فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
تاريخ اميدبخش نوع بشر
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
رهبري (درآمدي خيلي كوتاه )
 • 90,000 تومان
 • با تخفیف: 90,000 تومان
ايده خطرناك داروين (فرگشت و معناهاي زندگي)
 • 190,000 تومان
 • با تخفیف: 190,000 تومان
چگونه كودك خود را بيازماييم
 • 120,000 تومان
 • با تخفیف: 120,000 تومان
تاريخ سر‌راست فلسفه
 • 55,000 تومان
 • با تخفیف: 55,000 تومان
ترك عادت موجب مرض نيست (12 عادتي كه ترك كردن آن‌ها به موفقيت زنان در محيط كارشان كمك مي كند)
درآمدي بر نظريه تكامل (راهنماي تصويري)
 • 60,000 تومان
 • با تخفیف: 60,000 تومان
پاكي وخطر (تحليلي از مفاهيم ناپاكي و تابو)
 • 94,000 تومان
 • با تخفیف: 94,000 تومان
آين رند (زندگي رمان و فلسفه)
 • 64,000 تومان
 • با تخفیف: 64,000 تومان
در جستجوي معناي زندگي
 • 38,000 تومان
 • با تخفیف: 38,000 تومان
فايده‌گرايي (درآمدي خيلي كوتاه)
 • 38,000 تومان
 • با تخفیف: 38,000 تومان
چشم‌اندازهاي اجتماعي ذهن (گامي به سوي جامعه‌‌شناسي شناختي)

تاريخ اميدبخش نوع بشر

 • 95,000 تومان

اگر تنها يك باور وجود داشته باشد كه چپ و راست، روانشناسان و فيلسوفان و متفكران قديم و جديد را به هم پيوند دهد اين فرض ناگفته است كه انسان‌ها بد هستند. اين برداشتي است كه در پس تيترهاي درشت روزنامه‌هاست و زندگي ما را رقم مي‌زند. ريشه‌هاي اين تفكر را از ماكياولي تا هابز و از فرويد تا پينكر را در بر گرفته و در اعماق انديشه غرب ريشه دوانده است. اما كتاب نوع بشر بحث نويني را مطرح مي‌كند كه فرض خوب بودن بشر هم واقع‌گرايانه است و هم انقلابي. غريزه همكاري به جاي رقابت و اعتماد به جاي سوءظن بنيادي تكاملي دارد كه به آغاز نوع ما باز مي‌گردد. در اين كتاب عظيم، روتگر برگمن، نويسنده پرفروش بين‌المللي، برخي از مشهورترين مطالعات و رويدادهاي جهان را مي‌گيرد، قالب آنها را تغيير مي‌دهد و چشم‌انداز جديدي از 200 هزار سال اخير تاريخ بشر را تصوير مي‌كند. برگمن نشان مي‌دهد كه باور به مهرباني و نوع‌دوستي انسان چگونه طرز تفكر ما را تغيير مي‌دهد و چگونه مي‌توان از آن به مثابه پايه‌اي براي دست‌يابي به تغيير واقعي در جامعه بهره برد. زمان نگرش جديدي به سرنوشت بشر فرا رسيده است.

رهبري (درآمدي خيلي كوتاه )

 • 90,000 تومان

ناپلئون، بيل گيت، جورج دابليو بوش، اسامه بن‌لادن. رهبران و مفهوم رهبري موضوعي كهن اما همچنان داغ است. رهبري چيست؟ چگونه كسي رهبر مي‌شود. آيا به‌واقع به رهبر نياز داريم؟ كيث گرينت در اين كتاب پاسخ‌هايي جذاب به اين پرسش‌ها مي‌دهد و خوانندگان را وامي‌دارد در مفروضاتشان از رهبري تجديدنظر كنند. گرينت استدلال مي‌كند كه رهبري مفهومي لغزنده است و به همين دليل است كه انبوه كتاب‌هاي مربوط به رهبري علي‌رغم جنجالي كه به پا مي‌كنند پاسخي درخور به پرسش‌هاي فوق نداده‌اند. اما پرسش‌هاي مهمي در اينجا مطرح‌اند كه آشكار مي‌كنند چرا مفهوم رهبري در برابر تعريف شدن مقاومت مي‌كند. كيث گرينت به چگونگي تحول مفهوم رهبري در جوامع كهن پرداخته، نگاهي به تعريف افلاطون، سون سو، ماكياولي و ديگران مي‌اندازد و نشان مي‌دهد چگونه نيروهاي سياسي، اقتصادي و اجتماعي باعث تضعيف برخي شيوه‌هاي رهبري مي‌شوند.

