فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

روانشناسي شناختي

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
تفكر سياه و سفيد (راهكارهاي مقابله با تفكر همه يا هيچ)
خرد (روانشناسي انديشه‌ها گفتار و كردار خردمندانه)
انگيزه‌هاي پنهان در رفتارهاي آشكار (فيل در مغز)
شكوفايي پس از سوگواري (روي ديگر اندوه)
 • 128,500 تومان
 • با تخفیف: 128,500 تومان
مرزهاي جديد در علوم اعصاب اجتماعي
 • 80,000 تومان
 • با تخفیف: 80,000 تومان
شناخت‌درماني مبتني بر تصويرسازي براي اختلال دوقطبي و ناپايداري خلق
روانشناسي شناختي و كاربردهاي آن (جلد دوم)
 • 137,000 تومان
 • با تخفیف: 137,000 تومان
كتاب كار ذهن‌آگاهي (متن كامل)
 • 190,000 تومان
 • با تخفیف: 190,000 تومان
ذهن‌آگاهي (براي داميز)
 • 225,000 تومان
 • با تخفیف: 225,000 تومان

تفكر سياه و سفيد (راهكارهاي مقابله با تفكر همه يا هيچ)

 • 220,000 تومان

چندين ميليون سال پيش، روند تكامل طبيعي ما را به مغزهاي دوتايي و سياه و سفيد مجهز كرد. مغز دوتايي در تشخيص خطر بسيار ماهر بود: توانايي تجزيه و تحليل تهديدها و پاسخ به تغييرات محيط، چيزهايي براي بقاي ما به عنوان يك گونه ضروري بود. از آن زمان، جهان تكامل يافته است اما ما، در بيشتر موارد، تكامل نيافته‌ايم. به نظر مي‌رسد مغز ما هنوز آمادگي لازم را براي رويارويي با انبوهي از سايه‌هاي خاكستري ندارد و كماكان مشغول طبقه‌بندي و قرار دادن امور در دسته‌بندي‌هاي كليشه‌اي است. در كتاب «تفكر سياه و سفيد»، كوين دوتون، روانشناس مشهور، پرده‌هاي ذهن را كنار مي‌كشد تا شيوه جديدي از تفكر درباره مشكلي به قدمت خود بشريت را آشكار كند؛ اينكه غريزه ما براي طبقه‌بندي اغلب ما را به بيراهه مي‌كشاند. داتون با استفاده از آخرين پيشرفت‌هاي روانشناسي، علوم اعصاب و زيست‌شناسي تكاملي نشان مي‌دهد كه چگونه مي‌توانيم تمايل خود را براي طبقه‌بندي و تنظيم ذهن بهبود بخشيم تا در دام پيچيدگي گرفتار نشويم.

خرد (روانشناسي انديشه‌ها گفتار و كردار خردمندانه)

 • 80,000 تومان

تعاريف مختلفي براي خرد وجود داردء اما ويژگي مشترك بسياري از آن‌ها تمركز بر تعادل بين عناصر شناختيء عاطفي و انگيزشي‌اي است كه براي دست‌يابي به يك خير مشترك اعمال مي‌شود. خرد نه تنها در نوع حل مسئله‌ي فردي كه با آزمون‌هاي هوش موجود اندازه‌گيري مي‌شودء بلكه در حل مشكلات جمعي براي مسائل مختلف پيش روي جهان نيز به خوبي عمل مي‌كند. در طول قرن بيستمء ضريب هوشي (آي كيو اس) در سراسر جهان تقريبا سي واحد افزايش يافت. به گفته‌ي جيمز فلينء چنين دست‌آوردي نشان‌دهنده‌يء مهارت‌هاي شناختي بالاتر از نياز براي انطباق با محيط است كه در طول قرن تكامل يافته است. اين دست‌آورد ممكن است ناشي از تغييرات در آموزشء‌ فرزندپروريء تغذيه و عوامل ديگر باشد. براساس اين ديدگاهء ضريب هوشيء بسته به مهارت‌هاي شناختي كه يك محيط خاص به آن نياز داردء ممكن است در طول زمان افزايش يا كاهش يابد. با وجود اين دست‌آورد چشم‌گيرء اين كه افراد هنوز با محيط خود ناسازگارند كمي گيج‌كننده است. به نظر مي‌رسد اين شكست فراتر از هوش (از هر نوعي) استء زيرا ويژگي مشترك بسياري از اين مشكلات اين است كه افراد باهوش در به كارگيري خرد ناكام هستند. هدف اين كتاب ارائه‌ي مقدمه‌اي كوتاه بر خردء در درجه‌ي اول اما نه منحصراء از ديدگاه روانشناسي است.

