فیلتر‌ها

تولیدکننده
بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

ادبیات روس

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
دوبروفسکی
 • 235,000 تومان
 • با تخفیف: 235,000 تومان
 • 188,000 تومان
 • با تخفیف: 188,000 تومان
یادداشت‌های اینجانب
 • 168,000 تومان
 • با تخفیف: 168,000 تومان
بی‌بی پیک
 • 32,000 تومان
 • با تخفیف: 32,000 تومان
دفتر یادداشت‌های برادران کارامازوف
 • 198,000 تومان
 • با تخفیف: 198,000 تومان
داستان پداگوژیکی
 • 280,000 تومان
 • با تخفیف: 280,000 تومان
مسکو 2042
 • 147,000 تومان
 • با تخفیف: 147,000 تومان
یادداشت‌های زیرزمینی
 • 78,000 تومان
 • با تخفیف: 78,000 تومان
جاسوس میلیارد دلاری (داستانی واقعی از توطئه و خیانت در جنگ سرد)
مرشد و مارگاریتا
 • 98,000 تومان
 • با تخفیف: 98,000 تومان
گودال پی
 • 56,000 تومان
 • با تخفیف: 56,000 تومان
فقط 1 طاعون ساده
 • 25,000 تومان
 • با تخفیف: 25,000 تومان

دوبروفسکی

 • 235,000 تومان

کتاب «دوبروفسکی» اثر آلکساندر پوشکین، یک شاهکار از ادبیات کلاسیک روسیه. کتاب «دوبروفسکی»، چنانکه در یادداشت ابتدای ترجمۀ فارسی این رمان اشاره شده، به ‌باور منتقدان بزرگی نظیر بلینسکی و چیرنی‌شِفسکی، در کنار رمان «دختر سروان» و منظومۀ «سوارکار مفرغی»، جزو بهترین و مهمترین آثار آلکساندر پوشکین است. متن اصلی کتاب «دوبروفسکی» اولین بار در سال 1841، چند سال بعد از مرگ پوشکین، منتشر شد و پوشکین نتوانست بیشتر روی این رمان کار کند و به تصحیح و بازنویسی‌اش بپردازد اما همین نسخه‌ای که از این رمان به جا مانده، آن را در فهرست بهترین آثار ادبیات کلاسیک روسیه نشانده است. کتاب «دوبروفسکی» یک رمان ماجراجویانه و ملودرام دربارۀ ظلم و زورگویی و عواقب رنج‌بار آن برای انسانی نجیب‌زاده اما فقیر است که زیر بار ستم و تحقیر از جانب همسایۀ ثروتمند و قدرتمند خود نمی‌رود و زبان به تملق او نمی‌گشاید و این باعث تلخکامی‌اش می‌شود و زندگی پسر او را نیز با تلخکامی مواجه می‌کند. پوشکین داستان کتاب «دوبروفسکی» را گویا براساس سرگذشت ملّاکی فقیر از بلاروس، به نام آستروفسکی، نوشته است که براثر نزاع با همسایه، زمین‌هایش را از دست می‌دهد و فقط تعدادی رعیت در کنارش می‌مانند و کارش به سرقت و راهزنی می‌کشد. براساس کتاب «دوبروفسکی» اُپِرا، فیلم و سریال هم ساخته شده است.

