فیلتر‌ها

تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

روانپزشکی

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
نقشه راه فراتشخیصی برای فرمول‌بندی موردی و طرح‌ریزی درمان
ذهن بیمار (مغزهای نابهنجار درباره ما چه می‌گویند)
راهنمای جامع داروهای روان‌پزشکی و مواد موثر بر روان
خلاصه روان‌پزشکی کاپلان سادوک 4
 • 270,000 تومان
 • با تخفیف: 270,000 تومان
خلاصه روان‌پزشکی کاپلان و سادوک ویرایش دوازدهم (2022) جلد 4
کلیات و مبانی روانشناسی و کووید 19 (مردم و جامعه در زمان همه‌گیری‌ها)
تحولات خدمات روانپزشکی در ایران (تلاشی 4 ساله)
 • 110,000 تومان
 • با تخفیف: 110,000 تومان
فرمول‌بندی مورد برای کودکان و نوجوانان
 • 105,000 تومان
 • با تخفیف: 105,000 تومان
فرهنگ و سلامت روانی (اثرات اجتماعی فرهنگی نظریه و عمل)
ابعاد عصبی شناختی سکته مغزی (همراه با ابزارهای اندازه‌گیری)
دکترهای اعصاب
 • 180,000 تومان
 • با تخفیف: 180,000 تومان
آلزایمر (شناخت و پیشگیری هوشمندانه)
 • 58,000 تومان
 • با تخفیف: 58,000 تومان

نقشه راه فراتشخیصی برای فرمول‌بندی موردی و طرح‌ریزی درمان

 • 160,000 تومان

در چند دهه گذشته، نتایج پژوهش‌های بالینی بر شناخت ما از سازوکارهای روانی بسیاری از اختلالات هیجانی و رفتاری افزوده‌اند. شواهد پژوهشی کنونی حاکی از آن است که رویکردهای فراتشخیصی نه پروتکل‌های متمرکز بر اختلال روانی خاصی - اثربخشی فزاینده‌ای دارند. اگر به درمان مبتلایانی علاقه‌مندید که نشانه‌های طبقات تشخیصی مختلف را دارند یا تلاش فراروان بی‌حاصلی می‌کنید تا پروتکل‌های روزافزون مبتنی بر اختلالات روانی را موبه‌مو اجرا کنید، این کتاب برای کتابخانه تخصصی شما بسیاری ضروری است. این راهنمای بسیار مهم جهت‌یابی فراهم می‌کند که با استفاده از آن می‌توان برای درمانجویان آسان مشکل و پیچیده مشکل برنامه درمانی موثرتر و فردویژه تدوین کرد، برنامه‌ای که متنساب با نیازهای منحصر به فرد آنان باشد.تمرکز این رویکرد فراتشخیصی بر سازوکارهای پدیدآیی نشانه‌های درمانجوست و، به جای درمان‌های مرسوم مبتنی بر طبقه‌بندی دی اس ام، مسیر دیگری پیشنهاد می‌کند. افزون بر اینها، ابزارهایی در اختیار متخصصان بالینی قرار می‌دهد که برای درمان بسیاری از مسائل درمان‌جو، به پیشرفت روان‌درمانی می‌انجامد. به این صورت که با اقدامات مناسب برای سنجش و درمان، از اختلافات موجود در پژوهش‌های مربوط به سازوکارهای روانی می‌کاهد.

ذهن بیمار (مغزهای نابهنجار درباره ما چه می‌گویند)

