فیلتر‌ها

تولیدکننده

بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

اقتصاد

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
پیمانکاران اعتراض (چگونه سرمایه‌داری از کنش‌گری مدنی کسب و کاری سودآور می‌سازد)
راهنمای جامع تریدینگ ویو (راهنمای کامل استفاده از بهترین پلتفرم تحلیل تکنیکال برای تریدرها)
چرا نابرابری معضل‌آفرین است
 • 225,000 تومان
 • با تخفیف: 225,000 تومان
دنیای پنهان نفت
 • 150,000 تومان
 • با تخفیف: 150,000 تومان
عقلانیت نهادی (نهادها چگونه بر تصمیم‌گیری انسان تاثیر می‌گذارند)
مسیر موفقیت در معامله‌گری (تحلیل بنیادی تکنیکال یا ذهنی)
ثروت ملل
 • 350,000 تومان
 • با تخفیف: 350,000 تومان
50 ابداعی که اقتصاد مدرن را شکل دادند
 • 85,000 تومان
 • با تخفیف: 85,000 تومان
بدیل‌های سرمایه‌داری (طرح‌هایی برای 1 اقتصاد دموکراتیک)
بازارهای رادیکال (ریشه‌کن کردن سرمایه‌گذاری و دموکراسی برای تحقیق جامعه‌ای عدلانه)

اقتصاد زامبی (چگونه ایده‌های مرده هنوز میان ما حضور داردند)

 • 210,000 تومان

ما به طور معمول زامبی‌ها را به واسطه فیلم سریال‌ها و به عنوان موجوداتی افسانه‌ای می‌شناسیم؛ از گور برخاستگان با ظاهری مهیب و هولناک که گویی نامیرا هستند و هر بار پس از مرگ دوباره به شکلی هولناک‌تر بازمی‌گردند. اما آیا این موجودات خیالی تنها در افسانه‌ها، فیلم‌ها و سریال‌های فانتزی و ترسناک حضور دارند؟ اگر این مردگان متحرک در قالب ایده‌های به ظاهر مرده در زندگی فردی و اجتماعی ما حضور داشته باشند و هر بار با ظاهری متفاوت بر تصمیمات ما در سطوح خرد و کلان اثرگذار باشند، چه؟ چطور می‌توان آن‌ها را شناخت و چگونه می‌شود با آن‌ها برخورد کرد؟ جان کویگین در این کتاب خواننده را با این ایده‌های زامبی آشنا می‌کند؛ ایده‌هایی که به ظاهر مدت‌ها پیش مرده‌اند اما در حقیقت نمرده‌اند؛ آن‌ها پوست انداخته‌اند و با ظاهری متفاوت در عرصه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی حضور دارند. ا بر این باور است که این ایده‌ها نه‌ تنها از بین نرفته‌اند که حتی به طور معمول پیش‌فرض‌های ذهنی بسیاری از نخبگان سیاسی و اقتصادی هستند و ظهور دوباره و چندباره همین ایده‌ها در قالب سیاست‌گذاری‌ها و تصمیمات است که ار از چندی جامعه را دچار بحران می‌کند. هدف اصلی این کتاب ردیابی چرخه زندگی این ایده‌های زامبی است؛ چرا که به باور نویسنده تنها با فهم تولد و زندگی این ایده‌ها و دلایل مرگشان است که می‌توانیم آن‌ها را یکبار برای همیشه به خاک بسپاریم و به سوی باورها و جایگزین‌های جدید حرکت کنیم.

پیمانکاران اعتراض (چگونه سرمایه‌داری از کنش‌گری مدنی کسب و کاری سودآور می‌سازد)

