فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½_ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
آشنايي با كيركگور
 • 29,500 تومان
 • با تخفیف: 29,500 تومان
در اسارت جغرافيا (10 نقشه كه همه آموختني‌ها را درباره سياست جهاني بيان مي‌كند)
 • 115,000 تومان
 • با تخفیف: 115,000 تومان
يا اين يا آن 2
 • 119,500 تومان
 • با تخفیف: 119,500 تومان
هنر پير شدن
 • 42,000 تومان
 • با تخفیف: 42,000 تومان
جستاري در خصوص فاهمه‌ي بشري
 • 185,000 تومان
 • با تخفیف: 185,000 تومان
آينه ها در مغز(چگونه ذهن ما در اعمال، هيجانات و عواطف ديگران شريك مي شود)
شب (داستان‌هاي برگزيده دومين دوره جايزه ارغوان) مجموعه داستان
اقتصاد سياسي ايران (از مشروطيت تا پايان سلسله پهلوي)
هنر مردن
 • 28,700 تومان
 • با تخفیف: 28,700 تومان
روي ماه خداوند را ببوس (پالتويي)
 • 32,500 تومان
 • با تخفیف: 32,500 تومان
يا اين يا آن 1
 • 119,500 تومان
 • با تخفیف: 119,500 تومان

آشنايي با كيركگور

 • 29,500 تومان

آشنايي با فيلسوفان مجموعه‌اي از زندگي‌نامه‌هاي فيلسوفان مشهور است كه براي گشودن باب آشنايي با انديشه‌ها و ديدگاه‌هاي آنان مدخل مناسب و مغتنمي به نظر مي‌رسد. در هر كتاب گذشته از ارائه‌ي اطلاعات زندگي‌نامه‌اي، افكار هر فيلسوف در رابطه با تاريخ فلسفه به طور كلي و نيز در رابطه با جريان‌ها و تحولات فكري و اجتماعي و فرهنگي عصر او بازگو مي‌شود و بدون ورود به جزئيات نظريات و عقايد او، مهم‌ترين نكته‌هاي آ‌نها با بياني ساده و روشن و در عين حال موثق و سنجيده بيان مي‌شود. اساس كار در اين كتاب‌ها سادگي و اختصار بوده است تا جوانان و نيز همه‌ي خوانندگان علاقه‌مندي كه از پيش مطالعات فلسفي زيادي نداشته‌اند بتوانند به آساني از آنها بهره بگيرند و چه بسا همين صفحات اندك انگيزه‌ي پي‌جويي بيشتر و دنبال كردن مطالعه و پژوهش در اين زمينه شود. كيركگور، دست كم به مفهوم رسمي كلمه، فيلسوف نبود. با اين همه سخن از چيزهايي گفت كه غالبا در حوزه‌ي فلسفه قرار مي‌گيرند. او درباره‌‌ي جهان ننوشت بلكه درباره‌ي زندگي نوشت -اين‌كه ما چگونه زندگي‌مي‌كنيم، و چه‌گونه‌اي را انتخاب ‌مي‌كنيم و در مورد ((معناي زنده‌بودن)) به كنكاش پرداخت. موضوع اصلي بحث او ((فرد و وجود او)) و به ديگر بيان موضوع ((بودن)) بود.

در اسارت جغرافيا (10 نقشه كه همه آموختني‌ها را درباره سياست جهاني بيان مي‌كند)

