فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½ï؟½

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير

خيره به خورشيد نگريستن

 • 65,000 تومان

كتاب خيره به خورشيد نگريستن به طور تجربي (مانند هر رويدادي كه در زندگي شخص و وقوع پيوسته است) و از نظر روان‌پويشي به عميق‌ترين ترس‌هاي ما نگاهي مي‌اندازد و با بلاغتي استثنائي و ديدگاهي انساني پسند شرح مي‌دهد كه چگونه مي‌توانيم به آرامش برسيم. نوشتار كتاب بذله‌گو، دوستانه و تزلزل‌‌ناپذير است. تعمق و انديشه‌اي با بلندنظري كه ما را راهنمايي مي‌كند تا به خردي برسيم كه بتوانيم ترس‌هايمان را تحمل كنيم نه اين‌كه آنان را مغلوب گردانيم.

موضوع مرگ و زندگي

 • 64,000 تومان

زمان نگارش جملات پاياني اين كتاب مصادف است با آغاز پاندمي كشنده سده بيست و يكم كه دنيا را بيش از هر زماني با اضطراب از دست دادن و اضطراب مرگ روياروي كرد. كتاب اما به مرور زندگي و رويارويي با فرآيند مرگ در زوج عاشق مشهور و توانايي مي‌پردازد كه كوشيده‌اند آگاهانه زندگي را به تمامي زندگي كنند. لحظه‌اي فرامي‌رسد كه هر دو درمي‌يابند يكي قرار است به حكم طبيعت برود و آن ديگري بماند و در سوگ بنشيند. و از اين لحظه كتاب موضوع مرگ و زندگي زاده مي‌شود. دو نويسنده تصميم مي‌گيرند آنچه قرار است در اين فرآيند از سر بگذرانند را با صداقت تمام به تصوير بكشند و به اين ترتيب اروين يالوم - روانپزشك، روان‌درمانگر اگزيستانسيال و نويسنده برجسته - و مريلين يالوم - مورخ، نويسنده، پژوهشگر و استاد دانشگاه - با تكيه بر دانش و چيره‌دستي‌شان در نوشتن، چنان ما را با خود همراه مي‌كنند كه نه تنها خود را كنار آن‌ها و در خانه‌شان حس مي‌كنيم كه تا پنهان‌ترين پستوهاي ذهن خلاقشان راه مي‌بريم و با ژرف‌ترين ترس‌ها، حسرت‌ها و آرزوهاي بشري چشم در چشم مي‌شويم. كتاب بيش از هر چيز راز چگونه زيستن را با ما در ميان مي‌گذراد و اين شاهد همان چيزي است كه هم‌اكنون كه زندگي بيش از هر زمان ديگري شكننده و آسيب‌پذير مي‌نمايد و مرگ بيش از هر زمان ديگري قد برافراشته و خود مي‌نماياند، سخت به آن نيازمنديم.

شدم آنكه هستم (خاطرات يك روانپزشك)

 • 98,000 تومان

اروين يالوم با بررسي زندگي ديگران داستان‌هاي فراواني خلق كرده است. «شدم آن‌كه هستم»، خاطرات دور زندگي خود اوست. در اين كتاب او زندگي‌اش را با ديدگاه درماني خود بررسي مي‌كند و به كاوش در ارتباطاتي مي‌پردازد كه او را ساخته و به كار پيش‌گامانه‌اش در روان‌درماني مشهور كرده است.

نظريه‌هايي در باب جنسيت در دوران كودكي

 • 58,000 تومان

مجموعه حاضر با گردآوري پنج مقاله از مجموعه آثار فرويد، در تلاش است بر پايه‌ي نگاهي روانكاوانه و با مفاهيمي چون سكسواليته، نظريه‌هايي درباب جنسيت و اهميت پرداختن به پديده‌هاي رواني چون خاطرات پوشان، صحنه اوليه، فانتزي و واقعيت دستگاه رواني و در نهايت تبيين كاركرد فرايند سركوبي پاسخي به چيستي دستگاه روان و نحوه شكل‌گيري آن ارائه كند. اين مجموعه آثار، به خواننده علاقه‌مند به حوزه روانكاوي فرصتي مي‌دهد تا با آشنايي با ديگر ابعاد نظري اين حوزه، به درك خود از پديده‌هاي رواني عمق بخشيده و چيستي و چگونگي پديده‌هاي رواني را از سيطره مفاهيم مطلق و محدود حوزه روانشناسي خارج نموده و بار ديگر با خطاب قرار دادن ناخودآگاه خواننده خود، همچنان كه متون فرويد در اكثر مواقع ارتباطي ناخودآگاه به ناخودآگاه با خواننده است، به انتقال مفاهيم در اين حوزه بپردازد.

