فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
آرمانشهر واقع‌بين‌ها
 • 130,000 تومان
 • با تخفیف: 130,000 تومان
هواردز اند
 • 160,000 تومان
 • با تخفیف: 160,000 تومان
نيهيليسم
 • 85,000 تومان
 • با تخفیف: 85,000 تومان
هيلري پانتم (منتخب مقاله‌هاي فلسفي)
 • 110,000 تومان
 • با تخفیف: 110,000 تومان
پيش‌پاافتاده‌هاي بنيادي
 • 50,000 تومان
 • با تخفیف: 50,000 تومان
ماتريس ذهن (روابط موضوعي و گفت و گوي روانكاوانه)
چرا به علم اعتماد كنيم
 • 170,000 تومان
 • با تخفیف: 170,000 تومان
كالبدشكافي ترور
 • 200,000 تومان
 • با تخفیف: 200,000 تومان
حق مادرزاد
 • 140,000 تومان
 • با تخفیف: 140,000 تومان
كتاب نانوشته (دن‌كيشوت در عصر هوش مصنوعي)
 • 85,000 تومان
 • با تخفیف: 85,000 تومان
ديگران
 • 42,000 تومان
 • با تخفیف: 42,000 تومان

يادگيري آزاد (چگونه با آزاد گذاشتن غريزه بازي كودكان ما شادمان‌تر خودبسنده‌تر و يادگيرندگان بهتري در همه عمر مي‌شوند)

 • 190,000 تومان

بازى‌ خودانگيخته و بدون نظارت به يادگيرىِ خودانگيخته و اعتمادبه‌نفس كودكان كمك مى‌كند. اين همان نتيجه لذت‌بخش و قانع‌كننده‌اي است كه پيتر گرِى در يادگيرى آزاد با استفاده از تحقيقات علمى و زيست‌شناسىِ تكاملى نشان مى‌دهد. او در اين كتاب فرايند طبيعى و نشانه‌هاى يادگيرىِ خودانگيخته در اجتماع را بررسي مي‌كند، از ارزش اجتماعى و جسمى و اخلاقى‌ِ «بازى» صحبت مى‌كند كه مادام‌العمر است، و ريشه‌ها و پيامدهاى كمترْ بازي كردن در دهه‌هاى اخير را نقد مي‌كند. گرِى بينشى عميق و علمى دربارهٔ آزادى و يادگيرى و بازى به ما مي‌بخشد. يادگيرىِ آزاد كتابى است كه مشتقانه خواهيد خواند و الهام‌بخش‌تان خواهد شد.

آرمانشهر واقع‌بين‌ها

 • 130,000 تومان

پس از اينكه روزمان را صرف كارهايي مي‌كنيم كه معمولا خوشايندمان نيست، چيزهايي را مي‌خريم كه لازمشان نداريم. روتخر برخمان به يادمان مي‌آورد كه لازم نيست اين‌گونه باشد. برخمان ايده‌هاي آرمانشهري متعددي پيش مي‌كشد و ثابت مي‌كند كه آن‌ها امروزه نيز عملي‌اند. آرمانشهر واقع‌بين‌ها از نادر كتاب‌هايي است كه به واقع متحيرمان مي‌كند و تصورمان از آينده را زير و زبر مي‌كند. برخمان در اين كتاب ما را به سفري در تاريخ مي‌برد، سفري رها از مرزبندي‌هاي سنتي چپ و راست. او مدافع عقايدي است كه زمانشان فرا رسيده است.

هواردز اند

 • 160,000 تومان

«هواردز اند» نام دگر شده خانه‌اي است كه در عالم واقع نيز وجود دارد؛ تصوير زنده‌اي از زندگاني آغاز قرن بيستم در انگلستان. فاستر ده سال از كودكي تا نوجواني در اين خانه زيست و با رمانش اين خانه را به يكي از مشهورترين خانه‌هاي تاريخ ادبيات تبديل كرد. خانه‌اي كه اختلاف بر سر به ارث بردن آن تلاشي نمادين است براي به تصوير كشيدن آينده يك كشور.

