فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
ايران بر لبه تيغ (گفتارهاي جامعه‌شناسي و سياست عمومي)
سيلي نقد (گفت‌و‌گو با احمد طالبي‌نژاد گپ و گفتي درباره‌ي زندگي يك منتقد)
بيشعوران (آينه‌اي براي خويشتن و ديگران)
 • 56,500 تومان
 • با تخفیف: 56,500 تومان
مروري بر تجربيات كارآمدي در محيط نهادي ناكارآمد
حقايق نهان دروغ‌هاي عيان (پيامدهاي اجتماعي تحريف ترجيح)
مردان و زنان مردم‌آزار
 • 37,500 تومان
 • با تخفیف: 37,500 تومان
با جك فلسفه بفهميم
 • 34,500 تومان
 • با تخفیف: 34,500 تومان
بيشعوري
 • 84,000 تومان
 • با تخفیف: 84,000 تومان
راه باريك آزادي
 • 195,000 تومان
 • با تخفیف: 195,000 تومان
كودك‌آزاري جنسي رويكردها تشخيص پيشگيري و درمان
مرگي كوچك
 • 146,500 تومان
 • با تخفیف: 146,500 تومان
انديشه‌هاي معاصر برندسازي و مديريت هويت سازماني

ايران بر لبه تيغ (گفتارهاي جامعه‌شناسي و سياست عمومي)

 • 99,500 تومان

آينده ايران چه مي‌شود؟ اين سؤال دشوار و طاقت‌فرساست و نمي‌توان آن‌را از ذهن پاك كرد، خاصه آن‌كه زندگي روزمره هر شهروندي هم به آن گره خورده است. اين كتاب شرح شماري از مهم‌ترين مسائلي است كه پيش‌روي ايرانيان و حكمرانان‌شان قرار دارد، مسائلي كه برخي بدخيم شده‌اند، محصول وضعيت نهادها و كيفيت حكمراني هستند و براي دست يافتن به كيفيت زندگي بهتر بايد آنها را تعديل و اصلاح كرد. كتاب نسبت به واكنش نامناسب حكمرانان نسبت به مسائل پيش‌روي ايران هشدار مي‌دهد و مدعي است «ما نسلي هستيم كه بر لبه تيغ راه مي‌رويم.» نويسنده معتقد است در گذشته زيرساخت‌هاي بسياري فراهم شده‌ و فرصت‌هايي از دست رفته است، اما هنوز فرصت هست براي كنشگري حاكمان، ارتقاي كيفيت حكومت و گذار سلامت از روي لبه تيغي كه بر آن قرار داريم. كتاب آشكارا از رويكردي نهادگرا به سياست و تحليل اجتماعي، ضرورت اصلاحات نهادي و ارتقاي ظرفيت و توانمندسازي حكومت دفاع مي‌كند.

سيلي نقد (گفت‌و‌گو با احمد طالبي‌نژاد گپ و گفتي درباره‌ي زندگي يك منتقد)

 • 79,500 تومان

شانس تاريخي‌اي كه نصيب من و چند نفر ديگر شد اين بود كه ما در دوران طلايي نقد فيلم، وارد عرصه شديم و هر كسي هم در جاي خود قرار گرفت. شايد به دليل نثر ساده‌اي كه داشتم و دارم و اينكه در نوشته‌هايم هميشه حواسم بوده كه اينها را قرار است جوان‌هايي بخوانند كه علاقه‌مند به سينما هستند و بايد به آنها كمك شود تا رشد كنند، در دوره‌اي مطرح‌ترين منتقد شدم. يك بار در نظرخواهي از خوانندگان مجله‌ي «فيلم»، من نفر اول شدم. ▫️▫️▫️ واقعيت اين است كه همه‌ي ايدئولوژي‌ها براي هنر چهارچوب درست مي‌كنند و اجازه نمي‌دهند هنرمند مسير طبيعي خودش را طي كند. به هنرمند مي‌گويند كه تو بايد در اين قوطي رشد كني! خب كار جايي مي‌رسد كه قد و قواره‌ي هنرمند از آن چهارچوب بلندتر و بزرگتر مي‌شود و مي‌خواهد از آن بيرون بپرد و فضاهاي ديگري را كشف كند.

