فیلتر‌ها

تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

روانشناسی روان‌درمانی و مشاوره

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
مسئله‌های اخلاقی در مشاوره روان‌درمانی و حرفه‌های سلامت روان
درمان افسردگی با فعال‌سازی رفتاری (راهنمای کاربردی برای متخصصان بالینی)
خودیاری با درمان تک‌جلسه‌ای
 • 85,000 تومان
 • با تخفیف: 85,000 تومان
زوج‌درمانی (روایتی چندوجهی)
 • 125,000 تومان
 • با تخفیف: 125,000 تومان
عصب‌پژوهی عاطفی در روان‌درمانی (راهنمای بالینگران برای کار با هیجانات)
درمان شناختی رفتاری به زبان ساده (6 مهارت ساده برای بهبود خلق در چند دقیقه)
مدارا با اختلال شناختی خفیف (راهنمای مدیریت کاهش حافظه) آموزش موثر مغز و کاهش خطر زوال عقل
درمان فرایندمدار (راهنمای مهارت‌آموزی برای پرداختن به فرآیندهای اصلی تغییر روانی در درمان)
مرجع بین‌المللی راهنمایی شغلی و حرفه‌ای
 • 450,000 تومان
 • با تخفیف: 450,000 تومان
سبک زندگی سالم در سالمندان
 • 50,000 تومان
 • با تخفیف: 50,000 تومان

مسئله‌های اخلاقی در مشاوره روان‌درمانی و حرفه‌های سلامت روان

 • 490,000 تومان

در این کتاب، ما می‌خواهیم خوانندگان خود را با مسئله‌های اخلاقی در حرفه‌ای درگیر کنیم که بیشترین تاثیر را بر عملکرد واقعی مشاوره و حوزه سلامت روان می‌گذارد. ما به سوال‌هایی مثل چقدر از ارزش‌ها و زندگی خود آگاه هستید؟ تجربه‌ها چقدر بر کار حرفه‌ای شما تاثیر می‌گذارد؟ حقوق و مسئولیت‌های مراجع و مشاور چیست؟ چگونه می‌توانید سطح شایستگی خود را تعیین کنید؟... -برشی از مقدمه کتاب

طرح‌واره درمانی رویکرد مرحله‌مدار (هدف‌گذاری تکالیف و تکنیک‌ها در طرح‌واره‌درمانی فردی و گروهی)

 • 135,000 تومان

این کتاب یک راهنمای عملی در حیطۀ طرحواره‌درمانی فردی و گروهی است که رویکرد نوینی برای مدیریت جلسات ارائه می‌کند. در این کتاب، کُل فرایند درمان به چهار مرحلۀ مجزا تقسیم شده که هر کدام نگرش‌ها، اهداف و تمرین‌های خاص خود را دارند و به درمانگر و درمانجو کمک می‌کنند تا گام‌به‌گام به سمت کسب نتایج مثبت و موفقیت‌آمیز حرکت کنند. نویسندۀ کتاب به رهنمودهای واضحی برای ایجاد تعادل بین رویارویی و همکاری، بین تمرین‌های شناختی و رفتاری و تجربه‌ای، بین قوانین و آزادی و بین کار و بازی در طول فرایند طرحواره‌درمانی اشاره کرده است. مرحلۀ اول بر امنیت و ایمنی تمرکز دارد؛ مرحلۀ دوم بر تجربۀ هیجان‌ها و بالا آوردن درد قدیمی متمرکز است؛ مرحلۀ سوم درمانجو را تشویق می‌کند تا کنترل را به‌دست بگیرد و رفتارهای جدید را امتحان کند؛ و مرحلۀ چهارم بر بازآفرینی خویشتن و آموختن شادزیستی به‌عنوان انسان، در کنار تمام دردها و مشکلات، تأکید دارد. یکی از نقاط برجستۀ کتاب این است که هر فصل حاوی تعداد قابل‌توجهی تمرین و نکتۀ عملی است که آن را به یک منبع کاربردی ارزشمند برای طرحواره‌درمانگران تبدیل می‌کند.

