فيلتر‌ها

توليدكننده


بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

روانشناسي شناختي

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
مفهوم اضطراب (تعمقي ساده با گرايش روان‌شناختي درباره مسئله گناه موروثي در علم اصول دين)
ذات (چگونه سيم‌كشي مغز ما شخصيت ما را شكل مي‌دهد)
هيچ چيز شخصي نيست
 • 80,000 تومان
 • با تخفیف: 80,000 تومان
تاريخ طبيعي تفكر انسان
 • 110,000 تومان
 • با تخفیف: 110,000 تومان
ابداع خود زندگي رازآميز مغز نوجوان
 • 90,000 تومان
 • با تخفیف: 90,000 تومان
خرده‌تدريس آموزه‌هايي از علم يادگيري
 • 105,000 تومان
 • با تخفیف: 105,000 تومان
روانشناسي سالمندي (2 كتاب در 1 جلد)
 • 150,000 تومان
 • با تخفیف: 150,000 تومان
روانشناسي جنسيت
 • 150,000 تومان
 • با تخفیف: 150,000 تومان
درمان متمركز بر شفقت براي تازه‌كارها (خودتان و ديگران را بهتر درك كنيد)
تفكر سياه و سفيد (راهكارهاي مقابله با تفكر همه يا هيچ)
خرد (روانشناسي انديشه‌ها گفتار و كردار خردمندانه)

مفهوم اضطراب (تعمقي ساده با گرايش روان‌شناختي درباره مسئله گناه موروثي در علم اصول دين)

 • 168,000 تومان

كيركگور در ديباچه‌ي مفهوم اضطراب ادعا مي‌كند قصد دارد اين كتاب را به همان سرراستي بنويسد كه مرغان هوا آواز سرمي‌دهند. او مي‌گويد، گناه اول هر فردي از ابناي بشر شبيه گناه اول آدم ابوالبشر است. سپس به سراغ اضطراب مي‌رود و فرق مي‌گذارد ميان اضطراب عيني (برون‌ذاتي) و اضطراب ذهني (درون‌ذاتي) و رابطه‌ي آن را با آزادي برجسته مي‌سازد: امكان آزادي در اضطراب عرض اندام مي‌كند. كيركگور اضطراب را ترس يا دلهره‌اي نامشخص مي‌داند كه پيش‌شرط آزادي (و به همين سبب، پيش‌شرط گناه) است زيرا اضطراب همانا تصديق وضع كنوني ما و بازشناخت ماهيت امكان است. در اينجا كيركگور در مقام متفكري مسيحي بحث مي‌كند و تا بخواهيد از متن كتاب مقدس نقل مي‌كند و خيلي وقت‌ها از عبارت‌هايي استفاده مي‌كند از زبان‌هاي ديگر ــ متني كه براي فيلسوفان و كيركگورپژوهان جذاب خواهد بود اما خوانندگاني را كه علايق عام‌تر دارند دچار اضطراب خواهد ساخت.

ذات (چگونه سيم‌كشي مغز ما شخصيت ما را شكل مي‌دهد)

 • 125,000 تومان

چگونه خود را توصيف مي‌كنيد؟ اگر بخواهيد برخي از ويژ‌گي‌هاي شخصيتي‌تان را فهرست كنيد - كه مي‌تواند به عنوان نمونه براي يك وب‌سايت دوست‌يابي يا يك درخواست شخصي باشد - از چه كلماتي استفاده مي‌كنيد؟ آيا خود را خجالتي يا برون‌گرا مي‌دانيد؟ آيا فردي محتاط هستيد يا بي‌پروا؟ مضطرب يا بي‌خيال؟ آيا فردي خلاق، هنرمند، ماجراجو، سرسخت، حساس، شجاع، بداخلاق، مهربان، خيال‌پرداز، خودخواه، غيرمسئول يا وظيفه‌شناس هستيد؟ مي‌توان گفت، افراد به روشني از نظر ترجيحات جنسي با يكديگر متفاوت هستند؛ همه اين چيزها باعث مي‌شود كه ما و شخصيت‌مان ساخته شويم... پرسش اين است، چگونه تبديل به چنين انساني شديم؟...

