملات مارکوس اورلیوس (پندنامه قیصر روم)
 • 180,000 تومان
 • با تخفیف: 180,000 تومان

آرامش خودت را حفظ کن (فلسفه برای موقعیت‌های اضطراری روزمره)

 • 119,000 تومان

کتاب آرامش خودت را حفظ کن توسط نویسنده‌ای فرانسوی در رابطه با چگونگی فائق آمدن بر بحران‌های روزمره در زندگی نوشته شده است. مری روبر، مدرک دکترای فلسفه از دانشگاه سوربن دارد و مدتی هم در آنجا به تدریس پرداخته است. در نظر اول، شاید مشکلاتی که او در کتابش توصیف می‌کند، برای خواننده‌ی غیراروپایی چندان مهم به نظر نیاید اما ماهیت آن‌ها جهان‌شمول است و توصیه‌های فلسفی‌ای که نویسنده برای غلبه بر این بحران‌ها ارائه می‌دهد، به طور حتم قابلیت استفاده در زمان‌ها و مکان‌های مختلف را دارند. با در نظر گرفتن این موارد، توصیه‌های فیلسوفان حاضر در کتاب، که روبر به زبان ساده بیان می‌کند، می‌تواند جدای از پیش‌زمینه‌ی مشکلات توصیف‌شده برای حل بسیاری از مشکلات روزمره در رابطه با مصرف‌گرایی، روابط عاطفی، فرزندپروری، غلبه بر ترس و ...، که امروزه برای همه وجود دارند، مورد استفاده قرار گیرد.

فلسفه امروزین علوم اجتماعی (با نگرش چندفرهنگی)

 • 350,000 تومان

این کتاب رویکرد چندفرهنگیِ متمایزی به فلسفه علوم اجتماعی دارد که مطابق آن، به معرفی و مداقه در موضوعات بنیادینی می‌پردازد که هنگام تفکر درباره انسان از منظر تفاوت‌های فرهنگی و اجتماعی نمی‌توان نادیده‌شان گرفت. سرفصل‌های مهمی که در کتاب بررسی شده‌اند ازجمله عبارت‌اند از خود و رابطه‌اش با دیگری؛ فرهنگ و جامعه؛ عقلانیت و فهم‌پذیری؛ نسبی‌گرایی و عینیت؛ و رابطه تاریخ با علوم اجتماعی. با اینکه کتاب از بینش‌های نظریه انتقادی، هرمنوتیک، پساساختارگرایی، و نیز فلسفه تحلیلیِ علوم اجتماعی بهره می‌گیرد، به سبکی شیوا و غیرفنی نوشته شده است و متنی مطلوب برای دانشجویان فلسفه علوم اجتماعی، کارورزانِ علوم اجتماعی، و علاقه‌مندان نگرش چندفرهنگی است.

اگر نیچه نهنگ شاخدار بود (آنچه هوش حیوان درباره حماقت بشر برملا می‌کند)