آنچه در مدرسه به شما ياد نمي‌دهند (به اجازه احتياج نداريد و چيزهاي ديگري كه به شما آموزش ندادند) مجموعه مدرسه زندگي

 • 67,500 تومان

ما احتمالا براي مدتي كه خيلي هم به‌نظرمان طولاني مي‌آمده به مدرسه رفته‌ايم. احتمالا براي مدتي طولاني درگير تكاليفمان بوده‌ايم. و البته در اين مسير چيزهاي زيادي آموخته‌ايم، از معادلات رياضي تا حركت گازها، از تاريخ روزگاران گذشته تا زمان فعل‌ها در زبان‌هاي بيگانه. اما چرا با وجود تحمل كردن و از سرگذراندن تمام اين درس‌ها، هرگز چيزهاي مهم و واقعي را كه بر زندگي بزرگسالي ما تسلط دارند و برايمان مشكل‌ساز مي‌شوند ياد نگرفتيم؟ اين‌كه چگونه يك ارتباط را آغاز كنيم؛ چگونه به مردم اعتماد كنيم؛ چگونه روان يك فرد را بشناسيم؛ چگونه از اندوه يا خيانت عبور كنيم و چگونه با شرم و اضطراب كنار بياييم. خواندن اين كتاب تكميل آموزشي است كه در مدرسه شروع كرديم اما به‌شدت نياز داريم كه آن را به پايان برسانيم.

انگيزه‌هاي پنهان در رفتارهاي آشكار (فيل در مغز)

 • 195,000 تومان

مغز ما طوري ساخته شده كه در حالي كه در جهت منافعمان عمل مي‌كندء سخت در تلاش است تا در مقابل ديگران خودخواه به نظر نرسيم. انسان‌ها چندان با اقوام اوليه‌ي خود متفاوت نيستند. مردم هميشه در تلاشند تا جايگاه بالاتري در سلسله مراتب برتري كسب كنند. آنها تقريبا در همه‌ي تعاملات اجتماعي به دنبال منافع خود هستند و مدام اعمال و انگيزه‌هاي ديگران را قضاوت مي‌كنند. منظور از عبارت «فيل در مغز»ء مانند فيل در اتاق به معناي رازي كه كسي درباره‌ي آن حرف نمي‌زندء خودخواهي انسان است. مردم انگيزه‌هاي واقعي خود را پنهان مي‌سازند تا كمتر از آنچه واقع هستند خودخواه به نظر برسند. نكته‌ي جالب ديگري كه در اين كتاب درباره‌ي آن مي‌خوانيد اين است كه مغز انسان به دليلي كاربردي در جهت فريب دادن خود تكامل يافته است: هر چه بيشتر بتوانيم انگيزه‌هايمان را از خودمان پنهان كنيمء در پنهان كردن آنها از ديگران موفق‌تر خواهيم بود. در اين كتاب از ديدگاه جديدي با عملكرد مغز و رفتارهاي انساني آشنا خواهيد شد.