نيهيليسم

 • 85,000 تومان

مهم‌ترين مشكلات زندگي معاصر آبشخوري در نيهيليسم دارند كه همزمان هم مخرب و هم برسازنده اجتماع است. با اين حال، تعجب‌آور است كه نيهيليسم در نظريه اجتماعي همچنان يك موضوع در دست بررسي است. اين كتاب شرح نظام‌مندي به دست مي‌دهد از نيهيليسم در چهار شكل اصلي‌اش، يعني واقعيت‌گريزي، نيهيليسم راديكال، نيهيليسم منفعل و نيهيليسم كامل و مشخصاً بر سنتز منفصل ميان نيهيليسم منفعل (نفي اراده) و نيهيليسم راديكال (اراده به نفي) تمركز مي‌كند. نويسنده در سه سطح با نيهيليسم مواجه مي‌شود. نخست به تبارشناسي و پيامدهاي نيهيليسم مي‌پردازد كه يك ضميمه تشريحي مبتني بر تحليل فيلم را نيز در بر دارد. سپس بر امر «اجتماعي» كه نيهيليسم را به سرمايه‌داري ربط مي‌دهد -يعني پساسياست و تروريسم- تمركز مي‌كند. ضميمه تشريحي ديگر بحث‌هايى نظري را با تمركز بر داستان‌هاي اوئلبك شرح و بسط مي‌دهد. و در آخر، امكان‌هاى چيرگى بر نيهيليسم با تأكيد بر اهميت مفاهيمي مثل رخداد، آگونيسم و آنتاگونيسم برجسته مي‌شود.

هيلري پانتم (منتخب مقاله‌هاي فلسفي)

 • 110,000 تومان

اين كتاب حاوي ترجمه‌ي فارسي‌ 10 مقاله از هيلري پاتنم است. مقاله‌ها در سه بخش گرد آمده‌اند: I. فلسفه‌ي زبان (چهار مقاله)، II. فلسفه‌ي علم (چهار مقاله)، III. فلسفه‌ي ذهن (دو مقاله). مقاله‌ها همگي در سال‌هاي 1960 تا 1990—سال‌هاي اوج درخشش فلسفي پاتنم—منتشر شده‌اند و بعضي از آنها از معروف‌ترين مقاله‌هاي فلسفه‌ي تحليلي‌اند. هر يك از سه بخش كتاب حاوي مقدمه‌ي كوتاهي است در توضيحات كتابشناختي و معرفي آثار مرتبطي از پاتنم و ديگران. يك ضميمه‌ي بخش III مقاله‌‌اي است به قلم خود پاتنم درباره‌ي تحول نظرهايش در فلسفه‌ي ذهن. ضميمه‌هاي پايان كتاب قطعاتي‌اند از زندگي‌نامه‌ي خودنوشت پاتنم.

پيش‌پاافتاده‌هاي بنيادي

 • 50,000 تومان

پيش‌پاافتاده‌هاي بنيادي مواجهه‌اي‌ست با هيولايي چندسر: كليت جهاني كه آدمي در آن روزگارش را سپري و سياه مي‌كند؛ از دموكراسي‌هاي فاسد تا جباريت‌هاي شيادي كه رهايي‌بخشي را به نام كمونيسم صلا مي‌دهند. نويسنده انگار در اين كتاب، جاي‌جاي، چيزي را كه بعدها بدان رسيد، مي‌داند: اينكه خواستِ تخريب به خواستي ارتجاعي بدل شده است و براي غلبه بر كيش امروزين مرگ راهي نيست جز آفرينشِ خوشبختي خويش با غنا يافتن از خوشبختي ديگران. مرگ‌پرستي و مرگ‌زدگي را با چه سلاح ديگري مي‌توان تخريب كرد جز لحن سودايي و شور ويرانگر و پرده‌برانداز كلمات؟

ماتريس ذهن (روابط موضوعي و گفت و گوي روانكاوانه)

