فيلتر‌ها

توليدكننده


بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

علوم سياسي و جامعه شناسي

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
زندگي در عصر حق به جانبي (همه‌گيرشناسي خودشيفتگي)
خرس‌هاي رقصان (داستان واقعي آنها كه دلتنگ زندگي تحت خودكامگي‌اند)
قحطي سرخ (جنگ استالين در اوكراين)
 • 250,000 تومان
 • با تخفیف: 250,000 تومان
ايران بر لبه تيغ (گفتارهاي جامعه‌شناسي و سياست عمومي)
دنيا تا ديروز (آنچه از جوامع سنتي مي‌آموزيم)
 • 198,000 تومان
 • با تخفیف: 198,000 تومان
ديپلماسي عريان (قدرت و سياست در عصر ديجيتال)
 • 115,000 تومان
 • با تخفیف: 115,000 تومان
چرا كشورها شكست مي‌خورند (سرچشمه‌هاي قدرت فقر و غناي كشورها)
جامعه‌شناسي سالمندي (سالمندي و زندگي روزمره)
 • 80,000 تومان
 • با تخفیف: 80,000 تومان
قلمرو جبر
 • 35,000 تومان
 • با تخفیف: 35,000 تومان
كار از روي عشق عشق به مثابه كار
 • 31,000 تومان
 • با تخفیف: 31,000 تومان
ديدار دوباره در كافه اروپا
 • 60,000 تومان
 • با تخفیف: 60,000 تومان
مرگ تخصص
 • 76,000 تومان
 • با تخفیف: 76,000 تومان

زندگي در عصر حق به جانبي (همه‌گيرشناسي خودشيفتگي)

 • 125,000 تومان

اين كتاب مهم براي فرهنگي كه به واسطه خودشيفتگي از كنترل خارج مي‌شود، حكم پادزهر را دارد و مملو از حقايق و مثال‌هاي جذاب و خواندني است. اين كتاب فوق‌العاده نشان مي‌دهد كه خودشيفتگي چرا و چگونه روند صعودي يافته و بيشتر بخش‌هاي زندگي ما را تحت سلطه خود درآورده است. خواندن اين كتاب به همه افراد علاقمند به آينده كشور توصيه مي‌شود. همچنين خواندن اين كتاب براي همه والدين، افرادي كه روابط عاطفي دارند و نيروي كار در مدارس يا بازار كار ضروري است. نويسندگان اين كتاب ابتدا خودشيفتگي را تعريف مي‌كنند و سپس به بررسي ريشه‌ها و عواقب آن و فرآيندهايي مي‌پردازند كه به نحوي در شكل‌گيري فرهنگ مدرن غرب نقش داشته‌اند. كار آن‌ها بر اساس پژوهش و برگرفته از داستان‌هاي رسانه‌اي و حكايات است. كتاب، راه‌حل‌هاي عملي و ضروري جهت كنترل و مديريت خودشيفتگي در دنياي امروزي ارائه مي‌دهد.

خرس‌هاي رقصان (داستان واقعي آنها كه دلتنگ زندگي تحت خودكامگي‌اند)

 • 80,000 تومان

خرس‌ها، پس از به هوش آمدن، چند روز اول را در غاري كوچك مي‌گذرانند كه كاركنان پارك مخصوصا براي ‌آن‌ها كنده‌اند. به گفته‌ي ايوانف، خرس‌ها قبل از آن كه آزاد شوند «بايد به بوهاي جديد، مكان‌هاي جديد و غذاي تازه عادت كنند، پيش از آن‌كه رهايشان كنيم، چند روزي بهشان فرصت مي‌دهيم تا با اين چيزهاي جديد كنار بيايند.» آزادي براي خرس‌ها مثل شوك است، پس نمي‌شود يكهو از قفس آزادشان كرد و در جنگل به امان خدا ولشان كرد. بايد چند روز فرصت داشته باشند تا با آزادي كنار بيايند، آزادي يعني مخاطرات جديد، صداهاي نو، بوهاي نامنتظر، غذاهاي نو. آزادي براي آن‌ها ماجراجويي بزرگي است.