مرگ ایوان ایلیچ

 • 188,000 تومان

کتاب «مرگِ ایوان ایلیچ» اثر لِف تالستوی داستانی کلاسیک درباب مرگ. اگر از چند شاهکار ادبی دربارة مرگ بخواهیم نام ببریم، بی‌شک رمان کوتاه «مرگِ ایوان ایلیچ» لِف تالستويِ بزرگ، یکی از این شاهکارهاست. رمان «مرگ ایوان ایلیچ»، با عنوان اصلی Смерть Ивана Ильича، تأملی درباب مرگ و مواجهه با آن، از خلال قصه‌ای با ساخت‌وپرداختی ماهرانه است. رمان «مرگ ایوان ایلیچ» چنانکه حمیدرضا آتش‌برآب در مقدمۀ خود بر ترجمه‌اش از این رمان و دو داستان کوتاه دیگر تالستوی توضیح داده است، اولین اثر دوران بازگشت تالستوی به کار قصه‌نویسی، بعد از دوره‌ای وقفه در این کار، است. رمان «مرگ ایوان ایلیچ» اگرچه به‌لحاظ حجم با دو شاهکار بزرگ تالستوی، یعنی «جنگ و صلح» و «آنا کارنینا»، برابری نمی‌کند اما به‌لحاظ شهرت و اهمیت و ارزش ادبی با آن دو رمان پهلو می‌زند و از آثار بسیار مهم تالستوی به‌حساب می‌آید. ولادیمیر نابوکوف رمان «مرگ ایوان ایلیچ» را «درخشانترین، کاملترین و پیچیده‌ترین اثر تالستوی» توصیف کرده و گی دو موپاسان، دربارۀ احساس خود بعد از خواندن این رمان و تأثیری که رمان «مرگ ایوان ایلیچ» بر او گذاشته، گفته است: «خواندن "مرگ ایوان ایلیچ" تالستوی، من را به‌کلی از خود ناامید کرده است. می‌خواستم تک‌تک کتابهام را بسوزانم.» رمان «مرگ ایوان ایلیچ» دستمایۀ چند اقتباس سینمایی هم قرار گرفته است. متن اصلی رمان کوتاه «مرگ ایوان ایلیچ» اولین بار در سال 1886 منتشر شده است.

یادداشت‌های اینجانب

 • 168,000 تومان

بیست و هفت ساله بودم و تازه با موفقیت چشمگیری از تز دکترای خود در رشته ریاضیات دفاع کرده بودم که نصفه‌شبی ریختند من را گرفتند و انداختندم به این زندان. من این‌جا نمی‌خواهم از جنایت هولناکی که به آن متهم شدم، به تفصیل برای شما بگویم، چون وقایعی وجود دارد که بهتر است مردم نه به خاطر بسپارند و نه حتی از آنها آگاه شوند، تا ناخواسته نسبت به وجود انسانی خویش احساس بیزاری نکنند...

بی‌بی پیک

 • 32,000 تومان

مادر، هر روز صبح علی‌الطلوع، انگار که پشت سکان کشتی، دست به واکر می‌ایستد، بادبان بر می‌افرازد و یک بند خرده فرمایش می‌کند. عمری جوانی کرده و سر پیری دست از سر دخترش آنا فیودورونای حالا میان‌سال و نوه‌دار بر نمی‌دارد. وای اگر در این زندگی دوباره سر و کله‌ مردی پیدا شود و شور و حسرت جوانی خود را در قالب بهانه‌های بی‌گاه و کنایه‌های زشت از نو زنده کند. چه کسی اولین سیلی را خواهد زد؟ داستان زنانه‌ سه نسل از خانواده‌ای روس در سایه‌ ملکه‌ای مستبد و بهانه‌جو.

دفتر یادداشت‌های برادران کارامازوف

 • 198,000 تومان

دفتر یادداشت‌های برادران کارامازوف در واقع طرح نسخه اولیه این رمان است. گفته‌های رمان و گفته‌های دفتر یادداشت‌ها عمدتا یکی است. برخی از طرح‌های اولیه صحنه‌ها در دفتر یادداشت‌ها با نسخه نهایی، حتی از نظر زبان شناختی، تقریبا یکسان است. تفاوت بین یادداشت‌ها و رمان، تفاوت بین عرضه طرح اولیه و تحقق یک اثر کامل است، تفاوت بین مفاهیم و تحقق دراماتیک مفاهیم. در بیشتر موارد، بین یادداشت‌ها و رمان، رابطه دقیق روان‌شناختی و هوشمندانه‌ای وجود دارد؛ مفاهیم پیراسته می‌شود و روابط ساختاری کشف، مطرح و پیچیده‌تر می‌شوند. داستایفسکی در یادداشت‌ها می‌داند که در پی بیان چه چیزی است؛ اما صرفا با اتکا بر دانسته‌هایش همه معانی تلویحی و ضمنی را نمی داند، هم از نظر فرم و هم از نظر محتوا.