دوباره فكر كن (قدرت داشتن چيزهايي كه نمي‌داني)

 • 62,000 تومان

هوش معمولا به عنوان توانايي فكر كردن و يادگيري تلقي مي‌شود ، اما در دنيايي كه به سرعت در حال تغيير است ، مجموعه ديگري از مهارت‌هاي شناختي وجود دارد كه ممكن است اهميت بيشتري داشته باشد: توانايي بازانديشي و يادگيري مجدد. انسان‌ها اصولا به نظراتي كه بهشان احساس خوبي مي‌دهند بيشتر جذب مي‌شوند تا مسائلي كه نياز به درگيري فكري دارند. ما خود را با افرادي كه با نتيجه‌گيري‌هاي ما موافق هستند احاطه كرده‌ايم ، در حالي كه بايد به سمت كساني كه روند فكر ما را به چالش مي كشند متمايل شويم. ما بسيار شبيه واعظاني هستيم كه از اعتقادات مقدس دفاع مي‌كنند و خيلي كم مانند دانشمنداني كه به دنبال حقيقت هستند عمل مي‌كنيم.

خيال‌ورزي‌هاي روانكاو (كندوكاو در مفهوم اسرارآميز بايون)

 • 55,000 تومان

اگرچه در سال‌هاي اخير استفاده از خيال‌ورزي‌هاي روانكاو در كار باليني با بيماران افزايش يافته استء پژوهش‌هاي انتقادي اندك ارزشمندي اين مفهوم و مشكلاتي را كه به كارگيري آن به همراه خواهد داشت، مورد بررسي قرار داده‌اند. با وجود عدم يكپارچگي در نحوه‌ تعريف و به‌كارگيري خيال‌ورزي در ميان پيروان بايون، استفاده از اين مفهوم نزد ساير روانكاوان نيز احترام فزاينده‌اي يافته است. بوش مدعي است اين واقعيت كه پيروان بايون بر مبناي مفهوم خيال‌ورزي پارادايمي جديد و افراطي در رابطه با عوامل درمان‌بخش در روانكاوي ارائه داده‌اند، از منظر بسياري پنهان مانده است. بوش بر خلاف پيروان بايون تجربه خيال‌ورزي از جانب روانكاو را به خودي خود مفيد و موثر نمي‌داندء او نه تنها نقش تداعي‌هاي خود روانكاو و تامل بر اين تداعي‌ها از جانب او را در ظرفيت بالقوه خيال‌ورزي‌ها براي دگرگون‌سازي عناصر بتا به عناصر آلفاي بيمار را برجسته مي‌‌كندء بلكه تداعي‌هاي روانكاو را به عنوان معياري براي تمايز قائل شدن بين خيال‌ورزي و ديگر احتمالات نظير انتقال متقابل معرفي مي‌كند. افزون بر اينء در ميان پيروان بايون درباره تبديل خيال‌ورزي‌هاي بصري به تعابير كلامي توافقي وجود نداردء اما بوش بر اهميت اين تبديل كلامي تاكيد مي‌كند.

كارآمدي و ناكارآمدي جنسي زنان

 • 89,000 تومان

ناكارآمدي جنسي مشكلي بسيار رايج است كه زنان و مردان بسياري را در طول عمرشان تحت تاثير قرار مي‌دهدء اما متاسفانهء اين شرايط همچنان حوزه‌اي كشف ناشده در پزشكي و داروشناسي باقي مانده است. ناكارآمدي جنسي زنان به صورت اختلال علاقه/ برانگيختگي جنسيء اختلال ارگاسم و اختلال درد تناسلي لگني/ دخول طبقه‌بندي مي‌شود. ناكارآمدي جنسي زنان در همه سنين رايج است. علي‌رغم افزايش تقاضا براي خدمات باليني و اثرات مخرب اين اختلالات بر رضايت از رابطه و كيفيت زندگيء فقدان دانش در باب بررسي زنان مبتلا به ناكارآمدي جنسي وجود دارد.

