فيلتر‌ها

توليدكنندهبازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

اجتماعي و سياسي

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
چه كسي اينترنت را كنترل مي‌كند (توهم جهان بدون مرز)
پايان دموكراسي
 • 120,000 تومان
 • با تخفیف: 120,000 تومان
انقلاب در نقطه صفر (كار خانگي بازتوليد و مبارزه فمينيستي)
نژادپرستي
 • 120,000 تومان
 • با تخفیف: 120,000 تومان
ديكتاتور شدن (فرهنگ جامع كيش شخصيت در قرن بيستم)
ظهور و سقوط ملت‌ها (نيروهاي تغيير در جهان پسابحران)
مردم عليه دموكراسي (چرا آزادي در خطر است و چگونه نجاتش دهيم)
ما چگونه به اكنون رسيديم (6 نوآوري كه جهان مدرن را ساخت)
انسان كژگونه (دمكراسي برآيند 15 قرن كژديسي جوامع غربي)
حكومت نامرئي (دستگاه جاسوسي ايالات متحده و سي آي اي)

زندانيان جغرافيا (10 نقشه‌اي كه همه چيز را درباره سياست‌هاي جهاني توضيح مي‌دهد)

 • 185,000 تومان

تنها چند خبرنگار برجسته در رسانه‌هاي فعلي بريتانيا هستند كه مانند تيم مارشال مي‌توانند شمه‌اي از وضعيت سياسي امروز جهان ارائه دهند... او در زندانيان جغرافيا چشمان ما را به تغييرات ژئوپليتيكي و جبر حاكم بر جغرافياي جهان مي‌گشايد. نويسنده با طرح پرسش‌هاي سخت و ارائۀ پاسخ‌هاي دقيق، به ما مي‌گويد كه نه فقط تاريخ، بلكه جغرافيا هم سرنوشت را شكل مي‌دهد. در جهان پيچيده، آشوب‌زده و به‌هم وابستۀ امروز، زندانيان جغرافيا كتابي روشنگر و مفيد در حوزۀ ژئوپليتيك است. اين كتاب اثري استثنايي، محققانه، مستدل و مستند است... گنجينه‌اي از اطلاعات براي پژوهشگران حوزۀ ژئوپليتيك و همچنين خوانندگان عادي و دانشجويان... در اين كتاب همه چيز دربارۀ نقشۀ سياسي جهان به شكلي عالي توضيح داده شده است.

عليه فاشيسم (گزيده‌ي مقالات پيش از زندان آنتونيو گرامشي به همراه يادداشت‌هايي از اسلاوي ژيژك پل ويريليو و ديگران)

 • 96,000 تومان

كتاب پيش‌رو گزيده‌ي چند مقاله از آنتونيو گرامشي است. اين مقالات همگي به دوران تولد فاشيسم در ايتاليا مربوط مي‌شوند، دوراني كه در آن بنتيو موسوليني در حال قدرت‌گيري بود و چپ هيچ برنامه‌ي منسجمي براي مبارزه با اين موج جديد در چنته نداشت. گرامشي را بايد در دل همين وضعيت نوميدانه جست، وضعيتي كه در آن هيچ اميدي براي بهبود وجود ندارد و گويي هيچ كورسويي از رهايي به چشم نمي‌آيد. اگر بتوان امروزه از گرامشي درسي گرفت، اين درس هماره درك راديكاليته‌ي نهفته در اين نوميدي است.

چه كسي اينترنت را كنترل مي‌كند (توهم جهان بدون مرز)

 • 98,000 تومان

فناوري‌هاي نوين «پاي تمام افراد را... به قلمروي ارتباطات بي‌ميانجي و آسان با ديگران» مي‌كشد؛ به‌ويژه، جغرافياي سياسي را «محو» و تجارت آزاد را جهاني مي‌كند. به لطف پيشرفت‌هاي فناورانه، «ديگر هيچ بيگانه‌اي در ميان نيست» و مي‌توانيم چشم‌انتظار «به‌كارگيري تدريجي زباني مشترك» باشيم. اختراع تلگراف الهام‌بخش اين سخن بود. صد سال بعد، انقلاب فناورانه ديگري الهام‌بخش نوزايي آن شد. در دهه 1990، دانشگاهيان، مديران شركتي و كارشناسان مختلف، اينترنت را خط مقدم جهاني‌سازي نوين مي‌ديدند؛ جهاني‌سازي‌اي فرساينده براي اعتبار و اهميت دولت‌هاي ملي. گويي ورود اينترنت معرف نظم نويني در امور انساني باشد، نظمي كه براي هميشه ما را از ستم حكمرانان سرزميني رها مي‌سازد.

