فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

روانپزشكي

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
كليات و مباني روانشناسي و كوويد 19 (مردم و جامعه در زمان همه‌گيري‌ها)
تحولات خدمات پزشكي در ايران (تلاشي 4 ساله)
 • 110,000 تومان
 • با تخفیف: 110,000 تومان
فرمول بندي مورد براي كودكان و نوجوانان
 • 70,000 تومان
 • با تخفیف: 70,000 تومان
فرهنگ و سلامت رواني (اثرات اجتماعي فرهنگي نظريه و عمل)
ابعاد عصبي شناختي سكته مغزي (همراه با ابزارهاي اندازه‌گيري)
دكترهاي اعصاب
 • 110,000 تومان
 • با تخفیف: 110,000 تومان
آلزايمر (شناخت و پيشگيري هوشمندانه)
 • 58,000 تومان
 • با تخفیف: 58,000 تومان
مرجع كامل روانپزشكي كاپلان سادوك (روان‌درماني)
مهارت‌هاي مسئله‌يابي و تصميم‌گيري و كاربرد آن در مديريت بحران حوزه سلامت
مرجع كامل روانپزشكي كاپلان سادوك(اسكيزوفرني و ساير اختلالات روان‌پريشي)
كتاب كار توان‌بخشي آسيب مغزي
 • 45,000 تومان
 • با تخفیف: 45,000 تومان
تاريخ روان‌پزشكي در ايران
 • 50,000 تومان
 • با تخفیف: 50,000 تومان

كليات و مباني روانشناسي و كوويد 19 (مردم و جامعه در زمان همه‌گيري‌ها)

 • 30,000 تومان

بي‌گمان همه‌گيري كرونا (كوويد - 19) يكي از جدي‌ترين تهديدهاي بشر در قرن حاضر را رقم زد و نشان داد كه انسان به رغم تمامي پيشرفت‌هاي فن‌آوري و كيهاني و همه دستاوردهاي علمي، هنوز هم آسيب‌پذيري‌هاي خاص خود را دارد. در رويارويي با امواج همه‌گير كوويد - 19، روانشناسي همچون ساير علوم به ياري انسان آمد و هم‌اكنون كه طليعه پساكرونا در افق نمايان گشته است، از روان‌شناسي انتظار مي‌رود تا براي شرايط و وضعيت‌هاي پس از همه‌گيري نيز آماده باشد. در اين مسير، آگاهي از ارتباط روان‌شناسي و كوويد - 19، كارشناسان را براي دوره پساكرونا و انجام وظايف‌شان آماده‌تر مي‌سازد. جان هاس، روان‌شناس اتريشي، در اين اثر مختصر، چكيده‌اي از شرايط روان‌شناختي همه‌گير كوويد - 19 را با نگاهي به پيشينه همه‌گيري‌هاي گذشته مورد بحث قرار داده و هم از ديد باليني و هم ديدگاه روان‌شناختي اجتماعي به كوويد و پساكوويد نگاهي انداخته است.

تحولات خدمات پزشكي در ايران (تلاشي 4 ساله)

 • 110,000 تومان

اين كتاب گزارش چهار سال فعاليت دكتر ايرج سياسي از 1353 تا 1357 در ايران است. وي در طول اين مدت كوتاه، خدمات نوين روانپزشكي را در كشور بنيان نهاد كه با آن شرايط و امكانات، دستاوردي كم‌نظير بود. او با امكانـات كـم و در زمانــي اندك تــوانست خدمات روانپزشكي دولتي را از الگوي قرن‌نوزدهمي به خدمات روانپزشكي مدرن تبديل كند. اين تحول چنان چشمگير بود كه سازمان بهداشت جهاني آن را مدلي براي كشورهاي آسياي ميانه و آمريكاي جنوبي در نظر گرفت. تبديل كردن بيمارستان رواني رازي به يك مركز درماني مدرن، ايجاد مراكز جامع روانپزشكي، راه‌اندازي مراكز ترك اعتياد و آموزش و تربيت نيروي انساني مورد نياز در اين مراكز، گوشه‌اي از اين تلاش‌هاي چهارساله است.

