فيلتر‌ها

توليدكنندهبازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

فرزندپروري

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
معجزه بازي (فرزندپروري مبتني بر تئوري انتخاب در بستر بازي)
كارگاه فرزندپروري (راهنماي آموزش به والدين)
 • 95,000 تومان
 • با تخفیف: 95,000 تومان
نسل ديجيتال (كودكاني كه زودتر بزرگ مي‌شوند)
 • 85,000 تومان
 • با تخفیف: 85,000 تومان
باشگاه مغز كودكان توجه و تمركز 1
 • 58,000 تومان
 • با تخفیف: 58,000 تومان
اصول فرزندپروري براساس رويكرد اجتماعي شدن (راهنمايي براي متخصصان درمانگران والدين)
كودكي و طبيعت (اصول طراحي براي معلمان)
 • 89,000 تومان
 • با تخفیف: 89,000 تومان
انسان‌شناسي يادگيري در كودكي
 • 165,000 تومان
 • با تخفیف: 165,000 تومان
چگونه صحبت كنيم تا كودكان بتوانند ياد بگيرند (در خانه و مدرسه)
آموزش رياضي به كودكان از طريق بازي
 • 85,000 تومان
 • با تخفیف: 85,000 تومان
پنداشت تربيت (چرا بچه‌ها اين‌گونه كه مي‌بينيم بار مي‌آيند)

معجزه بازي (فرزندپروري مبتني بر تئوري انتخاب در بستر بازي)

 • 100,000 تومان

بازي صرفا فعاليتي براي وقت‌گذراني و لذت نيست. بلكه بازي مي‌تواند تسهيل‌گر رشد شناختي، هيجاني و رفتاري باشد. بازي معمولا خودانگيخته و لذت‌بخش است و آزادانه انتخاب مي‌شود. در هر دوره سني ـ مخصوصا در دوران كودكي و نوجواني ـ بازي مي‌تواند به رشد مهارت‌هاي اجتماعي و بين‌فردي نيز كمك كند. اگر والدين نگاه مثبت و كارآمدي به بازي داشته باشند و در فرآيند بازي مشاركت كنند. آن‌گاه بازي از فعاليتي بي‌هدف و بي‌ثمر به فعاليتي سازمان‌دار و موثر تبديل خواهد شد. در اين صورت بازي معجزه‌اي در جهت ارتقاء نيازهاي كودك خواهد شد.

كتاب كار پرورش مغز مثبت‌انديش (تمرين‌ها فعاليت‌ها و كاربرگ‌هايي براي پرورش شجاعت كنجكاوي و تاب‌آوري در كودك‌تان)

 • 70,000 تومان

والدين معمار مغز كودكشان هستند. آنها مي‌توانند مغز كودكشان را طوري پرورش دهند تا داراي ويژگي‌هايي باشد كه براي رضايت و شادي دروني آنها در آينده نقش مهمي دارد. اين كتاب كار همراه با كتاب پرورش مغز مثبت‌انديش به مراقبين مي‌‌آموزد كه چگونه كودكان را تشويق كنند تا ذهنيتي مثبت، پذيرا و انعطاف‌پذير به زندگي داشته باشند. اين كتاب با دارا بودن كاربرگ‌‌ها، فعاليت‌‌ها و تمرين‌‌هايي كه مفاهيم كتاب پرورش مغز مثبت‌انديش را عملياتي مي‌‌كند، به والدين كمك مي‌‌كند چهار ويژگي يك مغز مثبت‌انديش يعني تعادل، تاب‌‌آوري، درون‌نگري و همدلي را در كودكشان پرورش دهند. ارائه راهكارهايي براي كاهش مشكلات هيجاني و رفتاري (مانند پرخاشگري و گوشه‌گيري) و افزايش توانايي كودك براي مثبت‌انديشي واقع‌بينانه، سازگاري و انعطاف‌‌پذيري، حل مسئله و برنامه‌‌ريزي، تنظيم بدن و هيجانات، بينش شخصي، همدلي و اخلاقيات از نقاط قوت اين كتاب است.

