فیلتر‌ها

تولیدکنندهبازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

فلسفه

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
7 مهارت عاطفی برای خوب زیستن (به روایت مدرسه دوباتن)
فرهنگ به چه کار می‌آید (به روایت مدرسه دوباتن)
کودکی و آسیب‌های روانی (به روایت مدرسه دوباتن)
 • 180,000 تومان
 • با تخفیف: 180,000 تومان
تکامل فلسفی من
 • 175,000 تومان
 • با تخفیف: 175,000 تومان
 • 195,000 تومان
 • با تخفیف: 195,000 تومان
 • 195,000 تومان
 • با تخفیف: 195,000 تومان
ذهن ماشینی (درآمدی فلسفی به ذهن ماشین و بازنمایی ذهنی)
معنای سفر (فلسفه وقتی از خانه دوری)
 • 139,000 تومان
 • با تخفیف: 139,000 تومان
میانسالی
 • 100,000 تومان
 • با تخفیف: 100,000 تومان
فیلسوف قلب (داستان زندگی پرفراز و نشیب سورن کیرکگور)
رموز دائویی (در رفع ابهام از تمثیلات کیمیای درون)

7 مهارت عاطفی برای خوب زیستن (به روایت مدرسه دوباتن)

 • 60,000 تومان

- عشق مهارت آن است که بتوانیم معشوق خود را فراتر از جنبه‌های غالباً ناخوشایند ظاهری‌اش ببینیم. - درماندگی لزوماً نشانۀ ضعف یا گناه فرد نیست، بلکه اساساً وضعیتی است مربوط به نوع بشر. - ادب، با درجه‌ای گستاخی، حامل نوعی دورویی و رفتاری غیراصیل است. اما درعین‌حال، ادب واکنشی است منطقی در برابر پیچیدگی‌هایی که در جهان و انسان سراغ داریم. - جایی در ساحت روان ما یک قاضی نشسته است. قضاوت‌های این قاضی کم یا بیش همراه با مهر و شور و اشتیاق است. - دروغ می‌گوییم، چون از دست افرادی برآشفته می‌شویم که خود را موظف به دوست داشتنشان دانسته‌ایم. - زمانی دوره کودکی ما در سلامت عاطفی طی می‌شود که آن را با اشتباهات فراوان طی کنیم. - دشمن اصلی ما در تصمیم‌گیریِ درست، نداشتن نظرگاه مناسب به مسئله است.

فرهنگ به چه کار می‌آید (به روایت مدرسه دوباتن)

 • 55,000 تومان

آنچه عموماً به انجام دادنش تشویق نمی‌شویم – و درواقع چیزی که با جدیت ما را از انجام دادنش دلسرد می‌کنند – ایجاد ارتباط بین آثار فرهنگی و آمال و آرزوها و مشکلات زندگی خودمان است. هر تلاشی برای یافتن تسکین، دلگرمی، بینش یا امید شخصی در آثار غنی فرهنگی بلافاصله حمل بر کاری مبتذل و حتی زننده می‌شود. گویا قرار نیست ما، به‌خصوص اگر آدم‌هایی جدی باشیم، مواجهات فرهنگی را فرصتی برای آموختن ببینیم. از یک طرف، بر اهمیت و ارزش فرهنگ اصرار می‌ورزیم و از طرف دیگر، تعاملمان را با فرهنگ به رابطه‌ای نسبتاً مؤدبانه، مهارشده و اصوالا آکادمیک محدود می‌کنیم. آثار بزرگ فرهنگی و هنری تقریباً همیشه برای رهایی، تسلی و نجات روح مخاطبانشان به وجود آمده‌اند. این آثار هریک به طریقی با هدف تغییر دادن زندگی آدم‌ها خلق شده‌اند. ما به مظاهر فرهنگ در اطراف خود نیاز داریم، چراکه برای دستیابی به تعادل و کمال، ضعیف و کم‌توان هستیم. باید آهنگ‌ها، فیلم‌ها، کتاب‌های تاریخ و تابلوهای درست و خوبی در اختیارمان باشد تا ما را از تسلیم شدن در برابر خشم و خطا مصون نگه دارند.

