روانکاوی


تولیدکننده


بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
لکان مرگ زندگی و زبان (بررسی‌های بالینی و فرهنگی)
لکان و فیلم معاصر
 • 265,000 تومان
 • با تخفیف: 265,000 تومان
تیپ‌های شخصیت
 • 130,000 تومان
 • با تخفیف: 130,000 تومان
مرگ خودخواسته یا ناخواسته
 • 176,000 تومان
 • با تخفیف: 176,000 تومان
ادیپ (مهم‌ترین مفهوم روانکاوی)
 • 80,000 تومان
 • با تخفیف: 80,000 تومان
نظارت روانکاوانه
 • 150,000 تومان
 • با تخفیف: 150,000 تومان
دایره‌المعارف روانکاوی فروید لکان (طرح مقدماتی)
قدرت ذهن ناخودآگاه
 • 200,000 تومان
 • با تخفیف: 200,000 تومان
عشق و فقدان در زندگی و درمان (مجموعه دفترهای روانکاوی)
نگاهی روانکاوانه به پیری
 • 150,000 تومان
 • با تخفیف: 150,000 تومان
فردوسی و کاخ حیرت (شاهنامه فردوسی و رویاها و رازهایش از منظر روانکاوی و باستان‌شناسی ادبی)
پژوهش‌هایی در باب هیستری
 • 290,000 تومان
 • با تخفیف: 290,000 تومان

لکان مرگ زندگی و زبان (بررسی‌های بالینی و فرهنگی)

 • 158,000 تومان

این اثر اندیشه‌هایی را در مورد سوژه لکانی ارائه می‌دهد: ما به‌عنوان موجودی سخنگو چه هستیم؟ چه چیزی ما را از دیدگاه روانکاوی به سوژۀ انسانی تبدیل می‌کند؟ آیا این احساسات و هیجانات هستند که ما را به انسان تبدیل می‌کنند؟ یا این ابداع فروید از ناخود آگاه بود که بین انسان و غیر انسان مرز کشید؟ چه چیزهایی را می‌توان از سوژه ناخودآگاه در روانکاوی بالینی آموخت که بتواند به ما در رسیدن به این سوال‌ها کمک کند؟ برژانت جزنی نمونه‌هایی از روانکاوی بالینی و منابع فرهنگی از ایران باستان تا تئاتر لندن را در نظر می‌گیرد تا مسئله سوژگی، واقعیت و حقیقت را از دیدگاه روانکاوی تشریح کند... این کتاب برای دانشجویان و دانشگاهیان روانکاوی لکانی و همچنین متخصصان مرتبط با مشکلات پیچیده اجتماعی، مطالعه مهمی خواهد بود. برژانت جزنی پزشک روانکاو در لندن، انگلستان است. او رئیس کالج روانکاوان، عضو مرکز تحلیل و پژوهش فرویدی و نویسنده کتاب «روانکاوی لکانی از بالین تا فرهنگ» است.

لکان و فیلم معاصر

 • 265,000 تومان

کتاب «لکان و فیلم معاصر» خوانشی است از مهم‌ترین فیلم‌های دو دهه گذشته سینمای آمریکا و اروپا به میانجی نظریات و مفاهیم روانکاوی لکان. کتاب پیش‌ رو به بهترین نحو پیوند میان‌رشته‌ای سینما و روانکاوی را تبیین می‌کند و از این رو، هم برای علاقمندان سینما و هم پژوهشگران فلسفه و روانکاوی خواندنی است. فیلم‌هایی همچون شکستن امواج (لارس فون تریر) عدد پی (دارن آرنوفسکی) ممنتو (کریستوفر نولان) مرد خانواده (برت رتنر) و چند فیلم دیگر از منظر روانکاوی لکانی تفسیر شده است.

