فيلتر‌ها

توليدكننده

بازه‌ي قيمت (تومان)

از

تا

فلسفه

مرتب‌سازي
تعداد تصاوير
عصر هوش مصنوعي و آينده ما انسان‌ها
 • 98,000 تومان
 • با تخفیف: 98,000 تومان
دژ درون (فلسفه رواقي براي زيستن در دنياي بي‌قرار)
مرگ را جدي نگير (آراي اسپينوزا در باب چگونه زيستن و چگونه مردن)
عقلانيت (چيست چرا كمياب به‌نظر مي‌رسد چرا اهميت دارد)
براي رسيدن به آزادي به چه چيزهايي نياز داريم
 • 72,000 تومان
 • با تخفیف: 72,000 تومان
جستارهايي درباره اخلاق ، معنا و محبت
 • 129,500 تومان
 • با تخفیف: 129,500 تومان
چگونه عشق بورزيم (يادداشت‌هايي درباره عشق)
 • 55,000 تومان
 • با تخفیف: 55,000 تومان
درباره اگزيستانسياليسم
 • 110,000 تومان
 • با تخفیف: 110,000 تومان
در زمينه نابرابري
 • 60,000 تومان
 • با تخفیف: 60,000 تومان
ماركسيسم و روانكاوي
 • 85,000 تومان
 • با تخفیف: 85,000 تومان
روباه‌تر از روباه (فراگيري رازهاي پنهان قدرت و تاثيرگذاري)
وقتي مي‌ميرم گربه‌م من رو مي‌خوره (جواب به بانمك‌ترين سوالات دنيا در مورد مرگ)

عصر هوش مصنوعي و آينده ما انسان‌ها

 • 98,000 تومان

پس از بمباران هيروشيما و ناكازاكي، همه ساكنان كره خاكي متوجه شدند كه بشر وارد عصري تازه و خوفناك شده است. به گفته نويسندگان اين كتاب، بشر امروز نيز در آستانه لحظه‌اي شبيه همان دوران و با همان پيامدهاي احتمالي قرار دارد- اما دوره كنوني غيرقابل پيش‌بيني‌تر و مه‌آلودتر است. قدرت روزافزون هوش مصنوعي با گستره‌اي حيرت‌انگيز از كاركردهاي نظامي و غيرنظامي، به چاقويي دولبه شبيه شده است. نويسندگان كتاب براي توضيح تاثيرات احتمالي هوش مصنوعي در حيات آينده بشر، نقبي به گذشته نه‌چندان دور مي‌زنند: راه‌آهن كه درجنگ جهاني اول نيروها و تداركات را به خطوط مقدم مي‌برد، هم كاربرد نظامي داشت و هم كاربرد غيرنظامي؛ مي‌توانست به‌راحتي گسترش يابد اما به خودي خود تهديدكننده نبود. همچنين فن‌آوري هسته‌اي كه دوران جنگ سرد بر اساس آن تعريف مي‌شود، مي‌توانست داراي اهداف جنگي يا صلح‌آميز باشد و اگرچه داراي نيروي مخرب عظيمي بود، نمي‌توانست به‌راحتي گسترش يابد. اما هوش مصنوعي اين پارادايم را مي‌شكند زيرا از هر سه اين ويژگي‌ها برخوردار است؛ به‌وضوح داراي كاربرد دوگانه (نظامي و غيرنظامي)است، به‌راحتي قابل توسعه و قابل كاربرد است و همزمان قدرت تخريب بسيار زيادي دارد.