کودکی و آسیب‌های روانی (به روایت مدرسه دوباتن)

 • 50,000 تومان

بی‌بروبرگرد چیزهایی بوده که در کودکی‌مان درست از آب درنیامده‌اند: والدینمان بی‌نقص نبوده‌اند؛ در معرض موقعیت‌های سختی قرار گرفته‌ایم؛ مشکلاتی وجود داشته که باید با آنها مواجه می‌شده‌ایم، اما در سنین پایین نمی‌توانسته‌ایم به‌درستی با آنها کنار بیاییم و … . تا جایی که توانسته‌ایم تلاش کرده‌ایم خودمان را سازگار کنیم، اما معمولاً این زخم‌های اولیه در بزرگسالی همچنان فشار شومی بر زندگی‌مان وارد می‌کنند. اشاره به آنها می‌تواند معذب‌کننده باشد، زیرا چنین به نظر می‌رسد که صرفاً داریم بهانه جور می‌کنیم – اما درواقع داریم حقایق مهمی را بررسی می‌کنیم درباره اینکه چرا این‌گونه‌ایم. اینکه ببینیم مشکل از کجا آب می‌خورد می‌تواند تغییر عظیمی در آگاهی‌مان از خود ایجاد کند.

حرف آخر

 • 180,000 تومان

«حرف آخر» نیگل را از قوی‌ترین دفاعیه‌های قرن بیستمی از عقل و استدلال و عقلانیت دانسته‌اند. در مقام نظر، با عقاید و باورهای بی‌شماری مواجه می‌شویم، پرسش این است که کدام باور صادق است و کدام کذب. در مقام عمل، با رفتارهای بی‌شماری مواجه می‌شویم، پرسش این است که کدام رفتار درست یا خوب است و کدام نادرست و بد. نیگل آدمی را دارای قوه‌ای می‌داند به نام عقل که به او می‌گوید از میان همه باورهای مختلف و متضاد کدام صادق و کدام کاذب است و از میان همه رفتارهای مختلف و متضاد کدام درست یا خوب است و کدام نادرست و بد. لذا، عقل آدمی است که حرف آخر را می‌زند. سه دانش بنیادین وجود دارد که جهان‌شمولی احکام عقل در آنها متبلور می‌شود: منطق (یا ریاضیات)، علم و اخلاق. اما از دو سنگر نسبی‌انگاری و ذهنی‌انگاری به عقل حمله کرده‌اند و کوشیده‌اند اعتبار جهان‌شمول عقل را زیر سوال ببرند. نیگل در این کتاب به‌طرزی سازش‌ناپذیر به مواضع همه کسانی حمله می‌کند که به نوعی عقلانیت را تضعیف می‌کنند. جان کلام او این است که عقل، و نه هیچ مرجع دیگری، یگانه قاضی‌ای است که می‌تواند خود را معزول کند.

تکامل فلسفی من

 • 175,000 تومان

تکامل فلسفی من اولین بار در سال 1959، هنگامی که راسل هشتاد‌و‌هفت ساله بود، به چاپ رسید. این اثر را باید واپسین اثر فلسفی برتراند راسل دانست، زیرا پس از آن او دیگر اثر فلسفی مهمی منتشر نکرد و نیروی فکری خود را به‌کل وقف مسائل سیاسی و اجتماعی زمانة خویش کرد. راسل در این کتاب مسیر طولانی، پرپیچ‌و‌خم و تودرتوی تحولات فکری خویش را با بیانی روشن و موجز، که مشخصة همة نوشته‌های خوب او است، مرور می‌کند و به رسم همیشگی‌اش با اندکی جرح‌و‌تعدیلِ مواضع فکری خود آن را به پایان می‌رساند. ویژگی بارز تکامل فلسفی من قدرت تفکر و استدلال برتراند راسل و توضیح و تبیین منطقی و دقیق موضوعات است و مطالعة آن برای علاقه‌مندان و پژوهشگران، به‌ویژه دانشجویان فلسفه و فلسفة علم، بسیار سودمند خواهد بود.