ايده خطرناك داروين (فرگشت و معناهاي زندگي)

 • 190,000 تومان

حدود يك‌ونيم سده پس از انتشار خاستگاه گونه‌ها، اثر داروين، دنيل دنت، فيلسوف و دانشمند شناختي آمريكايي، اثرات ايدۀ فرگشت را بر ابعاد زيست و فهم ما به زباني ساده در اين كتاب واكاوي مي‌كند. او با ارائۀ نگاهي منسجم به ادبيات اين حوزه و نشان دادن اهميت يا بي‌اهميتي مناقشات حاكم، به شما كمك مي‌كند اين ادبيات را آسان‌تر خوانش كنيد. دنت دربارۀ برخي مناقشات با شجاعت داوري كرده، قضاوت دربارۀ برخي ديگر را براي شما گشوده مي‌گذارد؛ اما چارچوبي مي‌دهد تا بتوانيد خود دربارۀ ابعاد و پيامدهاي مهم نظريۀ فرگشت داوري كنيد. با اين حال، او خود برداشتي از نظريۀ داروين ارائه مي‌دهد كه بر اساس آن، طرح نياز به طراح ندارد و «گزينش طبيعي» فرايندي كور است، ولي آن‌قدر قدرت دارد كه فرگشت زندگي را تبيين كند. براي گشودن دري جهت بررسي و نقد عالمانۀ انديشه‌هاي دنت، جستار كوتاهي از دو پژوهشگر ايراني نيز به ابتداي كتاب افزوده شده است. ناشر اميدوار است چاپ اين اثر زمينه را براي گفت‌وگويي آرام و عالمانه پيرامون ابعاد فلسفي و الهياتي نظريۀ داروين فراهم كند.

چگونه كودك خود را بيازماييم

 • 120,000 تومان

كودك شما كم‌كم به يك كارآگاه كوچك تبديل مي‌شود. درست وقتي با خود فكر مي‌كنيد كه او از همه‌چيز بي‌خبر است او به صحبت‌هاي شما گوش مي‌دهد، و تعاملات اجتماعي بين افراد ديگر را مي‌بيند و دائما درباره اينكه چه قوانيني بر اين تعاملات حاكم است فرضيه‌پردازي مي‌كند. حالا كه مي‌دانيد به صحبت‌هاي خودماني دونفره علاقه دارد، به او فرصت‌ كافي بدهيد تا اين مكالمه‌ها و ديگر موقعيت‌هاي اجتماعي را ببيند. اين بدان معنا نيست كه شما بايد او را به يك مهماني ببريد تا او مكالمه بين شما و افراد مهم جامعه را ببيند و بشنود؛ براي اين كار مي‌توانيد او را به يك فروشگاه ببريد يا اجازه بدهيد زماني كه دوست‌تان به ديدن شما آمده و با او در مورد خاطرات دوران بارداري صحبت مي‌كنيد كودكتان روي زانوي شما بنشيند و حرف‌هاي شما را بشنود.

تاريخ سر‌راست فلسفه

 • 55,000 تومان

كتاب پيشا‌سقراطيان، از مجموعه ((تاريخ سر‌راست فلسفه)) نوشته پيتر آدامسون، روايتي سرخوشانه و مدرن از آراي فلسفي نظريات همه پيشاسقراطيان برجسته است: از طالس گرفته تا هراكليتوس و حتي سوفسطاييان، آدامسون در اين اثر مي‌كوشد بدون ورود به منازعات ژرف فلسفي، روايتي سر‌راست و يك‌دست از چيستي فلسفه پيشاسقراطي به دست دهد. خواننده، به خصوص خواننده تازه‌كار، پس از مطالعه اين كتاب مي‌تواند (( مسئله‌ها))يي كه ذهن فلاسفه 2500 سال قبل را قلقلك مي‌داده بهتر دريابد. اگر در پي جمع ميان فلسفه و شوخ‌طبعي هستيد كتاب ((پيشاسقراطيان)) آغازگاه خوبي است.

