فیلتر‌ها

تولیدکنندهبازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

موسیقی ایرانی

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
فانی و باقی (تکنوازی تنبور استاد الهی )
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
بازگشت به اصل خود (تکنوازی تنبور استاد الهی )
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
اولم تو بودی آخرم تو باشی (تکنوازی تنبور استاد الهی )
از نجوای سنت تا غوغای پاپ (کندوکاوی در موسیقی معاصر ایران)
تابلوهای ایرانی (تابلو 1 تا 10 برای گیتار)
 • 15,000 تومان
 • با تخفیف: 15,000 تومان
کوتی و موتی (با سی‌دی)
 • 40,000 تومان
 • با تخفیف: 40,000 تومان
یادگاری (کتاب گویا)
 • 15,000 تومان
 • با تخفیف: 15,000 تومان
هنر استاد الهی موزه مترو پولیتن (سی‌دی)
 • 250,000 تومان
 • با تخفیف: 250,000 تومان
بیداری (تکنوازی تنبور استاد الهی)
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
بیداری (سی‌دی)
 • 60,000 تومان
 • با تخفیف: 60,000 تومان
حضور (تکنوازی تنبور استاد الهی)
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
124 قطعه‌ی برگزیده از موسیقی کلاسیک ایران (سی‌دی)

بازگشت به اصل خود (تکنوازی تنبور استاد الهی )

 • 95,000 تومان

مجموعه‌ی پیش رو حاوی 7 قطعه موسیقی از استاد نورعلی الهی (1353-1274) فیلسوف، قاضی و موسیقیدان برجسته‌ی ایرانی است. این مجموعه اولین بار به همت موزه متروپولیتن نیویورک، در سال 2019 میلادی منتشر شد، سپس توسط موسسه فرهنگی هنری ماهور باز نشر شده است.
قطعه اول «شین طرز در سوئیت نکیسا و باربد» نام دارد. نکیسا و باربد از موسیقی‌دانان دوره‌ی ساسانی بودند که به روایتی رابطه‌ی روحی عمیقی بین ایشان برقرار بود. این قطعه در کوک طرز اجرا شده‌ است. تکنیک نواختن شر در شین طرز ابهت و شکوه خاصی دارد.
قطعه دوم «شیخ امیر ترکی» است. خواننده، یکی از علاقه‌مندان استاد الهی است. اشعار این قطعه به حضرت قوشچی‌اوغلی از مشاهیر ترک اهل حق تعلق دارد.
قطعه سوم «بداهه‌پردازی» نامگذاری شده است. غالب بداهه‌پردازی در دستگاه چپی (یکی از دستگاه‌های ردیف موسیقی استاد الهی) اجرا شده است. این آهنگ با تنبور پنج‌سیمی که از ابدعات استاد الهی است نواخته ‌شده‌است.
قطعه چهارم «شیخ امیری استاد الهی» نام دارد. شیخ امیری، در ردیف استاد الهی حاوی 18 قطعه است که یکی از آنها به نام استاد الهی است. این آهنگ که با تنبور سه‌سیمی نواخته شده، شنونده را به درون خود متوجه می‌کند تا در پی یافت حقیقت باشد و آنگاه توجه‌اش را به «او» معطوف سازد.
«سوئیت ذکرها» قطعه‌ پنجم این مجموعه بوده و چهار ذکر با اجرای استاد الهی در این قطعه آمده است. این قطعه در دهه 40 شمسی و در تهران، منزل استاد الهی ضبط شده است.
قطعه ششم «خان امیری در سوئیت جلوشاهی» نامگذاری شده است. جلوشاهی نام دستگاهی در ردیف استاد الهی‌ست که حاوی چند گوشه بوده و گوشه‌ی خان امیری از دستگاه جلوشاهی در این قطعه اجرا شده است. بداهه‌پردازی از مشخصات موسیقی استاد الهی به شمار می‌آید که با آن روح را به اهتزاز درمی‌آورد.
قطعه هفتم، سوئیت پاکتکی است. نام دیگر این قطعه «پای کوبی» است و اشاره به ضربه زدن پا بر زمین در رقصی به این نام دارد. این آهنگ سابقا با دوزله یا سورنا نواخته می‌شده اما استاد الهی آن را با تنبور اجرا کرد و بخشی از رپرتوار موسیقی او به حساب می‌آید. نواختن این قطعه با تنبور، نیازمند مهارت، قدرت و سرعت در نوازندگی است که استاد الهی در آن به معنی واقعی کلمه استاد است.

