روانشناسی شناختی


تولیدکنندهبازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
راهنمای آموزش مهارت‌های توجه‌آگاهی به کودکان و نوجوانان
مصاحبه انگیزشی در درمان مشکلات روان‌شناختی
 • 225,000 تومان
 • با تخفیف: 225,000 تومان
کتاب کار ذهن‌آگاهی برای اختلال وسواسی جبری
 • 145,000 تومان
 • با تخفیف: 145,000 تومان
تفکر سریع و کند
 • 385,000 تومان
 • با تخفیف: 385,000 تومان
علوم اعصاب‌شناختی (جلد 1)
 • 380,000 تومان
 • با تخفیف: 380,000 تومان
روانشناسی شناختی
 • 290,000 تومان
 • با تخفیف: 290,000 تومان
شبکه‌های اجتماعی (شناخت رفتار برخط)
 • 225,000 تومان
 • با تخفیف: 225,000 تومان
دقیقا چه بگوییم (مجموعه کتابخانه‌ای برای همه)
روانشناسی سیاست
 • 120,000 تومان
 • با تخفیف: 120,000 تومان
رویکردهای روان‌شناختی به کنترل درد
 • 360,000 تومان
 • با تخفیف: 360,000 تومان
40 پژوهش تحول‌آفرین در روانشناسی (کنکاشی در تاریخچه پژوهش‌های روان‌شناختی)

راهنمای آموزش مهارت‌های توجه‌آگاهی به کودکان و نوجوانان

 • 217,000 تومان

کتاب راهنمای مهارت‌های توجه‌آگاهی برای کودکان و نوجوانان به طور خاص طراحی شده تا نیازهای سلامت ذهن متخصصان، آموزگاران، سایر متخصصان کمک‌کننده و والدینی که خواهان گنجاندن مهارت‌های توجه‌آگاهی در کار با کودکان و نوجوانان هستند، برآورده نماید. این کتاب بیش از صد و پنجاه ابزار، تکنیک، فعالیت و کاربرگ فراهم می‌کند که می‌توانند توسط مراجعان و دانش‌آموزان استفاده شوند تا به آنان کمک کند توجه‌آگاهی را تجربه کنند، آن را درون زندگی روزانه‌شان بگنجانند و از مزایای اثبات‌شده‌اش منتفع شوند.

مصاحبه انگیزشی در درمان مشکلات روان‌شناختی

 • 225,000 تومان

چندین دلیل برای جذابیت مصاحبۀ انگیزشی وجود دارد: اول، به‌طور مستقیم به یک مشکل مهمِ رایج در همۀ درمان‌ها می‌پردازد: دوسوگرایی مراجع در رابطه با تغییر. هدف اولیۀ مصاحبۀ انگیزشی کمک به مراجعان برای برطرف کردن این دوسوگرایی است تا انگیزۀ درونی آنها برای تغییر افزایش یابد. دوم، انعطاف‏پذیر است و می‌تواند: (1) به‏عنوان درمانی مستقل؛ (2) پیش‌درمان یا مکملی برای سایر درمان‏ها؛ (3) روشی برای انگیزه‌آفرینی در افرادی که به‌دنبال درمان هستند؛ و (4) چارچوبی یکپارچه که در آن می‌توان درمان‌های دیگر را انجام داد استفاده شود. سوم، مجموعۀ درخور ‏توجهی از شواهد تحقیقاتی وجود دارد که از کارایی و اثربخشی مصاحبۀ انگیزشی در مصرف مواد و مشکلات مرتبط با سلامتی حمایت می‌کند. چهارم، تحقیقات نشان داده‌اند که مصاحبۀ انگیزشی در جلسات نسبتاً کمی به اثرات درمانی شایان ‏توجهی دست می‌یابد. به‌خاطر این ویژگی‌های جذاب، مصاحبۀ انگیزشی چیزهای زیادی برای ارائه در زمینۀ روان‏درمانی دارد.

