فيلتر‌ها

توليدكننده


بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

اجتماعي و سياسي

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
خانه درهم شكسته (روايتي از دوران جواني در آلمان)
داروين به شهر مي‌آيد (چگونه جنگل‌هاي شهري تكامل را به پيش مي‌برند)
افسانه فردگرايي (نيروهاي اجتماعي چگونه زندگي ما را شكل مي‌دهند)
نقشه جديد جهان (انرژي تغييرات اقليمي و تقابل ملت‌ها)
قدرت جغرافيا
 • 150,000 تومان
 • با تخفیف: 150,000 تومان
چگونه غرب خدا را واقعا از دست داد (نظريه‌اي جديد درباره سكولاريزاسيون)
انسان پيروزمند (10 دليل براي اميد به آينده)
 • 85,000 تومان
 • با تخفیف: 85,000 تومان
جامعه‌شناسي سلبريتي (ديدگاه‌ها و نقدها)
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
آرمانشهر واقع‌بين‌ها
 • 130,000 تومان
 • با تخفیف: 130,000 تومان
قحطي فراواني و اخلاق
 • 60,000 تومان
 • با تخفیف: 60,000 تومان
دين هيتلر (عقايد منحرفي كه رايش سوم را به پيش برد)

خانه درهم شكسته (روايتي از دوران جواني در آلمان)

 • 100,000 تومان

هورست كروگر، روزنامه‌نگار آلمانيِ زاده 1919 پس از شركت در جلسات محاكمه رسيدگي به جنايات آشويتس در سال 1964 تصميم مي‌گيرد به عنوان آخرين بازمانده از خانواده خود و به جاي همه آنها كه نفهميدند يا نخواستند بفهمند، آنچه را فهميده روايت كند؛ جنگ را، جدايي و فقدان را و هيتلر را. هيتلري كه به قول او اول كه روي كار آمد، خودِ امر هنري و متعالي بود. آلماني‌هاي بلاتكليف و سرخورده از شكست‌هاي پيشين و نيازمند به مناسبات غيرعقلاني، كتاب صدراعظم جديد را آن‌چنان مشتاقانه مي‌خواندند كه گويي اميدي سترگ براي نجات قوم آلماني در آن نهفته است: كتاب رستگاري، آنچه هيتلر را به بتي بدل كرد كه به گفته كروگر «اگر سال 38 كسي عليه هيتلر دست به اسلحه مي‌برد، براي دستگيري‌اش نيازي به گشتاپو و اِس‌اِس نبود؛ مردم خودشان او را در هيأت قاتل مسيح به دار مي‌آويختند»، نه احساسي برآمده از بصيرتي سياسي، بلكه عطشي معنوي در خود داشت: نگاهي به آسمان در انتظار موعود. كروگر از زخم‌هاي دوران نوجواني و جواني‌اش در زمان جنگ جهاني دوم در برلين مي‌نويسد؛ از خانواده غيرسياسي‌اش و از آلماني‌هاي بي‌آزاري كه «هيچ‌وقت نازي نبودند، اما نازي‌ها بدون آنها هيچ‌وقت نمي‌توانستند به قدرت برسند.» او از ناباوري‌اش از رفتن هيتلر مي‌نويسد: «شبيه معجزه است كه زبان آلماني بدون هيتلر هم وجود دارد؛ كه عليه او هم مي‌تواند وجود داشته باشد؛ اينكه مي‌توان چنين كاري كرد. خود حروف آلماني؛ جمله‌هاي آلماني عليه هيتلر! اما آيا هيتلر رفته است؟ او هنوز درون ما وجود دارد؛ او هنوز در تاريكي و زيرزمين فرمانروايي مي‌كند… هيتلر… فكر مي‌كنم او با ما مي‌ماند؛ تا ابد!»

داروين به شهر مي‌آيد (چگونه جنگل‌هاي شهري تكامل را به پيش مي‌برند)

 • 68,000 تومان

حدود دويست سال بعد از سفر داروين به جزاير گالاپاگوس، منو شيلتهويزن پژوهشگر ارشد در مركز تنوع زيستيِ ناتوراليس در هلند و استاد زيست‌شناسي در دانشگاه ليدن، ما را به سفري در دلِ شهرها مي برد و نشان‌مان مي‌دهد كه اين جزاير بزرگ و در حال گسترشِ انساني مي‌توانند به مثابه‌ي منبعي بالقوه براي انتخاب طبيعي عمل كنند و با تغيير در شرايط زيست‌محيطي و فرايندهاي اكولوژيكي، مسير و حتي سرعت تكامل و گونه‌زايي را به صورت ديگرگونه‌اي عوض كنند. نويسنده در اين كتاب تلاش مي‌كند تا با زباني ساده و همه‌فهم و با ارجاع به مهم‌ترين و جديدترين پژوهش‌هاي انجام شده در زمينه‌ي اكولوژي شهري تكاملي، دورنماي كاملي از تأثيرات شهرها بر روي طبيعت بخصوص بر روي رفتار و ويژگي گونه‌هاي شهري را براي خوانندگان خود ترسيم كند.