دژ درون (فلسفه رواقي براي زيستن در دنياي بي‌قرار)

 • 75,000 تومان

دژ درون كتابي است كاربردي و موثر در روبرو شدن با مسائل زندگي روزمره است و بر اساس تعاليم رواقيان نامدار تدوين شده است. بر اساس فلسفه رواقي، آرامش دروني شرط لازم براي رسيدن به شادماني و شكوفايي است. به همين دليل است كه متون رواقي باستان حاوي حكمت‌هاي ارزشمند درباره چگونگي آرام كردن ذهن هستند. آينستل گانگر كه يك شبكه فلسفي پراستقبال در يوتيوب با ميليون‌ها بيننده دارد، بهترين متن‌هاي اين برنامه‌هاي خود را گرد آورده و با افزودن چند فصل جديد منتشر كرد. او معتقد است فلسفه رواقي مي‌تواند كمك كند كه اسير رويدادهاي گذشته نمانيم، كمتر نگران آينده باشيم و تجربه كلي خود را از زندگي بهبود ببخشيم. نويسنده در بخش اول درباره مفاهيمي چون تقدير، توهين، خوشبختي، عشق، شهوت، حسادت، خشم، نگراني، تنهايي و غيره شرح‌هايي روشنگر مي‌دهد. در بخش دوم، مهم‌ترين انديشه‌هاي فيلسوفان رواقي درباره آرامش دروني آمده و در بخش سوم هفت تمرين موثر در زمينه آرامش دروني شرح داده شده است.

مرگ را جدي نگير (آراي اسپينوزا در باب چگونه زيستن و چگونه مردن)

 • 120,000 تومان

ميلياردها انسان به عرصه هستي پا نهاده و بر پهنه اين كره خاكي مي‌زيند و زيسته‌اند. اما جالب است كه در هر برهه از تاريخ آدميان، تنها معدودي در زيست ايشان دقيق و نقاط روشن فطرت انساني را به او يادآور شده‌اند. الگوهاي عمدتا ثابت براي رسيدن به مقاصدي معين، تعاريف مشخص از بدي و نيكي و نسخه‌هاي هم‌شكل چگونه گذارندن سال‌هاي عمر، بر توانايي انسان در تحليل بهترين مسير به كمال هستي او پرده مي‌افكنند و موجب مي‌شوند هر دگرگوني در آنها تبديل به يك جريان فكري شود. اسپينوزا از آن دسته متفكراني است كه گويا با نشستن درون منشوري آينه‌اي، بازتاب بي‌انتهاي زواياي مختلف مهم‌ترين مفاهيم انساني را كه منجر به ارائه درك روشن‌تري از آنها مي‌شود، مي‌بيند و اين رسالت را بر دوش خود حس مي‌كند كه آن الگوها و نسخه‌هاي همه‌گير خردي را كه بعضا پيشينه تكرارشان به بلنداي تاريخ آدمي است، با آنچه مي‌بيند و عموم فرصت ديدنش را نداشته‌اند تغذيه كند.

عقلانيت (چيست چرا كمياب به‌نظر مي‌رسد چرا اهميت دارد)

 • 230,000 تومان

ما در دنياي امروز مكرراً شاهد ظهور و بروز مصاديق ناعقلانيت هستيم و اين نااميدمان مي‌كند ولي هنوز دلايل زيادي در دست داريم كه اميدوارمان نگه مي‌دارند. به‌طور قطع، زماني كه سباستين كاستيلو عليه عدم رواداري مذهبي، دسيدريوس اراسموس عليه جنگ‌افروزي، سزار بكاريا عليه شكنجه، جرمي بنتام عليه نقض حقوق زنان استدلال مي‌كردند، حتي به مخيله‌شان خطور نمي‌كرد كه روزي تلاش‌هايشان چنان به بار بنشيند كه اين معضل‌هاي بنيان‌برافكن، تبديل به بديهياتي پيش‌پاافتاده شوند كه نيازي به استدلال نداشته باشند. چشم‌انداز تاريخيِ انتهاي كتاب ما را اميدوار مي‌سازد كه چنانچه استدلال‌هاي ما نيز معتبر و متقن باشند، در گذر زمان وارد تاروپودِ انديشه‌ورزيِ اجتماع مي‌شوند و به‌تدريج در خرد جمعي و آداب و رسوم جامعه هضم و جذب مي‌شوند. تاريخ نوع بشر نشان داده تنها چيزي كه مي‌تواند ضامن نيكبختي ما باشد عقلانيت است. از اين رو شايد بهتر باشد كه هرازگاهي نگاهي به پشت سربيندازيم و ببينيم كه عقلانيت، چه موهبت‌هايي را برايمان به ارمغان آورده است. كمترينِ آن، چيزي است كه نيچه توصيفش مي‌كند: «دستاورد بزرگ انسانيت امروزي اين است كه ديگر ناچار نيستيم همواره از جانوران وحشي، بربرها، خدايان و روياهاي خود در هراس به‌سر ببريم.»

