فیلتر‌ها

تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

روانشناسی و روان‌درمانی کودک

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
کاربرد داستان‌های تمثیلی و استعاره‌ای در روان‌درمانی کودکان و نوجوانان
کودک خودرای (راهنمای والدینی که کودک با اراده قوی دارند)
89 بازی برای پرورش تاب‌آوری در کودکان
 • 45,000 تومان
 • با تخفیف: 45,000 تومان
نجات فرزندان از اضطراب و وسواس (برنامه عملی برای والدین)
مشاوره مبتنی بر علوم اعصاب با کودکان و نوجوانان
100 ایده برای معلمان دبیرستان (درس پرسیدن و چالش)
 • 136,000 تومان
 • با تخفیف: 136,000 تومان
100 ایده برای معلمان دبستان (پرسشگری در کلاس) نگاهی فلسفی به مسئله پرسشگری در کلاس
100 ایده برای معلمان دبستان (مدیریت رفتاری)
 • 149,000 تومان
 • با تخفیف: 149,000 تومان

کاربرد داستان‌های تمثیلی و استعاره‌ای در روان‌درمانی کودکان و نوجوانان

 • 135,000 تومان

نویسندۀ کتاب حاضر، خانم دکتر پَت پرنیکانو، روان‌درمان‌گری است که سال‌هاست در حوزه روان‌شناسی و روان‌شناسی بالینی فعّالیّت می‌کند. ایشان بر اساس تجربه‌هایش در جلسه‌های درمانی و با توجّه به آموخته‌های پیشینش و اهمّیّتی که برای تأثیر داستان در فرآیند روان‌درمانی قائل است، مجموعه‌داستان‌های این کتاب را به قلم تحریر درآورده است. ویژگی بارز داستان‌های کتاب کاربرد داستان‌های تمثیلی و استعاره‌ای در روان‌درمانی کودکان و نوجوانان «زنده‌بودن» شخصیّت‌های داستان‌هاست، به‌طوری‌که شخصیّت‌ها کاملاً باورپذیر هستند و مخاطب ارتباط بسیار خوبی با آنها برقرار می‌کند. هر داستان مشکل، مسئله یا اختلالی روان‌شناختی را مورد توجّه قرار می‌دهد و می‌کوشد در طیّ داستان، به‌شکل غیرمستقیم، ابعاد گوناگون آن را بشکافد. به این ترتیب، مخاطب در انتهای داستان به درک روشنی از مسئله یا مشکلی که با آن مواجه است، دست می‌یابد و علاوه بر آن، به‌طور ضمنی به تبعات ادامه‌یافتن آن مسئله و چگونگی کنارآمدن با آن یا چیره‌شدن بر آن نیز پی می‌بَرد. ویژگی مهمّ دیگر داستان‌های این کتاب استعاره‌ای‌بودن آنها است. استعاره‌هایی که پرنیکانو در کتاب به ‌کار گرفته است، در واقع، صورتی از گفتار است که برای رساندن مفاهیم سخت و دیریاب از جهان هستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. دکتر پرنیکانو به‌منظور فراهم‌کردن زمینه‌های مناسب برای بحث و گفت‌وگوی هرچه بیشتر درباره چالشی که درمان‌جو با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند، در انتهای هر داستان فعّالیّت‌هایی را نیز گنجانده است که این فعّالیّت‌ها به درمان‌جویان کمک می‌کنند تا با گذاشتن خودشان جای شخصیّت اصلی داستان، چالشی را که با آن مواجه هستند، بهتر درک کنند.‌

کودک خودرای (راهنمای والدینی که کودک با اراده قوی دارند)

 • 200,000 تومان

شما در مقام والد با توصیه‌های متناقضی رو به رو می‌شوید مبنی بر این که چه چیزی برای فرزندتان بهتر است. کتاب کودک خودرأی (راهنمای والدینی که کودکی با اراده قوی دارند) راهنمایی‌تان می‌کند که چطور کودکتان را تربیت و تشویقش کنید تا به حرف‌هایتان گوش دهد و بداند چه کسی مسئول تعلیم و تربیت اوست. در این کتاب یاد می‌گیرید چگونه روی یک‌دندگی و رفتارهای جنجالی کودک کار کنید، چگونه کودک‌تان را تشویق کنید تا به جای داشتن خواسته‌های نامعقول یا سکوت آزارنده با شما همکاری کند و از در مصالحه درآید. نویسنده این کتاب سراصل مطلب می‌رود و با ذکر منابع به طور دقیق اطلاعات جدیدی درباره موضوعات مهم و ضروری در زمینه تعلیم و تربیت کودک، مثل مسائل رفتاری و نگرانی‌های سلامتی در اختیار شما می‌گذارد و از اضطراب‌تان می‌کاهد تا بتوانید در نهایت آرامش به وظیفه خود در قبال تربیت کودک عمل کنید.