 • 170,000 تومان

در این کتاب، کندل با کوله‌باری از تجربه چندین سال پژوهش در حوزه علوم اعصاب و با بهره‌گیری از یافته‌های سایر دانشمندان برجسته این حوزه، خوانندگان را در یک سفر هیجان‌انگیز به دنیای مغز همراهی می‌کند. وی یکی از دشوارترین سؤالاتی را که همه با آن مواجه هستیم را به چالش کشیده و به دنبال پاسخ به آن است: چگونه ذهن و احساس ما از خویشتن‌مان، از یک جسم مادی به نام مغز ناشی می‌شود؟ 86 بیلیون نورون‌های مغز به واسطه ارتباطات و اتصالات بسیار دقیق با همدیگر در ارتباط هستند. اما گاهی اوقات، این اتصالات مختل می‌شوند. فرایندهای مغزی که خاستگاه ذهن‌مان هستند، ممکن است دچار آشفتگی و اختلال شوند و در نتیجه بیماری‌هایی مانند اوتیسم، افسردگی، اسکیزوفرنی، پارکینسون، اعتیاد و اختلال استرس پس از سانحه را به وجود آورند. هرچند این اختلالات بسیار دشوار و طاقت‌فرسا هستند، اما می‌توانند از اسرار مربوط به نحوه فعالیت مغز در ایجاد تجربه‌ها و توانایی‌های افراد یا به عبارت بهتر معنای واقعی انسان بودن، پرده بردارند. مطالعات مربوط به اوتیسم، مبانی عصب‌شناختی غرایز اجتماعی‌مان را آشکار می‌سازد، پژوهش‌های حوزه افسردگی بینش مهمی درباره هیجان‌ها و یکپارچگی آنها در ایجاد مفهوم خود را فراهم می‌کنند، تحقیقاتی که در حوزه اعتیاد انجام می‌شوند باعث می‌شوند درک جدیدی از روابط بین اراده خواستن و لذت ایجاد شود. به واسطه مطالعه اختلال در کارکردهای عادی مغز و جستجوی درمان‌های بالقوه برای آنها، می‌توانیم درک خود از تفکر، احساس، رفتار، حافظه و خلاقیت را عمق ببخشیم. تنها در این صورت است که می‌توانیم با بزرگ‌ترین سؤال حوزه علوم اعصاب مبنی بر این که بیلیون‌ها نورون مغزی چگونه باعث ایجاد آ گاهی می‌شوند، دست و پنجه نرم کنیم.

راهنمای جامع داروهای روان‌پزشکی و مواد موثر بر روان

 • 310,000 تومان

راهنمای جامع داروهای روان‌پزشکی که پا‌به‌پای حوزه روان‌پزشکی تکامل یافته استء نگاهی کامل و به‌روز به داروهای روان‌پزشکی می‌افکند. فصل‌های ویرایش چهاردهم تازه‌ترین داروها و جدیدترین پژوهش‌های مربوط به اثربخشی ء عوارض جانبیء کاربرد درمانی و مکانیسم عمل را به خواننده معرفی می‌کنند.

خلاصه روان‌پزشکی کاپلان سادوک 4

 • 270,000 تومان

خلاصه روان‌پزشکی کاپلان و سادوک اثر دقیق‏‏، واقع‌نگر، و جامعی است که سال‌هاست منبع اصلی روان‌پزشکی بالینی برای متخصصان بالینی، دستیاران، دانشجویان، و سایر متخصصان خدمات بهداشتی و درمانی، چه در ایالات متحده و چه در کشور‌های جهان، به شمار می‌رود. اکنون نیز زیر نظر هیئت ویراستاری جدید، متشکل از دکتر رابرت بلند و دکتر مارسیا وردیوئن، نظر قابل اعتمادی ر سراسر حوزه روان‌پزشکی می‌افکند و در عین حال، اطلاعات تازه‌ای درباره موضوعات مهم و پیشرفت‌های صورت گرفته در این رشته تخصصی پیچیده به دست می‌دهد. ساختار ویراست دوازدهم به ‌کلی تغییر کرده‌است تا در محیط‌های بالینی پرکار این روز‌ها به راهنمای مفید‌تر و آسان‌تری تبدیل شود: . فهرست مطالب تغییر کرده‌است و مطالب بالینی به ابتدای کتاب آورده شدند، از جمله بخش‌هایی درباره تشخیص، آسیب‌شناسی روانی و اختلالات روان‌پزشکی، درمان و سایر مداخلات. ساختار فصول بالینی تغییر کرده، به‌گونه‌ای که عنوان بخش‌ها واضح‌تر شده و خلاصه‌های آسان‌‌فهمی از اطلاعات مهم آورده‌شده است. هدف از چنین تغییراتی این بوده است که به خواننده کمک شود اطلاعات را سریع بیابد و پاسخ مسائل خاص را راحت پیدا کند. بررسی‌های موردی بیشماری گنجانده شده است تا تجربه یادگیری افزایش یابد. جدید‌ترین روش‌های درمان معرفی شده است. از جمله تمام تکنیک‌های روان‌درمانی جدید. جدول توصیفی برای تمام تشخیص‌های DSM-5 و ICD-10 گنجانده‌شده و بخش سایکوفارمولوژی بر اساس مکانیسم‌های اثر تنظیم شده است. رسم ممتاز‌بودن. که دکتر بنجامین سادوک و دکتر ویرجینیا سادوک بنا نهادند، با دکتر پدرو روئیز ادامه پیدا کرده است و ایشان ویراستار مشاور انتخاب شدند.

