فيلتر‌ها

توليدكنندهبازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

ادبيات روس

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
داستان پداگوژيكي
 • 280,000 تومان
 • با تخفیف: 280,000 تومان
مسكو 2042
 • 147,000 تومان
 • با تخفیف: 147,000 تومان
جاسوس ميليارد دلاري (داستاني واقعي از توطئه و خيانت در جنگ سرد)
مرشد و مارگاريتا
 • 98,000 تومان
 • با تخفیف: 98,000 تومان
گودال پي
 • 56,000 تومان
 • با تخفیف: 56,000 تومان
فقط 1 طاعون ساده
 • 25,000 تومان
 • با تخفیف: 25,000 تومان
ما
 • 92,000 تومان
 • با تخفیف: 92,000 تومان
شوروي ضد شوروي
 • 110,000 تومان
 • با تخفیف: 110,000 تومان
شوهرباشي
 • 35,000 تومان
 • با تخفیف: 35,000 تومان
روياي ايتاليايي
 • 56,000 تومان
 • با تخفیف: 56,000 تومان
داستايفسكي (جدال شك و ايمان) گالينگور
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
مرشد و مارگريتا (گالينگور)
 • 198,000 تومان
 • با تخفیف: 198,000 تومان

داستان پداگوژيكي

 • 280,000 تومان

جايي كه مي‌شود با پري‌ها دوست شد. پيش از آنكه با بينش‌هاي ساده‌انگارانه و عوامانه‌اي مانند ((سر و ته يك كرباس)) و (( سگ زرد برادر شغال است)) آثار بزرگاني چون ماكارنكو و شولوخوف را، به صرف كار و زندگي در زمان استالين مظهر استالينيسم بدانيم و پيش از آنكه، به اين بهانه، انقلاب اكتبر و هرگونه آرمان عدالتخواهي و سوسياليسم را نفي كنيم، بهتر است نگاه ديگري به آثار و تفكر آن‌ها و تاثيرشان در كل زندگي انسان بيفكنيم. كنشگري ماكارنكو، خلاقيت هنري او و رمان پداگوژيكي فرسنگ‌ها با تصوري ساده‌انگارانه از كار حزبي و در خدمت حزب بودن فاصله دارد. همين خلاقيت و نافرماني او از خشك انديشان حزبي بي‌مايه بود كه باعث شد از كار كناره گيري كند. اما اين به معناي چشمپوشي از آرمان سوسياليسم نبود.

مسكو 2042

 • 147,000 تومان

سال 1982 است. ويتالي كارتسف، نويسنده تبعيدي روس، متوجه مي‌شود يك آژانس مسافرتي در مونيخ، تور مسافرتي با تاريخي وسوسه‌انگيز برگزار مي‌كند؛ سفر به مسكوي سال 2042. چگونه مي‌توان دست رد به سينه سفر به آينده زد؟ سفر به ميانه قرن بيست و يكم سرشار از شگفتي است؛ در اين ملغمه ماركسيستي - ارتدوكسي، اين مهمان ناخوانده به مركز اتفاق‌ها پرت مي‌شود و به چهره ادبي تاثيرگذار انقلاب جديد بدل مي‌شود. چهره‌هاي گوناگوني اينجا نقش بازي مي‌كنند: تروريست‌ها، شيخ‌هاي عرب، جاسوس‌هاي كا گ ب، رهبران كرملين، روزنامه‌نگاران آمريكايي و نويسنده بزرگ و معتبري سوار بر آن اسب سفيد؛ نويسنده‌اي كه مي‌خواهد ناجي مسكو در سال 2042 باشد.

جاسوس ميليارد دلاري (داستاني واقعي از توطئه و خيانت در جنگ سرد)

 • 73,000 تومان

بحبوحه جنگ سرد بود. در هواي گرگ و ميش، رئيس مقر سيا در مسكو داشت باك خودرويش را در پمپ بنزين پر مي‌كرد كه غريبه‌اي به او نزديك شد و پاكتي داخل خودرو انداخت. رئيس مقر از ترس تله كا. گ. ب. به آن توجهي نكرد، اما مرد تصميمش را گرفته بود. تلاش‌هاي او براي برقراري تماس با سيا به در بسته مي‌خورد تا اين كه سرانجام، وقتي سازمان اطلاعاتي آمريكا محتويات پاكت را بررسي كرد، انگشت به دهان ماند... يكي از متخصصان رادارهاي هوابرد، كه در انستيتوي نظامي شوروي كار مي‌كرد، اسناد نظامي آمريكا را متحول كرد و در كشمكش جنگ سرد، ورق بازي را به نفع آمريكا برگرداند. پرتره او بر ديوار فرماندهي سازمان سيا، در كنار بزرگ‌ترين جاسوسان تاريخ اين سازمان، نشانه اهميت ميلياردها دلار. آدولف تولكاچف جاسوس ميليارد دلاري بود.