هيچ چيز شخصي نيست

 • 80,000 تومان

جذابيت نيرمالا در فروتني و فقدان تظاهر او نهفته است، اين‌كه به هر چه در قلمرو تجربه ظاهر مي‌شود خوش آمد مي‌گويد، در بطن اين خوش‌آمدگويي يك دعوت وجود دارد به تحقيق عميق دروني به سوي هسته كيستي و چيستي‌مان. نيرمالا در اين كتاب بارها پرسش و پرسش‌گر را در آغوش بي‌زمانيش جاي مي‌دهد معطوف مي‌كند. زيبايي اين كتاب در آن است كه بخش بزرگي از طيف بيدار معنوي را پوشش مي‌دهدء از تجربه ابتدايي شخص از ذات حقيقي‌اش گرفته تا چالش‌هاي عملي كه همواره ما را به نگاهي نافذتر و دركي عميق‌تر فرا مي‌خواند از اين كه روح چگونه به شكل زندگي و فراسوي آن تجلي مي‌يابد. خواننده درمي‌يابد كه مولف در اين سخنراني‌ها و گفتگوها با تواضع دعوتش مي‌كند كه به درون خود نگاه كند و حقيقت وجودش را كشف نمايد. مولف مطابق شناختي كه از او دارم يك آموزگار صادق است كه براساس تجربه‌ها و دريافت‌هاي خود سخن مي‌گويد.

تاريخ طبيعي تفكر انسان

 • 110,000 تومان

كتاب تاريخ طبيعي تفكر انسان بر آن است تا رد پيدايش تفكر انسان را در جريان زندگي روزمره دنبال كند و نشان دهد كه تفكر به دنبال يافتن راه‌حل‌هايي براي مشكلات زندگي و ادامه‌ي بقاي آدمي است. اين كتاب دنباله‌ي يا بهتر است بگوييم پيش‌درآمد كتاب منشأهاي فرهنگي شناخت انسان استء اما كانون توجه آن به نسبت متفاوت است. آن كتاب طرح اين پرسش است كه چه چيزي شناخت انسان را يگانه يا منحصر به فرد مي‌كندء و پاسخ فرهنگ است. در كتاب حاضر نيز پرسشي مشابه مطرح است: چه چيزي شناخت انسان را منحصر به فرد مي‌كند؟ و پاسخ نيز مشابه است: تفكر انسان به شكلي بنيادين مبتني بر همكاري است. اما اين پرسش و پاسخ اندكي متفاوت به كتابي بسيار متفاوت انجاميده است. تك‌تك انسان‌ها مهارت‌هاي شناختي يگانه و توانمندي‌هاي منحصر به فردي را در خود تكوين مي‌بخشندء زيرا در ميان مهارت‌ها و آيين‌هاي فرهنگي گوناگونيء از جمله زباني متعارفء رشد مي‌كنند و به بلوغ مي‌رسندء و البته مهارت‌هاي يادگيري فرهنگي لازم را نيز در اختيار دارند. افراد مصنوعات و آيين‌هاي فرهنگي‌اي را كه با آنها مواجه مي‌شوند دروني مي‌كنند و سپس به واسطه‌ي آن‌ها با جهان پيرامون خود به تعاملات شناختي مي‌پردازند.

ابداع خود زندگي رازآميز مغز نوجوان

 • 90,000 تومان

سارا جين بليكمور، يكي از متخصصان برجسته جهان در حوزه عصب‌شناسي نوجوان، با تكيه بر تحقيقات پيشرفته خود به‌دقت توضيح مي‌دهد كه در مغز پيچيده و جذاب نوجوانان چه مي‌گذرد. بليكمور با بررسي تغييرات سازنده مغز نشان مي‌دهد كه چرا بچه‌هاي بدون مشكل ممكن است به نوجواناني مسئله‌دار تبديل شوند، چه چيزي باعث ريسك‌پذيري در ميان نوجوانان مي‌شود و چرا بسياري از بيماري‌هاي رواني براي اولين بار در اين سال‌ها بروز پيدا مي‌كند. درك الهام‌بخش بليكمور از مغز نوجوانان طرز فكر ما را در مورد نوجواني تغيير مي‌دهد و بر آموزش و پرورش، قوانين و، بيش از همه، بر والدگري تأثير مي‌گذارد.

خرده‌تدريس آموزه‌هايي از علم يادگيري

 • 105,000 تومان

كتابي كه پيش‌روي‌تان است، با زباني گويا و روان، راهكارهاي ساده‌اي براي جذاب‌تر ‌كردن فضاي كلاس و ساده كردن روند يادگيري دانشجويان در اختيار استادان دانشگاه مي‌گذارد. گرچه نويسنده خود استاد دانشگاه است، روش‌هاي مطرح‌شده در كتابش براي مربيان و معلمان مدارس و هر كسي كه به‌نوعي با آموزش مرتبط باشد قابل استفاده است. براي معرفي موضوع هر فصل داستاني در ابتداي آن آمده است كه هدف آن فصل را به خوبي در ذهن تثبيت مي‌كند. پيشنهاد مي‌كنم هر چند وقت يك بار يكي از روش‌هاي مطرح‌شده در اين كتاب را در روش كلاس‌داري‌تان بگنجانيد و از نتايج شگفت‌انگيز آن لذت ببريد. عنوان «خرده تدريس» بيان‌كننده اين واقعيت است كه روش‌هايي كه در كتاب با آن روبه‌رو مي‌شويم قرار نيست ما را وادار به تغييرات بزرگ در روش تدريس كند، بلكه مباحث مطرح‌شده بر مبناي تغييرات خرد و كوچك است.

