فيلتر‌ها

توليدكننده


بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

روانكاوي

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
آن‌سوي اصل لذت
 • 35,000 تومان
 • با تخفیف: 35,000 تومان
بيماري آلزايمر در آينه سينما
 • 105,000 تومان
 • با تخفیف: 105,000 تومان
اسطوره و تفكر مدرن
 • 25,000 تومان
 • با تخفیف: 25,000 تومان
فرويدخواني (بخش دوم سال‌هاي بلوغ)
 • 120,000 تومان
 • با تخفیف: 120,000 تومان
سوژه لكاني زندگي و ميرايي
 • 59,000 تومان
 • با تخفیف: 59,000 تومان
تئوري‌هاي كلايني از منظر معاصر
 • 101,000 تومان
 • با تخفیف: 101,000 تومان
آن‌سوي لذت (آن‌سوي اصل لذت)
 • 65,000 تومان
 • با تخفیف: 65,000 تومان
ارتباط (از دلبستگي تا بيناذهنيت)
 • 145,000 تومان
 • با تخفیف: 145,000 تومان
نظريه روانكاوانه فيلم و قاعده بازي
 • 96,000 تومان
 • با تخفیف: 96,000 تومان
روانشناسي براي بازيگران (تئوري‌ها و تمريناتي براي پروسه بازيگري)
ذهن درگير مناقشه
 • 160,000 تومان
 • با تخفیف: 160,000 تومان
مورلي فرويد شرلوك هولمز
 • 65,000 تومان
 • با تخفیف: 65,000 تومان

آن‌سوي اصل لذت

 • 35,000 تومان

آن سوي اصل لذّت اثر مناقشه‌انگيز و جريان‌ساز زيگموند فرويد است كه از تغييري عمده در رويكرد فسلفي و نظري او پرده برمي‌دارد. او در اين كتاب نگاه خود به روان‌شناسي انسان را گسترش مي‌دهد و رانه‌هاي مرگ يا تاناتوس را هم‌دوش رانه‌هاي جنسي برمي‌كشد. او تمايلي بنيادي را در زندگي تمام ارگانيسم‌ها توضيح مي‌دهد كه در پي بازگرداندن وضعيت پيشين امور است. آن سوي اصل لذت در شمار مهم‌ترين آثار فرويد قلمداد مي‌شود كه بحث‌ها و پرسش‌هاي زيادي دامن زده است. در طي سده بعد مخالفان و موافقان زيادي در مورد نگاه فرويد در اين كتاب نوشته‌اند. مفاهيم مطرح‌شده در اين كتاب پيوندي ميان روان‌كاوي غربي و ديدگاه‌هاي شرقي در مورد زندگاني و مرگ برقرار كرده است و اين مطالعه كتاب را براي دانش‌پژوهان روان‌كاوي، روان‌شناسي، فلسفه، تاريخ، ادبيات و ديگر شاخه‌هاي علوم انساني ضروري مي‌نمايد. زيگموند فرويد (1856-1939) نظريه‌پرداز برجسته و پايه‌گذار روان‌كاوي بود كه نظريه‌هاي تحول‌آفرين او پيرامون چيستي و كاركرد روان انسان تأثيرات دامنه‌داري بر حوزه‌هاي مختلف دانش بر جاي گذاشت و روش باليني او با اقبال زيادي روبه‌رو شد.

