ادبیات


تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
نشخوار رویاها (خاطرات 1 تبعیدی سرکش)
 • 265,000 تومان
 • با تخفیف: 265,000 تومان
غلامرضا غلامرضا را کشت (روایتی از بودن و نبودن غلامرضا تختی)
کشتیبان واتیکان
 • 165,000 تومان
 • با تخفیف: 165,000 تومان
بازی‌های میراث
 • 259,000 تومان
 • با تخفیف: 259,000 تومان
پزشک جنگ (جراحی در خط مقدم)
 • 259,000 تومان
 • با تخفیف: 259,000 تومان
الکترا
 • 229,000 تومان
 • با تخفیف: 229,000 تومان
تصویر دریان گری
 • 420,000 تومان
 • با تخفیف: 420,000 تومان
آن‌قدر سرد که برف ببارد
 • 120,000 تومان
 • با تخفیف: 120,000 تومان
ناروتو 3
 • 165,000 تومان
 • با تخفیف: 165,000 تومان
ناروتو 2
 • 165,000 تومان
 • با تخفیف: 165,000 تومان
ناروتو 1
 • 165,000 تومان
 • با تخفیف: 165,000 تومان
اوپنهایمر (دنیای ویران)
 • 109,000 تومان
 • با تخفیف: 109,000 تومان

نشخوار رویاها (خاطرات 1 تبعیدی سرکش)

 • 265,000 تومان

«به‌رغم وجود پینوشه، گاهی هم به خاطر وجود پینوشه، زندگی ادامه داشت.» یازده سپتامبر برج بلند دموکراسی فروریخت. سپتامبر 1973 بود و آریل دورفمان، متحد جوان و چپ‌گرای رئیس‌جمهور آلنده، برای سومین بار در زندگی‌اش موطنش را از دست می‌داد. گروه مقاومت امر کرده بود که برای زنده ماندن و اسیر نشدن در سیاه‌چاله‌های ژنرال پینوشه شیلی را ترک کند. «نشخوار رویاها» با صداقتی مثال‌زدنی مسیر پرتلاطم دوام‌آوردن یک مخالف سیاسی را بیرون از مرزهای موطنش روایت می‌کند؛ تلاش برای روی آب ماندن، صدای اسیران شیلی شدن و نمایش دادن عواقب پیچیده انقلاب و ستمگری. دورفمان در این کتاب با چیره‌دستی ما را به ژرفنای سفر رنج‌آور یک تبعیدی می‌برد و برای اولین بار پیامدهای آوارگی ادیسه‌وارش را بازگو می‌کند و دریچه‌ای می‌گشاید به روی اینکه چطور می‌توان صدای مردمان خاموشی شد که گرفتار در چنگال بدسگالان روزگارند.

غلامرضا غلامرضا را کشت (روایتی از بودن و نبودن غلامرضا تختی)

 • 390,000 تومان

این شروع روایتی جسورانه، دقیق و متاثرکننده از زندگی و مرگ یکی از بزرگ‌ترین قهرمانان کشتی ایران و جهان است. غلامرضا تختی بدون شک یکی از چهره‌های منحصر به فرد تاریخ معاصر ایران است. او را می‌توان در قامت یک کهن‌الگو تصویر کرد؛ پهلوان، مرشد و عیاری که در حافظه تاریخی ملت ما ماندگار شده است. طبیعی است که مثل هر اسطوره دیگری پیرامون او هم مکرر افسانه‌پردازی و شایعه شده است. همین امر چهره واقعی او را در پرده‌ای از ابهام باقی گذاشته و حقیقت مرگ و زندگی او را رازآلود و مکتوم ساخته است. مهدی میرمحمدی در کتاب «غلامرضا غلامرضا را کشت» قدم بزرگی برای نزدیک شدن به حقیقت بی‌غبار برداشته است. بیراه نیست اگر بگوییم میرمحمدی در چند سالی که برای این موضوع پژوهش کرده هیچ سند مهمی اعم از عکس، نوشته، مصاحبه و یا اظهارنظری را از قلم نینداخته است. راوی دوم شخص ریزبین و دقیق آن شما را در جریان لحظه به لحظه ساعات منتهی به مرگ غلامرضا قرار می‌دهد. اما بعد میرمحمدی با چیره‌دستی دوربینش را عقب‌تر می‌آورد و تصویر پشت تصویر، خواننده را در ماجرایی مجذوب‌کننده فرو می‌برد. پرتره تختی هرگز در این افق دید تازه گم یا فراموش نمی‌شود.در پس‌زمینه هم می‌توان تمام رخدادهایی را دید که خم به ابروی او و چین به صورتش می‌اندازند. هنر میرمحمدی این است که علی‌رغم ارادت آشکارش به جهان پهلوان، پژوهش منصفانه و دقیقی انجام داده و حاصل آن را تبدیل به روایتی جذاب کرده است. روایتی که پس از خواندنش تازه می‌فهمیم چیز زیادی درباره تختی نمی‌دانسته‌ایم. قهرمان بلندآوازه‌ای که رویاهای بزرگی در سر داشت. اما در آوردگاه مبارزه مقهور بدل‌کاری‌های زمانه شد و فنون عجیبی که یکی پس از دیگری از آستین روزگار بیرون می‌آمد او را اسیر خاک کرد.

