فیلتر‌ها

تولیدکننده




































بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

نمایش‌نامه و فیلم‌نامه

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
متهم (نمایشنامه)
 • 125,000 تومان
 • با تخفیف: 125,000 تومان
اسپیدوی قرمز (نمایش‌نامه)
 • 80,000 تومان
 • با تخفیف: 80,000 تومان
1984 (نمایشنامه‌ای بر اساس رمان 1984)
 • 48,000 تومان
 • با تخفیف: 48,000 تومان
میراث باد (نمایشنامه)
 • 85,000 تومان
 • با تخفیف: 85,000 تومان
مرغابی وحشی (نمایشنامه‌ای در 5 پرده)
 • 120,000 تومان
 • با تخفیف: 120,000 تومان
12 نمایشنامه تک‌پرده‌ای
 • 133,000 تومان
 • با تخفیف: 133,000 تومان
وال (نمایشنامه)
 • 80,000 تومان
 • با تخفیف: 80,000 تومان
کفش پای چپ (نمایشنامه)
 • 65,000 تومان
 • با تخفیف: 65,000 تومان
پایان خوش (نمایشنامه‌ای تک‌پرده‌ای در ساحت مرگ)
هراکلس (نمایش‌نامه)
 • 75,000 تومان
 • با تخفیف: 75,000 تومان
ترکه (نمایش‌نامه)
 • 55,000 تومان
 • با تخفیف: 55,000 تومان
فنشن (نمایش‌نامه)
 • 68,000 تومان
 • با تخفیف: 68,000 تومان

متهم (نمایشنامه)

 • 125,000 تومان

آیا نتیجه تمام دادگاه‌ها عادلانه است؟ آیا وقتی قاضی یا هیئت منصفه، براساس شواهد و مدارک موجود، رأی به بی‌گناهی یا گناهکار بودن یک متهم می‌دهند، می‌توان یقین داشت که به اشتباه متهمی را بی‌گناه و یا بی‌گناهی را گناهکار اعلام نکرده‌اند؟ در این نمایشنامه، جفری آرچر به‌طرزی ماهرانه صحنه محاکمه پتریک شروود را به نمایش می‌کشد. شروود متهم به قتل همسرش است، قتلی که خودش آن را قویا انکار می‌کند. دادستان و وکیل مدافع هریک از سویی تلاش می‌کنند تا نظر هیئت منصفه را به حقانیت موکل خود جلب کنند و بهترین نتیجه را از این دادگاه به‌دست آورند. اگر شما در جایگاه یکی از اعضای هیئت منصفه این دادگاه نشسته باشید، آیا می‌توانید مطمئن باشید که رأی شما براساس حقیقت و عادلانه است؟

اسپیدوی قرمز (نمایش‌نامه)

 • 80,000 تومان

در زندگی وقت‌هایی هست که سر یک دوراهی قرار می‌گیریم: در این لحظه با چه چیزهایی سروکار داریم؟ مسأله اگر که اخلاق باشد، با ذات و ارزش‌ها طرفیم. در این لحظه، همه‌چیز، ذات‌مان را به خاطرمان می‌آورد، و این یادآوری از طریق ارزش‌ها صورت می‌گیرد. لوکاس نیث در نمایشنامه‌ اسپیدوی قرمز، داستان شناگری ماهر را روایت می‌کند که تمام بدن و زندگی‌اش را به پای شنا کردن گذاشته و حال در آستانه‌ یک تصمیم دشوار اخلاقی قرار گرفته ‌است. انسان از دیروز تا امروز، بر اموری که بر او عارض می‌شده، چیرگی نداشته و مدام منحرف شده ‌است: «انسان عقل ناب نیست.» به زعم اسپینوزا، که شناخت اخلاق را مدیون او هستیم، ذات انسان، ایده‌ای آشفته است و نمی‌توان خط و خطوط مشخصی برای آن تعریف کرد. آنچه هست، شمایید، این فرد، آن فرد؛ یعنی تکینگی‌ها. ری، شخصیت اصلی نمایشنامه، به فکر موفقیت است و میل آن دارد تا برای به‌دست آوردنش هر کاری بکند. موقعیتی آشنا برای انسان امروزی: تصمیم‌گیری‌های اخلاقی، نظام قضاوت است، و قضاوت همواره برتر از وجود است و از این نظر ارزش‌ها عناصر بنیادین نظام قضاوتند. نمایشنامه‌ اسپیدوی قرمز، خواننده را در معرض این پرسش‌های اخلاقی قرار می‌دهد؛ شما خود را قضاوت می‌کنید و قضاوت می‌شوید.