پايان دموكراسي

 • 120,000 تومان

هرگاه كه دموكراسيِ ديگري در سراشيبي سقوط مي‌افتد، مي‌خواهيم بدانيم آيا هشداري است به سرنوشت احتماليِ دموكراسيِ ما؟ هر وقت كه جان مردم از يك سياست‌مدار به لب مي‌رسد، راهي هست تا سياست‌مداري ديگر را به جاي او انتخاب كنند. رهبرانِ مخوف يا چنان‌كه در چين مي‌گفتند «امپراتوران بد» ممكن است بي سر و صدا سر به نيست شوند. احزاب سياسيِ در حال احتضار، سرانجام به گورستان تاريخ سپرده مي‌شوند. اگر دموكراسي واقعاً مغفول بماند يا تضعيف شود، بعيد نيست كه يك «امپراتور بد» آهسته در نهادهاي آن بخزد و جا خوش كند، طوري كه ديگر نتوان از دستش خلاص شد.

انقلاب در نقطه صفر (كار خانگي بازتوليد و مبارزه فمينيستي)

 • 180,000 تومان

اين كتاب حاصل بيش از سي سال تحقيق و تامل در خصوص ماهيت كار خانگي، بازتوليد اجتماعي و مبارزات زنان در اين زمينه است؛ مبارزه براي رهايي از انجام كار خانگي، بهبود بخشيدن به شرايط آن و تغيير ساختار آن، به شيوه‌اي كه بديلي براي مناسبات سرمايه‌داري فراهم آورد. اين كتاب تلفيقي از تاريخ، تئوري و سياست فمينيستي است.

نژادپرستي

 • 120,000 تومان

ادعا كردن ساده‌تر از اثبات كردن است. كتاب پيش‌رو ، با متني ساده و روان مي‌كوشد تا خواننده را با استدلال‌هاي پوچ و بي‌ارزش مدافعان نژادپرستي آشنا سازد و اسلحه‌اي است براي تجهيز شما به ابزارهاي علمي لازم براي تقابل با مدعيان ژن برتر و كمكي است براي جدا كردن حقايق از افسانه‌ها، افسانه‌هايي كه قرن‌ها با دانش كاذب گره خورده‌اند. علم و تاريخ روشن مي‌كند كه نژاد يك واقعيت بيولوژيكي نيست و تفاوت‌هاي نژادي ما هيچ ارتباطي با تفاوت‌هاي ژنتيكي قابل مشاهده ندارند و متاسفانه نژادپرستي با ندانستن اين موضوع رشد مي‌كند. البته نژادپرستي به اين دليل اشتباه نيست كه بر اساس ايده‌هاي علمي است، نژادپرستي اشتباه است چرا كه توهين به كرامت انساني است.

ديكتاتور شدن (فرهنگ جامع كيش شخصيت در قرن بيستم)

 • 118,000 تومان

ديكتاتور براي دوام آوردن به ابزاري بيش از ايجاد رعب‌ و وحشت در دل مردمان نياز دارد؛ او دوام نمي‌آورد مگر با ايجاد وحشت همراه با ستايش بي‌قيد و ‌شرط. ديكتاتورهاي دنياي امروز بدون ايجاد توهم پايگاه مردمي، بدون هورا كشيدن‌هاي طرف‌داران مسخ‌شده‌ي وحشت‌زده اميدي به ماندن ندارند. قرن بيستم شاهد تشويق بي‌امان ديكتاتورها از سوي صدها ميليون ‌نفر بوده، تشويقي از جنس كيش ‌شخصيت. ديكتاتور هرچه‌ خون‌ريزتر، به اين ستايش توأم با ترس وابسته‌تر. كيش شخصيت در واقع هسته اصلي استبداد است. فرانك ديكاتر در اين كتاب با مطالعه آيين وفاداري تلقين‌شده از سوي هشت ديكتاتور خونريز قرن بيستم، به بررسي پيامدهاي مرگ‌بار اين شيوه حكمراني پرداخته و نشان مي‌دهد كه چطور جباران مدرن ريشه‌هاي ظلمشان را با وحشت و ستايش سيراب مي‌كنند.

ظهور و سقوط ملت‌ها (نيروهاي تغيير در جهان پسابحران)

 • 285,000 تومان

ظهور و سقوط ملت‌ها سه هدف دارد: ارزيابي و بررسي افت و زوال ملت‌ها، پرده‌برداري و افشاي آناليزي كه سرمايه‌گذاران و اقتصاددانان را به هيجان‌زدگي نامعقول سوق مي‌دهد؛ و پيشنهاد چارچوبي جديد براي تفكر درباره كشورهاي نوظهور. حاصل كار شگفت‌انگيز است. كتابي گيرا، موشكافانه و صادقانه كه چهار پنجم جمعيت جهان را پوشش مي‌دهد. نويسنده به جاي اظهارات رياكارانه و زهرآلود درباره فقر يا لفاظي‌هاي متفرعنانه درباره اهميت رهبري آمريكا، جهان را از ديد بي‌رحم و ماجراجويانه يك سرمايه‌گذار بررسي مي‌كند... روچير شارما در مقايسه دقيق و درست بين كشورها چيره‌دست است. اگر حق با او باشد كه گردش سرمايه جهاني دچار ركود خواهد ماند، و اينكه اقتصادهاي در حال توسعه با آينده‌اي نامشخص روبرو خواهند بود، پس پول داغ و به همان نسبت - شايد - تاثير مديران مالي مشهور نيز فروكش مي‌كند. تا آن زمان، كتاب آقاي شارما راهنمايي خوب و مناسب براي دوره ركود و رونق بازارهاي بزرگ نوظهور است.

