فیلترها

توليد كننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب سازی
تعداد تصاویر

روان‌شناسي تحولي 2 (رشد در گستره زندگي از نوجواني تا مرگ)

 • 190,000 تومان

كتاب حاضر، جزو معتبرين منابع دنيا در زمينۀ روان‌شناسي تحولي است كه با ديد گسترۀ زندگي نگارش شده است. پس از طرح مباحث اساسي و روش‌هاي پژوهش روان‌شناسي تحولي در فصل اول، در فصل‌هاي بعدي، رشد از پيش از تولد تا پايان دوره كودكي طرح شده ‌است. نويسندۀ كتاب كه خود استاد دانشگاه ماساچوست آمريكاست، تلاش كرده است علاوه بر پوشش دادن همۀ گروه‌هاي سني، موضوعات تحولي مختلف را در كتاب بگنجاند؛ وي تلاش كرده است هم به نظريه‌ها اشاره كند و هم پژوهش‌هاي انجام‌شده را مطرح كند، به‌ويژه پژوهش‌هاي جديد را. از مزاياي مهم كتاب، نسبت به ساير كتاب‌هاي موجود در بازار، انسجام بسيار خوب آن است. در ابتداي هر فصل علاوه بر طرح چارچوب كلي فصل، اهداف آن فصل نيز ذكر شده‌اند و مباحث درون فصل، بر مبناي همين اهداف، تنظيم شده‌اند كه اين كار باعث انسجام فكر خواننده و داشتن هدف در حين مطالعه مي‌شود. اين كار به‌منظور بهبودبخشي توانايي فرا درك مطلب خوانندگان صورت گرفته است.

كتاب كار آرام‌سازي و كاهش استرس

 • 100,000 تومان

اين كتابِ تمريني براساس بيش از سي‌وپنج سال تجربۀ باليني و كار با افرادي نوشته شده است كه با علائم تنش و استرس مانند بي‌خوابي، نگراني، فشارخون بالا، سردرد، سوءهاضمه، درد مزمن، افسردگي و خشونت در رانندگي به نويسندگان كتاب مراجعه مي‌كردند. تا به امروز، افراد زيادي اين كتاب را خريداري كرده‌اند تا ياد بگيرند چگونه بدن و ذهن خود را آرام كنند، رفتار خودشكنانۀ خود را معكوس كنند و كنترل زندگي آشفتۀ خود را به دست بگيرند. اين كتاب مرتباً به‌روزرساني شده و بر اساس آخرين تحقيقات و تجارب باليني راهبردهاي اثربخش جديدي به آن اضافه مي‌شود. از اين‌رو اين كتاب مي‌تواند منبع جامعي براي افراد حرفه‌اي و منبع اطلاعاتي موثقي براي افرادي باشد كه مي‌خواهند خودشان مديريت استرس را ياد بگيرند. به علاوه اين كتاب مي‌تواند كتاب درسي مناسبي براي استفاده در كلاس‌ها و كارگاه‌هاي آموزشي در رابطه با مديريت استرس و آرامش باشد. تحقيقات اخير نشان مي‌دهد بهتر است با مشكلات خود روبرو شويد و از آنها فرار نكنيد. با اينكه فرار از احساسات دردناكي مانند اضطراب، افسردگي و عصبانيت مي‌تواند در كوتاه‌مدت احساس خوبي را در شما ايجاد كند، اما در بلندمدت اجتناب از مشكلات مانع از تجربۀ اصلاحي مثبت در زمينۀ مواجهه با اين احساسات دردناك مي‌شود. به همين دليل در ويرايش جديد، تكنيك‌هايي براي تقويت توانايي تحمل استرس و ايجاد اعتمادبه‌نفس اضافه شده است تا بتوانيد به شكل اثربخش‌تري به اهداف خود دست پيدا كنيد. چه بخواهيد تغييرات كوچكي در سبك زندگي خود ايجاد كنيد، چه نيازمند‌ ترميمي اساسي در زندگي خود باشيد، اين كتاب تمريني به شما نشان مي‌دهد كه چگونه شروع كنيد و چگونه به برنامۀ مناسبي كه براي شما آماده شده است، پايبند بمانيد.

