فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
قحطي فراواني و اخلاق
 • 60,000 تومان
 • با تخفیف: 60,000 تومان
دين هيتلر (عقايد منحرفي كه رايش سوم را به پيش برد)
50 ابداعي كه اقتصاد مدرن را شكل دادند
 • 85,000 تومان
 • با تخفیف: 85,000 تومان
در مسير شخصيت
 • 180,000 تومان
 • با تخفیف: 180,000 تومان
جناب مستطاب حضور در لحظه (ذهن آگاهي)
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
تفكر علمي (چطور مثل دانشمندها فكر كنيم)
 • 210,000 تومان
 • با تخفیف: 210,000 تومان
10 درس براي جهان پس از كرونا
 • 115,000 تومان
 • با تخفیف: 115,000 تومان
آشوب (نقاط عطف براي كشورهاي بحران‌زده)
 • 300,000 تومان
 • با تخفیف: 300,000 تومان
درس اين قرن (همراه با دو گفتار درباره آزادي و حكومت دمكراتيك)
اسپينوزا (فلسفه الهيات و سياست)
 • 48,000 تومان
 • با تخفیف: 48,000 تومان
مرگ سقراط
 • 48,000 تومان
 • با تخفیف: 48,000 تومان
مقدمه‌اي بر روانشناسي نقاشي كودكان
 • 15,000 تومان
 • با تخفیف: 15,000 تومان

قحطي فراواني و اخلاق

 • 60,000 تومان

درست يا غلط، اكثر ما خيلي بيشتر به خود، خانواده و دوستانمان اهميت مي‌دهيم تا ديگران، هرقدر كه آن ديگران از ما دورتر باشند و هرقدر كه تفاوت بيشتري با ما داشته باشند، رنجي كه مي‌برند برايمان اهميت كمتري خواهد داشت. با اين‌حال، آستانه و خطي وجود دارد كه در آن، ناديده گرفتن رنج ديگران چنان بزرگ است كه بايد بگوييم: نه، اين ديگر زيادي است. «قحطي‏ فراواني و اخلاق» در جان‌مايه خود به اين اشاره دارد كه چرا براي داشتن يك زندگي اخلاقي‏، ما «وظيفه داريم» از رنچ و مرارت همنوعانمان بكاهيم. استدلال‌هاي اقناع‌كننده سينگر، الهام‌بخش بسياري از افراد در سراسر جهان شده تا براي كاستن از رنج ديگران «اقدام» كنند. همچنان كه مصطفي ملكيان مي‌گويد: «اگر آثار سينگر را بخوانيد، كم‌كم از زندگي خودتان احساس شرم مي‌كنيد. چقدر خوب است كتاب‌‌هايي در دسترس ما قرار بگيرد كه وقتي آن‌ها را تمام مي‌كنيم، كمي از زندگي كنوني خودمان احساس تهوع كنيم، بلكه به‌سوي يك تحول پيش برويم. تا تهوعي نباشد، به نظر من تحولي نيست. كتاب‌هاي پيتر سينگر همين‌طور است. وقتي انسان آن‌ها را مي‌خواند از خودش بدش مي‌آيد و با خودش مي‌گويد، اگر اين‌ها آدم هستند، پس ما چه هستيم؟»

دين هيتلر (عقايد منحرفي كه رايش سوم را به پيش برد)

 • 180,000 تومان

پروفسور وايكات با تكيه بر تحقيقاتي دقيق و كامل، رئوس كلي آنچه مي‌توانيم با سطح معقولي از اطمينان درباره باورهاي ديني هيتلر و اطرافيان او بدانيم، فراهم مي‌آورد. تصويري كه پديدار مي‌شود، يك شمايل عمومي به دقت ساخته و پرداخته شده توسط هيتلر را نشان مي‌دهد؛ هيتلر از اين طريق مي‌خواست در آلماني كه تا حد زيادي [مردمانش] اهل كليسا بودند از رويگرداني پايگاه حمايتش ممانعت به عمل آورد. اما هيتلر در خلوت، دستياران رده بالاي خود را در تدوين راهبردي زيركانه هدايت مي‌كرد تا به تدريج هرگونه اثري از ايمان مذهبي‌اي را نابود كند كه مخالف با برنامه‌هاي جنون‌آميزش براي بازترسيم نقشه اروپا و ويران كردن آگاهي انسان باشد، آگاهي از اين ايده كه همه نوع بشر از منزلت و ارزشي برابر نزد خدا برخوردارند و خواست خداوند داير بر اين است كه تمامي مردم را به عنوان هم‌نوعان دوست داشته باشيد و از افراد ضعيف مراقبت و تيمار ويژه به عمل آوريد. اين كتاب مهمي است كه در خور مخاطبان گسترده‌اي فراتر از دانشگاهيان است.