1984 (نمایشنامه‌ای بر اساس رمان 1984)

 • 48,000 تومان

این نمایش همیشه ادامه داره. نسل به نسل، عصر به عصر، ما مشت‌های محکمی به دهان دشمنانمون می‌زنیم و پیروز می‌شیم، بارها و بارها. این آینده‌ست، همین حالا. وینستن تو گذشته‌ای نداری. تو از تاریخ حذف می‌شی. نه گذشته‌ای وجود داره، نه آینده‌ای. فقط همین حالا. ببینم تو هنوز فکر می‌کنی از لحاظ اخلاقی از ما برتری؟ وینستن؟

میراث باد (نمایشنامه)

 • 85,000 تومان

در دادگاهی جنجالی که در سال 1925 در ایالت تنسی امریکا برگزار شد، معلمی دبیرستانی به نقض قانون باتلر متهم شد که طبق آن، تدریس موضوع «تکامل انسان» در مدارس دولتی غیرقانونی بود. این معلم که مطمئن نبود آیا واقعاً تکامل انسان تدریس کرده است یا نه، خود را عمداً متهم کرد تا بتواند توجه افکار عمومی را به موضوع جلب کند. او ابتدا مجرم شناخته و جریمه شد، اما حکمش به دلایل فنی لغو شد. این محاکمه به هدف خود، یعنی ایجاد سروصدای گسترده در سطح ملی، رسید، و خبرنگاران بسیاری به محل تشکیل دادگاه هجوم بردند تا سخنان وکلای برجسته‌ای را که پذیرفته بودند نمایندگی دو طرف را بر عهده بگیرند پوشش خبری دهند. این دادگاه، که به «دادرسی بوزینه» نیز شهرت دارد، مناقشه میان بنیادگرایان و مدرنیست‌ها را علنی کرد؛ بنیادگرایانی که می‌گفتند کلام خدا، به همان شکل که در کتاب مقدس آمده است، بر همه دانش بشری اولویت دارد، و مدرنیست‌هایی که می‌گفتند تکامل می‌تواند با دین سازگار باشد. «دادرسی بوزینه» یکی از نقاط عطف در تاریخ آموزش نظریه تکامل است. جروم لارنس و رابرت ای. لی در میراث باد این نقطه عطف تاریخی را بازسازی کرده‌اند، آن هم به قول خودشان با این آگاهی که «دستور صحنه‌ها طوری است که انگار چندان از آن نگذشته است. شاید همین دیروز بوده باشد و ممکن است همین فردا باشد».

مرغابی وحشی (نمایشنامه‌ای در 5 پرده)

 • 120,000 تومان

هنریک ایبسن، نمایشنامه‌نویس و سراینده نروژی، زاده سال 1828، از بزرگ‌ترین ستاره‌های سپهر هنر و اندیشه همه جهان و همه زمان‌هاست. او در «مرغابی وحشی»، پنجمین نمایشنامه مدرن خود، به جایگاه راستی و حقیقت و آرمان در زندگی می‌پردازد. آیا می‌توان زندگی تپنده و جویا و پویا و پیچیده و رنگارنگ را در چارچوب‌های آرمانی گنجاند یا آغوش به روی هر راستی و حقیقتی گشود؟ ایبسن که در «دشمن مردم» سنگ خود را به یاری دکتر ستکمان از زر و زور و ناراستی واکنده بود، اینک، پس از زیر و رو کردن همه‌چیز، برآن شده است که سنگ خود را از آرمان‌خواهی‌های پا در هوا هم واکند.

12 نمایشنامه تک‌پرده‌ای

 • 133,000 تومان

تنسی ویلیامز (1983 - 1911) با صداقتی شجاعانه به جستجوی هیجان پرداخت و به کمک بینش روان‌شناختی، تئاتری شاعرانه به وجود آورد که ویژگی‌های مرسوم در صحنه نمایش آمریکا را دگرگون ساخت. کتاب زندگی‌نامه‌ای «باغ‌وحش شیشه‌ای» به تعبیر ویلیامز برای او «فاجعه موفقیت» را به ارمغان آورد؛ موفقیتی که با «اتوبوسی به نام هوس»، یکی از تاثیرگذارترین آثار ادبیات مدرن آمریکا، به اوج رسید و با مجموعه‌ای از شاهکارهای خارق‌العاده نظیر پرنده شیرین جوانی، خال گل سرخ، نزول اورفیوس، تابستان و دود، قطار شیر دیگر اینجا توقف نمی‌کند، گربه روی شیروانی داغ و... دنبال شد.

