فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
تيزذهن بمانيد (در هر سني مغزي بهتر بسازيد)
 • 137,000 تومان
 • با تخفیف: 137,000 تومان
درياي آسايش
 • 99,000 تومان
 • با تخفیف: 99,000 تومان
كفش‌ساز (داستان ناگفته شركت ريباك)
 • 120,000 تومان
 • با تخفیف: 120,000 تومان
بازي بلندمدت (تفكر بلندمدت در دنيايي كوتاه‌مدت)
فهرست كتاب
 • 125,000 تومان
 • با تخفیف: 125,000 تومان
چرا تا به حال كسي اين‌ها را به من نگفته بود
 • 99,000 تومان
 • با تخفیف: 99,000 تومان
4 هزار هفته (مديريت زمان براي ميراها)
 • 92,000 تومان
 • با تخفیف: 92,000 تومان
تمام اين مدت
 • 97,000 تومان
 • با تخفیف: 97,000 تومان
اطلس دل (طرحي براي پيوند معنادار و زباني براي انتقال تجربه‌هاي انساني)
واژه‌نامه‌ي حزن‌هاي ناشناخته
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
يادگيري را ياد بگيريد (راهنماي موفقيت تحصيلي با مطالعه كمتر)
فريفته تصادف (نقش پنهان شانس در زندگي و بازار)
 • 127,000 تومان
 • با تخفیف: 127,000 تومان

تيزذهن بمانيد (در هر سني مغزي بهتر بسازيد)

 • 137,000 تومان

تيزذهن بمانيد قرار است به شما كمك كند براي خودتان برنامه‌ي ذهن تيز تنظيم كنيد، برنامه‌اي كه به راحتي مي‌توانيد آن را در زندگي روزمره‌تان بگنجانيد. خود من قبلا آن را انجام داده‌ام و مشتاقم اين كار را به شما هم ياد بدهم. من خبرنگار و جراح مغز و اهل علم هستم و بخش عمده‌اي از شغلم تعليم و توضيح دادن است.من ياد گرفته‌ام براي اين كه پيام‌هايم جا بيفتند، توضيح دادن دليل يك پديده به اندازه‌ي چيستي و چگونگي آن اهميت دارد. بنابراين از اول تا آخر اين كتاب توضيح مي‌دهم كه چرا مغزتان اين چنين كار مي‌كند و چرا گاهي نمي‌تواند منظورتان را برساند. وقتي اين كاركرده‌هاي دروني را بفهميد، عادت‌هاي خاصي كه من شما را به نهادينه كردن آن‌ها ترغيب مي‌كنم معقول به نظر خواهند رسيد و به احتمال زياد بخشي جدا نشدني از برنامه‌ي روزانه‌تان خواهند شد.

درياي آسايش

 • 99,000 تومان

داستان درياي آسايش براي هر خواننده‌اي غافلگيركننده خواهد بود‌؛ چه هواداران نويسنده اين كتاب و چه كساني كه با قلم او آشنا نيسند. زيباترين جنبه ساختار كتاب در اين است كه در آن پرتره‌هايي دقيقي از شخصيت‌ها خلق و در عين حال به پاسخ سوالات بزرگ و اساسي زندگي پرداخته شده است. ادوين سنت اندروي هجده‌ساله، بابت سخنراني نامناسبش سر ميز شام، به دستور پدر از انگلستان به كانادا تبعيد مي‌شود. در آنجا محسور زيبايي طبيعت بكر مي شود و قدم در جنگل مي‌گذارد. ناگهان برايش اتفاقي مي‌افتد كه به هيچ‌وجه دليلي براي آن نمي‌يابد و آن را حمله صرع يا ميگرن يا چيزي مشابه آن مي‌پندارد. دو قرن بعد نويسنده معروف، آليو لوئلين، در تور معرفي كتاب روي زمين است. اما خانه‌ي آليو در مستعمره‌ي دوم زمين‌، ماه است. در كتاب مشهور آليو كه در دوران همه‌گيري بيماري مشهور‌تر هم مي شود ،درباره رويدادي عجيب نوشته شده ، اتفاقي درست مشابه آنچه سنت اندرو تجربه كرده بود. چندين دهه بعد از روي دادن اين اتفاق‌هاي عجيب ،كارآگاهي به دنبال تحقيق در مورد ناهنجاري در آمريكاي شمالي است و متوجه رويدادهايي مشابه در تاريخ مي‌شد كه زندگي شاهدان اين واقعه را زيرورو كرده است ، فرزند يك ارل انگليسي ديوانه مي‌شود و مي‌ميرد نويسنده‌اي معروف در ميانه همه‌گيري بيماري روي زمين گير مي‌افتد و در هتلي در نيويورك بر اثر بيماري مي‌ميرد. زني ديگر كه همين اتفاق را ديده و تصادفا از آن فيلم‌برداري كرده هنگام طوفان از روي عرشه‌ي كشتي ناپديد مي‌شود. آيا كارآگاه مي‌تواند پرده از رازي بردارد كه هر‌كس به آن پي برده از صحنه تاريخ محو شده است.