خلاصه روان‌پزشکی کاپلان و سادوک ویرایش دوازدهم (2022) جلد 4

 • 350,000 تومان

خلاصه روان‌پزشکی کاپلان و سادوک به دلیل دقت، اعتبار، نگاه علمی و جامعیت همواره اصلی‌ترین منبع روان‌پزشکی بالینی برای بالینگران، دستیاران، دانشجویان و سایر متخصصان حوزه سلامت در سرتاسر جهان بوده است. دکتر رابرت بولاند و مارسیا وردوین، با همکاری تیم ویراستاری خود، مروری کامل بر تمامی حوزه‌های روان‌پزشکی داشته‌اند و در عین حال تازه‌ترین اطلاعات، پیشرفت‌ها و موضوعات کلیدی را در این حوزه گسترده معرفی کرده‌اند. ویرایش دوازدهم کاملا بازنگری شده است، به طوری که یافتن مطالب در این کتاب و استفاده از اطلاعاتش برای متخصصانی که در محیط‌های درمانی پرمشغله امروزی کار می‌کنند ساده‌تر شده است. در این نسخۀ جدید: فهرست طوری تنظیم شده که مطالب بالینی، از جمله تشخیص، آسیب‌شناسی روانی و بیماری‌های روان‌پزشکی، درمان در طول مدت عمر و سایر مداخله‌های درمانی، به فصل‌های ابتدایی کتاب منتقل شده‌اند. فصل‌های بالینی از نو تنظیم شده‌اند، عناوین واضح‌تر شده‌اند و خلاصۀ اطلاعات مهم با بیانی ساده ارائه شده‌اند، با این هدف که به خواننده کمک کنند تا به‌سرعت اطلاعات مورد نیازش را بیابد و پاسخ‌های مشخصی برای پرسش‌هایش پیدا کند. حاوی مطالعات موردی بسیاری است که می‌توانند یادگیری مطالب را تسریع بخشند. تازه‌ترین روش‌های درمانی، از جمله تمامی تکنیک‌های روان‌درمانی مدرن، به تفصیل معرفی شده‌اند. جدول‌های توصیفی برای تمامی تشخیص‌های DSM-5 و ICD-10 ارائه شده‌اند، و بخش دارودرمانی کاملاً به‌روز شده و با توجه به مکانیسم‌های عمل از نو تنظیم شده است. در ویرایش دوازدهم نیز کیفیت ویرایش پیشین، که توسط دکتر بنجامین جی. سادوک و ویرجینیا آ. سادوک تهیه شده بود، حفظ شده است. در این ویرایش، مانند ویرایش پیشین، دکتر پدرو روئیز در نقش ویراستار ناظر حضور داشته است.

کلیات و مبانی روانشناسی و کووید 19 (مردم و جامعه در زمان همه‌گیری‌ها)

 • 30,000 تومان

بی‌گمان همه‌گیری کرونا (کووید - 19) یکی از جدی‌ترین تهدیدهای بشر در قرن حاضر را رقم زد و نشان داد که انسان به رغم تمامی پیشرفت‌های فن‌آوری و کیهانی و همه دستاوردهای علمی، هنوز هم آسیب‌پذیری‌های خاص خود را دارد. در رویارویی با امواج همه‌گیر کووید - 19، روانشناسی همچون سایر علوم به یاری انسان آمد و هم‌اکنون که طلیعه پساکرونا در افق نمایان گشته است، از روان‌شناسی انتظار می‌رود تا برای شرایط و وضعیت‌های پس از همه‌گیری نیز آماده باشد. در این مسیر، آگاهی از ارتباط روان‌شناسی و کووید - 19، کارشناسان را برای دوره پساکرونا و انجام وظایف‌شان آماده‌تر می‌سازد. جان هاس، روان‌شناس اتریشی، در این اثر مختصر، چکیده‌ای از شرایط روان‌شناختی همه‌گیر کووید - 19 را با نگاهی به پیشینه همه‌گیری‌های گذشته مورد بحث قرار داده و هم از دید بالینی و هم دیدگاه روان‌شناختی اجتماعی به کووید و پساکووید نگاهی انداخته است.