وال (نمایشنامه)

 • 80,000 تومان

چه نیرویی‌ست که بدن را تعریف می‌کند؟ یا بهتر است این‌طور بپرسیم: «یک بدن بر چه چیزی تواناست؟» ساموئل دی. هانتر در درام تراژیک خود، مردی دویست و پنجاه کیلویی را در زندگی مشقت‌بارش تصویر می‌کند؛ در بدنی که فقط می‌تواند روی صندلی بنشیند و به صدای دریا گوش بسپارد. ژیل دلوز زمانی گفته بود که «زندگی به توجیه نیاز دارد»؛ یعنی نجات یافتن از رنج و تناقض. رهایی از رنج بدن اما بسی شگقت‌انگیزتر از رهایی روان و روح خواهد بود. چارلی با به یاد آوردن مدام رمان محبوبش، «موبی دیک»، به زندگی خود فکر می‌کند؛ به صدای دریا و موج‌ها، به تجربه حضور بدنی که روی آب معلق مانده و مانند والی‌ست سفید که شکارچیان محاصره‌اش کرده باشند. او میان بازی هستی و نیستی گرفتار است. رنج راهی است برای اثبات بی‌عدالتی در هستی و نویسنده «وال»، همچون نویسنده «موبی دیک»، «سعی می‌کند ما را صرفا برای مدتی کوتاه از داستان غم‌انگیز خود نجات دهد». ساموئل دی. هانتر درامی دیونیسوسی در جوهری تراژیک پدید آورده است که شخصیت‌هایش خود را به دست زندگی می‌سپارند و به آن خیره می‌شوند. چارلی می‌گوید: «امیدوارم خدایی نباشه؛ چون من متنفرم از اینکه فکر کنم زندگی پس از مرگی وجود داره.»

کفش پای چپ (نمایشنامه)

 • 65,000 تومان

فردیناند فون شیراخ در فضای بهت‌زده آلمان بعد از جنگ در شهر مونیخ به دنیا آمد. نیای پدری او، بالدور بندیکت فون شیراخ، یکی از سرکردگان حزب نازی و ازجمله «فرمانده سازمان ارشاد جوانان رایش» بود. او پس از سقوط نازی‌ها یکی از بیست‌وچهار جنایتکار اصلی جنگ جهانی دوم بود که در دادگاه نورنبرگ محاکمه و به جرم «جنایت علیه بشریت» به بیست سال زندان محکوم شد. اگرچه کودکی فردیناند فون شیراخ در سکوت خانواده راجع به پدربزرگ طی شد، او توانست پس از تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه بن، به شغل وکالت دادگستری در برلین بپردازد و نامش با دفاع درخشان در پرونده‌هایی مهم، ازجمله در دادگاه رؤسای جمهوری سابق آلمان شرقی و تیراندازی نگهبانان دیوار مرزی دو آلمان، بر سر زبان‌ها بیفتد. کفش پای چپ (یا همان ترور، در اصل کتاب) نه‌تنها اثری ادبی-هنری از یک حقوقدان و نویسنده برجسته آلمانی، بلکه نمونه ناب «آیین دادرسی» است. در این نمایشنامه، حتی جزئی‌ترین و پیش‌پاافتاده‌ترین چیزها، مثلاً «کفش پای چپ»، هم حائز اهمیت است. از منظر فلسفه اخلاق نیز می‌توان به این اثر نگریست، از این حیث که در آن به موضوع بسیار مهم دوراهی‌های اخلاقی پرداخته شده است.