بيشعوران (آينه‌اي براي خويشتن و ديگران)

 • 56,500 تومان

خطر ويروس كرونا و مبتلايان به آن را مي‌توان با واكسن و ماسك و قرنطينه كنترل كرد، اما هيچ واكسن و ماسكي بر شيوع بيشعوري اثر ندارد و روي جداسازي و قرنطينه مبتلايان بيشعوري هم اصلا نمي توان حساب كرد (اگر شخص مورد نظرتان اهل قبول واقعيت و به قرنطينه رفتن بود كه بيشعور نبود.) اين كتاب به اين بزرگترين پاندمي جهان مي‌پردازد و علاوه بر پر كردن قفسه كتابخانه، گرفتن لقي پايه صندلي، اهدا، و لوله كردن براي كوبيدن به ملاج شخص مورد نظر، احتمالا براي خواندن و تأمل هم مناسب باشد.

مروري بر تجربيات كارآمدي در محيط نهادي ناكارآمد

 • 79,500 تومان

اين كتاب به عنوان نخستين مرجع فارسي نظريه كانون اثربخشي، شايسته توجه و مطالعه جدي سياست‌گذاران، دانش‌آموختگان علوم اجتماعي به‌ويژه دانشجويان رشته‌هاي علوم اقتصادي، جامعه‌شناسي، علوم سياسي، مديريت، سياست‌گذاري عمومي و نيز همه پژوهش‌گران حوزه توسعه است.

حقايق نهان دروغ‌هاي عيان (پيامدهاي اجتماعي تحريف ترجيح)

 • 109,500 تومان

كتابي كه در دست داريد قرار است ريشه‌ها، نحوه عمل و پيامدهاي مهم پديده‌اي را مورد بررسي قرار ‌دهد كه از بدو شكل‌گيري جوامع انساني با بشر همراه بوده است، هرچند امروزه به سبب انقلاب ارتباطات و دسترسي همگاني به رسانه‌هاي جمعي و اخبار در سراسر جهان، توجهات بيشتري را به خود معطوف مي‌كند. اين پديده از كوچكترين واحدهاي تجمع انساني در سطح خانواده و گروه‌هاي دوستي، تا بزرگترين آنها در سطح جامعه سياسي قابل ردگيري است: تحريف ترجيحات. تيمور كوران، دانشمند تركيه‌اي-آمريكايي در اين اثر تلاش مي‌كند با بهره‌گيري از رويكردي ميان‌رشته‌اي و با به‌كارگيري فنون و روش‌هاي تحقيق برآمده از روان شناسي، اقتصاد و سياست، نخست دريابد چه انگيزه‌ها و مشوق‌هايي موجب مي‌شوند افراد ترجيحات‌شان را در بسياري موارد نادرست يا حتي وارونه، بازنمايي ‌كنند؛ و از آن مهم‌تر اثر چنين عملي در شكل‌گيري، ماندگاري و تغيير ناگهاني ساختارهاي كلان اجتماعي و سياسي چيست. ظاهراً پاسخ به پرسش اول علي‌الخصوص براي شهرونداني كه ذيل ساختارهاي سركوبگر سياسي (همچون ديكتاتوري‌هاي كمونيستي در اروپاي شرقي) زندگي مي‌كنند، يا براي خواننده آشنا با اين قبيل ساختارها چندان سخت به‌نظر نمي‌رسد. نكته مهم اثر كوران اما اين است كه به ما نشان مي¬دهد «تحريف ترجيحات» در واقع نه منحصر به موضوعات و مسائل حساسي است كه ريشه‌ يا اثري در سپهر سياست (به‌معناي ساختارهاي كلان قدرت) دارند، و نه مختص نظام‌هاي ديكتاتوري و سركوبگر.خلاصه‌اي از اين كتاب در پادكست فارسي بي‌پلاس ارائه شده است.

مردان و زنان مردم‌آزار

 • 37,500 تومان

مردان و زنان در رابطه با هم در تمام زمان‌ها و در تمام مكان‌ها درگير كشمكش بوده‌اند. دانشمندان علم روانشناسي معتقدند مردها و زن‌ها همانقدر كه با هم كشمكش دارند، به هم كشش هم دارند. حالا در اين كتاب، من هم با كشش مردها و زن‌ها به همديگر شوخي كرده‌ام (در حد همه‌جوره)! هم با كشمكش زن‌ها و مردها با يكديگر (درحد خدا مرگم بده)! هم با روانشناسان و علم روانشناسي! يعني بين زن و مرد هر چه مي‌گذرد، در اين كتاب مورد شوخي واقع شده، يعني هر چه ....

