فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
ذهن بيمار (مغزهاي نابهنجار درباره ما چه مي‌گويند)
كاربردهاي واقعيت مجازي در مداخله‌هاي عصب‌شناختي و روان‌شناختي
 • 175,000 تومان
 • با تخفیف: 175,000 تومان
 • 115,000 تومان
 • با تخفیف: 115,000 تومان
روان و فرهنگ
 • 55,000 تومان
 • با تخفیف: 55,000 تومان
آزادي مسئوليت‌پذيري و درمان
 • 110,000 تومان
 • با تخفیف: 110,000 تومان
توقف روابط شكننده (شروع زندگي دوباره با نزديكاني كه اختلال شخصيت مرزي دارند)
هوش اجتماعي و ارتباط غير كلامي
 • 160,000 تومان
 • با تخفیف: 160,000 تومان
بررسي گروه‌كاوانه ماتريكس همشيري (خواهر و برادرها چگونه زندگي ما را شكل مي‌دهند)

بني خودش به رختخواب مي‌رود (غلبه كودكان و والدين بر ترس‌هاي شبانه)

 • 60,000 تومان

«مامان، بابا، مي‌ترسم. لطفاً پيشم بمونيد تا بخوابم...» «وقتي تاريكه، احساس مي‌كنم موجودات ترسناكي اطراف تختخوابم هستن.» «صداي ترسناكي شنيدم و فكر كردم كه چيزي اينجا بوده.» اين جمله‌ها براي شما آشنا به نظر نمي‌رسند؟ اين‌ها جمله‌هايي هستند كه بِني عادت داشت هر شب به والدينش بگويد، امّا از آن زمان مدّت زيادي گذشته است و حالا بني ياد گرفته است خودش به رختخواب برود و به تنهايي بخوابد. اين كتاب، داستانِ نحوة همكاري بِني و خانواده‌اش براي رهايي از ترس‌هاي شبانه و غلبه كردن بر چالش‌ها يكي پس از ديگري را بيان مي‌كند. اين داستان جالب و بامزه حامل اين پيام است كه كودكان و والدين به سادگي مي‌توانند بر ترس‌هاي شبانه غلبه كنند و وابستگي به والدين را به حداقل برسانند. اين امر از طريق استفاده از راهبردهاي ساده و اثبات‌شدۀ درمان شناختي ـ رفتاري (CBT) محقق مي‌شود. اين راهبردها مبتني بر تجربۀ دور و دراز دكتر كوشنير در زمينۀ كمك به كودكان و والدين هستند. همراه با اين داستان، دكتر كوشنير توضيحات ساده و روشنگرانه‌اي براي والدين ارائه مي‌دهد. اين توضيحات فرايندي را نشان مي‌دهند كه بِني و خانواده‌اش آن را طي مي‌كنند و به شما كمك مي‌كنند نحوة انجام اين فرايند را بفهميد! از اين كتاب لذت ببريد و خوب بخوابيد!

ذهن بيمار (مغزهاي نابهنجار درباره ما چه مي‌گويند)