قحطي سرخ (جنگ استالين در اوكراين)

 • 250,000 تومان

تمركز اصلي كتاب روي اين مسائل است: بين سال‌هاي 1917 تا 1934 واقعاً چه بر سر اوكراين آمده است؟ به طور خاص چه اتفاقي در پاييز، زمستان و بهار 1932 و 1933 روي داد؟ چه تفكر و سلسله رويدادهايي منجر به قحطي فراگير در اين منطقه شد؟ چه كسي مسئول آن است؟ و در نهايت اين واقعۀ وحشتناك چه جايگاهي در تاريخ اوكراين و جنبش ملي اين كشور دارد؟ همچنين بسيار مهم است كه بدانيم بعد از آن چه شد. شوروي‌سازي اوكراين نه با قحطي آغاز شد و نه با آن پايان يافت. دستگيري روشنفكران و رهبران اوكرايني تا سال‌هاي پاياني دهۀ 1930 ادامه داشت. بيش از نيم قرن پس از آن، رهبران شوروي يكي پس از ديگري همچنان به خشونت عليه ملي‌گرايي اوكرايني، در هر شكلي كه رخ مي‌نمود (چه به شكل شورش در دوران پس از جنگ و چه به شكل مخالفت‌هاي سياسي در دهۀ 1980) ادامه دادند. در طول اين دوران كه غالباً شوروي‌سازي بدل به روسي‌سازي شده بود، زبان اوكرايني تنزل يافت و تلاش بسيار شد تا آموزش تاريخ اوكراين متوقف شود. كتاب حاضر با انقلاب 1917 اوكراين و موج جنبش ملي‌گرايي‌اش كه در سال 1932-1933 نابود شد، آغاز مي‌شود و با بحث در مورد سياست‌هاي جاري اين كشور نسبت به آن دوران به پايان مي‌رسد. گرچه قحطي اوكراين بخش از قحطي گسترده شوروي بود، اين كتاب به خاطر علل و ويژگي‌هاي منحصربه‌فرد قحطي اوكراين، خاصه برروي آن متمركز شده است. همان‌گونه كه تاريخدان برجسته، آندرتا گرازيوسي اشاره مي‌كند، هيچ‌كس تاريخ عمومي قساوت‌هاي نازي‌ها را با ماجراي بسيار ويژه عذابي كه هيتلر بر يهوديان و كولي‌ها تحميل كرد، خلط نمي‌كند (با اين‌كه هيچ‌كدام را نمي‌توان ناديده گرفت). با همين منطق، اين كتاب در مورد قحطي گسترده شوروي بين سال‌هاي 1930 تا 1934 بحث مي‌كند -كه همچنين منجر به مرگ‌و‌مير زياد در قزاقستان و برخي ديگر ازاستان‌هاي روسيه شد- اما بر تراژدي اوكراين تمركز ويژه دارد.

ايران بر لبه تيغ (گفتارهاي جامعه‌شناسي و سياست عمومي)