تیپ‌های شخصیت

 • 130,000 تومان

تیپ‌های شخصیتی نشان‌دهنده وجود شباهت و تفاوت میان انسان‌ها هستند. نظریه تیپ‌های شخصیتی یونگ، بیش از هر نظریه تیپ‌شناسانه دیگری، در روانشناسی شخصیت و حیطه‌های گوناگون زندگی بشر، از مشاوره‌های سازمانی و مدیریتی گرفته تا مشاوره ازدواج، تاثیر گذاشته است. به باور برخی روانشناسان، این نظریه برجسته‌ترین خدمت یونگ به دانش روانشناسی بوده است. تقریبا در همه کتاب‌های روانشناسی شخصیت، این نظریه مطرح یا به آن شاره شده و چندین کتاب مستقل هم درباره آن به فارسی ترجمه و منتشر شده است؛ با این حال، متن اصلی این نظریه تا کنون به فارسی ترجمه نشده بود که اینک ترجمه کامل آن پیش روی شماست.

مرگ خودخواسته یا ناخواسته

 • 176,000 تومان

زندگی و مرگ با هم پا به جهان می‌گذارند، لحظه‌ای که به دنیا می‌آیم، آن‌قدری عمر کرده‌ام که بمیرم. زمانی که در حال گذران زندگی هستم، آهسته آهسته به مرگ نزدیک می‌شوم. مرگ در یک لحظه گریبانم را نمی‌گیرد بلکه هر اتفاقی از زندگی دست به دست مرا به آغوش مرگ می‌دهد و هر روز که می‌گذرد، خشت به خشت مرگم را روی هم می‌گذارم. این اثر توسط شناخته‌شده‌ترین چهره روانکاوی پرفسور کارل گوستاو یونگ، جیمز هیلمن، نوشته شده است و با نگاهی ظریف و روانکاوانه نیاز روح به خودکشی و مرگ را برایمان واشکافی می‌کند ‌.

ادیپ (مهم‌ترین مفهوم روانکاوی)

 • 80,000 تومان

«عشق و نفرت بچه‌ها به والدین» چکیده قدیمی‌ترین کلیشه روان‌کاوی و پرآوازه‌ترین داستان عشقی یعنی عقده ادیپ را نشان می‌دهند. ادیپ در روان‌کاوی چه مقام و مرتبه‌ای دارد؟ از جنس یک واقعیت است یا یک فانتاسم، یک مفهوم است یا یک اسطوره؟ ادیپ بحران موجود در سکسوآلیته دوران کودکی، فانتاسمی ناخودآگاه، اسطوره‌ای اجتماعی و مهم‌ترین مفهوم روان‌کاوی است. ادیپ پدیده‌ای مشهود یا فرضیه‌ای آزمون‌پذیر نیست. ادیپ را باید همچون یک الگوی نظری کارا با تاثیری انکارناپذیر در زندگی عاطفی یک فرد و فرهنگش درنظر گرفت. ادیپ فانتاسمی برآمده از نهان‌ترین ژرفنای هستی است که به همه جا رسوخ می‌کند؛ اسطوره‌ای همگانی، قصه‌ای ساده و گیرا که نمایانگر شخصیت‌های خانواده است و قدرت میل آدمی و ممنوعیت‌های مقابل آن تجسم می‌بخشد. ادیپ برای انسجام نظری و کارایی روش روان‌کاوانه مفهومی سراسر ضروری و حیاتی است.

نظارت روانکاوانه

 • 150,000 تومان

نانسی مک‌ویلیامز در این اثر آموزنده با تکیه ‌بر دانش نظری، شواهد پژوهشی و تجربۀ ژرفش دیدگاهی نو به نظارت روانکاوانه می‌گشاید. مک‌ویلیامز نقش ناظر را در گسترش مهارت‌های بالینی درمانگر، فراهم‌آوردن حمایت، کمک به صورت‌بندی و بازبینی اهداف درمان و هم‌فکری راجع به دوراهی‌های اخلاقی بررسی می‌کند. کتاب نظارت روانکاوانه با ارائه نمونه‌های بالینی ساده به نظارت فردی و گروهی می‌پردازد و پویایی‌های شخصیتی، نابرابری قدرت و ابعاد متفاوت و متکثر ناظر و نظارت‌شونده را به‌دقت می‌کاود. مک‌ویلیامز مربیان و کارآموزان را راهنمایی می‌کند تا رابطه یکتای نظارتی را به‌عنوان گنجینه‌ای برای تحول و یادگیریِ حرفه‌ای مداوم بهبود بخشند.