کتاب کار ذهن‌آگاهی برای اختلال وسواسی جبری

 • 145,000 تومان

اگر اختلال وسواس فکری-جبری دارید، ممکن است افکار ناخواسته یا مزاحمی را تجربه کنید که نتوانید کنترل کنید. ممکن است نگران آلوده شدن به میکروب باشید یا به‌طور جبری بررسی کنید تا مطمئن شوید ترس‌هایتان محقق نمی‌شوند. اگر مانند بسیاری از افرادی هستید که با اختلال وسواسی-جبری دست و پنجه نرم می‌کنند، علائم شما می‌تواند باعث شود که در چرخه‌ای از وسواس، اجتناب و انزوا گرفتار شوید. خبر خوب این است که در این زمینه کمک وجود دارد. اگر آماده هستید که زندگی خودتان را از اختلال وسواسی-جبری پس بگیرید و در لحظه زندگی با شادی بیشتری را شروع کنید - این کتاب کار همۀ آن چیزهایی را که برای شروع فوری نیاز دارید دارد. ویراست دوم کاملاً تجدیدنظر و به‌روز شدۀ کتاب کار ذهن‌آگاهی برای اختلال وسواسی-جبری با ترکیب شیوه‌های قدرتمند ذهن‌آگاهی با درمان شناختی-رفتاری مبتنی بر شواهد ابزارهای عملی و در دسترس را برای مدیریت افکار وسواسی و تمایلات اجباری ارائه می‌کند. با این کتاب کار، آگاهی بیشتری از زمان حال ایجاد می‌کنید، یاد می‌گیرید که تفکر تحریف‌شدۀ خود را به چالش بکشید و افکار را به‌عنوان تهدید و احساسات را به‌عنوان واقعیت تلقی نکنید. مهم‌تر از همه، شما راه‌هایی را کشف خواهید کرد که به شما کمک می‌کند زندگی کامل و معناداری با اختلال وسواسی-جبری داشته باشید. این ویراست دوم شامل موارد زیر است: - مراقبه‌های جدید و استعاره‌های ذهن‌آگاهی. - تحقیقات به روز شده در مورد اختلال وسواسی-جبری. - اطلاعاتی در مورد آلودگی هیجانی و روانی. - نکاتی برای مقابله با وسواس‌های وجودی و خاطرات کاذب.

کتاب کار غلبه بر اختلال وسواسی جبری در نوجوانان (مهارت‌های توجه‌آگاهی و درمان شناختی رفتاری برای غلبه بر افکار و اجبارهای ناخواسته)

 • 85,000 تومان

اگر شما تصمیم به مطالعه این کتاب گرفته‌اید، احتمالاً با افکار ناخواسته (وسواس‌ها) و رفتارها (اجبارها) مشکلاتی دارید که وقت و انرژی شما را به هدر می‌دهد. ممکن است شما به دنبال کمک بودید و با این کتاب مواجه شدید و یا ممکن است کسی که برای شما ارزش قائل است این کتاب را به شما داده است. اینجا می‌توانید محتوای آن را مشاهده کنید. این کتاب از چندین «تمرین» که عمدتاً فصل‌های کوتاهی هستند تشکیل شده و آنچه که احتمالاً تاکنون درباره وسواس نمی‌دانستید را توضیح می‌دهد و از شما می‌خواهد کارهایی انجام دهید که ممکن است کمک‌کننده باشد.

تفکر سریع و کند

 • 385,000 تومان

شیوه‌های گوناگون فعالیت‌های ذهنی، موجب رشد توانمندی‌های ذهن و حافظه می‌شود. در این میان، انواع روش‌ها برای پرورش فعالیت ذهن، موجود است که با درکشان می‌توان به پرورش شگفت‌انگیز ذهن پرداخت. کتاب پیش‌رو، به توصیف آن‌ها می‌پردازد و با مثال‌های گویا و علمی، در این مسیر یاری‌تان می‌دهد.