بازي‌هاي آگاهانه براي كودكان (50 فعاليت جذاب و سرگرم‌كننده براي بودن در لحظه حال پرورش تمركز و درك هيجانات)

 • 39,000 تومان

هرچند كه پرداختن به احساسات شديد ممكن است دشوار باشد اما وقتي ‌كه به صداي بدن خود توجه مي‌كنيم و در لحظه حال باشيم اين كار آسان‌تر مي‌شود. از طريق بازي‌هاي توجه ‌آگاهانه براي كودكان، كودكان 4 تا 8 ساله مي‌توانند آن مهارت‌ها را ياد بگيرند و احساسات خود را بهتر كنترل كنند. فعاليت‌هاي درگير كننده به كودكان آموزش مي‌دهند تا خودشان را آرام كنند، آسان‌تر تمركز كنند و حتي با يكديگر مهربان‌تر باشند- همۀ اين‌ها با استفاده از اصول توجه آگاهي انجام مي‌گيرند. اين 50 فعاليت جذاب ضمن اين‌كه براي كودكان سرگرم كننده هستند به آن‌ها تكنيك‌هاي مفيدي مانند تنفس عميق شكمي، تجسم، مراقبه و مانند آن را نيز آموزش مي‌دهد. مدت زمان لازم براي انجام دادن بسياري از اين بازي‌ها حدود ده دقيقه است كه اين زمان كم تمرين جادوي توجه آگاهي را در هر زمان و هر مكاني آسان مي‌كند.

بخشش و رها كردن در درمان متمركز بر هيجان

 • 77,000 تومان

امروزه بخشش تبديل به موضوعي بسيار مهم براي مطالعه‌هاي تجربي و مقاله‌هاي نظري يا باليني در عرصۀ روانشناسي شده است كه به مسائل اجتماعي، شخصي و معنوي بسياري مرتبط هست و در حيطة درماني، با سلامت و التيام زخم‌هاي هيجاني همراه است. درواقع بخشش، شامل تلاش افراد براي بخشيدن ديگران به‌منظور مقابله با رنجش ناشي از آسيب‌هاي رابطه‌اي است. اين كتاب يك رويكرد درماني به بخشش بين‌فردي را در چهارچوب درمان متمركز بر هيجان‌ (EFT) ارائه مي‌دهد كه به آسيب‌هاي هيجاني بين‌فردي مي‌پردازد. ما در اين نوع درمان بيشتر به تأثير هيجاني انواع مختلف آسيب‌هاي هيجاني كه در زندگي افراد اتفاق مي‌افتد توجه داريم و هدف نهايي رويكرد ما تبديل هيجاني (با رها كردن، بخشش يا تركيب اين دو فرآيند؛ يا با مسئول دانستن فرد ديگر به دليل انجام كار اشتباه) است. بنابراين، اين كتاب و تأكيد آن متفاوت از ساير مداخلات ارائه ‌شدۀ مربوط به بخشش است چراكه بخشش، در درمان متمركز بر هيجان‌ به‌عنوان يك مسير اختياري و احتمالي براي دستيابي به حل‌و‌فصل آسيب‌ هيجاني در نظر گرفته مي‌شود. اين كتاب براي متخصصان در همۀ زمينه‌هايي كه با افرادِ دچار آسيب هيجاني سروكار دارند، مناسب است. كتاب حاضر همچنين براي دانش‌آموختگان تازه‌كار، درمانگرهاي باتجربه و براي همۀ متخصصان در نظر گرفته شده است (صرف‌نظر از اينكه قبلاً تجربه‌اي در زمينۀ درمان متمركز بر هيجان‌ داشته‌اند يا خير). دكتر لزلي اس. گرينبرگ استاد اسبق و پژوهشگر ممتاز در دانشگاه يورك در تورنتو است. او نويسندۀ چندين كتاب اصلي در زمينۀ روان‌درماني متمركز بر هيجان‌ از بدو پيدايش آن در دهۀ 1980 تاكنون است و جوايز بسياري دريافت كرده است. وي به‌صورت شخصي به ارائۀ درمان فردي و زوج‌درماني مي‌پردازد و دوره‌هاي مربيگري در زمينۀ رويكردهاي متمركز بر هيجان‌ را برگزار مي‌كند. دكتر كاتالينا ولدارسكي منسيز نيز روان‌درمانگري است كه به درمان فردي و زوج‌درماني متمركز بر هيجان مي‌پردازد و مشغول نظارت و آموزش درمانگرهايي بوده است كه به يادگيري اين رويكرد درماني مي‌پردازند.

