فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½-ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
چگونه غرب خدا را واقعا از دست داد (نظريه‌اي جديد درباره سكولاريزاسيون)
گريزي از شكست نيست
 • 74,000 تومان
 • با تخفیف: 74,000 تومان
دورانديشي (چگونه درباره مهم‌ترين مسائل زندگي تصميم بگيريم)
چگونه تغيير كنيم (علم رسيدن از آنچه هستيم به آنچه مي‌خواهيم باشيم)
مدرسه خلاق (چگونه آموزش آزمون‌محور را سرنگون كنيم)
دام نبوغ (چرا آدم‌هاي باهوش حماقت مي‌كنند و چگونه تصميم‌هاي عاقلانه بگيريم)
من كي‌ام و اگه اين‌طوره چندتا (1 ماجراجويي علمي و فلسفي)
 • 74,000 تومان
 • با تخفیف: 74,000 تومان
محكم بايست (هنر مقاومت در برابر جنون خود بهسازي)
ايستگاه‌ها (10 ايده كهن براي زندگي در جهاني نو)
سلطنت ترس
 • 74,000 تومان
 • با تخفیف: 74,000 تومان
وسعت يا عمق ( چرا در جهاني تخصص گرا از شاخه‌اي به شاخه‌اي پريدن بهتر است؟)

چگونه غرب خدا را واقعا از دست داد (نظريه‌اي جديد درباره سكولاريزاسيون)

 • 79,000 تومان

نظريه‌هاي رايج سكولاريزاسيون مي‌گويند كه در غرب ابتدا دين رو به افول گذاشت و در پي آن بخش مهمي از دگرگوني‌هاي ساختاري اين جامعه، از جمله فروپاشي خانواده، رخ داد. اما مري ايبرشتات در كتاب حاضر اين فهم متعارف را به چالش مي‌كشد و با ارائه شواهد و مستندات متعدد فرضيه‌اي ديگر را با قوت مطرح مي‌سازد: خانواده و ايمان مثل دو رشته دي‌ان‌اي به هم گره خورده‌اند و با پاره‌شدن رشته خانواده‌ ايمان نيز از بين مي‌رود؛ افول مسيحيت و فروپاشي خانواده در غرب با وجود خاستگاه‌هاي مستقل دست‌در‌دست هم پيش رفته‌اند. راجر اسكروتن درباره اين كتاب مي‌گويد «شرح ايبرشتات از فراز و فرود دو نهاد خانواده و دين و همبستگي اين دو باهم بسيار قاتع‌كننده‏، مستدل و دقيق است».

گريزي از شكست نيست

 • 74,000 تومان

والت ويتمن، شاعر پرآوازه آمريكايي، در شعر «آواز خودم» مي‌گويد «زنده‌باد هر آنكه ناكام مانده» او در اين فراز با زيركي نشان مي‌دهد كه ناكامي نه يك رخداد گذرا، بلكه وضعيت مستدام زندگي‌هاي ماست. با اين حساب، شكست نه مقدمه پيروزي، كه مقدمه‌اي است براي شكستي ديگر. فرهنگ بشري همواره ناكامي و شكست را بيراهه‌اي مي‌دانسته در حاشيه جاده اصلي موفقيت و كاميابي، اما جو موران در اين كتاب ناكامي را وضعيتي اصيل مي‌داند و ما را به بصيرتي فرامي‌خواند كه ساموئل بكت سرلوحه زندگي‌اش قرار داده بود: در جواني نااميد شو و پشت سرت را نگاه نكن. موران با نگاهي تيزبين تصور ما از اسوه‌هاي موفقيت و كاميابي را واژگون مي‌كند و نشان مي‌دهد كه چگونه سرگذشت آنها نيز از شكست آغاز شد و به شكست انجاميد. او ادبيات و فلسفه و روانشناسي را به هم مي‌آميزد تا نيروي تسلي‌دهنده و اميدبخشي را آشكار كند كه در پس ناكام ماندن نهفته است. به تعبير موران، كلام تسلي‌بخش هم آراممان مي‌كند و هم سرذوقمان مي‌آورد؛ پس اي هم‌قطاران ناكام، به پيش!