علوم اعصاب‌شناختی (جلد 1)

 • 380,000 تومان

کتاب علوم اعصاب شناختی که در سال 2018 توسط ماری تی. بنیچ از دانشگاه کلرادو، و ربکا جی. کامپتون از کالج هویرفورد پنسیلوانیا نگاشته شده است، مهمترین مفاهیم نظری، مفهومی و روش شناختی علوم اعصاب شناختی نوین را توضیح داده است. این کتاب در 17 فصل به رشته تحریر درآمده است. فصل 1: مقدمه‌ای بر سیستم عصبی، فصل 2: چشم‌اندازهای تاریخی، فصل 3: روش‌ها، فصل 4: کنترل حرکتی، فصل 5: احساس و ادارک، فصل 6: بازشناسی شیء، فصل 7: شناخت فضایی، فصل 8: زبان، فصل 9: حافظه و یادگیری، فصل 10: توجه، فصل 11: کارکرد اجرایی و تفکر سطح بالا، فصل 12: هیجان، فصل 13: شناخت اجتماعی، فصل 14: آسیب‌شناسی روانی، فصل 15: رشد مغز و پلاستیسیته، فصل 16: اختلالات شناختی تعمیم‌یافته و فصل 17: علوم اعصاب‌شناختی و جامعه. این کتاب در قالب یک درسنامه آموزشی نگاشته شده و انتخاب دقیق موضوعات در این کتاب به خواننده امکان می‌دهد تا تصویر دقیقی از جزئیات این علم رو به رشد به‌دست آورد.

روانشناسی شناختی

 • 290,000 تومان

روانشناسی شناختی یک رویکرد معتبر و پرکاربرد در زمینه مطالعه و فهم عملکرد ذهن و فرآیندهای شناختی انسان است. این که افراد چگونه اطلاعات را پردازش می‌کنند، محیط پیرامون خود را ادراک و به آن توجه می‌کنند، به حل مسئله می‌پردازند و بر چه مبنایی استدلال و تصمیمات روزانه را اتخاذ می‌کنند، همگی با روانشناسی شناختی پیوند دارند. در دهه‌های اخیر روانشناسی شناختی از موضوعات مورد علاقه روانشناسان و نیز دانشجویان رشته‌‌های دیگر بوده است. این جذابیت و کشش از آنجا نشات می‌گیرد که افراد با دو وجه متفاوت از شگفتی‌های مغز و فرآیندهای عالی شناختی آشنا می‌شوند: توانمندی و قدرت و در عین حال شکست و نقصان. ما نیز در این کتاب سعی داریم به بررسی و تببین این توانایی‌ها و خطاهای ذهنی بپردازیم.

شبکه‌های اجتماعی (شناخت رفتار برخط)

 • 225,000 تومان

اینترنت نه تنها یک رسانه جمعی بلکه یک فناوری است که می‌تواند متناسب با ویژگی‌های کاربران، تغییر کند. شخصیت فرد به عنوان کاربر، یکی از عوامل تأثیرگذار بر ترجیحات و رفتار برخط اوست. یکی از اهداف اصلی این کتاب، نشان دادن نقش مهم اینترنت در بسیاری از جنبه‌های زندگی اجتماعی انسان‌هاست. موضوعات مهمی که در این کتاب به آن پرداخته می‌شود عبارتند از اینترنت و شخصیت، شناخت اجتماعی در گروه‌ها، دستکاری هویت، روابط برخط، مهارت تصمیم‌گیری برخط، اینترنت و پرخاشگری، رفتار جامعه یار در بستر اینترنت، روابط مبتنی بر کامپیوتر، رهبری در بافت فضای مجازی، پیش‌داوری و تبعیض برخط، تعاملات درون گروهی برخط. این کتاب تصویر جامعی از حوزه‌های اصلی روانشناسی اجتماعی در بافت اینترنت را در برگرفته و به صورت واضحی نشان می‌دهد که شناخت شبکه، تنها محدود به جنبه‌های فناورانۀ آن نیست، بلکه بدون ایجاد شناخت عامل انسانی درگیر در آن، فهم ما از این رسانه ناکامل است.

دقیقا چه بگوییم (مجموعه کتابخانه‌ای برای همه)

 • 59,500 تومان

این کتاب کلمات جادویی برای تاثیر و نفوذ کلام به خواننده روش‌های هوشیارانه‌ای برای درگیر کردن ذهن مخاطب ارائه می‌کند. این کتاب دارای مثال‌هایی از عبارات و سوالاتی است که می‌توانید در هر شرایطی برای هدایت رفتار مخاطب به‌منظور رسیدن به نتایج دلخواه استفاده کنید.