 • 99,500 تومان

آينده ايران چه مي‌شود؟ اين سؤال دشوار و طاقت‌فرساست و نمي‌توان آن‌را از ذهن پاك كرد، خاصه آن‌كه زندگي روزمره هر شهروندي هم به آن گره خورده است. اين كتاب شرح شماري از مهم‌ترين مسائلي است كه پيش‌روي ايرانيان و حكمرانان‌شان قرار دارد، مسائلي كه برخي بدخيم شده‌اند، محصول وضعيت نهادها و كيفيت حكمراني هستند و براي دست يافتن به كيفيت زندگي بهتر بايد آنها را تعديل و اصلاح كرد. كتاب نسبت به واكنش نامناسب حكمرانان نسبت به مسائل پيش‌روي ايران هشدار مي‌دهد و مدعي است «ما نسلي هستيم كه بر لبه تيغ راه مي‌رويم.» نويسنده معتقد است در گذشته زيرساخت‌هاي بسياري فراهم شده‌ و فرصت‌هايي از دست رفته است، اما هنوز فرصت هست براي كنشگري حاكمان، ارتقاي كيفيت حكومت و گذار سلامت از روي لبه تيغي كه بر آن قرار داريم. كتاب آشكارا از رويكردي نهادگرا به سياست و تحليل اجتماعي، ضرورت اصلاحات نهادي و ارتقاي ظرفيت و توانمندسازي حكومت دفاع مي‌كند.

دنيا تا ديروز (آنچه از جوامع سنتي مي‌آموزيم)

 • 198,000 تومان

كتابي هوشمندانه و چالش‌برانگيز كه نويسنده‌اش‌ با گسترة دانش خود در 9 عرصة مختلف پيش روي ما گشوده و از جنگ و صلح، جواني و پيري، خطر و واكنش، دين، زبان و سلامتي بشر در 39 جامعة ابتدايي مي‌گويد. روايت علمي مهيج و گيرايي كه سطر به سطر خواننده را به وجد مي‌آورد. مينياپوليس تريبيون كتابي ارزشمند، علمي و دقيق كه درس‌هاي زيادي براي آموختن دارد و به‌خوبي نشان مي‌دهد كه رگ و ريشة همه ما از كجاست و گذشتگان ما چگونه مي‌زيسته‌اند. كريسچن ساينس مانيتور دايموند با انبارة فرهنگ‌نامه‌وارِ ذهن سرشارش، از همة عرصه‌هاي زندگي سنتي مي‌گويد. از مردم‌شناسي، جامعه‌شناسي، زبان‌شناسي، بهداشت و از زيست‌شناسيِ فرگشتي. او بي‌شك دانشمندي رنسانسي و پژوهشگري جدي است كه داده‌ها و نظريات را به‌خوبي در قالب نمونة تحقيقي‌اش هضم مي‌كند. شيكاگو تريبيون يك اثر تحسين‌برانگيز فاضلانه و اصيل كه رگ و پي زندگي شهريِ امروزي ما را به ريشه‌هاي فلاحتيِ زندگي ديروز پيوند مي‌دهد. نيويورك تايمز

ديپلماسي عريان (قدرت و سياست در عصر ديجيتال)

 • 115,000 تومان

چه‌ كسي در قرن بيست‌و‌يكم قدرت را در دست خواهد داشت؟ دولت‌ها؟ شركت‌هاي بزرگ؟ غول‌هاي اينترنتي؟... ما چگونه بر آينده اثر خواهيم گذاشت؟ چارچوب‌ نظم جهاني شكننده است و ساز‌و‌كار‌هايي كه طي قرن‌ها براي حفاظت از آزادي‌ها به‌وجود آمده،در بوته آزمون و شايد نابودي قرار گرفته است. تام فلچر، جوان‌ترين سفير بريتانيايي در دو قرن گذشته، اين موضوع را به ميان آورده كه ما -به‌عنوان دولت، شركت يا فرد- چگونه مي‌توانيم از قرن بيست‌و‌يكم جان سالم به‌در ببريم و حتي در آن شكوفا شويم. نيز چگونه مي‌توانيم تضمين كنيم كه تكنولوژي قادر است مسير دستيابي شهروندان به قدرت را هموار‌تر كند. عصر ديجيتال ضمن آنكه موجب مي‌شود بسياري از صنايع، ايده‌ها و دولت‌ها از دور خارج شوند، تمركز قدرت را نيز از يد دولت خارج مي‌كند. اين مسئله، شكل‌گيري اتحاد‌هاي موردنياز براي مقابله با چالش‌هاي روز‌افزون جهاني، از مهاجرت گرفته تا فقر و تروريسم، را سخت‌تر مي‌كند. در اين ميانه، برنده‌ها و بازنده‌هايي وجود خواهند داشت. ديپلماسي چگونه مي‌تواند قدرت جادويي خود را بازيابد و در كمك به شهروندان براي استفاده از قدرت فراواني كه در اختيارشان است، نقش‌آفريني كند؟ . كتابي خواندني از ديپلماتي درخشان. ديويد كامرون