ترك عادت موجب مرض نيست (12 عادتي كه ترك كردن آن‌ها به موفقيت زنان در محيط كارشان كمك مي كند)

 • 80,000 تومان

«بهترين رهبران مي‌دانند كه در سايۀ نقاط قوتشان قاتلان حرفه‌اي خاموشي پنهان شده‌اند. سالي و مارشال به شما كمك مي‌كنند كه با كمك لنزهاي درخشان از وجودشان آگاه شويد و خودتان را از عادت‌هايي كه مانع پيشرفتتان است، رها سازيد. اگر مي‌خواهيد در اوج رهبري كنيد اين كتاب را بخوانيد.» -ليز وايزمن، نويسندۀ كتاب پرفروش مولتي پلايرز و راكي اسمارتز

درآمدي بر نظريه تكامل (راهنماي تصويري)

 • 60,000 تومان

در سال 1859، چارلز داروين جهان را با يك نظريه بنيادين، «نظريه تكامل با انتخاب طبيعي»، جهان را شگفت‌زده كرد. بيش از 150 سال بعد، اين نظريه همچنان برخي از باورهاي گران‌بهاي ما را به چالش مي‌كشد. كتاب حاضر راهنمايي تصويري و گام‌به‌گام درباره «ايده خطرناك داروين» است و نگاه تازه‌اي به مفاهيم انتخاب طبيعي و ژن خودخواه دارد كه اغلب دچار كژفهمي مي‌شوند. اين كتاب با تكيه بر يافته‌هاي اخير علم ژنتيك، بوم‌شناسي، رفتارشناسي حيوانات و نظريات دانشمنداني همانند ريچارد داوكينز و استيون پينكر، شواهد بسياري در طرف‌داري از نظريه تكامل و قدرت گرفتن روزافزونش ارائه مي‌دهد.

پاكي وخطر (تحليلي از مفاهيم ناپاكي و تابو)

 • 94,000 تومان

انسان‌شناس برجسته، مري داگلاس، در اين كتاب يكي از توانايي‌هاي شناختي انسان به نام مقوله‌بندي را در قالب تفسيري نمادين از قواعد پاكي و ناپاكي در فرهنگ‌هاي مختلف بررسي كرده است و با آوردن نمونه‌هاي مختلف از ميدان‌هاي تحقيقاتي مردم‌شناختي به‌خوبي نشان داده است كه نه‌تنها جامعه و فرهنگ بر آنچه وارد ذهن ما مي‌شود تأثير مي‌گذارند، بلكه شيوه‌اي كه جهان در ذهن ما سازمان مي‌يابد و مرزبندي مي‌شود نيز متأثر از جامعه‌ و فرهنگي است كه در آن زندگي مي‌كنيم. به عبارت ديگر، اقدام ما در برقراري نظم در جهان، در واقع كنشي اجتماعي است كه ما نه در مقام فرد يا انسان، بلكه به‌مثابه موجوداتي اجتماعي دست به آن مي‌زنيم. داگلاس در اين كتاب به ما مي‌گويد چگونه تخطي از مرزهاي پاكي و نظم اجتماعي كه در شبكه‌اي از معناها و الگوهاي فرهنگي شكل مي‌گيرند مي‌تواند فرد را از نظر اجتماعي و رواني در معرض خطر ناپاكي و آشفتگي قرار دهد. رويكرد نويسنده در اين كتاب مي‌تواند ما را به فهمي از قواعد پاكي برساند كه بر حيات عرفي و مذهبي تمام جوامع قابلِ‌‌ اعمال است.