چگونه مانند مارکوس اورلیوس بیندیشیم

 • 195,000 تومان

تاملات و اندیشه‌های مارکوس اورلیوس، امپراتور روم، در میان علاقه‌مندان حوزه فلسفه زندگی، که به نیک‌زیستی، در آرامش زیستن و مواجهه شایسته با سرشت سوگناک زندگی می‌اندیشند شهرت و اعتبار خاصی دارد. نویسنده کتاب حاضر، دونالد رابرتسون، دانش‌آموخته فلسفه و روان‌درمانگر رفتاری-شناختی است که پژوهش در حوزه حکمت رواقی و کاربرد‌های آن در زندگی را سرلوحه جست‌وجوهای خود قرار داده است. از کتاب او درباره مارکوس اورلیوس می‌توان آموخت که چگونه با پیش‌اندیشی درباره ناملایمات، خود را در برابر ناگواری‌ها و آشوب‌های ناگزیر زندگی واکسینه کنیم و آن‌گاه که در حد توان‌مان، کاری را به انجام رساندیم، از تشویش نتیجه، خود را دور داریم. کتاب رابرتسون به‌نحوی جذاب و امروزین، ما را در معرض آموزه‌های رواقی و سنجیده مارکوس اورلیوس قرار می‌دهد.

تغییرات اقلیمی و آینده بشر

 • 195,000 تومان

بیل گیتس طرحی برای نجات جهان دارد... او استدلال می‌کند که با بهبود سبک زندگی در کشورهای با درآمد بالا و تداوم برنامه‌های فقرزدایی، می‌توان تغییرات گسترده‌ای ایجاد کرد. وایرد. نویسنده در این کتاب، طرحی فراگیر و قابل انجام برای به صفر رساندن انتشار گازهای گلخانه‌ای و جلوگیری از فاجعه آب و هوایی ارائه کرده است. بیل گیتس یک دهه از وقت خود را صرف بررسی علل و تاثیرات تغییرات اقلیمی کرده است. او با کمک متخصصان فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، مهندسی، علوم سیاسی و مالی، بر بایدها و نبایدهایی که جلوی حرکت زمین به سمت فاجعه اقلیمی را می‌گیرند، متمرکز شده است. گیتس در این کتاب توضیح می‌دهد چرا و چگونه می‌بایست در جهت کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تلاش کرد. او سرانجام طرحی عملی و عینی برای انجام این مهم ارائه می‌دهد؛ سیاست‌هایی که دولت‌ها باید اتخاذ کنند و وظایفی که ما به‌عنوان افراد می‌توانیم انجام دهیم.

ذهن ماشینی (درآمدی فلسفی به ذهن ماشین و بازنمایی ذهنی)

 • 195,000 تومان

ذهن انسان چگونه می‌تواند جهان خارج را بازنمایی کند؟ فکر چیست و آیا می‌توان آن را به‌صورت علمی بررسی کرد؟ آیا باید ذهن را نوعی ماشین دانست؟ آیا ذهن رایانه است؟ آیا رایانه می‌تواند فکر کند؟ تیم كِرین در این کتاب به این پرسش‌ها، و البته پرسش‌هایی دیگر، به‌صورتی روشن و جذاب پاسخ می‌دهد. «ذهن ماشینی» از زمان نخستین چاپ خود توانسته است بسیاری را با برخی از مهم‌ترین ایده‌های فلسفه ذهن معاصر آشنا کند. كِرِین به موضوعاتی می‌پردازد که در رشته‌های فلسفه ذهن، هوش مصنوعی و علوم شناختی اساسی‌اند: رابطه ذهن و بدن چیست، رایانه چیست و چگونه کار می‌کند، فکر چیست، و در چه صورت امکان دارد رایانه و ذهن دارای فکر باشند. كِرین نظریه‌های مختلف درباره ذهن را، از دوگانه‌گرایی تا حذف‌گرایی، بررسی و این پرسش را مطرح می‌کند که آیا می‌توان بدون زبان فکر کرد، و آیا ذهن تابع همان قوانین علّی پدیده‌های طبیعی است. نتیجه کار او کاوشی است جذاب در نظریه‌ها و استدلال‌های مربوط به مفاهیم فکر و بازنمایی. تیم کرین استاد فلسفه در دانشگاه کمبریج و CEU، ویراستار دایرۃالمعارف فلسفه راتلج و ویراستارِ مشاور فلسفه در ضمیمه ادبی تایمز است.

