فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
تاريخ طبيعي تفكر انسان
 • 110,000 تومان
 • با تخفیف: 110,000 تومان
خرده‌تدريس آموزه‌هايي از علم يادگيري
 • 105,000 تومان
 • با تخفیف: 105,000 تومان
ذهن و رايانه (مقدمه‌اي بر فلسفه هوش مصنوعي)
 • 130,000 تومان
 • با تخفیف: 130,000 تومان
راز آگاهي
 • 93,000 تومان
 • با تخفیف: 93,000 تومان
احساس آن‌چه اتفاق مي‌افتد (بدن و عاطفه در شكل دادن به آگاهي)
جامعه‌شناسي سالمندي (سالمندي و زندگي روزمره)
 • 80,000 تومان
 • با تخفیف: 80,000 تومان
استعاره (مقدمه‌اي كاربردي)
 • 75,000 تومان
 • با تخفیف: 75,000 تومان
ذهن جسماني معنا و خرد (چگونه بدن‌هاي ما به فهم منجر مي‌شود)
نيمه پنهان مادري (مجموعه مقالات)
 • 50,000 تومان
 • با تخفیف: 50,000 تومان
خويشتن به ذهن مي‌آيد (ساختن مغز آگاه)
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
چه گونه مي‌انديشيم (آميزه مفهومي و پيچيدگي‌هاي پنهان ذهن)
ذهن كامل نو (گذار از عصر اطلاعاتي به عصر مفهومي)

تاريخ طبيعي تفكر انسان

 • 110,000 تومان

كتاب تاريخ طبيعي تفكر انسان بر آن است تا رد پيدايش تفكر انسان را در جريان زندگي روزمره دنبال كند و نشان دهد كه تفكر به دنبال يافتن راه‌حل‌هايي براي مشكلات زندگي و ادامه‌ي بقاي آدمي است. اين كتاب دنباله‌ي يا بهتر است بگوييم پيش‌درآمد كتاب منشأهاي فرهنگي شناخت انسان استء اما كانون توجه آن به نسبت متفاوت است. آن كتاب طرح اين پرسش است كه چه چيزي شناخت انسان را يگانه يا منحصر به فرد مي‌كندء و پاسخ فرهنگ است. در كتاب حاضر نيز پرسشي مشابه مطرح است: چه چيزي شناخت انسان را منحصر به فرد مي‌كند؟ و پاسخ نيز مشابه است: تفكر انسان به شكلي بنيادين مبتني بر همكاري است. اما اين پرسش و پاسخ اندكي متفاوت به كتابي بسيار متفاوت انجاميده است. تك‌تك انسان‌ها مهارت‌هاي شناختي يگانه و توانمندي‌هاي منحصر به فردي را در خود تكوين مي‌بخشندء زيرا در ميان مهارت‌ها و آيين‌هاي فرهنگي گوناگونيء از جمله زباني متعارفء رشد مي‌كنند و به بلوغ مي‌رسندء و البته مهارت‌هاي يادگيري فرهنگي لازم را نيز در اختيار دارند. افراد مصنوعات و آيين‌هاي فرهنگي‌اي را كه با آنها مواجه مي‌شوند دروني مي‌كنند و سپس به واسطه‌ي آن‌ها با جهان پيرامون خود به تعاملات شناختي مي‌پردازند.

خرده‌تدريس آموزه‌هايي از علم يادگيري

 • 105,000 تومان

كتابي كه پيش‌روي‌تان است، با زباني گويا و روان، راهكارهاي ساده‌اي براي جذاب‌تر ‌كردن فضاي كلاس و ساده كردن روند يادگيري دانشجويان در اختيار استادان دانشگاه مي‌گذارد. گرچه نويسنده خود استاد دانشگاه است، روش‌هاي مطرح‌شده در كتابش براي مربيان و معلمان مدارس و هر كسي كه به‌نوعي با آموزش مرتبط باشد قابل استفاده است. براي معرفي موضوع هر فصل داستاني در ابتداي آن آمده است كه هدف آن فصل را به خوبي در ذهن تثبيت مي‌كند. پيشنهاد مي‌كنم هر چند وقت يك بار يكي از روش‌هاي مطرح‌شده در اين كتاب را در روش كلاس‌داري‌تان بگنجانيد و از نتايج شگفت‌انگيز آن لذت ببريد. عنوان «خرده تدريس» بيان‌كننده اين واقعيت است كه روش‌هايي كه در كتاب با آن روبه‌رو مي‌شويم قرار نيست ما را وادار به تغييرات بزرگ در روش تدريس كند، بلكه مباحث مطرح‌شده بر مبناي تغييرات خرد و كوچك است.