براي رسيدن به آزادي به چه چيزهايي نياز داريم

 • 72,000 تومان

رسيدن به آزادي هزينه گزافي دارد. زندگي به شيوه‌اي كه دوست داريد، يعني دردسر خودخواسته، رنجيدگي اطرافيان، انجام كارهاي سخت و حتي طرد شدن. اما در پس اين سختي‌ها، آزادي منتظر شما است. كساني كه براي آزادي ارزش قائل باشند هرگز از شما انتظار ندارند كسي غير از خودتان باشيد. وقتي رابطه خود را با كسي كه ارزش‌هاي متفاوتي با ما دارد حفظ مي‌كنيم يعني از روبرو شدن با حقيقت مي‌ترسيم، يعني هنوز از دروغ گفتن به خود و ديگران رها نشده‌ايم. هنوز نمي‌توانيم بي‌ثباتي زندگي را به عنوان يك واقعيت بپذيريم. مي‌خواهيم همچنان دروغ بگوييم تا آسايش خود را از دست ندهيم. اين يعني هنوز آزاد نيستيم.‌ ديگران سعي مي‌كنند شما را متقاعد كنند كه باورهاي خودشان بهترين باورها هستند. آنها مي‌خواهند شما را تبديل به چيزي كنند كه نيستيد. هرگز تسليم نشويد. با اين كار آزادي خود را مي‌كشيد. هميشه خودتان باشيد. اين تنها راه افتخارآميز براي ادامه زندگي است. هرگز يك زندگي غير آزاد را نپذيريد. آزادي قيمتي دارد. آيا حاضر به پرداخت بهايش هستيد؟

جستارهايي درباره اخلاق ، معنا و محبت

 • 129,500 تومان

اكثر مردم ارزش‌ها را درچهارچوبي دوگانه طبقه‌بندي مي كنند‎؛ خودخواهانه دربرابر نوع‌دوستانه‏، شخصي در برابر غير‌شخصي‏، منفعت‌طلبانه در برابر اخلاقي. اهميت ارزش‌هايي مانند محبت، زيبايي و حقيقت و همچنين اهميت معنا به‌عنوان وجه بارز زندگي خوب در اين نگرش ناديده گرفته مي شود. سوزان ولف، فيلسوف اخلاق معاصر، از عبارت ((قديس اخلاقي)) براي اشاره به اين طرز نگرش استفاده ميكند و آن را در بوته نقد قرار مي‌دهد. ولف در خلال مجموعه جستارهاي كتاب حاضر، كه حاصل سي‌و‌سه سال تفكر فلسفي او هستند، اين سوال را مطرح مي‌ كند ه چرا ارزش‌هاي اخلاقي بايد بر همه‌ي ارزش‌هاي ديگر برتري داشته باشند. وي استدلال مي‌ كند كه به رسميت شناختن گوناگوني ارزش‌‌ها پيامد ملموسي براي تفكرمان درباره ساختار و محتواي اخلاق و همچنين مفهوم خوشبختي و رفاه دارد. ارزش‌هاي نااخلاقي به زندگي ما معنا مي دهند و نبايد به‌نفع ارزش‌هاي اخلاقي به حاشيه رانده شوند. اما اگر طرفداري حاصل از محبت بي‌طرفي در اخلاق را نقض كند، چطور؟ نويسنده اين وضعيت را بغرنج تلقي مي كند و از استدلال‌هاي شهودي براي بررسي آن بهره مي‌گيرد زيرا به‌زعم او، پاسخ اين پرسش از نظر اخلاقي بديهي نيست و بي‌طرفي نمي‌ تواند مطلق باشد. ولف از اين رويكرد شهودي در همه‌ي جستارهاي كتاب حاضر براي بررسي عميق موضوعاتي مانند اخلاق، محبت و معنا استفاده مي كند.

