فيلتر‌ها

توليدكننده


بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

فلسفه

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
نقد عقل عملي
 • 160,000 تومان
 • با تخفیف: 160,000 تومان
اصول نسبيت (مجموعه مقالات اصلي در نظريه نسبيت خاص و عام)
تاريخ فلسفه چين
 • 100,000 تومان
 • با تخفیف: 100,000 تومان
انديشيدن (از الف تا ياء)
 • 93,000 تومان
 • با تخفیف: 93,000 تومان
تئوري نفهم‌ها و ديگر رويداد‌هاي فلسفي ناگوار
 • 169,000 تومان
 • با تخفیف: 169,000 تومان
ملكه‌هاي فلسفه (زندگي آرا و انديشه‌هاي مهم‌ترين فيلسوفان زن جهان)
فيلسوف دل (زندگي و انديشه بي‌قرار سورن كيركگور درجدال عشق و ايمان)
استيون اسپليبرگ و فلسفه
 • 150,000 تومان
 • با تخفیف: 150,000 تومان
فلسفه در خيابان (چالش‌هاي فلسفي زندگي روزمره)
 • 138,000 تومان
 • با تخفیف: 138,000 تومان
گفتگوي 1 زن با خدا
 • 70,000 تومان
 • با تخفیف: 70,000 تومان
لذات فلسفه (پاسخ به پرسش‌هاي زندگي)
 • 240,000 تومان
 • با تخفیف: 240,000 تومان

مجموعه سوالات تفكر انتقادي (آزمون‌هاي كنكور سال‌هاي 97 98 99 و آزمون‌هاي ارزيابي مهارت‌هاي تفكر آكسفورد)

 • 60,000 تومان

مجموعه سوالات آزمون كنكور سال‌هاي 97‏، 98، 99 و آزمون‌هاي ارزيابي مهارت‌هاي تفكر آكسفورد

نقد عقل عملي

 • 160,000 تومان

از غرايب تاريخِ فلسفه است كه يكي از مهم‌ترين و تأثيرگذارترين نظريه‌هاي اخلاق ــ يعني نظريه‌ي اخلاق كانت در قالبِ كتابي واحد در دسترس نيست. از ميان سه اثر اصلي كانت در اخلاق، بنيانگذاري براي مابعدالطبيعه‌ي اخلاق، نقد عقل عملي و مابعدالطبيعه‌ي اخلاق، اولين آن‌ها در كانون علاقه‌ي فلسفي بوده و هست. حتي امروزه نيز هنوز از نظرِ بسياري كسان لُب اخلاق كانتي در تلقي او از اراده‌ي خير و در آموزه‌ي اَمر بي‌قيدوشرط خلاصه مي‌شود. اما با مطالعه‌ي نقد دوم آشكار مي‌شود كه چنين چيزي عين تقليل فلسفه‌ي اخلاق كانت است. گستره‌ي موضوعي نقد دوم به واقع فوق‌العاده است. كانت پيش‌تر سه پرسش طرح كرده بود: «چه مي‌توانم بدانم؟ چه مي‌بايست بكنم؟ به چه مي‌توانم اميد ببندم؟». در نقد عقل عملي، اولا، نتايجِ نقد نخست تأييد مي‌شود؛ ثانيا، آموزه‌ي امر بي‌قيدوشرط از طريق امر واقعِ عقل محض توضيح داده مي‌شود و اين اميد كه كوشش فضيلتمندانه چه‌بسا بيهوده نباشد در پرتو آموزه‌ي خير اعلي موجه مي‌گردد. ثالثا، كانت با سه اصل موضوعه‌ي آزادي، ناميرايي و خدا ــ به جاي پاسخ دادن به اين پرسش كه به چه مي‌توانم اميد ببندم ــ به اين پرسش پاسخ مي‌دهد كه من به‌مثابه‌ي سوژه‌اي اخلاقي بايد به چه چيزي معتقد باشم تا قانون اخلاق موهوم نباشد. بنابراين، در نظر كانت معناي تكليف‌گرايانه‌ي اخلاق در تكليف‌هاي ما در قبالِ كنش خلاصه نمي‌شود؛ از نظر او، ما در مقامِ سوژه‌هايي اخلاقي بايد به وجود خدا و ناميرايي نفس معتقد باشيم. اين اعتقاد از منظرِ عملي گريزناپذير است.

