فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
در جستجوي زندگاني نيكو (شادكامي و فيلسوفان ديروز و امروز)
وابي سابي (هنر كامل نبودن در زندگي)
 • 60,000 تومان
 • با تخفیف: 60,000 تومان
الفباي ذهن‌آگاهي
 • 40,000 تومان
 • با تخفیف: 40,000 تومان
ايكيگاي (هنر معنا بخشي به زندگي به سبك ژاپني)
 • 28,000 تومان
 • با تخفیف: 28,000 تومان
زنون و لاكپشت (چگونه همچون يك فيلسوف بينديشيم)
معناي زندگي و فلاسفه بزرگ
 • 65,000 تومان
 • با تخفیف: 65,000 تومان
هرمنوتيك به زبان ساده
 • 35,000 تومان
 • با تخفیف: 35,000 تومان
فرويد براي قرن بيست و يكم (علم زندگي هرروزه)
 • 28,000 تومان
 • با تخفیف: 28,000 تومان
عشق معرفت (حيات ‌فلسفه ‌از سقراط‌ تا دريدا)
 • 25,000 تومان
 • با تخفیف: 25,000 تومان
بابا و فلسفه (طريقت پدري)
 • 55,000 تومان
 • با تخفیف: 55,000 تومان
درآمدي كوتاه بر تكامل انسان
 • 35,000 تومان
 • با تخفیف: 35,000 تومان
100شيوه براي انگيزه بخشيدن به خود ( زندگي خود را براي هميشه تغيير دهيد )

در جستجوي زندگاني نيكو (شادكامي و فيلسوفان ديروز و امروز)

 • 65,000 تومان

براي جانواران غيرعقلاني همين كافي است تا بخورند و بنوشند و استراحت و توليد مثل كنند، و همه آن كارهايي را انجام دهند كه هر يك از انواع حيوانات ديگر مي‌كنند. از سوي ديگر، براي ما اين فعاليت‌هاي حيواني ديگر كافي نيستند، بلكه تا به نحوي مناسب و نظام‌مند و هماهنگ با ماهيت و سرشت فردي‌مان رفتار نكنيم ديگر به غايت‌مان دست نمي‌يابيم... هم از اين رو، خطا يا شرم‌آور است كه انسان همان جايي شروع و تمام كند كه جانوران غيرعقلاني چنين مي‌كنند. وي بايد از جايي شروع كند كه آن‌ها شروع مي‌كنند و جايي تمام كند كه طبيعت براي وي در نظر گرفته است.

وابي سابي (هنر كامل نبودن در زندگي)

 • 60,000 تومان

نوبوئو سوزوكي متولد 1968 است و زندگي خودش را وقف مطالعه درباره‌ي رويكردهاي فلسفي و روان‌شناختي در ژاپن كرده است. اما ظاهرا هيچ علاقه‌اي به اين كه خودش را به ديگران نشان دهد ندارد. با رسانه‌ها گفت‌وگو نمي‌كند و هيج تصويري از او در اينترنت وجود نداردء جز همين تصوير سياه و سفيد و از پشت كه اصلا معلوم نيست خود اوست يا خير! تصوير ناقصي كه انگار قصد دارد با آنء در عمل نيز مفهوم عميق و چندوجهي (وابي سابي) را به نمايش بگذارد. مفهومي كه حالا در كنار (ايكيگاي) توجه همه را به خود جلب كرده است و سعي دارد ما را از تلاش مداوم براي بي‌نقص بودن منصرف كند. سوزوكي با يك بررسي دقيق و همه‌جانبهء در اين كتابء به سه وجه مختلف وابي سابي پرداخته است: فلسفه‌ي وابي سابيء هنر مبتني بر وابي سابي و وجوه روان‌شناختي وابي سابي يا در واقع وابي سابي به عنوان يك سبك زندگي.