متن و خلاصه پروتكل‌هاي درمان حساسيت‌زدايي با حركت چشم و پردازش مجدد اي‌ ام‌ دي‌ ار (درمان حالت‌هاي مرتبط با تروما و استرس)

 • 192,000 تومان

درمان EMDR نوعي رواندرماني است كه فرايندها و پروتكل‌هاي استانداردي دارد. اين كتاب كه شامل دستورالعمل‌هاي گام‌به‌گام فرايند‌ها و پروتكل‌هاي استاندارد EMDR است و براي متخصصان و بالينگران با تجربه EMDR، مربيان و مشاوراني كه با درمانجوياني سر و كار دارند كه تحت تاثير تروما و استرس قرار گرفته‌اند مفيد است و به آنها كمك مي‌كند از درمان EMDR در مفهوم‌پردازي‌ها و برنامه‌ريزي‌هاي درماني خود استفاده كنند. از ويژگي‌هاي اين كتاب مي‌توان به موارد زير اشاره كرد: . روش استفاده از فرايندها و پروتكل‌هاي استاندارد EMDR را بيان مي‌كند. . چگونگي درمان بيمارني كه تحت تاثير تروما و استرس قرار گرفتند، مانند افراد مبتلا به دلبستگي واكنشي، PTSD، اختلال استرس حاد و داغداري پيچيده مداوم را بيان مي‌كنند. . حاوي متن‌هاي گام‌به‌گامي است كه به متخصصان كمك مي‌كند مهارتشان را سريع‌تر ارتقا دهند. . پروتكل سه‌بخشي و فرايند 11 گام اساسي درمان EMDR را بيان مي‌كند. . هر پروتكل خلاصه‌اي دارد كه مي‌توان از اين خلاصه به منظور جمع‌آوري آسان‌تر اطلاعات درمانجو و همچنين يادآوري سريع‌تر اطلاعات استفاده كرد. . بر اهميت خودمراقبتي بالينگران تاكيد مي‌كند.

شكوفايي پس از سوگواري (روي ديگر اندوه)

 • 128,500 تومان

جرج بونانو، از پژوهشگران برجسته ي حوزه عواطف انسان، در اين كتاب با ارائه ي جديد ترين يافته هاي علمي درباره فرايند سوگواري، مدل سنتي پنج مرحله ي سوگواري را زير سئوال مي برد و نشان مي دهد كه فقدان نه تنها براي همه انسان ها يكسان نيست، بلكه خيلي ها معناي مثبتي در اين فرايند مي يابند. تا چندي پيش، سوگواري را فرايندي پيش بيني پذير و سر راست مي دانستيم ؛ انكار، خشم، چانه زني، افسردگي و پذيرش. اما بونانو در اين كتاب نشان مي دهد كه اين نظريه تاب آوري همگاني انسان ها را در نظر نمي گيرد و هيچ استثنايي قائل نيست، بنابراين مي تواند آسيب زا باشد. او با گشت و گذاري جذاب دربرخي از آيين هاي سوگواري نقاط مختلف جهان و مصاحبه با افرادي كه عزيزانشان را حادثه ي يازده سپتامبر، بمباران هيروشيما و... از دست داده اند، نشان مي دهد كه ما در زمينه ي فقدان و داغداري از آنچه خيال مي كنيم توانا تريم. « كتابي جذاب و خواندني ... و چشم اندازي دقيق و معقول نسبت به فقدان » (نيويورك تايمز )

مرزهاي جديد در علوم اعصاب اجتماعي

 • 80,000 تومان

كتابي جديد در زمينه علوم اعصاب با سرفصل‌هايي از جمله: فصل 1) چه چيزي مغز را اجتماعي مي‌كند؟ فصل 2) عصب‌زيست‌شناسي تغيير شكل از زندگي غير اجتماعي به زندگي اجتماعي در طول شكل‌گيري تراكم جمعيت در ملخ‌هاي صحرايي. فصل 3) علوم اعصاب اجتماعي و مطالعه ارتباط حيوانات. فصل 4) ذهن گروهي. فصل 5) نقش رشد و انتخاب اجتماعي در پديدآيي انسان‌هاي هيجاني امروزي. فصل 6) چهره‌ها، نگاه‌ها، نظرات و پيروان. فصل 7) درك مدارهاي عصبي هيجان‌ها با استفاده از تصويربرداري از حيوان بيدار. فصل 8) سير تكاملي عصبي همدلي و مراقبت از ديگران. فصل 9) چهره‌هاي مختلف بدن هيجاني. فصل 10) مبناي اخلاق انساني. فصل 11) آيا اكسي‌توسين مي‌تواند مغز و ويژگي‌هاي رفتاري اختلالات طيف اتيسم را دركودكان بهبود بخشد؟ فصل 12) تستوسترون و سلطه‌جويي در انسان.

