فیلترها

توليد كننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب سازی
تعداد تصاویر

لنگرگاهي در شن روان (6 مواجهه با سوگ و مرگ)

 • 49,000 تومان

لنگرگاهي در شن روان شرح تجربه‌ي سوگ و مواجهه با فقدان است از زبان شش نويسنده در سه قالب متفاوتِ جستار، نامه‌نگاري و خاطره‌پردازي‌. نويسندگان اين كتاب از تجربه‌ي سوگ و تأمل در مرگ حرف مي‌زنند و از احساسات و احوالي كه از پي آن مي‌آيند و از زندگي كه صورت تازه‌اي مي‌يابد. در دوره‌اي كه پاندمي‌ فرصت مناسك جمعي سوگواري را از بسياري از ما گرفته و ناگزيريِ رويارويي روزمره با مرگْ دلداري‌هاي كليشه‌اي و سطحي را از معنا تهي كرده است، شايد بيش از هر وقت ديگري به تسلابخشيِ ادبيات و به روايت صريح و عريان ديگران از تجربه‌شان در روزهاي سوگواري نياز داريم. لنگرگاهي در شن روان كشف پيوندي شگفت‌انگيز و انساني است ميان درد «من» و درد آدم‌هاي ديگر در زمان‌ها و مكان‌هاي ديگر.

استيو جابز غلط كرد با تو (خاطرات 1 كپي رايتر دون‌پايه)

 • 32,000 تومان

از شكل‌گيري اكوسيستم استارت‌آپي آمريكا تنها پنجاه سال گذشته است و عمر كپي‌هاي اجراشده‌ي آن در كشورهاي ديگر از اين هم كمتر است. تحليلگران و كارشناسان اكوسيستم استارت‌آپي ايران مي‌گويند استارتِ اين نظام نوين در دهه‌ي هفتاد شمسي زده شد است ولي ما در نقش كاربران انواع وب‌سايت‌ها و اپليكيشن‌ها از اوايل دهه‌ي نود شمسي شاهد حضور اولين استارت‌آپ‌هاي ايراني در دنياي كسب‌وكارها بوده‌ايم. در مقايسه با عمر اداره‌جات سنتي (كه در ابتداي كار براي خودشان نظامي مدرن و پيشرو بوده‌اند)، هنوز چيزي از شكل‌گيري اين مدل جديد كسب‌وكار نگذشته و اكوسيستم استارت‌آپي شبيه طفل نوپاي بيش‌فعالي است كه به جاي تاتي كردن اصرار دارد بدود. مثل تمام پديده‌هاي نوظهور، واكنش‌ها به اين پديده‌ي مهم و پرسروصداي عصر فناوري، هنوز هيجاني و شتابزده‌اند. اين كتاب هم حاصل و شامل قضاوت هيجاني و شتابزده‌ي من درباره‌ي بخش كوچكي از اكوسيستم استارت‌آپي است. بيشتر مكتوباتي كه تا به حال درباره‌ي اكوسيستم استارت‌آپي ثبت شده، مربوط به تجربيات بنيان‌گذاران و افراد موفق‌اند و عمدتاً كاركردي آموزشي دارند. در ميان انبوه كتاب‌ها و سخنراني‌ها و پادكست‌ها و گزارش‌هاي رويدادهاي پرسروصدا، جاي روايت‌هاي شخصي خالي است. ثبت تجربيات موفق يا شكست‌خورده‌ي آن‌هايي كه در زمينه‌ها و موقعيت‌هاي مختلف اكوسيستم مشغول به كارند، مي‌تواند به‌تدريج در درك نسبتاً جامعي از اين نظم نوين كمك‌مان كند. بنابراين من هم تصميم گرفتم با تكيه بر خاطرات دوران كاري و نوشتن از روند منجر به شكستم، يك گوشه از كار ثبت روايات شخصي در اكوسيستم استارت‌آپي را به عهده بگيرم.

كوچك و سخت (مجموعه داستان)

