فیلتر‌ها

تولیدکننده


بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

پزشکی

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
اخگر زندگانی
 • 190,000 تومان
 • با تخفیف: 190,000 تومان
کدشکن
 • 175,000 تومان
 • با تخفیف: 175,000 تومان
دنیای دوپامین (رسیدن به تعادل در عصر زیاده‌روی)
نسخه‌نویسی بیماری‌های شایع
 • 145,000 تومان
 • با تخفیف: 145,000 تومان
بدن‌ات را بشناس
 • 256,000 تومان
 • با تخفیف: 256,000 تومان
راهنمای کاربران مغز
 • 175,000 تومان
 • با تخفیف: 175,000 تومان
آناتومی (اندام فوقانی اندام تحتانی)
 • 115,000 تومان
 • با تخفیف: 115,000 تومان
صدای غذا خوردن 1 حلزون وحشی (ماجراهای واقعی 1 زن و 1 شکم‌پا)
بدن راهنمای ساکنان
 • 73,000 تومان
 • با تخفیف: 73,000 تومان
پیشگیری درمان و رهایی از کمر درد
 • 20,000 تومان
 • با تخفیف: 20,000 تومان
مرگ با تشریفات پزشکی (آنچه پزشکی درباره مردن نمی‌داند)

اخگر زندگانی

 • 190,000 تومان

فرانسیس اشکرافت، زیست‌شناس برجسته دانشگاه آکسفورد، در این کتاب با زبانی ساده، روان، روشن و جذاب، همراه با آوردن داستان‌هایی از زندگی‌هایی واقعی، و مطرح کردن بحث‌هایی مناقشه‌انگیز بین شخصیت‌های خارق‌العاده و آزمایش‌هایی درخشان، از کشف نقش الکتریسیته در بدن شروع می‌کند و آزمایش‌هایی را شرح می‌دهد که به توضیح پدیده‌های عصبی و الکتریکی در بدن انجامیدند.

کدشکن

 • 175,000 تومان

زمانی که جنیفر دودنا کلاس ششم دبستان بود، پدرش به او کتاب «مارپیچ دورشته‌ای»، اثر جیمز واتسون از کاشفان ساختار DNA را هدیه داد. او بعد از خواندن این کتاب به شدت مجذوب کشف راز و رمزهای حیات شد و تصمیم گرفت تا در آینده او نیز بیوشیمیدان شوند. اما با مخالفت مشاور دبیرستانش مواجه شد که به او می‌گفت:« زنان نمی‌توانند دانشمند شوند». اما او مصرانه قدم در این راه گذاشت و پرده از رازی برداشت که به گفتة واتسون، مهمترین اکتشاف در تاریخ زیست‌شناسی پس از کشف ساختار DNA بوده است. او و همکارانش سازوکاری را در طبیعت کشف کردند که می‌تواند ژن‌ها و توالی‌های DNA را ویرایش کند. این ابزار که کریسپر نام دارد، قادر است آینده‌ی بشریت را متحول سازد و نیز وقوع انقلاب زیست‌فناوری را سرعت ببخشد. کشف سیستم کریسپر چنان تاثیری بر دانش زیست‌شناسی و درمان بیماری‌ها داشت که در سال 2020 جایزة نوبل شیمی به طور مشترک به جنیفر دودنا و همکار او امانوئل شارپنتیه اعطا شد. با این همه، استفاده از کریسپر سوالات اخلاقی بسیاری را ایجاد کرده است. آیا باید از این ابزار جدید و شگفت‌انگیز برای دستکاری روند تکامل خود استفاده کنیم تا کمتر در معرض بیماری‌های ویروسی همچون کووید19 قرار بگیریم؟ در مورد پیشگیری از افسردگی چطور؟ آیا باید به والدین اجازه دهیم تا قد، عضلات و یا ضریب هوشی فرزندان خود را به کمک کریسپر ارتقا دهند؟

دنیای دوپامین (رسیدن به تعادل در عصر زیاده‌روی)