بيماري آلزايمر در آينه سينما

 • 105,000 تومان

كتاب بيماري آلزايمر در آينه سينما با رويكردي بينافرهنگي بازنمايي‌هاي سينمايي بيماري آلزايمر را در ميان آثار سينمايي بيرون از جريان اصلي و فيلم‌هاي غيرتجاري بررسي كرده است. اگرچه بيماري آلزايمر – كه شايع‌ترين شكل زوال عقل است – يكي از دغدغه‌هاي حوزه سلامت در سطح بين‌المللي به شمار مي‌آيد، هنوز به‌ شكل يك‌پارچه در دنيا درك و بازنمايي نمي‌شود. برخلاف فيلم‌هاي نام‌آشناي جريان اصلي سينما، فيلم‌هاي تحليل‌شده در اين كتاب بر جنبه‌هاي منفي كه معمولا به بيماري آلزايمر نسبت مي‌دهند متمركز نيستند، بلكه به اهميت بازنمايي ديدگاه‌هاي فرد داراي بيماري آلزايمر و شخصيت‌مندي آنها تكيه دارند. همچنين كتاب پيش‌رو بررسي كرده است كه چگونه فيلم‌ها بيماري آلزايمر را در نقش استعاره‌اي به كار مي‌گيرند تا به كمك آن به موضوعات مربوط به عرصه‌هاي گوناگون زندگي و جامعه مثل مسائل خانوادگي، روابط ميان‌نسلي، مسائل جنسيتي، سنت‌هاي ملّي در برابر مدرنيتۀ جهاني و مراقبت از افراد داراي زوال عقل بپردازند. اين پژوهش موشكافانه با بررسي مجموعه‌اي از فيلم‌ها، از ژانر داستاني تا مستند، كه هر يك بازنمايي غيربدنامي‌آوري از بيماري آلزايمر را نشان داده‌اند، در نهايت نيرومندي و توانايي فرهنگ را در شكل‌دهي به ‌معنا نشان مي‌دهد. دكتر راكل مدينا عضو هيئت علمي و دانشيار دانشگاه اَشتون در بيرمنگام انگلستان *** كتاب بيماري آلزايمر در آينۀ سينما كه دستاورد گران‌بهايي براي حوزه‌هاي مطالعات پيري و علوم انساني پزشكي به شمار مي‌آيد، تا امروز جامع‌ترين وموشكافانه‌ترين پژوهشي است كه با موضوع بازنمايي زوال عقل در ميان آثار سينمايي بيرون از جريان اصلي و فيلم‌هاي غيرتجاري انجام شده است. اين كتاب با دامنه فرهنگي گسترده و تحليل‌هاي ريزبينانه – كه هم‌زمان فراگير و ژرف‌انديشانه هستند – توانسته است ميان واكاوي بافتي زوال عقل با تحليل دقيق فيلم‌هاي خاص موازنه برقرار كند و خواننده را در طول سفر در مسير خوانش پرمحتوا و گاهي تكان‌دهنده از ترسي كه همگان از پير شدن و از دست دادن حافظه دارند هدايت كند. مدينا پژوهشگر ريزبين، نكته‌سنج و در يك كلام اصيلي است كه توانسته با به ارمغان آوردن جنبه تازه‌اي كه نوآورانه و قانع‌كننده است، دستاوردي براي حوزه روبه‌رشد پژوهش‌هاي انتقادي فراهم كند. پروفسور باربارا زِكي، نويسنده و منتقد سرشناس سينما استاد دانشگاه‌هاي برتر آمريكا (جان هاپكينز، كاليفرنيا و...) و اروپا (دانشگاه والنسيا، دانشگاه كارلوس سوم و...)

اسطوره و تفكر مدرن

 • 25,000 تومان

كلود لوي - استراوس از پيشگامان شايسته علم مردم‌شناسي است و به افتخار عضويت در آكادمي فرانسه و دريافت نشان افتخار از آن كشور نائل شده است. كتاب‌هاي مهم او از جمله ساختار ابتدايي نظام خويشاوندي (1962) و توتميزم (1969) براي دانشجويان رشته علوم اجتماعي در ايران نام‌هاي كاملا آشناست. لوي - استراوس به لحاظ آنچه در باب ساختار اسطوره‌هاي ملل مختلف گفته است نيز ممتاز است. به عقيده او اگر چه محتوا، شخصيت‌ها، و رويدادهاي اسطوره‌اي مختلف ممكن است بسيار متفاوت باشد، ساختارهاي آنها مشابه است، كه خود مبحثي است در قرابت‌هاي فرهنگي و تمدني ملل گوناگون دنيا. در اين كتاب با عقايد و تحليل‌هاي اين دانشمند نامدار درباره اسطوره آشنا مي‌شويم. استادان و دانشجويان علوم اجتماعي بي‌گمان فرصت مغتنم قرائت آن را از دست نخواهند داد.

فرويدخواني (بخش دوم سال‌هاي بلوغ)

 • 120,000 تومان

مهم‌ترين تحول در روند نظريه‌پردازي فرويد در دوراني روي مي‌دهد كه از سطح باليني و توصيفي به سطح انتزاعي نظريه‌پردازي گذر مي‌كند. بيشترين تعداد متون بنيادين او، چه در حوزه نظري و چه فني، محصول اين دوره است. بخش دوم كتاب فرويدخواني نيز به اين دوران اختصاص دارد.