 • 120,000 تومان

«جاستین گرگ» را می‌توان متخصص روان‌شناسی حیوانات و به‌طور مشخص، دولفین‌ها و نهنگ‌ها دانست. او دکترای روان‌شناسی خود را در سال 2008 از دانشگاه دوبلین و با مطالعه شناخت اجتماعی دولفین‌ها دریافت کرده است. گرگ همچنین به زبان‌شناسی و تکامل زبان علاقه‌مند است و عموم مطالعات و نوشته‌هایش در همین حوزه‌ها هستند. تمرکز او در این کتاب نیز بر رفتارشناسی حیوانات و دیدگاه‌های فیلسوف بزرگ و مهمی چون نیچه در این باره است. گرگ به طرز ماهرانه‌ای بین فلسفه و روان‌شناسی ارتباط برقرار کرده است و کتابش را می‌توان نمونه کاملی از مطالعات بین‌رشته‌ای محسوب کرد. کتابی که هم فلسفی است، هم روان‌شناختی. «اگر نیچه نهنگ شاخدار بود» در هفت فصل تنظیم شده است که در هر کدام از آنها، گرگ با تمرکز بر جنبه‌های مختلف رفتار و زندگی انسان، نظیر دروغگویی، خشونت، مرگ‌آگاهی، اصول اخلاقی و... نشان‌مان می‌دهد که چه‌قدر باید از حیوانات بیاموزیم. ما همیشه به جهان و گونه‌های غیرانسانی موجود در آن از دیدگاه هوش انسانی خودمان نگاه کرده‌ایم. اما چه می‌شد اگر صدایی را که منحصربه‌فردی گونه ما را فریاد می‌زند، خاموش کنیم و در عوض به داستان‌هایی گوش دهیم که گونه‌های دیگر برای‌مان بازگو می‌کنند؟ چه می‌شد اگر اقرار کنیم که گاهی اوقات دستاوردهای به‌اصطلاح انسانی ما از نظر تکاملی در واقع راهکارهای بسیار احمقانه‌ای هستند؟ با این کار تمام دنیا را زیر و رو می‌کنیم. در این صورت حیواناتی که به ظاهر از هوش کم‌تری برخوردارند مثل گاو، اسب و نهنگ شاخدار نابغه به نظر می‌رسند. ناگهان قلمرو حیوانات مملو از ذهن‌های ساده و زیبایی می‌شود که راه‌حل‌های ساده اما هوشمندانه‌ای برای مسئله بقا پیدا کرده‌اند. هوش بشر چه فایده‌ای دارد؟ این سوالی‌ است که نیچه را آزار می‌داد، درست همان‌طور که مرا آزار می‌دهد. بیایید ببینیم می‌توانیم با هم به آن پاسخ دهیم.

راه و رسم ارسطو (رهنمودهای حکمت باستان برای تحول بخشیدن به زندگی امروز)

 • 290,000 تومان

کتاب حاضر مروری است بر زندگی، آثار و آرای ارسطو که نویسنده ضمن آن می‌کوشد از دل اندیشه‌های فیلسوف یونان باستان رهنمودهایی برای زندگی امروز بیابد. تلقی ارسطو از خوشبختی چیست و آیا می‌توان آن را در زندگی مدرن به کار بست؟ آیا می‌توان، با توسل به تاملاتش راجع به مرگ، یک زندگی نیک پیشه کرد؟ چگونه می‌توانیم از آرای فیلسوف یونانی درباره فنون خطابه بهره گیریم تا ارتباطات اجتماعی بهتری داشته باشیم؟ ادبیات و هنر چگونه می‌توانند کیفیت زندگی ما را بهبود بخشند؟ ارسطو با چه روش‌هایی ما را به شناخت بهتر خودمان سوق می‌دهد؟ نویسنده، که خود از متخصصین برجسته مطالعات کلاسیک است، برای جا انداختن ایده‌های ارسطو به آثار شاخص این فیلسوف و کتاب‌ها و فیلم‌های امروزی ارجاعات مدام می‌دهد و نیز با زبانی گویا و شفاف می‌نویسد. سودمندی کتاب حاضر، غیر از رهنمودهای عملی‌اش، در این است که با جان کلام ارسطو و سیر زندگی اندیشمندانه‌اش به اختصار آشنا می‌شویم.