دورانديشي (چگونه درباره مهم‌ترين مسائل زندگي تصميم بگيريم)

 • 74,000 تومان

تصور كنيد كه به رستوران رفته‌ايد و مي‌خواهيد از ميان غذاهاي داخل منو يكي را انتخاب كنيد. پژوهش‌هاي زيادي وجود دارند كه چگونگي همين انتخاب عادي و روزمره را تشريح مي‌كنند و مهارت‌هايي را براي درست تصميم گرفتن مي‌آموزند. اما دشوارترين تصميم‌ها آنهايي هستند كه پيامدهايي درازمدت و حياتي خواهند داشت و انبوهي از عوامل پيش‌بيني‌ناپذير در آنها دخيل‌اند: آيا ازدواج كنم يا نه؟ محل زندگي‌ام را تغيير دهم يا نه؟ كسب و كار خودم را راه بياندازم يا نه؟ درباره چنين تصميم‌هايي دانش بسيار اندكي داريم و ناگزير تصميم‌هايي احساسي مي‌گيريم. استيون جانسون در اين كتاب ماجراهاي متنوعي را درباره تصميم‌هايي دورانديشانه روايت مي‌كند. از چگونگي تصميم‌گيري داروين براي ازدواج كردن تا تصميم‌گيري فرماندهان نظامي براي انجام عمليات‌هايي پرخطر و حساب و كتاب مسئولان شهري براي طرح‌هاي توسعه و ساخت و ساز. او معتقد است با ارزيابي اين انتخاب‌هاي دشوار مي‌توانيم فرايندهايي براي تصميم‌هاي دورانديشانه بيابيم و بكوشيم تا، با نوعي خردمندي و سنجيدگي، تصميمي متناسب با وضع خاص خودمان بگيريم.

چگونه تغيير كنيم (علم رسيدن از آنچه هستيم به آنچه مي‌خواهيم باشيم)

 • 79,000 تومان

هر سال حجم عظيمي از كتاب‌هاي خودياري نوشته مي‌شوند تا راه و چاه تغيير كردن را توضيح دهند، كتاب‌هايي كه معمولا به دستورالعمل‌هايي تقريبا مشابه مي‌رسند: اهداف بزرگي براي خودت ترسيم كن، آن‌ها را به گام‌هاي كوچك‌تر تقسيم كن، برنامه‌ريزي كن، خوش‌بين باش و از نرم‌افزارهاي ياد‌آوري استفاده كن. اما چرا همچنان تغيير نمي‌كنيم؟ چرا اين راهكارها به شكست مي‌انجامد؟ كيتي ميلكمن، استاد علوم رفتاري در دانشگاه پنسيلوانيا،‌ معتقد است بايد، به جاي توصيه‌هاي كلي، به موانع دروني خودمان براي تغيير بينديشيم و مطابق الگويي علمي راه خاص خود را پيدا كنيم. او در اين كتاب، بر پايه تحقيق گسترده‌اي كه طي يك دهه به انجام رسانده است، موانع اصلي تغيير را بررسي مي‌كند و مجموعه متنوعي از راهكارهاي غلبه بر آن‌ها را ارائه مي‌دهد.