 • 90,000 تومان

تامس آگدن، روانكاو و جستارنويس و رمان‌نويس امريكايي از چهره‌هاي تابناك و تراز اول رويكرد «روابط موضوعي» است. تبار مفهوم روابط موضوعي مانند تمام مفاهيم اصلي روانكاوي به فرويد بازمي‌گردد. نظريه روابط موضوعي گستره‌اي است از نظريه و درمان كه از روانكاوان كلايني گرفته تا روانكاوان مستقل، هر يك به نوبه خود به آن پرداخته‌اند. و در كل مي‌توان مولفه‌هاي اصلي آن را در سه بخش خلاصه كرد: نخست، سپهر شخصي يا وجوه رواني آدم‌ها از «رابطه» ساخته مي‌شود و در بستر ماتريسي از ارتباط تحول و تكامل مي‌يابد. دوم اينكه نياز به ارتباط حياتي است و چيزي جاي آن را نمي‌گيرد. و سرانجام آنكه، نظريه‌هاي روابط موضوعي با نظريه‌هاي بين شخصي يكي نيستند. اين كتاب يكي از متون مهم در زمينه روابط موضوعي است و نيز كتابي جذاب و بديع كه هم تحليلگران و هم خوانندگانِ غير متخصص مي‌توانند از آن بهره لازم ببرند.

چرا به علم اعتماد كنيم

 • 170,000 تومان

آيا پزشكان واقعاً مي‌دانند چه مي‌گويند وقتي به ما مي‌گويند كه واكسن زدن خطري ندارد؟ آيا بايد حرف متخصصان اقليم‌شناسي را باور كنيم كه درباره خطرات گرمايش جهاني هشدار مي‌دهند؟ چرا بايد به علم اعتماد كنيم آن هم وقتي سياستمداران ما چنين اعتمادي ندارند؟ چگونه معرفت علمي (و خودمان) را از شر كساني حفظ كنيم كه علم منافعشان را تهديد مي‌كند؟ در عصر اخبار جعلي و حقايق شبه علمي و در دوره‌اي كه ايدئولوژي و نظرات شخصيِ غيرعلمي روي دست شواهد تجربي و روش علمي بلند شده است، علم چه جوابي دارد؟ چرا، چگونه و در چه زماني مي‌توان يا نمي‌توان به علم اعتماد كرد؟ چرا معرفت علمي را خصوصيت اجتماعيش قابل اعتماد مي‌كند؟ چگونه به حقيقت دست مي‌يابيم؟

كالبدشكافي ترور

 • 200,000 تومان

اندرو سينكلر، مورخ، رمان‌نويس و فيلم‌ساز انگليسي، در سال 1935 در آكسفورد متولد شد. او در دانشگاه‌هاي كيمبريج و هاروارد و كلمبيا تحصيل كرد و از اعضاي چرچيل‌كالج‌ِ دانشگاه كيمبريج بود. آثارش در حوزه تاريخ موضوعات متنوعي را در بر مي‌گيرند، از شواليه‌هاي معبد تا چه‌گوارا و سازمان سيا. او در سال 2019 درگذشت. كتاب منحصربه‌فرد اندرو سينكلر، در يك گسترهه تمدني وسيع، از شرق تا غرب، شيوه‌ها و تفكرات تروريستي را در شكل‌هاي گوناگون آن مي‌كاود و نشان مي‌دهد كه سرشت ترور از روزگار حشاشين و مغولان تا به امروز يكسان بوده است. كالبدشكافي ترور با ارائه جزئياتي مفصل و دقيق تصوير قساوت در تاريخ بشر را ترسيم مي‌كند، از نابودي كارتاژ به‌دست روميان تا انهدام انتحاري مركز تجارت جهاني در نيويورك.