 • 78,500 تومان

همه‌ رهبران در حصار جغرافيا اسيرند. كوه‌‌ها، رودخانه‌‌ها، درياها و شن و ماسه انتخاب‌‌هايشان را محدود مي‌‌كند. بله، براي آن كه بتوانيد رويدادهاي جهاني را پيگيري كنيد بايد مردم، انديشه‌‌ها، و حركات را درك كنيد-اما اگر با جغرافيا آشنا نباشيد، هرگز تصوير كاملي نخواهيد داشت. اگر با خود فكر كرده‌‌ايد كه چرا ذهن پوتين اين‌‌قدر مشغول كريمه است، چرا تقدير آن بود كه ايالات متحده‌ آمريكا يك ابرقدرت جهاني شود، يا چرا پايگاه‌‌هاي قدرت چين در حال گسترش است، پاسخ پرسش‌‌هايتان اين‌‌جاست. «در اسارت جغرافيا» به گذشته، حال و آينده مي‌‌نگرد تا تصويري روشن از يكي از عوامل تعيين‌‌كننده‌ تاريخ ارائه دهد. وقت آن رسيده كه دوباره به «ژئو» در ژئوپليتيك اهميت دهيم.

الهه‌ها (اسرار الوهيت زنانه)

 • 115,000 تومان

بسياري از مشكلاتي كه زنان امروز با آن‌ها مواجه‌اند از اين واقعيت ناشي مي‌شود كه آن‌ها در جهان وارد عرصه‌اي از عمل مي‌شوند كه پيش از اين به مردان تعلق داشته و براي آن‌ها الگوي اسطوره‌شناختي مونث وجود ندارد. در نتيجه، زن خود را در مناسبتي رقابتي با مردان مي‌بيند و در اين راه ممكن است رنگ و بوي طبيعت خود را وانهد. او براي خودش چيزي است و رابطه اين چيزي با جنس مذكر همواره (به مدت حدود 4 ميليون سال) نه رقابت روياروي بلكه همكاري در آزمون مشترك استمرار زندگي و حمايت از آن بوده است.

يا اين يا آن 2

 • 119,500 تومان

يا آن مجلد دوم شاهكار سورن كير كگور است. نويسنده‌اش با نام مستعار B معرفي مي‌شود. آقاي قاضي متاهلي كه در نامه‌هاي بلندي كه به A ، نام مستعار نويسنده‌ي جوان و زيبايي دوست مجلد اول، مي‌نويسد مي‌كوشد او را متقاعد كند كه اگر به زندگي از منظر اخلاق، يعني با پذيرفتن مسئوليت و تعهد بنگرد زندگي‌اش سرشارتر و كامبخش‌تر خواهد شد. A خود را وقف ميل به تفريح و تفنن هنري كرده است و آقاي قاضي معتقد است انسجامي كه زندگي زناشويي به آدمي مي‌بخشد شادي و شعفي افزون بر اغواپيشگي محض مي‌آورد، هرچند كشف اين طرب ديرپاتر شكيبايي و پايبندي مي‌طلبد. قاضي به دوست جوانش يادآور مي‌شود كه فهم مشترك ما از ماجراهاي عاشقانه به لطف آفريده‌هاي هنري شكل مي‌گيرد كه غايت‌شان انبساط خاطري است كه درست در لحظه‌اي كه پاي در گل و لاي زندگي هر روزه مي‌گذاريم از كف مي‌رود و جا به ملال مي‌سپارد. قاضي معتقد است اگر A زندگي اخلاقي پيشه كند مي‌تواند جان خويش را نجات دهد. حل معما در تذكار اين حقيقت نهفته است كه گرچه زندگي ارزش زيباشناختي دارد جنبه‌ي داوري اخلاقي هم دارد. A با غفلت از ارزش‌هاي خموش وملال‌انگيز رشد و امنيت و عشق مبتني بر از خودگذشتن به روح خويش آسيب مي‌رساند.