کشتیبان واتیکان

 • 165,000 تومان

«کشتیبان واتیکان»، روایتی است در وصف کریستف کلمب و قصد پاپ پیوس نهم در قدیس گردانیدن او که استادی آلخو کارپانتیه را در سرایش داستان و دانش زبان به روشنی نشان می‌دهد. نویسنده بزرگ کوبایی در این رمان درخورترین اسناد را برای «کشف» شخصیت «کاشف آمریکا» و نیز شناخت واقعیت زمان و مکان او به دست می‌دهد و از این زمینه بهره برده به افسانه‌های دور و نزدیک گریزهای فراوان می‌زند، دگرگونی‌های زمانی و نیز استمرار گذشته را در حال به هنرمندی بازمی‌نماید و چگونگی پدید آمدن قاره آمریکایی که امروز می‌شناسیم و مردمان آن را، که به بیان هستی‌شناسانه کارپانتیه نه اینجایی‌اند و نه آنجایی، در بسطی داستانی باز می‌گوید از سرگذشت انسانی که روان‌گویا دارد و با این حال چون چنگی است که دستی به آوازش درآورده باشد هر چند آواز را از آن خود پندارد.

بازی‌های میراث

 • 259,000 تومان

ایوری گرمبز برای آینده‌ای بهتر برنامه‌ریزی کرده است: از دبیرستان جان سالم به در ببرد، بورسیه بگیرد و برود. ولی آینده‌اش در یک لحظه تغییر می‌کند؛ وقتی توبیاس هاثورن، میلیاردر مشهور، می‌میرد و عملا تمام ثروتش را برای ایوری به ارث می‌گذارد. گیر کار کجاست؟ ایوری به هیچ وجه نمی‌داند چرا این کار را کرده ... یا حتی توبیاس هاثورن کیست. ایوری برای دریافت ارثیه‌اش باید در عمارت وسیع و مملو از راهروهای مخفی هاثورن ساکن شود، جایی که هر اتاقش اثری از پیرمرد و عشقش به معما، چیستان و رمز دارد. از بخت بد ایوری، خانواده‌ای که توبیاس هاثورن از ارث محرومشان کرده هم در آن عمارت زندگی می‌کنند. از جمله چهار نوه هاثورن: پسرهایی خطرناک، جذاب و بسیار باهوش، که با این انتظار بزرگ شده‌اند که روزی میلیاردها دلار به ارث خواهند برد. آنها ایوری را آخرین هیجان پدربزرگشان می‌بینند: معمایی پیچیده، چیستانی که باید حل شود. ایوری که در دنیای ثروت و امتیازات - جایی که خطر هر لحظه در کمینش است - گیر افتاده، باید در این بازی فقط برای زنده ماندن شرکت کند.

پزشک جنگ (جراحی در خط مقدم)

 • 259,000 تومان

بیش از بیست‌و‌پنج سال، دیوید نات داوطلبانه پا به خطرناک‌ترین مناطق جنگی دنیا گذاشته است. از 1993 در سارایووی محاصره‌شده تا بیمارستان‌های مخفی شرق حلب در کنترل شورشی‌ها، در بغرنج‌ترین اوضاع در بیمارستان‌های صحرایی و بدون هیچ‌کدام از امکانات بیمارستان‌های آموزشی انگلیس، او با جراحی‌هایش جان‌های زیادی را نجات داده است. امروز دیوید نات را همه به‌عنوان با تجربه‌ترین جراح ترومای دنیا می‌شناسند. «پزشک جنگ» داستان فوق‌العاده او است؛ از جراحی‌هایش در تقریبا تمام درگیری‌های بزرگ بعد از پایان جنگ سرد تا تقلاهایش برای بازگشتن به زندگی «عادی» پس از هر سفر. نقطه اوج قصه‌اش هم آخرین سفرهایش به سوریه جنگ‌زده است: داستان ناگفته تلاش‌هایش برای تأمین یک دالان بشردوستانه و خارج کردن پنجاه‌هزار نفر از حلب محاصره شده. «پزشک جنگ» آمیزه‌ای است از خاطرات طبابت، روایت مسیر زندگی و داستان‌هایی واقعی و هیجان‌انگیز که نگاهی به یادماندنی به زوال آدمی در جنگ دارد. او از سال 2015، از طریق بنیادی که به همراه همسرش، الی، تأسیس کرده است، دانش خودش را نیز در اختیار سایر پزشکان می‌گذارد و به آنها این هنر را می‌آموزد که چطور جان آدم‌هایی را که زندگیشان با گلوله و بمب تهدید می‌شود، نجات دهند.