چرا كشورها شكست مي‌خورند (سرچشمه‌هاي قدرت فقر و غناي كشورها)

 • 180,000 تومان

كتاب «چرا كشورها شكست مي‌خورند» طبق معيارهاي متعارف دانشگاهي، اثري اقتصادي نيست؛ و باز طبق همين معيارها اثري سياسي، جامعه‌شناختي، حقوقي و تاريخي هم نيست و در عين حال كتابي است بس دقيق و جامع درباره همه اين رشته‌هاي علمي. همين ويژگي اخير است كه تحسين عالمان اقتصاد و سياست و فرهنگ و جامعه و تاريخ را برانگيخته است. ستايندگان كتاب به تصريح يا تلويح، آن را از نمونه‌هاي درخشان مطالعات بين‌رشته‌اي تشخيص داده و گفته‌اند كه مولفان، دانشنامه‌اي كم‌نظير در علوم اجتماعي آفريده‌اند كه به پرسش‌هاي بنيادي درباب علل فقر و غناي كشورها پاسخ‌هايي قانع‌كننده داده است.

جامعه‌شناسي سالمندي (سالمندي و زندگي روزمره)

 • 80,000 تومان

كتاب حاضر روايتي است از سالمندي و زندگي روزمره‌ي سالمندان در كشاكش تغييرات جامعه ايراني... به اين منظور‏، در كتاب حاضر تلاش شده است تا تحليلي از تجربه‌ي سالمندي و روزمره‌ي سالمندان با ملاحظه‌ي تفاوت‌ها و نا‌برابري‌هاي اجتماعي در بستر تغييرات اجتماعي ارائه شود. اين مطالعه با توصيف تجربه‌ي سالمندي در جامعه‌ي ايران و توضيح صورت‌هاي مختلف آن، و مهم‌تر از همه تبيين مسئله‌مندي سالمندي، ديدگاه‌هاي جديدي را براي مطالعه‌ي دنياي سالمندي و سالمندان عرضه مي‌كند. علي‌رغم اين‌كه تاكيد كتاب حاضر بر كشف سويه‌هاي پروبلماتيك سالمندي است و بر اين اساس تلاش شده‌است تا به مسئله‌مندي سالمندي و زندگي روزمره سالمندان در دنياي معاصر پرداخته‌شود، ايده‌ي اصلي كتاب اين است كه شكل‌هاي متكثر و نا‌همگوني از تجربه‌ي سالمندي در جامعه‌ي ايراني وجود دارد و نمي‌توان تجربه‌ي همگوني از سالمندي انتظار داشت. (از متن كتاب)

قلمرو جبر

 • 35,000 تومان

حدود اختيارات بشر در گرو توانايي‌هاي ذهني و فيزيكي اوست‏، و ميزان تكامل اين دو، تابع جبر زمان مي‌باشد. انسان بواسطه خويشتن‌شناسي با وظايف و هويتش در جامعه آشنا مي‌شود، و هر شخص به تناسب تخصص و جايگاه اجتماعي‌اش حق مداخله در امور جامعه و محيط پيرامونش را پيدا مي‌كند. اينكه تمامي افراد جامعه به يك ميزان واجدالشرايط مشاركت در تصميمات اجتماعي باشند امري غير منطقي‌ست.