50 ابداعي كه اقتصاد مدرن را شكل دادند

 • 85,000 تومان

تيم هارفورد در اين كتاب نشان مي‌دهد ابداعات مهمي كه امروزه در زندگي ما عادي و بديهي ديده مي‌شوند، از كجا شكل گرفته‌اند و چگونه بر دنياي ما اثر گذاشته‌اند. چيزي كه اين متن را خواندني مي‌كند، نگاه تحليلي و ريزبينانه نويسنده در وصل كردن نقاط عطف تاريخي و اتفاقات روزمره به‌ظاهر نامرتبط به هم و استفاده از آنها براي تحليل‌هايي علمي و دقيق است. هارفورد سعي نداشته است كه فقط فهرستي از ابداعات اقتصادي مهم را بيان كند بلكه همان‌گونه كه خود اشاره مي‌كند قصد دارد ما را با «نحوه كاركرد اقتصاد دنياي‌مان» آشنا كند و نشان بدهد كه هر يك از اين ابداعات چگونه ساختارهاي اقتصادي و اجتماعي ما را براي هميشه تغيير داده‌اند.

در مسير شخصيت

 • 180,000 تومان

ديويد بروكز در كتاب درخشان «در مسير شخصيت» به زيباترين شيوه مي‌گويد كه شخصيت ناب انساني چگونه «در جريان زندگي» و البته با تكاپوي آگاهانه يا ناخودآگاه انسان‌ها براي بهتر شدن، شكل مي‌گيرد. كتاب او سراسر فراخوان است؛ فراخوان فروتني، فراخوان اجابت كردن نداهاي دروني و الطاف بيروني، فراخوان استعلا، فراخوان تعريف كردن رسالت زندگي بر اساس خير جمعي، دعوت به جدال با كاستي‌هاي خويش و اذعان به آن كاستي‌ها، آشنايي با سرشت الوار خميده و توازن بين آدم اول و آدم دوم، دعوت به فراتر رفتن از حيوان زيرك، پرهيز از آرمان‌گرايي ولي تلاش براي نزديك شدن به آرمان‌ها، تسلط بر نفس و گذر از نفس. شرح‌حال آموزنده شخصيت‌هاي اين كتاب، الگوي دشوار ولي دلنشين شكل‌گيري و ارجمندي شخصيت انساني است: رنج، سقوط به حضيض و سپس پركشيدن به اوج با كف‌نفس و فروتني.

جناب مستطاب حضور در لحظه (ذهن آگاهي)

 • 95,000 تومان

«جناب مستطاب حضور در لحظه» كتابي درباره‌ يكي از دكان‌هاي پردرآمد دنياي امروز است. صاحبان و ذينفعان اين دكان كه مردم روزگار را اسير افسردگي و يأس ديده‌اند، با در هم آميختن ظواهر آيين بودايي و ترفندهاي فريبنده‌ي شبه‌پزشكي، تشكيلات پرطمطراقي به نام «حضور در لحظه» يا ذهن‌آگاهي» را به راه انداخته‌اند كه گردش مالي سالانه‌ آن تنها در ايالات متحده به ميلياردها دلار مي‌رسد و نوعي ابزار تخدير ذهني و فريب خمودگان و سرگشتگان است تا به آن‌ها بقبولانند كه راه نجات در خلوت و ناديده گرفتن كاستي‌هاي دنياي بيرون است و هر چه هست «از قامت ناساز ذهن توست». حضور در لحظه، چنان كه نويسنده‌دانشمند اين كتاب افشا مي‌كند، علاوه بر آنكه از جنس دين نيست و از پارسايي و روح آيين بودايي در آن اثري به چشم نمي‌خورد، علم هم نيست و در عمل به نجات افسردگان و اصلاح اوضاع جامعه نمي‌انجامد. اين دكان در اصل چيزي جز فروش «توهّم» با وعده‌ دستيابي به آرامش و موفقيت نيست. باشد كه ما در اين سوي فقير دنيا، از حرف‌هاي نويسنده درس بگيريم و اين اندك پول و هشياري را كه در جيب و روح‌مان باقي مانده است، به فريبكاران تسيلم نكنيم.