درمان افسردگی با فعال‌سازی رفتاری (راهنمای کاربردی برای متخصصان بالینی)

 • 140,000 تومان

فعال‌‌سازی رفتاری (BA) یکی از رویکردهای مبتنی بر شواهد برای درمان افسردگی و سایر اختلالات روانیِ شایع ا‏ست. مؤلفان کتاب حاضر، که از پیشگامان این درمان محسوب می‏شوند، اصول فعال‏سازی رفتاری را یک‏به‏یک ذکر و رهنمودهای بسیاری دربارۀ سنجش و مداخله، بر اساس آنها، بیان می‏کنند. خوانندگان با روش‏های مؤثری برای ساختار‏بندیِ هر جلسه آشنا می‏شوند. همچنین، درمی‏یابند که چه‏گونه می‏توان فعالیت‏های ضدافسرده را شناسایی و برنامه‌ریزی کرد، اجتناب و نشخوار فکری را آماجِ درمان قرار داد، و پیشرفت درمانجو را رصد نمود. مطالب با ذکر یک مثالِ بالینی در کلّ کتاب و چند مثال بالینی در فصول مختلف توضیح داده می‏شوند. در پیوستِ کتاب نیز برگه‏های مختلفی برای درمانگر و درمانجوی فعال‏سازی رفتاری قرار داده شده است. موارد جدید در ویراست دوم عبارت‏اند از • اشاره به پیشرفت‏های پژوهشی، آموزشی، و عملیِ فعال‏سازی رفتاری در دهۀ گذشته • اشــارۀ بیشــتر به نقــش ارزش‌هــا (افــراد و چـیزهای مهــم) در پــرداختــن بــه فعالیــت‌هـــای ضدافسرده • اضافه‏شدن فصلی دربارۀ استفاده از فعال‏سازی رفتاری در موقعیت‏هــای درمانـیِ جدیـد و کاربست فراتشخیصیِ آن • اضافه‏شدن چهار پیوست، از جمله کتابچۀ آشناسازی درمانجـو بــا فعــال‏ســازی رفتــاری و ابزارهای سنجشِ کیفیتِ اجرای فعال‏سازی رفتاری و وفاداریِ درمانگر به درمان

خودیاری با درمان تک‌جلسه‌ای

 • 85,000 تومان

خودیاری با درمان تک جلسه‌ای چشم‌اندازی است تا بدانید چگونه می‌توانید با استفاده از دیدگاه‌های درمان تک جلسه‌ای در مشکلات هیجانی به خودتان کمک کنید. درمان تک جلسه‌ای طبق مهارت‌ها و توانایی‌های هر دو فرد درمانگر و مراجعه‌کننده انجام می‌شود. آنها آماده می‌شوند تا باهم و به روشی متمرکز از اولین لحظه کار کنند، بدون اینکه درمانگر قبل از شروع درمان زمانی را صرف فعالیت‌های معمول درمانی مانند گرفتن شرح‌حال، ارزیابی کامل یا فرمول‌بندی موردی کند. کتاب شمارا ترغیب می‌کند تا خودتان راه‌حل‌هایی برای مشکلات پیدا کنید و برای همه افرادی که می‌خواهند در مشکلات هیجانی به خودشان کمک کنند و افرادی که می‌خواهند از آنها حمایت کنند، سودمند است. همچنین، با مشاوران، روان‌درمانگران و دانشجویان این رشته‌های تحصیلی که به کاربرد بسیار خلاصه درمان خودیاری علاقه‌مند هستند، ارتباط دارد.

زوج‌درمانی (روایتی چندوجهی)