اولم تو بودی آخرم تو باشی (تکنوازی تنبور استاد الهی )

 • 95,000 تومان

مجموعه‌ی پیش‌رو حاوی 6 قطعه موسیقی از استاد نورعلی الهی (1274- 1353) فیلسوف، قاضی و موسیقی‌دان برجسته‌ی ایرانی است. این مجموعه اولین‌بار به همت موزه‌ی متروپولیتن نیویورک در سال 2019 میلادی منتشر شد، سپس توسط موسسه فرهنگی- هنری ماهور بازنشر شده است.
قطعه‌ی اول «سما» نام دارد و با تنبور پنج‌سیمی، که از ابداعات استاد الهی است، در دهه‌ی 30 سشمسی اجرا و ضبط شده است. در آخر اشعار زیر به کردی (زبان مادری ایشان) توسط خودشان خوانده شده است:
امان صدامان و امان کو
یه دست من و دامان تو
نام قطعه‌ی دوم «حق حق هو هو» بوده و در دهه‌ی 40 شمسی در جمع خانوادگی و با تنبور سه‌سیمی اجرا شده است. نام این قطعه از ذکری که با شعر زیر خوانده می‌شود گرفته شده است:
حق حق هو هو/ ای اقای جافِم
گنری سرتافم/ یار بی‌گزافم
قطعه‌ی سوم «یا شاه تو با من باشی» نام‌گذاری شده است.بخش‌هایی از این قطعه قبلا تحت عنوان «واله ویتانه» منتشر شده اما اکنون تمام قطعه دراختیار است. این قطعه با تنبور پنج‌سیمی اجرا شده است.
عنوان قطعه‌ی چهارم «سحری» است. این قطعه در دهه‌ی 40 شمسی و با سه‌تار اما نه به شیوه‌ی متداول تکنیک سه‌تار‌نوازی، بلکه بیشتر به شیوه‌ی نوازندگی تنبور نواخته شده است. «بلبل» نام سه‌تاری است متعلق به استاد الهی، و این آهنگ با آن اجرا شده است.
قطعه‌ی پنجم «واریاسیون روی ملودی یا سلطان امان اگرم دای» نام دارد. «یا سلطان امان» نام ذکری‌ست که استاد الهی در جوانی ساخته‌اند. در این اجرا ملودی با دف همراهی شده است.
قطعه‌ی ششم «سوییت جلوشاهی با تنبور پنج‌سیمی» است. این قطعه با گفتاری از استاد الهی آغاز می‌شود. جلوشاهی یکی از دستگاه‌های ردیف موسیقی استاد الهی به شمار می‌آید که پیش از این نیز منتشر شده است. از مشخصات تنبورنوازی استاد الهی بداهه‌پردازی‌های متنوع و گسترده‌ی اوست که با شنیدن این قطعه، به این نکته از موسیقی او می‌توان توجه کرد.

از نجوای سنت تا غوغای پاپ (کندوکاوی در موسیقی معاصر ایران)

 • 69,500 تومان

موسیقی در جامعه ایران بیش از هر نهاد فرهنگی دیگر شکننده بوده است. اختناق هزار و چهارصد ساله و نگاه سنتی جامعه، موسیقی ما را بیش از هر هنر دیگری آسیب‌پذیر کرده است. مضافا آنکه رفتار و سلوک موسیقی‌دانان و گرایش بسیاری از آنان به ابتذال و صحنه‌آرایی مجالس عیش و عشرت بزرگان، به مرور اعتبار و منزلت اجتماعی‌شان را از میان برده و پیرهن عثمانی شده در دست سنت‌گرایان برای تحقیر و سرکوب ایشان. با این همه، در یکصد سال اخیر، موسیقی‌دانانی در ایران سر برآورده‌اند که نهایت کوشش خود را در بازگرداندن اعتبار فرهنگی و اجتماعی موسیقی به خرج داده‌اند و قدم‌های موثری برای نوسازی آن برداشته‌اند. از این‌رو، موسیقی نوآورانه سنتی امروز ایران پس از دگردیسی‌های چشم‌گیری که در فرم و محتوا داشته، افق درخشانی پیش روی ما گشوده است. کتاب از نجوای سنت تا غوغای پاپ تحلیلی است جامعه‌شناسانه از حیات اجتماعی و آثار موسیقی‌دانان ایران در یکصد سال اخیر. در واقع بازتاب ارزش‌های تازه‌ای است که به همت آنان در آفرینش و اجرا، و در شاخه‌های مختلف موسیقی از سنتی گرفته تا پاپ، پدیدار گشته است.

