فیلتر‌ها

تولیدکنندهبازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

مقاله، خطابه و نقد ادبی

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
در دفاع از فهم (سخنرانی‌های آلبر کامو) 1936 تا 1958
 • 250,000 تومان
 • با تخفیف: 250,000 تومان
دال دوست داشتن (گالینگور)
 • 64,000 تومان
 • با تخفیف: 64,000 تومان
دال دوست داشتن
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
دیدار اتفاقی با دوست خیالی و 8 جستار دیگر از آدام گاپنیک
مقاومت عصیان مرگ
 • 74,000 تومان
 • با تخفیف: 74,000 تومان
برای رمانی نو
 • 28,000 تومان
 • با تخفیف: 28,000 تومان
 • 265,000 تومان
 • با تخفیف: 265,000 تومان
بشر چیست
 • 20,000 تومان
 • با تخفیف: 20,000 تومان
جامعه فرهنگ و تفکر نقاد (مجموعه مقالات)
 • 45,000 تومان
 • با تخفیف: 45,000 تومان
نگهبانان آسمان 1 (پلی میان 2 عالم)
 • 31,000 تومان
 • با تخفیف: 31,000 تومان
نیچه عرفان ایران زمین (نیچه عرفان و جهان ایرانی)

در دفاع از فهم (سخنرانی‌های آلبر کامو) 1936 تا 1958

 • 250,000 تومان

تصویر آلبر کامو ناآرام، کلمه‌ساز و آشتی‌ناپذیر را بیش از هر جا در سخنرانی‌هایش می‌توان یافت. کامو خطیبی چیره‌دست بود، علاوه بر این که قدرتی در نویسندگی، جستارنویسی، تفکر فلسفی و روزنامه‌نگاری داشت. سخنرانی‌های او چندان مشهور و متواترند که انگار آن‌ها را در گوشه و کنار خوانده‌ایم. او فریاد آزادی و حرمت به انسان را برمی‌آورد، حال این فریاد برای یادبود پایان جنگ باشد یا در اوج التهاب در الجزایر عزیزش....

دال دوست داشتن (گالینگور)

 • 64,000 تومان

حالا باید به معشوق‌مان بگوییم از ما دوستت دارم نخواهد. عاشقت هستم نخواهد. عزیزم ساده یا کشدار نخواهد. بگذارد لحن همین کلمات معمولی جور کلمات عاشقانه را بکشد. همین شوخی‌ها، همین چطوری‌؟‌ها، همین کجایی‌؟‌ها، همین کی می‌آیی؟‌ها، همین دیوانه‌ها، همین بمیری‌ها. یا نه به معشوق‌مان بگوییم اصلا کلمه نخواهد. بگذارد سکوت، جور همه چیز را بکشد.

دال دوست داشتن

 • 95,000 تومان

حالا باید به معشوق‌مان بگوییم از ما دوستت دارم نخواهد. عاشقت هستم نخواهد. عزیزم ساده یا کشدار نخواهد. بگذارد لحن همین کلمات معمولی جور کلمات عاشقانه را بکشد. همین شوخی‌ها، همین چطوری‌؟‌ها، همین کجایی‌؟‌ها، همین کی می‌آیی؟‌ها، همین دیوانه‌ها، همین بمیری‌ها. یا نه به معشوق‌مان بگوییم اصلا کلمه نخواهد. بگذارد سکوت، جور همه چیز را بکشد.

دیدار اتفاقی با دوست خیالی و 8 جستار دیگر از آدام گاپنیک

 • 40,000 تومان

این کتاب نگاه نو و غافلگیرکننده‌ی گاپنیک به دغدغه‌های مهم زندگی شهری و مسائلی که بسیاری از ما روزانه با آن‌ها سروکار داریم می‌باشد و خواندن جستارهایش را به تجربه‌ای ارزشمند و دوست‌داشتنی تبدیل می‌کند.این کتاب در برنامه‌ی تلویزیونی کتاب‌باز معرفی شده است.

مقاومت عصیان مرگ

 • 74,000 تومان

مقاومت، عصیان، مرگ در واقع از آثار انتقادی و غیرداستانی آلبر کامو است که در کنار نوشتن آثار داستانی، از آنها نیز غافل نبود و بخشی مهم از آثارش است. او این مقالات را همزمان با رمان‌ها و نمایشنامه‌هایش می‌نوشت و در آنها همان مضامینی را پی می‌گرفت که در آثار خلاقه‌اش پیش می‌برد. کامو تمام این نوشته‌ها را در سه مجلد به نام رویدادها منتشر کرد و در واپسین سال زندگی‌اش از این سه مجلد، بیست و سه مقاله را که فکر می‌کرد ارزش چاپ به زبان انگلیسی دارد، به مترجم سپرد. این مقالات به خوانندگان، کامویی نو معرفی می‌کند؛ یعنی کاموی رویدادها.