 • 125,000 تومان

کتاب زوج‌درمانی؛ روایتی چند وجهی تلاش می‌کند به دو سوال پاسخ دهد: زوج چیست؟ و وقتی درباره رابطۀ زوجی صحبت می‌کنیم از چه داستانی سخن می‌گوییم؟ دکتر اریک اسماجا، زوج را در محل تلاقی چندین روایت می‌بیند: اجتماعی _فرهنگی، معرفت شناختی و طبیعی ( چرخۀ زندگی زناشویی که با حیات و تولید مثل در ارتباط است) و همینطور از نگاه درمانی به زوجِ رنج دیده‌ای می‌پردازد که جهت زوج-درمانی به یک متخصص مراجعه کرده و تحت درمان روانکاوی قرار می‌گیرند. این کتاب مجموعه‌ای جامع از نظریات روانکاوی در تحلیل رابطۀ زوجی است. نویسندۀ کتاب که روانپزشک، روانکاو و انسان‌شناس است نگاهی چند وجهی شامل رویکردهای تاریخی، فرهنگی، جامعه‌شناختی، انسان‌شناختی و روانکاوانه به زوج دارد و به خواننده امکان می‌دهد مفهومی بین‌رشته‌ای در تحلیل رابطۀ زوجی بسازد. زوج‌درمانی تحلیلی رویکردی نسبتا نوین در میان رویکردهای مختلف زوج درمانی است. پیچیدگی روابط زناشویی زوج‌های معاصر، اهمیت و ضرورت توجه ویژه به این حوزه را نشان می‌دهد. بعلاوه ماهیت چند لایۀ روابط زوجی در دنیای امروز نشان‌دهندۀ نیاز به رویکردهایی است که روابط زوجی را بر اساس پیچیدگی روان انسان و نظام ناخودآگاهی تجزیه و تحلیل کند. نویسنده کتاب امیدوار است این رویکرد منحصر بفرد در کار با زوج، مورد توجه روانکاوان، زوج‌درمانگران، روان‌شناسان، دانشجویان و دانش‌آموختگان روانکاوی، انسان‌شناسی و جامعه‌شناسی قرار گیرد.

عصب‌پژوهی عاطفی در روان‌درمانی (راهنمای بالینگران برای کار با هیجانات)

 • 100,000 تومان

اکثر اختلالات روانی شامل هیجانات پریشان‌کننده هستند، بااین‌حال هیجانات اغلب در سبب‌شناسی و درمان آسیب‌شناسی روانی به‌طور ثانویه در نظر گرفته می‌شوند. این کتاب با استفاده از هیجانات بیمار به‌عنوان نقطۀ کانونی درمان، یک مدل جایگزین از روان‌درمانی ارائه می‌دهد. این کتاب منحصربه‌فرد هیجانات را به‌عنوان منبع اصلی مداخله می‌بیند، جایی که آن‌ها مورداحترام قرار می‌گیرند، تجربه می‌شوند و از آن‌ها آموخته می‌شود نه اینکه صرفاً تنظیم شوند. دکتر استیونز بر اساس آخرین پیشرفت‌ها در نوروساینس عاطفی، مداخلات مبتنی بر علم را با رویکردی متوالی برای کمک به بیماران مبتلابه اختلالات روان‌شناختی اعمال می‌کند. فصل‌ها بر نحوۀ استفاده از آگاهی هیجانی، اعتبار هیجانی، خود-شفقت‌ورزی و تثبیت مجدد عاطفه در عمل درمانی تمرکز دارند. مداخلات برای هیجانات خاص مانند خشم، طرد شدن، حسادت و تمایل نیز مورد توجه قرار می‌گیرند. خواندن این کتاب برای بالینگرانی که روان‌درمانی می‌کنند، مددکاران اجتماعی و مشاوران بهداشت روان دارای مجوز و همچنین برای هر کسی که به علوم هیجانی ‌مغزبنیان علاقه‌مند است، ضروری است.

درمان شناختی رفتاری به زبان ساده (6 مهارت ساده برای بهبود خلق در چند دقیقه)

 • 55,000 تومان

کتاب درمان شناختی ـ رفتاری به زبان ساده مبتنی بر اصول بنیادی درمان شناختی‌ - رفتاری است: افکار احساسات را به وجود می‌آورند و ما می‌توانیم با تغییر افکارمان احساساتمان را تغییر دهیم. ابتدا، مؤلفان انواع خاصی از تفکر ناکارآمد را توصیف می‌کنند و خواننده را با نحوۀ شناسایی و پاسخ به این افکار آشنا کرده و تکنیک‌های مفید و ساده‌ای همچون کنترل نگرانی و آرام‌سازی را برای تحکیم الگوهای جدید تفکر و احساس کردن ارائه می‌دهند. این کتاب کم‌حجم نه‌تنها خواننده را با مهارت‌های بسیار سادۀ درمان شناختی رفتاری آشنا می‌کند، بلکه مهارت‌های بسیار مؤثر برای غلبه بر اضطراب و خلق پایین را در اختیار آنها قرار می‌دهد. بنابراین، همۀ افراد اعم از افراد عادی و افرادی که با روان‌شناسی و رشته‌های مرتبط سروکار دارند از‌جمله دانشجویان، درمانگران و اساتید می‌توانند از مطالعۀ این کتاب بهره‌مند شوند.