 • 29,000 تومان

«‌در ادبيات تعداد سگ‌ها بيشتر از نوزادان است. اكثر نوزاداني كه سروكله‌شان در ادبيات پيدا مي‌شود تا پاراگراف سوم اگر بالغ نشده باشند، ديگر نوزاد نيستند و‌ از آب‌وگل در آمده‌اند.بيشتر بچه‌ها اگر حضورشان در يك اثر ادبي بيش از يك لحظه طول بكشد، احتمالاً كاتاليزور تباهي يا نا‌اميدي‌اند. در ميان ما فقط بچه‌ها هم‌پيمان زمان هستند. بي‌ترديد در آينده بچه‌ها قدرت را در دست خواهند گرفت يا دست‌كم قوه‌ و‌ بنيه‌ و جايگاه‌شان خيلي بهتر از ما خواهد بود. در احساس ما به كودكي نشسته‌‌در‌كالسكه كه گاهي شبيه فرمانروايي فربه به نظر مي‌رسد و يك لحظه دوستش نداريم، ردي از همين پيش‌آگهي وجود دارد.» «كوچك و سخت» جستاري‌ست متفاوت از مادري و ادبيات؛ ژرف‌انديشي‌هاي نويسنده‌اي كه با نگاه به فيلم‌ها، قصه‌ها و رمان‌هاي آشنا، افسانه‌هايي از ادبيات ژاپن، روابط پنهان گفتمان قدرت و مسائل روزمره‌ي زندگي معاصر از تجربه‌ي مادري آشنايي‌زدايي مي‌كند و جسورانه برخي افكار و احساس‌هاي مشترك و به‌زبان‌نيامده‌ زنان را با مخاطب در ميان مي‌گذارد.

ديدار اتفاقي با دوست خيالي و 8 جستار ديگر از آدام گاپنيك

 • 40,000 تومان

اين كتاب نگاه نو و غافلگيركننده‌ي گاپنيك به دغدغه‌هاي مهم زندگي شهري و مسائلي كه بسياري از ما روزانه با آن‌ها سروكار داريم مي‌باشد و خواندن جستارهايش را به تجربه‌اي ارزشمند و دوست‌داشتني تبديل مي‌كند.اين كتاب در برنامه‌ي تلويزيوني كتاب‌باز معرفي شده است.

نقشه‌هايي براي گم شدن

 • 45,000 تومان

اين جستارها نقشه‌هايي هستند براي گم شدن و گشت و گذار در سكوت - خرابه هاي شهري - بيمارستان‌هاي متروك - موسيقي‌هاي سواشده براي جاده‌هاي دور - شهربازي‌هاي رها شده - خلوت وسوسه انگيز صحراها - خاطرات گنگ خانه‌ كودكي - خواب‌هاي مكرر رازآلود - شخصيت‌هاي بي نام ترانه هاي كانتري و بلوز - سرگيجه‌هاي هيچكاكي - آبي جادويي ايوكلن - معماي زبان طبيعت

مصائب من در حباب استارت‌آپ

 • 63,000 تومان

دنيل لاينز كهنه روزنامه‌نگاري است كه بعد از حدود دو دهه فعاليت در بخش كسب‌و‌كار و فناوري نشريه نيوزويك صبح روزي معمولي با يك تلفن ساده عذرش را مي‌خواند. لاينز مجبور مي‌شود براي تامين مخارج زندگي، به هاب‌اسپات، از استارت‌آپ‌هاي پرهياهوي سيليكون‌ولي، بپيوندد و در پنجاه‌ويك سالگي با عنوان همكار بازاريابي بين ده‌ها جواني مشغول كار شود كه تي‌شرت‌هايي رنگارنگ با لوگوي شركت به تن دارند. اين موقعيت جديد آغاز سفري به اعماق جزيره جذاب واگزوتيك و فرهنگ درون‌گروهي و جداافتاه اكوسيستم استارت‌آپي.

كارنامه خورش (دستور غذاهاي نادرميرزا قاجار)

 • 55,000 تومان

شبي بانوي من گفت «بيا تا چامه گوييم كه شب بس دراز است و افسون خواب، چامه است.» گفتم «نخست تو گوي و من نيز داستاني به يادآرم و ديگر شب گويم.» سرود كه «خورش‌هاي ايران‌زمين چند گونه است؟» گفتم «چه دانم. خوردني و پختني زنان سازند و پزند. تو گوي هر آنچه داني از اين دست و من تو را نگارنده باشم.» بانو همي گفت و من همي نوشتم شب‌ها، تا اين نامه به انجام آمد، بس نيكو و نغز.

كتاب همراه بازاريابان ديجيتال (وقتي همه قصه‌گو شده‌اند چطور قصه‌گوي متفاوتي باشيم)

 • 14,000 تومان

مي‌دانستيدبيش از نيم ميليون نفر در سايت لينكدين قصه‌گويي را جزو مهارت‌هايشان آورده‌اند؟ همه مي‌توانند با كمك قصه محتواي جالب‌تري توليد كنند اما قلاب كردن مخاطب و ترغيب او به اقدام كار هر كسي نيست. قصه خوب چيست؟ زمان و مكان مناسب قصه‌گويي كدام است؟ قهرمان اصلي قصه ما كيست؟ راه شناخت مخاطب و ارائه قصه‌اي متفاوت و تاثيرگذار چيست؟ كتاب همراه بازاريابان ديجيتال پاسخ اين پرسش‌ها و بسياري از پرسش‌ها و بسياري از پرسش‌هاي ديگر در حوزه بازارايابي محتوا را در قالبي جذاب و مختصر در اختيار ما مي‌گذارد. در هر صفحه از اين كتاب كوچك و چگال چندين نكته‌ي كليدي و مهم مطرح شده كه هر كدام حاصل پژوهش و تجربه متخصصان بازاريابي نوين است.