 • 170,000 تومان

در اين كتاب، كندل با كوله‌باري از تجربه چندين سال پژوهش در حوزه علوم اعصاب و با بهره‌گيري از يافته‌هاي ساير دانشمندان برجسته اين حوزه، خوانندگان را در يك سفر هيجان‌انگيز به دنياي مغز همراهي مي‌كند. وي يكي از دشوارترين سؤالاتي را كه همه با آن مواجه هستيم را به چالش كشيده و به دنبال پاسخ به آن است: چگونه ذهن و احساس ما از خويشتن‌مان، از يك جسم مادي به نام مغز ناشي مي‌شود؟ 86 بيليون نورون‌هاي مغز به واسطه ارتباطات و اتصالات بسيار دقيق با همديگر در ارتباط هستند. اما گاهي اوقات، اين اتصالات مختل مي‌شوند. فرايندهاي مغزي كه خاستگاه ذهن‌مان هستند، ممكن است دچار آشفتگي و اختلال شوند و در نتيجه بيماري‌هايي مانند اوتيسم، افسردگي، اسكيزوفرني، پاركينسون، اعتياد و اختلال استرس پس از سانحه را به وجود آورند. هرچند اين اختلالات بسيار دشوار و طاقت‌فرسا هستند، اما مي‌توانند از اسرار مربوط به نحوه فعاليت مغز در ايجاد تجربه‌ها و توانايي‌هاي افراد يا به عبارت بهتر معناي واقعي انسان بودن، پرده بردارند. مطالعات مربوط به اوتيسم، مباني عصب‌شناختي غرايز اجتماعي‌مان را آشكار مي‌سازد، پژوهش‌هاي حوزه افسردگي بينش مهمي درباره هيجان‌ها و يكپارچگي آنها در ايجاد مفهوم خود را فراهم مي‌كنند، تحقيقاتي كه در حوزه اعتياد انجام مي‌شوند باعث مي‌شوند درك جديدي از روابط بين اراده خواستن و لذت ايجاد شود. به واسطه مطالعه اختلال در كاركردهاي عادي مغز و جستجوي درمان‌هاي بالقوه براي آنها، مي‌توانيم درك خود از تفكر، احساس، رفتار، حافظه و خلاقيت را عمق ببخشيم. تنها در اين صورت است كه مي‌توانيم با بزرگ‌ترين سؤال حوزه علوم اعصاب مبني بر اين كه بيليون‌ها نورون مغزي چگونه باعث ايجاد آ گاهي مي‌شوند، دست و پنجه نرم كنيم.

كاربرد آزمون‌هاي رواني در تعليم و تربيت و مشاوره مدرسه

 • 265,000 تومان

يكي از بخش‌هايي كه در زمينه‌ي آزمون‌سازي در ايران مورد توجه قرار گرفته است، آزمون‌هاي مرتبط با حوزه‌هاي علوم رفتاري و تعليم و تربيت است. با اين كه در 60 سال گذشته شاهد يك رشد سريع در پذيرش آزمون‌ها براي سنجش متغيرهاي آموزشي و صفات شخصيتي بوده‌ايم. اما هنوز كتابي جامع و با ابزارهاي استاندارد كه بتوان به نتايج حاصل از آنها اعتماد كرد در كشور تدوين نشده است. كتاب فراروي شما خوانندگان گرامي كه مبتني بر اصول بنيادين روان‌سنجي است را مي‌توان پاسخي به كمبود منبع درسي و پوشش نيازهاي پژوهشي، آموزشي و درماني متخصصان علوم رفتاري، دانشجويان كارشناسي و تحصيلات تكميلي رشته‌هاي علوم تربيتي، روان‌شناسي و مشاوره‌ي تحصيلي در نظر گرفت. علاوه‌بر‌اين، ساير متخصّصان حوزه كودك و نوجوان علاقمند به سنجش صفات روان‌شناختي و تحصيلي، مشاوران شاغل در مدارس، پژوهشگران و بالينگران عرصه كودك و نوجوان مي توانند از اين كتاب استفاده كنند. با اين حال، در كتاب حاضر سعي شده است آزمون‌هايي گنجانده شود كه در پايان‌نامه‌ها، رساله‌ها و طرح‌هاي پژوهشي، متغيرهاي جذاب، كاربردي و جديد را اندازه‌گيري كنند. هچنين ابزارهاي موجود در اين كتاب براي مشاوران شاغل در مدارس، زمينه‌ي غربالگري مناسب دانش آموزان از لحاظ خصوصيات رفتاري و تحصيلي را فراهم كرده است. بخشي از پرسشنامه‌ها به سنجش برخي از خصوصيات روا‌ن‌شناختي معلمان تخصيص يافته است.