سوژه لكاني زندگي و ميرايي

 • 59,000 تومان

در اين كتاب جزني از دنياي مشرقي خود كه در كودكي آن را تجربه كرده است، با بياني شاعرانه و شخصي‌شده روايتي از انسان بودن را – از ميرايي، رنجش، كالبد و قالب، عواطف و احساسات – براي ما بازگو مي‌كند. اين كتاب از طريق بررسي موشكافانه از فرايند روانكاوي، بار ديگر تئوري را به بالين بازمي‌گرداند. نويسنده اين كتاب با زباني شاعرانه و از خلال افسانه‌ها، هنر هفتم و شعر، پيوندي ناگسستني ميان نظريه‌هاي لكاني و بالين روانكاوي برقرار مي‌كند. (دكتر آن وورتينگتون استاد دانشگاه ميدلسكس، عضو كالج روانكاوان بريتانيا، مدرس و عضو هيئت‌مديره مركز تحقيقات و مطالعات فرويدي لندن). جزني با روش منحصربه‌فرد خود، تئوري‌هاي لكان را با مثال‌هاي باليني و شرح زندگي حرفه‌اي خود به هم پيوند زده تا بار ديگر ساختار سوژه، مفهوم كالبد او و سمپتوم را بررسي و بازنگري كند. اين روش وي را وارد دو حوزه كمتر شناخته‌شده در روانكاوي مي‌كند: دنياي افسانه و نقش كليدي آن در شكل‌گيري سوژه و نيز كاربرد و فنومنولوژي عواطف. وي نقش اين دو حوزه بر روي سوژه را در بستر غني فرهنگ ايراني بررسي مي‌كند. اين كتاب يك جريان ضربان‌دار در بستر خود دارد كه خواننده را با خود همسفر مي‌نمايد. سفري كه لحظاتي شگفت‌آور به همراه داشته و خطوط فكري جديدي را در برابر خواننده قرار مي‌دهد و از آنان مي‌خواهد تئوري‌هاي پيشين را مجدد از نو بيانديشند. برخلاف ساير كتب نوشته‌شده در حوزه مطالعات لكاني، جزني بار ديگر تئوري را به بالين روانكاوي بازگردانده است. اين‌گونه است كه به خوانندگان هم در فهم مطلب ياري رسانده مي‌شوند و هم روشن‌تر نظريات روانكاوي را درمي‌يابند. استفاده از بيوگرافي خود نويسنده حال و هوايي سرخوش و شگفت‌انگيز به مطالب افزوده است. برخلاف اين كه در كتاب حاضر از ميرايي و درد بسيار سخن رانده‌شده، اين كتابي به‌شدت زنده است! اين كتاب به خوانندگاني كه به لكان علاقه‌مند هستند و نيز بالينگران روانكاوي توصيه مي‌شود. دانشجويان مطالعات ادبي، علوم اجتماعي، علوم انساني و هنر مي‌توانند از اين كتاب بهره‌مند شوند. (دكتر داريان ليندر، روانكاو و نويسنده بريتانيايي، عضو بنيان‌گذار مركز مطالعات و تحقيقات فرويدي).

تئوري‌هاي كلايني از منظر معاصر

 • 101,000 تومان

اين كتاب شامل مقدمه‌اي بر مفاهيم عمده روانكاوي در نظريه كلايني است كه با ايده‌هاي مفهوم‌پردازي شده كلاين آغاز مي‌شود و سپس به ايده‌هاي پيروان اصلي او بسط پيدا مي‌كند. فصول اين كتاب بر تكنيك بازي روانكاوانه، فانتزي‌هاي ناخودآگاه، وضعيت‌هاي پارانوييد - اسكيزوييد و افسرده‌وار، رشك و قدرشناسي، عقده اديپ، همانندسازي فرافكنانه، ابژه‌هاي دروني، نمادسازي، مدل‌هاي ذهن، در برداشت و انتقال تمركز دارد. اين كتاب بر شفافيت و وضوح كلام تأكيد دارد و با مثال‌هاي باليني، مفاهيم اصلي را به خوبي نشان مي‌دهد. فصول كتاب توسط روانكاوان برجسته زير نگاشته شده است: ديويد بل، جيل بوزل، رونالد بريتون، كاتالينا برونستاين، ماركو چيسا، بتي جوزف، روث ربزمبرگ مالكوم، هانا سگال، اليزابت بت، اسپيليوس، پريسيليا راث و جين تمپرلي. اين كتاب براي دانشجويان روانشناسي، روان‌پزشكي، روان‌درماني و روانكاوي و همين‌طور متخصصيني كه در پي بسط دانش خود هستند، مفيد خواهد بود.