 • 125,000 تومان

ظهور پیشرفت‌های صنعتی و فناورانه‌ خارق‌العاده و ایجاد تحولات چشم‌گیر در شیوه‌ حیات بشری - به ویژه در نیم‌قرن گذشته - تا درجاتی ماحصل شیوه‌ تولید سرمایه‌داری است، اما این دستاوردها در ازای بهای گزافی حاصل شده‌اند. انواع بحران‌های مزمن کنونی از جمله بحران مالی، بحران محیط زیست و بحران نابرابری از نمونه‌های بارز خسارت‌هایی است که پیشرفت‌ سرمایه‌محور به جهان تحمیل کرده است. ثروت طبقه‌ حاکم دستگاه سرمایه‌داری به قدری عظیم است که حتی تهدیدهای بنیادین ناشی از این فجایع زیست‌محیطی که منجر به تغییرات اقلیمی پایداری شده‌اند، آن‌ها را به تکاپو وادار نکرده است. در طی دو دهه‌ اخیر، مختصات جنبش‌های اجتماعی جدید به عنوان یکی از برجسته‌ترین شیوه‌ها برای تغییر وضعیت موجود در نیم‌قرن گذشته، دستخوش تغییرات بنیادینی شده است. هر جنبش به ده‌ها خرده‌جنبش، کارزار و حرکت مختلف تقسیم شده و درخت تناور کنش‌گری هر روز شاخه‌های جدیدی پیدا می‌کند. بی‌شک سازوکارهای مسلط «تغییر» در دنیای امروز، در درجه‌ نخست برآیند دگرگونی‌های اقتصادی نیم‌قرن گذشته است. از آن‌جا که ساختار اقتصادی هر جامعه، عامل اصلی تعیین‌کننده‌ حیات سیاسی، اجتماعی و فکری آن جامعه است، تحلیل همه‌ پدیده‌های معاصر نیز باید در بستر غالب اقتصادسیاسی امروز یعنی نولیبرالیسم انجام شود. نولیبرالیسم واپسین شکل کسب ارزش اضافه در نظام سرمایه‌داری و فرآیند عنان‌گسیخته‌ تبدیل همه‌ ساکنان و عناصر جهان به کالا است. بر همین مبنا است که مفاهیم اساسی حوزه‌ «تغییر» مانند عدالت، آزادی و برابری و نیز ابزارهای دستیابی به آن‌ها نیز در نیم‌قرن گذشته به عرصه‌ تاخت‌وتاز سیاست‌گذاری‌های نولیبرالی تبدیل شده‌اند و مفاهیمی مانند مبارزه، مقاومت و تغییر نیز با تبدیل شدن به انواع کالاها، به چرخه‌ مبادله وارد شده است. از آن‌جا که نولیبرالیسم برای مبادله‌ مبتنی بر بازار - به عنوان یک نظام اخلاقی که به خودی خود می‌تواند راهنمای همه‌ کنش‌های انسان و جایگزین همه‌ باورهای اخلاقی پیشین باشد - ارزش قائل است، بر اهمیت روابط قراردادی در بازار تأکید می‌کند. نولیبرالیسم معتقد است که با به حداکثر رساندن دستاوردهای ناشی از معاملات مبتنی بر بازار و افزایش تعداد این معاملات، خیر اجتماع به حداکثر خواهد رسید؛ پس می‌کوشد همه‌ کنش‌های انسانی را وارد قلمرو بازار کند. اکنون جهان در آستانه‌ همان بربریتی است که به عنوان برآیند تسلیم شدن در محضر سرمایه پیش‌بینی شده بود. این کتاب نه تنها بخشی از نقاب خوش‌نقش دموکراسی را از چهره‌ جهان شمال کنار می‌زد، بلکه شمه‌ای از واقعیت‌های نسخه‌ امپریالیستی عالم‌گیر «جهان دیگری ممکن است» را نیز افشا می‌کند؛ این افشاگری در هیاهوی کنونی جریان اصلی از اهمیت بسزایی برخوردار است. علاوه بر این، آثاری از این دست ضرورت گردآوری و ارائه‌ داده‌های تکمیلی و تطبیقی از جهان جنوب را پررنگ می‌کنند. این کتاب بر اساس مفاهیم بنیادین، مهم و پرکاربرد حوزه‌ توسعه و کنش‌گری نوشته شده است که آشنایی با آن‌ها برای درک استدلال‌ها و ارجاعات متن ضروری به نظر می‌رسد. به همین منظور بخشی با عنوان «مفاهیم کلیدی» در انتهای کتاب آمده است که مراجعه ‌به آن - در صورت لزوم - می‌تواند به درک بهتر بحث کمک کند. این کتاب را به تمام دانشجویان جامعه‌شناسی و اقتصاد و پژوهشگران علوم اجتماعی پیشنهاد می‌کنیم.