تحولات خدمات روانپزشکی در ایران (تلاشی 4 ساله)

 • 110,000 تومان

این کتاب گزارش چهار سال فعالیت دکتر ایرج سیاسی از 1353 تا 1357 در ایران است. وی در طول این مدت کوتاه، خدمات نوین روانپزشکی را در کشور بنیان نهاد که با آن شرایط و امکانات، دستاوردی کم‌نظیر بود. او با امکانـات کـم و در زمانــی اندک تــوانست خدمات روانپزشکی دولتی را از الگوی قرن‌نوزدهمی به خدمات روانپزشکی مدرن تبدیل کند. این تحول چنان چشمگیر بود که سازمان بهداشت جهانی آن را مدلی برای کشورهای آسیای میانه و آمریکای جنوبی در نظر گرفت. تبدیل کردن بیمارستان روانی رازی به یک مرکز درمانی مدرن، ایجاد مراکز جامع روانپزشکی، راه‌اندازی مراکز ترک اعتیاد و آموزش و تربیت نیروی انسانی مورد نیاز در این مراکز، گوشه‌ای از این تلاش‌های چهارساله است.

فرمول‌بندی مورد برای کودکان و نوجوانان

 • 105,000 تومان

این کتابِ بسیار کاربردی نشان می‌دهد که چطور اطلاعات پیچیده و متعدد دربارۀ مشکلات سلامت روان کودکان و نوجوانان را جمع‌آوری و در قالب یک فرمول‌بندی منسجم و مفید با هم ترکیب کنید. راهکارها و ابزارهایی برای تحلیل عوامل زیستی، روان‌شناختی، اجتماعی، فرهنگی، معنوی و رشدی که ممکن است در ایجاد، تداوم و تشدید مشکلات کودکان و نوجوانان نقش داشته باشند، در این کتاب ارائه شده‌اند. همچنین این کتاب سرشار از مثال‌های موردی متعدد است که گام‌های تدوین یک فرمول‌بندی جامع و استفاده از آن برای طرح‌ریزی درمانی مؤثر را نشان می‌دهند. به علاوه، در سراسر این کتاب راهکارهایی جهت غلبه بر مشکلاتی که هنگام تدوین فرمول‌بندی برای متخصصان بالینی پیش می‌آید، ارائه شده است. مطالعة این کتاب به تمام متخصصان بالینی باتجربه و تازه‌کار که مایل‌اند ارزیابی و درمان بهینه‌ای برای کودکان و خانواده‌هایشان انجام دهند، توصیه می‌شود. همچنین این کتاب می‌تواند یک منبع غنی و کاربردی برای تدریس فرمول‌بندی مورد به کارآموزان بالینی باشد.

فرهنگ و سلامت روانی (اثرات اجتماعی فرهنگی نظریه و عمل)

 • 160,000 تومان

یکی از چالش‌های همیشگی که متخصصان حوزه سلامت روانی، به‌ویژه درزمینة اندازه‌گیری و تشخیص اختلالات روانی و درنتیجه درمان آن مواجه هستند این است که آیا ارزیابی و درمان اختلالات روانی در فرهنگ‌های مختلف در قالب رویکرد اتیک و شاهدمحور غربی که نمونه‌های آن را می‌توان در نسخه‌های طبقه‌بندی اختلال‌های روانی مانند DSM و ICD یافت امکان‌پذیر است؟ پژوهش‌ها و فراتحلیل‌های انجام‌شده در سراسر دنیا ناتوانی این مدل‌های طبقه‌بندی که بر اساس ویژگی‌های فرهنگی کشورهای غربی شکل‌گرفته‌اند را در تشخیص و مداخله‌های درمانی اختلالات روانی در فرهنگ‌های غیر غربی نشان می‌دهند. ناکامی مدل‌های ارزیابی و درمان برآمده از فرهنگ غربی باعث گردید که یک پارادایم جدید با عنوان «پارادایم امیک» شکل بگیرد که معتقد است علائمی که در هر فرهنگ به‌عنوان علائم اختلال روانی تشخیص داده می‌شود ممکن است متفاوت از فرهنگ‌های دیگر بوده و درنتیجه، لازم است ارزیابی و تشخیص علائم و مداخله و درمان آن علائم نیز متفاوت باشد. شناسایی سندروم هایی که امروزه به عنوان «سندروم‌های وابسته به فرهنگ» معروف هستند و نمونه‌های زیادی از آنها را در فرهنگ‌های آسیایی، آمریکای لاتین، آفریقا، بومیان آمریکا، و طبیعتاً در میان مهاجران با تبارهای مذکور در کشورهای چندفرهنگی می‌توان یافت خود شاهدی بر تعاریف و علائم متفاوت اختلالات روانی در فرهنگ‌های مختلف هستند. کتاب حاضر راهنمای خوبی برای روانپزشکان، روانشناسان، انسان شناسان، مددکاران اجتماعی و جامعه‌شناسانی است که هر کدام به نحوی با آسیب شناسی روانی سر و کار دارند. این کتاب به متخصصان و محققان سلامت روانی کمک می‌کند تا نقش فرهنگ در شکل‌گیری، ارزیابی، تشخیص، و درمان اختلالات روانی را دریابند.