ذهن و رايانه (مقدمه‌اي بر فلسفه هوش مصنوعي)

 • 130,000 تومان

ذهن چيست؟ رايانه چيست؟ آيا رايانه مي‌تواند ذهن داشته باشد؟ آيا «ماشين هوشمند» فقط به داستان‌هاي علمي - تخيلي تعلق دارد يا مي‌تواند موضوع پژوهش علمي فلسفي نيز باشد؟ اين كتاب مقدمه‌اي جامع بر هوش مصنوعي است و ضمن پيگيري مباحث متنوع علمي و فلسفي، خواننده را با مهم‌ترين مسائل فلسفي هوش مصنوعي نيز آشنا مي‌كند. نويسنده در رويكردي ميان‌رشته‌اي طيف وسيعي از مباحث را به شيوه‌اي سامان‌مند گرد هم مي‌آورد تا جنبه‌هاي متفاوت هوش مصنوعي را به ما نشان دهد. اما پرسش از هوش ماشيني در نهايت پرسش از انسان و ظرفيت‌هاي او است؛ كتاب در نهايت مي‌كوشد به اين پرسش پاسخ دهد كه «انسان بودن» و «ذهن داشتن» به چه معني است و چه چيزي انسان را به انسان تبديل مي‌كند و چرا شناخت انسان و پيچيدگي‌هاي ذهن و روان او براي ساختن ماشين هوشمند ضرورت دارد. در متون مقدماتي فراواني به فلسفه هوش مصنوعي پرداخته شده است، اما روش ممتاز و متمايز مك كارتر براي معرفي موضوعات در نوع خود كم‌نظير و جذاب است...

راز آگاهي

 • 93,000 تومان

«كتاب راز آگاهي اثر جان سِرل، فيلسوف امريكايي، در سال 1990 منتشر شد. در بيش از دو دهه پرشتابي كه از انتشار اين كتاب گذشته، گام‌هاي بزرگي در زمينه پژوهش مغز، مسئله ذهن‌‌ـ‌بدن، موضوع آگاهي‌ـ‌خويشتن.... برداشته شده و در نتيجه، فلسفه ذهن در كانون توجه فيلسوفان قرار گرفته است. در اين برهه، سرل چندين كتاب ديگر فلسفي منتشر كرده و نظراتش درباره فلسفه ذهن را مستقيم‌تر و روشن‌تر توضيح داده است. اما «راز آگاهي»، از يك نظر، هنوز اهميت خود را حفظ كرده است. بي‌جهت نيست كه آنتونيو داماسيو در آخرين كتاب خود، «خويشتن به ذهن مي‌آيد (2011)»، به اين كتاب چنين اشاره مي‌كند: براي آشنايي با برداشت معاصري از اهميت ذهنيت از نظر فلسفه كتاب «راز آگاهي» نوشته جان سرل را مطالعه كنيد. [...] اهميت اين كتاب در تصوير روشني است كه از نگرش‌هاي مطرح در حوزه فلسفه ذهن و آگاهي به‌دست مي‌دهد.»

احساس آن‌چه اتفاق مي‌افتد (بدن و عاطفه در شكل دادن به آگاهي)