كارگاه فرزندپروري (راهنماي آموزش به والدين)

 • 95,000 تومان

كتاب حاضر براي مدرسين كارگاه‌هاي فرزندپروري نگاشته شده و شامل محتواي آموزشي و راهنماي گام به گام اجراي كارگاه‌ها است. هر دوره از زندگي خصوصيات خاص خود را دارد و براي آنكه بتوانيم به سلامت از آن گذر كنيم به مهارت‌هاي ويژه آن دوره نيازمنديم. دوران بلوغ معمولا براي نوجوانان و والدين‌شان دوره‌اي خاص و چالش برانگيز است. در كتاب فرزندپروري به والدين ارتباطات مؤثر با فرزندان، عوامل مؤثر بر رفتار بچه‌ها، تعيين مسئوليت‌هاي فرزندان، شيوه‌هاي تشويق، قواعد گفت‌و‌گو، شناخت احساسات، گام‌هاي تصميم‌گيري و حل مسئله، روش "بيان احساس"، كنترل خشم، حل اختلاف ميان فرزندان، نيازهاي نوجوانان، فشار همسانان، و اهميت حمايت از آرزوهاي فرزندان آموزش داده مي‌شود. از ويژگي‌هاي مهم كتاب آن است كه والدين با استفاده از روش‌هاي آموزشي متنوع از جمله بحث گروهي، بارش افكار، تمرين‌هاي فردي و گروهي، ايفاي نقش، و حل مسئله مباحث را مي‌آموزند و به طور عملي تمرين مي‌كنند.

نسل ديجيتال (كودكاني كه زودتر بزرگ مي‌شوند)

 • 85,000 تومان

كودكان امروز كه آن‌ها را بوميان ديجيتال يا نسل Z ناميده‌اند در محيط‌هايي زندگي مي‌كنند كه خانواده‌ها چند نمايشگر اعم از تلويزيون، پخش دي‌وي‌دي، كنسول بازي، تبلت، رايانه، تلفن همراه و .. دارند. آن‌ها در طول شبانه‌روز چه مدت تبلت در دست دارند؟ چه‌قدر با گوشي همراه سرگرم مي‌شوند و مهم‌تر از همه چه چيزي را تماشا مي‌كنند؟ چرا برخي خانواده‌ها نگران استفاده از اين وسايل هستند؟ چه ميزان استفاده كودكان از تلويزيون، گوشي و رايانه را مي‌توان گفت «بيش از حد» است؟ اين‌ها پرسش‌هايي است كه خانواده‌ها و مربيان كودك را نگران مي‌كند. پاسخ به اين پرسش‌ها نيز چندان ساده نيست و نيازمند پژوهش‌هاي عميق در اين حوزه است. كودكاني كه تلويزيون يا انواع رسانه‌ها را تماشا مي‌كنند در گروه‌هاي سنتي ديگر ادغام شده‌اند و مرز كودكي و بزرگسالي تا حدودي كمرنگ شده است. اين كتاب به مطالعات مربوط به رسانه بر كودكان مي‌پردازد و براي استادان، دانشجويان و علاقه‌مندان حوزه رسانه و كودك مفيد خواهد بود.

باشگاه مغز كودكان توجه و تمركز 1

 • 58,000 تومان

توجه و تمركز كودكان، براي والدين و مربياني است كه باور دارند ظرفيت‌هاي يادگيري بسياري در كودكان وجود دارد و سال‌هاي پيش از دبستان و اول دبستان، فرصت مهمي براي تقويت و افزايش اين ظرفيت‌ها است. ما در باشگاه مغز توجه و تمركز كودكان به‌دنبال آن هستيم تا با تركيبي از تمرينات مغزي و داستان‌هاي جذاب و سرگرم‌كننده، به كودكان ياد بدهيم كه چگونه از جنبه‌هاي متعدد توجه خود استفاده كرده و تمرينات اين مجموعه را حل كنند. اين تمرينات به‌صورت هدفدار، پله‌پله و به‌تدريج از آسان به دشوار چيده شده‌اند و هر پله كودك را به دنيايي رنگارنگ با چالش‌هاي متنوع دعوت مي‌كند. اگر شما هم مثل ما باور داريد كه سن كودكي بهترين سن براي رشد و ارتقاي عملكردهاي مغزي است، در اين مسير با ما همراه شويد.

كودك ذهن‌آگاه (چگونه به فرزندتان كمك كنيد تا استرس خود را مديريت كند و شادتر مهربان‌تر و شفيق‌تر شود)

 • 80,000 تومان

ذهن‌آگاهي ما را قادر مي‌سازد كه از آنچه كه درون فكر، ذهن و احساسات‌مان جريان دارد آگاه و با خبر شويم. كتاب " كودك ذهن‌آگاه" به والدين آموزش مي‌دهد كه چگونه كودكي سالم از نظر جسمي، شاد از نظر رواني، شايسته و مسئوليت‌پذير از نظر اجتماعي، و از نظر اخلاقي با وجدان و خصوصيات انساني خوب، تربيت و پرورش دهند. در اين كتاب به كودكان و نوجوانان مهارت‌هايي آموزش داده مي‌شود تا بتوانند به نحو شايسته‌اي از پس موقعيت‌هاي دشوار زندگي برآيند و از توجه و آگاهي خود به‌عنوان ابزار مهمي براي موفقيت و كاميابي در تمام طول زندگي بهره ببرند. اين كتاب براي كودكان و نوجوانان با اختلال بيش‌فعالي – نقص توجه، پرخوري عصبي، اختلال خواب، دردهاي مزمن، و كودكان مضطرب، راهكارها و تمرين‌هاي بي‌نظيري ارائه مي‌دهد. از اين رو خواندن اين كتاب، به تمام روان‌پزشكان، روان‌شناسان، مشاوران، مربيان مهد كودك و والدين گرامي و همۀ افرادي كه به نحوي با كودكان و نوجوانان سروكار دارند توصيه مي‌شود.