دایره‌المعارف روانکاوی فروید لکان (طرح مقدماتی)

 • 450,000 تومان

روانکاوی امروزه در ایران همچو بازار شامی است که نمی‌توان در آن غثّ و سمین را از هم تشخیص داد. بسیارند که تحت نام روانکاو بیش از آنکه به آلام روحی دردمندان بپردازند به سوداگری مالی و امیال نازل خود نظر دارند. نویسنده نخست بر آن است تا شرایط ملّی‌ـ‌ فرهنگیِ یکچنین پدیداری را به لحاظ تاریخی مورد تأمّل قرار داده در افق آن خاصّه به نسبت مخدوش اصحاب قلم با امر خطیر زبان بپردازد. چرا که امروزه زبان فارسی مشوب به رابطه‌ای تصنّعی و مملو از ترکیبات «من‌درآوردی» است که هم از زبان کوچه و بازار بدور افتاده و هم از زبان آباء و اجدادمان. زبان کتاب که حاصل تحقیقات و تجارب حرفه‌ای نویسنده در زمانی نزدیک به نیم‌قرن می‌باشد حاکی از آنست که مفاهیم روانکاوی را نمی‌توان بمثابه کالاهای لوکسی دانست که گوئی مستقیماً از فرنگ وارد شده‌اند. حال آنکه روانکاوی طیّ طریقی است صادقانه که دور از هرگونه تمسک به عقل و خردی خشک و بی‌روح موجب آگاهی قلبی فرد نسبت به سرگذشت، معضلات روحی و حیات باطنی خود می‌گردد. کتاب حاضر طرحی است مقدّماتی جهت تدوین دایره‌المعارفی جامع‌تر که به مفاهیم روانکاوی پرداخته پیدایش، سوابق، تحوّل تاریخی و بخصوص وجه بالینی آنها را مورد مطالعه قرار دهد.

قدرت ذهن ناخودآگاه

 • 200,000 تومان

هدف از نوشتن این کتاب نشان دادن قدرت معجزه‌آسای ضمیر ناخودآگاه می‌باشد. با مطالعه این کتاب، با عملکرد ذهن خود آشنا می‌شویم و با استفاده از تکنیک‌ها و عبارات تاکیدی ذکر شده در کتاب می‌توانید بسیار راحت، از آنچه تصور می‌کنید به خواسته‌های خود دست یابید. برای درک بهتر مفاهیم کتاب، داستان‌هایی آورده شده که سراسر واقعی هستند و باعث می‌شود تا خواندن کتاب لذت‌بخش‌تر شود. این کتاب برای افرادی که دوست دارند با ضمیر ناخودآگاه آشنا شوند و از قدرت بی‌پایان آن بهره‌مند شوند بسیار مفید است. با مطالعه این اثر، درخواهید یافت که گاهی اوقات عدم آگاهی از ضمیر ناخودآگاه است که شما را از دستیابی به خواسته‌هایتان بازمی‌دارد. نیروی خارق‌العاده ضمیر ناخودآگاه خود را دست کم نگیرید و با بهره‌مندی از آن، از زندگی خود بیشتر لذت ببرید.

عشق و فقدان در زندگی و درمان (مجموعه دفترهای روانکاوی)