كار از روي عشق عشق به مثابه كار

 • 31,000 تومان

كتاب پيش رو ترجمه‌اي از يكي از مقالات تأليف‌شده در بطن گردهمايي‌هاي تابستانۀ زنان در دانشگاه برلين است. بك و دودن در اين كتاب از لزوم دستمزدي شدن كار خانگي دفاع مي‌كنند. هرچند اين مبحث، هم در همان زمان و هم در دهه‌هاي بعد، مورد انتقاد شاخه‌هايي از فمينيست‌ها قرار گرفت، اما با وجود اين، و حتي با گذشت زمان و توليد آثار پرتعداد ديگر، اين كتاب همچنان يكي از مهم‌ترين آثاري است كه در مورد روند شكل‌گيري كار خانگي و ارتباط آن با سرمايه‌داري نوشته شده و تاريخ تحول شرايط كار زنان را با جزئياتي جالب توجه از اولين دهه‌هاي ظهور سرمايه‌داري در اروپا تا اواسط قرن بيستم در آمريكا مورد بررسي قرار مي‌دهد. چنين بررسي تاريخي‌اي علاوه بر ايجاد امكان بازنگري در مفاهيم امروزيني چون خانواده، مي‌تواند مثال‌هايي از فرايندهاي «فرهنگ‌سازي» و «جامعه‌پذيري» سرمايه‌دارانه را نيز آشكار كند كه براي فهم رابطۀ سرمايه‌داري با جنسيت و نقش‌هاي جنسيتي حياتي است.

ديدار دوباره در كافه اروپا

 • 60,000 تومان

آن روزها اين كافه سر و روي درب و داغوني داشت چراغ هايش تاريك و كم نور بودند خيلي ها سيگار مي كشيدند اما همه بلند بلند حرف مي زدند و چهره شان خندان بود ليوان ها به هم مي خوردند و مي شد بگويي كه سوروساتي برپاست .بسياري از مشتري ها به خصوص آنهايي كه مسن ترند از نخبگان فاسد گله مي كنند از وعده هاي تحقق نيافته نبود هويت ملي و نبود امنيت شغلي و نيز محو شدن خيالات واهي شان غربي هاي كافه هم قبل تر ها اين انتظارات خودشان را داشتند كه با تغيير نظام سياسي و اقتصادي كشور هاي پسا كمونيستي به سرعت رشد مي كنند و خيلي زود شكافي كه ميان اروپاي متحد به وجود آمده بود پر مي شود