فیزیک اگزیستانسیال

 • 235,000 تومان

نه تنها ما در حال حاضر قادر به توضیح منشا کیهان نیستیم، بلکه مشخص نیست که اصلا در آینده به چنین توضیحی دست پیدا کنیم. این مفهوم که جهان‌های بسیاری درون ذرات وجود دارند و یا ایده خودآگاه بودن جهان هستی درست مثل این ایده که جهان ما یک شبیه‌سازی کامپیوتری است را هنوز نمی‌توان به‌طور کامل کنار گذاشت. زابینه هوسنفلدر، این فیزیکدان نظری برجسته، معتقد است که اگر فیزیکدان‌ها پا پیش نگذارند و آنچه را که فیزیک در مورد شرایط انسان و عمیق‌ترین پرسش‌های بشری می‌گوید توضیح ندهند، دیگران فرصت را غنیمت شمرده و از اصطلاحات رمزآلود فیزیک برای ترویج شبه‌علم سوءاستفاده خواهند کرد. او می‌نویسد: اینکه درهم‌تنیدگی کوانتومی و انرژی خلا به پای ثابت توضیحات درمانگران جایگزین، رسانه‌های معنوی و فروشندگان روغن مار تبدیل شده‌اند، تصادفی نیست. یا مردمی که معتقدند مادربزرگشان هنوز زنده است آن هم به خاطر مکانیک کوانتومی (فقط اینجا و اکنون زنده نیست). هوسنفلدر برخلاف بسیاری از نویسندگان علمی دیگر، به بررسی آن دست ایده‌های معنوی می‌پردازد که با فیزیک مدرن و علم سازگار است... چرا که نه؟ شایسته‌ترین حوزه علم که می‌تواند به این پرسش‌ها پاسخ دهد فیزیک است. او با گسترش حوزه تمرکز خود، به بررسی موضوعات مختلفی از خدا و معنویت و اراده آزاد تا خودآگاهی جهان، دوگانه‌انگاری (جدا بودن یا نبودن ذهن از بدن)، نظریه مه‌بانگ در مورد آغاز کیهان، وجود احتمالی جهان‌های موازی و ایده زندگی ما در یک شبیه‌سازی رایانه‌ای می‌پردازد... آن دسته از خوانندگانی که نمی‌دانند چگونه یک توضیح خوب علمی را از توضیح بد تشخیص دهند، اکنون می‌توانند به «فیزیک اگزیستانسیال» مراجعه کنند. زابینه هوسنفلدر در این کتاب بی‌نظیر و ژرف از نگاه فیزیک به بزرگ‌ترین پرسش‌های بشر پاسخ می‌دهد: آیا گذشته هنوز وجود دارد؟ آیا جهان هستی برای ما ساخته شده است؟ آیا جهان هستی فکر می‌کند؟ آیا فیزیک، اراده آزاد را رد کرده است؟ آیا ما فقط کیسه‌ای از اتم هستیم؟ آیا نسخه‌های کپی از ما وجود دارد؟ و... فیزیک اگزیستانسیال به‌ مهم‌ترین پرسش‌های بشری که علم امروز می‌تواند و نمی‌تواند به آنها پاسخ دهد می‌پردازد.

پساحقیقت

 • 190,000 تومان

پساحقیقت صرفاً دروغ نیست. وقتی کسی به شما دروغ می‌گوید، می‌داند که کار بدی می‌کند و دانسته فریبتان می‌دهد، ولی برای آنکه حرف‌هایش را باور کنید، به شما احترام می‌گذارد. ولی در پساحقیقت، شخص دروغ می‌گوید، بی‌آنکه مسئولیت دروغ‌گویی‌اش را بپذیرد. زیرا برایش مهم نیست حرف‌هایش را باور کنید یا نکنید. آن‌قدر قدرتمند است که با دروغ‌هایش بر واقعیت سلطه می‌یابد، همچون سیاست‌مداری که از دروغ‌گویی خجالت نمی‌کشد و ابایی ندارد. پساحقیقت به پستی کشاندن حقیقت به‌وسیلۀ سیاست است. پیشافاشیسم است که مردم را آمادۀ سلطه‌پذیری و فرمانبری می‌کند. پساحقیقت تازگی ندارد. آنچه جدید است به‌کارگیری‌اش در رسانه‌های اجتماعی و جمعی است که قدرتش را صدچندان کرده. در چنین فضایی احساسات بر شواهد عینی می‌چربد. دنیایی ساخته می‌شود پر از «اخبار جعلی» که مردمانش گرفتار «قفس‌های اطلاعاتی» هستند. در دنیای پساحقیقت می‌بینیم که چطور خانه‌مان در آتش می‌سوزد و آبی برای فرونشاندنش نیست مگر آگاهی.