اصول نسبيت (مجموعه مقالات اصلي در نظريه نسبيت خاص و عام)

 • 180,000 تومان

در واقع، اصلاحات و تغييراتي كه نظريه نسبيت خاص در نظريه فضا و زمان ايجاد مي‌كند بسيار وسيع است، با اين حال يك نكته مهم، يعني قوانين هندسه، دست‌نخورده باقي مانده است. زيرا قوانين هندسه را حتي در نظريه نسبيت خاص، بايد به‌عنوان قوانين موقعيت‌هاي نسبي اجسام صلب ساكن تلقي نمود، و از يك ديدگاه كلي‌تر بايد سينماتيك را قوانين توصيف‌كننده مقياس‌هاي اندازه‌گيري و ساعت‌ها دانست. دو نقطه مادي معيّن از يك جسم صلب همواره فاصله ثابتي از يكديگر دارند كه مستقل از محل و جهت جسم و نيز زمان است. دو وضعيت معيّن از عقربه‌هاي ساعتي كه در يك دستگاه مختصات ويژه ساكن است، همواره معرف يك بازه زماني معيّن و مستقل از مكان و زمان است.

تاريخ فلسفه چين

 • 100,000 تومان

منزلتي را كه فلسفه در تمدن چين به خود اختصاص داده است، مي‌توان با منزلتي كه دين در ساير تمدن‌ها به دست آورده است قابل قياس دانست. چين، در تاريخ و فرهنگ بس طولاني خود، همواره براي فلسفه جايگاهي ويژه قائل بوده است. و آثار كنفوسيوس، منسيوس، لائوتسه و ديگران، علاوه بر چين در ساير كشورها چراغ راه صاحب‌نظران و انديشمندان بوده است. كتاب حاضر، كه به قلم يكي از اساتيد چيني فلسفه چين نگارش يافته است، تاريخ طولاني و پر فراز و نشيب و آموزنده فلسفه چين را به شرحي موجز و دقيق بازگو مي‌كند.

انديشيدن (از الف تا ياء)

 • 93,000 تومان

از مهم‌ترين گام‌ها براي افزايش توانايي انديشيدن تشخيص اجزاي استدلال و گام‌هاي استدلال كردن است. اما چگونه مي‌توان به اين تشخيص دست يافت؟ يا چگونه است كه سياستمداران حرف خود را به كرسي مي‌نشانند؟ يكي از ترفندهايشان اين است كه بخشي از حقيقت را مي‌گويند. مدخل توريه‌گويي (صرفه‌جويي در بيان حقيقت) اين كتاب درباره همين موضوع است. به يك سخنراني گوش مي‌دهيد، اما تقريبا هيچ چيز از آن نمي‌فهميد. آيا مطلب واقعا پيچيده است يا سخنران براي خودنمايي از واژه‌هاي قلمبه‌سلمبه استفاده مي‌كند؟ مدخل ژارگون و ژرف‌نمايي و پرده‌پوشي كتاب به همين موضوع مي‌پردازد. نويسنده در اين كتاب مي‌كوشد با بياني ساده و با استفاده از مثال‌هاي مناسب، اصول اوليه منطق و تفكر نقادانه را به خواننده آموزش دهد تا اسير اين‌گونه مغالطه‌ها و سفسطه‌گري‌ها نشود. شايد بهترين شيوه استفاده از كتاب اين باشد كه ابتدا مدخل مورد علاقه خود را بيابيد و سپس از طريق ارجاع‌هاي درون‌متني به سراغ مدخل‌هاي مرتبط برويد.