كفش‌ساز (داستان ناگفته شركت ريباك)

 • 120,000 تومان

يك جايي از مسير متوجه شدم ديگر نگران نيستم كه اول از همه از خط پايان عبور كنم، دقيقاً مانند دويدن در آن هتل در توكيو،‌ بلكه غرق دويدن بودم و از مسير لذت مي‌بردم. برخلاف دوران كودكي‌ام كه تلاش‌ها و تمرين‌هاي سخت بدني براي شكست‌دادن پسراني كه دونده به دنيا آمده بودند كافي نبود، اكنون بنيان‌گذار شركتي بودم كه به ژن برنده نياز داشت، برنده طبيعي مادرزادي. متوجه شدم اين چيزي بود كه در تمام عمرم براي رسيدن به آن تلاش كردم. متوجه شدم هروقت كه بخواهم، مي‌توانم برنده شوم؛ يعني عميقاً باور داشته باشي كه مي‌تواني يكي از برندگان اين جهان باشي. ديگر به بجنب، بجنب، بجنب فرد ديگري براي تشويق و تمجيد نيازي نداشتم، همه‌چيز به من بستگي داشت، به اين‌كه بدانم بازيكن بزرگي شده‌ام چون مدت‌ها پيش قصدش را داشتم. اين روزها، در دهه هشتم زندگي‌ام، ممكن است من را صبح در حال قدم‌زدن در خيابان‌هاي بولتون ببينيد. احتمالاً سرم پايين خواهد بود، اما نه به اين دليل كه مشتاق آن روزهاي پُرشروشور هاليوودي و پُرفرازونشيب ريباكم، بلكه به‌خاطر اين‌كه حواسم به كتاني‌هاي ريباك است. حتي اكنون هم از ديدن كفش‌هايم در پاي مردم زادگاهم سرمست مي‌شوم. كسي چه مي‌داند، شايد يكي از جواناني كه از كنارم عبور مي‌كند اين كتاب را بخواند و از آن الهام بگيرد و رؤياهاي بزرگي در سر بپروراند. ممكن است در حال حاضر بيكار باشد يا از شغلش نفرت داشته باشد، اما دليلي ندارد كه نتواند، با تعهد و انگيزه و كمي خوش‌اقبالي، سفر خود را از اين لحظه آغاز كند و يكي از برترين‌هاي جهان شود. اگر كفش‌سازي ساده از عهده اين كار برمي‌آيد، چرا ديگران نتوانند.