89 بازی برای پرورش تاب‌آوری در کودکان

 • 45,000 تومان

طبق نظر متخصصان، تاب‌آوری به معنای برخورداری از ظرفیت مثبت افراد برای سازگار شدن با استرس، فاجعه و مشکلات است. این مفهوم همچنین، بر توانایی فرد در بازگشت به تعادل اولیه بعد از آسیب و شکست را شامل می‌شود. فرد برخوردار از تاب‌آوری، سیستمی سازگارانه دارد که می‌تواند مقاومتش را در مقابل عوامل خطرساز در آینده تامین کند. تاب‌آوری قابلیت فرد در به کار بستن توانایی‌های خود برای مقابله با چالش‌ها، سختی‌ها، و گرفتاری‌هاست. به‌طور کلی، تاب‌آوری به عوامل و فرایندهایی اطلاق می‌شود که در مواجهه فرد با شرایط ناگوار، او را از خطر رفتارهای مشکل‌زا و آسیب‌های روان‌شناختی دور نگه می‌دارد و برایش، نتایج مثبتی به ارمغان می‌آورد. در کتاب «89 بازی برای پرورش تاب‌آوری» طبق تحقیقات عصبی‌زیستی مغز، بر اهمیت به وجود آمدن تاب‌آوری در اوایل دوران کودکی تاکید می‌شود. با توجه به اینکه تجربه افراد از زندگی تا حدود زیادی به نحوه تعبیر و تفسیر آنها از رویدادهای جهان بستگی دارد، اگر افراد بتوانند در کودکی با مهارت‌های لازم برای مقابله با رویدادهای محیط آشنا شوند، در بزرگسالی بهتر می‌توانند احساس تسلط و کنترل بر محیط خود داشته باشند.

تقویت عزت نفس در کودکان (چگونه با حمایت از نیازهای اساسی روان‌شناختی عزت نفس فرزندان‌مان را تقویت کنیم)

 • 90,000 تومان

کتاب حاضر به والدین آموزش می‌دهد که چگونه از نیازهای اساسی روان‌شناختی (خودمختاری، شایستگی و ارتباط) فرزندان‌شان حمایت و در نتیجه با این کار، به افزایش عزت‌نفس آنها کمک کنند. در بخش اول و دوم کتاب، والدین با مفهوم عزت‌نفس و نیازهای اساسی روان‌شناختی و ارتباط آنها با یکدیگر و نقش والدین در ارضای نیازهای اساسی روان‌شناختی فرزندان، آشنا می‌شوند. بخش‌های سوم، چهارم و پنجم، به ترتیب، به رفتارها و مهارت‌های والدینی می‌پردازد که یادگیری آنها به والدین کمک می‌کند تا نیازهای اساسی روان‌شناختی فرزندان‌شان را ارضا کنند. پس از ارائه مطالب هر بخش، قسمتی با عنوان تمرین، گنجانده شده است تا والدین گرامی به صورت عمیق‌تر و کاربردی، با مفاهیم و مهارت‌های آموزش داده شده، آشنا شوند. در تهیه این کتاب، تلاش بر آن بوده است که بیشتر به آن دسته از رفتارها و مهارت‌هایی پرداخته شود که از پشتوانه پژوهشی برخوردار بوده و قابلیت اجرا، کاربرد و اثربخشی آنها در پژوهش‌های مختلف، مورد تأیید قرار گرفته است.

