بیوگرافی و خاطرات


تولیدکننده
بازه‌ی قیمت (تومان)

از

تا

مرتب‌سازی
تعداد تصاویر
کارتیه
 • 280,000 تومان
 • با تخفیف: 280,000 تومان
بین خودمان بماند (اعترافات ملکه ویرگول‌ها)
 • 200,000 تومان
 • با تخفیف: 200,000 تومان
گفتگوی بی‌پرده با افراد تاثیرگذار جهان
 • 110,000 تومان
 • با تخفیف: 110,000 تومان
خاطرات سوگواری
 • 165,000 تومان
 • با تخفیف: 165,000 تومان
نامه‌هایی به دانشمند جوان
 • 200,000 تومان
 • با تخفیف: 200,000 تومان
از دنیای پدری (شب‌بیداری‌ها و صبحانه‌هایی به صرف بوسه)
آزاد (1 کودک و 1 کشور در پایان تاریخ)
 • 176,000 تومان
 • با تخفیف: 176,000 تومان
سال‌ها
 • 210,000 تومان
 • با تخفیف: 210,000 تومان
روزنوشت‌های 1 گفت‌و‌گو (با نجف دریابندری)
 • 26,000 تومان
 • با تخفیف: 26,000 تومان
لهجه‌ها اهلی نمی‌شوند (مجموعه زندگی میان زبان‌ها 2)
ساعت درخشان (سرگذشتی از مرگ و زندگی)
 • 223,000 تومان
 • با تخفیف: 223,000 تومان
دور از خانه
 • 180,000 تومان
 • با تخفیف: 180,000 تومان

کارتیه

 • 280,000 تومان

خرید طلا و جواهرات همواره یکی از جذاب‌ترین کارها به‌خصوص برای بانوان به شمار می‌آید. اگر طرفدار مد و فشن باشید با دنبال کردن صاحبان سبک در زمینه مد و زیبایی، قطعا یکی از زیورآلات کارتیه را در استایل‌شان دیده‌اید. کارتیه برندی خوش‌نام است که این روزها خیلی بر سر زبان‌ها و فروشگاه‌ها آمده و اصطلاحا ترند شده است. جواهرات کارتیه مدت زیادی است که زینت‌بخش انسان‌های خاص‌پسند شده‌اند. به‌طوری که استفاده از آنها می‌تواند شما را به نگین مجلس تبدیل کند. این برند از دیرباز مورد تحسین خانواده‌های سلطنتی بوده و امروز بعد از گذشت نزدیک دو قرن از افتتاحش، مخاطب را متحیر کرده و توانسته جایگاه ویژه‌ای در سبک زیورآلات کلاسیک پیدا کند و هیچ نشانی از کندی روند خود ندارد. تبدیل شدن این برند به یکی از بهترین‌ها در صنعت طلا و جواهرات یک شبه انجام نشد. اگر نام کارتیه به گوش شما هم خورده و کنجکاو شدید که اصلا کارتیه چیست و چه خصوصیاتی دارد؟ اگر دانستن تاریخچه و نقاط قوت برندهای معروف جهان برایتان جذاب و با اهمیت است! جای درستی را انتخاب کردید! با ما در این کتاب همراه باشید...

بین خودمان بماند (اعترافات ملکه ویرگول‌ها)

 • 200,000 تومان

کتاب حاضر خاطرات مری نوریس، سرویراستار سابق نیویورکر، است. او در این کتاب مواجهه‌اش با شغل ویراستاری و کار در مجله را شرح می‌دهد و همچنین خاطراتی دست اول و ناب از نویسندگان بزرگ جهان می‌گوید که هیچ‌جا نظیرش گفته نشده است. یکی از ویژگی‌های مهم این کتاب اعتراف‌گونه بودن آن است. اعتراف به اشتباهات زبانی بسیاری از نویسندگان بزرگ، اعتراف به اشتباهات رایج بین عموم مردم و همچنین اشتباهات ویراستاران نشریاتی بزرگ مانند نیویورکر. بالاخره، وقتی داشتم متنی را درباره سال بلو می‌بستم، یک بار با فیلیپ راث تلفنی حرف زدم. همین طور او را در جشن کریسمس نیویورکر دیدم. از روزی که پیشنهاد راث را شنیده بودم، مدام معذب بودم. به گمانم او بیش‌تر به دنبال زنی خانه‌دار بود که از جزئیات امور منزل مطلع باشد. با این حال، احیاناً اگر این مطالب را می‌خواند، می‌خواهم بگویم من همچنان در خدمتم.