بازي بلندمدت (تفكر بلندمدت در دنيايي كوتاه‌مدت)

 • 88,000 تومان

بر هيچ‌كس پوشيده نيست كه همه ما بيش از حد در حال تقلا كردنيم. امروزه، بيشتر حرفه‌اي‌ها احساس شتاب‌زدگي، سردرگمي و عقب‌ماندگي مي‌كنند. سرگرم فعاليت هستيم و هميشه تمركزمان متوجه كار بعدي است و لحظه‌اي مجال نفس كشيدن به خود نمي‌دهيم. چطور مي‌توانيم از اين چرخه‌ي بي‌پايان رهايي يابيم و زندگي جذاب و هدفمندي را كه همه خواهانش هستيم خلق كنيم. درست مثل مديراني كه به دليل چشم داشتن به منافع موقت از سرمايه‌گذاري راهبردي براي رشد بلندمدت غافل مي‌مانند، ما نيز در زندگي شخصي و حرفه‌اي خود مرتكب چنين خطلايي مي‌شويم. بايد زاويه ديد خود را تغيير دهيم تا چشم‌انداز كلي‌تري به دست آوريم و از قدرت تغييرات كوچكي بهره بگيريم كه تاثير شگرف و چشمگيري در موفقيت آينده ما دارند. بايد «بازي بلندمدت» را شروع كنيم. اين كتاب براي آن‌هايي طراحي شده كه از زندگي و كارشان چيز بيشتري مي‌خواهند و براي رسيدن به آن نقطه حاضرند مسير دشوارتر را برگزينند. اگر فكر مي‌كنيد نتوانستيد از استعداد و توانايي‌هايي كه داريد استفاده كنيد و به جايگاه مناسبي نرسيديد، كتاب بازي بلندمدت مناسب شماست...

فهرست كتاب

 • 125,000 تومان

اولين نمايش فراموش‌نشدني و دلچسب درباره اينكه چگونه يك برخورد تصادفي با فهرستي از كتاب‌هاي كتابخانه به ايجاد دوستي بعيد بين دو فرد بسيار متفاوت در حومه لندن كمك مي‌كند. بيوه موكش پس از از دست دادن همسر مورد علاقه خود، زندگي آرامي را در منطقه ايلينگ لندن سپري مي‌كند. او هر چهارشنبه خريد مي‌كند، به معبد مي‌رود و نگران نوه‌اش پريا است كه در اتاقش پنهان مي‌شود، در حالي كه شب‌هايش را به تماشاي مستندهاي طبيعت مي‌گذراند.

چرا تا به حال كسي اين‌ها را به من نگفته بود

 • 99,000 تومان

در اين كتاب هرآنچه در سال‌ها فعاليتم در رشته روانشناسي آموخته‌ام به تفكيك با شما در ميان مي‌گذارم. اين كتاب دربرگيرنده مهم‌ترين چيزيهايي است كه تاكنون ياد گرفته‌ام، چيزهايي كه به خودم و مراجعانم كمك كرده به جاي تقلا و دست و پا زدن ميان احساسات راه درستي را پيش بگيريم. خواندن اين كتاب تضمين نمي‌كند كه شما باقي عمرتان لبخند به لب زندگي خواهيد كرد؛ اما به شما ياد مي‌دهد از كدام ابزار بهره بگيريد تا لبخند‌هايتان واقعي و از صميم قلب باشد. دكتر جولي اسميت، با تكيه بر تجربه روانشناسي باليني در طي سال‌ها، مهارت‌هايي را با شما در ميان مي‌گذارد كه براي عبور از فراز و نشيب‌هاي زندگي نياز داريد. «چرا تا به حال كسي اينها را به من نگفته بود؟»، همچون جعبه ابزاري مفيد، راهنمايي ضروري براي بهبود و ارتقاي سلامت روان شماست. توصيه‌هاي ساده اما تخصصي دكتر اسميت و تكنيك‌هاي مقابله‌اي قدرتمندش به شما كمك مي‌كند فارغ از مشكلات و مسائل زندگي، انعطاف‌پذيري خود را حفظ كنيد. مديريت اضطراب، برخورد با انتقاد، مقابله با بدخلقي، ايجاد اعتمادبه‌نفس، يافتن انگيزه، پرورش حس خودارزشمندي، بخشش خود و موارد بسياري از اين دست كشمكش‌هايي هستند كه خيلي از ما سال‌هاست با آنها دست و پنجه نرم مي‌كنيم. اين كتاب راهكار‌هاي عملي مناسب و روش‌هاي اثبات‌شده‌اي را براي حل و فصل اين مسائل به ما ارائه مي‌دهد. «چرا تابه‌حال كسي اين‌ها را به من نگفته بود؟» مرجعي عالي با راهكارهاي عملي براي هركسي است كه به سلامت روان خويش اهميت مي‌دهد و همه، حتي بدون پيش‌زمينه‌اي از روانشناسي، كاملا مي‌توانند با آن ارتباط برقرار كنند.