افسانه فردگرايي (نيروهاي اجتماعي چگونه زندگي ما را شكل مي‌دهند)

 • 170,000 تومان

امروزه فردگرايي روي تاريك خود را آشكار كرده و اين خطر وجود دارد كه بر نور آزادي و برابري، كه زماني مدافع آنها بود، سايه بيفكند. رهبران شركت‌ها و امور مالي بين‌المللي از افسانۀ فردگرايي راديكال براي توجيه نابرابري اقتصادي استفاده مي‌كنند. غالباً از آن دسته از سبك‌هاي زندگي كه مشخصه‌شان انزواي اجتماعي و تنهايي است به‌منزلۀ نمودي از فردگرايي دفاع مي‌شود. اكنون آزادي براي بسياري از آمريكايي‌ها به معناي حفاظت از آزادي فرد براي گردش در فروشگاه‌ها، خريد و مصرف كردن است. زماني فردگرايي ايده‌اي بود در دفاع از نوع‌دوستي و رهايي جمعي، اما در حال حاضر بيشتر به خودپرستي و خودخواهي گره خورده است. كتاب حاضر رابطۀ ميان فرد و جامعه را مي‌كاود. در حقيقت، از نظر جامعه‌شناسان فرد و جامعه دو روي يك سكه‌اند و نمي‌توان آنها را از هم جدا كرد. اين بدان معناست كه، براي مثال، والدين، خواهران و برادران، همكاران، دوستان و هم‌كلاسي‌هاي ما نه‌تنها افراد اثرگذار و مهمي هستند، بلكه در حقيقت بخشي از هويت ما هم به حساب مي‌آيند. اين درهم‌ريختگيِ امر فردي و امر اجتماعي در مورد گروه‌ها و نهادهاي بزرگ‌تر از قبيل كليساها، كسب‌وكارها، مدرسه‌ها، محله‌ها و حتي ملت‌دولت‌ها هم صادق است. به‌عبارت‌ديگر، هويت فردي ما، خود، ساختۀ اجتماع است و پيوسته به‌وسيلۀ مناسبات اجتماعي كوچك و بزرگ تداوم مي‌يابد. برخي از مناسبات و روابط اجتماعي ما نزديك و صميمانه‌اند و برخي ديگر با افرادي دور و بي‌نام‌ونشان، اما تركيب اين دو با يكديگر است كه ما را به اشخاص بدل مي‌كند.

نقشه جديد جهان (انرژي تغييرات اقليمي و تقابل ملت‌ها)

 • 185,000 تومان

جهان تحت تأثير چالش انرژي، تغييرات آب و هوايي و قدرت متخاصم كشورها در زمان بحران جهاني به لرزه درآمده است. از دل اين هياهو، نقشه جديدي از انرژي و ژئوپلتيك در حال ظهور است. انقلاب شيل در نفت و گاز، اقتصاد آمريكا را متحول كرده، به دوران كمبود پايان داده، اما عصر جديد پرتلاطمي را به وجود آورده است. تقريبا يك شبه، ايالات متحد به نيروگاه شماره يك انرژي جهان تبديل شده است. با اين حال، نگراني‌ها در مورد نقش انرژي در تغييرات اقليمي، اقتصاد جهاني و سبك زندگي را به چالش خواهد كشيد. از سويي، سياست جهاني در حال تغيير است، زيرا جنگ سرد جديدي بين آمريكا و چين در حال گسترش است و رقابت با روسيه كه به سمت شرق و پكن متمايل شـده، خطرناك‌تر مي‌شود. ولاديمير پوتين و شي جين پينگ هم در زمينه انرژي و هم براي به چالش كشيدن رهبري آمريكا همگرايي دارند، زيرا چين قدرت و نفـوذ خود را در همه جهات به نمايش مي‌گذارد... نقشـه خاورميانه نيز كه پس از جنگ جهاني اول ترسيم شد، توسط جهادي‌ها، ايران انقلابي، درگيري‌هاي قومي و مذهبي و شكل‌گيري گروه‌هاي مختلف به چالش كشيده شده است. اما منطقه از دو سقوط اخير قيمت نفت و مسئله آينده نفت در ادامه قرن آتي شوكه شده و چشم‌انداز روشني از آينده ندارد. دانيل يرگين، نويسنده چيره‌دست و متخصص انرژي جهاني، خواننده را به سفري جذاب و به موقع در سراسر نقشه جديد جهان مي‌برد و پرسش‌ها و چالش‌هاي بزرگ درباره انرژي و ژئوپلتيك را در عصر آشفتگي‌هاي فزاينده سياسي مشخص مي‌كند.