مدرسه خلاق (چگونه آموزش آزمون‌محور را سرنگون كنيم)

 • 89,000 تومان

«بچه‌ها بايد به مدرسه بروند تا خواندن و نوشتن و رياضيات را ياد بگيرند و بر پايه اين آموزش‌ها در درس‌هاي نظري موفق شوند؛ در اين صورت خواهند توانست به دانشگاه بروند و مدارك تحصيلي عالي كسب كنند و در نهايت شغلي پردرآمد بيابند. بدين ترتيب، توسعه و شكوفايي جامعه نيز تضمين مي‌شود». به نظر كن رابينسون، پژوهشگر فقيد و سرشناس آموزش و پرورش، رويكرد نظام آموزش همگاني در جوامع مدرن را مي‌توان در همين چند جمله خلاصه كرد. شكل‌گيري اين نظام آموزشي ريشه در انقلاب صنعتي دارد و هدف آن تأمين نيازهاي جوامع صنعتي براي توليد انبوه بوده است. آموزش همگاني فايده‌هاي زيادي دارد اما مشكل اساسي آن اين است كه يكسان‌ساز است و به گستره متنوع مهارت‌ها و توانايي‌هاي انسان توجه نمي‌كند. رابينسون در اين كتاب الگوي تازه‌‌اي براي آموزش ارائه مي‌دهد، الگويي كه كمك مي‌كند دانش‌آموزان استعدادهاي دروني‌شان را شكوفا كنند، جهان پيرامونشان را بشناسند و شهرونداني كامياب، فعال و مهربان بشوند.

دام نبوغ (چرا آدم‌هاي باهوش حماقت مي‌كنند و چگونه تصميم‌هاي عاقلانه بگيريم)

 • 89,000 تومان

معمولا گمان مي‌كنند كه نابغه‌ها قدرت بي‌نظيري در يادآوري، استدلال‌كردن و حل مسئله دارند. پس هرچه باهوش‌تر باشيد تصميم بهتري مي‌گيريد و احتمال اينكه قضاوت‌هايتان درست باشد بيشتر خواهد بود. به همين ترتيب، نظام‌هاي آموزشي نيز به باهوش‌ها بها مي‌دهند و مقصد نهايي آموزش را «تربيت متخصص» مي‌دانند. اما ديويد رابسن، روزنامه‌نگار حوزۀ روان‌شناسي و علوم اعصاب، مي‌گويد تحقيقات جديد نشان داده‌اند كه هوش عمومي و تحصيلات دانشگاهي نمي‌تواند انسان را از خطاهاي شناختي در امان نگه دارد. باهوش‌ها از اشتباهاتشان كمتر درس مي‌گيرند، گرايش كمتري به مشورت دارند، قدرت توجيه‌گري زيادي دارند و بنابراين، هنگام تصميم‌گيري، حرف مخالفانشان را نمي‌شنوند. رابسن در اين كتاب ماجراهايي از حماقت‌هاي نوابغ را مرور مي‌كند و راهبردهايي پيش پايمان مي‌گذارد كه بتوانيم خردمندانه‌تر بينديشيم و سنجيده‌تر عمل كنيم.

من كي‌ام و اگه اين‌طوره چندتا (1 ماجراجويي علمي و فلسفي)

 • 84,000 تومان

خوشبختي چه معنايي دارد؟ آيا زندگي معنادار است؟ آيا موظفيم به ديگران كمك كنيم؟ آيا اُتانازي مجاز است؟ عشق چه معنايي دارد؟ احساسات چيست؟ «من» كيست؟ آگاهي و حافظه و زبان چه هستند؟ تا كجا مي‌توان اين سوال‌ها را ادامه داد و كجا بايد پي پاسخشان گشت؟ فيلسوفان در سراسر تاريخ كوشيده‌اند به اين مسائل و انبوهي از سوالات مشابه آن‌ها پاسخ دهند، اما اين روزها روان‌شناسي، نوروساينس و عصب زيست‌شناسي هم پايشان به اين بحث‌ها باز شده است. ريشارد داويت پرشت در اين كتاب ما را به سفري پرپيچ‌‌و‌خم و هيجان‌انگيز مي‌برد و بحث‌هاي كلاسيك فلسفي را با جديدترين يافته‌هاي علوم تركيب مي‌كند. پرشت ساده و گيرا و طنزآميز مي‌نويسد و هر بحث را با داستان‌هايي از زندگي فيلسوفان و دانشمندان همراه مي‌كند؛ فلاسفه را از برج‌عاجشان پايين مي‌كشد و دانشمندان را با سوالات فلسفي رو‌به‌رو مي‌كند. حاصل كار او كتابي است خوش‌خوان و سرشار از نكات تازه كه تاكنون به 23 زبان ترجمه شده و بيش از يك ميليون نسخه از آن در جهان به فروش رفته است، كتابي كه مي‌تواند آغاز سفري طولاني‌تر باشد.