تئوري نفهم‌ها و ديگر رويداد‌هاي فلسفي ناگوار

 • 169,000 تومان

ما در دنيايي زندگي مي‌كنيم كه ساده‌ترين چيزها برايمان عجيب، و عجيب‌ترين چيز‌ها جزو زندگي روزمره‌مان است! دنياي معاصر پر است از اتفاقات جديد؛ درك هر كدام از خبر‌ها و پيشرفت‌هاي فناوري در حالت عادي به‌ ماه‌ها و گاهي سال‌ها زمان نياز دارد و اكنون ما در اين دوران اتفاقات تازه را پشت سر هم و بدون هيچ وقفه‌اي براي درك تغييرات تجربه مي‌كنيم. جستار‌هاي كتاب با تنوع وضوعي و گاه عجيبشان اين فرصت را به شما مي‌دهند تا به بررسي زواياي جديد زندگي مدرن بپردازيد. نيازي به دانش قبلي از فلسفه نيست و جستار‌ها به موضوعات متنوعي از لذت، عشق، حسرت و مباحث جديد اخلاقي گرفته تا نقد كانت و فلاسفه نازي و جريان سيال ذهن مي‌پردازند. همان‌طور كه نويسنده در مقدمه آورده است، لازم نيست كتاب را به ترتيب صفحات بخوانيد؛ كافي است عنوان‌هاي مورد‌علاقه خود را انتخاب كنيد و با زاويه ديد فلسفه معاصر آشنا شويد.

ملكه‌هاي فلسفه (زندگي آرا و انديشه‌هاي مهم‌ترين فيلسوفان زن جهان)

 • 80,000 تومان

توجه بيش‌تر به زنان و نيازها و آزادي‌هاي فردي‌شان، اگر به بررسي‌هاي عميق‌تر و بنيادين نينجامد، عملاً به جرياني سطحي و گذرا چون مدي باب روز تبديل خواهد شد. هر نوع تغيير ماندگاري بايد در اعماق ذهن‌ها و به‌ويژه در ذهن و قلب مردان و حاكمان رخ دهد. و اين تنها با بررسي‌ها و مطالعات و اقدامات فلسفي و روان‌شناختي ممكن است… كتاب «ملكه‌هاي فلسفه» يكي از اين مطالعات اساسي است و به پرسشي عميق پاسخ مي‌دهد: پس زنان فيلسوف كجا هستند؟! اين كتاب درواقع بخش جاافتاده‌ي همه‌ي كتاب‌هاي تاريخ فلسفه است! واقعيت اين است كه تاريخ فلسفه مثل بسياري حوزه‌هاي ديگر، به هيچ وجه عادلانه نيست. همه‌ي ما احتمالاً نام‌هايي نظير افلاطون، كانت، نيچه و لاك را شنيده‌ايم، اما هيپاتيا، هريت تيلور ميل، اولوول و ميدگلي را چه‌طور؟ «ملكه‌هاي فلسفه» كتابي است كه واقعاً مدت زيادي در انتظارش بوديم. كتابي درباره‌ي فيلسوفان زن كه اتفاقاً فيلسوفان زن هم آن را نوشته‌اند. در اين كتاب، ما در نوزده فصل، با نوزده فيلسوف زن كه در تاريخ فلسفه حضور پررنگي داشته‌اند ـ از دوران باستان تا همين امروز ـ آشنا مي‌شويم. هر يك از اين نوزده فصل را نيز فيلسوف زن ديگري نوشته است كه اكنون مشغول مطالعه و فعاليت در اين حوزه است. مديريت اين كار هم برعهده‌ي «ربكا باكستون» و «ليزا وايتينگ» بوده است كه هر دو مشغول كار آكادميك در حوزه‌ي فلسفه هستند. باكستون در دانشگاه آكسفورد دوره‌هاي تكميلي فلسفه‌ي سياسي را مي‌گذراند و وايتينگ در دانشگاه لندن تحصيل مي‌كند. اگر شما هم در گروه كساني هستيد كه با ديدن كتاب‌هاي فلسفي، اين پرسش براي‌تان مطرح مي‌شود كه «پس زنان فيلسوف كجا هستند؟» اين كتاب، پاسخ خوبي است. حالا مي‌توانيد با ملكه‌هاي فلسفه‌ي جهان ملاقات كنيد!