الفباي ذهن‌آگاهي

 • 40,000 تومان

ذهن‌آگاهي چيست؟ ذهن‌آگاهي، كه به آگاهي از لحظه حال نيز معروف است، درباره تمركز بر روي اينجا و اينك است و نيز رها كردن افكار و قضاوت‌ها. زندگي‌هاي امروزي ما پر از چيزهايي هستند كه توجه‌مان را مي‌طلبند: فهرست كارهايي كه بايد انجام دهيم، جواب دادن به پيام‌ها، پر كردن فرم‌ها، پرداخت قبض‌ها، تحويل كارها در موعد مقرر، ديدن افراد، سير كردن خانواده. از همين‌رو، به‌راحتي ممكن است احساس سردرگمي بكنيم و مراقبت از خودمان را به دست فراموشي بسپاريم. ذهن آگاهي درباره برگرداندن خودمان از نشخوار ذهني درباره آينده يا نگراني‌هايي كه انرژي‌مان را تحليل مي‌برند به تجربه لحظه حال به صورت پروپيمان و كامل است، بدون تحليل آگاهانه. ذهن‌آگاهي به ميليون‌ها نفر در سرتاسر جهان كمك كرده است تا به تعادل، هدفمندي و سرور در زندگي‌شان دست يابند. اين كتاب براي آن است تا به شما كمك كند براي بهبود زندگي‌تان از آن استفاده كنيد.

ايكيگاي (هنر معنا بخشي به زندگي به سبك ژاپني)

 • 28,000 تومان

«ايكيگاي» چيست؟ طي هفت سالي كه به عنوان روزنامه‌نگار مستقل كار مي‌كنم، اين مسئله پيچيده‌ترين موضوعي بوده است كه مجبور بوده‌ام در آن كندوكاو كنم. تا قبل از اين كه براي بي‌بي‌سي مقاله‌اي به نگارش دربياورم، قدر اين مفهوم را نمي‌دانستم و آن را بديهي مي‌پنداشتم. ايكيگاي چنان مفهوم رايجي است و چنان عميقا در اذهان مردم ژاپن جاي گرفته است . كه هيچ‌گاه واقعا درنگ نكرده بودم و به معناي آن نينديشيده بودم. واژه ژاپني ايكيگاي از دو بخش، يا دو كانجي، تشكيل شده است: «ايكي» ، كه به معناي زندگي است، و «گاي» كه معني ارزش يا بها مي‌دهد. بدين‌ترتيب، ايكيگاي به معني ارزش زندگي يا شادكامي در زندگي است. به بياني ساده، ايكيگاي به همان دليلي اشاره دارد كه افراد هر روز صبح به خاطرش از خواب بيدار مي‌شوند.

زنون و لاكپشت (چگونه همچون يك فيلسوف بينديشيم)

 • 55,000 تومان

زنون و لاكپشت نه تنها توضيح مي‌دهد كه هر فيلسوف كه بوده است و چه مي‌انديشيده استء بلكه دقيقا نشان مي‌دهد كه چه‌سان به آن طرز فكر خاص رسيده است. نيكولاس فرن فلسفه را چنان مجموعه‌اي ابزار عرضه مي‌دارد - از تيغ او كام گرفته تا چنگك هيوم - كه مي‌توان يكايك‌شان را در مورد هر مسئله دشواري به كار زد. زنون و لاكپشتء كه در بيست و پنج فصل كوتاه نوشته شده است. و هريك را مي‌توان در طول مسير رفتن به سركار خواند. دوره آموزشي ايده‌آلي است براي دفاع شصي در حوزه فكري. كتاب حاضر تاكنون به بيست و پنج زبان برگردانده شده استء آلمانيء پرتغاليء تركي و غيره و ترجمه فارسي پيشارو بيست و ششمين برگردان آن محسوب مي‌شود.