الکترا

 • 229,000 تومان

توضیح دیگری وجود ندارد. خاندان آترئوس نفرین شده‌اند. نسل از پی نسل جنایت و خونخواهی آنها را به تباهی کشانده است. این کتاب داستان زندگی سه زن است؛ وقتی که سرنوشت‌شان به این نفرین گره می‌خورد: کلوتمنسترا، خواهر هلن و همسر آگاممنون. امید او برای دور کردن نفرین بر باد می‌رود وقتی که پاریس الابالی خواهرش را با خودش به تروی می‌برد. همسرش ارتشی عظیم را برای بازپس گرفتن هلن به راه می‌اندازد و تصمیم می‌گیرد به هر قیمتی شده در این جنگ پیروز شود. کاساندرا، شاهزاده تروی. او را آپولون نفرین کرده است که آینده را ببیند اما هیچ‌کس پیش‌بینی‌هایش را باور نکند. کاساندرا می‌داند که شهر سقوط خواهد کرد اما کاری از دست او ساخته نیست. الکترا، کوچک‌ترین دختر کلوتمنسترا و آگاممنون. او از خوی وحشی و خونریز خاندانش وحشت‌زده و گریزان است. اما آیا می‌تواند از این نفرین خود را خلاص کند یا سرنوشت او هم با ستیز و جنون عجین شده است؟

تصویر دریان گری

 • 420,000 تومان

دریان گری که هنوز از تابلو چشم برنگرفته بود، زیر لب گفت: «چه غم‌انگیز است، چه غم‌انگیز! من پیر خواهم شد، زشت و ترسناک! ولی این نگاره همیشه جوان خواهد ماند. تا ابد در همین روز ماه ژوئن باقی می‌ماند. کاش برعکس این می‌بود! کاش من همیشه جوان می‌ماندم و این تصویر پیر می‌شد! برای این- بله، برای چنین چیزی- حاضرم دار و ندارم را بدهم! برای این جوانی ماندگار از هیچ‌چیز دریغ نمی‌داشتم و حاضر بودم روحم را هم بفروشم!» «تصویر دریان گری»، تنها رمان اسکار وایلد و احتمالا مشهورترین اثر او، رمانی نامتعارف است، رمان یک شاعر، رمان یک نمایشنامه‌نویس، رمان یک نویسنده قصه‌های پریان، رمان یک منتقد ادبی و خلاصه رمان هرکسی جز یک رمان‌نویس. در واقع، کتاب هم از این‌همه بهره دارد و هم هیچ‌یک از اینها نیست. نثر آن گاه به شعر پهلو می‌زند و با اشعار منثور خود وایلد تفاوت چندانی ندارد. صحنه‌ها اغلب خصلتی سخت نمایشی به خود می‌گیرند که بذله‌گویی‌ها و حاضرجوابی‌های لرد هنری، یکی از دو شخصیت اصلی، به آن سرزندگی خاصی می‌بخشد. پیرنگ اصلی آن، داستان جوانی که هرگز پیر نمی‌شود، به مضامین قصه‌های پریان شباهتی آشکار دارد. به‌علاوه، بسیاری از بحث‌های شخصیت‌ها در باب هنر و زندگی و نسبت آنها با یکدیگر و چیستی و چرایی اثر هنری در نهایت از مباحث نقد ادبی و هنری نسب می‌برد. افزون بر این، وایلد با تعریف بخصوصی که از وظیفه هنرمند دارد، به آفرینش در آفرینش نیز دست می‌زند و می‌کوشد با توصیفی از اشعار گوتیه یا نمایشنامه‌های شکسپیر اثری به موازات آثار آنان بیافریند.