آين رند (زندگي رمان و فلسفه)

 • 64,000 تومان

«فلسفه من، در اصل، مفهوم انسان به‌مثابه موجودي قهرمان است، با شادي‌هايش به‌مثابه هدف اخلاقي زندگي، با دستاوردهاي پربارش به‌مثابه بهترين فعاليت، و با خرد به‌مثابه تنها مطلق موجود» (آين رند، اطلس شوريد). آين رند رمان‌نويس، فيلسوف، نمايشنامه‌نويس و فيلم‌نامه‌نويس روسي-آمريكايي بود كه به دليل فلسفه «عينيت‌گرايي» كه مروج آن بود و رمان‌هاي پرفروش‌اش «سرچشمه» و «اطلس شوريد» معروف است. اين رمان‌ها مضاميني فلسفي و عناصري علمي - تخيلي و رمانتيك دارند. آين رند در هنر مروج واقع‌گرايي رمانتيك بود و به جز ارسطو و برخي ارسطوگرايان و ليبرال‌هاي كلاسيك، سرسختانه با بيشتر فيلسوفان و سنت‌هاي فلسفي مخالفت مي‌كرد. كتاب حاضر نگاهي است به زندگي و آثار آين رند از منظر بارابارا برندن و ناتانيل برندن، روان‌درمانگر و نويسندۀ آمريكايي-كانادايي كه زماني همفكر و همكار او بود.

در جستجوي معناي زندگي

 • 38,000 تومان

«زندگي براي شما چه معنايي دارد، چه چيزي شما را به ادامه آن وادار مي كند، مذهب چه كمكي به شما مي‌كند، سرچشمه الهام و نيروي شما چيست، هدف و نيروي محركه شما براي زحمت كشيدن چيست، آرامش و خوشبختي خود را در كجا مي‌يابيد، و سرانجام سخن اين‌كه گنجينه شما كجا نهفته است؟» اين‌ها پرسش‌هايي است كه فيلسوف برجسته آمريكايي، ويل دورانت،از صد نفر از انديشمندان حوزه‌هاي مختلف در اوايل قرن بيستم پرسيده است. شايد قديمي‌ترين پرسش براي انسان خردمند، پرسش از معناي زندگي است؛ اما پاسخ به آن بسيار سخت و شايد ناممكن باشد. در اين كتاب ويل دورانت برگزيده اي از بهترين پاسخ‌ها از انديشمندان قلمروهاي گوناگوني چون ادبيات، فلسفه، سينما، سياست، ورزش و غيره را گردآورده است و خود نيز در فصلي كام تلاش كرده است به اين پرسش‌ها پاسخي درخور تامل بدهد.

فايده‌گرايي (درآمدي خيلي كوتاه)

 • 38,000 تومان

فايده‌گرايي همواره مخالفاني داشته است. كارل ماركس به تمسخر بنتام را نابغه‌اي در حماقت بورژوايي خوانده و فريدريش نيچه از فايده‌گرايي در كنار مسيحيت با تحقير به عنوان اخلاق بردگان براي ترسوها ، بزدلان و خوارمايگان ياد كرده است. در ميان داستان‌نويسان نيز فيودور داستايفسكي، چارلز ديكنز ، اليزابت گاسكل و آلدوس هاكسلي مخالفت خود را با فايده‌گرايي در داستانهايش گنجانده‌اند. برنارد ويليامز، فيلسوف معاصر بريتانيايي، هجمه‌اي پر طول و تفصيل به فايده‌گرايي را با تاكيد بر اين جمله خاتمه داد: آن روز كه هيچ چيزي از فايده‌گرايي زياد مي‌شنويم .

چشم‌اندازهاي اجتماعي ذهن (گامي به سوي جامعه‌‌شناسي شناختي)

 • 40,000 تومان

شناخت اجتماعي چگونه شكل مي‌گيرد؟ چگونه قواي شناختي ما- توجه، مقوله‌بندي، حافظه و معناسازي- كه به ظاهر هستارهايي فردي‌اند، در فرهنگي كه در آن زندگي مي‌كنيم برساخته مي‌شوند؟ پيش فرض اين كتاب آن است كه شناخت اساسا امري اجتماعي است و شناخت ما از جهان اطراف تحت تاثير جامعه فكري‌اي است كه به آن تعلق داريم.بنابراين، در جهان پديدارها و رفتارها واقعيت هستاري عيني يا ذهني نيست، بلكه محصول ميان ذهنيت‌‌هاست. خواندن اين كتاب به پژوهشگران و انديشه‌ورزاني پيشنهاد مي‌شود كه رضايت چنداني از جريان غالب در علوم اجتماعي ندارند و معتقدند متغيرها، واحدهاي تحليل، روانشناسي و در يك كلام كانون توجه پژوهشگران به موضوع تحقيق بايد تغيير كند.

1  2  صفحه‌ی 1