ابعاد عصبی شناختی سکته مغزی (همراه با ابزارهای اندازه‌گیری)

 • 62,000 تومان

داشتنِ دانش عمیق‌تر از پیچیدگی رابطه بین سکته مغزی و نقص شناختی می‌تواند اختیارات بیشتری را به ما برای پیشگیری و به تاخیر انداختن علائم ناتوان‌کننده پس از سکته مغزی ارائه نماید. تعیین الگوها یا شیوه‌های تشخیصی پایايِ عوامل خطرزا و تعیین‌گرهای بالینيِ نقص شناختی در سکته مغزی، یک رویکرد موفقیت‌آمیز در کشف و شناسایی اولیه بیمارانِ در معرض خطر است و یک گام رو به جلو در جهت پیشگیری از پیشروی نقایص شناختی پس از سکته مغزی محسوب می‌شود. کتاب حاضر بر پایه‌ مرور مطالعات پیشین می‌کوشد الگوی آغازین و استخوان‌بندی اوليّه عوامل خطرزای جمعیت‌شناختی، مغزی-عروقی، تصویربرداری عصبی، روان‌شناختی و پیش‌مرضی مرتبط با نوع و میزان نقایص شناختی پس از سکته مغزی را پایه‌ریزی نماید. محققان علوم اعصابِ شناختی، روان‌پزشکی، نورولوژی و روانشناسی سلامت با مطالعه فصول این کتاب، آن را مفید خواهند یافت و با یادگیری و تمرین ابزارهای اندازه‌گیری معرفی شده در فصل نهم می‌توانند سنجش قابل قبولی از وضعیت عصبی- روان‌شناختی بیماران جهت استفاده در پروتکل‌های توانبخشی و تعیین پروگنوز اختلالات عصبی-شناختی متعاقب سکته مغزی داشته باشند.

دکترهای اعصاب

 • 180,000 تومان

جفرى لیبرمن رئیس پیشین انجمن روانپزشکى امریکا (APA) و استاد روانپزشکى در دانشگاه کلمبیا در دکترهای اعصاب تاریخ روانپزشکى را در چشم‌اندازى مدرن قرار مى‌دهد تا دریافتى عمیق از سرگذشت آن به‌دست دهد. او جهانِ پشت صحنۀ روانپزشکى و اشتباهات تاریخى آن را می‌کاود و دنیاى نوین این علم و قلمرو و مرزهاى آن را پیش چشم خواننده می‌نهد.

آلزایمر (شناخت و پیشگیری هوشمندانه)

 • 58,000 تومان

آیا شما در مراحل مختلف زندگی، به‌ویژه در دوره سالمندی، از موضوع فراموشی نگران می‌شوید؟ آیا شما می‌دانید چرا فراموش می‌کنیم؟ چه نوع از فراموشی شما را نگران می‌کند؟ آیا شما با انواع فراموشی و علت‌های ابتلا به آن آشنایید؟ آیا شما فراموشی را بخشی طبیعی و گریزناپذیر بالا رفتن سن و سالمند شدن می‌دانید؟ آیا شما می‌دانید عوامل محیطی و ارثی در فراموشی چه نقشی دارد؟ آیا شما معتقدید که درباره فراموشی هیچ کاری نمی‌توان کرد و فقط باید با آن کنار آمد انگیزه اصلی کتاب آلزایمر این است که به شما کمک کند تا به راحتی بتوانید پاسخ این پرسش‌ها و پرسش‌های مشابه را بدهید. از جمله نکات بارز کتاب آلزایمر این است که به کمک پشتوانه‌های علمی دقیق و جدید،دست آوردهای سودمندی ارائه می‌کند؛ همچنین در نوع خود، به زبانی ساده و روان نوشته شده است؛ بنابراین با هرگونه مخاطبی به راحتی همراهی می‌کند. هدف نویسنده این کتاب، تمرکز بر بیماری فراموشی و گونه‌های مختلف آن به شیوه متداول در علم پزشکی نیست. گرایش و تمرکز کتاب بر سلامت بدن و مغز شما تا سال‌های پایانی زندگی‌تان است.

1  2  3  4  صفحه‌ی 1