برای رمانی نو

 • 28,000 تومان

دنیای آلن رب‌گریه دنیای پر رمز و رازی است. خوانندگانی با آثارش آشنایی دارند می‌دانند که در چهارچوب "رمان نو" هیچ اصولی که در رمان‌های معمولی وجود دارد رعایت نمی‌شود. آنچه که در این کتاب مورد نظر اوست، دنیای پرخشونت و درد منشانه‌ای است که آدم‌های قرن 21 به دست خودشان دارند زیستگاهشان را نابود می‌کنند. حرف اول را سرمایه می‌زند که فرایندش تولید و مصرف است و برای پیاده کردن آن در همه زمینه‌ها، که سیاست، که اجتماع و چه اخلاق از هیچ اقدامی، آدم‌کشی، دزدی، تجاوز و خشونت و شکنجه فروگذار نمی‌کند.

زبان زنده

 • 265,000 تومان

زبان پارسی را چه شده است. بدین لطیفی و خوبی؟ که آن معانی که در پارسی درآمده است. در تازی نیامده است. خشکیدن شاخسار سخن بعد از گلستان، به علت خشکیدن به علت خشکیدن سرچشمه فکر است و از دست دادن سررشته معنی؛ ربطی ندارد به تعیین «حد سخندانی و زیبایی» توسط سعدی. صد سال بعد، حافظ هم، مثل بقیه، سرش از طنین کلام سعدی پر بود و از گفتارش گرته برمی‌داشت [...]. حافظ که رفت ریشه معنی به تیشه حواله شد. مقلد بود بعد مقلد، که با تکیه بر کلیشه‌های کتاب‌هایی از نوع تاریخ وصاف، همین‌طور دست به قلم می‌برد - اغلب از روی دست دیگری - تا کار نثر به ترکستان کشید، و شیوه شعر، به هندوستان. از این به بعد، جز در موارد معدودی، همه یکسر سقوط بود و زوال و تعاریف - سجع و استعراب و فرار از معنی و محتوا. نثر فارسی، زبان زنده گفتار را یکسره از یاد برد، و جز پوستی گری‌گرفته، و چرکین، چیزی از آن بر جا نماند.

تا ابد جوان (شازده کوچولو و آنتوان دو سنت اگزوپری) پژوهشی روان‌شناختی در کشمکش بزرگ‌سالان برای رهایی از بهشت کودکی

 • 140,000 تومان

ماری - لوئیز فن فرانتس (1995 - 1915) نویسنده، محقق و روان‌شناس سوئیسی و از برجسته‌ترین پیروان مکتب یونگ در تحلیل روانی، قصه‌های پریان و نسخه‌های کیمیاگری به شمار می‌آید. فن فرانتس با توجه به پیدایش علاقه به آنچه که احتمالا می‌توان آن را سندروم پیتر پن نامید، در اثر کلاسیک خود به نام (Puer aeternus) به بررسی مسئله تا ابد جوان در درون انسان می‌پردازد، جوانی که در مورد تعهد دادن به کار یا رابطه مقاومت می‌کند و نمی‌تواند از فانتزی‌های دوره نوجوانی خود دست بردارد. فن فرانتس نشان می‌دهد که این معصومیت کودکانه چگونه می‌تواند ما را از تحقق خود بازدارد و گرفتار زندگی موقت کند. فن فرانتس با تحلیل شازده کوچولو اثر سنت - اگزوپری و رمان پادشاهی بی مکان نوشته برونو گانتز به کنکاش در وجوه منفی بالقوه تا ابد جوان و رابطه آن با عقده مادری، دن ژوانیسم و هم‌جنس‌طلبی می‌پردازد. او در این تحلیل روان‌شناختی بیش از هر چیز به زنان و مردان جوان کمک می‌کند تا این جنبه را بازشناسند، آن را مهار کنند و از انرژی آن به شیوه‌ای سازنده استفاده نمایند.

بشر چیست

 • 20,000 تومان

پیر فرزانه با جوانی به گفت و شنود می‌نشیند و با او درباره مطالب فخیم و مفاهیم جلیل از جمله ابدیت روح، مدارا، مروت و جوانمردی، حق و عدالت، جبر و اختیار، کین و عشق، حماقت و تیزهوشی، سور و سوگ، بندگی و آزادگی سخن‌ها می‌گوید. جوان از آرمان‌هایش می گوید و پیر فرزانه از ایمان به راه؛ جوان از فهم خود از معنای زندگی می‌گوید و پیر از تامل بر باورهای خرافی، شیادی، تحجر و هر نوع تعصبی که راه را بر شناخت عقاید صادق خواهد بست. در گرماگرم بحث که جوان از کوتاه‌ترین و ایمن‌ترین راه برای دست‌یابی به آمال و آرزوها می‌گوید، پیر فرزانه این پند حکیمانه را می‌دهد: «اگر خواهان پیروزی هستی، همواره آماده نبرد باش. پیروزی در نبرد فقط در سایه شکیبایی به دست می‌آید. با تن زدن از رنج، نگاه خویش را برای فردای خود می‌بندی و در آتش حسرت، خواهی سوخت. پس شکیبا باش و دلیر تا هنر زیستن را بیاموزی و شجاعانه و محکم، قدم برداری.»