كاربردهاي واقعيت مجازي در مداخله‌هاي عصب‌شناختي و روان‌شناختي

 • 265,000 تومان

تغييرات ساختاري و كاركردي نظام عصبي در پاسخ به تجربه و تحريك محيطي را نرمش عصبي مي‌گويند. برخلاف ديدگاه‌هاي گذشته، شواهد حاصل از پژوهش‌هاي دهه‌هاي اخير نشان مي‌دهد كه در مغز بزرگسالان تغييرات شكل‌پذيري عصبي رخ مي‌دهد. چنين پيشرفت‌هايي به ايجاد موج جديدي از مطالعات منجر شد كه به انواع آموزش و فنون جهت بهبود كاركردهاي شناختي و زيستي منتهي شده است كه از جمله آن مداخله‌هاي روان‌شناختي و آموزش از طريق واقعيت مجازي يا با نام مصطلح VR است. واقعيت مجازي نوعي فناوري رايانه‌اي تعاملي است كه مي‌تواند تصور قرار داشتن در دنياي مصنوعي را ايجاد كند. اثر حاضر يكي از منابع منحصر به ‌فردي است كه دربردارنده كاربرد واقعيت مجازي در مداخله‌هاي عصب‌شناختي و روان‌شناختي است. اين كتاب به وسيله مولفان مطلع و پژوهشگر در هفده فصل تأليف گرديد. يكي از مزاياي اين اثر آن است كه علاوه بر طرح كاربرد واقعيت مجازي در اختلال‌هاي اضطرابي، PTSD، اختلال وسواس فكري-عملي و ..... به موضوع‌هايي همچون كاربرد واقعيت مجازي در توانبخشي افراد با آسيب مغزي تروماتيك، ارزيابي و درمان اختلال‌هاي مرتبط با وزن و ديگر عنوان‌هاي مرتبط با روان‌شناسي سلامت، كنترل درد، ناتواني‌هاي رشدي، ارزيابي و توانبخشي افراد با سكته و...... مي‌پردازد. مزيت برجسته كتاب حاضر علاوه بر جامعيت، كاربردي بودن آن است. نويسندگان سعي نمودند به صورت عملي كاربردهاي واقعيت مجازي را در مداخله‌هاي عصب‌شناختي و روان‌شناختي نشان دهند. اميد است اثر حاضر بتواند در معرفي اين موضوع جديد و نوپديد، نياز علمي و مهارتي خوانندگان را مرتفع نمايد. مطالعه اين كتاب به درمانگران، همكاران علمي و دانشجويان عزيز رشته‌هاي مختلف از جمله روان‌شناسي، مشاوره، توانبخشي، كاردرماني و فيزيوتراپي توصيه مي‌شود.

انگيزش در آموزش و يادگيري (نظريه‌ها و روش‌ها)

