فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
فريب خورده تصادف
 • 156,000 تومان
 • با تخفیف: 156,000 تومان
فريفته تصادف (نقش پنهان شانس در زندگي و بازار)
 • 127,000 تومان
 • با تخفیف: 127,000 تومان
فريفته تصادف (نقش پنهان بخت و اقبال در زندگي و بازارها)
تخت پروكروستس
 • 25,000 تومان
 • با تخفیف: 25,000 تومان
قوي سياه (تاثير رويدادهاي بي‌نهايت غيرمحتمل)
 • 93,000 تومان
 • با تخفیف: 93,000 تومان
پوست در بازي (عدم تقارن‌هاي پنهان در زندگي روزمره)
قوي سياه (انديشه‌ورزي پيرامون ريسك)
 • 116,000 تومان
 • با تخفیف: 116,000 تومان

فريب خورده تصادف

 • 156,000 تومان

فرد احمقِ خوش‌شانس هرگز خيال نمي‌كند كه احمقي خوش‌شانس است، او بنا به تعريفُ از عضويتش در چنين گروهي بي‌خبر است. چنين افرادي طوري رفتار مي‌كنند كه انگار واقعاٌ شايسته موفقيت بوده‌اند. اين كتاب دربارۀ بخت است، بختي كه لباس مبدل مي‌پوشد و خود را چيزي ديگر يعني مهارت معرفي مي‌كند. نسيم طالب آمارداني است كه سال‌ها به عنوان معامله‌گر در بازارهاي مالي حضور داشته، بنابراين تمركز كتاب بيش از هر كجا بر دنياي سرمايه‌گذاري است. او با عينك احتمالات به سراغ سرمايه‌گذاراني مي‌رود كه بخت را با مهارت اشتباه مي‌گيرند و از اين رو براي رسيدن به ثروت هر روز تپانچه‌اي پُر روي شقيقۀ خود قرار مي‌دهند و ماشه را مي‌چكانند. با اين حال طالب ايده‌هاي خود را به دنياي سرمايه‌گذاري و امور مالي محدود نمي‌كند. او در اين كتاب به سراغ طيف متنوعي از موضوعات مثل تاريخ، سياست، ادبيات، اسطوره، رياضيات، و زندگي روزمره مي‌رود و با كمك آن‌ها ايده‌هايش را شرح مي‌دهد. در نهايت طالب با اشاره به تجربۀ حرفه‌اي خود در دنياي معامله‌گري و بهره‌برداري از تجارب تاريخي نشان مي‌دهد كه چطور مي‌توان با شنا كردن بر خلاف جهت آب، نه تنها از گزند پديده‌هاي تصادفي در امان ماند، كه با تكيه بر آن‌ها كسب‌وكاري پررونق نيز ايجاد كرد. و البته از آن مهم‌تر چطور مي‌توان با پي بردن به نقشِ بخت در زندگي در مواجهه با مشكلات و مصائب رفتاري “قهرمانانه” داشت.

فريفته تصادف (نقش پنهان شانس در زندگي و بازار)