نقد حکمت عامیانه

 • 95,000 تومان

امروز هنگامی که به اگزیستانسیالیسم حمله می‌کنند معمولاً بدان علت نیست که آئین مشخص دیگری را به آن ترجیح می‌دهند، بلکه بدان علت است که برای فلسفه، به‌طور کلی، اعتباری قائل نیستند. این امر اصولاً غیراکتسابی است. و براساس پیش‌داوری‌هایی قرار دارد که نه قواعد ماقبل تجربی است، نه قوانین تجربی، و خود آن در قلمرو فلسفه قرار دارد. مثلاً درست نیست که بگوییم گروه انتقادکنندگان از اگزیستانسیالیسم جهان را با ساده‌دلی می‌نگرند، اینان اندیشۀ خود را از همان منابع عامیانه می‌گیرند که می‌توان آن را «حکمت عامیانه» نامید، و افکاری است نامنسجم و متناقض. با وجود این شاسته است که این حکمت مورد بحث و بررسی قرار گیرد. اگر آن را جداً بررسی کنیم درمی‌یابیم که قادر نیست پاسخگوی روحیه‌ای جویا و شرافتمند باشد، و اگر بسیاری از مردمان آن را می‌پسندند، به سبب تنبلی است.

مسائل اصلی در فلسفه

 • 495,000 تومان

«مسائل اصلی فلسفه» درآمدی حقیقتاً عالی است بر فلسفه که در قالب جذاب درس‌گفتار همراه با کادرهایی شامل خواندنی‌های بیشتر، پرسش‌های پایان هر فصل و فهرستی از مسائل برای بیشتر اندیشیدن نوشته شده است. نویسنده کتاب، الیوت سوبر، فیلسوفی حرفه‌ای و نام‌آشنا است که تحقیقاتش در فلسفه علم و فلسفه زیست‌شناسی شهرت جهانی دارد. کتاب به دانشجویان و خوانندگان علاقه‌مند نشان می‌دهد چگونه می‌توان از فلسفه برای ارزیابی انواع استدلال‌ها و شکل دادن به نظریه‌های معقول استفاده کرد. در لابه‌لای فصول کتاب بخش‌هایی از متون کلاسیک فلسفه نیز آمده است، اما نه برای مرور آنچه فیلسوفان گفته‌اند، بلکه برای درگیر شدن با ایده‌های آنان و سپس نقادی کردن و بهبود بخشیدن به آنها. از سوی دیگر، از آنجا که فلسفه نمی‌تواند جدا از تعامل با جامعه به حیات خود ادامه دهد، ربط و نسبت مسائل سنتی و معاصر فلسفه با علوم فیزیکی، زیستی و اجتماعی به بحث گذاشته شده است. کتاب مشتمل بر پنج بخش و سی‌وپنج فصل است و موضوعاتی مانند چیستی فلسفه و انواع استدلال، فلسفه دین، نظریه معرفت، فلسفه ذهن و اخلاق را پوشش می‌دهد. این کتاب سال‌ها است به‌عنوان متن درسی مورد استفاده دانشجویان دوره‌های کارشناسی و عموم علاقه‌مندان به فلسفه است و ویرایش‌های متعددش گواهی است بر موفقیت در جلب توجه مخاطبان.

طرح‌واره نظریه‌ای درباره احساسات

 • 125,000 تومان

انسان جادوگر انسان است. این جمله محور دیدگاه سارتر درباره احساسات آدمی، ماهیت و کارکرد غایی آن است. ما با احساساتمان یکدیگر را محسور می‌کنیم، اما سحری که نه خود از چگونگی آن باخبریم و نه اصولا می‌دانیم آنچه با دیگری کرده‌ایم نوعی ساحری بوده است. ما نیز به نوبه خود محسور دیگری می‌شویم و آن دیگری هم نمی‌داند که با احساساتش اغوایمان کرده است. همه ما در بازی سلسله‌وار احساساتمان هدفی را دنبال می‌کنیم، هدفی که دست‌کم نمود تحقق‌یافته آن جوهری عقلانی و حسابگرانه دارد. ساختار مفهومی نگاه سارتر در این کتاب غریب می‌نماید. او در بحبوحه گفتمان اگزیستانسیالیستی ناگاه صحبت از وجود کیفیتی ماکیاولیستی در اعماق وجود ما می‌کند؛ هرچند شاید سویه دیگری از نگاه فلسفی سارتر که حضور دیگری را «جهنمی» می‌داند با این نگرش او سازگارتر باشد.