 • 175,000 تومان

اين كتاب داراي شش بخش و سيزده فصل است. بخش اول، مقدمه، شامل پيش‏درآمد در فصل اول؛ بخش دوم، نظريه‌هاي متمركز بر انتظار، شامل نظريۀ خودكارآمدي در فصل دوم؛ بخش سوم، نظريه‏هاي متمركز بر دلايل انجام رفتار، شامل نظريۀ خودتعيين‌گري، انگيزش دروني و بيروني، نظريۀ علاقه، نظريۀ روان‏شدن، نظريۀ ذهنيت و نظريۀ هدف پيشرفت به ترتيب از فصل سوم تا هشتم؛ بخش چهارم، نظريه‏هاي متمركز بر تركيب انتظار و ارزش، شامل نظريۀ اسناد، نظريۀ جديد انتظار ـ ارزش و نظريۀ خودارزشمندي به ترتيب در فصل‏هاي نهم، دهم و يازدهم؛ بخش پنجم، نظريه‏هاي متمركز بر تركيب انگيزش و شناخت، شامل نظريۀ خودتنظيمي در فصل دوازدهم و بخش ششم، سخن آخر، شامل مسير كدام است؟ در فصل سيزدهم است. «انگيزش در آموزش و يادگيري» با بيان نظريه‏هاي جديد انگيزشي و كاربردهاي عملي آنها به معلمان و دانشجويان روانشناسي و علوم تربيتي كمك مي‏كند تا در شناسايي مصداق‏هاي مفاهيم انگيزشي در محيط واقعي درس و مدرسه توانمند شوند و بتوانند با تبيين رويدادهاي انگيزشيِ كلاس و مدرسه به معلمان و يادگيرندگان در طراحي برنامه‏هاي انگيزشي به موقع و مؤثر كمك كنند و با متقاعد ساختن افراد اثرگذار در شرايط انگيزشي يادگيرندگان، مانند مديران، معلمان و والدين، از تصميم‏هاي حرفه‏اي خود دفاع كنند و از حمايت آنان برخوردار شوند. ارائۀ نظام‏مند نظريه‏ها با ساختاري مشابه در هر فصل، بيان هدف‏هاي آموزشي در ابتداي هر فصل، استفاده از مثال‏هاي واقعي از كلاس درس، ارائۀ پرسش‏هاي اصيل در ميان و پايان هر فصل، معرفي ابزارهاي سنجش سازه‏هاي نظري هر نظريه، ارائۀ خلاصه‏اي از فصل، بيان كاربردي عملي هر نظريه و ارائۀ فهرستي از واژگان جديدي كه در هر فصل استفاده شده است به خوانندگان كمك مي‏كند تا به مطالعۀ رويدادهاي انگيزشي ـ يادگيري علاقه‏مند شده و نسبت به آن نگرش علمي و مهارت عملي پيدا كنند.

كتاب كار شناختي رفتاري براي خشم

 • 115,000 تومان

ما در عصر خشم زندگي مي‌كنيم و همه‌روزه اخبار ناشي از حوادث مرتبط با فوران خشم را مي‌شنويم. خشم در همه جا وجود داشته و خطرات واقعي از جمله بيماري قلبي و افسردگي را در پي دارد. بنابراين، چگونه مي‌توانيد از تله‌هاي خشم ويرانگر و خطرناك رها شويد؟ اين كتاب كار با تكيه بر درمان شناختي-رفتاري (CBT) - و با توجه به رويكرد رفتاردرماني عقلاني هيجاني (REBT)، مملو از ابزارها، تمرين‌ها و خودارزيابي‌هاي قدرتمند است. خواندن و انجام تمرين‌هاي كتاب حاضر به شما كمك مي‌كند يك بار براي هميشه بر خشم مخرب غلبه كنيد. با اين راهنما، مهارت‌هايي را براي شناسايي و اجتناب از خشم نامناسب كشف خواهيد كرد. كتاب كار شناختي-رفتاري براي خشم يك كتاب كامل و جديد در زمينه هيجان شايع خشم است كه براساس رويكرد مبتني بر شواهد نوشته شده است. اين كتاب در ارتباط با چگونگي مديريت هيجان خشم بوده و ويژۀ متخصصين سلامت روان است و همچنين يك كتاب خودياري براي افرادي كه از شدت بالاي هيجان خشم در زندگي روزمره‌شان رنج مي‌برند محسوب مي‌شود كه يك ابزار قوي در جهت مديريت هيجان خشم توسط تكنيك‌هاي شناختي و شناسايي موقعيت‌هاي فعال‌كننده خشم، ظرفيت‌سازي در جهت تاب‌آوري هنگام فوران خشم و غيره فراهم مي‌كند. اگر خشم شما مانع روابط، شغل، سلامت و شادي شما شده است، كتاب كار شناختي رفتاري براي خشم مي‌تواند به شما كمك كند تا مديريت خشم و زندگي خود را به دست بگيريد.