مرشد و مارگاريتا

 • 98,000 تومان

تاريخ، جهان حاضر و خيال. رمان در سه ساحت مختلف پيش مي‌رود. اما رشته‌اي واحد، هر سه ساحت زماني و مكاني را به هم پيوند داده و با طنز و تخيل عميقي كه به كار مي‌گيرد، رابطه‌ي ميان شخصيت‌ها و حوادث داستان را با هم پيوند مي‌زند. مرشد و مارگاريتا نماد ادبيات سركوب‌شده‌ي دوران كمونيسم شوروي است. بولگاكاف در اين رمان، قدرت داستانسرايي و خيالپردازي شگفت‌انگيز خود را با وقايع زمانه و سرنوشت روشنفكران همعصرش در هم تنيده و يكي از مهم‌ترين رمان‌هاي قرن بيستم را آفريده است. در رمان پيش رو سه خط داستاني مختلف با جريان يافتن در تاريخ، خيال و دنياي كنوني به موازات يكديگر پيش مي روند و تحت تاثير يك موضوع با يكديگر پيوند مي خورند. سردبير يكي از نشريات وزين ادبي و رئيس يكي از انجمنهاي مطرح ادبي، ميخاييل آلكساندراويچ، و شاعري به نام ايوان نيكالايوچ با نام مستعار بي خانمان در يكي از روزهاي بهار با يكديگر همقدم مي شوند و درباره ي عيسي مسيح به گفتگو مي پردازند. ميخاييل كه وجود عيسي مسيح را نقض مي كند، بعد از پيدا شدن يك غريبه و روايت بخشي از داستان مرشد درباره ي وجود مسيح، اندكي بعد طبق پيشگويي غريبه جانش را از دست مي دهد. شاعر كه اين صحنه را مي بيند، در يك بيمارستان رواني بستري مي شود. حال ارتباطي ميان او و مرشد شكل مي گيرد كه تمام باورهايش را زيرو رو مي كند.

گودال پي

 • 56,000 تومان

گودال پي صريح‌ترين كتاب سياسي پلاتونوف و گواهي بر تاريك‌ترين لحظات تاريخ روسيه است. وقايع داستان در بستر تاريخي - سياسي مشخصي رخ مي‌دهد؛ يعني دوران عزم استالين براي صنعتي‌سازي پرشتاب شوروي و استقرار اشتراكي‌سازي سراسري كشاورزي در اين كشور. اين كتاب شاهكاري ادبي است كه جسورانه به نقد اوضاع سياسي - اجتماعي آن زمان مي‌پردازد و چشم‌اندازي غبارآلود و تيره از انقلاب شوروي پيش چشم مي‌گشايد. پلاتونوف، براي به تصوير كشيدن واقعيت‌هايي وصف‌ناپذير، چنان اعوجاج و تحولي در زبان اثر به وجود مي‌آورد كه حاصل آن دو پهلوگويي در برابر قدرت حاكم و نيايشي ساده و بي‌پيرايه است.

فقط 1 طاعون ساده

 • 25,000 تومان

فقط يك طاعون ساده برگرفته از رخدادي واقعي است كه ممكن بود در 1939 اتحاد شوروي را گرفتار همه‌گيري طاعون كند. هرچند اين همه‌گيري، به قول نويسنده، فقط «طاعوني بود در ميانه طاعون ديگر» كه همان جز وحشت و اختناق سياسي آن سال‌ها بود...

ما

 • 92,000 تومان

«اين نشدني است! احمقانه است! واقعا متوجه نيستي كه اين كار شما يك انقلاب است؟» «بله، انقلاب است! چرا به نظرت احمقانه است؟» «احمقانه است چون ديگر ممكن نيست انقلابي اتفاق بيفتد. چون انقلاب ما - اين را من مي‌گويم نه تو - انقلاب ما آخرين انقلاب بود و بعد از آن هيچ انقلابي ممكن نيست اتفاق بيفتد. اين را همه مي‌دانند...» ... «عزيزم، تو رياضي‌داني يا حتي مي‌توانم بگويم تو يك فيلسوف رياضي‌داني. بسيار خب، بگو ببينم آخرين عدد چه عددي است؟» «منظورت چيست؟ من... من متوجه نمي‌شوم: يعني چي "آخرين عدد"؟» «خب، آخرين، بالاترين، بزرگ‌ترين عدد.» «ولي، اين اصلا منطقي نيست. وقتي مي‌داني كه اعداد بي‌انتها هستند، چطور توقع داري بگويم آخرين عدد چند است؟» «پس تو چطور توقع داري قبول كنم انقلاب آخري هست؟ آخريني وجود ندارد، انقلاب‌ها بي‌پايان‌اند. "آخرين" به درد بچه‌ها مي‌خورد: بچه‌ها از بي‌نهايت مي‌ترسند و آن‌ها مي‌خواهند بچه‌ها شب‌ها آسوده بخوابند...»