گفتگوی بی‌پرده با افراد تاثیرگذار جهان

 • 110,000 تومان

هیچ محصول یا پروژه‌ای موفق نخواهد شد، مگر اینکه مشتری قلبا آن را بپسندد. اول با قلب، سپس با منطق و عقل. این نکته یکی از اسرار موفقیت من بود. انسان با داشتن رویاهای بزرگ چیزی از دست نمی‌دهد. تا زمانی که اهل تلاش باشید، شکست نمی‌خورید. مهم تلاش شماست. لذا کوتاه نیایید، دست از تلاش برندارید و از هر فرصتی استفاده کنید و هر پدیده جدیدی را امتحان کنید. رابطه بین پول و عشق، نکته مهمی است. کسی که پول دارد، اما عاشق نیست، گویی از منشا خود جدا شده است. قدرت خیلی سریع، انسان را فساد می‌کند. بر این باورم که مردم باید کاملا هوشیار باشند و اصول اخلاقی قوی داشته باشند تا از فساد در امان باشند. «استیو جابز»

خاطرات سوگواری

 • 165,000 تومان

با نوشتن این یادداشت‌ها، خود را به دست ابتذالی می‌سپارم که در من وجود دارد. بخشی از وجودم در حالت ناامیدی بیدار است و بخش دیگرش همزمان در تکاپوست تا سطحی ترین امورم را از نظر ذهنی نظم ببخشد. این را همچون نوعی بیماری احساس می‌کنم.

نامه‌هایی به دانشمند جوان

 • 200,000 تومان

ادوارد ویلسون آموخته‌هایش از کارراهه حرفه‌ای و عصاره 60 سال تدریس خود را در نامه‌هایی برای نسل‌های پس از خویش بازگو می‌کند. از خاطرات پیشاهنگی خود در دوره نوجوانی،‌ آن زمان که دل‌مشغول مورچه‌ها و پروانه‌ها بوده، می‌آغازد و 21 نامه را با داستان‌هایی از زندگی خویش پیش می‌برد. از انگیزه‌هایش برای زیست‌شناس شدن می‌گوید و از کامیابی‌ها و ناکامی‌های مسیری که پیموده است. در زمانه‌ای که بقای ما بیش از پیش به درکمان از علم گره خورده، ویلسون بر آن است که موفقیت در عرصه علم چندان به هوش سرشار یا مهارت ریاضی مربوط نیست و مهم اشتیاق و ممارست در یافتن و حل مسئله است. او می‌کوشد خوانندگان کتابش را متوجه عشق به خلاقیت علمی کند و احترام آنان را به جایگاه کوچک انسان در زیست‌بوم سیاره برانگیزد.

از دنیای پدری (شب‌بیداری‌ها و صبحانه‌هایی به صرف بوسه)

 • 90,000 تومان

شغل من پدر بودن و حرفه اصلی‌ام طراح کمیک است و برای سرگرمی می‌نویسم. من کشیدن کمیک را با طراحی زیاد و شغل پدری را با پدر شدن آموختم. وقتی پدر می‌شوید، زندگی بعدتان چیزی در حدود سه‌ونیم کیلو وزن دارد و از همان لحظه اول می‌توانید بفهمید که این بعدی سرنوشت‌ساز است. تنها چیزی در زندگی‌تان که برگشتی از آن نیست. این کتاب باسولا که از پرفروش‌ترین آثار او در ایتالیاست، نگاهی جذاب، شیرین و شوخ‌طبعانه به دنیای روزمره پدری دارد. این کتاب نه‌تنها در ایتالیا بلکه در سراسر دنیا خوانندگان را تحت‌تاثیر قرار داده است و در سال 2017 برنده جایزه Family choice شده است.