فرمول بندي مورد براي كودكان و نوجوانان

 • 70,000 تومان

اين كتابِ بسيار كاربردي نشان مي‌دهد كه چطور اطلاعات پيچيده و متعدد دربارۀ مشكلات سلامت روان كودكان و نوجوانان را جمع‌آوري و در قالب يك فرمول‌بندي منسجم و مفيد با هم تركيب كنيد. راهكارها و ابزارهايي براي تحليل عوامل زيستي، روان‌شناختي، اجتماعي، فرهنگي، معنوي و رشدي كه ممكن است در ايجاد، تداوم و تشديد مشكلات كودكان و نوجوانان نقش داشته باشند، در اين كتاب ارائه شده‌اند. همچنين اين كتاب سرشار از مثال‌هاي موردي متعدد است كه گام‌هاي تدوين يك فرمول‌بندي جامع و استفاده از آن براي طرح‌ريزي درماني مؤثر را نشان مي‌دهند. به علاوه، در سراسر اين كتاب راهكارهايي جهت غلبه بر مشكلاتي كه هنگام تدوين فرمول‌بندي براي متخصصان باليني پيش مي‌آيد، ارائه شده است. مطالعة اين كتاب به تمام متخصصان باليني باتجربه و تازه‌كار كه مايل‌اند ارزيابي و درمان بهينه‌اي براي كودكان و خانواده‌هايشان انجام دهند، توصيه مي‌شود. همچنين اين كتاب مي‌تواند يك منبع غني و كاربردي براي تدريس فرمول‌بندي مورد به كارآموزان باليني باشد.

فرهنگ و سلامت رواني (اثرات اجتماعي فرهنگي نظريه و عمل)

 • 112,000 تومان

يكي از چالش‌هاي هميشگي كه متخصصان حوزه سلامت رواني، به‌ويژه درزمينة اندازه‌گيري و تشخيص اختلالات رواني و درنتيجه درمان آن مواجه هستند اين است كه آيا ارزيابي و درمان اختلالات رواني در فرهنگ‌هاي مختلف در قالب رويكرد اتيك و شاهدمحور غربي كه نمونه‌هاي آن را مي‌توان در نسخه‌هاي طبقه‌بندي اختلال‌هاي رواني مانند DSM و ICD يافت امكان‌پذير است؟ پژوهش‌ها و فراتحليل‌هاي انجام‌شده در سراسر دنيا ناتواني اين مدل‌هاي طبقه‌بندي كه بر اساس ويژگي‌هاي فرهنگي كشورهاي غربي شكل‌گرفته‌اند را در تشخيص و مداخله‌هاي درماني اختلالات رواني در فرهنگ‌هاي غير غربي نشان مي‌دهند. ناكامي مدل‌هاي ارزيابي و درمان برآمده از فرهنگ غربي باعث گرديد كه يك پارادايم جديد با عنوان «پارادايم اميك» شكل بگيرد كه معتقد است علائمي كه در هر فرهنگ به‌عنوان علائم اختلال رواني تشخيص داده مي‌شود ممكن است متفاوت از فرهنگ‌هاي ديگر بوده و درنتيجه، لازم است ارزيابي و تشخيص علائم و مداخله و درمان آن علائم نيز متفاوت باشد. شناسايي سندروم هايي كه امروزه به عنوان «سندروم‌هاي وابسته به فرهنگ» معروف هستند و نمونه‌هاي زيادي از آنها را در فرهنگ‌هاي آسيايي، آمريكاي لاتين، آفريقا، بوميان آمريكا، و طبيعتاً در ميان مهاجران با تبارهاي مذكور در كشورهاي چندفرهنگي مي‌توان يافت خود شاهدي بر تعاريف و علائم متفاوت اختلالات رواني در فرهنگ‌هاي مختلف هستند. كتاب حاضر راهنماي خوبي براي روانپزشكان، روانشناسان، انسان شناسان، مددكاران اجتماعي و جامعه‌شناساني است كه هر كدام به نحوي با آسيب شناسي رواني سر و كار دارند. اين كتاب به متخصصان و محققان سلامت رواني كمك مي‌كند تا نقش فرهنگ در شكل‌گيري، ارزيابي، تشخيص، و درمان اختلالات رواني را دريابند.