معنای سفر (فلسفه وقتی از خانه دوری)

 • 139,000 تومان

افسانه‌ای وجود دارد که می‌گوید فیلسوف‌ها سفر نمی‌کنند. این افسانه از دوران سقراط و کانت می‌آید. سقراط هرگز پایش را از دیوار‌های آتن بیرون نگذاشت و کانت هم هرگز بیشتر از دویست کیلومتر از محل تولدش در کونیگزبرگ دور نشد. ضمن این‌که «فلسفه‌ی سفر» هم شاخه‌ی تحقیقاتی شناخته‌شده‌ای نیست. نه کتابی درباره‌ی فلسفه سفر وجود دارد، نه واحد درسی‌ای و نه کنفرانسی. به‌رغم همه‌ی این موارد، فیلسوف‌های بسیاری به سفر اهمیت می‌دهند. و مفهوم «فیلسوف مسافر» مفهومی دیرینه است. پرسش درباره‌ی سفر و بررسی تغییراتی که فلسفه در آن ایجاد کرده، می‌تواند کمک کند به سفرهای‌مان عمیق‌تر فکر کنیم. عمیق فکر‌کردن به چیز‌ها معمولا ارزشمند است و قدردانی و لذت ما، آن ارزش را افزایش می‌دهد. -از متن کتاب- انسان‌ها در زمان‌های مختلف از نقطه‌ای به نقطه‌ای دیگر جابه‌جا شده و مسافت‌های طولانی و کوتاهی را طی کرده‌اند؛ ولی همه‌ی این جابه‌جایی‌ها سفر نیستند. ما هر روز می‌رویم سر کار، به فروشگاه‌ها سری می‌زنیم، دوستان و خانواده‌مان را می‌بینیم و روزهای تعطیل برای تفریح راهی خارج شهر می‌شویم. هیچ‌کدام از این‌ها سفر نیستند. سفر با هدف خاصی انجام می‌شود و از صنعت‌ گردشگری کشور مقصد حمایت می‌کند. اما ما چگونه می‌توانیم عمیق‌تر به سفرهای‌مان بیاندیشیم؟ چرا سفر می‌کنیم؟ چرا سفرهای‌مان با یکدیگر متفاوت‌اند؟ این پرسش‌ها باعث شدند امیلی توماس جذب مفهوم فلسفی سفر شود. کتاب فلسفه سفر نظریه‌های فلسفی مختلف مربوط به سفر، تاریخچه‌ی آن، تجربه‌های مختلف سفر و سفرنامه‌ی امیلی توماس را به میان می‌کشد. سفر کردن از عصراکتشاف شروع می‌شود؛ زمانی که فیلسوف‌ها برای اولین‌بار سفر کردن را جدی گرفتند. در این سفر فلسفی با مفهوم دیگری‌بودن مونتنی، جان لاک و نظریات او درباره‌ی آدم‌خوارها و سفر به طبیعت وحشی آشنا می‌شویم. در سفرمان همراه با توماس، نیمه‌ی تاریک نقشه‌ها را کشف می‌کنیم و متوجه می‌شویم که چگونه فلسفه‌ی فضا از گردش در کوهستان‌ها آغاز شده است و چرا باید در سفر به کلبه‌های چوبی لباس‌های‌مان را بشوریم. علاوه بر این‌ها با مفاهیم عمیق‌تری از جمله اخلاق «سفر به مناطق در حال نابودی» (سفر به یخچال‌ها و صخره‌های مرجانی) و تاثیر سفر فضا بر اهمیت وجود انسان در کهکشان راه‌شیری آشنا می‌شویم. توماس سفر و مفاهیم فلسفی مربوط به آن را با زبانی قابل درک توضیح می‌دهد و مقاله‌ها و کتاب‌های متنوعی را در این خصوص معرفی می‌کند.