جامعه فرهنگ و تفکر نقاد (مجموعه مقالات)

 • 45,000 تومان

بحث تفکر انتقادی در دهه اخیر در کشور ما بیش از پیش عمومیت پیدا کرده است. به نظر می‌رسد این نگاه کمابیش شایع شده که در شرایط فعلی، یکی از مهارت‌های ضروری برای ما یادگیری و البته به کار بستن مهارت‌های تفکر نقادانه است. در نتیجه، دغدغه‌ی یادگیری و آموزش این مهارت نیز محسوس‌تر شده است. اما مسئله اینجاست که واژه‌های «تفکر» و «انتقاد» واژه‌های نامانوسی نیستند و همین آشنا بودن متاسفانه برای بسیاری این تصور را ایجاد می کند که هر دو را طبیعتا بلدند و نیازی به آموزش در این زمینه ندارند؛ در حالی که مثلا مطالعات متعددی که در دانشگاه‌ها صورت گرفته نشان می‌دهد نمره‌ی متوسط مهارت دانشجویان رشته‌ها و سطوح مختلف در این زمینه، 10 تا 12 از 20 است. غرض آن‌که مخصوصا در شرایط فعلی، پرداختن به مقوله تفکر انتقادی امری ضروری و چگونگی آموزش و یادگیری چنین مهارتی دغدغه‌ای جدی است. این دفتر در پاسخ به همین دغدغه‌ها گردآوری شده.

نگهبانان آسمان 1 (پلی میان 2 عالم)

 • 31,000 تومان

این کتاب، سفر «ادیسه گونه» بانو اکو بدین (نویسنده اثر) ‌به قلمروهای روحانی ماورای مرگ و فرانسوی دنیای مادی انسان‌ها است. این کتاب به صورت دقیق و روشن، از ماهیت «روح» داد سخن می‌دهد و نیز از عالم ماوراء و این که چگونه انسان‌ها، در هنگام مرگ، این عالم خاکی را ترک می‌کنند تا به عالم باقی شتابند. همزمان، نویسنده کتاب، از طبقات گوناگون عالم برزخ و برخورد و واکنش انسان‌ها در «هنگام» و نیز «بعد» از مراحل سخت یا آسان مرگ سخن کی‌گوید. این توضیحات، به طرزبسیار حرفه‌ای و دقیقی نگاشته شده است و نویسنده آن که مدیوم بسیار معروفی در آمریکا است، نخست به نقل داستان زندگی خود و سپس برخورد روزانه‌اش با ارواح گوناگون می‌پردازد.فرایافت‌های معنوی و بسیار پیشرفته‌ای که او از آن‌ها سخن می‌گوید، به ما کمک می‌کند تا روند و مراحل تدریجی مرگ انسان را بهتر و عمیق‌تر درک کنیم. برای درک نوشته‌های خانم اکو بدین، نیاز به انجام دادن یک «پرش سرشار از ایمان» به قلمرو ارواح و دنیای پس از مرگ است. درست به مانند مجموعه دل‌انگیز و بسیار خواندنی «در آغوش نور»، این کتاب نیز از عالم مرگ و مراحل «پیش» و «پس» از مردن انسان سخن می‌گوید و لذا، برای کسانی که به تازگی، عزیزی را از دست داده‌اند، می تواند مرهمی بسیار قوی و موثر باشد، زیرا توصیفی که او از دنیای پس از مرگ به ما ارائه می‌کند، تصویری بس امیدبخش و سرشار از نور و عنایت و رحمت خاص الهی به بندگانش می‌باشد. مطالعه این کتاب برای افرادی که به مباحث ماورای طبیعی و عرفانی علاقه دارند، بسیار توصیه می‌شود.

نیچه عرفان ایران زمین (نیچه عرفان و جهان ایرانی)

 • 45,000 تومان

فریدریش نیچه (1900-1844م.) رادمردیست که خود را «فیلسوف آینده» philosophe de l avenir می‌دانست و «برخلاف زمانه» unzeitgemasse می‌اندیشید. او نه برده زمانه، مدرنیته و دموکراسی شد و نه تسلیم گذشته و سنت و کهنه‌پرستی و به عنوان پزشک تمدن تشخیص داد کهنه پرستیدن دیروز یا امروز نشانه symptome بیماری است، زیرا بر این باور بود که زمان غروب بتان (1888) فرا رسیده است و آدمی می‌تواند سرنوشت خود را به دست گیرد و ایدئولوژی‌های منکر حیات و آزادی را کنار زند. از نظر متفکران معاصر باید نیچه را اندیشمند دوران بحران شمرد زیرا بنا بر تجربه تاریخی قرن اخیر، هنگامی که جامعه با نابسامانی، آشفتگی و بن‌بست‌های عقیدتی مواجه می‌شود خواننده به ندای او بیش‌تر گوش فرا می‌دهد. کاشفان فردا برای رهایی از این «زمانه کثیف» که میان‌مایگی و ناتوانی را تبلیغ می‌کند، به بسی چیزها احتیاج دارند به نیچه نیز نیاز دارند که «فیلسوفی سرشار از آینده» است.

1  2  صفحه‌ی 1