تفكر علمي (چطور مثل دانشمندها فكر كنيم)

 • 210,000 تومان

علم از مهم‌ترين سرچشمه‌هاي حقيقت است كه ثمره‌اش زندگي آدميان را راحت‌تر كرده و آنچه را پيش‌تر توضيح‌ناپذير به‌نظر مي‌رسيد براي هاضمه‌ي خرد آدميان معقول و خردپذير كرده است. از فراورده‌هاي فناورانه‌ي رنگ رنگ تا پيشرفت‌هاي چشمگير در عرصه‌ي طب و سلامت تا فتح سياره‌هاي ديگر به دست بشر، همه و همه به لطف شيوه‌ خاصي از فكر كردن ميسر شده‌اند. اگر علوم چنين بارآور بوده‌اند بي‌شك با‌رآوري‌شان فراورده‌ نوعي خاص از انديشيدن و رويارويي با جهان است كه با تفكر و مواجهه‌ روزمره و سهل‌گيرانه و عوامانه تفاوت‌هاي ژرفي دارد. اما انديشه‌ورزي به شيوه دانشمندان چه تفاوتي با انديشيدن روزمره عوامانه دارد كه چنين ثمربخش است؟ كتاب تفكر علمي به زباني گيرا و كاملاً فهم‌پذير نشان مي‌دهد دانشمندان چطور مي‌انديشند. نويسنده‌ كتاب با استفاده از زباني روشن، گام به گام به خواننده نشان مي‌دهد تفكر علمي چگونه تفكري است. او براي نشان دادن شيوه‌ انديشيدن دانشمندان از مثال‌هاي بسيار ملموس استفاده مي‌كند و تمرين‌هايي را نيز براي آموزش بهتر به هر فصل از كتاب افزوده است. كتاب هم براي علاقه‌مندان به بحث‌هاي فلسفي، از جمله فلسفه‌ي علم، مفيد است و هم براي مخاطباني كه مايل‌اند در پرتوي آشنايي با تفكر علمي، شيوه‌ي انديشيدن خود را ژرفا ببخشند و عادات نيك تفكر علمي را در خود بپرورانند و در برخورد با باورهاي خرافي و شبه‌علمي سخت‌گيرانه‌تر و فعالانه‌تر بيندشيند.

10 درس براي جهان پس از كرونا

 • 115,000 تومان

جمله اي منتسب به لنين وجود دارد كه مي‌گويد : « دهه هايي هستند كه هيچ اتفاقي در آنها رخ نمي‌دهد و سپس در طول چند هفته به اندازه چند دهه اتفاق رخ مي‌دهد. » اين جمله يكي از بخش هاي هيجان انگيز كتاب حاضر را تشكيل مي‌دهد؛ كتابي كه فريد زكريا، نويسنده موفق و شناخته شده و همچنين مفسر شبكه خبري سي ان ان، به رشته تحرير در آورده است. اين كتاب براي خوانندگان درباره شرايط جهان پساكرونا از لحاظ سياسي ، اجتماعي و اقتصادي ديد جامعي فراهم مي كند و به كنكاش در مسائلي مي‌پردازد كه آشكار شدنشان شايد ده‌ها سال به طول بينجامد. ده فصل اين كتاب شامل موضوعات مختلفي از تهديدات بيولوژيكي و محيط زيستي گرفته تا گسترش زندگي ديجيتال و ظهور يك جهان دو قطبي جديد مي‌شود. زكريا به خوانندگان اين كتاب كمك مي كند تا از اثرات كوتاه مدت ويروس كرونا فراتر بروند و به تفكر در جنبه ها و تأثيرات كمتر شناخته شده اين پديده بپردازند .