4 هزار هفته (مديريت زمان براي ميراها)

 • 92,000 تومان

لازم نيست كسي به شما بگويد كه زمان كافي نداريد. همه‌ي ما دغدغه‌ي اضافه‌ كردن كارهاي بيشتر به ليست كارهايمان، صندوق نامه‌هاي سرريز شده‌مان، تعادل كار-زندگي و متمركزبودن با وجود اين همه حواس‌پرتي را داريم. همه مدام به ما مي‌گويند كه بايد پربازده‌تر و كارآمدتر باشيم. اما تمام ترفندهاي كتاب‌هاي مديريت زمان فقط اوضاع را براي ما بدتر مي‌كند. حس اضطراب و تنش بيشتر مي‌شود و همچنان فكر مي‌كنيم زندگي واقعي و با معني براي ما هنوز شروع نشده و روزي در آينده بالأخره از راه خواهد رسيد. كتاب پيش رو احتمالاً كتابي نيست كه فكر مي‌كنيد و اين چيز خوبي است. برخلاف ساير كتاب‌هاي مديريت زمان، هدف چهارهزار هفته ارائه‌ي مشتي ترفند و شيوه براي مديريت زمان نيست، بلكه اين كتاب بيشتر فلسفه‌اي است درباره‌ي دو حقيقت مهم ولي درعين‌حال تلخ: 1. در زمان كم و چهارهزارهفته‌اي خود، هرگز نمي‌توانيد به تمام چيزهايي برسيد كه آرزويشان را داشتيد؛ 2. حتي اگر چنين چيزي ممكن بود، درنهايت هيچ اهميتي نداشت، زيرا در آخر همه ميرا هستيم و مرگ در انتظارمان است. دانستن اين موضوع و پذيرش آن، گرچه ممكن است در وهله‌ي اول نااميدكننده باشد، درنهايت رهايي‌بخش است و مي‌تواند زندگي‌تان را تغيير دهد. اگر مدام درحال برنامه‌ريزي براي استفاده‌ي بهينه از زمان هستيد، اگر مدام داريد نرم‌افزار‌ها و جدول‌ها و نمودارهاي متفاوتي را براي مديريت زمان امتحان مي‌كنيد ولي به نتيجه‌ي دلخواه نمي‌رسيد، اين كتاب چيزي است كه به آن نياز داريد. اوليور بركمن با تفسير بينش‌هاي فلاسفه، روان‌شناسان و آموزگاران معنوي كهن و مدرن تلاش كرده به شيوه‌اي جالب، سرگرم‌كننده، كاربردي و جذاب به ما در شناخت زمان و مديريت آن كمك كند. اين كتاب، با تأكيد بر كنارگذاشتن باور غلط «انجام‌دادن هر كاري»، به خواننده‌ها ابزارهايي ارائه مي‌دهد تا زندگي معنادارتري را تجربه كنند و با ميرايي و محدوديت‌هايش كنار بيايند.

