فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
چگونه مي‌ميرند (مجموعه داستان)
  • 140,000 تومان
  • با تخفیف: 140,000 تومان
ترز راكن
  • 98,000 تومان
  • با تخفیف: 98,000 تومان
شكست
  • 225,000 تومان
  • با تخفیف: 225,000 تومان

چگونه مي‌ميرند (مجموعه داستان)

  • 140,000 تومان

از زولا چهار مجموعه داستان و برخي داستان‌هاي پراكنده در دست است. دو مجموعه اول موسوم به قصه‌هايي براي نينون و قصه‌هاي تازه براي نينون حاصل كار سال‌هاي جواني نويسنده‌اي در آستانه بيست‌سالگي‌اند و هنوز بيست و چهار سالش نيست كه به‌صورت مجموعه منتشر مي‌شوند. اين دو دفتر با ديگر داستان‌هايي كه زولا بعدها مي‌نويسد تفاوت‌هايي دارند. يك جا به توصيف نحوه مردن چند فرد از طبقه‌هاي مختلف اجتماع مي‌پردازد، و در جايي ديگر از به ييلاق رفتن يك خرده بورژواي قرن نوزدهم كاريكاتوري عرضه مي‌كند. نويسنده «نانا» ايرادي هم نمي‌بيند كه گاه به رويدادي واقعي بپردازد: مثلا در داستان سيل در اين مجموعه برگرفته از حادثه‌اي مربوط به سال 1875. سخن آخر اينكه هرچند داستان‌هاي كوتاه زولا را ذيل ناتوراليسم قلمداد مي‌كنند، تمام آنها در قالب چنين تعريفي نمي‌گنجند.

ترز راكن

  • 98,000 تومان

ترز راكن كليد ورود به دنياي اميل زولا و درك آثار اوست. زولا در مقدمه چاپ دوم اين رمان، براي نخستين‌بار كلمه ناتوراليسم را در ساحت ادبيات به كار مي‌برد و به نوعي مانفيست اين مكتب را ارائه مي‌دهد: «در ترز راكن، قصد من مطالعه طبع انسان‌ها بوده و نه منش آن‌ها. من شخصيت‌هايي را انتخاب كرده‌ام كه تا بيشترين حد ممكن در سلطه اعصاب و خونشان باشند و هر عمل زندگي‌شان را، تهي از اختيار، بنابر جبر تنشان انجام دهند. ترز و لوران حيواناتي انسان‌گونه‌اند و نه بيشتر. كوشيدم تا جزء به جزء، فعاليت ناملموس اميال، استيلاي غريزه و اختلالات ذهني‌اي را كه در پي تشنجي عصبي روي مي‌دهد، در اين حيوانات بررسي كنم.» تاثير وراثت، محيط و كودكي بر خو و رفتارهاي انسان در بزرگسالي، از جمله مسائلي هستند كه زولا در روان و كالبد شخصيت‌هاي اين رمان مي‌كاود و به بررسي‌شان مي‌پردازد. اين مضامين بعدها شالوده مجموعه بيست جلدي روگن - ماكار را شكل مي‌دهند.

شكست

  • 225,000 تومان

موضوع شكست - نوزدهمين اثر از مجموعه روگن - ماكار - درباره جنگ 1870 فرانسه و پروس، شكست سدان، سقوط امپراتوري دوم و برقراري و شكست كمون پاريس است. اين يگانه اثر زولا است كه به تمامي در زمينه‌اي تاريخي رخ مي‌دهد. انتشار اثر با موفقيتي بزرگ همراه بود. در زمان انتشار رمان - يازده سال پس از جنگ و كمون پاريس - بسياري از خوانندگان هنوز جزئيات ماجرا به خاطر داشتند و بسياري از ژنرال‌ها، سياستمداران و سربازان و حادثه‌آفرينان آن هنوز زنده بودند. زولا خود در اوايل تشكيل كمون در پاريس به سر مي‌برد و مشاهدات او از كمون، مشاهدات مستقيم يك شاهد عيني است. نويسنده براي دقت در بازسازي جنگ تمام مسير ارتش را دنبال مي‌كند و جزئيات واقعه را از زبان افراد گوناگون مي‌شنود و گردآوري مي‌كند. چند تن از شخصيت‌هاي داستان به كمك همين برخوردها جان گرفته‌اند. ... رهبران عمده كمون هنوز به اصول و عقايد علمي زمان خود آشنايي كامل نداشتند و غالبا از اوتوپيست‌ها (سوسياليست‌هاي تخيلي) بودند. عاقبت در 30 مه، پس از هفتاد و دو روز، كمون به دست قواي دولتي افتاد و ژنرال‌هاي شكست‌خورده جنگ به كشتار وحشيانه كارگران و مبارزان كمون پرداختند.

صفحه‌ی 1