پایان خوش (نمایشنامه‌ای تک‌پرده‌ای در ساحت مرگ)

 • 60,000 تومان

«... این قصه مستند اینجا به‌دلخواه به‌شکل کتاب درآمده و دارای روند زمانی تقریبا خطی است. هیچ تعلیقی وجود ندارد، در آخر می‌دانیم که او می‌میرد و پسرش بسیار بسیار غمگین است. این هم بدیهی است که، اگر قصد بازنویسی آن را داشتم، احتمالا به‌گونه دیگری عمل می‌کردم. پسر بی‌نقصی می‌شدم. پدرومادر‌ها همیشه از خودشان می‌پرسند آیا پدرومادر خوبی بودند. ولی آیا ما هم فرزندان خوبی بودیم؟ آیا شایستگی آنها را داشتیم؟ و ما چطور؟ آیا فرزندان نمونه‌ای داریم؟» محمد الخطیب در نمایشنامه «پایان خوش» روایتی واقع‌بینانه از مرگ مادرش ارائه می‌دهد. وی نه‌تنها در این‌ نمایشنامه بلکه در برخی از آثار دیگرش نیز مضمون مرگ و سوگ توجه خاصی نشان می‌دهد و آن را به‌شیوه‌ای تلخ و طنزآلود به تصویر می‌کشد.

هراکلس (نمایش‌نامه)

 • 75,000 تومان

- نمایشنامۀ هراکلس، یک تراژدی آتنی است که نخستین بار حدود سال 416 پیش از میلاد بر صحنه رفته است. هنگامی که هراکلس در جهان زیرین در حال انجام دادن کارهای مردافکن خویش است، لیکوس، غاصب تاج و تخت تبای، پدر، همسر و فرزندان او را به مرگ محکوم می‌کند. هراکلس به‌موقع برای نجات آنان از راه می‌رسد، اما این سرآغاز دردهای بی‌پایان بزرگ‌ترین پهلوان یونانیان است. - هراکلس اوریپید، نمایشنامه‌ای غیرمعمول، تأثیرگذار و آکنده از درد انسانی است. اوریپید در این درام، ضمن برخورد نوآورانه با اسطوره، ساختاری بنا می‌کند که جسورانه و مثال‌زدنی است. - اوریپید یکی از سه تراژدی‌نویس مهم عصر زرین درام یونان است که منتقدان قدیم و جدید او را درام‌پردازی سنت‌شکن، نوآور و نامتعارف می‌دانند. او در یکی از سال‌های دهۀ 480 پیش از میلاد در بخش شرقی آتن زاده شد. اطلاعات کمی از زندگی اوریپید در دست است. نخستین نمایشنامۀ او یک سال پس از مرگ آیسخولوس در سال 455 پ.م بر صحنه رفت و در مسابقات تئاتريِ دیونیزیای شهر آتن به مقام سوم رسید. نخستین پیروزی بزرگ اوریپید در سال 441 پ.م با کسب مقام نخست این رقابت‌ها حاصل شد. می‌گویند او بیش از 90 نمایشنامه نوشته که امروزه 19 نمایشنامۀ او بر جا مانده است. آخرین باری که در آتن به رقابت پرداخت، در سال 408 پ.م، با نمایشنامۀ اورستس بود. سپس به مقدونیه و دربار آرخِلائوس رفت و نمایشنامه‌ای به نام این پادشاه نوشت. اوریپید در سال 406 پ.م، حین نگارش نمایشنامۀ کاهنه‌های باکوس، در مقدونیه درگذشت.

ترکه (نمایش‌نامه)

 • 55,000 تومان

نمایشنامه ترکه یکی از آخرین آثار ریون‌هیل است که سال 2018 به روی صحنه رفت و با استقبال گرمی همراه شد. او در این نمایشنامه با پرداختن به مضمون «تنبیه» در خانواده و مدرسه، از پی‌آمدهای ماندگار آن در ذهن و روان افراد می‌گوید و این نکته را به ما گوشزد می‌کند که عواقب رفتار ما در قبال خود، دیگری و جامعه هیچ‌وقت به پایان نمی‌رسد و هیچ‌کس از آن مصون نمی‌ماند.

فنشن (نمایش‌نامه)

 • 68,000 تومان

شنگ کیو آن: هر خانواده فقط می‌تونست چند دنگ از یه خونه رو داشته باشه؛ هر دنگ شش تا نه فوت، که از خشت و کاهگل درست شده. توانایی هر نفر اندازه یه لحاف، یه ژاکت بافتنی، چندتا شلوار و کفش‌های کتون و یک کاسه است. من شنگ کیو آن هستم. یه هکتار زمین دارم. تین مینگ: زمین لانگ‌بو خوب بار نمی‌ده. بدون کود کشاورزی هیچی رشد نمی‌کنه. کود اصلی کود انسانه...

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  صفحه‌ی 1