آن‌سوي لذت (آن‌سوي اصل لذت)

 • 65,000 تومان

رانه‌هاي زندگي در مقايسه با رانه‌هاي مرگ با دريافت‌هاي دروني ما بسيار بيشتر مربوط‌اند، زيرا آرامش ما را بر هم مي‌زنند و مدام تنش ايجاد مي‌كنند، چنان‌كه فرونشاندن آن‌ها را به منزله‌ي خشنودي احساس مي‌كنيم، در حالي كه به‌نظر مي‌رسد كار رانه‌هاي مرگ در خفا انجام مي‌گيرند. گويي اصل لذت در خدمت رانه‌هاي مرگ است.

ارتباط (از دلبستگي تا بيناذهنيت)

 • 145,000 تومان

ميچل در اين كتاب همۀ اهتمامش را به كار گرفته تا نظريات روانكاوانه را رهگيري كند و آن ها را به تكوين نظرگاه ارتباطي پيوند بزند. نگاه ارتباطي به ذهن در بافت سنت روانكاوانه استقرار يافته و از قِبَل آن، رويكردي بسيار رضايت‌بخش و يكپارچه‌نگر رشد كرده است كه براي ساير رويكردها نيز جالب توجه و روشنگر بوده است. نتيجۀ چنين كوششي يك نظريه روانكاوانه نوين و نافذ براي قرن 21 است. كتاب ارتباط دستاورد برجسته تفكري خلاق است كه بايستي توسط همه بالينگرانِ پويشي كه دغدغۀ رابطه‌مندي انسان را دارند مطالعه شود.»

نظريه روانكاوانه فيلم و قاعده بازي

 • 96,000 تومان

نظريه روانكاوانه فيلم و قاعده بازي، درآمدي است موجز و عاري از دشوارگويي بر نظريه روانكاوانه فيلم به‌دست مي‌دهد و نيز نشان مي‌دهد كه چگونه اين نظريه را مي‌توان به منظور تفسير فيلم كلاسيك ژان رنوار به كار گرفت. اين كتاب پيدايش نظريه روانكاوانه فيلم را از بنيادهاي آن در انديشه زيگموند فرويد و ژاك لكان و همين‌طور تحول آن را از خلال نمودهاي معاصرش در آثار نظريه‌پردازاني همچون اسلاوي ژيژك و جون كاپجك پي‌جويي مي‌كند. اين درآمد تاريخي براي دانشجويان و پژوهشگراني كه مشتاق آشنايي بيشتر با اين حوزه مهم از نظريه فيلم هستند سودمند است و مفاهيم نظريه روانكاوانه فيلم را از خلال تفسير موشكافانه فيلم به عرصه كاربرد عملي مي‌آورد.

روانشناسي براي بازيگران (تئوري‌ها و تمريناتي براي پروسه بازيگري)

 • 120,000 تومان

روانشناسي براي بازيگران مطالعه‌اي است در روانشناسي مدرن كه مخصوصا براي بازيگراني كه وظيفه‌ ساخت كاراكتر را بر عهده دارند و افرادي كه در حال آموزش بازيگري هستند طراحي شده است. اين مطالعه زمينه‌هاي مجزايي از تئوري‌هاي روانشناسانه را پوشش مي‌دهد كه بازيگران مي‌توانند در پروسه خلاقه خلق و برقراري ارتباط با كاراكترهاي دراماتيك از آنها استفاده كنند. اين كتاب ايده‌هاي پسا - استانيسلاوسكيايي زيادي درباره روان انساني ارائه مي‌كندء ايده‌هايي كه توسط درخشان‌ترين اذهان قرن بيستمء از زيگموند فرويد و كارل يونگ گرفته تا آبراهام مازلو و كن ويلبرء مطرح شده‌اند و تمرينات مرحله به مرحله‌اي را پيشنهاد مي‌كند كه در درك كاراكترها به بازيگران كمك مي‌كنند تا بتواننند بر روي صحنه يا در مقابل دوربين به شكلي موثر به كاراكترها زندگي ببخشند. همچنين كتاب روانشناسي براي بازيگران به شما ياد مي‌دهد چگونه بر استرس‌ها و فضاي رقابتي اين رشته غلبه كنيد و به طور كلي ابزارهايي را براي شما فراهم مي‌آورد تا بتوانيد به خودآگاهي عميق‌تري دست پيدا كنيد.