راهنمای جامع تریدینگ ویو (راهنمای کامل استفاده از بهترین پلتفرم تحلیل تکنیکال برای تریدرها)

 • 86,000 تومان

مواردی که بعد از خواندن این کتاب یاد خواهید گرفت: * ساختن حساب کاربری در Trading View * استفاده از ابزارهای تریدینگ ویو * استفاده از پنجره‌های تریدینگ ویو * استفاده از هشدار در Trading View * انتشار یک ایده در Trading View * فیلترنویسی و اسکرینر Trading View *

چرا نابرابری معضل‌آفرین است

 • 225,000 تومان

کتاب «چرا نابرابری معضل‌آفرین است؟« از مهم‌ترین کتاب‌هایی است که در زمینه‌ی نابرابری نوشته شده است. نویسنده‌ی این کتابء تی. ام. اسکنلنء با روشی تحلیلی به این موضوع می‌پردازد که چرا نابرابری به لحاظ اخلاقی پذیرفتنی نیست. نویسنده معتقد است به شش دلیل می‌توان به نابرابری ایراد وارد کرد: باعث ایجاد تفاوت‌های تحقیرآمیز در منزلت انسان‌ها می‌شود. به ثروتمندان انواع غیرقابل قبولی از قدرت و تسلط بر کسانی که پول کمتری داند اعطا می‌کند. تیشه به ریشه‌ی برابری فرصت اقتصادی می‌زند. منصفانه بودن نهادهای سیاسی را تضعیف می‌کند. منجر به نقض شرط دغدغه‌ی برابری نسبت به منافع کسانی می‌شود که حکومت مکلف است منافعی را در اختیار آن‌ها قرار دهد. و نیز از نهادهای اقتصادی نامنصفانه ناشی می‌شود.

دنیای پنهان نفت

 • 150,000 تومان

نفت مایه حیات تمدن مدرن است. از همین‌رو، صنعتی که فراهم‌آورنده آن است موضوع مطالعات و کتاب‌های بی‌شمار بوده‌است. با‌این همه، تاکنون به افراد کمتر‌شناخته‌ای که دست در دست دولت‌ها و شرکت‌های چند‌ملیتی بقای این صنعت را تضمین می‌کنند، چندان توجهی نشده است: یعنی دلالان، کار‌چاق‌کن‌ها، لابیگران، گنگستر‌ها، و دیکتاتور‌ها. کمابیش تمام مراحل فرآوری نفت، از کشف تا مصرف، از طریق روابط مخفی و فساد و خشونت تسهیل می‌شود، هرچند که عموم مردم چندان چیزی از این‌همه ندانند. کن سیلورستین در این نمونه برجسته از گزارشگری تحقیقی، داستان‌ این جهان عمدتا پنهان را روایت می‌کند.

عقلانیت نهادی (نهادها چگونه بر تصمیم‌گیری انسان تاثیر می‌گذارند)

 • 115,000 تومان

کتاب «عقلانیت نهادی» نخستین کتابی است که به زبان پارسی به صورت خاص، متمرکز، ژرف‌نگرانه و همه‌جانبه و با بیانی ساده به مفهوم «عقلانیت اقتصادی»، وجوه مختلف، ویژگی‌ها و کارکردهای آن می‌پردازد و همچنین چگونگی اثرگذاری نهادها بر تصمیم‌ها و رفتارهای انسان را از دیدگاه اقتصاد نهادی بررسی می‌کند. در این کتاب نشان داده می‌شود که اصل بنیادی عقلانیت عاملان، که اساس تمام مدل‌ها و نظریه‌های اقتصادی است، چه کاستی‌ها و نقاط قوتی دارد که دهه‌های اخیر محل مناقشه میان مکاتب مختلف علم اقتصاد و همچنین سایر حوزه‌های علوم اجتماعی بوده‌ است و بسیاری از متفکران سعی بر ارائه مفهوم جدیدی از عقلانیت داشته‌اند. این موضوع از آن‌رو دارای اهمیت است که مدل‌ها و نظریه‌هایی که بر این اصل بنا می‌شوند در قالب سیاست‌ها و راهکارهای خرد و کلان، اثرات گسترده و درازدامنه‌ای در تمامی حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی خواهند داشت. بنابراین فهم درست عقلانیت انسانی و دستیابی به مفهومی واقع‌‌گرایانه‌تر از آن که هم جنبه‌های مختلف رفتار را دربر بگیرد و هم دارای قدرت توضیح‌دهندگی بالایی برای چرایی و چگونگی تصمیمات گوناگون انسان باشد، می‌تواند به اتخاذ تصمیم‌ها و سیاست‌های درست در سطح فردی و اجتماعی کمک فراوانی بکند. ره‌آورد اصلی این کتاب ارائه مفهوم «عقلانیت نهادی» بوده که بر اساس رویکرد اقتصاد نهادی تببین شده است و می‌تواند جایگزین مناسبی برای دیگر مفاهیم عقلانیت در علوم اجتماعی، به‌ویژه علم اقتصاد باشد.