درمان علائم شبه جسماني در كودكان و نوجوانان

 • 90,000 تومان

اين كتاب منبعي معتبر براي تشخيص و درمان علايم جسماني (سوماتيك) در كودكان است. اگر در كار درماني خود با كودكان سروكار داريد، اين كتاب مي‌تواند پايه خوبي براي ارزيابي، آموزش و درمان كودكان دچار علائم جسماني باشد. اگر در درمان كودكان دچار اضطراب و افسردگي و كاربرد رويكرد شناختي ـ رفتاري تجربه داريد، اين كتاب اين اجازه را به شما خواهد داد كه ابزارها و مهارت‌هاي موجود خود را در چارچوب درمان علائم جسماني تلفيق كنيد و آن را با كودكان داراي چنين نشانه‌هاي بكار بريد. ارجاع به خاطر اختلال تبديلي ممكن است حتي قلب باتجربه‌ترين متخصصان بهداشت روان را به لرزه درآورد. اميدواريم با خواندن اين كتاب اين ترس از بين برود و درمان انجام علايم شبه جسمي و جسماني سازي واضح و مبرهن گردد. اين كتاب براي تمام خوانندگان، چارچوبي مفهومي، شواهد بنيان و محكم فراهم مي‌آورد و توصيه‌هاي عملي مؤثري براي درمان كودكان و نوجوانان دچار علائم سوماتيك در اختيار قرار مي‌دهد. در سراسر اين كتاب، مثال‌ها، رهنمودهاي و تجربياتي كه حاصل سال‌ها كارمان با كودكان و خانواده‌ها در اين گروه جمعيتي است، ارائه‌شده است. در اين كتاب آموزش خواهيم ديد كه اين مفاهيم را در قالب عبارات واقعي براي كودكان توضيح دهيد و چارچوبي ايجاد كنيد تا در قالب آن اين اطلاعات را در كار عملي‌تان تلفيق كنيد، اما هدف واقعي ما اين است تا زبان و سبك آشناي خودتان را پيدا كنيد و اين اطلاعات را در آن قالب بكار گيريد. مطالبي كه در اين كتاب مطرح‌شده است به نحوي طراحي‌شده‌اند تا براي كاربر، عملي و صميمانه باشند. در ضميمه اين كتاب فهرستي از كار برگ‌ها آورده شده كه مي‌توان از آن به‌عنوان راهنماي براي ارائه درمان استفاده كرد. رويكرد درماني توصيف‌شده در اين كتاب براي كودكان مدرسه‌اي (6 سال و بالاتر) تا نوجوانان (18 ساله‌ها) كاربرد دارد.

ابعاد عصبي شناختي سكته مغزي (همراه با ابزارهاي اندازه‌گيري)

 • 62,000 تومان

داشتنِ دانش عميق‌تر از پيچيدگي رابطه بين سكته مغزي و نقص شناختي مي‌تواند اختيارات بيشتري را به ما براي پيشگيري و به تاخير انداختن علائم ناتوان‌كننده پس از سكته مغزي ارائه نمايد. تعيين الگوها يا شيوه‌هاي تشخيصي پايايِ عوامل خطرزا و تعيين‌گرهاي بالينيِ نقص شناختي در سكته مغزي، يك رويكرد موفقيت‌آميز در كشف و شناسايي اوليه بيمارانِ در معرض خطر است و يك گام رو به جلو در جهت پيشگيري از پيشروي نقايص شناختي پس از سكته مغزي محسوب مي‌شود. كتاب حاضر بر پايه‌ مرور مطالعات پيشين مي‌كوشد الگوي آغازين و استخوان‌بندي اوليّه عوامل خطرزاي جمعيت‌شناختي، مغزي-عروقي، تصويربرداري عصبي، روان‌شناختي و پيش‌مرضي مرتبط با نوع و ميزان نقايص شناختي پس از سكته مغزي را پايه‌ريزي نمايد. محققان علوم اعصابِ شناختي، روان‌پزشكي، نورولوژي و روانشناسي سلامت با مطالعه فصول اين كتاب، آن را مفيد خواهند يافت و با يادگيري و تمرين ابزارهاي اندازه‌گيري معرفي شده در فصل نهم مي‌توانند سنجش قابل قبولي از وضعيت عصبي- روان‌شناختي بيماران جهت استفاده در پروتكل‌هاي توانبخشي و تعيين پروگنوز اختلالات عصبي-شناختي متعاقب سكته مغزي داشته باشند.