ذهن درگير مناقشه

 • 160,000 تومان

برنر در كتاب ذهن درگير مناقشه به مولفه هاي مناقشه ي رواني و پيامد‌هاي هم در شكل مصالحه‌هاي بهنجار و هم پاتولوژيك، مي پردازد. وي با بحثي پيرامون مولفه هاي مناقشه رواني سخن خود را آغاز مي كند، رانه‌ها، عواطف، دفاع‌ها و تروماهاي دوران كودكي عناويني هستند كه انگيزه دفاع در برابر مشتقات رانه را فراهم مي كنند. برنر از مصالحه‌هايي ياد مي كند كه ناشي از مناقشه‌اند و بيانگر اين ديدگاه كه مصالحه‌هاي برآمده از مناقشه اصلي‌ترين بخش زندگي رواني را تشكيل مي‌دهند. همچنين او به شكل‌گيري و عملكرد سوپرايگو مي‌پردازد كه هم آن را نوعي مصالحه در نظر گرفته و هم مولفه‌اي از مناقشات بعدي و مصالحه‌هاي مرتبط با آن‌ها مي‌داند. در ادامهء موضوع مصالحه‌اي پاتولوژيكء از جمله نوروزها و اختلالات شخصيت نوروتيكء مطرح مي‌شود. روياها و كنش‌پريشي‌هاء همچنين انتقال و انتقال متقابلء از ديگر عناويني هستند كه به عنوان شكلي از مصالحه‌ مرتبط با روانكاوي مورد بررسي قرار گرفته‌اند. او كتاب را با گفتاري در مورد مصالحه‌هاي بهنجار به پايان مي‌رساند كه اهميت و قدرت تبييني نظريات برنر را در مورد مفاهيم منقاشه‌ي رواني و پيامدهاي آن روشن مي‌كند.

مورلي فرويد شرلوك هولمز

 • 65,000 تومان

جستار مندرج در اين كتاب با اين سخن منسوب به ابي واربورگ آغاز مي‌شود كه «خدا در جزئيات است». در اينجا تلاش گينزبورگ صرف تشريح رويكردي در تاريخ‌نگاري شده كه بر وقايع و روابطي به‌ظاهر كم‌اهميت تكيه دارد كه معناهاي نامشهودي از يك برهه يا جهان‌بيني مشخص را آشكار مي‌كنند. اين جزئيات، ردها يا نمايه‌هاي وجوهي از واقعيت‌اند كه مي‌توانند تصور ما از يك عصر تاريخي را دگرگون كنند. چنين تمركزي بر جزئيات، پشتوانه شيوه‌اي است براي ترسيم يك منظومه تاريخي پردامنه كه تلاقي‌گاه حوزه‌هاي متفاوتي از معرفت بوده و بر اين اساس به تشريح يك الگو يا پارادايم شناخت منجر مي‌شود كه عناصر تاريخي بسيار متفاوتي را ذيل يك مجموعه قرار مي‌دهد. در اين الگو كه ريشه‌هايش به ادوار كهن بازمي‌گردد و در دوره مدرن در قالب چندين حوزه شناخت مختلف درآمده، موضوعات مطالعه نه از طريق كاربرد قوانين تعميم‌يافته بلكه به واسطه نشانه‌هايي جزئي درك مي‌شوند كه تجسم رد مشخصه‌هاي كيفي و ويژگي‌هاي فردي بر محتواهاي تاريخي‌اند. از نظر گينزبورگ در واپسين سال‌هاي قرن نوزدهم چهره‌هايي چون جوواني مورلي، زيگموند فرويد و آرتور كانن‌دويل، به رغم تفاوت در حوزه‌هاي كاري‌شان و به خاطر توجهي كه نثار جزئيات حاشيه‌اي به عنوان راهي براي شناخت امور ناديدني مي‌كرده‌اند، نماينده شكل‌هاي مدرني از همين الگوي شناخت بوده‌اند.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1