شوروي ضد شوروي

 • 110,000 تومان

بسياري از شهروندان شوروي كه به غرب پناهنده شده‌اند، براي تطابق با زندگي‌هاي جديدشان، احتمالا با مشكلاتي مواجهند. آن‌ها با كمك نياز دارند و براي گرفتن اين كمك، مجبورند توجهات را به خودشان جلب كنند. اگر شما مامور سابق كاگ‌ب باشيد، احتمالا بيشترين توجهات را در غرب به خودتان معطوف مي‌كنيد. اگر فرد پناهجو به ايستگاه پليس برود و بگويد كه در كاگ‌ب كار مي‌كرده و در آن‌جا درجه كاپيتاني، سرگردي يا سرهنگي داشته ( هر چه بالاتر، بهتر) او مي‌تواند مطمئن باشد كه غربي‌ها حسابي تحويلش خواهد گرفت.

شوهرباشي

 • 35,000 تومان

ولچانينف يقين داشت كه چنين گونه‌اي از زن‌ها حقيقتا وجود دارند، اما همچنين معتقد بود، متناسب با اين گونه از زن‌ها، شوهراني هم هستند كه علت وجودي‌شان منحصر به اين است كه همتاي اين گونه از زنان باشند. به عقيده او، ماهيت چنين شوهراني در صرف وجودشان است. اين‌ها به اصطلاح «شوهرباشي» هستند، يا بهتر بگوييم، در زندگاني فقط شوهرند و ديگر هيچ. چنين آدمي تنها به اين دليل به دنيا مي‌آيد و مي‌بالد كه زن بگيرد و بلافاصله بعد از آن تبديل به ضميمه و پيوستي براي آن زن شود، حتي اگر براي خودش شخصيتي انكارناپذير داشته باشد.

روياي ايتاليايي

 • 56,000 تومان

«بفرمايين! ايتاليا، ايتالياي ما.» سرافيم بتزاتو چشم‌هايش را باريك كرد و چشمك زد، اما شهري كه زير پاهايش در دره‌ها و بين تپه‌ها گسترده بود ناپديد نشد. ساختمان‌هاي سنگي سفيد به اندازه شادماني سرافيم و چهل و پنج همسفر مولداويايي‌اش خيره‌كننده بودند. آن‌ها در بيشه كوچكي روي تپه‌اي در جوار پايتخت پاتخت‌ها، رم، ايستاده بودند و هيچ كدامشان نمي‌توانستند باور كنند چه اتفاقي دارد مي‌افتد. بالاخره به ايتاليا رسيده بودند.

داستايفسكي (جدال شك و ايمان) گالينگور

 • 95,000 تومان

نيچه مي‌گويد: «آن كس كه با هيولاها پنجه در مي‌افكند، بايد به هوش باشد كه مبادا خود هيولا شود، و آنگاه كه زماني دراز چشم به مغاك مي‌دوزي، مغاك نيز چشم به روي روحت مي‌گشايد.» در زندان اومسك، داستايفسكي چهار سال با رانده‌شدگاني زيست كه از قراردادها و رسوم اجتماعي عادي معاف بودند - موجوداتي كه به هستي حيواني بازگشته بودند. او به مغاكي چشم دوخته بود كه در آن عنصر خام شهوت مجرد بشري مي‌جوشيد و مغاك داخل در روح او مي‌شد. او شايد خود هنگامي كه پا به زندان گذاشت انساني غيرعادي بود. در آنجا او آموخت كه خود را با جهاني غيرعادي وفق دهد، و هنگامي كه سر برآورد نگاه كج و معوجش نمي‌توانست به كانوني ديگر دوخته شود. انسان‌هاي عادي در رمان‌هاي داستايفسكي همان‌قدر نادرند كه در محوطه زندان. جهان او جهان جنايتكاران و قديسان، هيولاهاي رذيلت يا فضيلت بود. داستايفسكي سي و سه ساله بود كه آهنگر زندان غل و زنجير از پايش گشود تا بار ديگر قدم به جهان انسان‌هاي آزاد بگذارد، اما اين جهاني بود كه به واسطه دوره‌اي كه او از سر گذرانده بود براي هميشه چهره عوض كرده بود. سال‌هاي رشد به پايان رسيده بود، اما هنوز سال‌هاي طولاني تب و هيجان بايد طي مي‌شد تا سرانجام نبوغ وي بيان هنري‌اش را درباره مسائل خير و شر كه روحش را در سايه تاريك زندان مي‌خوردند پيدا كند.

مرشد و مارگريتا (گالينگور)

 • 198,000 تومان

تاريخ، جهان حاضر، و خيال. در سه ساحت مختلف پيش مي‌رود. اما رشته‌اي واحد، هر سه ساحت زماني و مكاني را به هم پيوند داده و با طنز و تخيل عميقي كه به كار مي‌گيرد، رابطه ميان شخصيت‌ها و حوادث داستان را به هم پيوند مي‌زند. مرشد و مارگاريتا نماد ادبيات سركوب‌شده دوران كمونيسم شوروي است. بولگاكاف در اين رمان، قدرت داستان‌سرايي و خيال‌پردازي شگفت‌انگيز خود را با وقايع زمانه و سرنوشت روشنفكران هم‌عصرش در هم تنيده و يكي از مهم‌ترين رمان‌هاي قرن بيستم را آفريده است.

1  2  3  4  صفحه‌ی 1