 • 55,000 تومان

در این کتاب رابطه نزدیک بین درد و لذت در سامانه عصبی مورد بررسی قرار می‌گیرد و راهکارهای عملی متعددی برای مبارزه با رفتارهای اعتیادآور ارائه می‌شود. هدف این کتاب آن است که یافته‌های علوم اعصاب در مورد پاداش را شرح دهد تا بتوانیم به تعادل بهتر و سالم‌تر و ایمن‌تری در مورد درد و لذت برسیم. اما علوم اعصاب برای رسیدن به این هدف کافی نیست. برای روشن شدن مسئله به تجربه‌های عملی زندگی انسان‌ها نیز نیاز داریم. انسان‌های گرفتار و درگیر یا همان انسان‌های معتاد بهتر از کسانی که صرفاً مستعد ابتلا به افراط هستند می‌توانند راه رهایی از افراط را به ما بیاموزند. مطالب این کتاب برگرفته از داستان‌های واقعی زندگی بیماران معتاد من است که پس از گرفتاری در دام اعتیاد توانسته‌اند خود را از چاله‌ی‌ اعتیاد بیرون بکشند. آنا لمکی روانپزشک و استاد دانشگاه استنفورد و مدیر گروه مطالعات اعتیاد در این دانشگاه است که به دلیل موفقیت در تحقیق و تدریس جوایز بسیاری دریافت کرده و قریب صد مقاله از او در مجلات معتبر پزشکی منتشر شده است.

نسخه‌نویسی بیماری‌های شایع

 • 145,000 تومان

در این کتاب به نسخه‌نویسی بیماری‌های شایع پرداخته شده است و سعی گردیده با معرفی بیمار، نسخه استاندارد براساس آخرین راهنماهای درمانی و داروهای موجود در بازار دارویی پیشنهاد شود. در قالب نسخه، آموزش‌های لازم برای انتخاب دارو، دوز، نحوه تجویز، پایش درمان، عوارض، تداخلات دارویی و جمعیت‌های خاص ارائه شده است. این کتاب در 9 بخش به نسخه‌نویسی بیماری‌های رایج عفونی، قلبی و عروقی، تنفسی، گوارشی، زنان، آندوکرین، روماتولوژی، اعصاب و روان می‌پردازد.

بدن‌ات را بشناس

 • 256,000 تومان

نویسنده کتاب‌های پرفروش «تاریخچه تقریبا همه چیز» و «تاریخچه خصوصی خانه» در کتاب جدید خود «بدن‌ات را بشناس» خواننده را در سفری جذاب و فراموش‌نشدنی با خود همراه می‌کند و معجزه شگرفی را به او نشان می‌دهد که «بدن انسان» نام دارد. او در این کتاب بار دیگر ثابت می‌کند همراه و راهنمایی بی‌مانند است، و ما را در سفر به بدن‌مان با پدیده‌های خارق‌العاده و رویدادهای شگفت‌انگیزی آشنا می‌کند که لحظه به لحظه در این پیچیده‌ترین ساختار عالم هستی روی می‌دهند. برایسون به ما می‌گوید چگونه بدن انسان می‌تواند خودش را ترمیم کند و نارسایی‌ایش را برطرف سازد، و نیز چگونه ممکن است اسیر این کاستی‌ها شود و از بین برود. «بدن‌ات را بشناس» درک عمیق‌تری از معجزه‌ای به ما می‌دهد که زندگی نام دارد، و به ما کمک می‌کند از هستی خودمان شناخت کامل‌تر و بهتری پیدا کنیم. این کتاب با ارائه واقعیت‌ها و اطلاعاتی عجیب و در عین حال بسیار خواندنی ما را وامی‌دارد تا وجود و هستی خودمان را به عنوان گوهری بی‌بدیل و بی‌مانند قدر بدانیم.

راهنمای کاربران مغز

 • 175,000 تومان

کشف های جدید، همراه با داروهای بهتر، نظریه های پژوهشی درباره طرز کار خودِ مغز پدید می آورند. اگر معدودی از این نظریه ها حتی اندکی به حقیقت نزدیک شوند، شیوه ی اندیشیدن به خودمان را برای همیشه تغییر می دهند. تماشاگر این چشم انداز رو به گسترش باید همان احساس بالبوا را داشته باشد، وقتی برای نخستین بار اقیانوس آرام را دید: هنوز معنای کامل چیزی را که در علوم اعصاب می بینیم نمی دانیم، اما می دانیم که به معنای آغاز عصر جدیدی است. اگر از منظر عصب پژوه مدرنی به خود بنگریم، نه تنها وسیله ای برای خودشناسی در اختیارمان قرار می گیرد، که جدید و الهام بخش است، بلکه در میان آنچه روان شناسان، انسان شناسان، زبان شناسان و فلاسفه از ابتدا گفته اند نیز، به جای تضاد، وحدتی برقرار می شود. به ناگهان دنیای ما از مسطح به کروی تبدیل شده است! از آن جا که مغز در نهایت بانی شخصیت، فرهنگ، زبان، و خرد است، این وحدت نوظهور چندان حیرت‌آور نیست، اما به طرز شگرفی جدید است، چون فقط در این اواخر است که تحقیقات به ما امکان داده در مورد این که مغز واقعاً چگونه کار می کند نظریه‌پردازی کنیم.