فلسفه گربه‌ای (گربه‌ها و معنای زندگی)

 • 145,000 تومان

برای انسان تأمل فاصله گرفتن از زندگی است. برای گربه تأمل خود حسِ زندگی است. گربه‌ها در دنیای بیرون پنجره به دنبال معنا نیستند. گربه‌ها به ما یاد می‌دهند جستجوی معنا مانند جستجوی خوشبختی است، یعنی دیوانگی‌ست. معنای زندگی یک لمس، یک عطر است که اتفاقی به مشام می‌رسد و پیش از آنکه بدانی رفته است. کتاب «فلسفه گربه‌ای: گربه‌ها و معنای زندگی» به درس‌های فلسفی‌ای می‌پردازد که انسان می‌تواند از گربه‌ها بیاموزد. تاکید کتاب بیش از روش‌ها، ایده‌ها و اخلاقیاتی که داستان زندگی‌مان را پیشاپیش تعریف می‌کنند، بر خود «زندگی» است.

احترام به حقیقت (جهل عامدانه در عصر اینترنت)

 • 185,000 تومان

در سراسر تاریخ، انسان‌ها همواره دچار برخی بی‌خردی‌های افراط‌گونه بوده‌اند و عقایدی کم‌وبیش کج‌اندیشانه در سر داشته‌اند. در کتاب حاضر، پروفسور لی مک‌اینتایر، نشان می‌دهد که چگونه به دلیل حجم اطلاعات غلط، سرعت انتشار دیجیتال آنها و بهره‌کشی زیرکانه از ضعف شناختی ما از سوی افرادی که می‌خواهند برنامه‌های ایدئولوژیکی خود را پیش ببرند، به نقطه عطف جهل در عصر حاضر رسیده‌ایم. در «احترام به حقیقت: جهل عامدانه در عصر اینترنت»، لی مک‌اینتایر خواننده را به مبارزه در برابر این لغزش تدریجی به لبه پرتگاه حماقت فرا می‌خواند. نویسنده، با پیروی از سنت گالیله، از اهمیت به کار بردن روش‌های علمی آزمایش شده برای رسیدن به باورهای حقیقی حمایت می‌کند و نشان می‌دهد که چگونه بقای ما در آینده وابسته به دنیایی فراگیرتر و منطقی‌تر است.

تاملات مارکوس اورلیوس (پندنامه قیصر روم)

 • 180,000 تومان

«تاملات» مارکوس اورلیوس آنتونیوس، شاه- فیلسوف روم باستان و واپسین فیلسوف رواقی نامدار تاریخ، از مشهورترین آثار کلاسیک جهان است. او یادداشت‌های این کتاب را برای خود فراهم آورده بود، اما فربهی معنا و گستردگی میدان دیدش موجب شد تا «خود فردی» او مبدل به «خود جمعی» شود. بن‌مایه‌های این اثر را مقولاتی همچون خردگرایی، خود آیینی، اراده‌گرایی، کل‌نگری، دم‌غنیمت‌شمری، قانون‌مندی هستی و مسئله مرگ تشکیل می‌دهند. این کتاب را عبد‌الرحیم طالبوف (زاده 1250 ق) از ترجمه روسی آن به فارسی برگرداند و متن او در 1312 ق در اسلامبول به‌نام «پندنامه مارکوس قیصر روم» به طبع رسید. کتاب حاضر نسخه ویراسته متن طالبوف است، به‌ضمیمه واژه‌نامه‌ای که در آن لغات دشوار متن فارسی شده‌اند و پانوشت‌هایی به امضای ویراستاران که به فهم مطلب کمک می‌کنند. همچنین مقدمه‌هایی به ابتدای کتاب افزوده شده در شرح روزگار اورلیوس، فلسفه رواقی‌گری، کتاب تاملات، و زندگی و زمانه طالبوف تبریزی.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  صفحه‌ی 1