فيلسوف دل (زندگي و انديشه بي‌قرار سورن كيركگور درجدال عشق و ايمان)

 • 150,000 تومان

فيلسوف دل راهنمايي ناب براي كساني است كه سفر خود به‌سوي كيركگور را تازه يا دوباره آغاز كرده‌اند. سوفيا مادلين دس، واشنگتن پست اين كتاب يكي از بهترين زندگينامه‌هاي شخصيت‌هاي تاثير‌گذار دوران مدرن، به قلم نسل تازه‌اي از زنان پژوهشگر است. دانيل جانسون، استاند پوينت فيلسوف دل همان كاري را مي‌كند كه بهترين زندگينامه‌ها مي‌كنند؛ ما را به دوران كيركگور مي برد تا بتوانيم با چشم خود زيبايي، ظرافت و نبوغ ادبي آثار او را ببينيم. هنريو ال. كاريگان، بوك پيج فوق‌العاده جذاب... كارلايل با نوشتن رندگينامه واقعا كيركگوري كيركگور شاهكار كرده است. كيركگور با كتاب‌هايي كه با نام مستعار منتشر كرد، مي‌خواست به خواننده كمك كند حالات گوناگون وجود را از درون تجربه كند، حالا زندگينامه او به قلم كارلايل، درست به همان شيوه، ما را به درون زندگي آشفته و پيچيده او برده است و مردي را به تصوير مي‌كشد كه هم ما را مجذوب مي‌كند و هم از خود مي راند. جوليان باگيني، فايننشال تايمز اين زندگينامه كيركگور حاصل پژوهشي بسيار عالي است و به او جاني تازه مي‌بخشد... نويسنده شرحي روان و هوشمندانه از آثار اين فيلسوف به دست داده است... تري ايگلتون، لندن بوك‌ريويو

استيون اسپليبرگ و فلسفه

 • 150,000 تومان

اگر فلسفه‌ورزي مستلزم اقامه برهان و دفاع از مقدمات و تحليل منطقي پيش‌فرض‌‌هاست، به نظر مي‌رسد در نقطۀ مقابل كاري است كه بيننده عادي فيلم انجام مي‌دهد. اگر چنين است، پس به چه معنا مي‌توان از رابطۀ سينما و فلسفه سخن گفت؟ آيا سينما مي‌تواند منشأ فلسفه‌ورزي باشد؟ آيا سينما مي‌تواند پرسش‌هايي فلسفي مطرح كند و گاه به آنها پاسخ دهد؟ هيچ فيلم‌سازي به‌اندازۀ استيون اسپيلبرگ بر فرهنگ عمومي تأثير نگذاشته است. او سازنده موفق‌ترين ملودرام‌هاي سينماي امريكا است. اين كتاب بررسي و ارزيابي كارنامه سي‌ساله اسپيلبرگ است، نه از پشت لنز دوربين و نظريه‌هاي نقد فيلم، كه از پشت لنز فلسفه. خواننده، احتمالاً ناباورانه، درخواهد يافت كه فلسفه چيزي است كه به آن عمل مي‌كنيم نه انبوه دانسته‌هايمان. در هر مقاله، يكي از موضوعات و مسائل فلسفي در آثار اسپيلبرگ به بحث گذاشته مي‌شود، موضوعاتي مانند متافيزيك، معرفت‌شناسي، اخلاق، ارزش‌شناسي، زيبايي‌شناسي، فلسفۀ سياسي، فمينيسم و فلسفۀ ذهن. كار نويسندگان اين مجموعه تدريس و تحقيق فلسفه است، و در نتيجه نوآموزان و علاقه‌مندان غيرمتخصص فلسفه نيز در زمره مخاطبان آنها هستند. در پايان كتاب پيوستي وجود دارد كه به بحث دربارۀ ارتباط فيلم‌هاي اسپيلبرگ و فلسفه كمك مي‌كند. فهرست شيندلر، آميستاد ، هوش مصنوعي و گزارش اقليت چهار فيلم از شاخص‌ترين آثار اسپيلبرگ هستند. در اين پيوست، خلاصه‌اي از هر فيلم و مباحث و پرسش‌هاي فلسفي مربوط به آن آمده است كه براي استفاده در انجمن‌هاي سينمايي، مراكز نقد و بررسي كتاب و استفاده در كلاس‌هاي فلسفه كارآمد است.