تمام اين مدت

 • 97,000 تومان

وقتي همه‌چيز از دست‌ رفته، آيا مي‌شود عشق واقعي را پيدا كرد؟ رماني فراموش‌نشدني از نويسندگان كتاب پنچ قدم فاصله سر باندپيچي‌شده‌ام را به شيشه‌ي خنك پنجره‌ي ماشين تكيه مي‌دهم. مامان رانندگي مي‌كند و من به جلو نگاه مي‌كنم؛ به قطره‌هاي كوچك باران، در نور قرمز چراغ‌هاي‌ ترمز. دو هفته‌ي تمام گذشته است و هنوز هم باورم نمي‌شود. فكر مي‌كردم جدا‌شدن از او برايم بدترين درد است، اما اين را ديگر نمي‌توانم درست كنم. نمي‌توانم دستبند آويزدار را بيرون بياورم و همه‌چيز را درست كنم. او واقعاً رفته است. پنج روز پيش، در مراسمي در قبرستان محلي، به خاك سپرده شد و من آن‌قدر وامانده بودم كه نتوانستم بروم. به خانه كه مي‌رسيم، زير باران مي‌ايستم و جعبه‌ي مقوايي‌اي را كه از بيمارستان آورده‌‌ام به سينه‌ام مي‌چسبانم. داخلش كفش‌هاي مجلسي، بقاياي پاره‌پاره‌ي كت‌وشلوارم و دستبند آويزداري است كه در آن درهم‌وبرهمي پنهان شده و آن حلقه‌هاي بدون آويز زنجير كه هرگز پر نمي‌شوند. باران ناگهان بند مي‌آيد. سرم را بلند مي‌كنم و مي‌بينم كه چتري مشكي روي سرم آمده است. مامان مي‌خواهد به پانسمان خيس از باران دور سرم دست بزند، اما من آرام دستش را كنار مي‌زنم. نمي‌خواهم به من دلداري بدهند يا از من مراقبت كنند. به‌ هر حال ديگر فايده‌اي نخواهد داشت. -از متن كتاب «داتري و ليپينكات (نويسندگان كتاب پنج قدم فاصله) هنرمندانه عاشقانه‌اي افسانه‌اي براي آن خوانندگاني خلق كرده‌اند كه به شانس دوم و سوم و همچنين به عشق بعيد اما مقدر باور دارند.» ـ پابليشرز ويكلي «قصه‌‌اي عاشقانه‌ درباره‌ي دو نوجوان كه افسرده‌ي غم از‎دست‌دادن عزيزي‌ هستند و التيام را در يكديگر مي‌يابند.» ـ كركس ريويوز «آن‌هايي كه عاشق #پنج_قدم_فاصله شدند، اين يكي را درسته قورت مي‌دهند.» ـ بوك‌ليست

اطلس دل (طرحي براي پيوند معنادار و زباني براي انتقال تجربه‌هاي انساني)

 • 120,000 تومان

اگر مي‌خواهيم براي رسيدن به خودمان و ديگران راهي پيدا كنيم، به زباني مناسب و اعتمادبه‌نفسي ريشه‌دار نياز داريم تا داستان خود را بيان كنيم و شنونده داستان‌هاي ديگران نيز باشيم. برنه براون در اطلس دل ما را از ميان هشتادوهفت احساس و تجربه مختلف كه مشخصه انسان بودن هستند به سفري هيجان‌انگيز مي‌برد. او، براي ايجاد ارتباط معنادار، نقشه مهارت‌هاي لازم و چارچوبي اجرايي را ترسيم مي‌كند. همچنين براي دسترسي به دنيايي از انتخاب‌هاي تازه و فرصت‌هاي دوباره، زبان و ابزارهايي را كه نياز داريم در اختيارمان مي‌گذارد؛ دنيايي كه مي‌توانيم در آن داستان شجاعانه‌ترين و غم‌انگيزترين لحظات زندگي‌مان را با ديگران درميان بگذاريم و به ارتباطي عميق و انساني برسيم. در طول بيست سال گذشته، پژوهش‌هاي گسترده براون درباره تجربياتي كه بيانگر شخصيت ما هستند گفت‌وگوي فرهنگي مؤثري را شكل داده و كمك كرده‌اند به تعريفي از شجاعت در زندگي كردن برسيم. اطلس دل از همين پژوهش‌ها و البته مهارت‌هاي بي‌مانند براون در قصه‌گويي بهره برده است تا نشان دهد نام‌گذاري دقيق تجربيات آنها را قدرتمندتر نمي‌كند، بلكه به ما قدرت درك، معناسازي و انتخاب مي‌دهد. براون مي‌گويد: «مي‌خواهم اين كتاب اطلسي براي همه ما باشد، چون باور دارم، با داشتن قلبي ماجراجو و نقشه‌اي مناسب، مي‌توانيم به هر جايي سفر كنيم و هيچ‌گاه از گم شدن نترسيم.»