شغل خوب، شغل پوچ (رهبري، غرقگي و خلق معنا)

 • 74,000 تومان

همه‌ي ما لحظه هايي را به خاطر مي‌‌آوريم كه ساعت ها كار بي وقفه و كسالت بار امانمان را بريده و هيچ توصيفي جز پوچي و بي معنايي را مناسب حال خود ندانسته‌ايم؛ از طرفي مدام خطابه‌هاي انگيزشي و خوش بينانه‌اي مي شنويم كه انگار هدفشان فقط استثمار نيروي كار و سود بيشتر است. فضاي كسب و كار معاصر اين چنين با بهره كشي و ملال گره خورده. اما چيسكن ميهاي مي گويد كسب و كارها بايد نقشي اساسي در معنابخشي به زندگي انسان معاصر ايفا كنند و معتقد است آنچه شغل خوب را از شغل پوچ جدا مي كند نه خقوق و دستمزد، كه تجربه‌ي غرقه شدن در كار است. غرقگي چيست و چطور مي‌شود آن را ايجاد كرد؟ او در اين كتاب نشان مي دهد چه نوع رابطه اي با كار مي تواند زندگي را معنادار كند و مديران موفق چگونه توانسته اند محيطي معنابخش براي كارمندان خود ايجاد كنند.

محكم بايست (هنر مقاومت در برابر جنون خود بهسازي)

 • 37,000 تومان

زندگي در حال شتاب گرفتن است و بايد بجنبيم تا مبادا از قافله عقب بمانيم. براي به دست آوردن موفقيت و خوشبختي بيشتر بايد پيوسته در تلاش باشيمء خود را پرورش دهيم و با وضعيت همواره در حال تغيير جهان منطبق شويم . اما وقتي زيستن مثل مسابقه‌اي بي پايان باشد. بهاي سنگيني بر دوشمان مي‌گذارد تنش‌هايمان هر روز بيشتر مي‌شود و كسالت و افسردگي سراغمان مي‌آيد و منفعت‌گرايي و فرصت‌طلبي راهنماي اصلي كارهايمان مي‌شود.سوند برينكمن روان‌شناس دانماركي معتقد است كتابهاي خودياري بر اين آزمندي و ميل بي فرجام به خود بهسازي دامن زده‌اند و وعده‌هايي مي‌دهند كه هيچ گاه محقق نخواهد شد. پس لازم است ابتدا بياموزيم كه چگونه در برابر اين سيل پر شتاب ايستادگي كنيم و از فشار جامعه مدرن براي موفق ‌تر شدن‌ رها شويم. برينكمن در اين كتاب در 7 گام به ما مي‌آموزد كه چطور از توجه وسواس گونه به خود دست برداريم. نگاهمان را وسعت ببخشيم و خود را در پهنه گسترده‌تري از روابط با ديگران ببينيم و دوباره به مشكلات و راه‌هاي پيش رويمان بينديشيم.