اصول فرزندپروري براساس رويكرد اجتماعي شدن (راهنمايي براي متخصصان درمانگران والدين)

 • 75,000 تومان

كتاب حاضر بر پايۀ جديدترين يافته‌هاي پژوهشي در حوزه‌هاي فرزندپروري و اجتماعي شدن نگاشته شده است. اجتماعي شدن يعني فرايندي كه در طي آن كودكان ارزش‌ها و رفتار‌هاي مرتبط با آن ارزش‌ها را مي‌آموزند. وقتي به يافته‌هاي پژوهشي در حوزۀ فرزندپروري رجوع مي‌كنيم، به ناهمساني‌هاي متعددي در ميان توصيه‌ها برمي‌خوريم. حتي گاهي اوقات محتواي توصيه‌ها با يكديگر متناقض‌اند و خواننده را سردرگم مي‌كنند. اين كتاب تلاشي است براي ابهام‌زدايي از برخي از تناقض‌ها و ساماندهي به آنچه كه در حال حاضر از اجتماعي‌شدن كودكان مي‌دانيم. نگارندۀ كتاب بخش عمدۀ زندگي حرفه‌اي خود را در حال مطالعه در اين حوزه بوده است و اين كتاب پربار، كه يافته‌هاي صدها پژوهش در آن گنجانده شده است، خلاصۀ مطالعات او در طي اين ساليان است. به عقيدۀ او فرزندپروري در پنج حيطۀ مختلف رخ مي‌دهد: محافظت، عمل متقابل، كنترل، يادگيري هدايت شده و مشاركت در گروه. پاسخ مناسب در فرزندپروري و شيوۀ دروني‌سازي ارزش‌ها به حيطه‌اي كه كودك در آن فعاليت مي‌كند بستگي دارد؛ بنابراين، موقعيت‌هاي مختلف پاسخ‌هاي متفاوتي را از سمت مراقبان مي‌طلبند و ضروري است كه اين تفاوت‌ها به دقت مد نظر قرار گيرند. اميد است كتاب حاضر براي دانشجويان، پژوهشگران، متخصصان و درمانگران كودك و نوجوان، معلمان و والدين آموزنده باشد.

كودكي و طبيعت (اصول طراحي براي معلمان)

 • 89,000 تومان

نويسنده با اين پيش‌فرض كه ارتباط پيوسته با طبيعت براي رشد كودكان يك ضرورت انكارناپذير است و تأثيرات قابل‌ملاحظه‌اي بر سلامت جسم و روان آنها دارد، در اين كتاب بر نقش پررنگ مدرسه در تداوم پيوند با طبيعت و تأثيرات آن در بزرگسالي متمركز مي‌شود. او معتقد است مدرسه مي‌تواند در جهت هوشمندتر كردن جامعه، ارتقا و بهتر شدن آن و حفاظت از طبيعت گام بردارد. مدارس مي‌توانند به كودكان كمك كنند به‌جاي آنكه نسبت به زمين بي‌اعتنا باشند، به آن عشق بورزند. در اين كتاب اصولي هفت‌گانه نيز براي طراحي فضاهايي بهتر به‌منظور تقويت ارتباط كودكان با طبيعت، ارائه شده‌اند.

انسان‌شناسي يادگيري در كودكي

 • 165,000 تومان

انسان‌شناساني كه در نگارش اين كتاب سهيم بوده‌اند، شيوه‌هاي يادگيري كودكان را در زمينه‌هايي مكتوب كرده‌اند كه تاكنون براي دانش غربي ناشناخته بوده و تعميم‌هايي كه درباره ‌يادگيري انسان صورت‌بندي كرده‌اند، با ملاحظه ‌جامع‌نگر شواهد موجود صورت گرفته، و نه با استنتاج از مطالعاتي محدود، يا با تحميل نظريه‌هايي كه موضوعيت‌شان محل ترديد است. نتايج كوشش آنها آشكار‌گرِ ويژگي‌هاي جهان‌شمول و تغييرپذير در يادگيري به‌‌مثابه‌ وجه مبنايي سازگاري‌ يافتن انسان است.