كتاب كار شناختي رفتاري براي يائسگي (برنامه گام به گام براي غلبه بر گرگرفتگي‌ها نوسان‌هاي خلقي بي‌خوابي اضطراب افسردگي و ساير علائم)

 • 58,000 تومان

زنان يائسگي را به شكل‌هاي متفاوتي تجربه مي‌كنند. بعضي از زنان گرگرفتگي، تحريك‌پذيري و بي‌ثباتي خلقي دارند درحالي كه بعضي ديگر، بي‌خوابي، اضطراب يا حتي افسردگي دارند. شما احتمالاً در مورد فوايد و مضرات درمان جايگزيني هورموني شنيده‌ايد و بهتر است در مورد درمان شناختي رفتاري نيز اطلاعاتي داشته باشيد، درماني كه نه تنها در درمان نشانه‌هاي هيجاني يائسگي بلكه در درمان علائم جسماني يائسگي نيز مؤثر دانسته شده است. دراين كتاب كار، شما اطلاعات دقيقي در مورد اتفاقاتي كه درحين انتقال به يائسگي در بدن‌تان رخ مي‌دهد كسب مي‌كنيد و درماني كه مخصوص نشانه‌هاي خودتان است طرح‌ريزي مي‌كنيد تا به احساس بهتري دست پيدا كنيد. همچنين دراين كتاب، برگه‌هاي كار و نمودارهاي ساده و آساني جهت استفاده وجود دارد كه شما مي‌توانيد آنها را دنبال كنيد و نشانه‌هايتان را مديريت كنيد و تعيين كنيد كدام درمان براي شما مؤثر است. برنامه جامع درمان شناختي‌رفتاري به شما كمك مي‌كند كه نشانه‌هايتان را تشخيص دهيد و برنامه درماني مخصوص خودتان طراحي كنيد، گرگرفتگي، تعريق شبانه و بي‌خوابي‌تان را مديريت كنيد، با اضطراب، افسردگي و بي‌ثباتي خلقي كنار بياييد، درمان‌هاي جايگزين و طبيعي را پيدا كنيد، تغييراتي در محيط، سبك زندگي و تغذيه ايجاد كنيد.

شناخت‌درماني مبتني بر تصويرسازي براي اختلال دوقطبي و ناپايداري خلق

 • 84,000 تومان

افراد مبتلا به اختلال دوقطبي به‌ويژه نسبت به اضطراب و تصويرسازي ذهني مزاحم آسيب‌پذيرند. اين كتاب درمان كوتاه و نويني ارائه مي‌كند كه جهت كاهش پريشاني و افزايش پايداري خلق بر كار با تصاوير ذهني تمركز مي‌كند. كتاب حاضر با تكيه بر درمان شناختي رفتاري (CBT) تكنيك‌هاي معتبري را براي فرمول‌بندي اهداف ويژه هر درمان‌جو به درمان‌گران معرفي مي‌كند. همچنين از راهبردهاي فراشناختي جهت كاهش قدرت تصاوير بهره برده مي‌شود، به بازنويسي تصاوير مشكل‌ساز پرداخته مي‌شود و تصاوير مثبت سازگارانه‌اي نيز ايجاد مي‌شوند. نكات و راهنمايي‌هاي ساده‌اي براي سنجش و مداخله ارائه مي‌شوند كه شامل نمونه‌هاي موردي، گفت و گوهاي ساده و نكات مرتبط با مشكل‌يابي در درمان هستند. كتاب حاضر راهنمايي فراتشخيصي است كه براي كار با تصاوير ذهني در هر حوزه از سلامت روان كاربرد زيادي دارد. تكنيك‌هايي كه در اينجا ارائه مي‌شوند نه تنها براي اختلال دوقطبي بلكه براي ساير مشكلات، از قبيل اختلال استرس پس از آسيب، اختلال اضطراب اجتماعي/هراس اجتماعي، آگورافوبيا، اضطراب سلامتي، اختلال وسواسي اجباري، وحشت‌زدگي، افسردگي، درد مزمن، سوءمصرف مواد، روان‌پريشي و ديگر مشكلات نيز كاربرد دارند.