رشد و شکوفایی همراه با بیش‌فعالی کمبود توجه (کتاب کار و تمرین برای کودکان) 60 تمرین و فعالیت سرگرم‌کننده برای افزایش خودکنترلی بهبود تمرکز و موفقیت بیشتر

 • 120,000 تومان

همه آدم‌ها با هم متفاوت هستند و این یعنی تو مثل بقیه آدم‌ها، منحصربه‌فرد هستی. تو مثل بقیه، نقاط قوت و نقاط ضعف خودت را داری؛ خیلی کارها را می‌توانی انجام بدهی، برخی کارها را نمی‌توانی انجام بدهی و بعضی کارها را هم به سختی انجام می‌دهی. تو انسان شگفت‌انگیزی هستی. اگر می‌خواهی موفق شوی باید خودت را بهتر بشناسی. این کتاب را شاید مادر و پدرت، معلم، دوست یا یک روانشناس به تو داده است. دلیلش این است که متوجه تفاوت‌های منحصربه‌فرد تو شده است و گمان می‌کند که نیاز به این کتاب داری. در این کتاب، با فعالیت‌ها و تمرین‌هایی آشنا می‌شوی که به تو در شناخت نقاط قوت و توانمندی‌هایت کمک می‌کند و باعث می‌شود که: توجه و تمرکز بهتری داشته باشی، بهتر احساساتت را مدیریت کنی، کارها و تکالیف‌ات را خوب انجام بدهی، با دوستانت و دیگران بهتر ارتباط برقرار کنی و به سمت موفقیت حرکت کنی. می‌توانی این کتاب را به تنهایی بخوانی و تمرین‌هایش را انجام بدهی؛ اما شاید نیاز به کمک داشته باشی و بهتر است برای خواندن و انجام این تمرین‌ها، از یک بزرگتر کمک بگیری. منتظر چی هستی؟ شروع کن.

مشاوره مبتنی بر علوم اعصاب با کودکان و نوجوانان

 • 95,000 تومان

این اثر به‌روز و نوآورانه اولین کتابی محسوب می‌شود که چندوچون کاربست مفاهیم عصب‌پژوهی را در کار مشاوره با نوجوانان و کودکان به‌خوبی توصیف کرده است. نویسندگان کتاب قبل از اینکه وارد مباحث اصلی عصب‌شناختی شوند به بیان اصول کلی مشاوره برای کودکان و نوجوانان پرداخته‌اند. محتوای کتاب درمورد عصب‌شناسی شامل تغییراتی است که از بدو تولد تا 18 سالگی در کودکان و نوجوانان رخ می‌دهند. نویسندگان این اثر جذاب و علمی رویکردهای مبتنی بر علوم‌اعصاب را با معرفی مطالعات موردی مختلف غنی‌تر کرده‌اند و مثال‌هایی را از روش‌های مختلف درمانی از جمله روش‌های رفتاری، شناختی-رفتاری، بیوفیدبک، نوروفیدبک و تغییرات در سبک زندگی در بسترهای مختلف آورده‌اند. این کتاب شامل 12 فصل است که مواد و مصالح کافی برای افزایش دانش و مهارت درمانگران در آن آمده‌اند. در برخی موارد، سبک نویسندگی غیررسمی‌تر می‌شود تا خواننده بتواند با پس‌زمینه‌ها و چشم‌اندازهای نویسندگان آشنایی بیشتری پیدا کند. در برخی موارد دیگر هم اطلاعات در بستری رسمی‌تر و فنی‌تر نوشته شده‌اند. نویسندگان درتلاش بوده‌اند تا این قطبیت در نوشتار را تا جای ممکن درحد تعادل نگه دارند. امید آن است تا با انتشار این اثر، اطلاعات علوم اعصاب را به زبانی ساده‌تر و قابل‌هضم‌تر برای درمانگرانی که در حوزه روانشناسی کودک و نوجوان کار می‌کنند منتقل کرده باشیم.

فعالیت‌های ذهن‌آگاهی (مایندفولنس) برای کودکان مبتلا به بیش‌فعالی (داستان‌ها و تمرین‌های جذاب برای یادگیری و پیشرفت‌تان)

 • 110,000 تومان

این کتاب متناسب با سطح رشد کودکان طراحی‌ شده است و درهایی را به روی کودک و بزرگسال باز می‌کند تا درباره رفتارها یا نگرانی‌های مربوط به بیش فعالی و نحوه برخورد صحیح با آنها صحبت کنند و به بزرگسال کمک می‌کند تا نگرانی‌های کودک را بیشتر درک کند. با استفاده از داستان‌های زیبا، انواع فعالیت‌های ذهن‌آگاهی ارائه می‌شود تا والدین، مراقبین، مربیان و درمانگران به کودکان مهارت‌ها و فن‌های مدیریت بیش‌فعالی را بیاموزند. کتاب مجموعه‌ای از داستان‌های بسیار کوتاه در مورد شخصیت‌های حیوانی ارائه می‌کند. سپس سؤالاتی در مورد اتفاقی که برای شخصیت‌های داستان رخ‌داده است می‌پرسد، همچنین پرسش‌هایی را دنبال می‌کند که به‌طور مشابه در زندگی خود کودک اعمال می‌شود. مهم‌تر از همه، این کتاب به کودکان بیش‌فعال این احساس را می‌دهد که بیش فعالی قابل کنترل است. خواندن آن برای کودکان آسان است. بچه‌های 4-6 ساله ممکن است برای خواندن داستان‌ها به کمک بیشتری نیاز داشته باشند.