پياده‌ها (روايت مستند مصور از جنبش حقوق مدني سياه‌پوستان آمريكا)

 • 85,000 تومان

پياده‌ها روايت مصوري مبتني بر ماجراهاي واقعي است كه از جنبش حقوق مدني و مبارزات سياه‌پوستان آمريكا براي آزادي و برابري سخن مي‌گويد. داستان واقعي، مهيج و متفاوتي كه از روزهاي نخست شكل‌گيري اين جنبش آغاز مي‌شود و سرگذشت پرفراز و نشيب آن را از زبان جان لوييس - يكي از رهبران جنبش و نماينده كنگره - نقل مي‌كند. تصويرسازي كم‌نظير و هنرمندانه نيت پاول تنش‌ها و حال و هواي خاص آن سال‌ها را به خوبي و دقيق منعكس مي‌كند و الگوي تاثيرگذار و جذابي براي روايت رخدادهاي تاريخي ارائه مي‌دهد. كتاب پياده‌ها سال‌هاست كه جاي ثابتي در فهرست‌هاي مختلف برترين‌ها دارد و جوايز معتبر و متعددي را از آن خود كرده است.

اتاق كار (روايت‌هايي از عشق تعليق و گيره‌هاي كاغذ)

 • 34,000 تومان

اتاق كار در يازده روايت از ژانرهاي گوناگون، جهان‌هاي مختلفي را بازنمايي مي‌كند و تاثير محيط كار، روابط كاري و نقش شغلي كه انتخاب مي‌كنيم بر «آدمي كه مي‌شويم» را يادمان مي‌اندازد. فضاي كار هميشه در حال دگرگوني است اما به رغم همه اين تغييرات، خود ما فرقي با اجداد اوليه‌مان داريم؛ كماكان در همه شغل‌ها و اتاق‌هاي كار دنبال پيدا كردن نقش‌مان در غار زندگي هستيم.

اگر حافظه ياري كند (4 جستار از زبان و خاطره در سال‌هاي تبعيد)

 • 28,000 تومان

تبعيد هر آدمي را، به‌خصوص هر نويسنده‌اي را، دو پاره مي‌كند؛ يك پاره گذشته‌اي است كه با زبان خودت به آن فكر مي‌كردي و بخشي از هويت توست و ديگري اكنوني كه در آن سرگشته و با لكنت مي‌كوشي زندگي كني و به ياد آوري. جوزف برودسكي، برنده‌ي نوبل ادبيات سال ۱۹۸۷، در چنين جايي ايستاده است. او هر چند زندگي‌اش حتي در تبعيد هم به روسيه گره خورده بود، هيچ‌ وقت حكومت شوروي را نپذيرفت؛ هر چند به آمريكا رفت، اسير غرب‌گرايي نشد؛ هر چند مي‌گفت به زبان روسي تعلق دارد، به انگليسي نوشت. همين بي‌دركجايي بود كه سكوي پرش جستارهايش شد، تا در زبان جديد از چنگال بي‌رحم خاطرات نجات يابد و بتواند باز به چنگ‌شان بياورد، تا خانه‌اي نو براي خودش بسازد: اين بار درون زباني تازه، با خشت ادبيات، زير سقف حافظه‌اي نويافته.

قصه‌ها از كجا مي‌آيند (از فيلم‌نامه‌نويسي و زندگي)

 • 29,000 تومان

كتاب قصه‌ها از كجا مي‌آيند اولين كتاب از مجموعه‌ي «تجربه‌ي نوشتن» است و مسير نويسنده شدن را در تجربه‌ي نوشتن جست‌وجو مي‌كند، چون به نظر مي‌رسد از دل تجربه‌ها و در خلال نوشتن است كه نوشتن را ياد مي‌گيريم. «اين كتاب تجربه‌هاي شخصي و خاطرات خام نويسنده (در مقام فيلمنامه‌نويس البته) است، كشف نوشتن در حين نوشتن.»

1  2  3  صفحه‌ی 1