اقتصاد در 30 ثانیه (50 نظریه اقتصادی تفکربرانگیز تاریخ که هر کدام در کمتر از نیم دقیقه شرح داده شده است)

 • 69,000 تومان

کتاب «اقتصاد در 30 ثانیه»، 50 تئوری برتر اقتصادی را انتخاب کرده است و آنها را در 30 ثانیه برای مخاطب عام توضیح می‌دهد؛ جالب‌تر آن که این کار را در دو صفحه شامل 300 کلمه متن و یک تصویر به انجام می‌رساند. به این ترتیب، ناگهان علم اقتصاد مفرح‌تر از مسایل اقتصادی می‌شود، به سادگی می‌توان آن را درک کرد و با بنیان‌گذاران اقتصاد مدرن مانند آدام اسمیت، دیوید ریکاردو و آلفرد مارشال هم‌سفر شد. از مارکسیسم گرفته تا سوداگرایی (مرکانتیلیسم) و هر آنچه بین این دو سر طیف مطرح شده، این کتاب را می‌توان غایی‌ترین متن درسی خلاصه برای نظریات اقتصاد درنظر گرفت.

مسیر موفقیت در معامله‌گری (تحلیل بنیادی تکنیکال یا ذهنی)

 • 105,000 تومان

مارک داگلاس در این کتاب‏، مطالبی گرد‌آوری کرده است که حاصل یک عمر تحقیق و تفکر است. او برای کسانی که به معامله‌گری به چشم یک حرفه می‌نگرند‏، گوهری خلق کرده است. این کتاب به چالش‌های آغازین معامله‌گری نگاه عمیقی دارد. برای یک تازه‌کار، بزرگ‌ترین چالش یافتن راهی برای رسیدن به پول است. یک معامله‌گر هنگامی که می‌بیند نکات و توصیه‌های کارگزاران و سایر توصیه‌های خرید و فروش همیشه اثربخش نیست‏، در‌می‌یابد که یا باید سیستم معاملاتی خودش را تدوین کند یا باید آن را از دیگران اقتباس کند. بعد از آن انتظار دارد که معامله‌گری برایش آسان شود و گمان می‌کند فقط باید مراحل را یکی یکی طی کند تا دریایی از پول به سمتش سرازیر شود. در همین مرحله متوجه می‌شود که معامله‌گری یکی از سخت‌ترین و مایوس‌کننده‌ترین کارهایی است که تجربه کرده‌است. آیا معامله‌گری امری ذاتی است یا اکتسابی؟ مارک داگلاس معتقد است معامله‌گری امری اکتسابی است و لازمه‌ی آن پرورش ساختار ذهنی ویژه‌ای است. مارک داگلاس از تجربیات شخصی و دانش خود به عنوان یک معامله‌گر و مربی معامله‌گری در شیکاگو و مدرس روانشناسی معامله‌گری بهره برده است. از توصیه‌های مارک داگلاس لذت ببرید و ذهنیت یک معامله‌گر را در خودتان تقویت کنید.

ثروت ملل

 • 350,000 تومان

50 ابداعی که اقتصاد مدرن را شکل دادند

 • 85,000 تومان

تیم هارفورد در این کتاب نشان می‌دهد ابداعات مهمی که امروزه در زندگی ما عادی و بدیهی دیده می‌شوند، از کجا شکل گرفته‌اند و چگونه بر دنیای ما اثر گذاشته‌اند. چیزی که این متن را خواندنی می‌کند، نگاه تحلیلی و ریزبینانه نویسنده در وصل کردن نقاط عطف تاریخی و اتفاقات روزمره به‌ظاهر نامرتبط به هم و استفاده از آنها برای تحلیل‌هایی علمی و دقیق است. هارفورد سعی نداشته است که فقط فهرستی از ابداعات اقتصادی مهم را بیان کند بلکه همان‌گونه که خود اشاره می‌کند قصد دارد ما را با «نحوه کارکرد اقتصاد دنیای‌مان» آشنا کند و نشان بدهد که هر یک از این ابداعات چگونه ساختارهای اقتصادی و اجتماعی ما را برای همیشه تغییر داده‌اند.