واژه‌نامه‌ي حزن‌هاي ناشناخته

 • 95,000 تومان

تاكنون شده به زندگي كساني كه در خيابان مي‌بينيد فكر كنيد و دريابيد هر كس در داستان زندگي خودش شخصيت اصلي است و درست مثل شما با پيچيدگي‌ها و دغدغه‌هاي خاصي سر‌و‌كار دارد؟ اين احساس نامي دارد: ساندر (sondre). يا شده جايي در عمق وجودتان عطش سررسيدن طوفاني را داشته باشيد به اين اميد كه زندگي‌تا را زيرورو كند؟ به چنين احساسي لكسيزم (lachesism) مي‌گويند. واژه‌نامه‌ي حزن‌هاي ناشناخته مجموعه‌اي از واژگان نو براي بيان عواطف است. رسالت اين واژه‌نامه تاباندن نور آگاهي بر غرابت بنيادي انسان‌بودن است؛ تمامي دردها، افكار اهريمني، احساسات و احوالات، خوشي‌ها و اميالي كه زمزمه‌شان در پس‌زمينه‌ي حيات روزمره به گوش مي‌رسد. در زبان احساسات نقطه‌ي كور بزرگي وجود دارد؛ حفره‌هاي وسيعي در واژگان هست كه حتي از نبودنشان مطلع نيستيم. ما هزاران‌هزار كلمه براي توصيف انواع مختلف سهره‌ها و قايق‌ها و زيرجامه‌هاي تاريخي داريم، اما براي به‌تصويركشيدن ظرافت‌هاي دلپذير تجربه‌ي بشري چيزي جز واژگان اوليه و بدوي نداريم. اين كتابْ فرهنگي از واژگان است؛ شعري درباره‌ي همه چيز. واژه‌نامه‌ي حزن‌هاي ناشناخته با تعاريفي كه براساس مضمون گروه‌بندي شده‌اند به شش فصل تقسيم شده است: جهان بيرون، خود درون، آدم‌هايي كه مي‌شناسيد، آدم‌هايي كه نمي‌شناسيد، گذر زمان و جست‌وجوي معنا. تعاريف بي‌هيچ ترتيب خاصي مرتب شده‌اند و زندگي نيز به همين طريق است؛ درست مانند احساسات كه همچون آب يا هوا بي‌مقصد در ذهن شما جاري و ساري‌اند. تمامي كلمات اين واژه‌نامه جديد هستند. برخي از ميان انبوهي زباله‌ي دورريز نجات يافته و بازتعريف شدند، برخي ديگر از پارچه‌اي كامل و يك‌دست دوخته شدند، اغلب آن‌ها اما از به‌هم‌دوختن تكه‌هايي از صد زبان مختلف، خواه زنده و خواه مرده، به دست آمدند. مقصود اين كلمات لزوما استفاده از آن‌ها در گفت‌وگو نيست. مقصود هستي‌يافتن براي خود كلمه است. با اين هدف كه به آن بخش سرگردان و رام‌نشدني ذهن خود نظمي بدهيد تا خود بتوانيد آن آشفتگي را با كلام ذهني خويش حل‌وفصل كنيد، بي‌آن‌كه احساس گم‌گشتگي بيش از اندازه شود؛ با اين علم كه همه‌ي ما كم‌وبيش گم‌گشته‌ايم.