اختلال کم‌توجهی بیش‌فعالی (روش‌ها و راهکارهایی برای کنترل اختلال کم‌توجهی بیش‌فعالی) از مجموعه جعبه ابزار

 • 75,000 تومان

علایم تشخیص اختلال کمبود توجه چیست؟ برای ارزیابی فرزندمان به چه کسی باید مراجعه کنیم و چه کارهایی باید انجام دهیم؟ پس از تأیید تشخیص، چگونه می‌توانیم دربارۀ دارو آگاهانه تصمیم بگیریم؟ اینها برخی از سؤال‌های پدران و مادران است. در این کتاب، آرین هِبرت، روانشناس، نکته‌ها و راهکارهایی مشخص به ما ارائه می‌دهد که به بزرگسالان در مداخلۀ مناسب کمک کند تا بتوانند به آسانی آنها را به کار گیرند. چگونه به کودک مبتلا به اختلال کمبود توجه با بیش‌فعالی آموزش دهیم: • چیزی گم نشود. • چیزی فراموش نشود. • کمتر بی‌قراری کند. • در کلاس و هنگام انجام دادن تکالیف تمرکز داشته باشد. • تکانشگری خود را مهار کند. • کمتر عصبانی شود. • با احساسات خود کنار بیاید. • بر اضطراب خود غلبه کند. • و... . این کتاب با نقل نکته‌های واقعی، دلسوزانه و هیجان‌انگیز زندگی، بی‌گمان جعبۀ ابزاری ارزشمند برای پدر و مادرها و کودکان است.

100 ایده برای معلمان دبیرستان (درس پرسیدن و چالش)

 • 136,000 تومان

علت اصلی نوشتن این کتاب یادآوری هرم بلوم 1956 بود. این مفهوم قدیمی است،اما وقتی که می‌خواهید بدانید که چگونه باید از دانش‌آموزان درس بپرسید، از آن کمک می‌گیرید. هرم، 6 مرحله از شناخت را مطرح می‌کند: یادآوری، فهمیدن، کاربرد، تحلیل، نقد و ابداع. این هرم در سال‌های اخیر به‌روزرسانی شده است. استفاده از ابزار‌های دیجیتال نیز برای درس پرسیدن از دانش‌آموزان توصیه می‌گردد.

100 ایده برای معلمان دبستان (پرسشگری در کلاس) نگاهی فلسفی به مسئله پرسشگری در کلاس

 • 158,000 تومان

یکی از وظایف مهم معلمان گسترش افق دید دانش‌آموزان است و این امکان زمانی محقق می‌گردد که چیزی خلاف آنچه که آنها مسلم فرض کرده‌اند،‌ بیان شود و در نتیجه عنصر حیرت (که سقراط آن را نقطه‌ی آغاز فلسفه می‌داند) در آنها زاده شود؛ در واقع ذهن آنها و ایده‌های مسلم گرفته شده باید به چالش کشیده شوند و اینجا، جایی که زایش رخ می‌دهد. نویسنده‌ی کتاب دانش‌آموخته‌ی فلسفه است و همین نکته، سبب می‌گردد تا کتاب با دقت فلسفی به نگارش درآمده باشد.

100 ایده برای معلمان دبستان (مدیریت رفتاری)

 • 149,000 تومان

در هر کلاسی، دانش‌آموز یا دانش‌آموزان مختل‌کننده‌ی نظم وجود دارند، و قطعا حذف آنها از کلاس ممکن نیست. معلم باهوش کسی است که به جای مقابله با این دانش‌آموزان راه‌حلی بیابد که بتواند آنها را نیز با کلاس همراه کند. تشر ‌زدن و تهدید به تبیه دم‌دست‌ترین و راحت‌ترین روش برای مقابله با این دانش‌آموزان است. حال آن‌که نادیده‌گرفتن و تهدید مداوم آنها، در آینده عواقب و نتایجی بر روان این کودکان دارد.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  صفحه‌ی 1