آشوب (نقاط عطف براي كشورهاي بحران‌زده)

 • 300,000 تومان


اين كتاب شامل بررسي (مقايسه‌اي)، روايي و اكتشافي بحران‌ها و تغييرات گزينشي است كه به مدت چند دهه در هفت كشور امروزي رخ داده‌اند. من تجربه‌هاي فراوان در هفت كشور داشته‌ام و اوضاع آن‌ها را از دريچه تغييرات گزينشي در بحران‌هاي شخصي (فردي) بررسي كرده‌ام. آن كشورها فنلاند، ژاپن، شيلي، اندونزي، آلمان، استراليا و ايالات متحده هستند. كتاب را با يك موخره به پايان مي‌برم كه مطالعات آن هفت كشور و كل دنيا با توجه به يك دوجين عامل، به محك مي‌گذارد. خواهم پرسيد كه آيا كشورها به بحران نياز دارند تا براي اجراي تغييرات بزرگ صيقل بخورند يا خير. بحث خواهم كرد كه آيا رهبران از اثر تعيين كننده بر تاريخ برخوردار بوده‌اند يا خير. جهت‌گيري مشخصي براي تحقيقات آينده پيشنهاد خواهم كرد و انواع درس‌ها را مطرح مي‌كنم كه ممكن است به طور واقع‌بينانه از مطالعه تاريخ آموخته شوند. اگر مردم يا حتي صرفا رهبران ايشان، تصميم بگيرند كه در بحران‌هاي گذشته تامل كنند، آنگاه آشنايي با گذشته مي‌تواند ما را در برطرف كردن بحران‌هاي حال و آينده، ياري كند.خلاصه‌اي از اين كتاب در پادكست فارسي بي‌پلاس ارائه شده است.

درس اين قرن (همراه با دو گفتار درباره آزادي و حكومت دمكراتيك)

 • 30,000 تومان

درس اين قرن (همراه با دو گفتار درباره آزادي و حكومت دمكراتيك)

اسپينوزا (فلسفه الهيات و سياست)

 • 48,000 تومان

ياسپرس با تعريفي كه از مفهوم ‹‹بزرگ›› ارائه مي‌كند، اسپينوزا را در زمره فيلسوفان بزرگ مي‌نهد و در كتاب حاضر نشان مي‌دهد كه رفعت انديشه‌هاي اسپينوزا تا چه حد و مرتبتي است. گرايش فلسفي ياسپرس باعث آن بوده است تا گزارشي زنده از زندگي و افكار اسپينوزا ترسيم شود و به همين دليل كتاب تنها به بيان و تحليل پيچيدگي‌هاي نظام متافيزيكي اسپينوزا بسنده نمي‌كند بلكه لوازم و نتايج آن را در حيطه الهيات و سياست باز مي‌نمايد.

مرگ سقراط

 • 48,000 تومان

شاهكار شهيدان مرگ ايشان است و سقراط شهيد فلسفه است. مرگ سقراط يكي از مهمترين موضوعات تاريخ فرهنگ باختر زمين است و تا به امروز جذبه اسرارآميز او، انديشه‌وران و هنرمندان بسياري را تحت تاثير عميق خود قرار داده است. موضوع سخن در اين كتاب نيز حكايت مرگ سقراط است، هر چند مرگ به معنايي ديگر، رومانو گوارديني استاد فلسفه و فلسفه‌ دين در دانشگاه‌هاي بن و برلين و توبينگن و مونيخ بوده است و كتاب حاضر نتيجه بيست و پنج سال بررسي مداوم نوشته‌هاي افلاطون است.

مقدمه‌اي بر روانشناسي نقاشي كودكان

 • 15,000 تومان

اين كتاب، نوعي بازنگري گزينشي در نظريه‌هاي روانشناختي در زمينة نقاشي كودكان، و پاره‌اي پژوهش‌هاي ديگر را كه اخيراً انجام شده است، ارائه مي‌دهد. كتاب حاضر در درجة نخست براي دانشجويان رشتة روانشناسي تأليف شده كه به چنين مقدمه‌اي بر اين جنبه از رشد كودك نياز دارند. دومين گروه مخاطبان اين كتاب را معلمان مدارس، و مدرسان دانشكده‌ها و دانشسراها تشكيل مي‌دهند. كتاب از ده فصل تشكيل شده كه عناوين آن عبارتند از: تاريخچه و بررسي نظري، خصوصيات نقاشي كودكان، نقاشي چيست، چرا كودكان نقاشي مي‌كنند، فرآيند نقاشي و پيامدهاي آن، چه اطلاعاتي در نقاشي گنجانده مي‌شود، جنبه‌هاي بيانگرانة نقاشي، رشد نقاشي استثنايي، نقاشي‌هاي كودكان در مقام هنر، نتيجه‌گيري و راه‌هاي آينده.

صفحه‌ی 1