فیلترها

توليد كننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب سازی
تعداد تصاویر

من آنچه شرط بلاغ است (ضميمه‌اي بر جامعه‌شناسي خودماني)

  • 18,000 تومان

به هر رو، بينش شخصي و تجربيات گذشته‌ام به من اين جسارت را داد تا به كمك خوانندگانم به سرفصل‌هايي از نوع «چه بايد كرد» ي برسم كه اينك تقديم تان مي‌كنم. اين سرفصل‌ها را مي‌توان به دو گروه متمايز به اصطلاح نرم‌افزاري و سخت‌افزاري تقسيم كرد كه سخت‌افزارهايش را در قالب اقداماتي مي‌دانم كه قطعا دست دولت‌ها براي اجراي آن بايد در كار باشد؛ يعني كار جنبه‌ي فيزيكي و اجرايي دارد. متحول كردن اساسي بعضي از ساختارهاي دولتي ديگر دست من و شما نيست. ولي اجراي بيشتر پيشنهادهايم دست خود من و شماست مثل برخورد با فرزندان‌مان، خودداري از دروغ گفتن‌هاي سريالي هر روزه يا كم كردن اين ‌همه تعارفات بي‌پايه و به ‌معني واقعي كلمه بيهوده. اينها را ديگر نه دولت‌ها گردن‌مان گذاشته‌اند و نه حتي استكبار جهاني! دست خودمان است. بايد تك‌تك‌مان باور كنيم كه تا اين موارد و ديگر موارد ازقلم‌افتاده‌ي از اين دست اصلاح نشوند و زيربناي لازم براي اصلاحات عميق و واقعي تامين نشود، حتي اگر تمامي كشور را هم در پوششي از صداقت و درايت يك مديريت استثنايي تصور كنيم، هرگز به آنچه مورد نظرمان است نخواهيم رسيد؛ همان‌طور كه تا به ‌حال نرسيده‌ايم.

پي‌نكته‌هايي بر جامعه‌شناسي خودماني

  • 20,000 تومان

اين قدر از محاسن ما سخن گفته‌اند كه دليلي نديدم من هم چنين كاري را صورت دهم . پس تصميم گرفتم معايب خودمان را برشمرم. تا به حال ما تبريكات فراواني براي هم فرستاده‌ايم. واقعا چگونه مي شود يك نفر نداند كه مشكل دارد و مشكلش را نشناسد و آن وقت توقع داشته باشد كه مشكلش حل شود؟ اين به معجزه شبيه است. ما مشكل جدي داريم. ما به هر دليلي زيادتر از ملل ديگر دروغ مي‌گوييم. تملق اگرچه خوشايند نيست تك تك خودمان مي‌دانيم چقدر تملق مي گوييم . ما ترس بي‌جاي فراوان داريم فرهنگ اعتراض هم در ما وجود ندارد و اين در بسياري مواقع تبديل شده به ظلمي براي دولت‌ها وحكومت‌هايي كه بر ما حكومت كرده‌اند. من قصد ندارم وارد سياست بشوم ولي بسياري از مردم از شدت ترس و خود سانسوري كارهايي مي‌كنند و در خلوت آن را به حكومت‌هايي كه بالاي سرشان است نسبت مي دهند. در صورتي كه اينها معني اختناق را هنوز نمي‌دانند.

جامعه‌شناسي خودماني

  • 28,000 تومان

تولستوي، اين بزرگ‌مرد پهنه انسانيت ، سخني دارد با اين مضمون: بايد از گفتني‌هايي گفت كه احتمالا بسياري آن را مي‌دانند ولي جرئت ابراز آن را حتي براي خودشان ندارند. بنابراين اگر ابراز شرمساري و بي‌نظري‌ام را درباره كلمه ‹‹جرئت›› بپذيريد باقي خواهد ماند حرف‌هايي كه هم من مي‌دانم و هم به احتمال خيلي زياد شما، و قصد نهايي اين كتاب نيز تنها مروري است بر همين حرف‌ها، حرف‌هايي درباره خودمان، درباره جامه ايراني و يا به عبارتي درد دلي است خودماني.اين كتاب در برنامه‌ي تلويزيوني كتاب‌باز معرفي شده است.

صفحه‌ی 1