چگونه عشق بورزيم (يادداشت‌هايي درباره عشق)

 • 55,000 تومان

استاد افسانه‌اي ذن بودايي، تيك نات هان، دررابطه با خبره شدن در هنر هستي متقابل سخن مي‌گويد. عشق ورزيدن بدون دانستن اينكه چگونه عشق بورزيمء به شخصي كه عاشقش هستيم آسيب مي‌رساند. عشق دقيقا چه معنايي دارد؟ اين همان چيزيست كه راهب ويتنامي ذن بودايي، معلم و طرفدار فعال صلح، تيك نات هان، در كتابش چگونه عشق بورزيم -مجموعه‌اي مختصر با كلمات ساده- با بينش خردمندانه بي حد و حصرش درباره پيچيده‌ترين و با ارزش‌ترين توانايي بشر كند و كاو مي‌كند. در واقع، نات هان طبق عرف عمومي آموزه‌هاي بودا القائات تقطير شده شفافيت را با استفاده از زبان ساده و استعاره ابراز مي‌كند تا به بنيادي‌ترين موضوعات ذاتي بپردازد. چگونه عشق بورزيم پيشكشي منحصر بفرد براي آنهاييست كه به دنبال راهنماي جامع در عين حال ساده براي درك انواع مختلف عشق هستند همراه با تمرين‌هاي ژرف‌انديشانه كه درك از عشق و ظرفيت براي آن را گسترش مي‌دهد.

درباره اگزيستانسياليسم

 • 110,000 تومان

اگزيستانسياليسم معرف مرحله‌اي سرنوشت‌ساز در تاريخ فلسفه غرب، و به طور كلي، تاريخ تفكر است. اصطلاحي است عام براي آن دسته از متفكراني كه طبيعت وضع انساني را مسئله اساسي فلسفه مي‌دانند. به نظر نويسنده اظهار اين كه در قلب هز اگزيستانس غير عقلانيت بنيادين وجود دارد، انتقاد كوبنده‌اي را عليه يكي از اصلي‌ترين و دامنه‌دارترين فرض‌هاي سنت غربي وارد مي‌سازد، انكار عقلانيت. انكار قابل فهم بودن واقعيت از سوي اگزيستانسياليسم، اصولي را از بين مي‌برد كه اين اصول به بنيان نهادن نهادهايي از قبيل علم، دين و اخلاق كمك كردند. به موجب اين امر، اگزيستانسياليسم راهگشاي گرايش پست-مدرن كنوني در تفكر غربي، در كنار انكار معيارهاي عيني براي تفكر و عمل، گشته است.

در زمينه نابرابري

 • 60,000 تومان

ژان ژاك روسو در سال 1712 در ژنو، دولت شهر مستقل و آزاد آن زمان چشم بر جهان گشود. وي را مي‌توان پيشگام مكتب رومانتيسم دانست. هر چند در زمان حيات، آثار او مورد استقبال قرار نگرفت، ولي پس از مرگ، محبوبيت زيادي در ميان مردم و به ويژه انقلابيون فرانسوي پيدا كرد. ژان ژاك روسو مطالب مهم مربوط به نابرابري يا بي‌عدالتي را به شهروندان ژنو تقديم كرده و با زباني با آن‌ها حرف زده است كه ساكنان ساير كشورها نيز بتوانند آن‌ها را به آساني درك كنند. او در يكي از آثار خود، در نامه‌هايي متعدد، حكومت ژنو را نفرت‌انگيز و فاقد قانون و قاعده متعارف دانسته و معرفي كرده است. در زمان مخالفت شهروندان با حكومت، ژنو ميان دو قدرت بزرگ و مستبد، يعني كليسا و حاكم دولت مركزي تقسيم شده بود و حقوق همه ساكنان آن سرزمين، به شدت پايمال مي‌شد. ژان ژاك روسو هنگام ارائه اين مطالب، مردم ژنو را به ياري حكومت فرا مي‌خواند و از آن‌ها مي خواهد در هر شرايطي به قانون وضع شده براي تأمين آزادي، صلح و آشتي صميمانه، احترام بگذارند.