 • 195,000 تومان

تحقيق هيچ جنبه اي از ذهن انسان كار راحتي نيست، و براي آنها كه مشتاق‌اند زيربناي زيستي ذهن را بفهمند، آگاهي عموما مشكل اصلي در نظر گرفته مي‌شود، به‌رغم اين واقعيت كه تعريف خود مشكل ممكن است از يك محقق به محقق ديگر به طرز قابل توجهي تغيير كند. اگر تبيين ذهن آخرين مرز علوم باشد، آگاهي غالبا چيزي چون آخرين راز در تبيين ذهن به نظر مي‌رسد. برخي آن را غيرقابل حل مي‌دانند. با اين حال، مشكل بتوان موضوعي چالشي‌تر و وسوسه‌انگيزتر از موضوع آگاهي براي تحقيق و تأمل تصور كرد. موضوع ذهن، در كل، و آگاهي، در حالت خاص، اين امكان را براي انسان ها فراهم مي‌سازد كه، تا نفس آخر، در آرزوي فهم ماهيت انساني خود و مشتاق شگفتي‌هاي آن باشند، ماهيتي كه ارسطو آن را منحصرا انساني مي‌دانست. چه چيزي مشكل‌تر از دانستن اين است كه بدانيم چگونه مي‌دانيم؟ چه چيزي سرگيجه‌آورتر از اين است كه بدانيم كه اين داشتن آگاهي ماست كه طرح پرسش هايي در باب آگاهي را براي ما امكان‌پذير و حتا آن را اجتناب ناپذير مي‌سازد؟ هرچند آگاهي را نوك قله‌ي تكامل زيستي نمي‌دانم، اما آن را نقطه‌ي عطفي در تاريخ دراز دامن زندگي به حساب مي آورم. حتي وقتي به تعريف ساده و استاندارد آگاهي در واژه‌نامه رجوع مي كنيم - به عنوان هشياري موجود زنده نسبت به خود و محيط‌اش - تصور اين‌كه چگونه آگاهي با احتمال فراوان مسير تكامل انسان را به نظام جديدي از مخلوقات هدايت كرد دشوار نيست، فرايندي كه بدون آگاهي امكان پذير نيست: وجدان، مذهب، سازمان هاي اجتماعي و سياسي، هنرها، علوم و تكنولوژي . شايد حتي بسيار قانع كننده‌تر، آگاهي كاركرد زيستي حياتي‌اي است كه موارد زير را براي ما امكان‌پذير مي‌سازد‌: غم يا شادي را بشناسيم، رنج يا لذت را حس كنيم، به وجود دستپاچگي يا غرور پي ببريم، براي عشق يا زندگي از دست رفته غصه بخوريم يا ماتم بگيريم، و جز اين ها.

جامعه‌شناسي سالمندي (سالمندي و زندگي روزمره)

 • 80,000 تومان

كتاب حاضر روايتي است از سالمندي و زندگي روزمره‌ي سالمندان در كشاكش تغييرات جامعه ايراني... به اين منظور‏، در كتاب حاضر تلاش شده است تا تحليلي از تجربه‌ي سالمندي و روزمره‌ي سالمندان با ملاحظه‌ي تفاوت‌ها و نا‌برابري‌هاي اجتماعي در بستر تغييرات اجتماعي ارائه شود. اين مطالعه با توصيف تجربه‌ي سالمندي در جامعه‌ي ايران و توضيح صورت‌هاي مختلف آن، و مهم‌تر از همه تبيين مسئله‌مندي سالمندي، ديدگاه‌هاي جديدي را براي مطالعه‌ي دنياي سالمندي و سالمندان عرضه مي‌كند. علي‌رغم اين‌كه تاكيد كتاب حاضر بر كشف سويه‌هاي پروبلماتيك سالمندي است و بر اين اساس تلاش شده‌است تا به مسئله‌مندي سالمندي و زندگي روزمره سالمندان در دنياي معاصر پرداخته‌شود، ايده‌ي اصلي كتاب اين است كه شكل‌هاي متكثر و نا‌همگوني از تجربه‌ي سالمندي در جامعه‌ي ايراني وجود دارد و نمي‌توان تجربه‌ي همگوني از سالمندي انتظار داشت. (از متن كتاب)

استعاره (مقدمه‌اي كاربردي)