مدارا با اختلال شناختی خفیف (راهنمای مدیریت کاهش حافظه) آموزش موثر مغز و کاهش خطر زوال عقل

 • 90,000 تومان

بزرگ‌سالان به‌طور فزاینده‌ای مبتلا به اختلال شناختی خفیف تشخیص داده می‌شوند و این کتاب راهبردهایی را برای افراد نگران ارائه می‌دهد تا به کاهش سرعت شروع این بیماری کمک کند. حدود 50 درصد از بزرگ‌سالان مبتلا به اختلال شناختی خفیف به زوال عقل مبتلا می‌شوند، اما تحقیقات نشان می‌دهد که خودیاری از طریق مداخله زودهنگام و اقدامات پیشگیرانه می‌تواند به شدت این روند را کاهش دهد. اقدامات خودیاری در این کتاب شامل کمک‌های حافظه، تغییرات مرتبط با سلامت و سبک زندگی، فعالیت‌ها، درمان‌ها و کمک‌های تکنولوژیکی است. همه این اقدامات برای بهبود شناخت ارائه شده‌اند و می‌توانند در زندگی روزمره گنجانده شوند. هر ارزیابی، استوار بر تحقیقات فعلی است و این کتاب همچنین برای کسانی که در مراحل اولیه زوال عقل قرار دارند و می‌خواهند شروع اختلالات شناختی شدیدتر را به تعویق بیندازند، قابل استفاده است. با توجه به اهمیت فوق‌العاده مداخله زودهنگام برای جلوگیری از بدتر شدن اختلالات شناختی، خواندن این کتاب برای هر فرد سالمندی ضروری است.

درمان فرایندمدار (راهنمای مهارت‌آموزی برای پرداختن به فرآیندهای اصلی تغییر روانی در درمان)

 • 120,000 تومان

مدت‌هاست که سیستم تشخیصی سعی کرده است رنج انسان را پزشکی جلوه دهد. اما این رویکرد نتوانسته است نیازهای افراد تحت درمان را به خوبی پوشش دهد و اکنون می‌توانیم بگوییم که این رویکرد با شکست مواجه شده است. دهه‌هاست که درمان‌های سلامت روانی مبتنی بر شواهد - از قبیل درمان شناختی رفتاری (CBT) - بر اساس پروتکل‌های معتبر علمی متمرکز بر نشانگان تعریف شده‌اند. این موضوع به سرعت در حال تغییر است. اکنون با افول عصر «پروتکل‌ها برای نشانگان»، تمرکز فرایندی برای درمان‌های مبتنی بر شواهد در حال ظهور است. ما در حال شروع فصل جدیدی از داستان علم و عمل مداخله هستیم که فرصتی برای تغییر نحوه انجام کار بالینی و همچنین تغییر نقش ما در فرهنگ را فراهم می‌کند. همانطور که یاد می‌گیریم رنج را تخفیف دهیم و شکوفایی انسان را ارتقاء بخشیم، به لحاظ فرهنگی به شکلی جدید و قدرتمندتر مرتبط می‌شویم. و همانطور که یاد می‌گیریم چگونه از هسته‌های درمانی مبتنی بر شواهد به شیوه فرایندی شخصی‌سازی شده استفاده کنیم، از دوره «یک نسخه برای همه پیچیدن» خارج می‌شویم و وارد دنیای جدیدی می‌شویم که در آن نیازها و پیشینیه هر فرد مهم تلقی می‌شوند. اکنون دنیا به چنین دانشی نیاز دارد. این کتاب پیشگامه راهبرهای مشخصی برای اتخاذ رویکرد فرایندمدار در کار بالینی شما ارائه می‌دهد و راهنمای گام‌به‌گامی برای تدوین طرح‌های درمانی اثربخش است. کتاب حاضر که توسط روان‌شناسان معروفی نوشته شده است، به شما نشان خواهد داد که چگونه با استفاده از صلاحیت‌های بنیادین درمان فرایندمدار (PBT)، اردوگاه‌های مختلف درمان شناختی - رفتاری همچون رفتاری، شناختی، مبتنی بر پذیرش و ذهن‌آگاهی را ارج نهاده و در عین حال پلی به سایر مدل‌ها برقرار کنید، این کتاب، به منظور تامین بهتر نیازهای منحصربه‌فرد هر درمان‌جوی خاص و دست‌یابی به پیامدهای درمان بهتر، مبنای نظری درمان فرایندمدار و همچنین تکنیک‌هایی برای شخصی‌سازی درمان ارائه می‌کند. خواه شما درمانگر باشید یا دانشجوی علوم رفتاری، این کتاب همه آن چیزهایی که برای درک و اجرای درمان فرایندمدار در کارتان نیازدارید دراختیارتان قرار می‌دهد.