آناتومی (اندام فوقانی اندام تحتانی)

 • 115,000 تومان

تشریح عضلات بدن، عملکرد، عصب دهی و خون رسانی بیش از 250 تصویر از عضلات، اعصاب و شریان‌ها تشریح نکات بالینی، بیماری‌های عضلانی، عروقی و عصبی آناتومی سطحی شایع‌ترین و رییشن‌های عضلانی، عروقی و عصبی تصاویر آرتریم، وینوگرام و لیمفنجیوگرم از عروق بدن جدول عضلات، عروق، اعصاب و تقسیم بندی آن ها فهرست تفصیلی و ایندکس اصطلاحات تخصصی

صدای غذا خوردن 1 حلزون وحشی (ماجراهای واقعی 1 زن و 1 شکم‌پا)

 • 100,000 تومان

تا به حال به این فکر کردید که شاید بابت مشغله کاری و روزمرگی فراوانی که دچارش شدیم قادر به حس کردن خیلی از جزئیات مهم زندگی نیستیم... معمولا ما انسان ها زمان سختی و مشقت تازه متوجه اهمیت آرامش و روزمرگی که کلی مارا به خود درگیر کرده می‌شویم... الیزابت تووا بایلی هم از جنس ما است. تازه با زندگی راحت‌تر و کم دردسرتر اما خب حادثه و هجوم اتفاقات عجیب و غریب، بی‌خبر سراغ آدمی را می‌گیرد. او عاشق طبیعت است و با گربه و سگش در روستای کوچکی زندگی می‌کند اما داستان این کتاب برمی‌گردد به 34 سالگی وی که از سفر اروپای خود یک ویروس ناشناخته به سوغات آورده و ویروس با تمام تلاش میخواهد الیزابت را از پای درآورد. حالا وقت وارد شدن نقش اصلی داستان یعنی حلزونی است که مهمان ناخوانده الیزابت در بیمارستانی است که او در آنجا بستری است. هم‌ذات‌پنداری او با حلزون و کتاب آناتومی حلزونی که پرستار به او می‌دهد باعث می‌شود الیزابت الهام خوبی از دوست کوچکش دریافت کند و آن را سپر اصلی مقابل بیماری و ناامیدی و تنهایی خود قرار دهد . داخل سایت اصلی این کتاب میتوان به صدای هویج خوردن الیزابت و هویج خوردن حلزونش گوش دهید و بعد از خواندن آن به این فکر کنید که چه پدیده‌هایی سر راه ما قرار گرفته و هر روز از کنارشان با بی دقتی تمام رد می‌شویم غافل از اینکه درون تک تک آنها دنیایی است شاید بزرگ‌تر از ما...

رقص با فیل‌ها (آموزش آگاهی برای کسانی که با بیماری مزمن زوال عقل یا پیری تدریجی مغز زندگی می‌کنند)

 • 85,000 تومان

اگر نتوانیم قلبهایمان را با این باور که رنج وجود دارد، همسو سازیم، نمی‌توانیم احترام به زندگی را بیاموزیم. هنر رقصیدن با فیل‌های مشکلات در زندگی به معنی حذف رنج نیست. ما نمی‌توانیم فیل‌ها را از بین ببریم، پس باید رقصیدن با آن‌ها را بیاموزیم. همه مخلوقات رنج می‌برند. برای تکریم زندگی، نمی‌توان رنج و مرگ را انکار کرد. این حقیقت پایان داستان نیست، بلکه سرآغازی است برای این سفر.