مردم عليه دموكراسي (چرا آزادي در خطر است و چگونه نجاتش دهيم)

 • 159,000 تومان

جهان در آشوب است. در بسياري كشورها، از تركيه و مصر و روسيه گرفته تا غرب، پوپوليست‌هاي اقتدارگرا قدرت را به دست گرفته‌اند. دو مولفه بنيادين ليبرال دموكراسي، حقوق فردي و اراده مردم، به طور فزاينده‌اي در حال نبرد با يكديگرند. زماني كه نقش پول در سياست افزايش يافت و موضوعات مهم از عرصه عمومي خارج شدند، نظامي از «حقوق بدون دموكراسي» پا گرفت. پوپوليست‌هاي معترض به اين موضوع مي‌گويند مي‌خواهند قدرت را به مردم بازگردانند. اما در عمل چيزي به بدي نظام «دموكراسي بدون حقوق» ايجاد مي‌كنند؛ در نتيجه همان‌طور كه ياشا مونك در اين كتاب توضيح مي‌دهد، اعتماد به سياست‌ها در حال كاهش و دموكراسي در معرض خطر نابودي است. مونك با تكيه بر واقعيات روشن و تحقيقات تازه، عوامل اصلي نارضايتي راي‌دهندگان را شناسايي و پيشنهاد مي‌كند براي معكوس كردن اين روند، سياستمداران اصلاحات راديكالي را اعمال كنند كه بيشترين نفع را براي اكثريت داشته باشد.

ما چگونه به اكنون رسيديم (6 نوآوري كه جهان مدرن را ساخت)

 • 95,000 تومان

در اين كتاب، استيون جانسون تاريخ نو آوري‌ها را طي چند قرن بررسي مي‌كند و جنبه‌هاي مختلف زندگي امروزين را از آغاز پيدايش توسط افراد غيرحرفه‌اي و سرمايه‌گذاران، تا نتايج ناخواسته آنها را طي تاريخ دنبال مي‌كند. اين كتاب حاوي گزارش اشتباهات تصادفي و هوشمندانه‌اي است. از ناشر فرانسوي كه پيش از اديسون فونوگراف را اختراع كرد تا بازيگر سينمايي هاليوود كه به فناوري مربوط به واي‌فاي و بلوتوث كمك كرد. از پليسي كه فلاش عكاسي را اختراع كرد تا پرتو ليزر كه گرمايي معادل گرماي هسته مركزي خورشيد را توليد مي‌كند. چگونه به اكنون رسيديم در واقع به تاريخ پنهان وسايل روزمره امروزين مي‌پردازد.

انسان كژگونه (دمكراسي برآيند 15 قرن كژديسي جوامع غربي)

 • 380,000 تومان

شايد شما هم كژگونه باشيد. اگر در جامعه‌اي غربي، صنعتي و ثروتمند با نظام سياسي دمكراتيك پرورش يافته‌ايد هيچ بعيد نيست روانشناسي عجيب و غريبي داشته باشيد. كژگونه‌ها برخلاف بسياري از مردمان جهان، همچنين برخلاف اغلب انسان‌هايي كه تا كنون روي كره خاكي زيسته‌اند، انسان‌هايي به‌غايت فردباورند، به‌سادگي همرنگ جماعت نمي‌شوند، ذهني تحليل‌گر و انتقادي دارند و مدام مشغول ويژگي‌ها و توانمندي‌هاي خويش‌اند. آنها طي چند قرن اخير سراسر اروپا را در بر گرفتند، رنسانس و انقلاب صنعتي را رقم زدند، ثروتمند شدند و به تدريج سلطه خود را بر جهان افكندند. اما چرا و چگونه؟ انسان كژگونه روايتي جسورانه و شكوهمند از هم‌فرگشت فرهنگ و روانشناسي و نهاد‌هاي برآمده از آنها ارائه مي‌كند كه براساس آن مي‌توان چرايي وضعيت سياسي، اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي كشورهاي متفاوت جهان را درك و تحليل كرد. خواننده ايراني بي‌شك پس از مطالعه اين كتاب به خود جرات نخواهد داد درباره توسعه و ترقي ايران همانند گذشته بينديشد.

حكومت نامرئي (دستگاه جاسوسي ايالات متحده و سي آي اي)

 • 225,000 تومان

كتابي با نثر شيوا و جذاب كه بخشي از تاريخ پنهان جهان را به شيوه‌اي داستان‌وار حكايت مي‌كند. حكومت نامرئي كتابي است كه به ما مي‌آموزد چگونه نيات خير در مجموعه دستگاه‌هاي امنيتي هر كشور ممكن است به علت زياده‌روي و افراط، به قلمروهاي ناخواسته و پيش‌بيني‌ناپذير وارد شوند و بار ديگر به آدميان تذكر مي‌دهد كه «دوام و خير هر اقدام و هر طرح، به دامنه و مقدار آن بستگي دارد و اگر از حدود خاصي بگذرد، نيات خير را به عواقب شر ختم مي‌سازد».

1  2  3  4  5  صفحه‌ی 1