هنر پير شدن

 • 42,000 تومان

هنر پير شدن از مجموعه هنرهاي شوپنهاور، فيلسوف شهرآلماني، دربردارنده نوشته‌هاي هشت سال آخر زندگي فكري - فلسفي اوست كه در موضوعات مختلف. او در اين كتاب، در خلال پاره‌نوشته‌هاي گاه بلند و اغلب كوتاه، به مرور در سال‌ها انديشه‌ورزي خود مي‌پردازد و برخلاف معمول بسياري از ديگر متفكران، در ايستگاه آخر زندگي، باز هم مي‌كوشد باريك‌بيني‌هاي پيشين در آثار ديگرش را تبيين و تشريح كند، بسي ناگفته‌ها را بازگويد و از اين رهگذر خود را از سكون پيري برهاند. شوپنهاور در اينجا هم مثل ساير نوشته هاي خود، همچنان عريان و مغرور و ساده و پرمغز مي‌نويسد، و به هيچ‌وجه، در تسليم و وانهادن به اقتضائات سني، نه بوتيمار غم‌خواري نشسته بر ساحل اندوه است و نه مردم‌گريز تائب عصبي و چشم به راه چابك‌انديشه كه مي‌كوشد با رويكرد عملي و متفكرانه به مفهوم كهن پيرسالي يا سالخوردگي، تا حد ممكن از آن به عنوان دوراني شيرين و پرثمر ياد كند.

جستاري در خصوص فاهمه‌ي بشري

 • 185,000 تومان

«درست همان‌طور كه كالبدشناسي ماهر كاركرد‌هاي بدن انسان را تبيين مي‌كند، جستار در فاهمه‌ي بشري لاك نيز تاريخ طبيعي خودآگاهي را به دست مي‌دهد.» «... اگر حتي نيمي از آن لذتي را در خواندن‌اش داشته باشي كه من در نوشتن‌اش داشته‌ام، تو همان قدر پول‌ات را هدر رفته خواهي كه من زحمات‌ام را.» جستاري در خصوص فاهمه‌ي بشري اولين و مفصل‌ترين متن نظام‌مند در سنت تجربه‌گرايي است.

آينه ها در مغز(چگونه ذهن ما در اعمال، هيجانات و عواطف ديگران شريك مي شود)

 • 67,500 تومان

آينه ها در مغز(چگونه ذهن ما در اعمال، هيجانات و عواطف ديگران شريك مي شود)

شب (داستان‌هاي برگزيده دومين دوره جايزه ارغوان) مجموعه داستان

 • 19,800 تومان

در دهه‌هاي گذشته، اين داستان كوتاه ايران بوده كه جريان اصلي و بزرگ‌تر داستان‌نويس ما را تشكيل داده است. نه فقط سنت داستان‌نويسان ما و پشتوانه تاريخي اين سنت، بلكه گستردگي آن در طول و عرض جغرافيامان هم مديون داستان كوتاه است. با داستان كوتاه است كه نويسندگان جوان بسياري در همه جاي ايران جرئت نوشتن پيدا كرده‌اند و حرف‌هاشان را در قالب آن ريخته‌اند. اغلب نويسندگان داستان‌هاي اين مجموعه مسائل اجتماعي پيرامون زنان را منعكس كرده‌اند و از صرف بيان خود و مسائل فردي‌شان گذشته‌اند. فضاي داستان‌ها غالبا بازتابي از وضعيتي ناهنجارند كه گاهي با مهاجرت و گاهي با از دست رفتن يكي از اعضاي خانواده و گاه با خيانتي در عشق حاصل آمده‌اند. همه اين موضوعات البته در قصه‌هايي جذاب و باوركردني گنجانده شده‌اند، و واقع‌گرايند و قصه‌گو.

اقتصاد سياسي ايران (از مشروطيت تا پايان سلسله پهلوي)