معناي زندگي و فلاسفه بزرگ

 • 65,000 تومان

معناي زندگي و فلاسفه بزرگ آشكار مي‌سازد كه چه‌سان فلاسفه بزرگ گذشته درصدد پاسخ به پرسش از معناي زندگي بر آمده‌اند. اين مجموعه ويراسته شامل بيست و پنج فصل مي‌شود، و هر فصل تمركز خود را بر روي چهره‌اي اصلي و عمده در حوزه فلسفه مي‌گذارد، از كنفوسيوس گرفته تا ويتگنشتاين و آير، و به گونه‌اي تخيل‌آميز از چشم انداز آنان به موضوع مورد بحث مي‌پردازد. كتاب جذاب و منحصربه فرد حاضر، كه به قلم متخصصان برجسته اين حوزه به نگارش در آمده است، متخصصاني نظير جان كاتينگهام، تادئوس متز واي. سي. گريلينگ، ارتباط و پيوند تاريخ فلسفه با مباحث مطرح حال حاضر را مورد كندوكاو قرار مي‌دهد. خواندن اين كتاب براي دانشجويان و پژوهندگاني كه به مطالعه تاريخ فلسفه، فلسفه دين، اخلاق، متافيزيك يا فلسفه تطبيقي مي‌پردازند لازم و ضروري است، ضمن آن كه خوانندگان علاقمند به مباحث فلسفي نيز مي‌توانند از آن بهره‌مند شوند، به ويژه از آن حيث كه دستگاه انديشگاني فلاسفه بزرگ را، كه پيشاپيش آشناي خوانندگان هستند، از زاويه‌اي نو و بديع مورد بررسي قرار داده است، و نكات جالب و تازه‌اي را درباره شان مطرح ساخته است.

هرمنوتيك به زبان ساده

 • 35,000 تومان

موضوع اين كتاب اتكاي فهم آدمي بر سنت و مرجعيت است كه از طريق متون پيشين و نيز ديگر رسم و روال‌هاي اجتماعي فرهنگي- نسل به نسل گشته و امروز به دست ما رسيده است: فهم با ذهن خالي امكان‌پذير نيست، بلكه به رسم و روال‌هاي سنتي موجود در فرهنگ يك جامعه متكي است، رسم وروال‌هايي كه برخي افراد در آن‌ها صاحب‌نظرند و ديگران مي‌بايستي براي راهنمايي به آن‌ها رجوع كنند.

فرويد براي قرن بيست و يكم (علم زندگي هرروزه)

 • 28,000 تومان

«سموئل با اين كتاب زيركانه خود را همچون يك مربي زندگي بي همتاي فرويدي نمودار مي‌سازد. وي، بدون آن‌كه باور خود فرويد به ارزش علم را كنار بگذارد، و نيز بدون درگير شدن با مهم‌ترين طرفداران معاصر آموزه روشنگري، به بيان حكمت شاعرانه‌اي مي‌پردازد كه به شدت مورد نياز روزگار ماست. اين كتابي است كه مي‌بايستي آن را خواند و باز هم خواند، تا ابد و براي هميشه.»

عشق معرفت (حيات ‌فلسفه ‌از سقراط‌ تا دريدا)