روانشناسی سیاست

 • 120,000 تومان

چگونه برخی از رهبران سیاسی حمایت مردمی را جلب می‌کنند؟ جذابیت تعلق به یک ملت چیست؟ آیا دموکراسی می‌تواند شکوفا شود؟ روانشناسی سیاست به واکاوی این امر می‌پردازد که چگونه عواطف و هیجان‌هایی که زیرساخت زندگی روزمره هستند، برای آنچه که در صحنه سیاسی رخ می‌دهد، هم اهمیت دارند. این کتاب، ایده‌های روانکاوانه را استخراج می‌کند تا نشان دهد که چگونه در جامعه‌ها و فرهنگ‌های در حال تغییر ما، ترس و شور و هیجان حوزه سیاسی را شکل می‌دهند و مسائل و رخدادهای اجتماعی روز شامل برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا)، ماهیت متغیر دموکراسی، کنش‌گرایی و ترامپ در آمریکا را بررسی می‌کند. روانشناسی سیاست در یک فضای سیاسی جهانی در حال تغییر به ما نشان می‌دهد که، چگونه می‌توانیم آنچه را که محرک رفتار بشر در رابطه با ایده‌ها و کنش سیاسی است، معنادار سازیم.

رویکردهای روان‌شناختی به کنترل درد

 • 360,000 تومان

پژوهش‌هایی که در این کتاب ذکر شده‌اند توانسته‌اند علاقه قابل توجهی را به درمان‌های روانی - اجتماعی درد مزمن برانگیزند و آنها را به‌عنوان بدیلی در برابر درمان‌های دارویی و تهاجمی درد مزمن مطرح کنند. این کتاب می‌کوشد تا پیشرفت‌هایی را که در درمان درد مزمن روی داده‌اند و باعث افزایش آگاهی انسان از درد و بیماران درد مزمن شده‌اند منعکس کند. هدف از نوشتن این کتاب کاهش رنج بیماران مبتلا به درد مزمن و بهبود کیفیت زندگی آنهاست.

40 پژوهش تحول‌آفرین در روانشناسی (کنکاشی در تاریخچه پژوهش‌های روان‌شناختی)

 • 450,000 تومان

آیا می‌خواهید علم روان‌شناسی را با پوست و استخوان درک کنید و از آن لذت ببرید؟ پس حتما کتاب «چهل پژوهش تحول‌آفرین در روان‌شناسی» را بخوانید. اغلب ما در کتاب‌های درسی یا در کلاس‌های دانشگاه به‌طور بسیار مختصر درباره روان‌شناسان پیشگام و پژوهش‌های کلاسیک آن‌ها خوانده و شنیده‌ایم. اما آیا تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که این پژوهش‌ها واقعا چگونه انجام شده‌اند؟ یافته‌های این پژوهش‌ها، چه درس‌هایی برای ما دارند و از یافته‌های آن‌ها چه برداشت‌ها و ره‌آوردهایی می‌توانیم داشته باشیم؟ ممکن است پرسش‌های مهمی در مورد ماهیت انسان در ذهن‌تان داشته باشید و از خودتان پرسیده باشید: «چگونه می‌توانم با انجام پژوهش‌هایی تأثیرگذار، به افزایش درک انسان نسبت به خود کمک کنم؟» کتاب حاضر، برخی از بهترین الگوها برای چگونگی تلاش برای پاسخ‌گویی به چنین مسائل مهمی را پیش روی شما قرار می‌دهد. نویسنده در عین استفاده از زبانی ساده و جذاب، تحلیل‌های عمیقی از این سنگ‌بناهای روان‌شناسی امروز ارائه می‌دهد. این ترکیب سادگی، عمق و جامعیت را در کمتر کتاب درسی دیگری خواهید یافت. پس از مطالعه این کتاب، دانشی اولیه را درباره مفاهیم اصلی روان‌شناسی به دست خواهید آورد، قادر خواهید بود که پژوهش‌های اساسی در تاریخچه روان‌شناسی را به زبانی ساده بیان کنید و سرانجام، درک بهتری نسبت به نحوه انجام پژوهش‌های علمی به دست خواهید آورد.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  صفحه‌ی 1