میانسالی

 • 100,000 تومان

میانسالی دوره‌ای کلیدی در زندگی است، دوره ارزیابی مجدد و اساسی کل زندگی. برای انسان میانسال، از جهتی وقت رو به پایان است و مرگ نزدیک، و از جهتی دیگر زندگی متوقف شده است. میانسالی دوره شک و تردید به همه‌چیز است، به خود، به خانواده، به گذشته، به آینده، به زندگی… کریستوفر همیلتن چهل‌و‌چندساله در این کتاب احساسات و تجربیات دوران میانسالی در دنیای معاصر را بررسی می‌کند و در پی توصیف و تحلیلشان است. او با اتکا به تجربیات شخصی خود و با استفاده از طیف گسترده‌ای از منابع‏، از شوپنهاور و نیچه و هایدگر گرفته تا تالستوی و داستایفسکی و کنراد‏، می‌کوشد جنبه‌های مختلف این دوره حساس از زندگی را بررسی کند.

فیلسوف قلب (داستان زندگی پرفراز و نشیب سورن کیرکگور)

 • 280,000 تومان

وقتی تنها رابطه عاشقانه سورن کیرکگور با نامزدش به‌هم خورد، او نوشت: «رابطه عاشقانه همیشه سازنده است، چرا که معنای هستی ما است.» روش فلسفی کیرکگور این بود که از درون خود به زندگی نگاه کند و بیش از هر فیلسوف دیگری زندگی‌اش را با فلسفه درآمیخت. او بت‌شکنی رمانتیک بود، که شتابناک زیست و در جوانی مرد؛ اما زندگی کوتاهش سوار بر قطار پرپیچ و خم واژه‌ها و ایده‌ها گذشت. این کتاب داستان زندگی کیرکگور را در جست‌و‌جوی پاسخی برای «مسئله‌ی هستی» دنبال می‌کند. مسئله‌ای که هم او را به حرکت وامی‌دارد و هم او را آزار می‌‌دهد، او را پس می‌کشد و به جلو سوق می‌دهد: همان‌طور که در حین حرکت قطار نمی‌توانیم از آن پیاده شویم، برای تأمل در معنا‌ی زندگی نیز نمی‌توانیم از آن فاصله بگیریم. این زندگی‌نامه، زندگی‌ کیرکگور را از فاصله دور و از منظر کسی که از زندگی او آگاه است شرح نمی‌دهد، بلکه در سفرش با او همراه می‌شود و در تردیدهایش به او می‌پیوندد.

رموز دائویی (در رفع ابهام از تمثیلات کیمیای درون)

 • 180,000 تومان

رفع ابهام از کلمات تمثیلی نام کتابی است از لیو یی‌مینگ، عارف شهیر دائویی، در عصر چینگ که ترجمۀ آن اینک به پیشگاه دوست‌داران معارف مشارق تقدیم می‌گردد. این کتاب مشتمل است بر پنج بخش: نخست، تمهیدات که اصولِ ضروری را از جهت ورود به مباحث تمثیليِ کیمیای درون دائویی بیان می‌کند؛ دوم، تنزّلات که دربارۀ سیر نزولی روح انسان است در هفت مقطع تا به دامگهِ حادثه؛ سوم، ترقّیات که سیر صعودی روح و رهایشِ او از بند تعلّقات جسمانی و نفسانی و وصول به مقام نیستيِ بزرگ است؛ چهارم، تمثیلات که شرحی است بر بیست‌‍وشش تمثیل دائویی و حل اهم رموز کیمیای درون؛ و پنجم، مرموزات که مشتمل است بر چهل دوبیتی و یک قطعۀ منثور مختصر، افزون بر قصیده‌ای، همه در سرّ طریقت به گفتارِ اشارت.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1