ابعاد عصبي شناختي سكته مغزي (همراه با ابزارهاي اندازه‌گيري)

 • 62,000 تومان

داشتنِ دانش عميق‌تر از پيچيدگي رابطه بين سكته مغزي و نقص شناختي مي‌تواند اختيارات بيشتري را به ما براي پيشگيري و به تاخير انداختن علائم ناتوان‌كننده پس از سكته مغزي ارائه نمايد. تعيين الگوها يا شيوه‌هاي تشخيصي پايايِ عوامل خطرزا و تعيين‌گرهاي بالينيِ نقص شناختي در سكته مغزي، يك رويكرد موفقيت‌آميز در كشف و شناسايي اوليه بيمارانِ در معرض خطر است و يك گام رو به جلو در جهت پيشگيري از پيشروي نقايص شناختي پس از سكته مغزي محسوب مي‌شود. كتاب حاضر بر پايه‌ مرور مطالعات پيشين مي‌كوشد الگوي آغازين و استخوان‌بندي اوليّه عوامل خطرزاي جمعيت‌شناختي، مغزي-عروقي، تصويربرداري عصبي، روان‌شناختي و پيش‌مرضي مرتبط با نوع و ميزان نقايص شناختي پس از سكته مغزي را پايه‌ريزي نمايد. محققان علوم اعصابِ شناختي، روان‌پزشكي، نورولوژي و روانشناسي سلامت با مطالعه فصول اين كتاب، آن را مفيد خواهند يافت و با يادگيري و تمرين ابزارهاي اندازه‌گيري معرفي شده در فصل نهم مي‌توانند سنجش قابل قبولي از وضعيت عصبي- روان‌شناختي بيماران جهت استفاده در پروتكل‌هاي توانبخشي و تعيين پروگنوز اختلالات عصبي-شناختي متعاقب سكته مغزي داشته باشند.

دكترهاي اعصاب

 • 110,000 تومان

جفرى ليبرمن رئيس پيشين انجمن روانپزشكى امريكا (APA) و استاد روانپزشكى در دانشگاه كلمبيا در دكترهاي اعصاب تاريخ روانپزشكى را در چشم‌اندازى مدرن قرار مى‌دهد تا دريافتى عميق از سرگذشت آن به‌دست دهد. او جهانِ پشت صحنۀ روانپزشكى و اشتباهات تاريخى آن را مي‌كاود و دنياى نوين اين علم و قلمرو و مرزهاى آن را پيش چشم خواننده مي‌نهد.

آلزايمر (شناخت و پيشگيري هوشمندانه)

 • 58,000 تومان

آيا شما در مراحل مختلف زندگي، به‌ويژه در دوره سالمندي، از موضوع فراموشي نگران مي‌شويد؟ آيا شما مي‌دانيد چرا فراموش مي‌كنيم؟ چه نوع از فراموشي شما را نگران مي‌كند؟ آيا شما با انواع فراموشي و علت‌هاي ابتلا به آن آشناييد؟ آيا شما فراموشي را بخشي طبيعي و گريزناپذير بالا رفتن سن و سالمند شدن مي‌دانيد؟ آيا شما مي‌دانيد عوامل محيطي و ارثي در فراموشي چه نقشي دارد؟ آيا شما معتقديد كه درباره فراموشي هيچ كاري نمي‌توان كرد و فقط بايد با آن كنار آمد انگيزه اصلي كتاب آلزايمر اين است كه به شما كمك كند تا به راحتي بتوانيد پاسخ اين پرسش‌ها و پرسش‌هاي مشابه را بدهيد. از جمله نكات بارز كتاب آلزايمر اين است كه به كمك پشتوانه‌هاي علمي دقيق و جديد،دست آوردهاي سودمندي ارائه مي‌كند؛ همچنين در نوع خود، به زباني ساده و روان نوشته شده است؛ بنابراين با هرگونه مخاطبي به راحتي همراهي مي‌كند. هدف نويسنده اين كتاب، تمركز بر بيماري فراموشي و گونه‌هاي مختلف آن به شيوه متداول در علم پزشكي نيست. گرايش و تمركز كتاب بر سلامت بدن و مغز شما تا سال‌هاي پاياني زندگي‌تان است.

مرجع كامل روانپزشكي كاپلان سادوك (روان‌درماني)

 • 150,000 تومان

روان‌درماني شايد سابقه‌اي در حد طول تاريخ بشريت داشته باشد. مي‌توان دلداري و گله‌گزاري‌ها و حمايت‌هاي گفتاري و رفتاري انسان‌هاي اوليه از يكديگر را نوعي روان‌درماني به حساب آورد. چرا كه به آرامش رواني افراد كمك مي‌كرد و درد . رنجشان را كاهش مي‌داد. اين تنها ابزار بشر در كنار طب سنتي تا زماني كه داروهاي موثر بر روان پديد شوند براي درمان مسائل رواني انسان‌ها بود.