 • 75,000 تومان

براي اكثر ماء استعاره يك صنعت ادبي است كه در آن يك چيز با چيز ديگر مقايسه مي‌شود؛ در اين مقايسه گفته مي‌شود كه يك چيز چيز ديگر است، مثل او يك شير است. ... براي نمونه، ما واژه‌ي شير در جمله‌ي «آشيل در نبرد يك شير بود» را استعاري در نظر مي‌گيريم. احتمالا هم‌چنين مي‌گوييم كه اين واژه به اين دليل استعاري به كار مي‌رود كه ما به يك اثر هنري يا بلاغي برسيم، چون وقتي ما به زبان استعاري حرف مي‌زنيم يا مي‌نويسيم كه مي‌خواهيم نوشته يا گفته‌ي ما فصاحت و بلاغت داشته باشد كه با واژه‌هاي «زيبا» و از لحاظ زيبايي‌شناختي خوشايند، ديگران را تحت تأثير قرار دهيم، يا يك عاطفه‌ي عميق را بيان كنيم. ... آن‌چه اين‌هماني آشيل با شير را ممكن مي‌سازد اين است كه آشيل و شير وجه مشترك دارند. يعني هر دو قوي و شجاع هستند. ... رايج‌ترين مفهوم استعاره، هم در محافل محققان و هم در ميان عامه‌ي مردم را مي‌توان با برشمردن ويژگي‌هاي عموما پذيرفته‌شده‌ي آن به‌اختصار توضيح داد: يكم، استعاره ويژگي واژه‌هاست؛ يك پديده‌ي زباني است. دوم، استعاره به‌منظور توليد اثر هنري و بلاغي به كار مي‌رود، مثل وقتي كه شكسپير مي‌نويسد «همه‌ي دنيا يك صحنه است». سوم، استعاره مبتني بر شباهت ميان دو هستي است كه با هم مقايسه و شناخته مي‌شوند. چهارم، استعاره كاربرد آگاهانه و عمدي واژه‌هاست، هر كسي بايد استعداد خاصي داشته باشد تا بتواند آن‌ها را به كار ببرد و خوب به كار ببرد. فقط شاعران بزرگ و سخن‌وران زبان‌آور مي‌توانند در آن مهارت كسب كنند.

ذهن جسماني معنا و خرد (چگونه بدن‌هاي ما به فهم منجر مي‌شود)

 • 65,000 تومان

«اين كتاب به اهميت مركزي بدن‌هاي ما در آن‌چه تجربه مي‌كنيم، معنا مي‌كنيم، فكر مي‌كنيم، مي‌گوييم، ارزيابي مي‌كنيم، و انجام مي‌دهيم مي‌پردازيم. يك مفهوم جسماني از ذهن را مطرح مي‌سازد و سپس نشان مي‌دهد كه چگونه معنا و انديشه عميقا توسط ادراك، كنش، و احساس بدني شكل مي‌گيرند. خلاصه، استدلال مي‌كند كه ما هيچ كدام از موضوع‌هايي را كه محبوب فلسفه هستند نخواهيم فهميد مگر اين كه يك فهم عميق و مفصل از اين موضوع داشته باشيم كه چگونه جسمانيت ما به تجريه، معنا، و انديشه منجر مي‌شود.» «... من شرح كوتاهي از سير و سفر فكري خوددم را به عنوان راهي براي رديابي چيزي به كار برده‌ايم كه به نظرم، با توجه به نقش بدن در ذهن، معنا، انديشه، و زبان، مهم‌ترين كشفيات در طول چهل سال گذشته است. مقاله‌هاي جمع‌آوري شده در اين‌جا به گونه‌اي آرايش يافته‌اند كه برخي از ساختارها و فرايندهاي كليدي معنا و انديشه جسماني را تبيين كنند. بر روي هم استدلال لازم را براي بازگرداندن بدن به جايگاه شايسته آن در قلب معنا- سازي و فهم انسان فراهم مي‌كنند.»

نيمه پنهان مادري (مجموعه مقالات)

 • 50,000 تومان

امروزه تغييرات بسياري در ايران صورت گرفته است. يكي از مهم ترين مباحث تغييرات در چگونگي و شكل خانواده و ازدواج است. با تاكيد دولت بر تشكيل خانواده و فرزندآوري، نگاه به خانواده نه در شكل كنوني‌شان بلكه در شكل سنتي خانواده است. خانواده‌اي كه مرد نان‌آور است، براي تامين معاش كار مي‌كند و مادر مديريت خانه را برعهده دارد، از فرزندان خود مراقبت مي‌كند و هويت او از طريق همسر و فرزندان شكل مي‌گيرد. در يك خانواده سنتي هميشه ديگراني نيز بوده‌اند كه به زن-مادر در مواقع ضروري كمك مي‌كردند. در صورتي كه در شرايط امروزي مادر و فرزند به‌تنهايي در آپارتمان‌هايي كوچك محبوس‌اند. نبود امكانات اجتماعي-شهري گاه امكان خروج از خانه براي رفتن به پارك را هم به آن‌ها نمي‌دهد. اين كتاب بر اهميت مادري، به‌عنوان مرحله‌اي در زندگي زنان، و براي بيان مسائل و مشكلات شان و همك‌چنين جنبه‌هايي از زندگي كه كم‌تر مورد توجه بوده است تاكيد دارد.