روانشناسي شناختي و كاربردهاي آن (جلد دوم)

 • 137,000 تومان

روانشناسي شناختي و كاربردهاي آن از طريق بحث‌هاي عيني و ملموس درباره فرايندهاي ذهني برتر و نيز تبيين‌هاي روشن از تحقيقات زيربنايي، شما را به خط مقدم مطالعه شناخت مي‌برد. كتاب حاضر دستاوردهاي نظري، يافته‌هاي پژوهشي و پيشرفت‌هاي فناوري را پوشش مي‌دهد و علاوه بر آن، نقش روز افزون علوم اعصاب در مطالعه كاركردهاي شناختي را نشان مي‌دهد. نويسنده كتاب، جان اندرسون استاد تمام روانشناسي و علوم كامپيوتر در دانشگاه كارنگي ملون از صاحب‌نظران حوزه روانشناسي شناختي محسوب مي‌شود. اندرسون با دانش خود از روانشناسي شناختي، علم كامپيوتر، هوش مصنوعي و رياضيات اين كتاب را به رشته تحرير درآورده است. كتاب حاضر يكي از بهترين كتاب‌ها در حيطه روانشناسي شناختي است و در زمينه‌هاي مختلف علوم شناختي از جمله ادراك، توجه و عملكرد، تصويرسازي ذهني، بازنمايي دانش، حافظه و كاركردهاي آن، حل مسئله، استدلال و زبان اطلاعات جامع و مفيدي در اختيار مي‌گذارد. از اين رو، كتاب از چنان غنايي برخوردار است كه علاوه بر تدريس در مقطع كارشناسي مي‌توان از آن در دوره‌هاي تحصيلات تكميلي و نيز در شاخه‌هاي متعدد از جمله روانشناسي شناختي، مدل‌سازي شناختي، علوم اعصاب شناختي و نيز زبان‌شناسي شناختي بهره جست.

كتاب كار ذهن‌آگاهي (متن كامل)

 • 190,000 تومان

اين كتاب مي‌تواند در نقش دوست، مشاور، يا راهنماي قابل اعتمادي عمل كند كه ما را براي انجام تمرينات ذهن‌آگاهي مديريت يا هدايت مي‌كند يا لااقل مي‌تواند به عنوان كتابي سودمند به كار رود. اين كتاب احتمالا مي‌تواند به شما به عنوان خواننده آن و در طي خود فرايند، حس دوستانه‌اي را انتقال دهد؛ هر چقدر روز به روز و هفته به هفته در خواندن آن به پيش مي‌رويد، با انجام تمرينات ذهن‌آگاهي، به كشفي آگاهانه و ارادي از ذهن و بدن خود دست مي‌يابيد.

ذهن‌آگاهي (براي داميز)

 • 225,000 تومان

همه ما در زندگي گاهي استرس و نگراني و ناراحتي را تجربه مي‌كنيم. ميليون‌ها نفر اين احساسات را با ذهن‌آگاهي كنترل كرده‌اند. شما هم مي‌توانيد. نويسنده كتاب پيش رو كه بيش از بيست سال هنر ذهن‌آگاهي را آموزش داده است، به شما مي‌آموزد كه چگونه ارتباط ذهن را با چرخه بي‌پايان منفي‌گرايي قطع كرده و با چيزهايي كه زندگي را ارزشمند مي‌سازد، ارتباط برقرار كنيد. ياد مي‌گيريد بدن و ذهنتان را آرام سازيد، در افكارتان بازنگري كنيد، از محيط اطرافتان آگاه باشيد و ارتباطتان را با خود بهبود بخشيد.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1