يادگيري را ياد بگيريد (راهنماي موفقيت تحصيلي با مطالعه كمتر)

 • 85,000 تومان

اين كتاب درباره اين است كه چگونه در ياد گرفتن موفق باشيم. براي كودكان و نوجوانان نوشته شده، ولي درس‌هايي كه مي‌دهد به درد همه مي‌خورد و به ياد گرفتن هر چيزي كمك مي‌كند. چه به فوتبال علاقه‌مند باشيد، چه به رياضيات، هنر، شيمي، ياد گرفتن زبان جديد، پيشرفت در بازي كامپيوتري و چه بخواهيد از قوانين فيزيك مربوط به بالا و پايين رفتن توپ سر دربياوريد، در همه اين موارد اين كتاب به كارتان مي‌آيد. مغز آدم چيز عجيبي است. پيچيده‌ترين ابزار در جهان است و ساختارش، به تناسب اين‌كه با آن چه مي‌كنيد، عوض مي‌شود. اگر آدم‌ها بهتر بلد باشند ياد بگيرند، تقريبا هركسي مي‌تواند در هر كاري موفق شود. مغز تو از چيزي كه فكر مي‌كني قدرتمندتر است. فقط كافي است بداني چطور بايد اين قدرت را به كار بيندازي. چه دانش‌آموز خوبي باشي و چه در درس‌هايت به مشكل خورده باشي، روش‌هاي ساده‌اي وجود دارند كه در يادگيري كمكت مي‌كنند. اين روش‌ها يادگرفتن را هم برايت شاد و مفرح مي‌كنند.

فريفته تصادف (نقش پنهان شانس در زندگي و بازار)

 • 127,000 تومان

"فريفته تصادف" اثري به قلم "نسيم نيكلاس طالب" است كه "نقش پنهان بخت و اقبال در« زندگي و بازارها»" را به تصوير مي‌كشد. اين كتاب مقدمه‌اي شگفت‌انگيز براي بسياري از مغالطاتي است كه ما انسان‌ها مستعد انجام آن‌ها هستيم. "نسيم نيكلاس طالب" استدلال قانع‌كننده‌اي دارد مبني بر اينكه ما هرگز نمي‌توانيم «كاملا منطقي» باشيم، زيرا به احساسات خود نياز داريم تا حلقه تصميم‌گيري بي‌پاياني را كه هر تصميم «كاملا منطقي» شامل مي‌شود، كوتاه كنيم. يكي از موضوعات ثابتي كه در كتاب "فريفته تصادف" به آن پرداخته شده اين است كه همه ما از تعصبات گذشته رنج مي‌بريم. اين چيزي است كه شما قطعا از اين كتاب ياد خواهيد گرفت. ايده اين است كه چون آنچه در گذشته اتفاق افتاده است، به زعم ما تنها چيزي است كه مي‌توانست اتفاق بيفتد، پس از آن براي پيش‌بيني آنچه در آينده رخ مي‌دهد، استفاده مي‌كنيم. فراموش مي‌كنيم كه رويدادهاي گذشته نيز نقطه اوج موقعيت‌هاي احتمالي بوده‌اند كه به يك طريق حل شده است و نه به طريق ديگر. فراموش مي‌كنيم كه اين رويدادها مي‌توانستند به همين راحتي در نتيجه‌اي به همان اندازه محتمل حل شوند - نتيجه‌اي كه صرفا رخ نداده است. طيف مغالطه‌هايي كه "نسيم نيكلاس طالب" به تصوير مي‌كشد، طيفي بسيار قابل توجه است. يكي ديگر از چيزهايي كه "نسيم نيكلاس طالب" درباره آن مي‌نويسد، سوگيري انتخاب در وبلاگ‌نويسي و بررسي كتاب است. او به زيركانه‌ترين شكل ممكن "نقش پنهان بخت و اقبال در« زندگي و بازارها»" را مشخص مي‌كند و شما را به چالش مي‎كشد كه آيا در عصر حاضر، در تصميمات كوچك و بزرگ خود، مي‌توانيد بدون تعصب انتخاب كنيد؟ بدون شك "فريفته تصادف" كتابي است كه ارزش چندبار خوانده شدن را دارد.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1