چگونه كودك مستقل تربيت كنيم (چگونه به كودكانمان كمك كنيم تا كنترل بيشتري بر زندگي‌شان داشته باشند)

 • 155,000 تومان

بسياري از والدين به جاي اعتماد به كودكان در انتخاب‌هايشان اصرار دارند همه چيز را تحت كنترل خود بگيرند؛ از مشق شب گرفته تا روابط دوستانه. براي اين والدين، استيكسرود و جانسون يك پيام ساده دارند: بس كنيد. به جاي اينكه خود را رئيس فرزندتان بدانيد، مشاورش باشيد. چند سال پيش، آنها متوجه شدند كه استرس شديد و بي‌انگيزگي حتي سراغ بچه‌هاي پركار و كارآمد هم مي‌رود. بيل عصب‌روانشناس باليني است كه به كودكاني كه پر از اضطراب‌اند يا جان مي‌كنند تا ياد بگيرند كمك مي‌كند. ند مشاور انگيزشي است كه خدمات آموزش نخبگان را اداره مي‌كند. آنها كشف كردند كه بهترين پادزهر استرس اين است؛ دادن حس كنترل بيشتر به كودكان. البته اين جمله به معناي كنار گذاشتن اختيارات شما در مقام والدين نيست. كتاب حاضر تركيبي از جديدترين يافته‌ها در رفتاردرماني، علوم مغز و مطالعات موردي از هزاران كودك و نوجوان است كه به شما آموزش مي‌دهد چگونه كودك خود را در مسير موفقيت قرار دهيد. ما فقط مي‌توانيم فرزندان خود را هدايت كنيم، اما بالاخره در برهه‌اي از زمان، آنها هستند كه بايد فرمان زندگي‌شان را به‌دست بگيرند. به ياري كتاب حاضر مي‌توانيد كارهاي زيادي انجام دهيد تا به فرزندتان كمك كنيد با سرسختي و ابتكار راه پيش‌رو را كنترل كنند.

روان و فرهنگ

 • 55,000 تومان

روانكاوان و در رأس آنها زيگموند فرويد به مقوله فرهنگ در تحول و عملكرد دستگاه روان انسان، به‌خصوص در شكل‌گيري عامليت فراخود (سوپرايگو) و نقش آن در زندگي پرداخته‌اند. مقالات موجود در اين كتاب به بررسي تفاوت‌هايي اساسي فرهنگ غرب و شرق، با استفاده از منابع گوناگون، از جمله مطالعات موردي، اسطوره‌ها و افسانه‌هاي هندي و ادبيات مي‌پردازد. در كنار بررسي نقش فرهنگ در تفكر روانكاوي، نويسنده روايت شخصي خويش از نقش فرهنگ در روانكاوي و روانشناسي را نيز ارائه مي‌دهد و در ادامه به تأثير نگاه زيگموند فرويد و كارل يونگ در روانكاوي هندي، رابطه ميان روانكاوي و فرهنگ‌هاي غيرغربي، مفهوم مادر-زنانگي در روانكاوي هندي، ميان‌سالي را مورد بررسي قرار مي‌گيرند. ويرايش دوم اين كتاب كلاسيك شامل مقدمه‌اي جديد و سه مقاله جديد بوده كه به بررسي روانكاوانه مسائلي همچون شورش‌ها، روانشناسي تروريسم اسلام‌گرا و ساير موارد مي‌پردازد.