روانشناسي سالمندي (2 كتاب در 1 جلد)

 • 150,000 تومان

كتاب پيش‌رو واقعيتي را مورد بررسي قرار مي‌دهد كه در لحظه ورود ما به آخرين قسمت زندگي و در جريان آن به وجود مي‌آيد. جسم ما تغيير مي‌كند. ما تغييرات جسمي خود و همچنين تغييرات جسمي اطرافيان را مشاهد مي‌كنيم وء در نتيجه در مقابل آنها واكنش نشان مي‌دهيم. دگرگوني‌هاي رواني نيز به دنبال مي‌آيند. اين دگرگوني‌ها بر افكارء احساساتء اعتقاداتء ارزش‌ها نگرش‌هاء رفتارء شخصيت و شيوه عملكرد ما در مقابل ديگران تاثير مي‌گذارند. اهميت اين دگرگوني‌ها بر ارزش علامت‌دهي آنها استوار است. در حقيقت اين دگرگوني‌ها پيغام مي‌دهند كه به زودي واكنش‌هاي تازه‌اي ظاهرا خواهد شد. برخي اين پيغام‌ها را دريافت مي‌كنند و در نتيجه شيوه زندگي خود را تغيير مي‌دهندء اما بعضي ديگر از مكانيسم افراط در جبران بهره مي‌گيرند. و سعي مي‌كنندء با قرار گرفتن «در جريان »ء جواني خود را هم براي خود و هم براي ديگران نشان دهند. تفاوت‌هاي فردي نه تنها در آغاز تغيير شكل‌هاي جسمي تجلي مي‌كنندء بلكه در طول مدت تغيير شكل نيز ديده مي‌شوند. مثلاء در مورد بعضي افرادء اين تغيير شكل در عرض شش ماه به پايان مي‌رسدء حال آنكه در مورد بعضي ديگر شش سال طول مي‌كشد.

روانشناسي جنسيت

 • 150,000 تومان

اين كتاب موضوع جنسيت را بررسي مي‌كند. رفتارها و نگرش‌هايي كه به جنس بيولوژيكي مربوط هستند ولي با آن يكي نيستند. مجموعه بزرگ و در حال رشدي از تحقيقات در مورد جنس، جنسيت و رفتارهاي مربوط به آن از روانشناسي، جامعه‌شناسي، بيولوژي، بيوشيمي، عصب‌شناسي و مردم‌شناسي نشات گرفته است. اين تحقيق كه اساس اين كتاب است، اسباب نقد اساسي را فراهم مي‌كند و تلاشي براي ايجاد تصويري كلي از جنسيت از ديدگاه روان‌شناختي است...

درمان متمركز بر شفقت براي تازه‌كارها (خودتان و ديگران را بهتر درك كنيد)

 • 140,000 تومان

وقت آن است كه خودتان را در اوليت قرار دهيد همه ما بدترين منتقدان خودمان هستيم و اين كتابچه راهنماي عملي قصد دارد در همين زمينه كمك‌تان كند. خودتان را با نگاه مشفقانه‌‌تري نظاره كنيد. به‌كارگيري اصول كليدي درمان متمركز بر شفقت به سرعت و به آساني نشان‌تان مي‌دهد چگونه منتقد دروني‌تان را ساكت كنيد، نسبت به نيازهاي‌تان حساس شويد و صميميت و درك‌تان را گسترش دهيد. در درون ... . با CFT شروع كنيد . خودتان را ابراز كنيد . اجازه دهيد شفقت وارد شود . با موانع رو‌به‌رو شويد . با چالش‌ها كنار بياييد . منفي‌بافي‌هاي خود را به سمت ديگري هدايت كنيد . شفقت بپرورانيد . در صدد دريافت كمك تخصصي برآييد دكتر مري ولفورد، روان‌شناس باليني، در جنوب غربي انگلستان زندگي و كار مي‌كند. او يكي از بنيان‌گذاران بنياد ذهن مشفق است كه از سال 2009 تا 2015 رئيس اين موسسه خيريه بوده است. دكتر ولفورد كتاب راهنماي ذهن مشفق براي افزايش اعتماد به نفس را نيز نوشته است.