قدرت جغرافيا

 • 150,000 تومان

تيم مارشال در اين كتاب پرنكته و در ادامه «جبر جغرافيا» به بررسي ده منطقه‌اي مي‌پردازد كه سياست جهاني را در عصر جديد رقابت قدرت‌هاي بزرگ شكل مي‌دهند: استراليا، ايران، عربستان سعودي، بريتانيا، يونان، تركيه، ساحل، اتيوپي، اسپانيا و فضا. اين كتاب نشان مي‌دهد كه چگونه سياست دفاعي آمريكا در مقابل چين با تاكيد بر موقعيت استراليا شكل مي‌گيرد و چگونه ايران بر منطقه خاورميانه تاثير مي‌گذارد. به علاوه توضيح مي‌دهد كه چرا عربستان سعودي بايد چيزي بيش از نفت و ماسه براي عرضه داشته باشد، نقش بريتانيا در جهان آينده چه خواهد بود، تركيه چطور دارد نفوذ خود را در منطقه امپراتوري عثماني گسترش مي‌دهد و چرا از غرب فاصله مي‌گيرد، يونان چه نقشي در رساندن گاز به اروپا دارد و چرا بحران پناهندگان براي اروپا فوري و اضطراري است. مارشال در فصل‌هايي روشن مي‌كند كه چرا شرق مديترانه يكي از بي‌ثبات ترين نقاط اشتعال در قرن بيست‌و‌يكم خواهد بود و در مقاله‌اي علت حمله روسيه به اوكراين و فرجام آن را از ديدگاه جغرافياي سياسي بررسي مي‌كند.

چگونه غرب خدا را واقعا از دست داد (نظريه‌اي جديد درباره سكولاريزاسيون)

 • 79,000 تومان

نظريه‌هاي رايج سكولاريزاسيون مي‌گويند كه در غرب ابتدا دين رو به افول گذاشت و در پي آن بخش مهمي از دگرگوني‌هاي ساختاري اين جامعه، از جمله فروپاشي خانواده، رخ داد. اما مري ايبرشتات در كتاب حاضر اين فهم متعارف را به چالش مي‌كشد و با ارائه شواهد و مستندات متعدد فرضيه‌اي ديگر را با قوت مطرح مي‌سازد: خانواده و ايمان مثل دو رشته دي‌ان‌اي به هم گره خورده‌اند و با پاره‌شدن رشته خانواده‌ ايمان نيز از بين مي‌رود؛ افول مسيحيت و فروپاشي خانواده در غرب با وجود خاستگاه‌هاي مستقل دست‌در‌دست هم پيش رفته‌اند. راجر اسكروتن درباره اين كتاب مي‌گويد «شرح ايبرشتات از فراز و فرود دو نهاد خانواده و دين و همبستگي اين دو باهم بسيار قاتع‌كننده‏، مستدل و دقيق است».

انسان پيروزمند (10 دليل براي اميد به آينده)