داستان پداگوژیکی

 • 280,000 تومان

جایی که می‌شود با پری‌ها دوست شد. پیش از آنکه با بینش‌های ساده‌انگارانه و عوامانه‌ای مانند ((سر و ته یک کرباس)) و (( سگ زرد برادر شغال است)) آثار بزرگانی چون ماکارنکو و شولوخوف را، به صرف کار و زندگی در زمان استالین مظهر استالینیسم بدانیم و پیش از آنکه، به این بهانه، انقلاب اکتبر و هرگونه آرمان عدالتخواهی و سوسیالیسم را نفی کنیم، بهتر است نگاه دیگری به آثار و تفکر آن‌ها و تاثیرشان در کل زندگی انسان بیفکنیم. کنشگری ماکارنکو، خلاقیت هنری او و رمان پداگوژیکی فرسنگ‌ها با تصوری ساده‌انگارانه از کار حزبی و در خدمت حزب بودن فاصله دارد. همین خلاقیت و نافرمانی او از خشک اندیشان حزبی بی‌مایه بود که باعث شد از کار کناره گیری کند. اما این به معنای چشمپوشی از آرمان سوسیالیسم نبود.

مسکو 2042

 • 147,000 تومان

سال 1982 است. ویتالی کارتسف، نویسنده تبعیدی روس، متوجه می‌شود یک آژانس مسافرتی در مونیخ، تور مسافرتی با تاریخی وسوسه‌انگیز برگزار می‌کند؛ سفر به مسکوی سال 2042. چگونه می‌توان دست رد به سینه سفر به آینده زد؟ سفر به میانه قرن بیست و یکم سرشار از شگفتی است؛ در این ملغمه مارکسیستی - ارتدوکسی، این مهمان ناخوانده به مرکز اتفاق‌ها پرت می‌شود و به چهره ادبی تاثیرگذار انقلاب جدید بدل می‌شود. چهره‌های گوناگونی اینجا نقش بازی می‌کنند: تروریست‌ها، شیخ‌های عرب، جاسوس‌های کا گ ب، رهبران کرملین، روزنامه‌نگاران آمریکایی و نویسنده بزرگ و معتبری سوار بر آن اسب سفید؛ نویسنده‌ای که می‌خواهد ناجی مسکو در سال 2042 باشد.

یادداشت‌های زیرزمینی

 • 78,000 تومان

من مردی مریضم... مردی بدجنسم. مردی نچسب. به گمانم کبدم درد می‌کند. با این حال چیزی از بیماری‌ام نمی‌دانم، و یقین ندارم دردم از چیست. تحت هیچ مداوایی نیستم، هرگز نبوده‌ام، هر چند برای علم پزشکی و پزشکان احترام قایلم. اضافه بر این‌ها، بی‌نهایت خرافاتی هم هستم؛ خب، دست کم این‌قدری که به پزشکی احترام بگذارم (به اندازه‌ای درس خوانده‌ام که خرافاتی نباشم، اما هستم). نه آقا، تن به درمان ندادنم از بدجنسی است. البته حالا، حتم دارم شما آن‌قدر مرحمتی ندارید که این را بفهمید. اما من، آقا، من می‌فهمم. البته نخواهم توانست برای‌تان توضیح دهم که، در این مورد، چه کسی از بدجنسی من رنج خوهد برد؛ به خوبی می‌دانم که به هیچ‌روی با سرپیچی از درمان اطبا نمی‌توانم روی‌شان را کم کنم.