آزاد (1 کودک و 1 کشور در پایان تاریخ)

 • 176,000 تومان

لیا دخترک یازده‌سالۀ اهل آلبانی است و دنیایش با عشق به استالین و عمو انور و جامعۀ آزاد و بی‌طبقه آمیخته شده است. پدر و مادرش مراقب‌اند که در حضور او حکومت را نقد نکنند؛ گاهی پچ‌پچ‌هایی می‌کنند دربارۀ خویشاوندانی که به «دانشگاه» رفته‌اند و بهانه‌هایی می‌آورند که چرا عکس انور خوجه را قاب نمی‌کنند تا اینکه بالأخره دیوار برلین فرو می‌ریزد و ستون‌های جامعۀ آلبانی نیز به لرزه در می‌آید. در یکی از میادین شهر، دانشجویان معترض سرِ مجسمۀ استالین را از بدنش جدا می‌کنند؛ مردم به خیابان‌ها می‌ریزند و آشوب درمی‌گیرد و تاریخ برای دخترک به پایان می‌رسد. حالا پای اصطلاحاتی مثل «جامعۀ مدنی»، «اصلاحات ساختاری» و «آزادی زنان» به میان آمده است؛ ژست‌ها و واژه‌ها تغییر کرده و رازهایی جدید شکل گرفته است. در این کتاب، لیا اوپی، استاد نظریۀ سیاسی در مدرسۀ اقتصاد لندن با نگاهی نافذ و طنزی ظریف و نثری گیرا، داستان زندگی آمیخته به سیاست خود و مردم آلبانی را روایت می‌کند و پرسش‌هایی مهم پیش روی خوانندگانش می‌گذارد: آزادی چیست؟ چه کسانی واقعا آزادند؟ و چطور وقتی پای عمل می‌رسد، عمارت آرمان‌هایمان به ویرانه بدل می‌شود؟

سال‌ها

 • 210,000 تومان

در هر زمانه‌ای، در کنار آنچه مردم گفتن و انجام‌ دادنش را طبیعی فرض می‌کنند، در کنار آنچه کتاب‌ها و پوسترهای داخل مترو و حتی داستان‌های خنده‌دار توصیه می‌کنند که به آن فکر کنیم، هستند چیزهایی که جامعه درباره‌شان سکوت می‌کند، بی‌آنکه به آن واقف باشد، و کسانی که این چیزها را حس می‌کنند ولی نمی‌توانند نامی از آنها ببرند محکوم‌اند به رنج تنهایی. سپس روزی به‌ناگهان، یا به‌تدریج، این سکوت شکسته می‌شود و درباره چیزهایی که بالاخره به رسمیت شناخته می‌شوند کلمات‌اند که سرریز می‌کنند و در همان زمان، در آن سطح زیرین، باز سکوت است که درباره این چیز و آن چیز شکل می‌گیرد. نثر دلربا و الهام‌بخش و ژرف‌بین ارنو همچون رقصنده‌ای بین حیات جمعی و زندگی خصوصی، بین تاریخ «فراخ» و تجربه شخصی، در رفت‌وآمد است. «سال‌ها» تأملی است فلسفی با شتاب یک ترن هوایی در پیچ و تاب چند دهه: که چگونه زودتر از آنچه باید خود را تحلیل می‌بریم و مصرف می‌کنیم، که چگونه به معنی می‌رسیم اما از آن شانه خالی می‌کنیم، که راه و رسم زندگی کردم کدام است و راه و رسم به یاد سپردن کدام –درون‌مایه کارهای ارنو اینهاست. من تشنه آثار جدید او هستم. کپکا کاسابووا.

روزنوشت‌های 1 گفت‌و‌گو (با نجف دریابندری)

 • 26,000 تومان

صبح به خانه نجف دریابندری رفتم. در یکی از کوچه‌های مشرف به پارک ملت، در خیابان ولیعصر ساکن است. خانه‌ای که معماری‌اش حاکی از ذوق و قریحه‌ای است که استاد به خرج داده و عمارت و بنایی زیبا پدید آمده. با نمایی از آجرهای گرم کرم‌رنگ، که چهره‌ای صمیمی و ساده به خانه بخشیده است. سهراب دریابندری این معماری را حاصل ترکیب ایده و دید ایرج کلانتری و پدرش می‌داند. شاید تنها عیبش نداشتن آسانسور است که آن را هم پله‌هایی کوتاه و کم‌ارتفاع جبران می‌کند. خانم [فهیمه] راستکار، همسر ایشان در را به رویم می‌گشاید. استاد در کتابخانه، که اتاق کارش هم به شمار می‌آید منتظر است: مثل ترجمه‌هایش آراسته و پیراسته، بر صندلی تکیه زده و سرگرم ترجمه و ویرایش مجموعه داستان‌های کوتاه همینگوی با عنوان «نودونه داستان» است...