فلسفه در خيابان (چالش‌هاي فلسفي زندگي روزمره)

 • 138,000 تومان

چطور مي‌شود بر شكستي عاطفي پيروز شد؟ چطور بايد با مرگ عزيزان كنار آمد؟ براي خوشبخت بودن چقدر نياز به خريد كردن داريم؟ آيا گفتن «من هم همين‌طور» با گفتن «من هم دوستت دارم» يكي‌ست؟ چقدر مي‌شود به ويكي‌پديا اعتماد كرد؟ آيا مردها هم بايد فمينيست باشند؟ آيا دعا كردن فايده‌اي هم دارد؟ فلسفيدن از دوهزار سال پيش آغاز شد. از وقتي كه مرداني آزاد در كوچه‌ها و شهرهاي يونان گرد هم مي‌آمدند تا انديشه‌ورزي كنند. شهروندان در ميدان عمومي شهر درباره درستي و نادرستي، حقيقت يا خوشبختي مباحثه مي‌كردند. اين كتاب مي‌كوشد اين روش فلسفيدن را دوباره زنده كند. در هر فصل از كتاب، با مشكلي از مشكلات روزمره روبرو مي‌شوي و كتاب پاسخ فيلسوفان بزرگ به آن مشكل را براي تو بيان مي‌كند. براي هر مشكل، پاسخي يگانه ارائه نشده، بلكه پاسخ‌هاي مختلفي براي هر مشكل وجود دارد كه گاه متضاد هم نيز هستند، داوري اين كه كدام پاسخ ارزشمندتر است، با خود توست. اين كتاب فلسفه را از قفسه بي‌روح كتابخانه‌ها بيرون كشيده و به مجموعه‌اي از درس‌هاي سقراطي پر از كنايه، طنز و ارجاع به سينما تبديل كرده است.

گفتگوي 1 زن با خدا

 • 70,000 تومان

اين كتاب گفتگوهاي يك زن با خداست و اين زن مي‌تواند هر كسي باشد. زيرا هر زني مي‌تواند احساس يا آنچه را در دل دارد بارها و بارها بيان كند. اينكه مي‌توان در هر لحظه و در هر مكان با او سخن گفت، زنگار ذهن‌ها را مي‌زدايد و ما را به آگاهي تازه و لذت‌بخش مي‌رساند، آگاهي‌اي كه موجب خودآگاهي و طمانينه براي گفتگو كننده است.

لذات فلسفه (پاسخ به پرسش‌هاي زندگي)

 • 240,000 تومان

لذات فلسفه نظريات ويل دورانت درباره مسائل اساسي زندگي و سرنوشت انسان است. او در اين كتاب مي‌كوشد تا به فلسفه‌اي متناسب و هماهنگي با زندگي برسد و درباره مسائلي بحث مي‌كند كه اين روزها بيشتر به زندگي ما نزديك است. موضوع بحث او انسان است. انسان كنونيء يعني خود ما. او فلسفه را شامل مسائلي مي‌داند كه بر معني و ارزش زندگي انساني تاثير گذارند. دورانت در اين كتاب به زن امروزيء زيبايي‌شناسيء خوشبختيء سرنوشت تمدنء فلسفه سياسيء فلسفه دين و مفاهيمي از اين دست مي‌پردازد.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1