با جك فلسفه بفهميم

 • 34,500 تومان

كتاب پيش رو، اثري جذاب و سرگرم‌كننده است كه مخاطب را به شكلي متفاوت با سنت‌ها، مكاتب،‌ مفاهيم و انديشمندان فلسفه جهان آشنا مي‌كند. اين كتاب براي كساني نوشته شده كه مي‌خواهند مفاهيم بعضا پيچيده و غامض فلسفي را به زباني ساده و طنزآميز درك كنند. در ين اثر به موضوعاتي چون مفاهيم اگزيستانسيال (نقاط اشتراك هگل و خواننده‌اي مثل بت ميدلر چيست؟)، فلسفه زبان (چگونه مي‌توان احساسات خود را در شرايطي عجيب و بعضا خنده‌دار درست بيان كرد؟)، فلسفه فمينيسم (چرا در نهايت يك مرد هميشه يك مرد باقي مي‌ماند) و بسياري ديگر از مطالب جذاب فلسفي پرداخته مي‌شود كه همگي به آسان‌ترين شكل ممكن توضيح داده شده است تا مخاطب بتواند به مفاهيم جدي زندگي از منظري متفاوت نگاه كند.

بيشعوري

 • 84,000 تومان

شايد بي‌شعوري يك «بيماري» است و مثل تمام بيماري‌ها براي پيشگيري و درمانش بايد آن را درست شناخت. هرچقدر يك بيماري خطرناك‌تر و شايع‌تر باشد، شناخت و مقابله با آن ضروري‌تر است، اما بي‌شعوري مهلك‌ترين عارضه كل تاريخ بشريت است كه تاكنون راهكاري علمي براي مقابله با آن ارائه نشده است. بي‌شعوري حماقت نيست و بيشتر بي‌شعورها نه‌تنها احمق نيستند، كه نسبت به مردم عادي از هوش و استعداد بالاتري برخوردارند. خودخواهي، وقاحت و تعرض آگاهانه به حقوق ديگران كه بن‌مايه‌هاي بي‌شعوري‌اند، بيشتر از سوي كساني اعمال مي‌شود كه از نظر هوش، معلومات، موقعيت اجتماعي و سياسي و وضع مالي، اگر بهتر از عموم مردم نباشند، بدتر نيستند. در اين كتاب خاوير كرمنت با زباني طنزآميز به بيان نظريه خود مي پردازد و محمود فرجامي، طنزپرداز ايراني، آن را با كسب مجوز رسمي و پرداخت حقوق كامل نويسنده و ناشر اثر اصلي، به فارسي ترجمه و بازآفريني كرده است.

راه باريك آزادي

 • 195,000 تومان

كتاب راه باريك آزادي اثري است از دارون عجم اوغلو و جيمز اي. رابينسون كه به همت سيد عليرضا بهشتي شيرازي و جعفر خيرخواهان ترجمه شده و از سوي انتشارات روزنه به چاپ رسيده است. اين اثر پيرامون مسئله مهم آزادي كه همه ملت ها به نوعي در پي دستيابي به آن هستند نگارش شده، موضوعي كه در برخي جوامع به قدرت پا برجاست اما در ديگر كشورها در سايه سنگين استبداد و يا اقتدار گرايي به فراموشي سپرده شده، مولفين در پي آشكار سازي علل رخ داد چنين سرنوشتي هايي براي آزادي، و به دنبال ارائه ي راهبردي موثر بر تداوم آن در جوامع “راه باريك آزادي” را خلق كرده اند.

كودك‌آزاري جنسي رويكردها تشخيص پيشگيري و درمان

 • 69,500 تومان

كودك آزاري جنسي پديده اي پيچيده و دردناك است. بسياري از موارد كودك آزاري جنسي در دنيا به دلايل مختلف گزارش نمي‌شوند. افراد آزارگر به‌ندرت از خشونت يا اجبار براي آزار جنسي كودكان بهره‌ مي‌گيرند و معمولا حتي نيازي به تهديد كودك براي حفظ اين راز ندارند. تخمين زده مي‌شود تنها نيمي از قربانيان تصور مي‌كنند چون كودك هستند كسي آن‌ها را باور نمي‌كند و وقتي بزرگ مي‌شوند احساس مي‌كنند اگر در اين مورد حرف بزنند مورد سرزنش قرار مي‌گيرند و همين امر موجب مي‌شود سكوت كنند.