افسون‌شدگان عشق بیمارگون (زنانی که عاشق مردان جامعه‌ستیز می‌شوند آسیب‌های اجتناب‌ناپذیر در روابط با افراد ضداجتماعی و خودشیفته)

 • 270,000 تومان

رابطه، فرآیندی فعال برای بقای انسان‌هاست و آنان را در برابر انزوا و تنهایی محافظت می‌کند. اما گاهی به دلایل مختلف، روابط بین افراد از حالت تعادل خارج و بیمارگون و ناسازگار می‌شوند. آنچه این شرایط ناسازگار را تشدید می‌کند، صفات و ویژگی‌های افراد درگیر در دو سوی رابطه است. طرفین رابطه در مواقعی دچار عشق‌های دیوانه‌وار یا دقیق‌تر بگوییم دچار روابط عاشقانه بیمارگون می‌شوند. در چنین روابطی یکی فریبکار است و دیگری فریب‌خورده! اینکه فرایند این روابط چگونه رخ می‌دهد و مراحل فریبکاری و به دام انداختن یا شکار و در پی آن مسخ شدن یا قرار گرفتن در افسون شریک رابطه چگونه است، شرح مفصلی دارد که در کتاب حاضر به آن پرداخته شده است. نویسنده کتاب به‌ویژه بر آسیب‌های ناشی از برقراری رابطه با افراد مبتلا به برخی از اختلال‌های شخصیت پرداخته و معتقد است که این افراد همواره با فریبکاری و مبادرت به رفتارهای ضداجتماعی و جامعه‌ستیزانه در پی اعمال قدرت خود بر شرکای رابطه (بعدها، قربانیان آنان) هستند. آنچه قلم ساندا ال.براون را برای نگارش کتاب «افسون‌شدگان عشق بیمارگون» توانمند ساخته، انگیزه‌ای قوی برای یاری رساندن به بازماندگان یا قربانیان روابط عاشقانه بیمارگون (سمی) بوده است.

مرجع بین‌المللی راهنمایی شغلی و حرفه‌ای

 • 450,000 تومان

در این کتاب مرجع سعی بر گردآوری مجموعه‌ای بوده است که به‌طور خلاصه جنبه‌های گوناگونی از راهنمایی شغلی و حرفه‌ای را تحت پوشش قرار دهد. این اثر که ترکیبی از راهنمایی شغلی و حرفه‌ای است،‌ در وهله اول برای خوانندگان بین‌المللی و در وهله دوم به عنوان یک مرجع برای دانشگاهیان، پژوهشگران و متخصصانی که در حوزه در حال گسترش رشد شغلی و حرفه‌ای مشغول کار و بررسی هستند، تدوین و طراحی شده است. به همین دلیل این کتاب مرجع شامل پس‌زمینه و تاریخچه راهنمایی از طریق مسائل تلخ و گزنده مرتبط با مشاغل و حرفه‌ها در دنیای مدرن کار است.

سبک زندگی سالم در سالمندان

 • 50,000 تومان

این کتاب شامل 9 فصل است که در آن مباحثی از جمله جمعیت جهان و ایران و وضعیت سالمندان، سلامتی و تکریم سالمندان در فرهنگ اسلامی و ایرانی، سلامت مغز، تغذیه و ورزش سالمندان، سند ملی سالمندان کشور و اهداف و اصول آن و... مطرح شده است.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1