آن‌قدر سرد که برف ببارد

 • 120,000 تومان

به‌نظرش این روزها همه عطش دانستن داشتند و می‌خواستند همه‌چیز را بدانند و احساس می‌کردند که می‌توانند از تمام پیچیدگی‌ها سر دربیاورند، انگار که بصیرت گوشه‌ای به انتظارشان نشسته باشد. درحالی‌که عنان کل امور در دست ما نیست و آگاهی از بار درد و رنج آدم نمی‌کاهد. بهترین راهی که می‌توان در این زندگی پیشه کرد این است که به دل آن بزنیم، درست مثل باد که از میان شاخه‌ها می‌گذرد، اینکه رنج ببریم، تا زمانی که به مرتبه نیستی برسیم یا اینکه رنج خود را به دوش بکشیم.

ناروتو 3

 • 165,000 تومان

پل شجاعت نینجای آدمکش، زابوزا، در اولین تلاش خود برای کشتن تازونای پل‌ساز ناموفق بود اما توانست زنده بماند! همزمان با بهبود یافتن زخم‌های نینجاها، کاکاشی برای محافظت از خانواده تازونا، از جمله نوه گوشت‌تلخش، ایناری، در مقابل حمله بعدی زابوزا، به ناروتو، ساسوکه و ساکورا تمرینات سختی می‌دهد. اما سری بعد قرار نیست راحت باشد، چون دستیار مرگبار یاکوزا یعنی هاکو نیز به او ملحق شده است. با نزدیک شدن به اتمام کار پل، قهرمانان ما برای محافظت از عزیزان خود یا باید بکشند یا کشته شوند...

ناروتو 2

 • 165,000 تومان

بدترین مشتری ناروتو، ساسوکه و ساکورا در آزمون نهایی برای تبدیل شدن به نینجای تازه‌کار موفق شده‌اند، اما حالا چالش واقعی آغاز شده است. نینجای نوجوان که از وظایف ساده خسته شده، درخواست می‌کند تا به یک ماموریت سخت‌تر بروند و همگی به همراه استاد خود، کاکاشی، مامور محافظت از یک پیرمرد غرغرو می‌شوند که اهل سرزمین امواج است. اما خطری فراتر از تصور همه در کمین تازونای پل‌ساز است: او هدف آدمکش‌های نخبه نینجا از جمله زابوزای شیطان است و قهرمانان ما قرار است با یک چالش سخت روبرو شوند...

ناروتو 1

 • 165,000 تومان

آزمون‌های نینجا. در یک جهان دیگر، نینجاها قدرت برتر هستند و مخفی‌ترین نینجاهای دنیا در دهکده کونوهاگاکوره زندگی می‌کنند. اما دوازده سال قبل یک تهدید وحشتناک به این دهکده حمله کرد- یک روباه شیطانی 9 دم که به دنبال گرفتن جان هوکاگه، قهرمان دهکده بود. در زمان حال آرامش به دهکده بازگشته و یک پسر یتیم دردسرساز به نام ناروتو اوزوماکی در تلاش برای فارغ‌التحصیل شدن از آکادمی نینجا است. هدفش تبدیل شدن به هوکاگه بعدی است. اما ناروتو و همکلاسی‌هایش خبر ندارد که او یک نیروی وحشتناک درون خود دارد.

اوپنهایمر (دنیای ویران)

 • 109,000 تومان

بدون تردید، رابرت اوپنهایمر یکی از تاثیرگذارترین شخصیت‌های تاریخ معاصر است؛ کسی که نقش اصلی را در طراحی و ساخت بمب اتم و در پی آن، آغاز عصر هسته‌ای ایفا کرد. از اوت 11945 که ایالات متحده دو بمب هسته‌ای روی هیروشیما و ناگازاکی انداخت، دورانی تلخ و تاریک در تاریخ بشریت آغاز شد و دنیا به سمت جنگ هسته‌ای پیش رفت. در پی این اتفاق، کشورهای قدرتمند در رقابتی دیوانه‌وار به‌دنبال ساخت سلاح‌های هسته‌ای قوی‌تر افتادند. این رقابت تا جایی پیش رفت که حتی شرکت‌کنندگان در آن هم از قدرت بمب‌های ساخته دست خودشان به وحشت افتادند و تصمیم گرفتند آن را بیش از این ادامه ندهند. دیوید بویل در این کتاب بدون جهت‌گیری خاصی، این دوره وحشتناک و وقایع قبل و بعدش را توصیف می‌کند. به قول خودش؛ فاجعه هسته‌ای همچنان دنیایمان را تهدید می‌کند، پس شاید وقتش باشد که یک بار دیگر نگاهی به داستان پیشگامان بزرگ سلاح‌های هسته‌ای بیندازیم.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  صفحه‌ی 1