ماركسيسم و روانكاوي

 • 85,000 تومان

به نظر مي‌رسد فهم جهان مدرن بدون مواجهه با انديشه‌هاي كساني چون ماركس و فرويد و درك آموزه‌ها و نظرهاي ايشان قرين توفيق نخواهد بود. مروري گذرا به مهم‌ترين و تاثيرگذارترين جريان‌هاي فكري و اجتماعي دو سده اخير بيان‌گر تاثير گسترده و نظرگير انديشه‌هاي ايشان در حوزه‌هاي اجتماعي، سياسي، اخلاقي و نظري بشر است. روبن اسبورن در كتاب ماركسيسم و روانكاوي با بررسي آموزه‌هاي اصلي روانكاوي از منظر ماركسيسم. و نيز ارزيابي مولفه‌هاي محوري ماركسيسم از دريچه روانكاوي، روابط متقابل بين زندگي ذهني آدمي و واقعيات فرايندهاي اقتصادي و اجتماعي را تشريح مي‌كند و نشان مي‌دهد اين دو جريان ناقض هم نيستند و در فهم ماهيت آدمي يكديگر را كامل مي‌كنند.

روباه‌تر از روباه (فراگيري رازهاي پنهان قدرت و تاثيرگذاري)

 • 50,000 تومان

آيا تا به حال فكر كرده‌ايد كه چرا به نظر مي‌آيد بعضي‌ها چنان بر ديگران تسلط دارند كه مي‌توانند كاري كنند تا خواسته‌هاي‌شان را انجام دهند؟ به اين كار فريبكاري مي‌گويند. ما موجوداتي اجتماعي هستيم و زندگي‌مان بر اساس ايجاد ارتباط با ديگران شكل مي‌گيرد. به علاوه، هر يك از ما به نوعي يك فريبكار هستيم و چنين حالتي طبيعي است اما در اين كتاب شما با فريبكاران سمي آشنا مي‌شويد. كساني كه از ماهيت انساني سو استفاده مي‌كنند و قادرند عملكرد فريبكارانه‌شان را پنهان سازند. اين افراد مي‌كوشند تا با تحت تاثير قرار دادن احساسات و عواطف ديگران، آن‌ها را وادار كنند در جهت منافعشان پيش بروند. آن ها درست همانند روباهي مكار، در خفا پيش مي‌روند تا خواسته‌هاي‌شان را دنبال كنند. ما با درك و شناخت اين افراد قادريم بهتر گام برداريم و قادريم خودمان را از تسلط چنين افرادي حفظ كنيم. راهكارها و مثال‌هاي اين كتاب به شما كمك مي‌كنند به موقعيت خود پي ببرند تا با آگاهي كسب شده، از چنين افرادي دوري كنيد يا دست كم مكرشان را نخوريد چرا كه ممكن است بسياري از اين افراد جزو خانواده، دوستان يا نزديكان‌تان باشند. حتي ممكن است اين افراد خودشان هم ندانند كه فريبكار هستند. پس روباه‌تر از روباه را بشناسيد و با آگاهي و شناخت بيش‌تر، ماهيت زندگي‌تان را تحت تحت اختيار خود در‌آوريد.

وقتي مي‌ميرم گربه‌م من رو مي‌خوره (جواب به بانمك‌ترين سوالات دنيا در مورد مرگ)

 • 69,000 تومان

نويسنده‌ش يه دختر جالبه به اسم كايتلين دوتي كه توي آمريكا بنگاه كفن و دفن داره. مرگ‌شناسه. عاشق جنازه‌ها و مراسم خاكسپاريه. خيلي هم خوب قصه مي‌گه. توي اين كتاب با يك ادبيات خودموني، طنز، و البته علمي، جواب يه سري سوال‌هاي بامزه در مورد مرگ رو مي‌ده.

1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  صفحه‌ی 1