خويشتن به ذهن مي‌آيد (ساختن مغز آگاه)

 • 95,000 تومان

«هر كتابي به دليلي نوشته مي‌شود، و اين كتاب به اين دليل نوشته شد كه كار را از سر بگيرم. بيش از سي سال است كه درباره مغز و ذهن انسان مطالعه مي‌كنم، و پيش از اين، در مقاله‌ها و كتاب‌هاي عملي، درباره آگاهي مطالبي نوشته‌ام. اما به مرور از برداشتي كه از اين مسئله داشتم ناخشنود شده‌ام، و تامل در مورد يافته‌هاي پژوهش ديدگاه مرا تغيير داده است، به‌خصوص در مورد دو موضوع: خاستگاه و طبيعت احساس‌ها، و ساز و كارهاي موجود در پس ساخت خويشتن. اين كتاب تلاشي است براي بحث و بررسي ديدگاه‌هاي كنوني در مورد اين دو موضوع (...) و پراختن به دو پرسش. نخست: مغز چگونه ذهن را مي‌سازد؟ دوم: مغز چگونه آن ذهن را آگاه مي‌كند؟»

چه گونه مي‌انديشيم (آميزه مفهومي و پيچيدگي‌هاي پنهان ذهن)

 • 110,000 تومان

پنجاه هزار سال پيش، كم‌تر يا بيش‌تر، در عصر پارينه‌سنگي زبرين، نياكان ما برجسته‌ترين پيش‌رفت‌ها را در تاريخ بشر آغاز كردند. پيش از آن، انسان يك گروه كوچك از پستان‌داران بزرگ محسوب مي‌شد و پس از آن ذهن انسان قادر بود زمام امور جهان را در دست خود بگيرد. چه اتفاقي افتاد؟ شواهد باستان‌شناسي حاكي از آن است كه در دوران پارينه‌سنگي، انسان يك توانايي بي‌سابقه پيدا كرد.

ذهن كامل نو (گذار از عصر اطلاعاتي به عصر مفهومي)

 • 62,000 تومان

"نزديك به يك قرن، جامعه‌ي غربي به‌طور كلي، و جامعه‌ي امريكا به‌طور خاص، تحت تسلط شكلي از تفكر و رويكردي به زندگي بوده كه به‌صورت كوته‌فكرانه‌اي تقليلي و عميقاً تحليلي بوده است. زمانه‌ي ما عصر 'كارگر دانش' بوده است؛ يعني فردي بسيار تحصيل‌كرده كه اطلاعات را دست‌كاري مي‌كند و تخصص خود را به كار مي‌گيرد. اما اين واقعيت دارد تغيير مي‌كند. به‌لطف رشته‌اي از نيروها ــ‌فراوانيِ مادي كه دارد به تمايلات غيرمادي ما تعميق مي‌بخشد ]...[ ــ داريم وارد عصر تازه‌اي مي‌شويم. اين عصري است كه از شكل متفاوتي از تفكر، و رويكردي تازه به زندگي مايه مي‌گيرد.] ...[ در اين كتاب، در مورد شش استعداد ذاتي ــ ‌كه آن‌ها را 'حواس شش‌گانه' مي‌ناميم‌ ــ توضيح مي‌دهم، كه موفقيت حرفه‌اي و رضايت فردي به‌صورت فزاينده‌اي وابسته به آن‌هاست. طراحي، داستان، هم‌نوايي، هم‌دلي، بازي، معنا توانايي‌هاي بنيادين انساني هستند كه همه‌كس مي‌توانند بر آن‌ها مسلط شوند و هدف من كمك به شماست تا بتوانيد اين كار را بكنيد." (از مقدمه‌ي كتاب) اين كتاب در برنامه‌ي تلويزيوني كتاب‌باز معرفي شده است.

1  2  3  صفحه‌ی 1