 • 285,000 تومان

تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که در ذهن روانکاوان چه می‌گذرد؟ آیا تصور کرده‌اید که اگر عزیزترین فرد زندگی‌تان را از دست بدهید، چه می‌شود؟ در این کتاب، لیندا شربی، که هم روانکاو است و هم زنی بیوه، خواننده را به درون دنیای تجارب هیجان‌انگیز یک روانکاو می‌برد و نشان می‌دهد چگونه تجارب مستقل عشق و فقدان بیمار و درمانگر، و نیز عشق و فقدانی که این دو در اتاق درمان تجربه می‌کنند، با هم می‌آمیزند و برهم اثر می‌گذارند. این کتاب از دو جنبه منحصربه‌فرد است: نخست آنکه بر وضعیت زندگی روانکاو در حین درمان تمرکز می‌کند و نشان می‌دهد که این وضعیت چگونه هم بر روانکاو و هم بر نحوه درمان اثر می‌گذارد، و این موضوعی است که چندان در پژوهش‌های روانکاوی مورد توجه قرار نگرفته است؛ دوم اشتیاق نویسنده برای بیان فقدانی‌ست که شخصا در زندگی‌اش تجربه کرده است. نویسنده با بهره‌گیری از روایت زندگی بیماران و درآمیختن آن با داستان زندگی خودش کتابی را آفریده که هم برای درمانگران مفید و پربار است و هم ذهن داستان‌دوستان را نوازش می‌کند.

نگاهی روانکاوانه به پیری

 • 150,000 تومان

پیر شدن به معنی بالا رفتن سال‌های عمر نیست. فرایند پیری به معنای چگونه گذراندن سال‌های عمر یا خو گرفتن با ارزش‌های معنوی این دوره است. چگونه می‌توان پیر شدن را تعریف کرد؟ انسان‌ها در این فرایند تاریخچه زندگی درونی خود را ارزیابی می‌کنند تا بتوانند پایان عمر را به ابتدا و انتهای آن پیوند دهند. بعضی آلبوم عکسی از لحظه‌های مهم زندگی تهیه می‌کنند. برخی در مورد داستان زندگی خود می‌نویسند یا صحبت می‌کنند. عده‌ای نیز هر کاری بتوانند انجام می‌دهند تا به زندگی خود سر و سامان دهند. شاید هرچه به پایان عمر نزدیک‌تر شویم، تمایل بیشتری برای انسجام بخشیدن به آن پیدا کنیم، ولی این گرایش در بسیاری افراد در برابر تمایلی مخالف و ناخودآگاه قرار‌ می‌گیرد و هر تلاشی را برای دست‌یابی به دیدگاهی یکپارچه از تاریخچه زندگی سرکوب ‌می‌کند تا فرد با این حقیقت که زندگی او روزی به پایان می‌رسد، روبه‌رو نشود. هنگامی که فردی روانکاوی را می‌پذیرد، به‌تدریج تاریخچه زندگیِ درونی خود را منسجم می‌کند...

فردوسی و کاخ حیرت (شاهنامه فردوسی و رویاها و رازهایش از منظر روانکاوی و باستان‌شناسی ادبی)

 • 295,000 تومان

آیا جای تعجب دارد که روان ملتی که چنین با ادبیات خود، به ویژه شاهنامه و گلستان و دیوان خواجه حافظ درآمیخته، در رویاهایش که شاهراهی به سوی ناخودآگاه هستند، از این گنجینه عظیم و یگانه برخوردار شود؟

پژوهش‌هایی در باب هیستری

 • 290,000 تومان

«پژوهش‌هایی در باب هیستری» کتابی است که در سال 1895 توسط زیگموند فروید، بنیان‌گذار روانکاوی و همکار وی دکتر ژوزف بروئر نوشته و منتشر شده است. این کتاب مجموع پنج پژوهش مجزا درباره‌ی «هیستری» می‌باشد. در این کتاب فروید نشانه‌های بیماری را تقریبا به صورت لایه لایه طبقه‌بندی می‌کند. بیرونی‌ترین لایه‌ها به راحتی به یاد آورده و پذیرفته می‌شوند، و هرچه بیشتر به اعماق ذهن می‌رویم، تشخیص خاطره‌هایی که در حال یادآوری هستند، دشوارتر می‌گردد. پژوهش‌هایی در باب هیستری یکی از بنیادی‌ترین متن‌های روانکاوی است که شناخت آن، درک ما از شور، عشق، میل و روان انسان را به طور گسترده عمق می‌بخشد.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  صفحه‌ی 1