مهارت‌هاي مسئله‌يابي و تصميم‌گيري و كاربرد آن در مديريت بحران حوزه سلامت

 • 48,000 تومان

اگر در عرصه خدمات بهداشتي و درماني فعاليت مي‌كنيد و نياز به مهارت حل مسئله در شما وجود دارد و اگر همواره با مشكلات متعددي در فعاليت‌هاي روزانه خود مواجه مي‌باشيد و به عنوان فردي اثرگذار در محل كار، سعي در افزايش اطلاعات خود در زمينه نحوه بكارگيري اصول تصميم‌گيري در مديريت بحران داريد، احتمالا كتاب حاضر يكي از مناسب‌ترين گرينه‌ها خواهد بود. اين كتاب مي‌كوشد به شكلي علمي، دقيق و با چارچوب مشخص، مباحث مختلف در ارتباط با مهارت‌هاي مسئله‌يابي و تصميم‌گيري و كاربرد آن در مديريت بحران را با رويكرد در حوزه سلامت مورد اشاره قرار دهد. محتواي اين كتاب را مي‌توان به دو بخش كلي تقسيم كرد. در يك بخش، مهارت‌هاي حل مسئله و اوصول تصميم‌گيري و ويژگي‌هاي آن مورد توجه قرار گرفته و به طور خاص اين ويژگي‌ها در ابعاد مختلف بررسي گرديده است و در بخش ديگر به مديريت بحران در حوزه سلامت اشاره شده است.

مرجع كامل روانپزشكي كاپلان سادوك(اسكيزوفرني و ساير اختلالات روان‌پريشي)

 • 89,000 تومان

اسكيزوفرني را شايد بتوان خطيرترين اختلال روانپزشكي دانست. اختلالي كه آشنايي با سايكوپاتولوژي علائم تشخيص و درمان آن جزء الفباي و ضروريان روانپزشكي است. به هر حال، روانپزشكي قرن 21 در كار روزمره خود، چه در بيماران سرپايي و چه در بيماران بستري، همچنان با مبتلايان به اسكيزوفرني، سر و كار دارد و بايد شناخت كافي از اين بيماري و درمان آن داشته باشد به ويژه در سال‌هاي اخير كه با تابلو كلاسيك بيماري، كمتر موجه هستيم و يافته‌هاي جديد نوروسايكياتري و درمان‌هاي موثرتر و كم عارضه‌تر نيز، نوري به تاركي اين بيماري تابانيده است.

كتاب كار توان‌بخشي آسيب مغزي

 • 45,000 تومان

كتاب حاضر به وسيله محققين مختلف و با محوريت 3 نفر از مجرب‌ترين اساتيد توانبخشي شناختي تاليف شده است كه در مقايسه با ساير كتاب‌‌ها از دو جهت منحصر به فرد است. اولا موضوعات مورد بحث فصول مختلف از جامعيت مطلوبي برخوردار است. ثانيا در تمام فصول نويسندگان سعي كرده‌اند علاوه بر ارايه مباني نظري به صورت عملي، تكنيك‌‌ها و فنون مورد نياز را به روشني و با قابليت خودآموزي آموزش دهند. در هر فصل از كتاب بعد از طرح مباني نظري، راهبردهاي مداخله‌اي مرتبط با مطالعات موردي شرح داده شده است. در بررسي موردي علاوه بر چگونگي ارزيابي اوليه و فنون مداخله‌اي با كمك فرم‌هاي مختلف نيمرخ رواني مداخله مورد نظر ترسيم شده و در نهايت جمع‌بندي مي‌شود.

تاريخ روان‌پزشكي در ايران

 • 50,000 تومان

تاريخ از هر نوعي كه باشد در قله توجه و دانش بشري است. روان‌پزشكي شاخه‌اي از دانش‌پزشكي است كه به مطالعه و درمان اختلالات رواني مي‌پردازد. موضوع بررسي اين دانش ذهن، شناخت و رفتار است. در تاريخ پزشكي ايران روان‌پزشكي اهميت ويژه‌اي دارد افزون بر ارتقا دانش پيشينيان همچون بقراط و جالينوس يافته هاي پزشكان پارسي سبب تحول در اين شاخه شد

1  2  3  4  صفحه‌ی 1