مرگ تخصص

 • 76,000 تومان

امروزه تصور مي‌شود همه همه‌چيز را مي‌دانند: فقط با يك جست‌وجوي ساده در وب و ويكي‌پديا‌، شهروندان عادي معتقدند كه از نظر فكري با اساتيد و پزشكان و ديپلمات‌ها و تمام متخصصان برابر هستند. همه‌ي صداها‌، حتي مسخره‌ترين‌ها‌، خواستار اين هستند كه به يك‌اندازه جدي گرفته شوند و هرگونه ادعاي خلاف آن به‌عنوان نخبه‌گرايي غير‌دموكراتيك رد مي‌شود. فناوري و افزايش سطح تحصيلات، مردم را بيش از گذشته در معرض اطلاعات قرار داده است. با اين حال‌، اين دستاورد اجتماعي باعث شكل‌گيري موج فزاينده‌‌‌ي برابري‌طلبي گمراه‌كننده‌اي شده كه گفت‌وگو درباره‌ي بسياري از مسائل مهم و تخصصي را بي‌نتيجه كرده است. تام نيكولز در «مرگ تخصص» نشان مي‌دهد كه چرا صداي متخصصان به‌خوبي شنيده نمي‌شود: ظهور اينترنت‌، اهميت رضايت مشتري در آموزش عالي و تبديل صنعت خبر به يك ماشين سرگرمي 24 ساعته‌، از جمله دلايلي است كه باعث شده به‌جاي توليد يك جامعه‌ي تحصيل‌كرده، ارتشي از شهروندان بد‌اطلاع و عصباني شكل بگيرد كه دستاوردهاي فكري را محكوم مي‌كنند. وقتي شهروندان عادي بر اين باورند كه هيچ‌كس بيش از ديگري نمي‌داند‌، نهادهاي دموكراتيك به پوپوليسم يا تكنوكراسي يا در بدترين حالت‌، تركيبي از هر دو، گرفتار مي‌شوند. مشكل بزرگ‌تر اين است كه به ندانستن «افتخار مي‌كنيم!» «مرگ تخصص» از آن دست عبارت‌هايي است كه اهميت‌شان را تمام‌قد به رخ مي‌كشند. انتخاب چنين عنواني مثل راه رفتن روي لبه‌ي تيغ است و شايد بسياري از مردم را حتي پيش از گشودن كتاب فراري بدهد؛ حتي به خواننده جرئت ‌بدهد با يافتن يك اشتباه در كتاب، پوزه‌ي نويسنده را به خاك بمالد. اين واكنش را درك مي‌كنم، زيرا خودم هم در برابر اين دست اظهارات كلي به همين احساسات دچار مي‌شوم. در زندگي فرهنگي و ادبي ما، چه بسيار چيزها كه خيلي زود به فراموشي سپرده مي‌شوند: شرم، عقل سليم، مردانگي، زنانگي، كودكي، خوش‌سليقگي، سواد، ويرگول آكسفورد و… . ديگر لازم نيست درباره‌ي چيزي كه مي‌دانيم هنوز به‌طور كامل از بين نرفته است، براي‌مان مديحه‌سرايي كنند. گرچه تخصص نمرده، سخت در مخمصه است. يك جاي كار بدجور مي‌لنگد. اكنون ايالات متحده كشوري است كه بسيار به ستايش ناداني خويش علاقه دارد. موضوع فقط اين نيست كه مردم اطلاعات فراواني درباره‌ي علم يا سياست يا جغرافي ندارند؛ آري ندارند، ولي اين مشكلي قديمي است و به‌راستي اصلاً مشكل نيست. در حقيقت، نمي‌توان گفت كه مشكل است، زيرا در جامعه‌اي زندگي مي‌كنيم كه امورات خويش را با سيستم تقسيم‌كار مي‌گذراند، سيستمي كه هدف از طراحي‌اش اين است كه تك‌تك ما مجبور نباشيم درباره‌ي همه‌چيز بدانيم. خلبان هواپيما مي‌راند، وكيل پرونده تشكيل مي‌دهد و پزشك دارو تجويز مي‌كند. هيچ‌كدام از ما داوينچي نيستيم كه صبح موناليزا مي‌كشيد و شب هلي‌كوپتر طراحي مي‌كرد. اشكالي هم ندارد. مشكل بزرگ‌تر اين است كه به ندانستن «افتخار مي‌كنيم». آمريكايي‌ها به جايي رسيده‌اند كه ناداني را، به‌ويژه ناآگاهي از مسائل سياست‌گذاري عمومي را، فضيلت تلقي مي‌كنند. امتناع از پذيرش توصيه‌ي متخصصان معادل اظهار خودمختاري است، و آمريكايي‌ها از اين طريق از ايگوهاي بيش از پيش شكننده‌شان در برابر اتهامِ احتمال ارتكاب اشتباه دفاع مي‌كنند. اين خود اعلاميه‌ي استقلال جديدي محسوب مي‌شود: زين پس فقط «اين» حقايق را بديهي نمي‌دانيم، بلكه «همه‌ي» حقايق را بديهي مي‌دانيم، حتي آن‌هايي را كه حقيقت ندارند. هرچيزي شناختني است و هر عقيده‌اي درباره‌ي هر موضوعي محترم است.خلاصه‌اي از اين كتاب در پادكست فارسي بي‌پلاس ارائه شده است.

1  2  3  4  5  6  7  صفحه‌ی 1