آزادي مسئوليت‌پذيري و درمان

 • 110,000 تومان

اين كتاب به بررسي نقش ارادۀ آزاد و مسئوليت‌پذيري در بهزيستي رواني، روان‌درماني و نظريۀ شخصيت مي‌پردازد. شواهد زيادي نشان مي‌دهد كه اعتقاد به ارادۀ آزاد با نتايج مثبت در سلامت روان و رفتارهاي انسان مرتبط است؛ با اين حال، در مورد اينكه چرا موضوع آزادي چنين تأثير مهمي دارد، اطلاعات كمي موجود است. اين كتاب به بررسي چرايي و چگونگي تأثير مفاهيمي مثل: خودمختاري، ارادۀ آزاد، آزادي منفي، تجربۀ آزادي، سرزنش و مسئوليت‌پذيري بر بهزيستي و روان‌درماني مي‌پردازد. اين كتاب از دريچۀ آثار فرويد و راجرز به پرسش‌هاي نظري و عملي مي‌پردازد: چگونه مفاهيم مختلف مسئوليت‌پذيري مي‌توانند بر سلامت روان تأثير بگذارند؟ فقدان ارادۀ آزاد در درمان چه پيامدهايي دارد؟ اگر ارادۀ آزاد نداشته باشيم آيا درمانگرها مي‌توانند به تشويق مراجعان خود ادامه دهند تا مسئوليت اعمال خود را بر عهده بگيرند؟ آيا التقاط رويكرد‌هاي مختلف مشاوره در مورد ارادۀ آزاد امكان‌پذير است؟ بليافسكي با تعمقي روشنگرانه در فلسفه و روان‌درماني، مفاهيم فلسفي مربوط به ارادۀ آزاد را به‌دقت تجزيه و تحليل مي‌كند و نشان مي‌دهد كه برخي از مفاهيم آزادي و مسئوليت‌پذيري براي روان‌درماني و سلامت روان بسيار مهم هستند. دكتر ولاد بليافسكي استاد مهمان در دانشگاه وارويك انگلستان و مشاور تغير رفتار است؛ از علايق پژوهشي وي مي‌توان به شخصيت، ذهن، رشد فردي، تغيير رفتار، روان‌درماني، ارادۀ آزاد و شادكامي اشاره كرد.

توقف روابط شكننده (شروع زندگي دوباره با نزديكاني كه اختلال شخصيت مرزي دارند)

 • 145,000 تومان

اگر احساس مي‌كنيد تحت كنترل شخص ديگري قرار داريد و احساس گير افتادگي در رابطه‌اي داريد به گونه‌اي كه هركاري براي بهبود رابطه انجام مي‌دهيد، محتوم به شكست است، اگر احساس مي‌كنيد با كوچكترين خطايي، انفجاري از خشم و غيظ و يا ساير هيجانات و رفتارهاي تكانه‌اي نسبت به‌ شما پرتاب مي‌شود و لازم است در روابط‌تان بسيار جدي و دقيق و با احتياط برخورد كنيد گويي كه مجبوريد بر شانه‌اي از تخم‌مرغ‌ها قدم برداريد بي‌آنكه هيچ كدام از آنها تركي بردارد، خواندن اين كتاب مي‌تواند براي شما مفيد باشد. اين كتاب مي‌تواند به ميليون‌ها عضو مبتلا به اختلال شخصيت مرزي و خانواده‌هاي آنها كمك كند تا با الگوهاي رفتاري مخرب آشنا شوند و با ‌آگاهي يافتن از نحوه مواجهه با اين رفتارها و تعيين محدوديت‌گزاري‌ها، مرزهاي ارتباطي خود را تعريف كنند. نويسندگان اين كتاب، مسائلي كه خانواده‌هاي داراي عضو به اختلال شخصيت مرزي با آنها مواجه‌اند، به شيوه‌اي عالي تحليل كرده‌اند و كتاب مملو از نمونه‌هايي واقعي خانواده‌هايي است كه تجارب موفق و ناموفق خود را به اشتراك گذاشته‌اند. اين كتاب، فروشي بيش از نيم‌ميليون نسخه داشته است و به هفت زبان مختلف دنيا ترجمه شده است. ترجمه كتاب‌هاي مورد نياز خانواده‌ها مي‌تواند بستر مناسبي براي تحقق اهداف توانبخشي باشد. به گونه‌اي كه از يك سو خانواده به عنوان بخشي از تيم درمان مي‌تواند به شخص مبتلا به اختلال كمك كند به استقلال زيستي، اجتماعي و اقتصادي نايل آيد و از سوي ديگر به خانواده‌ها كمك مي‌شود تا عضو مبتلا به اين اختلال را بهتر و بيشتر درك كنند و انتظارات واقع‌بينانه‌اي از وي داشته باشند و با او زندگي و مدارا كنند.