 • 127,000 تومان

"فريفته تصادف" اثري به قلم "نسيم نيكلاس طالب" است كه "نقش پنهان بخت و اقبال در« زندگي و بازارها»" را به تصوير مي‌كشد. اين كتاب مقدمه‌اي شگفت‌انگيز براي بسياري از مغالطاتي است كه ما انسان‌ها مستعد انجام آن‌ها هستيم. "نسيم نيكلاس طالب" استدلال قانع‌كننده‌اي دارد مبني بر اينكه ما هرگز نمي‌توانيم «كاملا منطقي» باشيم، زيرا به احساسات خود نياز داريم تا حلقه تصميم‌گيري بي‌پاياني را كه هر تصميم «كاملا منطقي» شامل مي‌شود، كوتاه كنيم. يكي از موضوعات ثابتي كه در كتاب "فريفته تصادف" به آن پرداخته شده اين است كه همه ما از تعصبات گذشته رنج مي‌بريم. اين چيزي است كه شما قطعا از اين كتاب ياد خواهيد گرفت. ايده اين است كه چون آنچه در گذشته اتفاق افتاده است، به زعم ما تنها چيزي است كه مي‌توانست اتفاق بيفتد، پس از آن براي پيش‌بيني آنچه در آينده رخ مي‌دهد، استفاده مي‌كنيم. فراموش مي‌كنيم كه رويدادهاي گذشته نيز نقطه اوج موقعيت‌هاي احتمالي بوده‌اند كه به يك طريق حل شده است و نه به طريق ديگر. فراموش مي‌كنيم كه اين رويدادها مي‌توانستند به همين راحتي در نتيجه‌اي به همان اندازه محتمل حل شوند - نتيجه‌اي كه صرفا رخ نداده است. طيف مغالطه‌هايي كه "نسيم نيكلاس طالب" به تصوير مي‌كشد، طيفي بسيار قابل توجه است. يكي ديگر از چيزهايي كه "نسيم نيكلاس طالب" درباره آن مي‌نويسد، سوگيري انتخاب در وبلاگ‌نويسي و بررسي كتاب است. او به زيركانه‌ترين شكل ممكن "نقش پنهان بخت و اقبال در« زندگي و بازارها»" را مشخص مي‌كند و شما را به چالش مي‎كشد كه آيا در عصر حاضر، در تصميمات كوچك و بزرگ خود، مي‌توانيد بدون تعصب انتخاب كنيد؟ بدون شك "فريفته تصادف" كتابي است كه ارزش چندبار خوانده شدن را دارد.

فريفته تصادف (نقش پنهان بخت و اقبال در زندگي و بازارها)

 • 120,000 تومان

كتابي است براي لذت بردن آنان كه آمار مي دانند؛ هشداري است براي بيدار شدن آن ها كه بي محابا در دنياي كسب وكار و سرمايه گذاري به پيش مي روند؛ مايۀ فروتني و انديشيدن است براي آن ها كه در زندگي به توفيق رسيده اند و توفيق خود را تمام و كمال به شايستگي هايشان نسبت مي دهند؛ مرهمي است براي زخم آنان كه دست سرنوشت، ناگهان طومار زندگي بسامان ايشان را در هم پيچيده است؛ لحظات دلنشيني است براي كساني كه مشتاق شنيدن حكمت ناب از زبان بزرگان ادبيات و فلسفه باستان هستند؛ و در يك كلام، شرح چيره دستانه تراژدي در دنياي سهام و سرمايه گذاري است.

تخت پروكروستس

 • 25,000 تومان

تخت پروكروستس مجموعه‌اي از اندرزها و جملات قصار فلسفي و عملي است. اين كتاب همانند ديگر اثر معروف طالب يعني قوي سياه، با بيان نكاتي كه همه‌ي ما در زندگي روزمره مدام با آن مواجه مي‌شويم و بي‌توجه از كنارشان مي‌گذريم، ما را شگفت‌زده مي‌كند. ساختار اين كتاب جالب است. شما در آغاز با مجموعه‌ي وسيعي از گزين‌گويه‌ها روبه‌رو مي‌شويد كه ظاهراً با سرتيترها و عناويني از هم جدا شده‌اند. اما پس از آنكه به پايان كتاب رسيد، با يك پساگفتار روبه‌رو مي‌شويد. خواندن اين كتاب حداكثر 3 ساعت زمان مي‌برد، ولي به گمان من كتابي نيست كه بتوانيم آن را به‌سادگي بخوانيم و عبور كنيم همچنان كه يكي از منتقدان در گاردين نوشته بود تخت پروكروستس كتابي است كه به احتمال زياد پس از خواندن آن دوباره به سراغش مي‌رويد (پس از چند روز يا چند هفته) و سپس بعد از چند سال دوباره به آن رجوع مي‌كنيد. اين كتاب ديدگاه‌هاي شما را درباره‌ي انسان‌ها، دولت‌ها، سازمان‌ها و... دگرگون مي‌سازد و بعيد است به‌سادگي بتوانيد آن را فراموش كنيد.