مرگي كوچك

 • 146,500 تومان

آرامگاه چون ميزباني پر از مهر دست و يال گشوده استقبالمان كرد و ما پيكر پر از حيات جاودان عزيزمان را در يكي از مقام‌هايش به وديعه نهاديم و در حالي كه سر بريده و خونين خورشيد در طشت سرخ‌فام افق مي‌افتاد آن پيكر چون پري از عيب بريء را به خاك سپرديم. مردم پراكنده شدند، من و بدر حبشي به كاروانسرا رفتيم تا دمي در آن بياسائيم و از اندوه دور شويم. شب اول من در بسترم و ابن رشد در آرامشگاهش به خواب رفتيم حالي كه در اين انديشه بودم؛ اينك كدامين از ما دو تن در بستري آرام‌تر و راحت‌تر غنوده و كداممان آسوده‌بال‌تريم، من يا او؟ كاش مي‌توانستم ببينم! كاش مي‌دانستم! شب از نيمه گذشت و خواب به چشمم نيامد كاغذهايم را بيرون آوردم بلكه بتوانم چيزي بنگارم اما نگارش هم با من سر ناسازگاري داشت و كلمات به نيش قلمم نمي‌آمدند و فرمان نمي‌بردند، پس از مدتي متوجه شدم تنها چيزي كه توانسته‌ام بر صفحه كاغذ مكتوب كنم يك كلمه بود: «ابن رشد» كه به زيباترين شكلي آن را نگاشته بودم به قدري زيبا كه در سراسر عمرم نتوانسته بودم به اين زيبايي و چشم‌نوازي كلمه‌اي را به سبك «كتاب آندلسي» بر صفحه مكتوب كنم.

انديشه‌هاي معاصر برندسازي و مديريت هويت سازماني

 • 43,000 تومان

در دنياي رقابتي امروز تنها توجه به ابعاد فيزيكي سازمان‌ها و محصولات كافي نيست و بايد به مشخصه‌هاي ناملموس سازمان و چالش‌هايي كه از اين منظر به وجود مي‌آيد نيز توجه ويژه‌اي داشت. بي تفاوتي به اين مسائل از طرف صاحبان شركت‌ها، به سرعت منجر به از دست دادن سهم بازار و مشتريان، و همچنين از دست دادن توان قابتي شركت مي‌شود. از جمله مهم‌ترين مشخصه‌هاي ناملموس سازمان برند سازمان است. برند از ارزشمندترين دارايي‌هاي هر شركت به حساب مي‌آيد و بخش عمده‌اي از دارايي‌هاي نامشهود آن است و نقشي اساسي در مزيت رقابتي شركت‌ها ايفا مي‌كند. با افزايش دانش مشتريان، امروزه آن‌ها تنها بر محصولات شركت متمركز نيستند، بلكه به ساير فعاليت‌هاي آن مجموعه نيز توجه دارند. در اين حوزه، هويت سازماني مفهوم گسترده‌اي داشته و عموما به نمود بيروني سازمان اشاره دارد. هويت سازماني حوزه‌هاي مختلفي را، از طراحي گرافيكي لوگو و نمادهاي سازمان گرفته تا تكنيك‌هاي ارتباطي و رفتاري، شامل مي‌شود. در كتاب پيش رو در خصوص مفاهيم برند، ارزش ويژه برند و رابطه ميان ارائه ارزش براي مشتري و اخلاقيات بحث مي‌شود، همچنين با استفاده از نظريه قرارداد اجتماعي، مكانيزمي ارائه مي‌شود كه مشتريان از طريق آن برنده را به صورت يك تعهد مي‌بينند. سپس، ميزان اهميت ارزش ويژه برند سازماني و لزوم ارائه معيار مناسب براي ازريابي آن تشريح شده و ضرورت ارزياب ديدگاه‌هاي ذي‌نفعان مختلف براي ارزيابي ارزش ويژه برند سازماني و انواع روش‌هاي ارزيابي عملكرد سازماني مرور شده است.

1  2  3  4  صفحه‌ی 1