تابلوهای ایرانی (تابلو 1 تا 10 برای گیتار)

 • 15,000 تومان

در این تابلوهای موسیقایی با آهنگ‌سازی پیمان شیرالی میتوان پیش‌درآمد اصفهان، چهار مضراب در همایون و ماهور، رنگ اصفهان و ماهور، شورآفرین و راپسودی را شنید. همچنین در تابلوهای شماره 2 و شماره 9 جمله‌های کوتاهی را از استاد صبا و استاد خرم شنید که با بسط و گسترش به تابلوهای زیبای موسیقی تبدیل شده‌اند.

کوتی و موتی (با سی‌دی)

 • 40,000 تومان

عروسی جنگلیا... عروسی جنگلیا... تموشا داره... تموشا داره خرگوشای بانمکش... خرگوشای بانمکش... هیچ‌جا نداره... هیچ‌جا نداره دوماد... ای شاخ شمشاد... جشن عروسی تو... مبارکت باد.

یادگاری (کتاب گویا)

 • 15,000 تومان

با صدای: مهرداد اسکویی و خسرو سینائی
چه شوق‌برانگیز است وقتی که نیمه شب از خواب می‌پری و قطعه‌ای شعر یا موسیقی را روی کاغذ می‌نویسی و می‌دانی که اگر آن را در آن لحظه ثبت نکنی، صبح که بیدار شدی هیچ نشانی از آن در ذهنت باقی نمانده است!
گوش دادن به کتاب سخنگو برای زندگی پرمشغله‌ی امروز یک ضرورت است. زمان رفت و آمد به محل کار، هنگام رانندگی، قدم زدن، در جمع خانوادگی حین انجام کارهای روزمره، پیش از خواب و... کتاب بشنوید.
مدت: 50 دقیقه
قالب‌بندی: mp3

هنر استاد الهی موزه مترو پولیتن (سی‌دی)

 • 250,000 تومان

از 5 آگوست 2014 تا 15 ژانویه 2115، در موزه متروپلیتن شهر نیویورک، نمایشگاهی با عنوان « تنبور مقدس - هنر استاد الهی» برگزار شد. این نمایشگاه، نخستین نمایشگاهی بود که درباره موسیقی و زندگی استاد الهی - قاضی، متفکر و موسیقی‌دان سرشناس ایرانی- در امریکا برپا شد. مجموعه‌ی پیش رو، موسیقی-کتابی است که در زمان نمایشگاه و به مناسبت آن منتشر شد. این مجموعه که حاوی 2 سی دی و بوکلتی مفصل و غنی‌ست، پنجره‌ای را می‌گشاید تا بتوان با زندگی و هنر استاد الهی بیشتر آشنا شد.

بیداری (تکنوازی تنبور استاد الهی)