مامان و معني زندگي (داستان‌هاي روان درماني) گالينگور

 • 85,000 تومان

دكتر اروين يالوم استاد روانپزشكي دانشگاه استنفورد و نويسنده‌ درسنامه‌هاي معتبري چون روان‌درماني اگزيستانسيال و رمان‌هايي نظير وقتي نيچه گريست، در اين شش داستان مسحور كننده و برگرفته از تجربه باليني‌اش، با رهنمود ساختن بيماران- و خويش- به سوي تحول، بار ديگر ثابت مي‌كند كاشف بي محاباي روان آدمي است. مامان و معني زندگي با نگاهي گذرا، به غايب ارزشمند و كم‌ و بيش ممنوع به درون قلب و ذهن درمانگر، توانايي‌هاي منحصربه‌فرد، هر رابطه‌ انساني را روشن مي‌سازد.

درمان شوپنهاور (گالينگور)

 • 97,000 تومان

يالوم در رمان درمان شوپنهاور تصور مي‌كند فيلسوف معاصري به نام فيليپ كه فردي منزوي و به نوعي رونوشت شوپنهاور استء به يكي از گروه‌هاي درماني روان‌درمانگر مشهوري به نام جوليوس وارد مي‌شود كه خود به دليل رويارويي ناگهاني با سرطان - و مرگ خويش - به مرور دوباره زندگي و كارش نشسته است. فيليپ آرزو دارد با به كارگيري انديشه‌هاي شوپنهاورء به يك مشاوره فلسفي بدل شود و براي اين منظور نيازمند سرپرستي جوليوس است. ولي جوليوس مي‌خواهد به كمك اعضاي گروه به فيليپ/ شوپنهاور بقبولاند كه اين ارتباط انساني است كه به زندگي معنا مي‌بخشدء كاري كه هيچ‌كس براي شوپنهاور تاريخي نكرد.

لمس انساني

 • 50,000 تومان

اثر ديگري از ميچ البومء نويسندهء روزنامه‌نگارء خبرنگارء گزارشگر و مفسر ورزشيء نمايشنامه‌نويسء مجري برنامه‌هاي تلوزيوني و راديوييء و خّيِر جهانيء با آثاري پرفروش در سطح جهانيء اكنون داستاني را در زمان حاضر به ما ارائه دادهء داستاني در مورد كوويد19ء اين ويروس همه‌گير كشنده... در اين زماني كه دوستي‌ها تبديل به بي اعتمادي شده و خود حفاظتي بر مهرورزي چيره شده؛ در چنين زماني فقط و فقط پسركي هشت ساله است كه ظاهرا به كل وقايع اطرافش مصوني دارد و همچنان حظ و آسايش و عشق مي پراكند و مخفيانه به ديدار بيماراني مي‌رود كه در قرنطينه خانگي هستند و آنان را در آغوش مي‌گيرد و لمس ساده انساني را عرضه مي‌دارد.

اين بچه رو ببرم پيش روان شناس يا نبرم؟ (چه وقت بايد به روانشناس مراجعه كرد؟)

 • 50,000 تومان

وقتي كودكي در مدرسه يا با خانواده مشكل دارد، وقتي كج‌خلقي مي‌كند، وقتي رفتارش نشان مي‌دهد كه رنج مي‌كشد، چه كاري از دست ما ساخته است؟ امروز، اولياي مدرسه، اطرافيان و به‌ويژه رسانه‌ها، والدين را تشويق مي‌كنند تا به مجرد مشاهده كوچك‌ترين ناسازگاري از سوي كودك، به روان‌شناس مراجعه كنند و به‌كودك دارو بدهند تا آرام شود

ايگو محور مداخلات تكنيكي

 • 55,000 تومان

جلب همكاري بيماران در فرايند خودشناسي و تجهيز ايگوي آن‌ها به توانمندي‌هايي در جهت كار تحليلي، نقطه‌ي عطف رويكرد باليني دكتر فرد بوش را شكل مي‌دهد. او در اين كتاب براي ما روشن مي‌سازد كه تا چه اندازه تعابير اغلب تحليلگران مبتني بر آن چيزي است كه آن‌ها درك مي‌كنند نه آنچه بيماران آماده‌ي شنيدن آن هستند، اينكه بسياري از جنبه‌هاي درمان‌تحليلي به‌ جاي آنكه در جهت مشاركت دادن ايگوي بيمار در طي فرايند درمان باشد، متمركز بر حفظ جايگاه همه‌توان و مشاهده‌گر تحليلگر است. دكتر بوش به ما مي‌آموزد كه چگونه تغيير در اين رويكرد و در نظر گرفتن ايگوي بيماران به‌عنوان همكاراني راستين در طي فرايند تحليل ضروري و نقش‌آفرين است.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1