قوي سياه (تاثير رويدادهاي بي‌نهايت غيرمحتمل)

 • 93,000 تومان

كتابي كه تفكر مدرن را دگرگون كرد قوي سياه يك رويداد مثبت يا منفي است كه اگر چه غيرمحتمل پنداشته مي‌شود اما پيامدهاي بزرگي را به بار مي‌آورد. نسيم طالب در اين كتاب پيش‌گويانه و نوآورانه به شيوه‌اي شوخ طبعانه نشان مي‌دهد كه رويدادهاي قوي سياه تقريبا همه چيز را در مورد جهان ماتوجيه مي‌كنند، و با اين وجود ما - بخصوص متخصص‌ها - در مقابل آن كوريم. قوي سياه ديدگاه من را در مورد چگونگي كاركرد جهان تغيير داد. بي‌نهايت لذتبخش، قانع‌كننده ... جذاب. يك شاهكار.....خلاصه‌اي از اين كتاب در پادكست فارسي بي‌پلاس ارائه شده است.

پوست در بازي (عدم تقارن‌هاي پنهان در زندگي روزمره)

 • 75,000 تومان

درك ساز و كارهاي پوست در بازي باعث مي‌شود معماهاي پيچيده‌اي كه در زير لايه‌هاي شكيل واقعيت وجود دارند را بفهميم. مثلا: - چگونه اقليت‌هاي كاملا نامدارا‏، دنيا را اداره كرده و سليقه‌ي خودشان را بر ما تحميل مي‌كنند؟ - چگونه عام‌گرايي، افرادي را كه قرار است به آن‌ها كمك كند، نابود مي‌كند؟ - چه اتفاقي افتاده كه امروزه تعداد برده‌هاي بيشتري از دوران رومي‌ها داريم؟ - چرا الهيات مسيحيت به وجه انساني عيسي مسيح و تمايز آن با وجه الهي‌اش پافشاري مي‌كند؟ - چگونه مورخان با گزارش جنگ‌ها و عدم گزارش صلح، موجب سردرگمي ما شده‌اند؟ - چگونه نامزدهاي مناصب سياسي با نقصان‌هاي مشهود خود، از بروكرات‌هايي كه سوابق بي‌عيب و نقصي دارند، واقعي‌تر به‌نظر مي‌رسند؟ - چرا كمپاني‌ها در مقاطعي كه مديران حرفه‌اي و علاقه‌مند به كارهاي خوب دارند، شكست مي‌خورند؟ - چگونه بايد امور خارجي را اداره كنيم؟ - چرا نبايد هيچ‌گاه به خيريه‌هاي سازمان‌يافته پول بدهيم، مگر اينكه در يك حالت به شدت توزيع‌شده عمل كنند؟ - چرا اقتصاددان‌هاي رفتاري با مطالعه رفتار افراد كاري ندارند - و بازارها هم تقريبا كاري به سوگيري‌هاي شركت كنندگان‌شان ندارند؟ - منطق اساسي ريسك‌پذيري چيست؟ پوست در بازي عمدتا به عدالت، شرافت و فداكاري مربوط مي‌شود، چيزهايي كه وابسته به هستي انسان‌هاست.خلاصه‌اي از اين كتاب در پادكست فارسي بي‌پلاس ارائه شده است.

قوي سياه (انديشه‌ورزي پيرامون ريسك)

 • 116,000 تومان

پيش از كشف استراليا، مردم دنياي كهن بي چون و چرا باور داشتند هر قويي سفيد است چون تجربيات ايشان پيوسته اين باور را تاييد مي‌كرد. ديدن نخستين قوي سياه براي چند پرنده‌شناس بايد شگفتي جالبي بوده باشد؛ اما اهميت داستان در اين نيست. اهميت داستان در اين است كه شكنندگي دانش ما را نمايان مي‌كند و نشان مي‌دهد آموختن ما از تجربيات و مشاهدات با چه محدوديت‌هاي شديدي رو به روست. تنها يك مشاهده كافي است تا گزاره‌اي كلي كه دستاورد هزاران سال تماشاي ميليون ها قوي سفيد است بي‌اعتبار شود - تنها با ديدن يك قوي سياه. قوي سياه ما سه ويژگي دارد: نامنتظر است، پيامدي سنگين دارد، پس از وقوع پيش‌بيني‌پذير مي‌نمايد (اما پيش از وقوع پيش‌بيني شدني نيست.)

صفحه‌ی 1