 • 25,000 تومان

اگرچه دربارهٔ هريك از فيلسوفان مزبور به‌طور مستقل كتاب‌هاي زيادي نگاشته شده است (و بسياري از آن‌ها نيز به فارسي ترجمه‌شده‌اند)، خوانش‌هايي كه اين اثر ارائه مي‌دارد خالي از لطف و نكات تازه نيستند. آنچه در اين خوانش ها توجه خواننده را به خود جلب مي‌كند تناقض‌هايي است كه نويسنده در آثار بررسي‌شده برجسته مي‌سازد، تناقض‌هايي كه مشخصهٔ كار فيلسوفان مزبور به شمار مي‌روند و نيز تشكيل‌دهندهٔ ذات زندگي‌اند. همين تناقض‌ها هستند كه از آغاز تاكنون به حيات فلسفه استمرار بخشيده‌اند، چه آدمي همواره كوشيده است تا با اين تناقض‌ها كنار آيد و مهارناپذيري اين تناقض‌ها همواره وي را در حيرت فروبردهاست و چنان‌كه معروف است حيرت آغاز فلسفه است. اين كتاب در هفت بخش به رشته تحرير درآمده است: بخش نخست با عنوان «برچيدنِ معرفت: سقراطِ دفاعيه» است و زير عنوان‌هاي «درآمدي بر سقراط»، «دفاعيه‌اي غيردفاعي»، «اتهام غيررسمي»، «به پرسش گرفتنِ جهان‌بيني‌ها»، «اِلِنخوس سقراطي»، «سقراط در مقام پيشاهنگ روانكاوي» و «طعنهٔ طعنه» را در خود دارد. نام بخش دوم «منطق ميل و تمنا: سقراطِ ضيافت» است و به مباحثي با عنوان «درآمدي بر ضيافت»، «اسطورهٔ آريستوفانس»، «سقراط آگاتون را به پرسش مي‌گيرد»، «شرح ديوتيما: ارُوس ميان امر انساني و امر الوهي قرار دارد»، «عشق و جاودانگي»، «نظريهٔ ايده‌ها (صور مثالي)، «ماهيت تراژيك_كميك فلسفه» اختصاص دارد. «زندگي و متون مرموز اسپينوزا»، «سادگيِ راديكال»، «چهرهٔ برافروخته از شرم خدا»، «اينك سعادت»، «ترسيم روح هندسي» و «والاترين تمنا» مباحث بخش سوم را با عنوان «ذيل صورتي خاص از جاودانگي: اخلاق اسپينوزا» تشكيل مي‌دهد. بخش چهارم كتاب با عنوان «تنهاييِ مفاهمه‌اي: خيال‌پروري‌هاي روسو» به مباحثي چون «زندگي‌نامه»، «كتابي براي همه‌كس و هيچ‌كس»، «گونه‌هاي تنهايي»، «دوستي»، «روش روسو براي كندوكاو در خويشتن: خيال‌پروري»، «بازسازي تجربه» و «كتاب زندگي» مي‌پردازد. بخش پنجم كه عنوان آن «چگونه آنچه هستيم مي‌شويم: تبارشناسي اخلاق نيچه» شامل مباحثي با عنوان «مقدمه‌اي بر نيچه»، «مقدمه‌اي بر كتاب»، «امكان‌ناپذيري خودشناسي»، «چشم‌انداز باوري»، «سرور و برده»، «سرگيجه_عقب نشستن»، «فلسفه و نيست‌انگاري»، «جان‌ها آزاده و چشم‌اندازباوري» است. نام بخش ششم «ديگري شدن: تاريخ جنسيت فوكو» است و به مباحثي با عنوان «زندگي و مرگ»، «داستانِ ركيك و زننده» و «اصالت ديگربودگي» اختصاص دارند. درنهايت «ناهويت»، «زندگي‌نامهٔ سينمايي»، «التزام»، «اعطاكردن» و «عشق» مبحث بخش پاياني و هفتم كتاب با عنوان «آنك اينِ من: دريدا» را تشكيل مي‌دهند.

بابا و فلسفه (طريقت پدري)