هوش اجتماعي و ارتباط غير كلامي

 • 160,000 تومان

كتاب حاضر مروري است جامع بر آخرين تحولات روان‌شناسي اجتماعي درباره مفهوم ارتباط غير كلامي. در اين كتاب به موضوعاتي از قبيل مهارت‌هاي اجتماعي، همدلي، مزيت‌هاي انطباقي، هيجان‌خواني و نهان‌سازي هيجان‌ها پرداخته شده است؛ همچنين موضوعات ديگري از قبيل كاريزماي شخصي، حافظه و برقراري ارتباط با ربات‌ها پوشش داده شده است. مجموعه نويسندگان اين كتاب، تحقيقات متنوع و پيشرفته‌اي را در مورد هوش اجتماعي غير كلامي، به‌ عنوان يك راهبرد انطباقي براي بقا و موفقيت بشر ارائه مي‌دهند. اين مجموعه، نمايشي مؤثر از ماهيت بين‌رشته‌اي ارتباط غير كلامي ارائه مي‌دهد و براي محققان علوم اجتماعي و ساير رشته‌هاي مرتبط مفيد خواهد بود.

بررسي گروه‌كاوانه ماتريكس همشيري (خواهر و برادرها چگونه زندگي ما را شكل مي‌دهند)

 • 85,000 تومان

بررسي گروه‌كاوانه ماتريكس همشيري: خواهرها و برادرها چگونه زندگي ما را شكل مي‌دهند رويكردي نو به مسئله همشيرها دارد؛ تنيده بودن اين روابط را در تار و پود خانواده بررسي مي‌كند، به نحوه شكل‌گيري زندگي ما از طريق تجربه‌هاي همشيري مي‌پردازد، تأثير اين تجربيات را بر روابط عاطفي ما و بر رابطه با دوستان و همكاران به رسميت مي‌شناسد و از تأثير اين تجربيات بر اينكه چطور جاي خود را در گروه‌ها و جامعه برمي‌گزينيم، مي‌گويد. كتاب سه بخش دارد. بخش اول بر چرخه زندگي همشيري متمركز است و تغيير و تحول اين روابط را در طول زندگي با توجه به بستر و شرايط بررسي مي‌كند. در بخش دوم، پاركر با استفاده از نمونه‌هاي باليني به اين مسئله مي‌پردازد كه درمانگران فردي و گروهي چگونه مي‌توانند تفكر خود را به گونه‌اي وسعت دهند كه ماتريكس همشيري را در بربگيرد. بخش آخر بررسي مي‌كند ماتريكس همشيري چطور در زندگي سازماني نمود پيدا مي‌كند و به اين موضوع مي‌پردازد كه ما چطور مي‌توانيم در بستر ماتريكس همشيري جهاني خود رشد و همكاري دوجانبه‌اي را تجربه كنيم. كتاب با تكيه بر تجربه باليني غني نويسنده، ماجراهاي شخصي و نمونه‌هاي باليني روشنگري را شامل مي‌شود كه واقعيت‌ها و نكات ظريف، موارد خوب و بد، جنبه‌هاي سالم و حمايت‌گر و همچنين جنبه‌هاي بالقوه آسيب‌زننده روابط همشيري را در برابر چشم خواننده به زندگي درمي‌آورند. كتاب كه زباني همه‌فهم دارد، دعوت‌نامه‌اي غني و پاداش‌دهنده به تأمل بر تجربه‌هاي شخصي خود ما ـ چه به‌عنوان بالين‌گر، پژوهشگر يا عضوي از ماتريكس همشيري خودمان ـ است.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1