 • 85,000 تومان

دنيا انگار دارد فرومي‌پاشد. اخبار روزانه اوضاع وخيمي را گزارش مي‌كنند: سياست‌هاي مخرب در سراسر جهان، نژادپرستي، فقر، نابرابري، گرسنگي، جنگ. در زمانه‌اي كه سياست‌مداران، روزنامه‌نگاران و فعالان اجتماعي دائم درباره آسيب‌ها داد سخن مي‌دهند، يوهان نوربرگ تحليلي روشنگر و دلگرم‌كننده ارائه مي‌كند از اين‌كه چقدر در مقابله با بزرگ‌ترين مشكلات پيش روي بشر پيشرفت كرده‌ايم. خبر بزرگ برخلاف آنكه مي‌شنويم اين است كه شاهد بيشترين بهبود سطح زندگي جهاني در طول تاريخ هستيم. فقر، سوتغذيه، بيسوادي، خشونت، كار كودكان و مرگ و مير نوزادان سريع‌تر از هر زماني در تاريخ بشر در حال كاهش است. در يك صد سال گذشته اميد زندگي بيشتر از دو برابر شده است. اين كتاب جشن‌نامه پيروزي انسان است و مستندات و آمار نشان مي‌دهد كه عصر طلايي، هم‌اكنون است. درضمن هشدار مي‌دهد كه عواملي در جهان در كارند تا ستون‌هاي اصلي توسعه يعني آزادي‌هاي فردي، اقتصاد آزاد و پيشرفت فناوري را فروريزند. تروريست‌ها و ديكتاتورها و پوپوليست‌هاي چپ و راست از جهاني‌سازي و اقتصاد مدرن خشمگين‌اند و در پي برپاكردن ديوارهاي واقعي و مجازي. اين كتاب يادآوري رخداد بزرگ پيشرفت و مايه‌هاي اميد به آينده است.

جامعه‌شناسي سلبريتي (ديدگاه‌ها و نقدها)

 • 95,000 تومان

تا سال‌ها جامعه‌شناسان پرداختن به موضوعاتي نظير سلبريتي را دور از شان مطالعات جامعه‌شناختي و حتي دور از شان خود مي‌دانستند. همواره اين پنداشت وجود داشت - و كم و بيش هم‌اكنون نيز وجود دارد - كه جامعه‌شناسي بايد به موضوعات مهم‌تر و جدي‌تر بپردازد و سلبريتي موضوعي نيست كه پژوهشگران وقت خود را صرف مطالعه آن نمايند. در قرن بيستم پژوهشگران اين عرصه بارها، مستقيم و غيرمستقيم، از نگاه تحقيرآميز همكاران دانشگاهي‌شان نسبت به خودشان سخن گفته‌اند. مي‌توان گفت كه چنين واكنشي همواره در مقابل كساني قرار داشت كه مي‌خواستند به مطالعه فرهنگ عامه‌پسند و زندگي روزمره بپردازند و در دوراني بيشتر بود كه از جامعه‌شناسان انتظار مي‌رفت تا تحليل‌هاي كلان، ساختاري و انتقادي ارائه دهند.

آرمانشهر واقع‌بين‌ها

 • 130,000 تومان

پس از اينكه روزمان را صرف كارهايي مي‌كنيم كه معمولا خوشايندمان نيست، چيزهايي را مي‌خريم كه لازمشان نداريم. روتخر برخمان به يادمان مي‌آورد كه لازم نيست اين‌گونه باشد. برخمان ايده‌هاي آرمانشهري متعددي پيش مي‌كشد و ثابت مي‌كند كه آن‌ها امروزه نيز عملي‌اند. آرمانشهر واقع‌بين‌ها از نادر كتاب‌هايي است كه به واقع متحيرمان مي‌كند و تصورمان از آينده را زير و زبر مي‌كند. برخمان در اين كتاب ما را به سفري در تاريخ مي‌برد، سفري رها از مرزبندي‌هاي سنتي چپ و راست. او مدافع عقايدي است كه زمانشان فرا رسيده است.

قحطي فراواني و اخلاق

 • 60,000 تومان

درست يا غلط، اكثر ما خيلي بيشتر به خود، خانواده و دوستانمان اهميت مي‌دهيم تا ديگران، هرقدر كه آن ديگران از ما دورتر باشند و هرقدر كه تفاوت بيشتري با ما داشته باشند، رنجي كه مي‌برند برايمان اهميت كمتري خواهد داشت. با اين‌حال، آستانه و خطي وجود دارد كه در آن، ناديده گرفتن رنج ديگران چنان بزرگ است كه بايد بگوييم: نه، اين ديگر زيادي است. «قحطي‏ فراواني و اخلاق» در جان‌مايه خود به اين اشاره دارد كه چرا براي داشتن يك زندگي اخلاقي‏، ما «وظيفه داريم» از رنچ و مرارت همنوعانمان بكاهيم. استدلال‌هاي اقناع‌كننده سينگر، الهام‌بخش بسياري از افراد در سراسر جهان شده تا براي كاستن از رنج ديگران «اقدام» كنند. همچنان كه مصطفي ملكيان مي‌گويد: «اگر آثار سينگر را بخوانيد، كم‌كم از زندگي خودتان احساس شرم مي‌كنيد. چقدر خوب است كتاب‌‌هايي در دسترس ما قرار بگيرد كه وقتي آن‌ها را تمام مي‌كنيم، كمي از زندگي كنوني خودمان احساس تهوع كنيم، بلكه به‌سوي يك تحول پيش برويم. تا تهوعي نباشد، به نظر من تحولي نيست. كتاب‌هاي پيتر سينگر همين‌طور است. وقتي انسان آن‌ها را مي‌خواند از خودش بدش مي‌آيد و با خودش مي‌گويد، اگر اين‌ها آدم هستند، پس ما چه هستيم؟»