چگونه صحبت كنيم تا كودكان بتوانند ياد بگيرند (در خانه و مدرسه)

 • 139,900 تومان

اين كتاب موفق و تاثيرگذار به والدين و معلمان نشان مي‌دهد كه مي‌توانند نيروهايشان را با هدف الهام به كودكان براي منظم و خودهدايت كننده و مشتاق و علاقه‌مند بودن به عجايب يادگيريء با هم پيوند بزنند. كتاب عملي و كاربردي و فوق‌العاده ديگري از في‌بر و مازليشء هم براي والدين و هم براي معلمانء با منطق و درايت و شوخ‌طبعي. اين نويسندگان راهكارهاي برتري را براي تربيت بهترين‌ها در ميان بچه‌هاي مدرسه ارائه مي‌دهند.

آموزش رياضي به كودكان از طريق بازي

 • 85,000 تومان

برنامه‌هاي درسي دوران كودكي و سرمايه‌گذاري بر روي كيفيت آنها داراي ارزش و اهميت ويژه‌اي است. امروزه در بسياري از مراكز، ديواري بين بازي و آموزش به‌ويژه در برخي از حوزه‌هاي درسي از قبيل رياضي و علوم كشيده شده به‌گونه‌اي كه اغلب مدارس و مراكز تهي از شرايط مناسب بازي هستند. تجربه نشان داده است كه چگونه مي‌توان بازي را وارد حوزه رياضي نموده و از طريق آن قدرت تفكر را بهبود بخشيد و ضمن ايجاد زمان و فضايي لذت‌بخش، يادگيري غني ايجاد نمود. آموزش مبتني بر بازي تنها به معناي آماده‌سازي محيط و رفتار معلم نيست بلكه آموزش و يادگيري مبتني بر بازي ضمن احترام به خودمختاري كودكان، از اكتشاف جنبه‌هاي جديد آموزش حمايت مي‌كند و مهارت معلم براي هدايت رشد يادگيري كودكان تسريع مي‌بخشد.ايجاد زمان و فضايي لذت‌بخش، يادگيري غني ايجاد نمود. آموزش مبتني بر بازي ضمن احترام به خودمختاري كودكان، از اكتشاف جنبه‌هاي جديد آموزش حمايت مي‌كند و مهارت معلم براي هدايت رشد يادگيري كودكان تسريع مي بخشد. كتاب حاضر از نظريه ويگوتسكي حمايت مي‌كند كه «يك كودك در بازي فراتر از سن متوسط خود رفتار خواهد كرد». معلمان و مربيان مي‌توانند از طريق بازي، به‌ويژه در حوزه رياضيات موقعيت‌هايي را براي يادگيري دانش‌آموزان فراتر از عملكرد فعلي آنها فراهم آورند. كتاب حاضر با اين رويكرد و با تمركز بر كودكان و با هدف جذاب كردن و لذت‌بخش نمودن ساعات آموزش يادگيري رياضي ويژه كودكان تاليف و ترجمه شده است.

پنداشت تربيت (چرا بچه‌ها اين‌گونه كه مي‌بينيم بار مي‌آيند)

 • 195,000 تومان

اين كتاب قرار نيست از آن كتاب‌هايي باشد كه مي‌گويند همه چيز ژنتيكي است؛ نه، همه‌چيز ژنتيكي نيست. محيط نيز درست به اندازه ژن‌ها اهميت دارد. آنچه كودكان هنگام بزرگ‌شدن تجربه مي‌كنند درست به اندازه آنچه با آن به دنيا آمده‌اند مهم است. من ذهنيتم را درباره اينكه آيا «تربيت» واقعا مترادف «محيط» است، تغيير دادم. من مترادف قراردادن تربيت با محيط را، مصادره به مطلوب مي‌دانم. كاربرد «تربيت» به عنوان مترادف «محيط» بر اين فرض استوار است كه آنچه رشد كودكان را تحت تأثير قرار مي‌دهد غير از ژن‌ها، نحوه بزرگ كردن آنهاست. من نام اين فرض را «پنداشت تربيت» مي‌گذارم. پيشنهادي كه به شما خواهم داد ديدگاهي است كه به اندازه فرضيه‌اي كه جايش را مي‌گيرد، قدرتمند است؛ روش جديدي براي توضيح اينكه چرا بچه‌ها اينگونه كه هستند، بار آمده‌اند. پاسخي جديد به اين پرسش اساسي كه چرا ما چنين شديم كه هستيم. پاسخ من بر اساس تفكر و تعمق در اين موضوع است كه كودك به چه نوع ذهني مجهز شده است، كه اين به نوبه خود نيازمند تفكر و تعمق در تاريخ تكاملي گونه ماست. از شما درخواست مي‌كنم تا در ديدار از دوران‌ها و جوامع ديگر با من همراه شويد، حتي جوامع شامپانزه‌ها.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1