فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير

فلسفه در 40 ايده

 • 40,000 تومان

فلسفه در چهل ايده كتابي است ساده و قوي درباره نقش نگرش‌هاي فلسفي در متن زندگي. اين كتاب چهل ايده از بزرگ‌ترين و تاثيرگذارترين ايده‌هاي فلسفي را شرح مي‌دهد و ما را به سفري در دل مفاهيم اساسي فرهنگ‌هاي شرق و غرب مي‌برد. در اين كتاب، به پياده‌روي در جنگل‌هاي خيزران مي‌رويم، از آب حكمت مي‌آموزيم، در مراسم چاي آرامش مي‌يابيم و با گل‌آرايي و تزئين باغ زيبايي‌هاي زودگذر زندگي را بهتر درك مي‌كنيم. در سير فلسفه غرب هم با بعضي از بزرگ‌ترين انديشه‌ها آشنا خواهيم شد، از جمله ماكياوليسم و آيين رواقي. اين راهنمايي اساسي از حكمت و فروتني برخي از قوي‌ترين ذهن‌هاي تاريخ فسلفه سخن مي‌گويد - شخصيت‌هايي چون سقراط، كانت، نيچه، هايدگر، كنفوسيوس، لائو دزو و بودا. فسلفه در چهل ايده مجموعه تاملاتي است درباره خودشناسي، شكوفايي، عشق، دموكراسي، ثروت ملل، دلهره وجودي، رنج، خيرخواهي، وفاداري، و سي و يك ايده اساسي ديگر - كتابي تازه از موسسه مدرسه زندگي، آلن دوباتن.

فيلسوف و گرگ (درس‌هايي از حيات وحش درباره عشق مرگ و خوشبختي)

 • 30,000 تومان

فيلسوف و گرگ كتابي تاثيرگذار درباره ارتباط يك فيلسوف و گرگي به نام برنين است. پس از آنكه مارك رولندزء بچه گرگي خريد و به خانه بردء خيلي زود متوجه شد كه نمي‌تواند گرگ را در خانه تنها بگذارد چون دمار از روزگار وسايل خانه درمي‌آورد! در نتيجهء مارك و برنين هميشه با هم بودندء حتي وقتي مارك در كلاس‌هاي دانشگاهء فلسفه درس‌ مي‌داد! برنين تاثيري عميق بر تفكر فلسفي رولدز گذاشت و او را به ارزيابي مجدد نگرش‌اش به عشقء خوشبختيء طبيعتء و مرگ سوق داد. فيلسوف و گرگ يك كتاب پرفروش بين‌المللي است.

روح خردمند (حكمت الهام‌بخش دكتر ويكتور فرانكل بنيان‌گذار مكتب معنادرماني)

 • 33,000 تومان

يك بار هم زندگي خود را با آموزه‌هاي نويسنده "انسان در جستجوي معنا" بسنجيد شايد بتوان گفت اين جمله بهترين چكيده براي معرفي كتاب "روح خردمند" است. كتابي كاربردي و راهگشا كه زير نظر نوه دكتر فرانكل بر اساس رويكرد او به معنادرماني نوشته شده است. نويسندگان بيست و يك دغدغه انسان امروزي اعم از هدف، زندگي كردن و خوشبختي و واكنش‌ها تا پول، شوخي و رنج و كار را با تكيه به متون دكتر فرانكل از جمله " انسان در جستجوي معنا" بررسي كرده‌اند. نويسندگان كتاب مثل دكتر فرانكل اعتقاد دارند هر مشكل انسان منحصر به فرد خود آن شخص است و يك پاسخ يكسان ندارد. پس به جاي قبولاندن يك جواب كپسولي به خواننده كتاب در پي تشويق مخاطب به بازنگري زندگي او بر اساس آموزه‌هاي معنادرماني هستند. ساختار پرسش و پاسخ پايان هر فصل نيز تمهيدي براي همين كار است. اين كتاب اولين عنوان از مجموعه "فلسفه و معناي زندگي" است. عنوان هاي ديگر اين مجموعه مثل "آرامش فلسفي"، "پرسش هاي زندگي " و "سرگذشت تنهايي" به زودي منتشر مي‌شوند.

آرامش فلسفي (راهنمايي‌هايي 1 فيلسوف در سفر زندگي)