بدن راهنمای ساکنان

 • 73,000 تومان

«کتابی با شکوه... بی تردد با خواندن این کتاب، از طراحی شگفت‌انگیز و حتی عجیب و غریب بدن خود حیرت خواهید کرد.» بیل برایسون، نویسنده کتاب پرفروش تاریخچه تقریبا همه‌چیز، در کتاب بدن: راهنمای ساکنان، شگفتی‌های بدن انسان را از سر تا پا بازگو می‌کند. با نگارشی جامع و نثری افسونگر، این کتاب نمونه‌ای از بهترین نوشته‌های برایسون است، کتابی که خواندن آن به همه کسانی که می‌خواهند درباره بدن خود بیشتر بدانند، توصیه می‌شود. بیل برایسون یک‌بار دیگر همچون هم‌سفری بی‌مانند ظاهر شده، و راهنمای ما در سیاحت بخش‌های مختلف بدن‌مان می‌شود - از کارکرد دستگاه‌های مختلف بدن گرفته تا چگونگی التیام پس از آسیب، و مواردی که اعضای مختلف (متاسفانه) درست کار نمی‌کند و نارسا می‌شود. کتاب بدن پر است از واقعیت‌های خارق‌العاده - از وقتی که شروع به خواندن این متن کنید، بدن‌تان یک میلیون گلبول قرمز خون ساخته است - و حکایت‌های جذاب به سبک و سیاق ویژه برایسون. این کتاب درکی عمیق‌تر از معجزه حیات و خصوصا انسان به شما خواهد داد. همان‌گونه که بیل برایسون می‌نویسد: «ما عمرمان را در درون این توده گوشت گرم می‌گذارنیم، و با این حال، تقریبا هیچ‌گاه آن را جدی نمی‌گیریم.» کتاب بدن این بی‌تفاوتی را با مقدار زیادی اطلاعات و حقایق شگفت‌انگیز و بسیار خواندنی رفع خواهد کرد. قل

پیشگیری درمان و رهایی از کمر درد

 • 20,000 تومان

کمر درد ناراحتی شایعی است که بسیاری از ما در طول زندگی خود ممکن است بارها گرفتار آن شده باشیم. اغلب اوقات عدم آگاهی از منشا این درد و نحوه برخورد با آن باعث نگرانی ما می‌شود. اما اغلب پزشکان یا وقت توضیح اضافی را ندارند یا اینکه توضیحات آنها برای ما مفهوم نبوده و حتی گاهی نگرانی ما را بیشتر می‌کند. بنابراین، برای پیدا کردن پاسخ سوالات خود، نیاز به مرجعی داریم که مشکل را به زبانی ساده توضیح بدهد. کتاب حاضر که ترجمه کتاب «Understand your backache» است یکی از بهترین منابع موجود برای رفع نیاز فوق می‌باشد. مهم‌ترین ویژگی این کتاب، آن است که موضوع کمر درد را به طور علمی ولی به زبان ساده و به همراه تصاویری جالب، که حتی برای افراد ناآشنا به علوم پزشکی نیز قابل درک است، شرح می‌دهد و در متن آن سعی شده که افراد با اصطلاحات پزشکی مربوطه و مفاهیم آن آشنا شوند. ویژگی مهم دیگر این کتاب، ارائه راه‌های مختلف پیشگیری و درمان، به طور مختصر ولی به زبان علمی و قابل استفاده برای عموم است.

مرگ با تشریفات پزشکی (آنچه پزشکی درباره مردن نمی‌داند)

 • 128,000 تومان

روزهای واپسین عمر سالمندان و بیماران لاعلاج اغلب در آسایشگاه‌ها و بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان می‌گذارد. پزشکان در این اوضاع درمان‌هایی را پیش می‌برند که مغزهایمان را گیج و منگ می‌کنند و شیره بدن‌هایمان را می‌کشند تا مگر شانس نصفه و نیمه‌ای برای زنده ماندن به ما بدهند؛ و در آخر افسو می‌خوریم که همان اتفاقی افتاد که نباید. پزشکی مدرن به چیزی جز درمان فکر نمی‌کند، اما مرگ درمان ندارد. این مسیر نه تنها بیماران و اطرافیانشان بلکه خود پزشکان را هم دچار بحران‌های متعددی می‌کند. آتول گاواندی، جراح و نوسیده آمریکایی، در این کتاب داستان‌های زیادی از بیماران و پزشکانی می‌گوید که گرفتار این موقعیت‌ها بوده‌اندو سرانجام تسلیم مرگ شده‌اند. گاواندی این تجربه‌ها را بررسی می‌کند تا ریشه ناتوانی پزشکی مردن در مواجهه با مرگ را بیابد و راه‌هایی را به بیماران و پزشکان پیشنهاد دهد که چگونه نگاهی تازه به وظیفه پزشکی داشته باشند و روزهای واپسین را بگذارنند .این کتاب در برنامه‌ی تلویزیونی کتاب‌باز معرفی شده است.

1  2  صفحه‌ی 1