درمان اختلالات ايذايي (راهنماي درمان‌هاي روان‌شناختي دارويي و تركيبي)

 • 78,000 تومان

درمان اختلالات ايذايي يك كتاب كاربردي براي متخصصان پرمشغله-روان‌پزشكان، روان‌شناسان، مشاوران سلامت روان، مددكاران اجتماعي باليني و...- و نيز دانشجويان، انترن‌ها و رزيدنت‌هاي شاغل در حوزه تخصصي سلامت روان است. اين كتاب چكيده‌اي از اطلاعاتي مهم در مورد درمان‌هاي تركيبي و غيرتركيبي مرتبط با دسته‌اي از اختلالات روان‌شناختي است كه رفتار ايذايي مشخصه آنها محسوب مي‌شود؛ از جمله اختلالاتي كه جنبه‌هاي ايذايي بخشي از علائم اصلي آنها است (مانند ADHD، اختلال نافرماني مقابله‌جويانه و اختلال سلوك) و اختلالاتي كه خصايص ايذايي ارتباط نزديكي با علائم اصلي آنها دارد (مانند اختلالات خلقي، شخصيت و اختلالات شناختي/تحولي). اين كتاب علاوه بر تحليل بهترين كاربردها و تحقيقات مبتني بر شواهد، شامل بخش‌هاي اضافي مختصري است تا اطلاعات لازم را در قالبي سهل‌الوصول، قابل فهم، خواندني و مناسب به خواننده انتقال دهد. مؤلفان هر فصل، كارشناساني در حوزه آن اختلال محسوب مي‌شوند و درمان‌هاي داراي حمايت تجربي مختلفي را در زمينه كودكان، نوجوانان و بزرگسالان در هر فصل مرور كرده‌اند.

شناخت‌درماني مبتني بر محاكمه (راهنمايي براي روانشناسان)

 • 69,000 تومان

شناخت‌درماني مبتني بر محاكمه مدلي را ارائه مي‌دهد كه اگرچه هنوز به‌صورت ذاتي مدل بك است، روش‌هاي شناختي و رفتاري شناخته‌شده را به شيوه گام‌به‌گام سازمان مي‌دهد تا شناخت‌درماني را براي يادگيري درمانگر جديد و براي درك بيماران آسان‌تر و براي به كار بردن ساده‌تر سازد. شناخت‌درماني مبتني بر محاكمه بر اساس و به پشتيباني مجموعه‌اي از مطالعات منتشرشده است. كتاب يك رويكرد جديد را معرفي مي‌كند: شناخت‌درماني مبتني بر محاكمه (TBCT). فن اصلي آن يعني ثبت فكر مبتني بر محاكمه، يك راهبرد ساختاري براي تغيير باورهاي بنيادين درباره خود است و به‌عنوان يك قياس قانون محور ارائه ‌شده كه در آن درمانگر، مراجع را در يك شبيه‌پردازي از فرآيند قضايي درگير مي‌كند. شناخت‌درماني مبتني بر محاكمه تركيبي متعادل از پيشرفت نظريه، بررسي علمي يك روش جديد و كاربرد عملي ارائه مي‌دهد كه براي درمانگران در هر سطحي ايده‌آل است.

جان تازه گرفتن (مهارت‌هايي جهت سازگاري با آسيب سالمندي بيماري و درد)

 • 60,000 تومان

با توجه به بهبود شرايط بهداشتي در دهه‌هاي اخير و به دنبال آن افزايش تعداد سالمندان و دردهاي مزمن و نيز به دليل صنعتي شدن جوامع در سال‌هاي اخير و افزايش جراحت‌ها، تصادمات مختلف و ... افرادي كه دچار معلوليت‌ها مي‌شوند نيز شيوع فزاينده‌اي يافته است. اين موارد چالش بزرگ روان‌شناختي و اقتصادي و... براي اعضا، خانواده‌ها و جامعه در برخواهد داشت. و اغلب اين افراد دچار مشكل سازگاري، عدم استقلال، انگ‌هاي ناتواني در فعاليت‌هاي روزمره هستند. امروزه هدف جوامع اين است كه افراد با اين مشكلات زمان طولاني‌تري در محيط‌هاي غير بيمارستاني سپري كنند. بسياري از اين مشكلات به خود مراقبتي‌هايي براي كنترل كردن علايم و بهبود شرايط روان‌شناختي نياز دارند. اين كتاب با موضوع مهارت‌هايي براي سازگاري با آسيب‌ها، سالمندي، بيماري و درد در واقع مهارت‌هاي خودمراقبتي را به اين قبيل افراد آموزش مي‌دهد از جمله مديريت افكار، رفتار، خلق، استرس، اضطراب، خشم و ناكامي، بهبود روابط، حافظه و نيز براي هر كدام راه‌كار‌هاي عملي و تمرين ارائه شده است. كتاب شامل مطالب علمي است و برگرفته از پژوهش‌هاي علمي و كلينيكي مؤلف مي‌باشد. انواع مهارت‌هاي مهم روان‌شناختي براي سازگاري را ارائه مي‌دهد. برگه‌هاي تمرين متناسب با هر مهارت ارايه شده است. اين كتاب نوعي كتاب خودآموز است كه افراد با ناتواني‌ها مي‌توانند از مطالب آن بهره گيرند. دانشجويان تمام مقاطع تحصيلي روان‌شناسي باليني، سلامت، مشاوره، ورزشي، گروه‌هاي علوم‌پزشكي و پيرا‌پزشكي از جمله پرستاري، رشته‌هاي توان‌بخشي و... درمان‌گران روان‌شناسي و توان‌بخشي، خانواده‌ها، سالمند‌سراها، بيمارستان‌ها، دستياران پزشكي، كارشناسان و متخصصان بهداشتي و عموم مردم مي‌توانند از مطالب اين كتاب بهرمند شوند.