لهجه‌ها اهلی نمی‌شوند (مجموعه زندگی میان زبان‌ها 2)

 • 124,000 تومان

لهجه‌ها اهلی نمی‌شوند، دومین کتابِ مجموعه «زندگی میان زبان‌ها»، مجموعه‌ای است از ناداستان‌های رواییِ ده نویسنده عرب‌آمریکایی که هر یک با صدایی متفاوت تجربه زیستن و نوشتن در فضای بینابینی دو زبان و دو فرهنگ، یکی شرقی و دیگری غربی، می‌گویند. آنها با تامل هشیارانه و هدفمند درباره جایگاه خودشان و تجربه چگال و پیچیده احساس غربت در وطن و در کشور میزبان، درکی تازه از مفاهیمی چون هویت، نژاد، استعمار و بده‌بستان خود و دیگری عرضه می‌کنند. مجموعه‌ی زندگی میان زبان‌ها روایت نویسندگانی است که در کشوری غیر از سرزمین مادری‌شان زندگی می‌کنند یا مدام میان چند زبان در رفت‌وآمدند؛ نویسندگانی که آگاهانه به تجربه‌ی زندگی در زبانی دیگر اندیشیده‌اند و در جستارها و خاطرات‌شان بازی‌ها و معماهای زیستن در زبانی آشنا یا غریبه را تصویر می‌کنند.

ساعت درخشان (سرگذشتی از مرگ و زندگی)

 • 223,000 تومان

راه برگشت به خانه به‌ اندازۀ چهار بار رفت ‌و ‌برگشت طول می‌کشد. بیشتر راه را به کار و فهرست وظایفم فکر می‌کنم. کمی اشک می‌ریزم. فردا باید به درمانگاه داک بروم و با متخصص سرطان‌شناسی‌ام دربارۀ دورۀ بعدی درمان حرف بزنم، برای همین حالا راجع به غده‌ها، سلول‌های سرطانی و این فکر می‌کنم که اگر دکترها هر کاری را که بلد بودند انجام دادند و بازهم سرطان درمان نشد چه جوابی به مریض خواهند داد. و فکر می‌کنم: این چیزی که دارم حالا از سر می‌گذرونم واقعاً غم‌انگیزه. احساس می‌کنم مادرم میلیون‌ها کیلومتر از من دور است و این فاصلۀ وصف‌ناپذیر هرگز تمام نمی‌شود. من هم از ترسیدن و از دست دادن خسته‌ام. به این فکر می‌کنم که چرا وقتی همۀ موهایم داشتند می‌ریختند ناگزیر نشستم و در آخرین پاراگراف کتاب مُرده از جویس کلمۀ «برف» را با «مو» عوض کردم و آن را دوباره نوشتم: دوباره شروع به ریختن کردند. با بی‌حالی موهایش را می‌دید، نقره‌ای و قهوه‌ای که یکی‌یکی زیر نور لامپ می‌ریختند… موهایش دسته‌دسته روی ملحفه‌های تخت و کف دست‌شویی جا می‌گرفت. در سینک روشویی، چاه حمام، مابین کف‌پوش‌های چوبی و روی صابون دستۀ انبوهی از آنها به چشم می‌خورد. وقتی می‌دید موهایش کم‌کم در این جهان می‌ریختند و می‌ریختند، سستی‌ای در روحش احساس کرد… درست شبیه هبوطِ پایان نهایی‌شان، بر فراز همۀ موجودات زنده و مُرده.

دور از خانه

 • 180,000 تومان

سارو کودک هندی فقیری‌ست که توی ایستگاه قطار گم می‌شود. پس از روزها گدایی و تحمل سختی‌های فراوان، زوجی استرالیایی او را به فرزندخواندگی می‌پذیرند. اما سارو هر چه بزرگ‌تر می‌شود بیشتر احساس خلأ می‌کند و آرامش ندارد. بنابراین، بعد از بیست‌وپنج سال، تصمیم می‌گیرد برگردد به هندوستان تا خانوادۀ اصلی‌‌‌ خود را پیدا کند. سال 2013 که خودزندگینامۀ‌ سارو برایرلی منتشر شد، به‌سرعت میان کتاب‌های پرفروش قرار گرفت. داستان پرفرازونشیب زندگی او چنان توجه‌ها را جلب کرد که حتی فیلمی به اسم «شیر» بر اساس این کتاب ساختند که در اسکار 2017 در چند رشته نامزد شد.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  صفحه‌ی 1