ايستگاه‌ها (10 ايده كهن براي زندگي در جهاني نو)

 • 39,000 تومان

مرشدان خودياري و مشاوران كسب و كار دائم در گوشمان مي‌خوانند كه باتيد يك نفس در راه ارتقاي خود و شكوفا كردن استعدادهايمان بدويم و بكوشيم كه شادتر و موفق‌تر باشيم. اما چه سود كه زندگي براي بسياري از ما پوچ و بي معنا شده است. ما آن قدر خيره به خود و داشته‌ها و نداشته‌هايمان شده ايم كه فراموش كرده ايم چه چيزهايي زندگي را معنادار و ارزشمند مي‌كند. سوند برينكمن روان‌شناس دانماركي در اين كتاب مي‌گويد كشف معناي زندگي در گرو اين است كه نگوييم اين و آن چه حاصلي براي من دارد بلكه بايد نگاهمان را به سوي ايده‌هايي بدوزيم كه به خودي خود ارزشمندند و بازيچه اهداف پوچ و گذرا نمي‌شوند. اين ايده‌هاي ريشه‌دار و كهن ايستگاه‌هايي‌اند كه مي‌توان در دنياي جديدء قرص و محكم بر رويشان ايستاد..

سلطنت ترس

 • 74,000 تومان

مارتا سي. نوسبام، كه به او لقب فيلسوف احساسات را نيز داده‌اند، مي‌گويد نطفۀ اين كتاب زماني شكل گرفت كه خبر پيروزي ترامپ در انتخابات را شنيد، روزي كه ترس از دودستگي‌ها و سياست‌هاي تبعيض‌آميز واقعي‌تر از هميشه شده بود. به نظر نوسبام، هيچ سياستي خالي از احساسات نيست و، از اين رو، فهم سياست بدون انديشيدن به احساسات كامل نخواهد بود. او اين بار سراغ ترس رفته است و در سلطنت ترس شرح مي‌دهد كه چگونه اين احساس بنيادين ما را از يكديگر دورتر مي‌كند و اجتماع را چندپاره مي‌سازد و دموكراسي را مي‌فرسايد و آب به آسياب خودكامگي مي‌ريزد؛ و در نهايت مي‌پرسد چگونه بايد در برابر اين سيل همه‌گير ايستاد: چرا نبايد ترسيد و چطور نبايد ترسيد؟

وسعت يا عمق ( چرا در جهاني تخصص گرا از شاخه‌اي به شاخه‌اي پريدن بهتر است؟)

 • 99,000 تومان

بسيار شنيده‌ايم كه مي‌گويند اگر مي‌خواهيد مهارتي را بياموزيد يا نوازنده‌اي ماهر شويد يا در هر كاري سرآمد باشيد، بايد از سنين كم شروع كنيد، تمركزتان را تماماً وقف آن كار كنيد و ساعات زيادي را به تمرين هدفمند اختصاص دهيد،اگر سرسري كار كنيد و دست نجنبانيد و متمركز و مستمر كار نكنيد، هرگز به جايي نخواهيد رسيد و ديگران گوي سبقت را از شما مي‌ربايند. در يك كلام، براي موفقيت بايد متخصص شويد. اما ديويد اپستين، در تحقيقي طولاني و روشمند، مسير موفقيت بسياري از ورزشكاران، هنرمندان، مخترعان و دانشمندان را بررسي كرده و به نتيجه‌اي خيره‌كننده‌ رسيده است: در اغلب زمينه‌ها، به‌خصوص حوزه‌هاي پيچيده و پيش‌بيني‌ناپذير، كاميابي از آن متفنن‌هاست نه متخصص‌ها. متفنن‌ها به جاي تمركز بر يك حوزه، از اين شاخه به آن شاخه مي‌پرند؛ آن‌ها راهشان را دير پيدا مي كنند، اما خلاق‌تر و چابك‌ترند و راه‌حل‌هايي را مي‌بينند كه از چشم همتايان متخصصشان پنهان مي‌ماند. اپستين در اين كتاب ماجراهاي متعدد و دور از انتظاري از پيروزي‌ها و شكست‌ها نقل مي‌كند و نشانمان مي‌ دهد كه چطورجهانمان را وسعت ببخشيم و توانايي‌هايمان را پرورش دهيم.

1  2  3  4  صفحه‌ی 1