 • 82,500 تومان

بررسي مستند و مستدل و كارشناسانه‌اي از تحولات اقتصاد ايران از اوان مشروطه تا انقلاب اسلامي به موازات گزارشي تاريخي از فراز و نشيب‌هاي سياسي و اجتماعي ايران در اين دوران. نويسنده اين دوران را به 4 مرحله تقسيم مي‌كند: نخست دوره‌ي مشروطه كه تحت عنوان دولت و انقلاب بررسي مي‌شود، سپس دوره سلطنت رضا شاه كه زير عنوان و ضد انقلاب بدان مي‌پردازد، پس از آن، بخش فترت، دمكراسي و ديكتاتوري است درباره روايدادها و اوضاع زمان اشتغال ايران در جنگ دوم و دمكراسي متعاقب آن كه به ديكتاتوري انجاميد. آخرين مرحله دوره استبداد نفتي و توسعه اقتصادي است كه سال‌هاي 32 تا 57 را در بر مي‌گيرد و نويسنده استبداد و تظاهر به مدرنيسم را ويژگي آن مي‌شمارد.خلاصه‌اي از اين كتاب در پادكست فارسي بي‌پلاس ارائه شده است.

هنر مردن

 • 28,700 تومان

از آن پس، مرگي نيست جز مرگ‌هاي ملايم و ناله‌كنان، يا باشكوه، و يا موعظه‌گر و پندآموز! انسان اهميتش را باور مي‌كند؛ ديگر خيال نمي‌كند كه حلقه‌اي بي‌اهميت و ذره‌اي گمنام در زنجيره موجودات است؛ او صاحب فرديت است، زندگي گران‌بهايي دارد و به آن وابسته است. قرون وسطي آكنده است از اين ترس از مردن كه با ترس از دوزخي شدن شدت يافته است. عصر رقص‌هاي هولناك هولباين است، عصر حكاكي‌هاي تيزابي دورر، عصر اسكلت‌ها و درشت‌ني‌ها، عصر جاودانگي با معجون‌هاشان و عصر عهد و پيمان با شيطان.

روي ماه خداوند را ببوس (پالتويي)

 • 32,500 تومان

هر كس روزنه‌ايست به سوي خداوند، اگر اندوهناك شود. اگر به شدت اندوهناك شود.

يا اين يا آن 1

 • 119,500 تومان

سورن كير كگور در نوشته‌هاي پرشمارش از سه تراز هستي انسان سخن مي‌گويد - زيباشناختي، اخلاق، و دين - و در نخستين كتاب عظيمش يا اين يا آن كه به همراه نرس و لرز و تكرار در سال 1843، در سي سالگي، منتشر كرد به دو تراز اول مي‌پردازد. يا اين يا آن كه با نام مستعار منتشر شد، نوشته‌هاي دو مرد است: نفر اول جواني است كه در قالب كلمات قصار و جستارهاي زيباشناختي و غليان‌هاي تغزلي و ”دفتر خاطرات مرد اغواپيشه“، مكتوب پرآوازه‌اي كه گاهي به صورت كتابي مستقل چاپ مي‌شود، به زيبايي تمام از خوشي‌هاي زندگي زيباشناختي مي‌گويد. مرد دوم مسن‌تر است و در نامه‌هايي كه به مرد جوان مي‌نويسد درباره‌ي ازدواج و اصالت فردي (خود بودن) بحث مي‌كند و مي‌كوشد دوست جوانش را متقاعد كند كه زندگي اخلاقي برتر از شيوه‌‌ي زيست‌مختار اوست. كير كگور بين اين دو ديدگاه انتخابي نمي‌كند، گويي تصميم را بر دوش خواننده مي‌گذارد. او شاهكارش را كمي پس از برهم زدن نامزدي‌اش روانه بازار كتاب كرد.، واقعه‌اي سرنوشت‌ساز در حيات شخصي‌اش كه به ترسيم خودنگاره‌اي خارق‌العاده از متفكري بزرك انجاميد. شايد بتوان گفت يا اين يا آن در تاريخ فلسفه و اديات همتايي ندارد. در اين اثر كير كگور از خود و خوانندگانش مي‌پرسد، ”نكند همه‌چيز اين جهان سوتفاهمي پيش نباشد، نكند خنده‌هامان چون نيك بنگريم گريه باشند؟“.

1  2  3  4  5  صفحه‌ی 1