 • 55,000 تومان

ممكن است از خود بپرسيد ارسطو يا كنفوسيوس چه حرفي براي گفتن به پدران امروزي دارند، يا اين‌كه آيا ايده‌هاي فيلسوفان مي‌تواند براي مرداني كه عهده‌دار زندگي‌اي پدرانه در سده بيست و يكم هستند سودي داشته باشد يا خير. آيا افكار چنين افرادي هيچ ارتباطي به كار پدران امروزي دارد؟ پاسخ، احتمالا با تعجب، بله‌اي مطنطن است. نويسندگان كتاب بابا و فلسفه به ارائه افكار خود درباره تاثيرات پدر بودن بر كودكان و بر مردان، موضوع‌هاي اخلاقي مربوط به سبك‌هاي مختلف فرزند پروري، معناي پدر اصيل بودن مي‌پردازند و كار خود را با توصيه‌هايي براي پدران در مورد برخي دوراراهه‌هايي به پايان مي‌رسانند كه فراروي آن‌ها قرار مي‌گيرد. اين كتابي درباره فلسفه خشك دانشگاهي نيست، بلكه كتابي كاربردي، بينش‌آور و حتي سرگرم كننده است. نويسندگان كتاب، با بهره‌گيري از بينش‌هاي موجود در فلسفه، روان‌شناسي، مذهب و انسان‌شناسي، براي پدران از حكمت جمعي اعصار و قرون ياوري و بصيرتي فراهم آورده اند كه كه مي‌تواند آنان را قادر سازد نقش‌هاي خود را بهتر بفهمند، قدر آن‌ها را بيش‌تر بدانند و بهتر ايفايشان كنند. هر پدري كه كمي وقت بگذارد و به تفكر درباره برخي از ايده‌هاي مطرح در برگه‌هايي كه از پي مي‌آيند بپردازد و سپس برخي از آن‌ها را به اجرا بگذارد قطعا از اين كار خود خرسند خواهد شد و همين‌طور نيز فرزندان او.

درآمدي كوتاه بر تكامل انسان

 • 35,000 تومان

بسياري از پيشرفت‌هاي مهمي را كه زيست‌شناسان در 150 سال گذشته صورت داده‌اند، مي‌توان به استعاره‌‌اي يكه و يگانه فروكاست. تمامي اندامواره‌هاي زنده، يا بقايافته، يعني جانوران، گياهان، قارچ‌ها، باكتري‌ها، ويروس‌ها و انواع و اقسام اندامواره‌هايي كه در گذشته مي‌زيسته‌اند، جايي بر روش شاخه‌ها و شاخك‌هاي يك درخت حيات قرار مي‌گيرند. ما با تمامي اندامواره‌هايي كه امروز زنده هستند، و تمامي اندامواره‌هايي كه تاكنون زيسته‌اند، از طريق شاخه‌هاي اين درخت حيات پيوند داريم. اندامواره‌هاي انقراض‌يافته‌اي كه بر روي شاخه‌هايي قرار دارند كه ما را به ريشه درخت متصل مي‌سازند اجداد ما هستند. مابقي، اندامواره‌هاي واقع بر روي شاخه‌هايي كه يك راست به شاخه خود ما متصل مي‌شوند، پيوند نزديكي با انسان‌هاي امروزين دارند، اما اجداد ما نيستند..

100شيوه براي انگيزه بخشيدن به خود ( زندگي خود را براي هميشه تغيير دهيد )

 • 28,000 تومان

كتاب حاضر به قلم استيو چندلر به زباني ساده و به كمك نمونه‌هايي از زندگي روزانه و به دور از اصطلاحات فني و تخصصي روان‌شناسانه و فلسفي مهم ترين مفاهيم مطرح در روانشناسي مبتني بر نحله فلسفي موسوم به ((اگزيستانسياليسم )) را براي مخاطب عام و غيرحرفه‌اي روشن مي‌سازد . تمامي ((صد )) نكته مطرح در كتاب به نوعي حول چند مضمون اساسي در فلسفه‌هاي موسوم به اگزيستانسيال مي‌چرخد ، مضاميني نظير (( آزادي )) ،(( انتخاب / اختيار )) ، (( مرگ آگاهي )) و (( مسئوليت )) كه نويسنده اشاره صريحي بدان‌ها نمي‌كند و در واقع نيازي هم نيست ، چه مخاطب كتاب عام است و لذا مي‌بايستي با زباني روشن و به دور از پيچيدگي با او سخن گفت تا وي بتواند از اين مفاهيم در زندگي روزمره خود بهره بگيرد .

1  2  صفحه‌ی 1