جاسوس میلیارد دلاری (داستانی واقعی از توطئه و خیانت در جنگ سرد)

 • 73,000 تومان

بحبوحه جنگ سرد بود. در هوای گرگ و میش، رئیس مقر سیا در مسکو داشت باک خودرویش را در پمپ بنزین پر می‌کرد که غریبه‌ای به او نزدیک شد و پاکتی داخل خودرو انداخت. رئیس مقر از ترس تله کا. گ. ب. به آن توجهی نکرد، اما مرد تصمیمش را گرفته بود. تلاش‌های او برای برقراری تماس با سیا به در بسته می‌خورد تا این که سرانجام، وقتی سازمان اطلاعاتی آمریکا محتویات پاکت را بررسی کرد، انگشت به دهان ماند... یکی از متخصصان رادارهای هوابرد، که در انستیتوی نظامی شوروی کار می‌کرد، اسناد نظامی آمریکا را متحول کرد و در کشمکش جنگ سرد، ورق بازی را به نفع آمریکا برگرداند. پرتره او بر دیوار فرماندهی سازمان سیا، در کنار بزرگ‌ترین جاسوسان تاریخ این سازمان، نشانه اهمیت میلیاردها دلار. آدولف تولکاچف جاسوس میلیارد دلاری بود.

مرشد و مارگاریتا

 • 98,000 تومان

تاریخ، جهان حاضر و خیال. رمان در سه ساحت مختلف پیش می‌رود. اما رشته‌ای واحد، هر سه ساحت زمانی و مکانی را به هم پیوند داده و با طنز و تخیل عمیقی که به کار می‌گیرد، رابطه‌ی میان شخصیت‌ها و حوادث داستان را با هم پیوند می‌زند. مرشد و مارگاریتا نماد ادبیات سرکوب‌شده‌ی دوران کمونیسم شوروی است. بولگاکاف در این رمان، قدرت داستانسرایی و خیالپردازی شگفت‌انگیز خود را با وقایع زمانه و سرنوشت روشنفکران همعصرش در هم تنیده و یکی از مهم‌ترین رمان‌های قرن بیستم را آفریده است. در رمان پیش رو سه خط داستانی مختلف با جریان یافتن در تاریخ، خیال و دنیای کنونی به موازات یکدیگر پیش می روند و تحت تاثیر یک موضوع با یکدیگر پیوند می خورند. سردبیر یکی از نشریات وزین ادبی و رئیس یکی از انجمنهای مطرح ادبی، میخاییل آلکساندراویچ، و شاعری به نام ایوان نیکالایوچ با نام مستعار بی خانمان در یکی از روزهای بهار با یکدیگر همقدم می شوند و درباره ی عیسی مسیح به گفتگو می پردازند. میخاییل که وجود عیسی مسیح را نقض می کند، بعد از پیدا شدن یک غریبه و روایت بخشی از داستان مرشد درباره ی وجود مسیح، اندکی بعد طبق پیشگویی غریبه جانش را از دست می دهد. شاعر که این صحنه را می بیند، در یک بیمارستان روانی بستری می شود. حال ارتباطی میان او و مرشد شکل می گیرد که تمام باورهایش را زیرو رو می کند.

گودال پی

 • 56,000 تومان

گودال پی صریح‌ترین کتاب سیاسی پلاتونوف و گواهی بر تاریک‌ترین لحظات تاریخ روسیه است. وقایع داستان در بستر تاریخی - سیاسی مشخصی رخ می‌دهد؛ یعنی دوران عزم استالین برای صنعتی‌سازی پرشتاب شوروی و استقرار اشتراکی‌سازی سراسری کشاورزی در این کشور. این کتاب شاهکاری ادبی است که جسورانه به نقد اوضاع سیاسی - اجتماعی آن زمان می‌پردازد و چشم‌اندازی غبارآلود و تیره از انقلاب شوروی پیش چشم می‌گشاید. پلاتونوف، برای به تصویر کشیدن واقعیت‌هایی وصف‌ناپذیر، چنان اعوجاج و تحولی در زبان اثر به وجود می‌آورد که حاصل آن دو پهلوگویی در برابر قدرت حاکم و نیایشی ساده و بی‌پیرایه است.

فقط 1 طاعون ساده

 • 25,000 تومان

فقط یک طاعون ساده برگرفته از رخدادی واقعی است که ممکن بود در 1939 اتحاد شوروی را گرفتار همه‌گیری طاعون کند. هرچند این همه‌گیری، به قول نویسنده، فقط «طاعونی بود در میانه طاعون دیگر» که همان جز وحشت و اختناق سیاسی آن سال‌ها بود...

1  2  3  4  5  6  صفحه‌ی 1