حق مادرزاد

 • 140,000 تومان

تندرستي آدمي با طبيعت پيوندي ناگسستني دارد؛ ارتباط ما با طبيعت بخشي از ميراث زيست‌شناختي‌مان است. در اين كتاب جذاب، يكي از پيشگامان زيست‌گرايي به‌مثابه‌ي مطالعه‌ي گرايش ذاتي آدمي به طبيعت، نخستين گزارش جامع را درباره‌ تأثير نيرومند طبيعت بر زندگي ما به بحث مي‌گذارد. استيون كلرت بر آن است كه استعدادهاي ما در انديشيدن، احساس كردن، ارتباط برقرار كردن، آفريدن و يافتن معنا بستگي تام دارد به نسبت ما با طبيعت. و قطع ارتباط و بيگانگي روزافزون ما با جهان طبيعي حاكي از آن است كه ما چه اندازه نقش بي‌بديل طبيعت را ناديده گرفته‌ايم. او با بهره‌گيري از مهم‌ترين يافته‌هاي علمي، همراه با تجربيات و نظرگاه شخصي خود، نسبت طبيعت را با اساسي‌ترين مفاهيم حيات انساني همچون خرد و نفرت و بهره‌كشي و معنويت و كودكي و جز آن‌ها مي‌كاود و بر اين باور است كه تمايل ذاتي ما به طبيعت محصول نياز ذاتي ما به آن است كه در طي تاريخ تكاملي‌مان شكل ‌گرفته است. اما اين تمايل ذاتي نيز مانند ديگر تمايلات انساني كه معناي انسان بودن از آن‌ها درك و دريافت مي‌شود، بايد آموخته شود تا كاركردش به چشم بيايد.

كتاب نانوشته (دن‌كيشوت در عصر هوش مصنوعي)

 • 85,000 تومان

چه مي‌شود كه ما يك متن را باور مي‌كنيم؟ آيا باور يك متن، اصل اساسي و ذاتي خواندن آن متن است؟ باور چيزي است مربوط به ذهن خواننده يا مشخصه‌اي مربوط به متن؟ چه مي‌شود كه باورمندان به يك ايدئولوژي يا مكتب خاص آن ايدئولوژي را باور مي‌كنند؟ آيا چنين باوري خطري هم دارد؟ آيا مي‌توان متني را خواند و از آن لذت برد اما باورش نكرد؟ حتي خيالي‌ترين داستان‌ها هم بالاخره در يك جهان فرضي باورپذيرند اما آيا مي‌توان متني نوشت كه باوركردنش چه در اين جهان چه در هر جهان واقعي يا خيالي ديگري ناممكن باشد؟ مفهوم «زمان» چه تأثيري در باورپذيري يك متن دارد؟ آيا مي‌توان با حذف باور جلوي تبديل متن‌ها به ايدئولوژي‌ها را گرفت؟ كتاب نانوشته با پرداختن به رمان بزرگ «دن كيشوت» از زاويه‌اي تازه، تلاش مي‌كند با روايتي «رمان‌گونه» پاسخي هر چند موقت براي اين پرسش‌ها بيابد.

ديگران

 • 42,000 تومان

ديگران داستان كوچ‌هاي غريب است، كوچ‌هاي ناخواسته‌اي كه برآمدن نيروهاي اقتدارگرا، با پشتوانه توده‌هاي بي‌شكل وسيع، بر ديگر خرده‌فرهنگ‌ها تحميل مي‌كنند؛ داستان كندو كاو دقيق زمينه‌هاي روان‌شناختي و اجتماعي جامعه‌اي كه تغييرات عميق سياسي را از سر گذرانده و پس‌لرزه‌هاي آن، تحولات اجتماعي را در سطوح گوناگون رقم زده است؛ داستان انسان‌هايي عادي با ترس‌هاي بزرگ و روياهاي نه چندان بزرگ كه در اين‌گونه تحولات در آغاز ضربه ناگهاني جداافتادگي ذهني و خصلت‌هاي انساني‌شان را در نظر انبوه جمعيت بي‌شكل از دست مي‌دهند و آرام آرام به آستانه جداافتادگي جسمي و تبعيد سوق داده مي‌شوند. ماهر اونسال زندگي كساني را به عرصه روايت بركشيده است كه معمولا در روند سريع وقايع محو مي‌شوند و رنج‌ها و خاطراتشان تنها در حافظه خودشان باقي مي‌ماند.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1