تفكر سياه و سفيد (راهكارهاي مقابله با تفكر همه يا هيچ)

 • 220,000 تومان

چندين ميليون سال پيش، روند تكامل طبيعي ما را به مغزهاي دوتايي و سياه و سفيد مجهز كرد. مغز دوتايي در تشخيص خطر بسيار ماهر بود: توانايي تجزيه و تحليل تهديدها و پاسخ به تغييرات محيط، چيزهايي براي بقاي ما به عنوان يك گونه ضروري بود. از آن زمان، جهان تكامل يافته است اما ما، در بيشتر موارد، تكامل نيافته‌ايم. به نظر مي‌رسد مغز ما هنوز آمادگي لازم را براي رويارويي با انبوهي از سايه‌هاي خاكستري ندارد و كماكان مشغول طبقه‌بندي و قرار دادن امور در دسته‌بندي‌هاي كليشه‌اي است. در كتاب «تفكر سياه و سفيد»، كوين دوتون، روانشناس مشهور، پرده‌هاي ذهن را كنار مي‌كشد تا شيوه جديدي از تفكر درباره مشكلي به قدمت خود بشريت را آشكار كند؛ اينكه غريزه ما براي طبقه‌بندي اغلب ما را به بيراهه مي‌كشاند. داتون با استفاده از آخرين پيشرفت‌هاي روانشناسي، علوم اعصاب و زيست‌شناسي تكاملي نشان مي‌دهد كه چگونه مي‌توانيم تمايل خود را براي طبقه‌بندي و تنظيم ذهن بهبود بخشيم تا در دام پيچيدگي گرفتار نشويم.

خرد (روانشناسي انديشه‌ها گفتار و كردار خردمندانه)

 • 80,000 تومان

تعاريف مختلفي براي خرد وجود داردء اما ويژگي مشترك بسياري از آن‌ها تمركز بر تعادل بين عناصر شناختيء عاطفي و انگيزشي‌اي است كه براي دست‌يابي به يك خير مشترك اعمال مي‌شود. خرد نه تنها در نوع حل مسئله‌ي فردي كه با آزمون‌هاي هوش موجود اندازه‌گيري مي‌شودء بلكه در حل مشكلات جمعي براي مسائل مختلف پيش روي جهان نيز به خوبي عمل مي‌كند. در طول قرن بيستمء ضريب هوشي (آي كيو اس) در سراسر جهان تقريبا سي واحد افزايش يافت. به گفته‌ي جيمز فلينء چنين دست‌آوردي نشان‌دهنده‌يء مهارت‌هاي شناختي بالاتر از نياز براي انطباق با محيط است كه در طول قرن تكامل يافته است. اين دست‌آورد ممكن است ناشي از تغييرات در آموزشء‌ فرزندپروريء تغذيه و عوامل ديگر باشد. براساس اين ديدگاهء ضريب هوشيء بسته به مهارت‌هاي شناختي كه يك محيط خاص به آن نياز داردء ممكن است در طول زمان افزايش يا كاهش يابد. با وجود اين دست‌آورد چشم‌گيرء اين كه افراد هنوز با محيط خود ناسازگارند كمي گيج‌كننده است. به نظر مي‌رسد اين شكست فراتر از هوش (از هر نوعي) استء زيرا ويژگي مشترك بسياري از اين مشكلات اين است كه افراد باهوش در به كارگيري خرد ناكام هستند. هدف اين كتاب ارائه‌ي مقدمه‌اي كوتاه بر خردء در درجه‌ي اول اما نه منحصراء از ديدگاه روانشناسي است.

آنچه در مدرسه به شما ياد نمي‌دهند (به اجازه احتياج نداريد و چيزهاي ديگري كه به شما آموزش ندادند) مجموعه مدرسه زندگي

 • 67,500 تومان

ما احتمالا براي مدتي كه خيلي هم به‌نظرمان طولاني مي‌آمده به مدرسه رفته‌ايم. احتمالا براي مدتي طولاني درگير تكاليفمان بوده‌ايم. و البته در اين مسير چيزهاي زيادي آموخته‌ايم، از معادلات رياضي تا حركت گازها، از تاريخ روزگاران گذشته تا زمان فعل‌ها در زبان‌هاي بيگانه. اما چرا با وجود تحمل كردن و از سرگذراندن تمام اين درس‌ها، هرگز چيزهاي مهم و واقعي را كه بر زندگي بزرگسالي ما تسلط دارند و برايمان مشكل‌ساز مي‌شوند ياد نگرفتيم؟ اين‌كه چگونه يك ارتباط را آغاز كنيم؛ چگونه به مردم اعتماد كنيم؛ چگونه روان يك فرد را بشناسيم؛ چگونه از اندوه يا خيانت عبور كنيم و چگونه با شرم و اضطراب كنار بياييم. خواندن اين كتاب تكميل آموزشي است كه در مدرسه شروع كرديم اما به‌شدت نياز داريم كه آن را به پايان برسانيم.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1