 • 33,000 تومان

فلسفه براي زندگي كردن است، نه‌فقط براي ياد گرفتن اپيكتتوس فلسفه رواقي در خدمت انسان معاصر مدتي است كه اقبال به كتاب‌هايي درباره حكمت و فلسفه غرب باستان نشان داده است مي توان از آموزه‌هاي فيلسوفان دوران باستان براي مقابله با مشكلات امروزي انسان معاصر بهره جست. يكي از مهم‌ترين مكاتبي كه به كمك انسان معاصر آمده است رواقي‌گري است. كتاب آرامش فلسفي كشف دوباره سم تورود از نوشته‌هاي اپيكتتوس است. او در مقدمه تعريف مي‌كند كه در پاييز سال 2008، زماني كه جهان به ورطه بحران اقتصادي افتاد، او هم دچار فروپاشي رواني مي‌شود و زندگي زناشويي‌‌اش به جدايي و طلاق ختم مي‌شود. اينجا است كه دوام آوردن در هر روز، برايش به يك مبارزه و تلاش طاقت‌فرسا بدل مي‌شود. سم تورود مي نويسد: شديداً به آرامش ذهن نياز داشتم. در همين گيرودار وارد يك كتابفروشي مي‌شود و با آثار اپيكتتوس و ماركوس اورليوس آشنا مي‌شود. سم تورود: اپيكتتوس و ماركوس اورليوس ستون‌هاي مكتب رواقي در فلسفه‌اند. پي بردم كه رواقي‌گري به معني سركوب عواطف و دوري‌كردن از لذت‌ها نيست، بلكه ذات آن تمركز بر چيزهايي است كه در دايره قدرت ماست و به حال خود رها كردن هر چيزي كه نمي‌توانيم بر آن تسلط داشته باشيم. دانستم كه فلسفه رواقي در بنيان بهترين رويكردهاي خودياري، مثل درمانگريِ عاطفي عقلي و درمانگري رفتاري شناختي قرار دارد. نزديك به ده سال پس از كشف اوليه حكمت اپيكتتوس و ماركوس اورليوس، اين را بخشي از روال زندگي‌ام كردم كه هر روز صبح قطعه‌اي از يك ترجمه قديمي از آثارشان را بخوانم و آن را به زبان ساده و امروزي بازنويسي كنم. من اين روايت‌ها را براي استفاده خودم تهيه كردم، ولي آن‌ها را در دسترس همگان نيز قرار دادم. اگر در جستجوي آرامش ذهن هستيد، اميدوارم مثل من از كتاب‌ راهنما ( آرامش فلسفي) فايده ببريد. آرامش فلسفي دومين عنوان از مجموعه فلسفه و معناي زندگي است. اولين عنوان اين مجموعه روح خردمند بود كه با استفاده از تعاليم دكتر فرانكل نويسنده كتاب انسان در جستجوي معنا مي‌كوشد راهنمايي براي زندگي روزانه به دست بدهد. پرسش‌هاي زندگي، سرگذشت تنهايي، من كيستم، فلسفه در 40 ايده و فلسفه ساده و زيبا از ديگر عناوين اين مجموعه هستند كه در آينده نزديك چاپ مي‌شوند.

آكادمي فلسفه

 • 55,000 تومان

آكادمي فلسفه مجموعه‌اي براي سفر به سرزمين پهناور فلسفه به همراه برخي از برجسته ترين فيلسوفان و انديشمندان جهان از روزگار باستان تا دوره معاصر است. فلسفه يعني «دوست داشتن خردمندي» و يكي از اساسي‌ترين هدف‌هايش اين است كه چشم اندازي دقيق‌تر از جهان پيرامون خود داشته باشيم و راه هايي بهتر براي زندگي فردي و اجتماعي پيدا كنيم. اين مجموعه براي همين طراحي شده است.

چگونه 1 كشور را اداره كنيم

 • 45,000 تومان

چگونه 1 كشور را اداره كنيم، گزيده‌اي از آثار ماركوس سيسرون، بزرگ‌ترين دولتمرد و سخنور روم باستان، است. نوشته‌هاي سيسرون طي بيش از دو هزار سال بر نسل‌هاي مختلف تاثير گذاشتند و امروزه هم خواندني‌اند. «اثري نافذ در آشنايي با يكي از شريف‌ترين ذهن‌هاي تاريخ.» « مردم هر چه بيشتر سيسرون بخوانند، دنيا جاي بهتري خواهد شد.»

چگونه پا به سن بگذاريم

 • 45,000 تومان

در چگونه پا به سن بگذاريم سيسرون فيلسوف و سخنور بزرگ رومي شرح مي‌دهد كه چطور مي‌توانيد نيمه دوم عمرتان را بهترين بخش زندگي خود كنيد. كتاب كلاسيك سيسرون پر از راهنمايي‌هاي عملي و خردمندي ماندگار است. مونتني فيلسوف و نويسنده فرانسوي قرن شانزدهم مي‌گفت كتاب سيسرون ميل او را به پير شدن برمي‌انگيخت. (استفان هريسون)

چگونه در انتخابات پيروز شويم

 • 40,000 تومان

در تابستان سال 64 قبل از ميلاد ماركوس سيسرون بزرگ‌ترين سخنور روم باستان براي دست يافتن به مقام كنسولي تلاش مي‌كرد. همان زمان كه مبارزات انتخاباتي داشت شروع مي‌شد برادرش كوئينتوس جزوه كوچكي به شكل نامه براي او درباره مبارزه انتخاباتي نوشت. كتاب سرشار از حكمت سياسي و شناخت واقعيت‌هاي كسب قدرت است. اكثر مروركنندگان اين كتاب از مدرن بودن آن شگفت‌زده شده‌اند (مري بيرد)