 • 95,000 تومان

مجموعه «بیداری» سی‌دی موسیقی از بداهه‌پردازی استاد نورعلی الهی با ساز تنبور است. این مجموعه از 7 ترک تشکیل شده، شامل قطعاتی است که هم حزن و فراق عارفانه را تداعی می‌کند و هم شوق وصال یار را به گوش می‌رساند. ترک اول با قطعه ساروخانی آغاز می‌شود. نوازنده، همراه با زمزمه و کلام، محبوب ازلی را طلب می‌کند. ترک دوم و ششم، موسیقی مخصوص جمع ذکر عرفا است. موسیقی، توأم با ریتم و ضرب‌آهنگ خاصش، اصفات یار را تکرار می‌کند و جمع یک دل را به سوی نکته وحدت متوجه می‌دارد. ترک سوم، سوئیت شاه‌خوشینی است. نام این ترک، برگرفته از نام یکی از بزرگان عرفان در قرن پنجم هجری است. ترک چهارم، سوئیت سحری است. در این اجرا، خواننده‌ای کرد زبان، تنبور استاد الهی را همنوایی می‌کند. طلب معشوق حقیقی، کلامی است که در صدای خواننده طنین‌انداز است و حاضرین در جمع را به شور می‌آورد. ترک پنجم، سوئیت خان‌امیری است. این سوئیت که به طور معمول در فاصله چهارم اجرا می‌شود، این بار در فاصله دوم اجرا شده و رنگ و حال خاصی به آن داده است. در ترک هفتم، ابتدا سوئیت قطار را می‌شنویم و در ادامه سویت سحری اجرا می‌شود. مضراب متفاوت در اجرای سوئیت قطار و همچنین تغییر کوک ساز تنبور در حین اجرای سوئیت سحری از نکات جالب توجه در این بداهه‌پردازی است.

بیداری (سی‌دی)

 • 60,000 تومان

.

حضور (تکنوازی تنبور استاد الهی)

 • 95,000 تومان

مجموعه موسیقایی ‹حضور› شامل 7 قطعه بداهه‌پردازی است که با ساز تنبور، توسط استاد الهی نواخته شده است. قطعه اول، ‹سوئیت نکیسا و باربد› و قطعه دوم ‹وصال نکیسا و باربد› نام دارد. نکیسا و باربد، دو موسیقیدان مشهور دوره ساسانی هستند که این دو قطعه به نام آنها نامگذاری شده است. ‹سوئیت فرنگی› در کوک فرنگی، سومین قطعه این مجموعه را تشکیل می‌دهد. چهارمین قطعه، ‹ذکر بابا جلیلی› است که یکی از آهنگ‌های عرفانی رپرتوار موسیقی استاد الهی است. قطعات پنجم و ششم، گوشه‌هایی هستند که به رسم ذکر جمع عارفانه اجرا شده‌اند. ‹سوئیت هراتی› که هفتمین و آخرین قطعه این مجموعه است، همراه با نشاط و هیجان وجدآور، روح عارف را به سماع روحانی ترغیب می‌کند. یکی از نکات حائز توجه در این مجموعه، انتهای قطعه ششم است که استاد الهی در توضیح شفاهی به اهمیت یکدلی و اتحاد جمع خداجو اشاره دارد.

124 قطعه‌ی برگزیده از موسیقی کلاسیک ایران (سی‌دی)

 • 70,000 تومان

آلبوم بی‌کلام «124 قطعه برگزیده از موسیقی کلاسیک ایران» از سوی انتشارات ماهور وارد بازار موسیقی شده است. انتخاب قطعات این آلبوم به عده داریوش صفوت بوده است و همچنین امین پاشا صمدیان و داریوش صفوت نوازندگی سه‌تار را در این اثر بر عهده داشته‌اند. آلبوم شامل شش سی دی است و به همت ستاره صفوت گردآوری شده است. این مجموعه شامل قطعاتی است که در کتاب 124 قطعه‌ی برگزیده از موسیقی ملی ایران منتشر شده است. قسمت اعظم آهنگ‌ها را دکتر داریوش صفوت طی حدود ده سال، ضمن تدریس، برای شاگردانش نواخته و نتیجتا روی نوار کاست ضبط شده و محفوظ مانده است. تمام قطعات در فرم‌های پیش‌درآمد، رنگ، چهارمضراب و تصنیف دسته‌بندی شده‌اند. در مورد صاحب اثر به اطلاعات روی نت‌ها اکتفا شده است و سعی شده است نت‌ها همان طور که بوده‌اند منتقل شوند. قطعاتی که با اجرای دکتر صفوت پیدا نشدند، به وسیله‌ی یکی از شاگردانش دکتر امین پاشا صمدیان اجرا شده‌اند.

1  2  صفحه‌ی 1