التيام از خيانت زناشويي (راهنماي ضد طلاق براي بازسازي ازدواج‌تان پس از خيانت)

 • 49,000 تومان

كتاب التيام از خيانت كتابي ساده و روان و برگرفته از جديدترين فنون درماني برخورد با خيانت در دنيا با رويكردي فراتشخيصي و يكپارچه‌نگر است كه به زباني كاملاً ساده مخاطب خود، كه افراد خيانت ديده هستند را راهنمايي مي‌كند كه چگونه در مسير التيام با يك نقشه راه روشن قدم بردارند. و در اين كتاب سعي شده است به تمام سؤالاتي كه ذهن فرد قرباني و خاطي خيانت درگير آن شده است به‌روشني پاسخ داده شود.

روانكاوي لكاني از بالين تا فرهنگ و هنر

 • 47,000 تومان

اين كتاب حاوي موضوعات جذاب و چالش‌برانگيزي است كه مطالعه و تفكر در آن مي‌تواند روزنه‌اي براي فهم بهتر ذهن سوژه‌اي به نام آدمي بگشايد. در اين كتاب تئوري لكاني را با ارائه نمونه‌هاي باليني درهم آميخته با هنر، فرهنگ و سينما خواهيد يافت. نويسنده محترم و فرهيخته كتاب مسير سفر را از قبل با هنري مثال‌زدني و قلمي شيوا و جملاتي پرمحتوا برايم طراحي كرده بود و به من اجازه داد تا با زبان پارسي از نو بخوانمش و از نو براي خودم و شما بنويسم تا با همديگر از دريچه‌اي كه گشوده بود به دنياي پر از سخن و كلام روانكاوي نگاهي ديگر بيندازيم. خانم دكتر برژانت جزني، پزشك، روانكاو و نويسنده هستند. ايشان رئيس كالج و آكادمي روانكاوان بريتانيا و مدرس و عضو هيأت امنا و هيأت مديره مركز تحقيقات و مطالعات فرويدي در لندن مي‌باشند.

كاربست زوج‌درماني هيجان‌مدار (پيوند آفريني)

 • 89,000 تومان

در اين كتاب تحسين‌برانگيز، سوزان جانسون شرحي روشن از پيشرفته‌ترين مدل درماني يعني زوج‌درماني هيجان‌مدار را ارائه مي‌دهد كه مطمئنا امروزه فراگيرترين شكل زوج‌درماني محسوب مي‌شود. كاربست زوج‌درماني هيجان‌مدار نه تنها به شكلي جامع چگونگي اجراي اين نوع زوج‌درماني را شرح مي‌دهد، بلكه به‌اختصار شواهد قابل‌توجهي در زمينه هيجان و دلبستگي كه اين رويكرد بر پايه آن بنا شده است و نيز پژوهش‌ گسترده‌اي كه اثربخشي آن را به اثبات مي‌رساند، ارائه مي‌كند. ويرايش جديد اين كتاب كه به شكلي چشم‌گير بازبيني شده و گسترش پيدا كرده است، پيشرفت‌هاي مهمي را كه از زمان ويرايش دوم به دست آمده است، در اين رويكرد مبتني بر شواهد برجسته مي‌سازد. وجود اين كتاب كه با زباني قابل‌فهم و به لحاظ باليني براي زوج‌درمانگران معنادار و با قلمي زيبا و پر از نمونه‌هاي باليني هيجان‌انگيز نگاشته شده است، در قفسه كتابخانه هر زوج‌درمانگري ضروري است.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1