خردمندي در زندگي روزمره (آزادي شهرت دروغ و خيانت و 14 گفتار ديگر)

 • 30,000 تومان

همان‌طور كه دروغگويي در حق ديگران اغلب زيانبار است، زيانش براي خودمان بيش‌تر است، چون اثراتش روح فرساست. به ياد داشتن اين قواعد ما را قديس نمي‌كند. دروغ را هم از جهان ريشه‌كن نمي‌كند، اما ممكن است وقتي از دروغ به صورت اسلحه استفاده مي‌كنيم به ما هشدار بدهند. حتي اگر بايد از آن استفاده كنيم بايد اين قواعد را به ياد داشته باشيم.

غلبه بر بي‌شعوري

 • 40,000 تومان

غلبه بر بي‌شعوري بر اساس اين سخن معروف سقراط شكل گرفته: زندگي بررسي نشده ارزش زيستن ندارد. سقراط به زندگي خردمندانه قائل بود و ظاهرا عقيده داشت هر كس بايد زندگي خودش را بررسي كند. اما افلاطون اين كار را به فيلسوفان خبره مي‌سپرد. جان استوارت ميل فيلسوف، حق را به سقراط مي‌داد و مي‌گفت بهتر است سقراطي ناراضي بود تا احمقي راضي. در غلبه بر بي‌شعوري خواهيم ديد ماجرا چيست!

آري به زندگي

 • 49,000 تومان

دكتري جوان پس از رهايي از اردوگاه مرگ باخبر شد كه بسياري از عزيزانش از جمله همسر باردارش را از دست داده است و درسپتامبر 1945 به دوستانش نوشت: بي اندازه خسته ام، بي اندازه تنها و غمگيم. اما او با نيرويي حيرت انگيز، باز به زندگي روي آورد و تسليم افسردگي و پوچي نشد. او تا 52 سال بعد به زندگي فعال خود ادامه داد و به چهره‌اي پر‌آوازه در دنياي روان‌پزشكي و معنادرماني بدل شد. دكتر ويكتور فرانكل از 1970 تا 1997 بيست و نه دكتراي افتخاري و ده‌ها جايزه علمي معتبر دريافت كرد. آري به زندگي يكي ديگر از شاهكارهاي اوست كه متن اصلي آن سال‌هاي دراز در دسترس نبود و براي اولين بار به زبان انگليسي در سال 2020 منتشر شد.

دور دنياي فلسفه در 8 روز (سفري به چند هزار سال تاريخ انديشه در غرب و شرق)

 • 35,000 تومان

در دور دنياي فلسفه در 8 روز علاوه بر آشنايي با فيلسوفان و تاريخ فلسفه در غرب و شرق، «تصويري كلي» از سير فلسفي بشر پيش روي خود مي‌بينيم، مثل كسي كه دريا را در نمايي كلي مي‌بيند. سفر دور دنياي فلسفه مثل سفر دور دنياي ژول ورن هيجان‌انگيز است؛ از نقطه‌اي آغاز مي‌كنيم و در سفري طولاني، به «مكان‌هاي مختلف» مي‌رويم و دوباره به نقطه‌ي آغاز سفرمان برمي‌گرديم. اما به تعبير تي اس اليوت شاعر، در اين حالت، نقطه‌ي شروع‌مان را «طور ديگري» مي بينيم، همچون كسي كه به گفته‌ي افلاطون «بدون نيرنگ، فلسفه مي‌ورزد.» دور دنياي فلسفه در8 روز در پي فراهم كردن امكان چنين سفري است. با دور دنياي فلسفه در 8 روز ، براي اولين بار كتابي مختصر در اختيار داريم كه 3000 سال تاريخ فلسفه در غرب و شرق را به ما معرفي مي‌كند. كتاب حاضر ترجمه‌ي دو كتاب از مجموعه‌ي نو و پرخواننده‌اي است كه انتشارات آيكن آنها را منتشر كرده است. فلسفه به قول ويل دورانت در كتاب دعوت به فلسفه، كيف پولمان را پر نمي‌كند و ما را به مدارج بالاي حكومتي نمي‌رساند. چون اگر كيفي پر از پول داشته باشيم و به بالاترين مقامات برسيم ولي با همه‌ي اين‌ها، خام و نادان بمانيم و ذهني زشت و شخصيتي بي‌ثبات و اميالي آشفته داشته باشيم، آن پول و مقام به چه كار مي‌آيد؟ اما شايد فلسفه، اگر به آن وفادار باشيم، وحدت روحي شفابخشي به ما ارزاني كند. فلسفه انضباطي شخصي است كه باعث رشد ما مي‌شود و آزادي و صفايي الهي به ما مي‌بخشد. دانش قدرت است، اما فقط خردمندي، آزادي است.

1  2  صفحه‌ی 1