دين هيتلر (عقايد منحرفي كه رايش سوم را به پيش برد)

 • 180,000 تومان

پروفسور وايكات با تكيه بر تحقيقاتي دقيق و كامل، رئوس كلي آنچه مي‌توانيم با سطح معقولي از اطمينان درباره باورهاي ديني هيتلر و اطرافيان او بدانيم، فراهم مي‌آورد. تصويري كه پديدار مي‌شود، يك شمايل عمومي به دقت ساخته و پرداخته شده توسط هيتلر را نشان مي‌دهد؛ هيتلر از اين طريق مي‌خواست در آلماني كه تا حد زيادي [مردمانش] اهل كليسا بودند از رويگرداني پايگاه حمايتش ممانعت به عمل آورد. اما هيتلر در خلوت، دستياران رده بالاي خود را در تدوين راهبردي زيركانه هدايت مي‌كرد تا به تدريج هرگونه اثري از ايمان مذهبي‌اي را نابود كند كه مخالف با برنامه‌هاي جنون‌آميزش براي بازترسيم نقشه اروپا و ويران كردن آگاهي انسان باشد، آگاهي از اين ايده كه همه نوع بشر از منزلت و ارزشي برابر نزد خدا برخوردارند و خواست خداوند داير بر اين است كه تمامي مردم را به عنوان هم‌نوعان دوست داشته باشيد و از افراد ضعيف مراقبت و تيمار ويژه به عمل آوريد. اين كتاب مهمي است كه در خور مخاطبان گسترده‌اي فراتر از دانشگاهيان است.

شبكه‌هاي اجتماعي و سياست قدرت (چگونه شبكه‌هاي اجتماعي در حال تغيير‌دادن دموكراسي‌ها هستند)

 • 89,600 تومان

اگرچه مقامات سياسي با احزاب خود، ايدئولوژي‌ها و مصلحت‌هاي ناشي از آن بيعت بسته‌اند اما مهم اين است كه وقتي به قدرت مي‌رسند، نماينده منافع عمومي باشند. براي اينكه آنها وظايف عمومي خود را انجام دهند، ملزم به بردباري و رعايت موازين انصاف در زندگي سياسي‌اند. اخيرا در كتابي در مورد دموكراسي آمريكا به نام چگونه دموكراسي‌ها مي‌ميرند، نوشته استيون لويتسكي و دانيل زيبلات آمده است كه حتي اگر مشروط‌ترين قوانين اساسي هم حاكم شود، تا وقتي توسط هنجارهاي نانوشته پشتيباني نشوند نمي‌توان مانع لغزيدن به خودكامگي شد. آنها اين هنجارها را ذيل عناويني چون تحمل متقابل پذيرش مشروعيت اپوزيسيون سياسي و بردباري، يعني امتناع از اعمال قدرت تا حد كاملا قانوني براي از كار انداختن يا از بين بردن مخالف توضيح مي دهند. اين هنجارها لزوما در قانون نوشته نشده‌اند اما اغلب به‌عنوان عرف سياسي وجود دارند. نمي‌توانند به همان ترتيب كه آشكارا قانون اساسي را نقض مي‌كنند نقش نهادهاي عمومي را هم ناديده بگيرند و به همان ميزان از انتقادها فرار كنند. در واقع سرپيچي از قانون‌هاي نانوشته كه پشتوانه هنجاري دارند كاري بسيار سخت‌تر از سرپيچي از قانون نوشته شده است. با اين حال قوانين توسط مجريان سياسي مورد استفاده قرار مي‌گيرند تا سيستم را به نفع خود دستكاري كنند كه اين نشان‌دهنده فروپاشي سيستم‌هاي حاكميتي‌اي است كه ظاهرا عامل بقاي دموكراسي‌اند. با ناديده گرفتن عرف و هنجارها، به آساني مي‌توان دموكراسي را تضعيف كرد، همانطور كه دموكراسي با نقض قوانين مي‌تواند به راحتي از بين برود.

1  2  3  صفحه‌ی 1