بدیل‌های سرمایه‌داری (طرح‌هایی برای 1 اقتصاد دموکراتیک)

 • 68,000 تومان

جامعه‌ای آزاد و دموکراتیک که در عمل قابل تحقق باشد چگونه است؟ فهرست کردن انبوه بی‌عدالتی‌های موجود دشوار نیست: فقر، استثمار، بی‌ثباتی، بحران محیط زیست، نابرابری‌های ریشه‌ای… اما آیا بدیلی عملی که بتوان بر این وضع ترجیحش داد وجود دارد؟ نویسندگان بدیل‌های سرمایه‌داری هر یک به نوبه‌ی خود می‌کوشند نشان دهند که بدیلی عملی چگونه می‌تواند باشد. «اقتصاد مشارکتيِ» رابین هانل، با تمرکز بر شورایی کردن اداره‌ی محیط‌های اقتصادی، به شکلی ملموس بر این ایده خط بطلان می‌کشد که انتخابی جز اقتصاد بازار یا برنامه‌ریزی متمرکز دولتی وجود ندارد. برنامه‌ریزی مشارکتی او به شیوه‌ای دموکراتیک راه سومی واقعی پیشنهاد می‌کند. در مقابل، اریک اُلین رایت می‌کوشد امکان‌های عمليِ افزایش قدرت اجتماعی را در همین بستر فعلی بررسی کند. او به طرح استراتژی‌ها و مدل‌هایی می‌پردازد که به واسطه‌ی آن‌ها قدرت اجتماعی می‌تواند بر قدرت دولتی و اقتصادی تفوق یابد. از خلال گفت‌وگوی همدلانه و موشکافانه‌ی این دو طیفی از مسائل و مشکلات مهم مطرح می‌شوند که در راه تحقق بدیل‌های ممکن وجود دارند.

بازارهای رادیکال (ریشه‌کن کردن سرمایه‌گذاری و دموکراسی برای تحقیق جامعه‌ای عدلانه)

 • 115,000 تومان

وضعیت زندگی انسان در چند دهه اخیر با رشد نابرابری همراه بوده است. وقوع بحران‌های مالی از جمله بحران مالی سال 2008 این سوال را به ذهن متبادر می‌کند که چاره کار چیست؟ چرا لیبرال - دموکراسی که روزی «پایان تاریخ» خوانده شد، از نظر اقتصادی مشکل‌آفرین شد و با دموکراسی به سلطه‌جویان اجازه تحرک بیشتری داد؟ پوزنر و ویل در این کتاب به ما نشان می‌دهند که چگونه نبود اندیشه‌های اقتصادی نو به وضع کنونی انسان منجر شده است. نویسندگان کتاب، با الگوگیری از فعالیت نوابغ اقتصادی پیش از خود و توجه به ارزش‌های اصلی اندیشه‌های چپ و راست که امروزه نادیده گرفته می‌شوند، راهکار عملی خود مبنی بر ایجاد و توسعه «بازارهای رادیکال» را مطرح می‌کنند. راهکاری که با وضعیت انسان امروز که رو به سوی هوش مصنوعی دارد، انطباق داشته باشد؛ راهکاری که بازار را به ساحت‌های مختلف زندگی‌مان توسعه دهد. به گفته خود نویسندگان، هدف کتاب این است که نشان دهد «خطوط آشنای مباحث سیاسی و اقتصادی، محصول ضعف ابتکار و پنداشت‌های کهنه‌اند. برای ساختن جهانی بهتر، باید فراتر از نزاع محکوم به شکست چپ و راست قدم بزنیم.» بازارهای رادیکال نه تنها به دنبال تغییر شکل اقتصاد و سیاست، بلکه به دنبال تغییر شکل زندگی‌تان هستند.خلاصه‌ای از این کتاب در پادکست فارسی بی‌پلاس معرفی شده است.خلاصه‌ای از این کتاب در پادکست فارسی بی‌پلاس ارائه شده است.

1  2  3  صفحه‌ی 1